De natuurramp van 12 Juni en de ontevredenheid van gedupeerden over de schaderegeling. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. De Voorzitter bedankte den heer Zuurbier en zeide dat ook door de gasten het drukke werk zeer wordt gewaardeerd. De beantwoordingen waren altijd zeer vlug geschied. Met het bestuur van V.V.V. was overleg gepleegd over de uit te geven wandelkaart, bijgewerkt volgens de jongste gegevens en zoo mogelijk gekleurd. Enkele personen voelden veel voor gekleurde kaar ten en de kosten bleken niet veel hooger te zijn dan de zwarte lijnkaart. Op een oogenblik geraakten we temidden van technische beschouwingen warauit we kwamen met het besluit dat het bestuur 't beste zal nemen en in kleuren. Het volgende punt was bespreking Gids 1931. De voorzitter leidde de besprekingen in. Ilij vond dat de gratis gids in 1930, met zijn oplage van GOOO weder zijn goede diensten had gedaan en toonde dit door feiten welke hij uit de practijk had opgedaan. Namens het bestuur stelde hij voor om weder te laten drukken volgens het oude recept. Ieder was weer voor uitgave van een gids, doch over de wijze van uitvoering verschilde men nogal en werden breed voerige beschouwingen gehouden. De een wilde even als V.V.V. Groet een gids zonder annonces, de ander vreesde dat dit met de groote oplage niet mogelijk zou zijn, een derde vond met wering van annonces den weg voor de zakenmenschen afgesloten. liet resultaat was echter om nog eens het oude inodel te handhaven, met de onmisbare advertenties. Een commissie uit V.V.V. en P.H.V. zal de gids sa menstellen en verspr eiden. liet. aftredende bestuurslid, de heer II. Selhorst, tevens secretaris, werd met bijna algemeene stemmen weder herbenoemd en nam deze benoeming aan. Felicitatie van den voorzitter volgde. De heer Zuurbier vond deze stemming niet geheel juist, liet bestuur is uitgebreid en reglementair dixi- den nu ook meerderen af Ie treden. De voorzitter deeldo mede, dat in 1931 de nieuwe rooster van aftre ding in werking zou worden gesteld. Hierna deelde de voorzitter nog cenige besprekin gen met het bestuur van V.V.V. Groet mede. Eerstens een poging om van den autobusondernemer gedaan te krijgen dat deze zijn tarieven verlaagt voor het traject Schoorl-Kamp. Zoodra de meening van den heer De Jong bekend is, zullen de besturen van de beide V.V'.V.'s, van de P.II.V. en van Algemeen Wel zijn hierover nader beraadslagen. Twccdens de wenschelijkheid om in het onderhoud der reddingsboeien, welke V.V.V. Groet te Kamp op het strand stationneert, bij te dragen. De vergade ring oordeelde hierover nogal verschillend. Met 18 tegen 4 stemmen werd besloten dat f5 subsidie zou worden gegeven. Dooi; bemiddeling van den Burgemeester is bij het Staatsboschbehcer aangedrongen om den Munniken- weg verder door te trekken. Deze goede verkeersweg *ou dan wandelaars in staat stellen het mooie van de middelduinen op gemakkelijko wijze te kunnen bereiken. Met Groet zullen samen papieimanden worden daar gesteld en bestaat de mogelijkheid dat de beide V.V.V.'s gezamenlijk in 1931 duinwandelingen gaan organiseeren. Tot leden van de kascommissie werden aangewe zen de heeren J. Korver en D. Swaan. Bij de rondvraag wenschte de heer van der Garde een vroegere verschijning van de gids met het oog op de vroege hankvacanties, besprak de door Groet ingestelde zwarte lijst en klaagde erover dat bij ecne bij het bestuur ingekomen klacht over zijn zaak, het, hoor en wederhoor niet voldoende was toegepast. Ook de heer Zuurbier had over dit laatste punt eenzelf de meening. De heer J. Stam Mz. bepleitte nogmaals met klem goedkoopere bustarieven en noemde het wenschelijke van een uurdienst. De heer Korver informeerde naar den leeftijd van V.V.V. en bleek deze reeds meerderjarig te zijn, ter wijl de heer Groen vroeg hoe de connecties waren met de Algem. Ned. Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer. De Voorzitter beantwoordde hierna de verschillende «prekers in een vlug tempo, nadat hij nog mededeel de dat getracht zal worden door middel der beide V.V.V.'s en het Gemeentebestuur aansluiting te ver krijgen met den Bond van Noordzeebadplaatsèn. Blijkbaar waren de deelnemers aan de rondvraag weinig voldaan, althans de heeren Zuurbier en Van Leeuwen vroegen herhaaldelijk het woord, doch de voorzitter sloot de bijeenkomst. De heer Zuurbier protesteerde met kracht tegen dit beknotten van het vrije woord, kreeg toen nog gelegenheid iets te zeg gen, doch bedankte hiervoor, daar de vergadering gesloten was. Onder tamelijke ontstemming over de leiding en nadat de voorzitter mededeelde, dat ze maar 'n anderen „knecht" moesten zoeken ging men uiteen. In het lokaal van den heer D. Swager te Dirkshorn vond Dinsdag 9 December, des avonds half aoht een protestvergadering plaats inzake de hagel- en water schade. Uit de ontevredenen over deze schaderegeling had zich een comité gevormd, dat commissieleden, wethou ders en raadsleden had uitgenoodigd om op deze bijeen komst tegenwoordig te zijn. Van de raadsleden uit Harenkarspel waren aanwezig do beide uitgenoodigde leden, de heeren Francls en De Vries, terwijl.de wethouder De Groot bericht had ge zonden, verhinderd te zijn, doch tevens oordeelde, dat de uitkoeringen haden plaats gehad, waarmede hij de zaak ais afgedaan beschouwde. Een veertigtal personen was aanwezig, toen de heer Jn. Langcdijk, dio de vergadering zou leiden, den aan wezigen het welkom toeriep en in zijn inleidend woord wees op de moeilijke taak, waarvoor men was ge plaatst. Spr. noemde de regeling die had plaats gehad, een regeling die nergens naar leek. en verzocht der aanwezigen hun oordeel kenbaar te maken. Do uitkceringslijsten, noch de taxatielUsten worden overgelegd. Door den heer Jb Strijbis wordt allereerst van die gelegenheid gebruik gemaakt. Spr. bracht allereerst in herinnering het bericht in de Sohager Courant van 2 December, dat als volgt luidde: Zaterdag had alhier ten Raadhutze plaats de ter- bandstelling der vergoeding van de door deskundi gen bepaalde schade, veroorzaakt door den hagel slag op 12 Juni J.l. Ongeveel 30 landbouwers kwamen voor schade loosstelling ln aanmerking. Het moet voor de ter de zer zake geformeerde commissie, een groote vol doening zijn geweest, inzonderheid voor den secre taris, dat de getaxeerde schade ten volle kon wor den vergoed. Ongetwijfeld zullen Burgemeester en Secretaris der gemeente Harenkarspel bij de uitbetaling vele uitingen van waardeering van hun vele bemoeiin gen in deze hebben kunnen incassccren. Spr. en meerderen met hem, die geen schadevergoe ding hadden ontvangen, hadden vreemd opgekeken van dit bericht, want al had spr. dan uit hoofde van zijn finantieelen toestand geen volle uitkeering van de gele den schade verwacht, een uitkeering van 50 pet. had dan toch tegemoet megen worden gezien. Spr. had eerst den taxateur P. Borst gevraagd naar de taxatielijsten, doch kreeg tot antwoord, dat men wel bij spr. was ge weest cm de schade op te nemen, doch dat de lijsten ten raadliuize waren. Na de taxatie was de taak van den heer Borst, naar deze oordeelde, volbracht. Spr. had inmiddels gehoord dat menschen met 60 snees bol len f 3000 schadevergoeding hadden ontvangen, dus f 2C00 per H.A. Spr. heeft zich toen gewend tot wet houder De Groot, en had dezen gevraagd, hoeveel men schen er volgens de taxateurs in aanmerking dienden te komen, waarop de heer De Groot antwoordde, van ongeveer 50. Ook den heer De Groot was de uitkeering niet naar zijn zin gegaan, maar een afschrift van de lijsten had hij niet, die zouden wel ten raadhudze liggen. Den volgenden dag is spr. naar burgemeester Nolet gegaan, secretaris Dam ging reeds dadelijk weg en spr. heeft toen den burgemeester naar de regeling gevraagd, maar ook van hem kreeg spr. geen inlichtingen. Spr. heeft gevraagd hoe het mogelijk was, dat de een dub bel, de ander niets kreeg en dat er juist heel wat kleine luiden waren, die het, bitter noodig hadden en die juist niets kregen. Spr. noemt bijv. een geval, waarin iemand van 4^ bunder ruim f 700 schadevergoeding ontving, zijn buurman daarentegen, ook met 4% H.A., slechts f CO en dat terwijl er ta.v. de schade geen verschil was. Spr. had dus naar de cijfers per H.A. gevraagd, doch de burgemeester oordeelde dat de gel den uitgekeerd waren en dus de zaak af was. Spr. kon niets te weten komen en toen spr. den burgemeester op het hierboven vermelde bericht wees, kreeg spr, al leen ten antwoord, dat hij zich moest schamen om op deze zaak door te gaan. Spr. wijst er echter op, dat hij nog niet voor zich persoonlijk was opgekomen en toen spr dan op zijn geleden schade wees, kreeg hij de opmerking te hooren, dat als er dan zooveel schade was geleden, hij niet ln de inkomstenbelasting zou vallen. De burgemeester heeft voor spr. de secretarie verlaten en spr. heeft hetm nog gevolgd, maar er was verder niets uit den burgemeester te krijgen. De Voorzitter wil, waar hij geen verstand va-n de bol lenteelt heef,t die kwestie buiten beschouwing laten, maar ook spr. wijst er op dat zijn buurman H. Kuiper voor 4 bunder f 700 schadevergoeding ontvangt en spr. voor 4% H.A. f 60. Spr. heeft er den burgemeester op gewezen dat epr. toch ook voordat de bui kwam, geen zeilen over zijn akkers had gelegd en spr. zou erkennen de de moeilijkheid van verdeeling, geen aanmerking heb ben gemaakt als zijn uitkeering f 300 f 400 was ge weest, maar deze regeling lijkt niets. Spr. wijst er op hoe de taxateur niet eens wist of zij op spr.'s land waren geweest ,of dat spr. op de lijst voorkwam. En zoo waren er mepr, bijv. C. Scheltus, die 30 snees aardappelen ver loren had, en die geen uitkeering ontving. Spr. is naar Noordschnrwoude verwezen en Jb de Boer deelde mede dat er over ons niet was gepraat en de taxateur G. Bak ker deelde mede dat wij voor de volle 100 pet uitkeering waren opgegeven. Spr. denkt dus dat er achter deze zaak wat anders zit, want er zijn toch papieren en ze weten allemaal niets, als er inlichtingen worden gevraagd. Opgemerkt wordt dat te Sint Maarten van de f 7000 uitkeering, aan slechts een paar personen f 5500 werd uitgekeerd en dat bedrag teiuslote in hoofdzaak in één zak terecht kwam. De heer De Ruiter oordeelt dat getracht moet worden papieren ter inzage te krijgen. De Voorzitter wil daarom esn commissie benoemen, welke commissie zich dan tot den burgemeester dient te wenden met het verzoek om inzage van de stukken te mogen hebben. De heer Francis wijst er op den taxateurs niet om hun taalt te hebben benijd. Bij de eerste opgaaf kwam men tot een schade van f 18000, doch later bleek dat bedrag tot f 14000 teruggebracht te zijn. Spr. herinnert aan het verzoek van de bollentelers en het daaruit voortvloeiende raadsbesluit om de regeling aan de des kundigen over te laten. Het lijkt spr. toe, dat ageeren tegen de schaderegeling mosterd na den maaltijd ls, want een tweede bedrag zal niet voor uitkeering beschik baar worden gesteld. Spr. begrijpt dat zij die niets uitge keerd kregen, gepiqueerd zijn en het i3 dan ook jammer dat niet is ingegaan op h«t indertijd door het raadslid Bakker gedane voorstel, om nog eens een hertaxatie te houden. Immers er zijn perceeien, waarvan de eindresul taten tenslotte zijn meegevallen, maar daarentegen ook die meer schade bleken te hebben opgeleverd dan oor spronkelijk wak gedacht De burgemeester zou het idee Bakker aan de commissie over brengen, of dit gedaan is en of de commissie er rekening mee heeft gehouden weet spr. niet. Een mogelijkheid zou zijn, dat de gemeente de f 1000 die was toegezegd, nu voor de gedupeerden beschikbaar stelde, maar dat zou Inhouden een afkeuring van het werk van de commissie. De Voorzitter zegt ook direct geen uitweg te weten, maar goed is het niet gegaan en spr. zegt, dat anders de uitgenoodigde heeren hier ook wel tegenwoordig, zouden zijn. De heer Strijbis vertelt nog, hoe wethouder De Groot, taxateur aan de vrouw van den heer Stoop vroeg of de uitkeering was meegevallen, doch Stoop heeft in het ge heel geen uitkeering ontvangen. De heer De Vries, raadslid, heeft den taxateur Borst gesproken en deze had spr. gezegd niet te weten hoe het met de uitkeering was gegaan. Wel vond hij het heel eigenaardig en hij en de heer De Groot hadden niet naar het bollenland gekeken. Als taxateur had hij nimmer meer bericht over de zaak gehad. Wel had de heer Veen- stra geeegd, t.a.v. de taxatie voor zich de volle vrijheid te behouden. De plaatselijke taxateurs fungeerden, zegt de heer De Vries, dus blijkbaar als bijwagen. De B.'s en W.'s van de verschillende gemeenten vormden de com missie doch wie de uitkeeringen heeft geregeld, schijnt een duister punt te zijn. De heer Francis wijst nog eens op de vermindering van f 18000 tot f 14000, wat zeker veroorzaakt werd toen de rijksambtenaren Vcenstra en Hazeloop waren rond gegaan en zeker bepaalde sommen niet gegrond oordeel den. De plaatselijke taxateurs waren dus als adviseurs te beschouwen. De heer Jn. Pnarlberg zegt, dat de taxateurs in procenten hebben getaxeerd. Omdat er gewerkt werd. De beer Schouten zou in de eerste plaats dank wil len brengen aan de schatters en zou dan willen dat de eerste schattingslijst aan de te benoemen com missie werd overgelegd. Er zijn nu menschen die ten koste van anderen teveel hebben ontvangen en spr. zou willen dat van de f1000 der gem'eente de gedu peerden werden schadeloos gesteld. Ook spr. heeft den burgemeester op de eigenaardige verdeeJing ge wezen en na aandringen verklaarde de burgemeester tenslotte dat spr. geen uitkeering had genoten om dat hij met werken zijn brood verdiende, zijn lioofd- bestaan werd verkregen doordat spr. in loondienst was. Spr. wijst er echter op, dat zijn buurman G. Schqorl van de 0 bunders aardappelen wel uitkee ring genoot en toch door zijn bezit aan weiland een bestaan heeft. De burgemeester kent de menschen niet. Maar spr. wil er den burgemeester de schuld niet van geven, die kent de menschen in deze gemeente niet, en ontvangt advies van de naast hem zitten- den. Het is hun werk dat de een alles, de ander wat en weer een ander een krats krijgt, maar wie het zijn, spr. weet het niet. het is of de duivel er achter zit, maar je komt niets te weten. De heer C. Molenaar oordeelt, dat we allemaal be lasting betaionde burgers van Ilarcnkarspel zijn en dus recht op inzage van de lijsten hebben. De heer Jb. Strijbis doet ook nog eens uitkomen hoe noodig het was geweest dat 5 6 weken later een hertaxnfie had plaats gehad. De heer Pater meent, dat de groote fout is ge weest dat hoewel de bollen 't minst hadden geleden, de bollentelers wel in de schaderegeling zijn opgeno men en daaronder hebhen de groententelers geleden. De heer Francis weerspreekt deze redeneering. Als de bollentelers geen uitkeering hadden genoten, zou den de groententelers daardoor niet een hoogere uit keering hebben genoten. De heer Pater acht het toch onbillijk dat zij die bijv. f 100 voor de tulpen maken, bovendien nog f CO uitkeering ontvangen. De heer Strijbis merkt op, dat bekend dient te zijn de oppervlakte waarover uitkeering heeft plaats ge had. Spr. heeft gehoord dat van het aardappelland de schade op 60 is getaxeerd en op die wijze si de schade na te gaan. Wat de koolplanten betreft, spr. meent dat als het loon maar werd uitbetaald. Aan vankelijk dacht men dat er van een schaderegeling niets zou komen, maar nu het geld er dan is, dient het ook goed verdeeld te worden. Nog enkele frappante staaltjes. De heer C. Smit deelt mede, schade aan 23 snees opgegeven te hebben, maar taxateurs zijn er nooit bij spr. geweest. Het werd dien dag te laat en ze zouden het land later bekijken. Bij den heer R. Bronder Jr. is geconstateerd dat de aardappelen verzopen waren en wethouder De Groot heeft gezegd, dat het ook te boek is gezet; het land is daarna drooggemalen, doch verder is er over schadevergoeding niets gehoord. De heer Jb. Strijbis merkt op, dat over de uitkee ring te Koedijk geen klachten worden vernomen en daar gingen menschen die 100 snees hadden, toch ook naar de Wieringermeer te werk. Uit een lijst die nu circuleert, blijkt dat van de aan wezigen er 20 zijn die in het geheel geen schadever goeding hebben ontvangen, terwijl er 9 zijn, die een zeer minieme uitkeering ontvingen. De Voorzitter vraagt, of de vergadering er zich mee kan vereenigen dat een commissie van 5 per sonen wordt benoemd, dat deze commissie zich dan lot den burgemeester wendt om inzage van de lijsten te vragen en voorts machtiging krijgt om naar beste weten te handelen. Spr. noemt als commissieleden de heeren Pater, Strijbis, R. Bronder, Jn. Schouten eu spr. Dc heer K. Stroet zegt ook wel mee te willen. Geen demonstratief optreden. De heer De Vries, raadslid, raadt aan de commis sie niet te groot te nemen. Men moet niet demonstra tief optreden en zich voorstellen dat men als com missie nu maar kan erlangen dat de papieren over gelegd worden. Spr. wijst er met nadruk op dat de commissie absoluut geen recht heeft om inzage van de stukken te eischen en men zal dus met takt meer bereiken. De heer Strijbis wil daarom, dat de commissie zich tot den Raad wendt, opdat die kan aandringen op meer openbaarheid over de wijze van uitkeering. De heer Molenaar zegt dat al is er dan geen ver plichting, dan is er toch wel een welwillendheid, waarop een beroep mag worden gedaan. De heer De Vries onderschrijft dat, maar waar spr. reeds een stem hoorde, ik wil ook mee, raadt hij aan niet demonstratief op te treden. Goedgevonden wordt de commissie uit de 6 genoem de leden te doen bestaan, de 5 voorgestelden en den heer Stroet. Van deze commissie zullen de heeren Pater, Strijbis en de voorzitter een onderhoud met den burgemeester aanvragen, terwijl de commissie voorts een verzoek aan den Raad zal richten om meerdere publiciteit aan de wijze van uitkeering. De Voorzitter dankt voor de aangename besprekin gen, dankt ook dc raadsleden Francis en De Vries, zoomede den persvertegenwoordiger, voor hunne aan wezigheid en hoopt dat deze bijeenkomst eenig resul taat zal mogen blijken te hebben. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 9 December. Uitspraken vorige zitting. I. Pieter Corn. van S., en II. Maria Vicun-; 53., beiden te Z.- en N.-Schermer mishandeling van een dier: le. een maand gev., 2e. f 50 boete of 50 dagen gev. Dirk de L., chauffeur te Alkmaar. Hooger beroep von nis kantongerecht Overtreding art 22 Motor- en Rij- wielwet Vrijgesproken. Rijer B., schipper Broek op Langendijk, als voren, f 30 boete of 30 dagen gev. Hendrik M., zwervend, thans gedetineerd, diefstal van kippen en konijnen. 1 jaar en 6 maanden gev. met aftrek voorarrest NOORDSCHARWOUDE. 9 Dec. Uien f 2.50, drielingen f 0.60, grove f 2.60, peen f 1.50 —1.70, roode kool f 2.90—4.70, gele kool f 1.80—2.40, D. witte kool f 1.80—2.10, kroten f 4.30—5.10, per 100 Kg., bloemkool f 6.506.70 per 100 stuks. Aanvoer: 4500 Kg. uien, 3000 Kg. peen, 66400 Kg. roo de kool, 17300 Kg. gele kool, 12000 Kg. D. witte kool, 3000 Kg. kroten, 1100 stuks bloemkool. WARMENHUIZEN, 9 Dec. Roode kool 2e kw. f 0.902.70, kale f 22.50, gele kool kale f 1.50, drielingen f 1, uien f 1.702.70, peen f 1.80 per 100 Kg. Aanvoer: 3100 Kg. roode kool, 300 Kg. gele kool, 2900 Kg. uien, 1200 Kg. peen. BROEK OP LANGENDIJK, 9 December 1930. Bloemkool reuzen le soort f 4.308.60, 2e soort f 0.60 1.90 per 100 stuks, roode kool f 1.505.30, gele kool f 1.102.90, Deensche witte kool f 1.202.40, uien: grove I f 2.102.60, uien f 2.302.50, wortelen f 2 per 100 Kg. Aanvoer: 8000 stuks bloemkool, 26000 Kg. roode kool 16000 Kg. gele kool, 12000 Kg.# D. witte kool, 7500 Kg uien, 1000 Kg. wortelen. MEDEMBLIK, 9 Dec. Bloemkool f 78.50 per 100 stuks, uien f 0.700.80 per 50 Kg. COOP. VER. CENTR. EIERVEILING, G. A., PURMEREND, 9 Dec. Aanvoer: 22.335 eendeieren f 5.605.70, 57.242 kipeieren 70—80 Kg. f 10—10.30,, 65—66 Kg. f 9.10—9.50, 63—64 Kg. f 8.60—9, 60—62 Kg. f 8.20—8.70, 58—59 Kg. f 8—8.30, 56—57 Kg. f 7.60—8, 53—55 Kg. f 6.30—7.50, 50—52 Kg. f 5.80—7.20, 45—49 Kg. f 5—6. Oude kippen f 1.502.55, oude hanen f 1.20, jonge ha nen f 12.20, jonge woerden f 1.151.30, ganzen f 3.50 4 per stuk. PURMEREND, 9 December 1930. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas: 11 stapels fabriekskaas f 36, 3 stapels Boerenkaas f 37, per 50 K.G. In totaal 14 sta pels, wegende 14000 KG. Handel matig. 1224 K.G. boter f 1.301,90 per K.G. Vee. 461 Runderen, w.o. 348 vette f 0.901.05 per Kg., 81 melk- en geldelcoeien f 160380, 32 stieren, handel stug; 34 paarden f 80200, handel matig; 7 vette kalveren f 1,301.60, handel stug; 209 nuchtere kalveren, slacht f 1340, fok f 1226, handel vlug; 427 vette varkens: voor de zouterij f 0.480.50,' voor de slacht f 0.47—0.52, per K.G., handel vlug; 58 magere varkens f 1624, handel stug; 259 biggen f 12 f 18, handel stug; 1047 schapen f 2840, handel stug; 30 Bokken; Kipeieren f 6.508.50, eendeleren f 5.25, piepkuikens f 1—3, 152 ganzen f 4.50—5.25, 35 zwanen f 6.50 tot f 7. Dierveiling. 13722 stuks kipeieren a f 69.80, 2772 idem b f 56, 1259 eendeieren a f 5.50. AMSTERDAM, 9 December 1930. (Bericht v. d. mak. Jac. Knoop). Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 3.50—4, blauwen f 3.504, bi. eigen heimers f 2—2.10, juin per 50 Kg. f 1—1.20, eigenhei mers f 3.203.30, eigenheimer poters f 22.20, blauwe potera f 1.60—1.75, bonte poters f 1.601.75 Bevelan ders f 2.302.50, Vlaamsche Industries f 2.402.50, eigen heimers f 2.90—3, N. B. Zand industrie f 1.80—2, LJpol- der Eigenheimers f 33.20, blauwe eigenheimers f 2 2.10, Eevelanders f 2.402.50, Noordholl. blauwe f 2.50, Beverw. zand aard appel en f 3.504.20, HiMegommer 2.803.50, Drentsche eigenheimers f 23.50, Flakkee- ae eigenheimers f 3.503.60, eigenheimer poters f 2 2.25, Spuische eigenheimers f 3.60—3.70, eigenheimer po ters f 2.252.50, Friesahe borgers f 2.903 j>er H.L. VLEESCHKEURINGSDIENST. Vergadering van de Commissie van Uitvoering van den Vleeschlceuringsdienst op 4 December 1930. Afwezig de vertegenwoordiger van Winkel en Oude Niedorp. Na opening door den Voorzitter worden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Commissie besluit ten behoeve van de stichtings- kosten de tijdelijke leening van f20.000.om te zet ten in een vaste leening van f20.000. Hiervan is aan stichtingskosten uitgegeven f 15000.—, de overige f 5000.zullen gereserveerd voor verdere vervolma king en uitbreiding van den dienst. Dc leening wordt gesloten tegen 4V*> aflosbaar in 29 jaar, met het recht van algeheele of gedeeltelijke vervroegde aflossing. Voor 1931 wordt wederom een kleine commissie in gesteld. In deze Commissie worden met den Voor zitter herbenoemd de heeren A. Klerk en J. Koster. De rapporten van de heeren J. de Moor en Mr. D. Breebaart en van het Bureau voor Verificatie over de controle van de boeken, luiden gunstig. Voor den penningmeester zal een brand- en in- braakverzekering worden gesloten. Aan den heer Tysma wordt de isolatie opgedra gen van den indikker en de stoomgeleidïngen. Bij het vervoer van zieke dieren zal zoo weinig mogelijk geweld worden gebruikt. Na gehouden rondvraag volgt sluiting. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het postkantoor Schagcn, over de maand November 1930. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f5301.72, en te rugbetaald f3257,36. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f2044.36. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 2. COOP. ZUIVELFABRIEK „DE LOET". Bovengenoemde fabriek betaalde uit over het tijdvak 18 October tot 15 November 1930 per KG. ber. vet f 1.24 of gemiddeld per 100 K.G. melk f 7.92. Hoogste uitbetaling was f 8.63, de laagste f 7.25 per 100 K.G. melk. Het gemiddelde ber. vet bedroeg 6.39 TOONEELUITVOERING. Op len Kerstdag zal in het Noordhollandsch Kof fiehuis worden opgevoerd het/ bekende successtuk: „De Kuische Jozefine". Het zal worden opgevoerd door het tooneelgezelschap van P. Mols en Enny de Lee uwe. SCHAGER IJSVEREENIGING. Vergadering op Dinsdag 9 December 1930, des avonds 8 uur, in het lokaal van den heer Peetoom. Voorzitter de heer J. Keesman, opent de vergade ring met een woord van welkom, wijst op de kleine opkomst, 3 leden plus bestuur, bij een aantal leden van 211. Spr. hoopt dat de penningmeester, de heer A. Zijdewind, die ongesteld is, weer spoedig geheel hersteld zich met denzelfden ijver en ambitie aan de vereeniging zal kunnen geven. De secretaris leest de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. De heer G. Koning brengt daarna het jaarverslag uit, dat uit den aard der zaak, doordat het bijna geen winter is geweest, kort is. Of 63. De straf kwam dadelijk op de De politieman was woest. Breng hem achter slot en grendel, riep hij Daar wordt hij misschien wat koeet. De koopman werd onder gelelde In de donkere cel gebracht. „Hier wordt," zei hij grinnekend, Op een verdere straf gewacht.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6