SPORT (Vervolg van 3e Blad.) (Nadruk van verslagen uit deze rubriek is verboden.) UIT ALKMAAR EN OMSTREKEN. Alcmaria I—H.R.C. I, 4—1. Een voorwoord. Toen we dezen wedstrijd aanschouwden, waanden we ons op de Koog en overdachten nog eens dien strijd van de vorige week van techniek en en thousiasme. Ook hier zal iedere aannangor van het technisch beter spelende Alcmaria, zelfs 24 minuten na rust nog niet verwacht hebben, dat het nog zulk een groote overwinning zou worden. Wel werden er, zoo wel voor rust als de daarop volgende twintig mi nuten aardige dingen gedaan, doch men had in de voorhoede wel eens te veel ruimte en tijd noodig en het spel werd in het algemeen nog steeds te kort gehouden. Het was dan ook maar goed dat Alcmaria deze fout bijtijds inzag en het spel op keurige wijze opende. Dit spel openen had voor de H.R.C.-verde- diging zulke nadeelige gevolgen, dat zij ten slotte moest bezwijken en juist in de 69ste minuut wist Alcm. den zoolang begeerden gelijkmaker te scoren. Dit was het beslissende moment, want het eveneens zoolang begeerde feu sacre brak in de Alcmaria-ge- Jederen op geweldige wijze los en toen nauwelijks de secondewijzer eenmaal rond was geweest, scoor de Indri op keurige wijze het winnende doelpunt. Dat de vreugde onder het A.-publiek dat talrijk was buitengewoon groot was, laat zich begrijpen. Eindelijk eens een overwinning op eigen terrein, want de nieuwe speelwijze liet zien, dat een Alcm. overwinning onvermijdelijk zou zijn, dat zullen de teleurgestelde H.R.C.-aanhangers ook wel aan den lijve gevoeld hebben. Alcmaria speelde de laatste twintig minuten in geweldigen vorm en zoo kwam dan een onverwacht groote, doch verdiende over winning. De wedstrijd. Om precies twee uur zien we beide elftallen zich onder leiding van scheidsrechter Sijes, als volgt op stellen: Alcmaria I. Oudes Kuiper Ooms. J. Rootsing v. d. Vall Lengers Bos Indri Homan Peereboora Hamstra O Prins Luijt Beneker Scholten Kaptein Roobol P. Goudswaardt Stolk de Wijn Siersma. W. Goudswaardt H.R.C. I Alcmaria onderneemt dadelijk eenige aanvallen, die echter door te peuterig spel niets opleveren. Daar tegenover stelt H.R.C. eenige aanvallen van ruim open spel, waar de Alcm.-verded/ging haar handen aan vol heeft. Vooral Bcneker en Kaptein spelen el kander menigmaal den bal toe. Als er acht minuten is gespeeld, zet Kaptein uit één dier aanvallen scherp voor, Ooms valt enmist en H.R.C. weet van korten afstand de leiding te nemen, 0—1. Even later zien we een goed genomen corner van Bos op het H.-doel, door Indri juist naast koppen. Na eenig heen en weer getrap, krijgt Kuiper een vrije schop te verwerken, plaatst door naar Homan, deze naar Bos, die hard inschiet. De Wijn weet juist dit schot corner te werken. Even later tracht Rootsing een vrije trap te benutten en schiet hard in. Goudswaardt weet meesterlijk te stoppen. Er is slechts achttien minuten gespeeld als Peereboom in verband met z'n knieblessure het veld verlaat, spoedig ge volgd door Kuiper. Alcm. speelt dan met negen man. Het is dan ook een geluk dat Rootsing in buitenge wonen vorm is en de H.-linkervving weet te be dwingen. Ondanks deze handicap onderneemt Hamstra en kele keurige rennen, die echter door onvolledigheid der voorhoede niets opleveren. Oskam, die op het bij terrein speelde, heeft dan inmiddels de linksbinnen plaats bezet. Eenigen tijd later verschijnt ook Kui per weer en is het elftal weer compleet. Bij een tweetal doelscrimmages op het H.-doel zien we Oskam eens hard inschieten. De Wijn wist juist op den doellijn te redden. Nadat H.R.C. de A.-veste weer eens heeft opgezocht, zien we Indri bij een goede scoorkans, een tam schot naast zenden. We- derzijdsche aanvallen, waarbij we aan den eenen kant Kaptein juist zien overschieten, en aan den anderen kant het in de voorhoede nog steeds niet vlotten wil. Eenige momenten van keurig combina tie-spel tusschen Rootsing en Bos en aan de linker zijde eenige solo-rennen van Hamstra, die te ver worden doorgevoerd. Nog steeds is de stand 01. Eenige H.-aanvallen, waarbij Oudes resoluut ingrijpt, brengen ook al geen verandering. Er is nog één minuut te spelen nis de scheids rechter in het beruchte H.-gebied hands heeft ge constateerd. Ook deze kans werd onbenut gelaten. Homan plaatst zich achter den bal, een knalletje... tegen de paal. Even later is het rust. Na de rust nam Alcmaria het spel steeds meer in handan en krijgt Goudswaardt enkele harde schoten te verwerken. Een vrije trap, van ver door Lengers genomen, weet hij corner te stompen. Wat Alcm. ook doet, de H.-vcrdediging weet van geen wijken. Ook H.R.C. ondernam nog eenige aanvallen, doch Oudes krijgt over het algemeen weinig te verwerken, De tijd verstrijkt zoo langzamerhand, er is reeds 20 minuten gespeeld en nog steeds blijft de zoo begeer de gelijkmaker uit. Dan begint Alcmaria haar speel wijze te veranderen, er wordt wat meer open en op rechts gespeeld. Bij een Alcm.-aanval zet Bos hoog en scherp voor(?l Goudswaardt loopt toe en het leder verdwijnt over zijn hoofd in den doelmond, 1—1. Dit was het beslis sende moment, de Wijn geraakt er ietwat uit en bij #en nieuwen Alcmaria-aanval weet Indri onhoud baar te scoren en zijn club de leiding te geven. 21. Dan treedt het A.-overwicht duidelijk aan bet licht. Goudswaardt weet tot tweemaal toe, vallende keu rig te redden. Het A.-enthousiasme is overweldigend, de bal gaat van man tot man en na vier minuten schiet Homan -onhoudbaar links in, 31. Het derde doelpunt dus binnen de zes minuten. Dit schijnt H. R.C. toch te erg en zij onderneemt eenige heftige te genaanvallen. doch do A.-verdediging geeft niet thuis. Bij een nieuwen A.-aanval wordt de bal keu rig naar Bos geplaatst, deze breekt door en brengt met e enhard schot, tusschen keeper en paal, den «tand op 4—1. Na een enkelen aanval kondigt scheidsrechter Lijes die goed voldeed het einde Üan. Nabeschouwing. Doelman Oudes heeft zich weer eens van zijn boste eijde laten zien, hoewel hij het na rust niet bepaald «iruk kreeg. Ooms wordt zoo langzamerhand weer de oude en bezit oen goede taktiek. In Kuiper heeft Alcm. een flinke, pobuste en resoluut ingrijpende back. Bootring is, we zouden bijna kunnen zeggen, een klasse apart, als zijn „plaatsen" werkelijk af is. Dit is nog zijn zwakste plek. v. d. Vall komt er lederen wedstrijd heter in. Lengers als van ouds, vooral na rust wist hij de hallen aardig in de IL- vcrdediging te „werpen". Echter zien wo deze goed te noemen halflinio, gaarne nog wat meer achter dc voorhoede aangaan. Ook in dezen wedstrijd was Hamstra nu niet bepaald gelukkig, ook al misschien Nadat hij tegen het sterkste Il.-gcdeelte stond. Het binnentrio speelde de laatste twintig minuten ver dienstelijk, zij hoedden zich een volgend maal voor dat peuterige spel. Bos, deze stoere werker zag zijn zwoegen met een tweetal doelpunten beloond. Bij II.R.C. was de verdediging het beste gedeelte en vooral doelman Goudswaardt is een prima kracht. Liersma is beter dan zijn collega de Wijn en het was voor H. maar goed, dat Alcm., ondanks alles, toch steeds te veel op links speelde, want tegen het einde zou blijken dat de Wijn den druk niet zoo goed kon weerstaan. Nog kunnen we noemen de spil, de overigen waren goed, zonder meer. De geweldige schoten van Beneker, van eertijds, zagen we niet Ajax 3Alcmaria 2. 43. In een uiterst spannendon wedstrijd zag Alcm. 2 zich in de laatste minuten een nederlaag toegebracht. Alcmaria 3—Z.V.V. 2. 0—2. Doordat reeds kort na het begin Oskam uit dit elf tal werd gehaald, speelden de overige 10 man den geheelen wedstrijd uit. Alcmaria 4—W.F.C. 4. 1—0. Door deze overwinning is Alcm. 4 zie den stand van vorige week met het minst aantal verliespun- ten bovenaan komen te staan, omdat K.V.V. 3 niet speelde. Alcmaria 5D.T.S. 2. 0—3. De Oudkarspelieren, wisten ook hier over de kaas- stedolingen te zegevieren. Zaandijk Jun.Alcmaria Jn. 58. Ook hier aan spanning geen gebrek en bijna in totaal een dozijn doelpunten. Alcmaria B adsp.D.T.S. A adsp. 02. Het is niet zoo heel lang geleden, dat de jeugd uit het koolland het voetballen van de stedelingen konden leeren. In dezen wedstrijd was het echter an dersom. Wel hadden do jeugdige Alcmarianen van bal stoppen, balcontrole, enz., meer kaas gogeten, doch de kleine D.T.S.-ers hadden de meer noodzake lijke factoren goed onder do knie, v.n.1. goed open spel en tempo. Dit bracht hen dan ook de overwin ning. Bergen I—Vitesso L 14. Vitesse begint den laatsten tijd geducht van zich af te bijten, dit ondervond nu weer Borgen I. C.S.V. 3Bergen 3. 2—5. Bergen A adsp.Vrone A adsp. 5—0. Schoorl I—W.R.C. L 10—0. Dit is een goede prestatie van het Schoorl-elftal. C.S.V. I—Zaanlandia 2. 91. Ook hier viel een groote uitslag. Van de plaatselijke vercenlging Go Ahead, speelde geen enken elftal, doordat t WestT risia-terrein voor den vastgcstelden wedstrijd werd afgekeurd. K.N.VJB. 3e Klasse. K.V.V. speelde gelijk tegen D.S.V. (2—2). Maar zoo wel Helder als Kinheim verloren, zoodat K.W Iets is uitgeloopen. Helder kreeg met 32 van Hortus klop. Kinhelm met 41 van de Meteoor. Oosterpark verloot van Amstel (01), zoodat ook deze als uitgeschakeld ls te beschouwen. Tenslotte speelde Watergraafsmeer en Oranje-Zwart nog gelijk! De stand is: K.V-V. 8 7 1 0 25—9 15 Helder 8 6 0 2 3216 12 Kinheim 9 6 0 3 40—26 12 4e Klasse. Vrone verloor met 32 van Swift. Deze behoudt met Zaandijk dat Ahremds met 2—1 sloeg, de leiding. D.T.S. speelde niet. Reserves. HRC. 2—Spartaan 2, 1—5; DEC. 2—Helder 2, 2—4; Alc maria 3—Z.V.V. 2, 0—2. N.H.V.B. 1 C: Texel 1—BKC. 1, 6—1; Wieringerwaard 1—Zee macht 1, 32;Sparta 1—HRC 3, 43; Sucoes 1Nieuwe Nledorp 1, 26. 2 D: BKC. 2—Texel 2, 1—2; DOSKO. 1—JVC. 1, 4—4; Succes 2Helder 4,62. 3D: DES.—DOSKO. 2 Kolhorn 1—Petten 1, 1—4. 4D: BKC 3—HRC. 5, O—l; JVC 2—Sucoes 4. Helder 5Wierinerwaard 2, 10—1. Adsp. K: Sparta aHRC. b 3—3; Helder bSucces a, 3—1. L: Helder c—Helder e, 8—0; Helder dHRC. d 6—2. OVERZICHT. De strijd om de bovenste plaats is weer aan span ning toegenomen. HRC. kon 't in Behagen niet bol werken tegen Sparta, dat hiermede meteen de roodjakken omlaag haalde. De leiding berust thans bij Texel, dat naar verwachting B.K.C. sloeg. Nieuwe Nle dorp wierp zich op de tweede plaats, dank zij een ste vige 62-overwinni\nig op Succes. Wieringerwaard ls op eigen terrein moeilijk te kloppen. Zeemaoht was no. 4, die er sneuvelde (8—2). Zoodoende bezetten de rood- broeken een goede plaats. De stand is hier: Texel 8 6 2 1 28—14 12 Nieuwe Niedorp 8 5 1 2 33—18 11 Sparta 7 5 0 2 21—13 10 H.R.C, S 8 5 0 3 21—14 10 Wieringerwaard 7 4 0' 3 27—27 8 Zeemacht 8 2 1 5 19—22 5 Succes 8 2 1 5 19—29 5 B.K.C. 7 2 0 5 16—23 4 Helder 3 7 1 1 6 16—38 3 2e Klasse. Succes 2 wist iets op haar gevaarlijkste concurrent uit te loopen. Zelf wonnen ze met 62 van Helder 4, terwijl DOSKO., door tegen JVC. gelijk te spelen, een punt verloor. De Oudesluizers mogen nog wel oppassen, dat ze niet door HRC. 4 of Texel 2. dat een moeilijke 21- overwinlng op BKC. 2 behaald. worden ingehaald. BKC. 2 mag gerust nog een paar punton hebben. Pas in de laatste minuten ontging hen tegen Texel een gelijk spel. De stand ls: Succes 2 7 7 0 0 34—13 121) DOSKO 7 4 2 1 32—15 10 Texel 2 7 3 2 2 24—20 8 H.R.C. 4 7 4 0 3 17—23 8 J.V.C. 8 2 2 4 19—24 6 Sparta 2 7 2 1 4 14—26 5 Helder 4 6 1 1 4 16—22 3 B.K.C. 2 7 1 0 6 12—24 2 1) Succes 2 heeft 2 verüespunten. 3e Klasse. Kolhorn hield zich bc. L tegen Petten. De 4 I-neder laag is zeer eervol. DOSKO. 2 verloor met 4—1 van D.E.S. te Barsingerhorn, zoodat de stand is: Petten 6 6 0 0 42—4 12 D.E.S. 4 3 0 1 14—8 6 Succes 3 2 2 0 0 7—1 4 DOSKO. 1 3 1 0 2 7—11 2 Sparta 3 5 1 0 4 6—33 2 Kolhorn 6 0 0 6 4—24 0 4e Klasse. BKC. 3 kon 't alweer niet bolwerken. HRC. 5 wist, door taai volhouden met 10 te winnen, 't Voor deze afdee- ling ongetwijfeld te sterke Helder 5 sloeg Wieringer waard 2 met 101. Helder 5 3 3 0 0 38—8 6 J.V.C. 2 3 2 0 1 11—11 4 Wieringerwaard 2 4 2 0 2 13—17 4 Helder 6 1 1 0 0 2—1 2 Succes 4 3 1 0 2 11—13 2 B KC. 3 4 1 0 3 7—9 2 HR.C. 4 1 0 3 11—22 2 ADSPIRANTEN. Sparta a bracht het tot een mooi gelijk spel tegen H.R.C. b. Colc tegen Helder b kon Succes a het niet bolwerken. Met 31 zegevierden de Heldorsohen. In de laagst® afdeeling wonnsn Helder c en Helder d respectievelijk van Helder e (80) en HRC. d (62). De standen zijn: H.R.C. a 6 5 1 0 26—7 11 Helder a 4 3 1 0 37—9 7 Helder b 5 2 0 3 10—24 4 H.R.C. b 4 1 1 3 12—12 3 Sparta a 5 1 1 3 13—25 3 Succes a 4 0 0 4 2—22 0 Afdeclinj; Helder c 5 5 0 0 33—3 10 H.R.C. c 6 3 0 3 22—10 6 B.K.C. a 2 2 0 0 28—1 4 Helder d 4 2 0 2 11—22 4 H.R.C. d 5 2 0 3 17—16 4 Helder e 5 0 0 5 0—56 0 WEDSTRIJDEN UIT ONZE OMGEVING AARTSWOUD. Zondag speelde alhier het tweede en derde elftal ge combineerd tegen elkaar. De uitslag was 6—5. 'T ZAND. Geel Rood I heeft te Wervershoof tegen W.W.W. met 32 gewonnen. Geel Rood 2 verloor te Anna Paulowna tegen Zwaluwen met 23. Geel Rood 3 verloor eveneens te Zijdewind met 12. BARSINGERHORN. Zondagmiddag speelde D.E.S. voor de competitie tegen D.O.S.K.O. II van Oudesluis. Na den aftrap ontwikkelt zich een aardigen gelijkop- gaanden strijd. De beide keepers moeten om beurten handelend optreden wat hun goed afgaat. Als ongeveer 20 min. is gespeeld neemt D.E.S. door een flink schot van den linksbinnen do leiding. De vreugde is echter van korten duur, want uit een strafschop maakt D.O.- S.K.O. gelijk. Dit inspireert D.E.S. en aardig combinee- rende goed gesteund door de middenlinie komt de voor hoede telkens voor keeper Delver, en uit een dier aan vallen doelpunt de rechtsbinnen; kort daarop gevolgd door een derde doelpunt uit een corner. Met dezen stand breekt de rust aan. Na de rust is D.E.S. overwegend sterker geweest, welke meerderheid slechts in 1 doelpunt uit een strafschop werd uitgedrukt; 2 buitenspeldoolpunten werden terecht geannuleerd en voor het overige kweet de D.O.S.K.O.- keeper zich uitstekend van zijn taak. DOSKO. kon ook het net niet meer vinden, alhoewel zij daartoe door een toegestane strafschop nog wel de gelegenheid kreeg De D.E.S.-keeper werkte het tamme schot echter corner daarmee verder onheil bezwerende. De eindstand luid de dus 41 voor D.E.S. De laatste kan op een uitstekende wedstrijd terugzien. Scheidsrechter Freeken leidde streng, doch onberispe lijk. Het tweede elftal kwam met een 30 zege uit Petten thuis, alzoo een goeden &ag voor de D.E.S.-mannen. —WEERINGEN. Zondag was N. Niedorp I de gast van S. I. Om ruim 2 uur laat scheidsrechter Bruins van Wormerveer be ginnen en direct ontwikkelt zich een vlug en gelijk op- gaanden strijd. N. N. scheen al 6poedig de baas. Vlugge aanvallen der voorhoede bezorgde de S.-backs handen vol werk. Spoedig neemt N.N. met een keihard schot de leiding en kort daarna werd no. 2 geboren. S. pakte flink aan en was geruimen tijd op de N.N. helft. Het duurde ook niet lang of den S. rechtsbinnen gelukte het den N.N. keeper het nakijken te geven. Voor rust wist N.N. er 3—1 van te maken. Na de thee nam N.N. het spol geheel in handen. S. gehandicapt door gemis aan spil en middenvoor kon het niet bolwerken. De aanvallen van N.N. bleven aanhou den en ze wisten spoedig 41 te maken. Daarna beging een If.N. speler een overtreding in het beruchte gebied. Kooij plaatst zich achter den bal en het is 42. Het schijnt N.N nog niet voldoende en ze wisten voor het einde er zelfs 62 van te maken. AI is de uitslag wat geflatteerd. N.N, heeft verdiend gewonnen. Succes II speelde om 12 uur tegen Helder 4; hier had Tichelaar de leiding. Om kwart over 12 laat hij beginnen en S. II neemt direct de leiding. Steede is S. in de meer derheid en wisten voor rust er zelfs 6—0 van te maken. Na rust is Helder ook aan de beurt en weet spoedig den achterstand te verkleinen 51. Dan neemt S. weer het spel in handen en maakt er 61 van. S. schijnt uit gespeeld of ze denken zeker het is zoo voldoende. Helder maakt hiervan gebruik en weet nog eenmaal de S.-kee- per het nakijken te geven, zöodat de eindstand is 62 voor S. Het 4e elftal was op bezoek naar J.V.C. 2. J.V.C. heeft echter revanche genomen, door de nederlaag van vorige week. De S. werden n.1. nu met 4—2 naar huis gezonden De adsplranten gingen naar Helder b en boekten een 31 nederlaag. OUDKARSPEL. v Alcmaria Viotrix V—D.T.S. 2 0—3; D.T.S. 3—Andijk 2 15; Alcmaria Victrix adsp. b—D.T.S. adsp. 0—2. D.T.S.-overzlcht Zondag j.ï. waren de lagere elftallen van D.T.S. in ac tie en uitgezonderd D.T.S. 3 met succes. D.T.S. 2 boekte een fraaie 3—0 zege op Alcmaria Viotrix 6 in Alkmaar D.T.S. a boekte ook een overwinning en wel op Alcma ria Victrix b. Hier was de uitslag 20, nadat de rust met blanken stand was ingegaan. Daar ook deze wed strijd in Alkmaar gespeeld is, is dit een pracht-resultaat Naar wij uit goeden bron vernomen hebben, moet dit een heel goeden wedstrijd geweest zijn. En last not least D.T.S. 3. Dezen heben het tegen Andijk 2 leelijk laten zitten. Was de uitslag in Andijk 6—0 in hun nadeel; op eigen terrein werd met 6—1 verloren (rust 41). D.T.S. 3 speelde heel slectat. In den beglne geleek het er nog op, en wisten ze nog zoowaar de leiding te no men. Daarna ging het echter bergafwaarts, met het gevolg, dat Andijk In korten tijd viermaal het D.T.S.- doel vond, met welken stand de rust aanbrak. Na de thee een verder gelijk opgaanden strijd. Andijk wist nog een maal te doelpunten. Met dit al is de kans van D.T.S. 3 zoo goed als verkeken, Andijk leidt met een maximum aantal punten uit 6 wedstrijden. D.T.S. 3 heeft 5 verlies- punten. Voor Zondag a.s. is vastgesteld: 2 uur: D.T.S. 1—Ah- rends V. C. 1; 12 uur: D.T.S. 2—Hollandia 3; 12.30 uur: Bergen a—D.T.S. a. KOLHORN. Zondag j.I. speelde Kolhorn I tegen Petten I. Als schoidsrechter Augusteijn, welke zeer goed vol deed, laat tossen, wint Kolhorn en verkiest voor den wind te spelen, welke echter geen voordeel leverde. Nadat de elftallen zijn opgesteld, zien we Kolhorn maar met 9 man staan. Na vijf minuten is Kolhorn volledig. Een anderen keer op tijd hoor, hoeren! Het spel hield wisselende kansen, met K. in de meerderheid. Een prachtkans gaat verloren, doch even daarna doet do linksbinnen beter en doelpunt. 10 voor K. Even daarna krijgt K. 'n penalty te ne men, doch do bal gaat jammerlijk tegen de paal uit IC. is nog steeds in de meerderheid; weer gaat een mooie kans verloren. Petten komt er nu ook wat be ter in en doelpunt bij 'n schermutseling. Stand 11. Voor de rust wordt niet meer gedoelpunt. Na de rust zit Petten er geweldig op en was bijna voortdurend voor het K. doel, waarvoor ze voor de rust slechts sporadisch kwamen. De druk wordt groot op het IC. doel en het gelukt de P. linksbinnen den keeper te verschalken. Nu gaat de strijd weer gelijk op en neer. Bij een corner op het IC. doel raakt eon der spelers den bal met do hand aan, een penalty is het gevolg. Deze wordt uitstekend door den P. midvoor genomen. Stand 31. Nog geeft IC. niet op en krijgt een vrije schop te nomen even buiten het strafschopgebied. De bal wordt goed genomen, doch do lat en paal staan in den weg. Als bij eon P. aanval een der spelers buiten spel staat, krijgt IC. een vrije schop te nemen doch deze wordt niet al te best geraakt en P. maakt door haar midvoor er 41 van, waarmede het einde kwam. Indien Kolhorn een goede schutter had gehad, had ze niet behoeven te verliezen. Een gelijk spel had de verhouding o.i. goed weergegeven, want voor de rust nam Petten de zaak veel te kalm op; na de rust waren ze veel vlugger. Het was een mooie, spannen de wedstrijd. PETTEN. Petten 2 speelde een vriondschappelijken wedstrijd tegen D.E.S. 2 van Barsingerhorn. Door laten wij zeggen een tekort van sportiviteit verscheen P. met 10 man en ettelijke invallers in het veld, terwijl ook verschillende spelers tijdens den wedstrijd zich niet van hun prettigsten kant deden kennon. Geen wonder dan ook, dat het verzwakte D.E.S. 2 met 30 wist te winnen. Petten 1 bracht het er beter af en won te Kolhorn op regelmatige wijze met 4—1 van de club van dien naam. OUDESLUIS. In een slecht gespeelden wedstrijd wist D.O.S.K.O. I het tegen J.V.C. I niet verder te brengen dan een gelijk spel, 44, ondanks laatst genoemde nog met 10 man speelde. Wel was D. den geheelen wedstrijd in de meerderheid, doch de uitvallen van J. waren gevaarlijk en zij wistten dan ook spoedig een 0 voorsprong te bemachtigen. Voor de rust doelpunten beide partijen nog één keer. Rust 1 voor J. Na de rust brengt D. den stand op 32, doch J. voert den stand op tot 4—2, doch als scheidsrechter het einde blaast is de stand 44. D.O.S.IC. II speelde op een zeer zwaar terrein te Barsingerhorn tegen D.E.S. I ender de strenge lei ding van scheidsrechter Freeken, doch verloor ech ter met 4—1. A.s. Zondag krijgt D.O.S.K.O. II bezoek van Spar ta III. WIERINGERWAARD I—ZEEMACHT I. 3—2. HELDER?? (Alg. reserves)—WIERINGERWAARD 2. 10—1. Wieringerwaard I heeft dus ook haar 4cn thuiswed» strijd gewonpen. Thans werd Zeemacht het slachtof fer. Door verschillende teleurstellingen speelde W.- waard den geheelen wedstrijd met 10 man, w.o. een invaller voor Schröder. Er is echter door allen hard gewerkt. Reeds spoedig na het begin bleek dat Zee macht een zeer goede ploeg in het veld had gebracht en haar talrijke doorbraken wezen dit wel uit. Na pl.m. 20 minuten, doelpunt Zeemacht uit een doel-» worsteling. 1—0. Nu is W.waard aan het woord en na oen paar gomiste kansen maakt de linksbuiten gelijk. 1—1. Nog voor rust neemt W.waard de leiding. 2—1. Na rust is Zeemacht sterker, doch de W.waard ach terhoede is dan stukken beter als voor rust en- re tourneert alles. Toch weet Zeemacht nog gelijk te maken. Dan komt de 11e man voor W.waard opda gen. Het invallen wordt door den Zeemacht-captain echter niet goedgekeurd (o.i. mag men toch steeds z'n elftal voltallig maken), zoodat W.waard met 10 man nog eens onstuimig aanvalt. En onder luid gejuich van de supporters, maakt de mid-voor in de laatste minuten de winnende goal. 3—2. W.waard 2 werd in Den Helder flink onthaald. De algemeene reserves stonden voor hen klaar en was keeper Oudendijk er niet geweest, dan waren er nog wel eens zooveel doelpunten gekomen. Enfin jongens, volgende week is jullie beurt weer om te winnen!! Schaatsenrijden. Ook in dozen winter zal door de K.N.S.B. weer een aantal hardrijders afgevaardigd worden om in het bui tenland te oefenen. Een gedeelte gaat naar Scandinavië en een ander deel waarschijnlijk naar Engelberg, waar ook de studenten zullen oefenen. De hoofdgroep gaat naar het Noorden, ook al omdat daar van 26 Februari te Stockholm de Europeesehe kampioenschappen en van 2122 Februari de wereldkampioenschappen gehouden worden. De Nederlandsche rijders zullen in Scandinavië gecoacht worden door den bekenden trainer Waulo uit Helslngfors. Het ligt in de bedoeling, dat v. d. Scheer en Helden zoowel te Stockholm als te Helslngfors zullen starten en te Stockholm bovendien Blaisse Jr., Boots en Sondervan. Gymnastiek. Zondag vonden in het gebouw „Tivoll" te Utreoht de kampioenwedstrijden voor turnsters en turners van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond plaats. Onder de afwe zigen was ook de bekende turner uit 't keurkorps in ver band me tdeze wedstrijden opnieuw wordt samengesteld werden de afwezige turners vanzelf uitgesloten voor 1031 Onder den uitslag van het heerentrnen vinden we op de 9de plaats vermeld J. Langendyk van „Hercules" te Noordscharwoude met 77% punt.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2