Uit onze omgeving. ANNA PAULOWNA Z IJ P E LANGENDIJK NIEUWE N1ED0RP ALKMAAR SCHOORL OUDE NIEDORP VIERINGEN WINKEL. WIERINGERWAARD BARSINGERHORN CALLANTSOOG De heer Slikker wenacht dezen winter in combinatie met de le N.-H. Bioscoop Berger, wekelijks in zijn zaal bioscoopvoorstellingen to geven, bedoeling is als dan iede re week groote stadsprogramma's te projecteeren. De openingsavond zal plaats hebben met de buitengewone Circusfilm ,De Vier Duivels". De onderneming beschikt over een le klas Theather machine, welke een prachtig groot stilbeeld op het doek projecteert. De bouw van de pastorie der Ger. Kerk aan de Molen vaart is zoover gevorderd, dat de kerkeraad met het beroepingswerk een aanvang heeft kunnen nemen. VAN EWIJCKSLUIS. Aan de verkoers'brug over het Balgzandkanaal zijn thans ook de betonnen trottoirs aangebracht, zoo dat thans ter weerszijden van don weg eene breedte van twee meter voor de wandelaars is vrijgekomen. Hoewel de brugbogen, waar deze den bodem raken, deze breedte aanmerkelijk doen verminderen, blijft aan de buitenzijde hiervan toch nog een doorgang van ongeveer een meter over. De brug zelf lveeft door deze verandering een nog massaler aanzicht gekregen. Het Sinterklaasfeest. Het feest van den goeden Sint, het kinderfeest bij uitnemendheid, dat elk jaar opnieuw door de kin deren met de grootste spanning wordt toegemoet ge zien, is weer voorbij en Sinterklaas zelve heeft mo gelijk ons landje van mist en nevel weer verlaten. Want mist en nevel vergezelde hem dit jaar op zijn tocht bijna voortdurend. Maar al moge het koude, triestige weer dan geen aangename metgezel zijn ge weest, toch zal bij den milden Sint ook dit jaar wel weer de overtuiging zijn achtergebleven, dat ondanks de minder aangename weersgesteldheid, hier tal van wartne harten kloppen, welke het hem toch tot een waar genoegen maken, zich elk jaar opnieuw weer in ons midden te vertoonen. Voor zoover Van Ewijck- eluis betreft, zal hij er wel op mogen rekenen, steeds welkom te zijn. Uit het voorgaande blijkt wel, dat ook djt jaar hot Sinterklaasfeest vveor naar genoegen is vorloopen. Om half twee aangevangen, werd dor eerste tijd besteed met hot nuttigen van divorse versnaperin gen en chocolademelk, waartusschen door de Sint Nicolaasliedjcs luide opklonken. Om half drie werd Sinterklaas en Piet de knecht, dio met do tram zouden arrivoeren, door de kinderen der hoogste klassen van het station afgehaald en naar het feestlokaal gebracht, waar zij bij aankomst door de achtergeblevenen met luide vreugdekreten ontvangen werdon. Na ziel» eerst voornamelijk met de jongste' kinderen te hebben bezig gehouden, kwa men ook verschillende ouderen aan de beurt, waar van sommigen een goedkeurond woord ontvingen, doch enkelen ook een vermaning in ontvangst had don te nemen. Ter afwisseling werden oenige films vertoond, die blijkbaar een zeer gunstig onthaal vonden. Natuur lijk werden bij dit alles de versnaperingen niet ver goten. Ten slotte ontving ieder nog een cadeautje en een zak met allerlei lokkors moe naar huis. Aan d-e commissie voor hare bemoeiingen, aan mej. Diepgrond voor de door haar gegeven leiding en aan mej. Janc de Vos voor hare voortreffelijke begeleiding der kinderzang, is een woord van dank hier zeker niet misplaatst. ST. MAARTENSBRUG. Vrijdagmiddag werd alhier het Sinterklaasfeest gevierd. De jeugd was in grooten getale aanwezig in de zaal van den heer Kossen, vol verwachting wat de goede Sint hen dit jaar zou brengen. Ook vele ouderen waren opgekomen om mede to genieten van dit heerlijk kinderfeest. Toen het lang verbeide moment kwam, dat Sinter klaas met zijn knecht de zaal instapte, word hem uit volle borst een hartelijk welkomstlied toegezongen. En toen de goede Sint op het tooneel had plaats go- nomen, werd met de meeste aandacht geluisterd naar de aardige vertelling dio hij deed. Natuurlijk hlcef het hier niet bij. Ieder kind moest bij de Sint komen om een goedkeuring of een vermaning te ontvangen over zijn gedrag in het afgeloopen jaar. Zij die een pluimpje ontvingen, waren natuurlijk het meest in hun nopjes. Zooals gebruikelijk werden door den leu ken Pioterbaas versnaporingen rondgediend, dio dankbaar in ontvangst werden genomen. Voor afwisseling werd zoo nu en dan oen Sinter klaasliedje gezongen. Het was een echt gezellige drukte en aardig om te zien hoe de jeugd zich ver maakte. Vooral op het moment dat ieder kind een pakje ontving, ontbrak het niet aan uitroepen van bewondering en dankbaarheid. Jammer, zoer jammer, dat wogens het hcerschen der mazolcn in vele gezinnen, niet alle kinderen aan wezig konden zijn. Maar ook hier wist do Sint raad op. Toen hij van de ziekte van deze kinderen ver nam, was hij dadelijk bereid hen met zijn knecht persoonlijk oen bczook to brengen. Zoo'n goede Sint toch. De heer Wilbers die het voorrecht had Sinterklaas van zijn reis uit Spanje af te halen, was zoo bereid willig om hem ook naar de woningen van de zieke kinderen to brengen, Natuurlijk werd dit sympa thieke aanbod met dankbaarheid aanvaard. We be hoeven zeker niet te zeggen hoe aangenaam de ou ders werden verrast en hoe echt blij hun kinderen waren, toen Sinterklaas en Pietorbans ook hen een bezoek bracht en rijk bodacht met zijn milde gaven. Het is een prachtig feest gewoost, waaraan velen nog lang met een prettige en dankbare herinnering zullen terug denken. Hartelijk dank aan allen, die tot het welslagen van dit feest hebben medegewerkt. T ZAND. De „Hellandia", Hollandsehe fabriek van melkproduc ten en voedingsmiddelen te Pvirmerend, betaalde J.l. Donderdag aan haar leveranciers te 't Zand e,o. voor de over de maand Nov. 1930 geleverde melk f 8.68 per 100 L. We vernamen, dat binnenkort ten gerieve vsji de bewoners aan da westzijde van het Noord-Holl. Kanaal aan dien kant een brievenbus zal worden geplaatst, Boodat men dan niet voor een reisje naar de bus b,v. zoo'n kwartiertje voor de pont heen en terug behoeft te rekenen. BURGERKRIJG. Vorige week is er in café Langodijk voor de kin deren der O.L-school een Sint Nioola&sfoost gehouden. De zaal was geheel bezet met kinderen en belangstel lenden. Het focat werd ingezet met liederen, gezongen door de kinderen ter eer© van den Sint, die elk oogen- bllk verwacht Icon worden. Nadat de kinderen gezongen hadden en inmiddels op enkele goocheltoeren, welke ook voor de oudere aanwe zigen zeer interessant waren, verrast worden, kwamen Sinterklaas en Pieterhaae binnen. Al direct werden da kwajongens op versnaperingen getracteord. Door Sint Nicolaas werd een mooie ver telling gedaan, waarna alle kinderen op van te voren daartoe gedaan verlangen door bemiddeling van den meester een cadeau werd uitgereikt. Elk kind moest persoonlijk 't geochenk van den Sint komen halen en we behoeven eigenlijk niet te vertellen, dat de grootste rakkers het taal te verantwoorden hadden, want Zun- derklaas lijkt altijd wel van alles op de hoogte en zel den loopt er een ongemerkt door de mazen van het net. Bij sommigen stond 't hullen dan ook nader dan 't lachen. Het zou voor enkele ouders, voornamelijk moeders, zeker gemakkelijk zijn, als ze af en toe de Heilige man om een hoekje vandaan konden halen, want een paar deugnieten waren zichtbaar onder den indruk en beloofden veel beterschap aan den Sint, ondanks hun beweringen dat hij tooh niet bestaat. Het was een bijzonder gezelligen middag en alle kinderen gingen vroolijk en bevredigd, en de ouders zeer vol daan, naar huis. Bij de kolfwed strijd en in de kolfbaan van den heer De Bakker kwamen thans de B-klassen uit van de verschillende kolfclubs aan Langendijk. De uit slag was de volgende: „Volharding", Oudknrspel: J. Deutekom 123 pun ten; C. Plaltman 78 p.; T. Moeijes 96 p.; Jb. Hoogo- boom 70 p.; S. Ton 100 p.; C. Blokker 70 p.; L. Stok man 132 p.; K. Kat 189 p. Totaal 808 punten. „Ons Genoegen", Noordscharwoude: C. Hopman 113 punten; D. Bakker 90 p.; P. de Moei 103 p.; F. Malleboom 86 p.; J. Hink 96 p.; F. Blauw 113 p.; W. Bakker 128 p.; I). Stapel 32 p. Totaal 761 punten. „Vriendenkring", Noordscharwoude: S. Timmer man 101 punten; C. Kuiper 112 p.; K. de Vries 115 p.; L. Dekker 1-40 p.; Jn. Bakker 143 p.; K. Langen dijk 136 p.; G. Deutekom 193 p. Totaal 946 punten. „Op Maat", Zuldsehanvoude: P. v. d. Welle, 113 punten; N. Boon 104 p.; J. du Burck 122 p.; M. Vlug 112 p.; P. Langedijk 124 p.; W. Glas 148 p.; J. de Geus 154 p.; Jn. Kostelijk 99 p. Totaal 976 punten. „Gezellig Samenzijn", Zuidscharwoude: P. Bruin 10!) punten; W. Kuin 92 p.; Th. Vroling 145 p.; A. Rijper 125 p.: Jn. Bruin 117 p.; T. de Lange 90 p.; W. van der Vliet 122 p,; B. Vroljng 42 p. Totaal 800 punten. In tegenstelling met andere jaren ia er nu reeds werkloosheid. Do oorzaak daarvan moet ongetwij feld gezocht worden in de omstandigheid, dot er weinig kool is en mede aan het feit, dat zij, die an ders zelf niet veel aan het koolafbladeren deden, dit nu, gevolg van de slechte tijden, wel zullen doen. De olgcmécne verwachting is, dat de werkloosheid dezen winter vrij groot zal zijn Ook voor de trans portarbeiders ziet het er slecht uit, daar hun ver dienste verhand houden met de hoeveelheden ver zonden groonten. Waar de voorraden klein zijn, is het natuurlijke gevolg hiervan een gering loon voor de met het in- en uitladen belaste arbeiders. Zou er geen aanleiding zijn, besprekingen te openon omtrent de vraag, wat er in deze gedaan zou kunnen worden? We vernemen, dat op korten termijn kunnen wor den verwacht de maatregelen, welke kunnen leiden tot het verleenen van provinciaal-gemeentelijk cre- dlet, voor noodliidende tuinbouwers. OUDKARSPEL. Zondagavond werd door de toöneelvereenjglng „Jong Leven" het tooneelstuk „Met den handschoen getrouwd", van Jan Fabricjus opgevoerd. Een talrijk publelk was aanwezig. Dinsdagavond (heden) wordt de tweede uitvoering ge houden, waarvan uitvoerig verslag in ons nummer van Ponderdag zal volgen. Politie. Gevonden: 2 damesportemonnaies, met In houd, waarvan 1 is gevonden op St. Nlcolaasdag. De heer J. H. Bosch, commies bij de belastingen alhier, neemt door opheffing van het kantoor te Nieuwe Nle- dorp, deze gemeente niet meer waar. Wel worden door hem de gemeenten Harenkarspel en de Stroet en het Pijpje waargenomen. Deze gemeente resorteert nu onder Warmenhuizen. ST. PANCRAS. Ds. J. JeRema, predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft voor het beroep bij gelijke gemeente te Ierseke bedankt. GEMEENTE NIEUWE NIEDORP.' Ingeschreven in de maand November 1980. Geboren: Cornelia, dochter van Wilhelmus Johannes Keesom en Johanna Maria Ruiter; Brechtje, dochter van Siegfried van der Wal en Wletske Luik; Pieter, zoon van Jacob PÜPer en Catharina Kuiper. Gehuwd: Jan Bos, oud 23 jaren, wonende te Hoogwoud en Catharina Johanna Groot, oud 21 jaren, alhier. Overleden: Maartje Leijon, oud 81 jaren, weduwe van Pieter Jonge jan; levenloos aangegeven kind van Jacob Melk en Pietertje Kabel. Onz© j.l. gehouden inventarisatie van stapelproducten van de bij den Noordhollandschen Bond van Veilingen aangesloten vereenigingen, toont aan, dat op 1 Decem ber j.l. aanwezig waren: 2719% wagon roode kool, 1895 wagon gele kool, 2684% wagon Deensche witte kool, 825 wagon uien en 158 wagon peen (wortelen), totaal 8282 wagons product, de wegens berekend a 10.000 K.G. Op 15 December 1929 waren aanwezig: 43S7% wagon roode kool, 1798 wagons gel© kool, 5045 wagons Deensche witte kool, 753% wagons uien en 268 wagons peen, totaal 12252 wagons product. Blijkens deze telling zijn dus heden minder aanwezig 1668 wagons roode kool, 79 wagons gele koolmeer, 2361% wagon Deensche minder, 71% wagon uien meer on 110 wagons peen minder en totaal 3970 wagons produot min der dan in hetzelfde tijdstip van 1929. Motorongeluk met doodelijken afloop. Maandagmorgen omstreeks 9 uur wilde op den Ken- pemerstraatweg alhier de kantoorbediende M. de Rui ter uit Amsterdam op zijn motorrijwiel links den weg oversteken, ten einde den Geestersingel op te gaan, Juist toen de autobus van den dienst AlkmaarBeverwijk uit richting Haarlem naderde. Vermoedelijk is toen de motor geslipt, met het noodlottige gevolg, dat de duo passagier, de 38-jarlge meubelmaker N. R. M. Saager, eveneens te Amsterdam woonachtig, van de duozitting werd geslingerd en onder bedoelde bus terecht kwam. Het voorwiel ging hem over het hoofd en hU werd op slag gedood. Het lijk in door den geneesk. dienst weg gevoerd. Van ©enige sahuld Is niets gebleken. Het was een noodlottige samenloop van omstandigheden. GEMEENTE SCHOORL. Geboren; Antje Grietje, dochter van Jan Cornelis Kooij en van Geertruicia Maartje Kleijer. Joost, zoon van Joost Ivangh en van YVilhilmina Michel. Petro- nello, dochter van Petrus Gijsbertus Wever en Trijn tje van Assem, Adrianus, zoon van Adrianus Louter en van Marijlje van der Peet. Ondertrouwd en Getbouwd: Geene. Overleden: Jacob Kager, 70 jaren, echtgenoot van Jannetje de Waard. Maarten Groen, 76 jaar, echtge noot van Wijntje Marees. De dienstplichtige Jacob de Boer, uit deze ge meente, zal op den löden Februari 1931 te Amers foort ingelijfd worden bij het 21e regiment Infante rie. le ploeg. Bij beschikking van den Minister van Defensie d.d. 28 November 1930 is aan Petrus Johannes Raatgers ingeschreven voor den dienstplicht lichting 1930 en woonachtig in deze gemeente, met ingang van 1G febr. 1931 voorgoed vrijstelling van den dienstplioht verleend wegens kostwinnerschap. St. NicoJaasfeost. Vrijdag den was de „groote dag" voor de school gaande jeugd van oostelijk Wielingen aangebroken. De vcreeniging tot bevordering van het onderwijs op het oostelijk doel van Wieringen, was het n.1. go- lukt om de Heilige Sint ook dit jaar weer naar Den Oever te laten komen. Vol spanning dan werd zijn komst tegemoet gezien. Het was bekend, dat de Sint om ongeveer half twee per stoomboot in de haven zou arriveeren, en had man de kinderen teneinde hem te ontvangen, nabij de aanlegplaats opgesteld. Het mooie weer had ook nog vele nieuwsgierigen daarheen gelokt en heerschte er tegen het tijdstip van aankomst een ge zellige drukte. Toen de boot met de Heilige man en zijn trouwe dienaar Zwarte Piet de haven binnen voer, werd hij hartelijk verwelkomd door de vol verwachting zijnde jeugd. Nadat men zich aan wal begeven had, besteeg St. Nicolaas het gereedstaande paard en vooraf ge gaan door de beschikbare krachten van de Harmonie „Apollo", ging het in optocht door het dorp naar het ontspanningslokaal. Hier werden de kinderen op allerlei tractaties, als ranja, chocolade enz. onthaald, terwijl een drietal kinderfilms vertoond werd, waarbij St. Nicolaas ver telde. Tussclien de bedrijven door zongen de kinderen de ingestudeerde liederen, en sprak de Sint bemoedigen de woorden tot de vlijtige kinderen, terwijl de ondeu- genden een reprimande in ontvangst hadden te ne men. Elk kind kreeg een aardig cadeautje mee naar huis, waarheen zij dan ook voldaan gingen, Was het 's middags voor de kleinsten, 's avonds waren de ouderen aan de beurt. Ook nu weer heerschte er onder de kinderen een bij uitstek goede St. Nicolaasstemmin-g. Een woord van dank en hulde is hier zeker op zijn plaats voor het bestuur van de Vereeniging tot Be vordering van het onderwijs voor de uitstekende rege ling en voor allen die hebben medegewerkt om dit grootsche kinderfeest zoo uitstekend to doen slagen. Mogen wjj volgend jaar weer op hen rekenen? Wij zijn ervan overtuigd dat dezen dag nog lang als een dankbare herinnering in de harten der kin deren zal blijven voort leven. (Doordat deze brief blijkbaar aan het zwerven Is geraakt, eerst heden opgenomen.) Algemeene jaarvergadering van de IJsclub „Wes- terland" in het lokaal van mej. de Wed. D. Heijblok te de Haukes, op jl. Zaterdagavond. De vergadering wordt te half acht geopend door den vice-voorzitter, den heer Alb. Duinker, wegens afwezigheid van den voorzitter. De 30 aanwezige le den worden welkom geheeten en de secretaris, den hoer S. Blaauboer, wordt verzocht de notulen der vorige vergadering te lezen, welke, na gelezen te zijn, onveranderd worden goedgekeurd. Volgt bestuursverkiezing. Aftredend zijn S. Koorn (voorzitter), H. Baijs en S. Blaauboer. De twee eerst- genoemden wenschen niet meer in aanmerking te komen voor een bestuursfunctie. Gekozen werd J. Kooij Mz. en herkozen S. Blaauboer. Bij herstemming tusschen J. Russelman en N. Omis werci de eerste gekozen, welke met zijn benoeming wegens afwezig heid zal worden in kennis gesteld. De bestuursfunc ties zullen onderling worden verdeeld. De penningmeester, de heer K. Hakvoort, doet ver volgens rekening en verantwoording. De beschei den worden nagezien door P, Stijgstra en N, Rotgans. Alles wordt in orde bevonden, De rekening sluit met een batig saldo van f372.47. De voorzitter zegt den penningmeester hartelijk dank voor zijn accuraat beheer. Besloten wordt, om, als het dezen winter niet tot schaatsenrijden mocht komen, geen contributie te heffen. Vervolgens stelt het bestuur voor om N. Omis Cz. en D. Koorn Jbz., welke vanaf de oprichting (onge veer 30 jaar) lid zijn geweest,'zonder onderbreking tot eereleden te benoemen. Allen zijn hier voor. Besloten wordt om 50 reglementen te laten druk ken. Voorzitter vraagt om een voorzittershamer. Wat is nu een voorzitter zonder hamer. Zal voor gezorgd worden. Volgt bespreking aanneming nieuwe leden. Voor 1 December worden leden geaccepteerd. Na I Dee. op gegeven als lid kan niet aangenomen worden voor dat zelfde jaar. Onder de aanwezigen had een gratis verloting plaats van 4 kistjes sigaren. De prijzen vielen de volgende personen ten deel; 1, H. Baijs Cz„ 2, W, Omis Cz.; 3. P. Kuut Jz.; 4, G. Wit Wz. Verder niets meer aan de orde zijnde, Sluit voor zitter de vergadering met dank voor de aangename besprekingen. Als er nu maar ijs komt. Zaterdagavond werd in een der lokalen van de oude gchool te Hippolytushoef, door dep heer Groot hof van Don Helder een afd. opgericht van de VARA. De VARA telt op Wieringen ruim 100 leden, doch nog steeds misten we hier een afdeeling. Als bestuur werden benoemd de heeren; P. Kooij, voorzitter, J, Wit, secretaris en C. Bakker M.Jz., penningmeester. Het doel is organisatorisch op te treden en te trachten een bouwcursus te organjsepren. De heer J. Boersen, verhuurinrichtjng te Den Oever, is voornernons een autogaraga aan dan Spuitsteeg, te laten bouwen. Met de voorbereidend© werkzaamheden zijn Gebr. Boersen belast. De afd. Wieringen van den Transportarbeiders- bond on V.R. organiseerde jl. Zaterdag een Sint Ni colaasfeest voor kinderen der leden. Den Sint was verzocht in de zaal van J. Rruul te Hippolytushoef te komen en op den aangegeven tijd kwam hij met zijn knecht binnen. De kinderen, ongeveer tachtig, werden toegesproken en getrakteerd. Ook werd nog e enfilm vertoond, dus ook hier was de Sint weer in goede stemming. Bij het gemeentebestuur is ingekomen de aanvrage om bouwvergunning voor het eerste bouwwerk in den Wieringermeerpolder op Wieringer gebied, een open landbouwachuur nabij de Haukes. De dienstpl. der lichting 1927, D. van Elk, ls opgeroe pen om op 12 Februari 1931 te Breda op te komen voor herhalingsoefeningen gedurende 17 dagen. Ingeschreven over de maand November: Geboren: Korstiaan, zoon van A. A. K. Blokland en D. B. v. Wijngaarden; Tjeerd, zoon van H. v. Dijk en 5- Harder; Jannetje, dochter van J. Hegeman en G. Rot gans; Leonora, dochter van J. L. Dekker en J. Th. P. Groenenberg; Stljntje Geertje, dochter van P. C. Luijt en A. Kooij. Trientje, dochter v. J. Lasache en A. Booij Marchien, dochter van B. Boerema en J. C. v. d. Heide; Geesslen. dochter van H. Hekeman en J. Panjer; Geer truida, dochter van M. v. Hoeel en G. Th. van Engelen. Ondertrouwd: J. Keijzer en M. S. Glim. Getrouwd: S. Smit en M. Baijs; K. Swaneveld en L. Adam; L. P. Cornelisse en O. C, J. da Heus. Overleden: N- Metselaar, oud 81 jaar, echtgenoot van G. Zomerdijk; O. Koorn, oud 68 Jaar, weduwnaar van M. Lont; (te Den Helder) A. Mulder, oud 41 jaar. echtge- noote van C. Kooij; E. C. G. Lehmkuhl, oud 78 jaar, echtgenoote van S. Kuut; M. Boerema. oud 0 dagen, doch ter van B. Boerema en J. G. v. d. Helde. Loop der bevolking over November: Ingekomen personen: R. Hulsebos en gezin van Wedde, B, J. v. Roode van Heemstede; W. Sitser en echtg. van Schiedam S. v. d. Veen van Medembllk; A. D. Keppel van Warmenhuizen; J. Polmans van Eindhoven, W. Stee houwer geb. van der Pluijm van Rotterdam P. Bakx van Wonseradeel; J. Walles en B. v. d. Wooning geb. Smit van Anna Paulowna; W. Bécks en J. F. Aleven van Utrecht; T. E. v. d. Herik en gezin van Schiedam L. Mink en gezin van Idaarderadeel; C. Soldaat en gezin van Lisse; T. Siegers geb. Jager en A. Jager van Roden P. Brommer van Barsingerhorn; S. Por en gezin van Wonseradeel P. Kreijger van Krommenie J. Kuil van Bellingwoldc; W. v. d. Ende van Rotterdam; J. van der Heide en g, a van Idaarderadeel J. W, Ras van Lochem; P. Mollemt en gezin van Wonesradeel. H. D. van Goor van Wonseradeeij, J. Schram van Texel, T.Koningen geb Reek van Zijpe; C. Jongert en echtg. van Schiedam; W. H. P. M. v. Stuyvenberg tn gezin van Vlagtwedde; Mej. A. Eringa van Den Helder C, C. J. Cornelissen geb. de Heus van Dell; J. Bos van Opperdoes; K. de Boer en gezin van Aengwirden; A. Nicolal en gezin van Grijps- kerk; A. L. Buijnooge van Schoondyke; C. M. A. Stroo- per van Nuth P. J. Stoop en gezin van Woensdrecht; H. Petter van Den Helder. Vertrokken personen: K. v. d. Berg geb. Kalsbeek naar Haarlemmermeer; J. Cuperus van Leiden; A. Roos naar Harlingen; B. de Jonge en echtg. naar Emmen Mej. G. de Vries naar Den Helder J. F. van Ooijen naar Ut recht; G. A. Kroeze naar Enschede Tj. Kruize en gezin naar Hoogwoud; J. P. Bijl en echtgen, naar Dordrecht; F. C. Huft naar Scheemda; A. Bolt en gezin en J. Bolt naar Den Helder; J. Stevens en gezin naar Anna Pau lowna A. v. Pul en gezin naar Bergen op Zoom; Mej. W, Engel naar Schagen; J. uit de Bulten en gezin naar Hat- tem; Ph. Dejjs naar Anna Paulowna R. Vennlk naar Medemblik; C. Sletsma paar Hoorn W. Boogaard en P. Kindts naar Schoondijke; F. Mölling naar Oude Pekela Mej. H. Verhelj naar Den Helder. Zondag gaf de tooneelvereenlging „Nieuw Leven" een openbare uitvoering in de zaal van den heer Jb. Bruul t© Hippolytushoef. Opgevoerd werd „Het licht ln den nacht" wat goed vertolkt werd. De opvoering had wel succes, Op het bal ging het er echter nogal rumoerig toe. Wat jammer was voor hen die voor hun genoegen uit waren, De vrije groep afd. Wieringen belegt a.s. Zaterdag een openbare debatvergadering. Spreker op dezen avond is Jo de Haas uit Amsterdam, pro, en J. Groenendijk uit Den Helder contra. Onderwerp: Past het Atheïsme ln het kader eener geschaafde wereld. DEN OEVER. Zondagmorgen omstreeks 7 uur, had op den hoek Gesterweg-Hofstraat een verkeersongeval plaats. Terwijl de veehouder Tijssen, wonende aan den Ges- terweg, zich huiswaarts wilde begeven, rijdende met paard en wagen, kwam hij in botsing met de luxe auto van den heer J. Bogker van Hippolytushoef. Door den hevigen schok die veroorzaakt werd, slin gerde J. T. van den wagen, en kwam met het hoofd tegen een lantaarnpaal aan, In bewusteloozen toe stand werd de man opgenomen en naar zijn woning vervoerd en aldaar door den dokter verbonden. Naar wij vernemen is zijn toestand bevredigend. Zondagmorgen had op den hoek GesterwegHof straat ©en aanrijding plaats tyssclhen den melkwagen van Jb. T. en de auto va/n O. J. B. De voerman van den wagen gaf geen richting aan bij het Inrijden van den Gesterweg, waardoor de botsing ontstond. De wa gen werd ln elkander gedrukt; de auto bekwam ook eenig© schade. Door de Gemengde Zangvereeniging „West-Frisia" alhier is in ernstige studie de operette „Franeha- mont de Marskramer" welke zal worden opgevoerd op den eersten Kerstdag en den daarop volgenden Zondag. Voor deze opvoering worden de décors reeds vervaardigd en voor muzikale medewerking voor de concertbegeleiding heeft men zich weten te verzekeren. Een en ander zal staan onder leiding van den beer Jb. Hovenier te Nieuwe Niedqrp. Naar men ons mededeelt, is de arbeiderswoning van den heer P. Molenaar, gelegen aan de Molenka de alhier, bij onderhandschen verkoop overgegaan op den heer G, Butter Cz. te Lutjewinkel. Bij de jl. Zaterdag gehouden aanbesteding van on geveer 2500 M2. slootwerk langs den Oostdijk, voor rekening van den Polder Wieringerwnard, was inge schreven door J. Tvvisk te Castricum voor f7040, Geb. v. d, Wal voor f 4125 (deze twee voor 't geheel), verder door J. Bruinewoud f2.8714, J. Kindt f 1.39, T. Braaf f 0.99, F. H, de Jong, Anna Paulowna voor f 0.94, alles per str. M. De bedragen liepen dus wijd uit elkander. Het werk ls aan den laagsten inschrij ver gegund. GEMEENTE WIERINGERWAARD. Ingeschreven gedurende de maand November 1930. Geboren: Catharina, dochter van Cornelis Jaco- bus Hoedjes en Lucia Schipper Gehuwd: Pieter Sehouten, 21 jaar, en Maartje Jes, 21 jaar. Overleden: Christina Ivaan, echtgen. van Cornelis Rezelman, oud 75 jaar. KOLHORN. D© door de Mid<Jen3tandsvereeniging te Kolhorn ge organiseerde fotowedstrijd, gehouden ter gelegenheid vaai het Sint Nioolaasfeost, is wederom achter den rug en mag uitstekend geslaagd genoemd worden. De ver schillende winkejetolages waren mooi verlicht en het was te zien, dat moeite noch kosten waren gespaard cum het geheed een aantrekkelijk aanzien te geven, het welk door kooplustigen toch altijd wordt gewaardeerd. Door d© vereeniging waren voor deeen wedstrijd een 13-tal prijzen, met een electr. strijkijzer als hoofdprijs, beschikbaar gesteld. De Vereeniging kan met genoegen op een en ander terugzien, en het is ongetwijfeld ook nu weer een stap in de goede richting geweest. Zaterdagmiddag had alhier in het Dorpskoffiehuis het .ianrlljksnhe St. Nicolaasfeest voor de schoolkinderen plaats. De zaal was geheel bezet. Ook meerdere ouders waren tegenwoordig. De kleintjes waren vol spanning op de komst van de Sint. Verschillende toepasselijke liederen werden gezongen. Onder leiding van het onderwijzend personeel werden door de verschillende klassen speel- Uedjes gezongen, kampvuurliederen en door de ouderen oen klein tooneelstukje. De kinderen werden onthaald op een kopje chocolade, terwijl Zwarte Plet de cadeau tjes uitreikte. Verder sprak de Sint tot ieder kind een toepasselijk woord, al naar gelang het kind stout of zoet was geweest. Al met al is het Sint Nicolaasfeest goed geslaagd. Een woord van dank aan allen, die hiertoe heb ben bijgedragen en in de eerste plaats de ingezetenen, 1» hier zeer zeker op zijn plaats.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6