Helder I—Hortus I. 2—3. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Binnenlandsch Nieuws. De radio-zenderbouw. Roeiboot omgeslagen. Cocaïnesmokkel in Zuid-Limburg. Roofoverval in een Amsterdamsch postkantoor. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. i Helder heeft Zondag haar aanhang danig, teleurge steld door van Hortus te verliezen, waardoor de wit- hemden een heel eind achterop gekomen zijn bij K.V.V. Ondanks dezen achterstand van vier punten is de kam- pioenschapskans nog lang niet verkeken, maar hebben zij het nog steeds in eigen hand. Br moet n.I. nog twee maal tegen de Krommenieërs gespeeld worden. Het is te hopen, dat Helder door dezen tegenslag zich niet laat ontmoedigen, wat de volgende week getoond kan worden. Er moet dan tegen het sterke Oosterpark ge speeld worden, waarvan op eigen grond slechts met 3—2 gewonnen werd na een spannenden en mooien strijd. Dan moet er evenwel beter spel vertoond wor den dan Zondag tegen Hortus, vooral door de voor hoede, welke steeds veel te lang wachtte met afgeven. Wij heben hierbij speciaal het oog op Burger. Hier door kregen de snelle Hortus-verdedigers steeds gele genheid tot ingrijpen. De Helder-verdediging kwam na een zwak begin goed op dreef. Het is de beste wedstrijd die wij het backstcl dit seizoen zagen spelen. Toch ont breekt er techisch nog wel wat aan. Meilink was als •gewoonlijk zeer goed cn aan hem ligt de nederlaag niet. •De middenlinie zagen wij wel eens beter. Schotting, die ditmaal de rechtshalf-plaats bezette, was hierop niet erg thuis. Hij hield lang niet genoeg zijn plaats. Het •laatste kwartier heeft hij echter goed gespeeld. H. de Boer speelde ook minder dan gewoonlijk. Het ontbrak hem vooral aan snelheid. B. de Boer kan na een matig begin op een goeden wedstrijd terugzien. Na rust was hij in deze linie het beste, zoowel in zijn aanvallende als verdedigende taak. De vooi-hoede viel geducht tegen. Tegenover het fana tieke, snelle spel der Hortus-verdediging vertoonde de witte voorhoede langzaam spel; er werd lang met afge ven en schieten gewacht en dikwijls veel te zelfzuchtig geapeeld. Het ware beter geweest, indien de Helder- «peler Hortus met eigen wapenen bestreden had en een snel open spel gespeeld had. Goed speelde in deze linie De Jongh, terwijl ook Bak niet slecht was. Echter moet hierbij rekening gehouden worden met' het feit, dat de Hortus-verdediging en middenllnie buitengewoon in vorm was. In het bijzonder blonk de linkshalf uit, die door zijn opstellen vrijwel alle centers naar den rechtervleugel onderbrak en Wieren dus vrijwel tot werkeloosheid gedoemd was. De backs waren geweldig trapvast. In de voorhoede vielen de kleine linksbinnen en de middenvoor op. Alles met elkaar een elftal, dat tot uitstekende prestaties in staat is, wat de vorige week reeds tegen Oosterpark getoond werd (waarvan n.1. met 21 gewonnen werd) en ook tegen K.V.V., waar tegen slechts met 3—2 verloren werd, na tot een kwar- voor het einde met 20 werd voorgestaan. Hortus schijnt juist tegen sterke tegenstanders haar beste spel ite vertooncn. Over de leiding zijn wij minder te spreken ;Wij zullen niet beweren, dat hij partijdig was, maar hij zag veel over het hoofd en hiervan hadden de wit- hemden het meeste nadeel. Ook is het eenige malen .voorgekomen, dat Hortus bij een Helder-aanval een .overtreding beging en hiervoor floot, terwijl Helder de bal in het bezit hield, waardoor dan de aanval onder broken werd en dus de overtredende partij bevoor deeld. Ook van Hortus-zijde vond men den scheidsrech ter niet al te best. Na afloop werd door Helder nog geprotesteerd tegen het niet toekennen van een straf schop wegens hands van één der backs. De scheids rechter was evenwel van meening geweest, dat een penalty hier een te zware straf was (wat natuurlijk altijd moeilijk uit te maken is). Hij wordt alsnog door De Jongh genomen, doch na driemaal overgenomen te zijn, tenslotte overgeschoten. Van Hortus-zijde verna men wij nog, dat egen de leiding van dezen zelfden arbiter geprotesteerd was naar aanleiding van den wed strijd tegen Meteoor. 'l Over den wedstrd zelf het volgende: Het begin is al dadelijk verrassend. Hortus trapt af en valt onmiddellijk aan De backs missen beiden. Mei link loopt uit en de bal wordt langs hem juist naast- geschoten. Het spel gaat ongeveer gelijk op, doch de aanvallen der gasten zijn iets gevaarlijker. Een fraaie .through-pass van den linksbinnen wordt door Meilink onderschept. Bij de Helder-aanvallen brengt Burger een kans om zeep door treuzelen. Een voorzet van •Wieren wordt onderschept, wat ook het lot is van voorzetten van Bak en De Jongh. Nadat de laatste zich mooi vrijgemaakt heeft, wordt zijn schot door den •keeper gestopt. Dan onderneemt Hortus weer eenige aanvallen. De middenvoor komt vrij, maar zijn schot faalt. Nadat Meilink een harde kogel nog juist uit den bovenhoek kan stompen, heeft Hortus toch eindelijk succes en met een fraai schot wordt de keeper gepas seerd (01). Helder valt hierna iets meer aan, doch de schoten die gegeven worden, belanden allen in de veilige handen van den Hortus-keeper. Burger heeft tenslotte succes met een prachtschot in den uitersten bovenhoek (11), waardoor de hoop in het Helder- kamp herleeft. Schotting laat den linkervleugel nogal eens los, maar gelukkig is Mulder in vorm en met verre trappen wordt het terrein gezuiverd. Als Burger en De Jongh elkaar in den weg loopen, is weer een kans verkeken. Relnders komt dan alleen voor den doel man te staan, maar schiet tegen hem aan. Er komt tot de rust geen verandering meer in den stand. Na de rust hetzelfde spelbeeld als er voor. De Hortus-aanvallen blijven gevaarlijk en het zijn dan ook de gasten die het eerste succes hebben met een aanval van den linkervleugel en nemen opnieuw de leiding (12). Helder blijkt hierdoor eenigseins gedeprimeerd en het verwondert dan ook niemand dat tenslotte den voorsprong vergroot wordt. Er moet dan nog ruim een kwartier gespeeld worden. Helder tracht nog een gelijk spel te forceeren. De opstelling wordt gewijzigd. Reinders spil. Bak rechts binnen. H. de Boer linksbuiten. De laatste brengt dan snel op, maar wordt gehaakt net op den rand van het «trafschopgebied, waarvoor de referce een vrije schop toekende, welke door Burger wordt overgeschoten. Uit «en voorzet van De Boer ontstaat een strubbeling voor doel, waaruit door Bak de bal in het net geschoten wordt (23). nadat kort tevoren een doelpunt van De Jongh geannuleerd was wegens hands van Burger. (Deze laatste speler moet niet zoo vaak met zijn han den aan den bal zitten). Helder zet er nu nog even alles op en is sterk in do meerderheid. Maar niets lukte. De Jongh passeerde de verdediging en loste een moot schot, zonder succes Eenige mooie voorzetten van hem loopen op niets uit en als er gefloten wordt, heeft Helder haar tweede nederlaag te pakken. NIEUWE NIEDORP. SUCCES I—ME UWE NIEDORP I, 2—6. In een mooien, vlot gespeelden wedstrijd, is het N.V. V. I gelukt om Succes I een klinkende nederlaag op eigen terrein toe te dienen, 't Zag er in den beginne niet naar uit, dat N.V.V. een groote overwinning zou behalen, toen toch waren de partijen goed tegen elkaar opgewassen. Uit één van de gevaarlijke N.V.V.-aanvallen was het Faus die Nieuwbuurt even te vlug af was en onhoudbaar de score opende. Wel viel Succes heftig aan, maar hun aanvallen waren niet bijzonder gevaarlijk en dan ook onze verdediging voor niet onoplosbare puzzles zette. Sepers maakte er 20 van uit een bal van rechts. Voor rust slaagden belde partijen en In ieder een keer te doelpunten, 13. Na de thee (werkelijke thee) vertoonde N.V.V. een spelletje waartegen Succes lang niet tegen op kon en was het dan ook niet te verwonderen, dat N.V.V. in deze periode nog driemaal scoorde.waartegenover Succes uit een penalty den stand op 62 bracht. De volgende week ontvangt N.V.V.I Wieringerwaard 1. Dien dag trekt het tweede naar M.F.C. te Medem- blik en de adsp. spelen hun eersten wedstrijd in Alk maar tegen de Alkmaar A-adsp. Play up, geel-zwarten! (Zie voor vervolg sport elders in dit nr.) Strafzitting van Vrijdag 5 December. GEWELDIGE AANRIJDING TUSSCHEN AUTOBUS EN TRAM BIJ DEN ONBEWAAKTEN OVER WEG IN DE KOMLAAN TE BERGEN OP 20 AUGUSTUS. Weinig nieuwe lichtpunten ontstoken. Als aan van gsnummer had heden de aangekon digde voortzetting plaats van de zaak contra den heer Corn. B., autobusondernemer, wiens autobus in den avond van 20 Augustus op den overweg bij de Komlaan, door'de locomotief dor stoomtram Bergen aan Zee werd gekraakt en meegesleurd. Gelukkig werd de chauffeur, de heer B noch de eenige passa gier, de 8-jarige Joopie Baltus gewond. Zoodat het on geval in zoover goed afliep. Heden werden nog als getuigen van het Openbaar Ministerie gehoord eenige spoorwegemploijé's, waar onder de Inspecteur de heer Kox, benevens een twee tal Duitsche meisjes, welk getuigenverhoor ten doel had vast te stellen, dat er op de machine behoorlijk door hellen en fluitsignalen voor de komst van den tram was gewaarschuwd. Na het getuigenverhoor kwam de ambtenaar aan het woord om zijn reeds ge houden requisitoir nog wat aan te vullen en bij te werken, waarbij hij bleef persisteeren bij zijn eisch tegen B, f 10 boete of 10 dagen. Mr. Polak uit Gronin gen bestreed ook ditmaal weer uitvoerig het O. M. Concludeerde dat geen veroordeeling kon volgen schriftelijk vonnis op 19 December c.k. IIET PANTSERFORT HUNNER VERDEDIGING BLEEK TE ZIJN EEN KAARTENHUISJE. Een tweetal werklieden uit Wijk aan Zee, de hee- ren Willem Gr. en Cornelis S. moesten de vorige week terecht staan wegens overtreding, art. -461 Wctb. v. Strafrecht, het zich zonder vergunning bevinden in de Provinciale duinen te Castricum. De heer Gr., alleen verschenen, deed zich echter krachtig gelden en beweerde alle rechten te hebben gehad, wat hij door verschillende getuigen kon aan toon en. De zaak werd alstoen aangehouden, ten einde die getuigen en ook de verbalisanten te hooren. Heden had voortzetting plaats en waren nu beide verdachten verschenen. De heer G. Blokker, jachtopziener te Eg- mond Binnen, die met zijn collega Diemeer de over treding had geconstateerd, verklaarde dat zij de ver dachten hadden opgemerkt in de duinen van de pro vincie, terwijl zij blijkbaar zich onledig hielden in konijnenholen geplaatste wild klemmen te ontdoen van gevangen dieren, vermoedelijk konijnen. Waar schijnlijk hadden zij buit en klemmen verstopt, alvo rens de jachtopzieners hen konen bereiken. Deze .verklaring was den kantonrechter ruim vol doende en bracht,, Let korte verhoor der drie getuigen door verdachten meegebracht en wel de heeren Vries man, duinwachter, Warmenhoven en Durger, geen wijziging in zijn opinie, weshalve de heeren W. G. en C. S., ondanks het vurig betoog van den welbespraak- ten heer G., werden veroordeeld: G. tot f 15 boete of 10 dagen en C. S. tot f8 boete of 8 dagen. KNOOP DIT IN UW OOR: RECHTS GAAT VOOR! Bij de voortgezette behandeling van de aangehou den zaak contra den 19-jarigen heer J. C. A. G. uit Den Helder, welke heer vorige week terecht stond wegens een aanrijding van een door zekeren heer Raad bestuurden tweezitter, welk feit plaats had te Bergen op 7 September bij den Hoek Schoolstraat Dorpsweg aldaar werd alsnog gehoord de heer Tamminga, gemeente-veldwachter te Bergen. De situ- atic-tec-kening, door dezen politieman vervaardigd, scheen thans aan duidelijkheid niets te wenschen over te laten en bleek dus ook hier alweer, dat het oog van den meester, het paard vet maakt. Uit het verloop van het proces kwam voorts vol doende naar voren, dat de jeugdige heer G., die nog maar sinds kort chauffeert, den heer Raad als ko mende rvan rechts den voorrang had moeten geven. Hem werd geadviseerd de regels van den weg nog eens grondig te bestudeeren en daar het een ernstig feit gold, de verdachte ten slotte veroordeeld tot f25 boete subsidiair 25 dagen hechtenis. WEER IETS GEHEEL NIEUWS OP HET GEBIED VAN ARBEIDSWETGEVING. De 51-jarige, bcroeplooze heer Jacobus Sch. te Alk maar, genoot de eer als comparant te mogen optreden in een laatste nouveauté arbeidswetsovertreding. Hij had namelijk toegelaten dat zijn 15-jarigen stamhou der op Zondag 27 Augustus met ijsco had gevent. De arme vader stond paf. Hij wist cr niets van en had geen termen gevonden den koopmanszucht van zijn zoon, die voldaan had aan de leerplicht, te beteuge len. Maar het bleek dat intusschen weer een nieuw wetsartikel was verschenen onder den titel: „Rustdag besluit voor transportarbeiders" en dit draaide den heer Sch. het dasje om. De nijvere jongeling had wel mogen venten met ijsco of welk artikel ook, doch... niet op Zondag. De heer Ambtenaar gaf niet al te duidelijk zijn in genomenheid te kennen met dit artikel en eischte f 1.boete of 1 dag, doch de kantonrechter, gebruik makende van zijn bevoegdheid, legde in dit precdent géén straf op. HIJ ROOKTE EEN ANDER PIJPJE, DAN HIJ ZELF HAD OPGESTOKEN. De beroemde Pettemerkermis heeft, ondanks de gemeente zelf is geliquideerd, nog dapper stand kun nen houden en oefende in den nacht, van 20 October een onweerstaanbare aantrekkingskracht uit op den 24-jarigen werkman Corn. B. uit Julianadorp en zijn te Schoorl wonende uitverkorene. Na heerlijk van de diverse amusementen, draaimolen, oliobollenspel, dans en schommelvermaak te hebben geprofiteerd, had hij laat in den nacht zijn dulcinea thuis ge bracht en aanvaardde omstreeks half 6 in den mor gen, nog berstens vol van al genoten lekkernijen, op zijn motor den terugtocht naar Julianadorp. Onge lukkig kwam hij toen luchtig in aanrijding met een aangespannen voertuig, waarop had plaats genomen de landbouwer W. Kroon van Kamperduin en zijn knechtje A. Modder als bestuurder. Dit gebeurde op den Boschwcg langs den Pettemerdijk, ter hoogte van den gezonken kruizer „Prince George". Hoewel Mod der voldoende naar rechts uithaalde, toen B. hem achterop reed, scheen Cornelis nog meer ruimte noodig te hebben en raakte hij den wagen krachtig van achter. De schok was verschrikkelijk! Kroon vloog als een kaatsbal van den bok in 't prikkeldraad iangs den weg en de jeugdige voerman geraakte tus- schen wagen en schichtig doorholldenden ket, zoodat hij een eind werd meegesleurd. Gelukkig bekwam niemand eenig beteekenend letsel, ook niet de om geslagen motorrijder. Deze beschouwde zich echter als de lijdende partij cn deed aangifte. Evenwel sprong dat bommetje verkeerd en verscheen hij he den zelf als verdachte. Hij deed al direct de mededee- ling, dat de dagvaarding niet deugde en stelde den kantonrechter de vraag, wat beschouwd werd als roekeloos rijden, waarop de kantonrechter hem wel willend antwoordde, dat hij dat wel hooren zou. Nu, hij kreeg dan pok, volop gelegenheid om dien aangaande zijn wetenschap te vergroolen en opdat hij het geleerde niet zou vergeten, werd hij boven dien veroordeeld tot f20 boete of 20 dagen. De amb tenaar, die nogal hoog in prijs is, had zelfs f 40 boete of 40 dagen gerequireerd. EEN PARTICULIERE VREDESCONFERENTIE, DIE JAMMERLIJK IN 'T HONDERD LIEP. Op Maandag 8 September begaf de heer Jan Sch., 'n 41-jarig bollenkweeker uit Hoogkarspel, zich in zijn eigen luxewagen, vermoedelijk naar de bollen- beurs te Haarlem en overkwam hem alstoen onder de gemeente Limmen een ongeval, aangezien hij in aanrijding kwam met een vrachtauto, bestuurd dooi den chauffeur J. P. van Til van Limmen, die den straatweg overstak om een zijweg in te slaan. De heer Sch. hoorde geen signaal en zag te laat de uit gestoken richtingwijzer. Hij probeerde nog vóór den auto weg te schieten, doch een botsing volgde en wa ren, om het maar populair uit te drukken, de rapen gaar. Niettemin was de heer S., die misschien wel 'n klein beetje nattigheid gevoelde, niet ongenegen de zaak in der minne te schikken, de schuld op zich te nemen en zijn verzekering aan te spreken voor de schade. De heeren begaven zich naar brigadier de Koekkoek, ook 'n goede kennis van den bloembol lenhandelaar uit de Streek, alwaar de vredespijp werd opgestoken, krijgsraad belegd, met het resultaat dat indien de schade aan de vrachtauto van den heer Van Til werd voldaan, de zaak verder geen strafrechterlijke gevolgen zou hebben. En er zou ook werkelijk geen haan verder naar gekraaid hebben, doch Van Til kreegjnaar kans op f56 schadevergoe ding, terwijl hij f7qpj meende te moeten vorderen, zoodat de geheele minnelijke schikking totaal mis lukte en het opgemaakte proces-verbaal ambtenaar en kantonrechter bereikte en de heer Sch. heden te recht moest staan wegens overtreding Motor- en Rij- wielwet. Hoewel de heer kantonrechter zich in casu niet bepaald uitsprak, was het toch niet onduidelijk, dat Z.Ed. met 'n dergelijke onderlinge regeling, waar bij de verdere vervolging van een strafbaar feit af hankelijk werd gesteld van het al of niet voldoen dei- aangerichte schade en de rechterlijke autoriteit al- zoo werd uitgeschakeld, geen genoegen kon nemen. De kantonrechter verzuimde dan ook niet te doen uitkomen, dat de strafbaarheid van het feit geen ver band hield met een eventueele schaderegeling, waar op de heer Sch., die è.1 te vast had gebouwd op de mildheid zijner verzekering, werd veroordeeld tot f20 boete of 20 dagen hechtenis. VERVALLENDE VAN DE EENE FOUT IN DE ANDERE. Een 27-jarig monteur te Alkmaar, de heer Aloy- sius R., reed op 28 November op het hobbelige sta tionsplein aldaar in een aftandschen wagen, waarin een met stomheid geslagen claxon, zoodat het hem niet mogelijk bleek bij de Spoorstraat zijn komst door een signaal aan te kondigen. Hierover onder en aangehouden, kwamen nog leelijlcer apen uit den mouw, en kon de chauffeur rij-, noch nummerbewijs toonen. De kantonrechter sloeg vandaag dan ook 3 vliegen in één klap en veroordeelde den delinquent tot f6, f3 en f4 boete, te vervangen door respect. 6, 3 en 4 hechtenisdagen. Minister Reymer en het vraagstuk van de zend-apparatuur. Een spoedige be slissing te verwachten? In de memorie van antwoord aan de Tweede Ka mer over de P.T.T.-begrooting voor 1931, merkt de minister van Waterstaat o.a. het volgende op met betrekking tot de radio-uitzending; Dat de zendtijdverdeeling, zooals deze sedert 1 Juli 1930 van kracht is, aanleiding tot klachten ge geven heeft, is hem bekend. De inhoud dier klachten heeft hem evenwel niet kunnen overtuigen, dat de door hem genomen beslissing onjuist is. Door de in voering van het algemeen programma is een grond slag gelegd tot 't verkrijgen van samenwerking tus- schen de omroepvereenigingen onderling, ten einde aldus de mogelijkheid te scheppen voor het tot stand komen van een gemeenschappelijk verzorgden om roep. Zoolang niet alle algemeen e omroepvereeni gingen bereid zijn op voet van gelijkheid in deze sa men te werken, zal een bevredigende toestand op omroepgebied in ons land bezwaarlijk kunnen wor den verkregen. Wat betreft de uitzending van onderwerpen wordt thans een nauwgezet onderzoek ingesteld naar de regeling van deze materie in het buitenland en de practijk daarvan. Met betrekking tot den zenderbouw wordt opge merkt, dat niet alleen van de A.V.R.O., doch ook van de V.A.R.A. verzoeken ter zake zijn ingekomen. Nadien zijn nog andere oplossingen van het zender- vraagstuk aan de hand gedaan, waarover uit den aard der zaak het advies van den Radioraad is ge vraagd. Het eindadvies van dit college is ingeko men op 7 October jl., doch werd op 29 October ge volgd door een minderheidsnota, waarin mede be schouwingen omtrent het vraagstuk van de zendap paratuur voor den Nederlandschen omroep zijn neer gelegd. Naar de minister verwacht, zal hij thans spoedig in staat zijn een beslissing in dit zeer belangrijke vraagstuk te nemen. Overigens merkt hij op, dat oók het vraagstuk van de zendapparatuur reeds lang tot bevredigende oplossing zou kunnen zijn gebracht, Ieder verstandig rooker Heeft G0MARUS in z'n koker! Sigaren Seriemerk van 5-20 ets. indien de betrokken omroeporganisaties elkander be ter hadden verstaan en tot samenwerking bereid wa ren geweest. De omstandigheid dat die samenwer king verre te zoeken was en is, heeft het vraagstuk steeds ingewikkelder gemaakt en het nemen van een beslissing in hooge mate vertraagd en bemoeilijkt. Twee arbeiders verdronken. Zaterdagmiddag kwamen*de gebroeders W. en P. Rijke, oud resp. 20 en 22 jaar en A. van Dinteren, oud 70 jaar. werkzaam in den Biesbosch door den polder Gesterd van hun werk, zij begaven zich naar Hanlc (N.B.). Plotseling is het ijzeren roeibootje, waarin zij zich naar huis begaven, door onbekende oorzaak om geslagen. De gebroeders Rijke zijn verdronken. Eeni ge in de nabijheid zijnde arbeiders hebben v. D. kunnen redden. De slachtoffers waren ongehuwd. Vijf personen gearresteerd. De politie in Zuid-Limburg droeg sedert geruimen tijd kennis van het feit, dat er in Limburg een bende cocainesmokkelaars opereerde. De bende bestond uit een half dozijn personen, zoowel Nederlanders als Duitschers en de hoofdzetel is het naburige Aken. De politie ging hun gangen na en kreeg er de lucht van, dat zij een hoeveelheid cocaine trachtten te ver- koopen aan een echtpaar uit Spekholzerheide-Kerlo rade. De levering had Zaterdag te Maastricht plaats, doch het bleek, dat de geleverde narcotica met aard appelmeel vermengd waren. Korten tijd nadat de vervalsching ontdekt was, werden de vijf daders ge arresteerd. Zij zijn gevankelijk van Kerkrade naar Maastricht overgebracht, en daar in verzekerde be waring gesteld. Voorts is te Maubach nabij Kerkrade in het huis van den hoofddader een hoeveelheid van 1500 gr. cocaine in beslag genomen. Gemaskerde dief dreigt met een revolver. .De postbeambte in een kolenkelder op gesloten. Toen Zaterdagmorgen tegen half acht de postbe ambte, belast met het openen van het bijkantoor van de posterijen in de Kerkstraat bij de Spiegelstraat te Amsterdam daar de trommels en zakken met post stukken in ontvangst had genomen, welke de auto van het hoofdkantoor was komen brengén, en hij zich daarmede weer naar binnen had begeven, liet hij als gewoonlijk, na de voordeur gesloten te hebben, bedoelde trommels en zakken even in de gang staan om in de kleedkamer zijn uniform aan te trekken. Hier gekomen bemerkte hij plotseling, dat een mnn achter hem stond, die een revolver op hem gericht hield. Op hetzelfde oogenblik, dat hij zich omdraaide, riep deze: „Handen omhoog en de postambtenaar, wien niets te doen stond dan hieraan te gehoorza men, zag zich door den steeds met de revolver drei gende indringer in de brandstoffenkelder gedreven, waarin de aanvaller hem daarna heeft opgesloten. Hoe de beambte bevrijd werd. Ongeveer een half uur later verscheen de werk vrouw, die eiken dag het kantoor schoon houdt, aan de voordeur, doch deze werd op haar bellen niet ge opend. Onraad vermoedend, heeft zij de buren ge waarschuwd, waarop iemand over een afdakje aan de achterzijde van het perceel het postkantoor be reikt heeft. Nog buiten zijnde hoorde hij het hulpge roep van den postbeambte uit den kelder; daarna heeft hij zich toegang verschaft tot het perceel door een venster, waarvan hij eerst een ruit gebroken had, en den gevangene bevrijd. De postzakken en -trommels bleken uit de gang weggehaald, en naar de wachtkamer gesleept te zijn. Hier kon de dief of konden de dieven hun gang gaan, zonder dat zij van de straat af gezien konden worden. Aan de trommels waren duidelijk sporen van pogin gen om ze open te breken, aanwezig, wat echter niet gelukt is, zoodat daaruit niets wordt vermist. De zak ken waren echter opengescheurd en de inhoud ervan lag over de vloer verspreid. Onmiddellijk zijn de politie- en de post-autoriteiten gewaarschuwd en toen is gebleken, dat van den in houd der postzakken 32 aangeteekende brieven met aangegeven geldswaarde waren verdwenen. Van een daarvan was de aangegeven waarde van den inhoud f 3000. Hoe groot de buit van den dief of de dieven is, heeft men nog niet kunnen vaststellen. Men vermoedt, dat hij of zij zich Vrijdagavond in het kolenhok hebben laten insluiten, dat zij gestoord zijn door het bellen van de werkvrouw en van het oogenblik, dat deze de buren was gaan waarschuwen gebruik hebben gemaakt om het gebouw door d« voordeur ongemerkt te verlaten. Kort tevoren heeft een melkboer een flesch melk gebracht, hetwelk ook van hem is aangenomen, waarschijnlijk door den in sluiper, van wien tot nu toe elk spoor ontbreekt. Of 62. De dikke kon de lange niet meer houden, Scheen hem nu zoo zwaar als lood. „Help, help," klonk het og zacht gorgelend, Uit de ondiepe moddersloot PLm dreef verder, zag hen belden duiken, En Krelis uitgestoken hand. „Och," dacht hij, „die zullen niet verdrinken, D'3 komen veilig weer op het land."

Schager Courant | 1930 | | pagina 10