Kroon Levertraan Protestvergadering wollen Dekens De Vier Duivels. 2 beste TijdkoeiBn, Firma Gebr. Rotgans, Wacht niet zoo lang Groote Afbraakveiling Timmer- en Moot. 4 lamps Radiotoestel RIJKSBELASTINGEN. |"|ahs Drift Leidsche J.H.SCHENE Kraanwagen DOSSIER No. 14891. Plaatselijk Nieuws. Advertentiën. Korenzolder van Muizen Gezuiverd. 12 Jonge Kippen Maria Margaretha Breebaart, Cursus Bloembollen Sterke gezonde kinderen Anna Paulowna, Tooneelzaal Slikker. Firma Gebr. ROTGANS op Vrijdag 12 December a.s., ZITTING Zaterdag 13 December 1930, Wintertijd H. PEHNEKAMP ZONEN, Weekbericht. C. Rezelman Jz. A. F. BORG, Garage, Breezand, vast Werkman, inzake Hagel- en Waterschade van 12 juni 1930, Dirkshorn, Orkestrepetitie gouden Broche, Chevrolet-Ford CHAUFFEUR. Kort verhaal De kille, zakelijke stem van den notaris klonk door het vertrek: en aan Mary Marville laat ik al het overige van mijn vermogen na, benevens een collier, dat zich onder mijn nalatenschap bevindt en dat eens aan mijn moeder heeft toebehoord. Ik hoop, dat zij het zal willen aannemen en dragen als een herinne ring aan den man, die haar zóó heeft liefgehad Diep onder den indruk verlieten Mary Merville en haar man het kantoor. Als in ccn droom ging zij ver der. Die goeie, ouwe Ruby dat collier, ze zou het altijd dragen, als een omulot zou zij hot ver eeren, het zou haar mascotte zijn II. In de hall van Rexton. De muziek speelt achter de palmen een langou reuze melodie. Max van do Standard on Edward Stirling van de Evening News zitten er in clubfauteuils. „Weet je dat dio Dr. Ruby Truffino zelfmoord heeft gepleegd?" „Ja, zooicts gehoord. Hoe zat dat eigenlijk?" ,,'n Vrouwengeschiedenis. Zij is getrouwd, terwijl hij niet beter wist, dan dat de zaak in orde kwam. Truffino liet echter alles aan haar na. Ter herinne ring „Rare vent! Zou jij dat gedaan hebben?" „Ik? Ben jo gek? Trouwens er zal wel nooit kans op zijn, dat ik een vermogen en 'n collier, 'n kost baar collier nalaat." „Moet je niet zeggen. De journalistiek leidt tot alles!" „Jawel, jawel Zullen we gaan?" „AU right." Johnnie Max van de Standaard en Edward Stir ling van de Evening News verlaten Rexton. Broadway baadt in 'n zee van licht. Felle reclames, schitterende étalages. Ergens in deze wereldstad wacht werk. III. Première. Het nieuwe stuk van O'Neill. Héél New York is er. De loges flonkeren van de juweelen, tusschen het statige zwart-en-wit der heeren vallen de kleurige toiletten der dames nog meer op. Loge 14 blijft langen tijd leeg. Tot Mary Merville en haar man komen. Binocles worden gericht. Gefluister gaat door de rijen. „Mary Merville je weet wel!" „Ruby Truffino heeft haar alles nagelaten." „Ze ziet er bleek uit, vind je niet?" „Zie je dat prachtige collier, een herinnering De lichten dooven O'Neill heeft de aandacht. IV. De stilte staat in de kamer. Mary zit bij den haard, nadenkend. Achteloos speelt zij met het collier, denkt aan Truffino, denkt aan Charles, haar man, denkt aan alle mogelijke din gen, waar 'n vrouw aan denkt, wanneer zij alleen bij het haardvuur zit. De wind giert tegen de ruiten. De regen vlaagt neer Mary huivert. Het is koud, ondanks het laaiende haardvuur Vreemd, den laatsten tijd voelt zij zich minder goed, zwakker. Soms heeft ze last van duizelingen. Tennis gaat haar niet meer zoo vlot af. Ze mist telkens. Het is alsof zij haar kijk op het spel ver loren heeft Ze heeft geen belangstelling meer voor dingen, waar zij zich eens voor interesseerde, zooals een nieuw stuk van O'Neil. Zij kan er haar aandacht niet meer bij bepalen En of Luclcy Lindy's laatste vlucht geslaagd is. Wat kan het haar schelen? Ruby had donkere oogen, Charles niet Don kere oogen donkere oogen. Haar hand speelt met het collier, achteloos. Rexton. Het is avond Johnnie Max van de Standard en Edward Stirling van de Evening News zitten er als gewoonlijk in clubfauteuils. De muziek speelt achter de palmen. „Weet je van Mary Melvillo?" „Wat?" „Ze is gestorven Stil, luister." Op zachten toon herhaalt Johnnie Max: ,,'n Geheimzinnig geval. Ze sukkelde den laatsten tijd voortdurend. Iïaar toestand werd 6teeds erger. De doktoren wisten er geen raad mee. Er waren symptomen van vergiftiging. Onbegrijpelijk! Alles is onderzocht: eten, kleeren, brieven Niets gevon den! Gistermiddag is zij gestorvon. Ik sprak Dokter Buds- worth. Die zegt: het heeft iets van tering. Het merkwaardigste geval uit zijn praktijk. Het verloop was niet tegen te houden. Alles is er aan gepro beerd. Mary Melville stierf onder de oogen van de beste medici ter wereld. Zij stonden machteloos." „Heel wonderlijk!" „Men zegt, dat zij het collier mee wilde nemen in het graf." Even stilte. Dan „Johnnie, daar zit meer achter!" „Natuurlijk!" Johnnie Max van de Standard en Edward Stlr- ling van de Evening News verlaten Rexton. Broadway baadt in 'n zee van licht. Felle reclames, schitterende étalages. Ergens in deze wereldstad wacht werk. VI. Hot helle kunstlicht straalt over het scherpe ge laat van Dr. Jones, den politie-chcmicus. Op het bu reau ligt een collier. „En Jones?" Scherp klinkt Mr. Waltham's stem. Mr. Waltham, het hoofd der recherche .n „Hot is zoo Waltham!" Het collier ligt roerloos. Het straalt en flonkert. „Waar is je rapport." Mr. Waltham leest: „De vergiftiging werd veroor zaakt door een sterk radio-actieve stof. Het collier was met deze stof bestreken, welke een zoodanige noodlottige uitstraling had, dat Mevr. Melville daar aan moest sterven." „Herinner je do hiatorie van dat collier, Jones?" De politie-chemicus knikt. „Van Ruby Truffino gekregen, niet? Ja, ja, het was een knappe kerel!" VII. Broadway. Het nuchtere ochtendlicht ligt over de grauwe stad. Auto's jakkeren af en aan. Voetgangers naasten zich. Kranten-jongens rennen de gebouwen van den Standard en do Evening News uit, gillend: „Lees de opzienbarend© onthullingen over het ge val Melville De doodende halsketting!" Hun stemmen gaan verloren in het straatru moer VIII. Politic-Museum. Dossier No. 14S91: Het geval Mel ville. In êcn ijzeren kistje: het collier (Nadruk verboden.) OPENBARE VERHURING. Ten overstaan van notaris C. L. van den Bergh had Maandag 8 Dember 1930, des namiddags 1 uur, in het café „Cérès" a. d. Ged. Gracht plaats de publieke verhu ring van de navolgende landerijen, behoorende tot het „Fonds Bregman", gevestigd te Schagen: 1. Weiland, In den polder Burghorn a.d. Nleuwenweg onder Schagen, Kadaster Sectie F no. 84, groot 1.54.40 H.A., laatst in huur bij den heer Gerrit Brokken voor f 355, thans dezelfde voor f 230; 2. Twee perceelen welland, a, d. Langesloot bij de Me- nisbrug en Menisweg, onder Schagen, Kadaster Sectie G, nos. 198 en 541, te zamen groot 2.14.60 H.A. Laatst in huur bij den heer Pieter Posker Pzn., voor f 395, thans opgehouden op f 380; later verhuurd aan denzelfde voor f 375; 3. Weiland in den Hooglandspolder aan den Lutjewal- derweg, onder Barslngerhorn, kadaster sectie C, no. 24 groot 1,20.70 H.A. Laatst ln huur bij den heer Simon van der Haagen voor f 195, thans opgehouden op f 165; later verhuurd aan denzelfde voor f 160; 4. Welland a. d. Gouw onder Schagen, kadaster sectie B, no. 89, groot 2.87.80 H.A. Laatst in huur by den heer IJsbrand Verlaat voor f 434, thans opgehouden op f 362; later verhuurd aan denzelfde voor f 370; 6. Weiland a. d. Gouw, onder Schagen, kadaster sectie B, no. 90, groot 1.37.70 H.A. Laatst in huur bij den heer Pieter Homan voor f 230, thans dezelfde voor f 200; 6. Weiland gelegen o. d. hoek der beide Molenslooten, nabij de Gouw, onder Schagen, kadaster sectie B, no. 76. groot 1.09.60 H.A. Laatst ln huur bij den heer Jan Vries voor f 150, thans dezelfde voor f 140; 7. Vier perceelen welland a. d. Gouw onder Schagen, kadaster sectie B, nos. 130, 131, 132 en 133, respectievelijk groot 1.80.50 H.A., 1.36.50 H.A., 1.06.60 H.A., en 1.71.60 H.A. Laatst in huur bij de heeren Hendrik Joannes Ernst van Hoorn en Nicolaas Mooij voor f 950; thans opgehou den op f 825, later verhuurd voor f 840 aan de heeren H. J. E. van Hoorn, N. Mooij, J. Visser en C. Slikker. De verhuring geschiedde voor den tijd van 4 jaren. Ook bij deze verhuring kwam de sterke wil tot verla ging van de huurprijzen bij de huurders tot uiting, wat wel blijkt uit het hierboven vermelde verloop. Evenwel de verhuurders i.c. de rentmeesters van het verhurende fonds verzetten zich daar zooveel mogelijk tegen, en het wekte nogal wrevel op, dat zij zich daarbij niet uitslui tend bepaalden tot een minimum taxatieprijs. POLDER SCHAGEN. In de Zaterdag genouden vergadering van de Banne en Polder Schagen is in de plaats van den heer D. Smit, die bedankt had, tot voorzitter gekozen de heer D. Timmerman Pz. Tot secretaris is benoemd de heer P. Hopman, die reeds penningmeester van den polder was. Zooals reeds gemeld, had de heer W. Vader als secretaris bedankt. Door de verkiezing van den heer D. Timmerman tot voorzitter, was er een plaats open ln het Dagelijksch Bestuur. Als lid daarvan is benoemd de heer C. v. d. Oord, alhier. Tot lid van het Dag. Bestuur werd herkozen de heer P. Stammes. SINT NICOLAAS OP BEZOEK. Zaterdagmiddag heeft Sint Nicolaas met zijn knecht Zwarte Piet nog een paar bezoeken afgelegd en wel in de bewaarschool van de O.L.S. en in „Cérès". Allereerst verscheen de rijzige gestalte van den Heilige in de bewaarschool, waar zijn komst 's mid dags om half twee door de kleintjes reedg met ver- Jangen werd tegemoet gezien. En het zijn daar weer een paar gezellige uurtjes geweest. Mej. J. de Vries, de directrice van de school, had met haar helpster, de kleintjes weer alleraardigste versjes en spelletje* geleerd en het Ilooge bezoek was dan ook zeer tevre den en deed daarvan met de daad blijken. Het was met milde hand dat de versnaperingen werden uit gedeeld. Men moet die pouters eens zien, de één wit jes en bedeesd, de ander vrijmoedig, luid en met een hoog-roode kleur, maar allen in groote spanning En wanneer we dan vertellen, dat naast al dpt heer lijke, nog een poppenkast in de school was, en Jan Klaassen en Catrijn een voorstelling gaven, dan be grijpt men dat het voor de kindertjes volop feest was. Maar niet alleen voor de kindertjes, ook vele ouders waren in de school aanwezig, evenals het Dag. Bestuur der gemeente en ook zij deelden in de vreugde der feestvierenden. En zoowel de kleintjes als de ouders verheugden zich er over, dat Sint Ni- cilaas, uit dankbaarheid voor de goede zorgen en vele bemoeiingen de directrice en haar „personeel" geschenken aanbood. Mej. M. de Vries was zoo vriendelijk om bij het zingen der liedjes voor de pia nobegeleiding te zorgen en ook dit werd zeer op prijs gesteld. En terwijl de goede Sint in de bewaarschool nog volop geniet van de kindervreugde, zitten in „Cérès" de kinderen van de leden van de afdeeling .Schagen van de Ned. Vereen, van Spoor- en Tramwegpersoneel reeds te popelen. Immers om 3 uur zouden ze pre sent zijn en het is al over half 4 en nog steeds zien ze Sint Nicolaas en Zwarte Piet niet verschijnen. Wel tracht de goochelaar, die dezen middag zal op treden, de heer v. d. Garde, van Schoorl, de kleintjes wat bezig te houden, maar de belangstelling concen treert zich voorloopig nog uitsluitend tot de komst van Sint Nicolaas. En jawel hoor, te ongeveer 4 uur Is het lang verbelde oogenblik daar en met hoerage roep worden de Sint en zijn knecht, begroet. En ook hier was het weer volop feest, de toepasselijke vers jes werden gezongen, onder begeleiding van de pia niste Mevr. Heider-Brommer, versnaperingen enz. werden uitgedeeld, de goocheltoeren met verwonde ring aanschouwd. Ook hier had de Sint weer voor ieder der kinderen nog een geschenk meegenomen. Het was echt gezellig in „Cérès" en dat was de groo te belooning voor de dames en heeren die voor het feest zich moeiten hadden getroost. Door een drogist te Den Bosch werd ons medegedeeld, dat een landbouwer te Reek last had van tallooze muizen en ratten, die het op zijn korenzolder gemunt hadden. Dal dit ongedierte hem veel schade toebracht, spreekt vanzelf. Hij kocht bij den drogist een doosje Rodent van 50 cent en schreef een week later dat de muiten en ratten bijna alle verdwenen waren. HIJ besloot zijn brief met: .Ik kan verklaren dat Rodent een uitstekend verdelgingsmiddel is en dat Uw advertenties niet in het minst overdreven zijn." Rodent kan ook U van de ratten- en muizenplaag bevrijden. Koop nog heden een doosje van 50 cent o! f 1.- bij Uw drogist. - Importeurs: Fa. B. Meindersma - Den Haag. E35 te koop gevraagd, liefst leghorns. Adres: M. HART, Oudkarspel. x b nuui bij P. S. EENHOORN, Valkkoog. Eenige en algemeene kennis geving. Heden overleed, na een lang durig doch geduldig lijden, zacht en kalm onze oudste Dochter, Zuster, Behuwdzuster en tante, in den ouderdom van ruim 43 jaar. Namens de Familie, Wed. A. BREEBAART. Alkmaar, 7 Dcc. 1930. Dahliastraat 21a. Heden overleed plotseling, onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, LIJSBETH D0ETS, in den ouderdom van ruim 53 jaar. Haar diepbedroefde Echtge noot, P. VADER Kinderen en Kleinkind. Winkel, 7 Dec. 1930. Heden overleed, geheel on verwachts, onze geliefde Echt genoot en Vader, Jn. JONK, in den ouderdom van ruim 67 jaar. Mede namens de Kinderen: Zijne diepbedroefde Echtgenoote, Wed. Jn. JONK. Winkel, 7 Dec. 1930. Heden overleed plotseling onze geliefde Zoon en Broeder ARIE, In den ouderdom van 23 jaar en 9 maanden. Zijn diepbedroefde Ouders, Broers en Zusters, Jb. BAKKER. T. BAKKER-de Graaf. Groote Keeten, 8 December 1930. mm Heden overleed plotseling, onze J zeer geachte Werkman Arie Bakker, in den ouderdom van ruim 23 jaar. A. VRIES en Echtgenoote. Groote Keeten, 8 Dec. 1930. Hiermede geven wij met blijdschap kennis van de geboorte van onzen Zoon ARIE. C. SCHUIT Az. N. SCHUIT—de Jong ld. Dirkshorn, 7 December 1930. Eenigste kennisgeving. Geboren: LUITJE, Dochter van M. KUIPER on A. KUIPER—Moeijes. Café. Valkkoog, 6 Dec. 1930. Hiermede betuigen wij onzen har- telijken dank aan allen, die blijken van belangstelling hebben betoond, tijdens de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader Be huwd en Grootvader den Heer P. WIGGERS. Namens de familie: Wed. A. WIGGERS-Dekker. Breezand N.H., Dec. 1930. te Heerhugowaard. Zij die wenschen deel te nemen aan een Cursus in kunnen zich opgeven tot 24 Decem ber a.s. bij de heeren Jb. GLAS, P. SMIT en A. VOLKERS Az., Sec retaris Tuinbouwvereeniging Heerhu gowaard. Aanvang 7 Januari 1931, 7 uur. Lesgeld f 1.—. BLADREUZEL. 5 pond Bladreuzel f 1.75 DIRK RAAT Schagen. krijgt U door ze in den winter te geven. Een flesch kost 55 cent. Vraagt Uw winkelier. Hoogzijde E 103. Schaden. le N.H. BIOSCOOP, BERGEN N.H. Woensdag 9 December, 8 uur, groot sensationeel Circus-filmwerk Entree fO.75 en fO.60, plus belasting. tot alle kippen ziek zyn. Begin dadelijk met J.K. SNOTPOEDER. In Schagen alleen verkrijgbaar bil de Hoogzijde E 103. a.h. Verlaat, des voorm. 10 uur, w.o. best Ten verzoeke van de firma A. H. VERBURGT en Zn. te Amsterdam. Deurw. VAN HUIT. Gemeente Wieringerwaard. Bij inschrijving te huur voor 1931 de Tuingrond en het Grasgewas bij de Alge meene Begraafplaats. Inschrijvingen aan te bieden ter Secretarie vóór 16 December a.s. Polder Wieringerwaard. De Penningmeester van den Polder Wieringerwaard maakt bekend, dat zal worden gehouden voor het ont vangen van huur van kaden, dijken, enz., op voorm. van 9—12 uur in het Polder huis. Is de tijd voor het planten en snoeien van boomen. Zoekt U een oud en vertrouwd adres. Komt dan bij ons. Wij leveren prima zware Vrucht en Laanboomen tegen con- curreerende prijs. Komt eens zien! Vraagt Prijs! Adressen Middenvllet H 67, Molenvaart H 22, ANNA PAULOWNA. Heden noteer ik vrijblijvend op A.H.V. bij minstens 100 K.G. netto contant af pakhuis Laplata Mais f 5.75 Buiten!. Gerst f 5.50 Inlandsche Gerst f 6.75 Voorslag Lijnkoeken f 10.— Zwavelzure Ammoniak 2O.6°/0 f 10.20 Extra wordt berekend per 100 K.O. voor malen f 0.50; voor breken f 0.25; voor thuisbezorgen f 0.25. Aanbevelend, Wieringerwaard, 9 Dec. 1930. Uitknippen. maakt bekend, dat hij vanaf heden is voorzien van een Dag en nacht disponibel. Voorloopig Tel. no. 46. Beleefd aanbevelend. TE KOOP: Geheel compleet in salonkast, f 115.—. Magnusstraat C 181, Schagen. Gevraagd met 1 Maart: best kunnende melken en ploegen, bij JOH. T HART, Grasweg, Anna Paulowna. Ter kennis van belangheb benden wordt alsnog ge bracht, dat het ontvangkan toor der Rijksbelastingen te Nieuwe Niedorp met ingang van 1 November j.1. is OPGEHEVEN en de gemeenten tot dat kan toor behoorende thans res sorteeren onder het ontvang kantoor te Schagen, met uit sondering van de gemeente Oudkarspcl, wolke gemeente is gaan behooren tot het ont vangkantoor te Alkmaar. op Dinsdag 9 December, in lokaal D. SWAGER te 's avonds 7Ys uur. Allen die zich met de rege ling van uitkeering niet kun nen vereenigen worden uitge- noodigd de vergadering bij te wonen. H.H. Commissieleden, Wet houders en Raadsleden, thans hebben wij Uw steun noodig. Wij rekenen op Uw komst. HET COMITé. Woensdag 10 Dec., 8 uur in het Noordholl. Koffiehuis. VERLOREN: Een gaande van Schagerbrug via Stol pen, Burgerbrug naar Hazepolder. Terug te bezorgen tegen ruime bolooning Schagerbrug E 193. Biedt zich aan: Bekwaam Hoog loon geen vereischte. Brieven onder motto „Chauffeur" Bur. van d. blad. Groote sorteering NIEUWE tegen nieuwe lage prijzen. Schagen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 3