Bekendmakingen. Marktwezen. Nagekomen Berichten. Z IJ P E De Duitsche Rijksdag tot 3 Februari uiteen. Na de aardverschuiving te Lyon. De overval in het Arasterdamsche postkantoor. De opstand in Noord-Span ie. D veerdienst Enkhuize n—S t a v o r e n. Doodelijk verkeersongeval. ADMINISTRATIE MIDDENSTANDSWONINGEN. Voor de "betrekking van administrateur van den Middenstand3bouw zijn 9 sollicitaties ingekomen. VRIJZINNIG-DEMOCRATISCHE KIESVEREENI- GING SCHAGEN. In ecne spoedvergadering der bovengenoemde Kiesvereeniging werden Vrijdagavond de volgende candidaten gesteld voor de Provinciale Staten (al fabetisch gesteld): Mevr. Aukes-Timmer te Bakkum; W. de Boer, Den Helder. P. Kostelijk Pz., Heerhugowaard. II. K. Koster. Wieringerwaard. 'Jb. Koster, Winkel. P. Pluister, Nieuwe Nicdorp. G. v. d. Sluijs, Schagerbrug. C. Wijdenes Spaans. Anna Paulowna. De vergadering sprak zich met algemecne stem men uit, dat in het District Den Helder met één lijst zal worden uitgekomen. INSTITUUT VOOR ARBEIDSQNTWIKKELING. Door het Instituut voor Arbeidsontwikkeling te Behagen wordt een cursus in Nederl. taal gegeven. Leidster is mevr. Krul te Schagerbrug. Door den heer .T. Blokker zal een cursus in Sterrekunde worden ge ven. Verder is door leden van dit Instituut een too- neelclub "opgericht. MARKTOVERZICHT. Er waren Donderdag j.1. nogal veel vette koeien aangevoerd, 26 stuks moer bij de vorige week; voor een wintermarkt nogal belangrijk. Hoogste prijs die besteed werd, was bV/2 ct., dus minder; do gang was •'(552y2 ct. Handel aan den stuggen kant. Zoo wij hoorden zijn er 800 koeien (Deensch) ingevoerd; dat is natuurlijk ook niet bevorderlijk voor onze markt. De handel in geldekoeien was minder, stug. Kalf- koeien waren op do markt niet aangevoerd, ook al door de koude. In de vaarzen ging het ook niet naar wensch; geldevaarzen f180f220, kalfvaarzen f 190 f 235. De liandcl in graskalveren was goed. De gewone gang f 80—f 110; later hoorden wij nog dat er verkocht zijn voor f 125. De aanvoer van nuchtere kalveren was klein en werden vlug cn duur verkocht, tot f35; de gewone gang was f 16f30; heel goede prijzen. De liandcl in bokken was goed, later bekeken; in bet begin was het, trekkend; noteerden wij f5f 12, maar er was f20 besteed voor zoo'n beestje, dus dat was lang niet slecht. In paarden was weinig of niets te doen. De handel in oude slachtschapen was lang niet zoo als den laatsten tijd, nu werd die handel slecht ge- noemd, f2S—f34. De handel in vette schapen viel ook niet over te roemen* tot 140 de duurste. De overhou- ders genoemd tot f32, waren prijzen voor den dood, voor de weide golden ze belangrijk minder; de aan voer was heel goed. Zoo gezegd, de handel algemeen voor de schapen is nog niet zooals die gewenscht was. Op de kippenmarkt kon men merken dat wij tegen de Kerstdagen loopen; kippen, hanen en konijnen, alles duurder, met een vluggen handel. Vette varkens waren er wel te veel aangevoerd, anders waren ze wel VA a 2 ct. duurder geweest; maar enfin, wij gingen toch vooruit in de prijzen. Handel goed. Boter was niet aangevoerd. AFSCHEID Mr. DEENIK. Afscheidsvergadering Mr. Deenik, op 12 December 1030, in het lokaal van den heer Igcsz. des avonds ■half negen, vanwege de Schager Handeldrijvende en 1 ndustrieele Middenstandsvereeniging. Aanwezig was het geheel bestuur en de heeren leeraren Deenik, Brouwer en Koning. Ook was uifgenoodigd de heer II. Schene, als oud-secretaris en commissielid. Voorzitter opent met een hartelijk welkomstwoord aan allen, in 't bijzonder aan Mr. Deenik, wiens vertrek niet onopgemerkt voorbij mag gaan. Hij zal allereerst, het woord geven aan Mr. Deenik. Zooals altijd geschied is wil Mr. Deenik eerst de cijfers der leerlingen behandelen en geeft dus resumé betref fende leerlingen beider klassen. aN afdoening dezer zaak neemt de heer Schmalz het woord en heeft gedacht Mr. Deenik luisterijk te moeten herdenken en dankt Mr. Deenik namens allen voor hetgeen hij in het belang van den cursus en als leoraar en als directeur heeft gedaan. Hij denkt aan de aangename vergaderingen en zegt dat er een band is ontstaan en kan niet anders wcnschen dan dat het Mr. Dee nik goed zal gaan en vele jaren mag genieten van zijn welverdiende rust. Als stoffelijk blijk van be langstelling, waardeering en vriendschap biedt voorzitter namens de vereeniging een fraaie rust stoel aan met nogmaals de beste wenschen en vele aangename herinneringen aan alles. Mr. Deenik, die hartelijk dank zegt voor de hulde en vriendelijke woorden, hem toegesproken, meent te moeten opmerken, dat bij ieders vertrek meestal hulde of wanrdeering wordt gebracht, doch hij be merkt hier nog een ander gevoel van dieperen zin en zegt dat deze avond nog lang in zijn geheugen zal blijven en dankt voor de welgemeende woorden Hij sprak de heeren van het Dag. Bestuur hartelijk toe, in 't bijzonder den heer Schmalz, dankt voor den stoel en hoopte hem lang te mogen gebruiken. De heer Schmalz dankt den heer Deenik en waar deert de leiding van den heer Deenik en hoopt dat do lieer Brouwer, die den heer Deenik zeer waar schijnlijk zal opvolgen, hetzelfde zal doen. De heer Brouwer, het woord krijgende, prijst de aangename manier van samenwerking tusschen het bestuur en de leeraren en hoopt een waardig op volger te worden. Hij raakt nog enkele punten aan tot waardeering van andere zijde en wenscht den hoer Deenik veel goeds. Mr. Koning wenscht een kort woord. 25 jaar heeft hij het genoegen gehad samen te werken; noemt het voorrecht daarvan en wil niet de technische be kwaamheden opnoemen van Mr. Deenik, maar de zeer humane eigenschappen van Mr. Deenik en wan neer we de figuur van Mr. Deenik voor oogen blijven houden, zal alles slagen en hoopt nog lange jaren van genieting in Amsterdam. Verder dankt de heer Wissekerke als oud-leerling der school en memoreert de vroegere uurtjes. De heer Schmalz herdenkt de manier van werken Wan Mr. Deenik en de goede resultaten om de zaken lil goede banen te leiden. Verscheidene heeren voeren achtereenvolgens het woord, o.a. de heer Kossen, die meent ook nog even to moeten wijzen op het groote genoegen goede leer krachten te b j-itten voor de Handelswinteravond- school, welke s*hool voor Schagen als centrumplaats zoo belangrijk is. De lieer Schmalz onderstreept deze woorden en zegt Mr. Deenik dank voor de leiding van den cursus van winkelpersoneel en neemt deze gelegenheid te baat den hoer Brouwer hiervoor te verzoeken. Na een gezellig samenzijn namen allen hartelijk afscheid van Mr. Deenik, nadat de voorzitter deze bijeenkomst deed beëindigen. GEMEENTE SCHAGEN. Getrouwd: Peter Weij en Dieuwertje Schoorl. POLITIE. Vermist: een schaap, gemerkt twee groene stippen voor en achter. Verloren: een portemonnaie; een paar wanten; een deksel van een melkbus; een kinderjasje. Burgemeester en Wethouders der gemeente Scha gen brengen ter algemeene kennis, dat in de week, waarin Kerstmis 1930 valt, de veemarkt zal worden gehouden op Woensdag 24 December a.s., terwijl in de week, waarin de Nieuwjaarsdag valt, deze markt op Woensdag 31 December a.s. zal worden gehouden. Schagen, 11 December 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd: J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. SCHAGERBRUG. Ten huize van Mevr. Wed. J. Broer werd Vrijdagavond half 8 een ledenvergadering gehouden van de IJsclub „De Eendracht". Slechts 7 leden waren aanwezig. De Voorziter, de heer H. Rezelman, opent de verga ring met een woord van welkom, waarna de notulen van de vorige bijeenkomst door den secretaris, den heer N Ligthart worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Mededeeling wordt gedaan van eenige ingekomen stukken van den Isbond „Hollands Noorderkwartier" waarin wordt gewezen op de vele voordeelen, welke aan het lidmaatschap van den bond zijn verbonden en daarom wordt verzocht wederom tot dien bond toe te treden. De Voorzitter geeft in overweging deze verzoeken niet meer in behandeling te nemen, aangezien pas in het vorige jaar werd besloten als lid van den bond te be danken. De heer M. Schippers acht het wel wenschelijk om toe te treden en tevens om Kon. goedkeuring op de Statuten te vragen. In verband hiermede brengt spre ker naar voren de vraag, door wie de aansprakelijk heid wordt gedragen voor ongevallen, die eventueel op de ijsbaan mochten voorkomen. De Voorzitter verklaart tegenstander te zijn van toe treding als lid van den Bond en van Kon. erkenning. Spr. wijst op de hooge kosten, die hieraan zijn verbon den zegt, dat het doel van de IJsclub hier In hoofd zaak werkverschaffing is. Als zoodanig wordt ook van gemeentewege subsidie verleend. Ten aanzien van de aansprakelijkheid voor ongevallen zou spr. met het gemeentebestuur overleg willen plegen. Na eenige bespreking wordt besloten niet tot den Ijsbond N.H. toe te treden en overeènkomstig het voorstel van den voorzitter, met het Gemeentebestuur overleg te plegen. Vervolgens wordt overgegaan tot onderzoek der reke ningen. De rekening van den penningmeester, nagezien door de heeren G. van der Werf en M. Schippers, wordt goedgekeurd in ontvangst op f 75.44, in uitgaaf op f 34.62, batig saldo f 40.82, terwijl de rekening van de Feestcommissie, gecontroleerd door de heeren K. Win kel en M. Wonder, wordt goedgekeurd in ontvangst op f 221.32, in uitgaaf op f 200.29. batig slot f 21.03. Den heeren H. de Graaf en P. Vries wordt dank ge bracht voor hun gehouden beheer. Hierna volgt de verkiezing van 3 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren H. Rezelman, N. Ligt-, hart en H. de Graaf. De heer N. Ligthart wenscht niet voor een herbenoeming in aanmerking te komen. De af tredende heeren Rezelman en De Graaf worden herko zen, terwijl in de vacature—Ligthart tot bestuurslid wordt verkozen de heer J. Rampen. Bij de rondvraag vraagt de heer Wonder of het geen aanbeveling verdient de convocaties voor de vergaderin gen in het vervolg te laten drukken. Zal worden overwo gen. De heer K. Winkel informeert of het Bestuur reeds een programma heeft opgemaakt voor het geval, dat er ijs mocht komen. Voorzitter zegt, dat de feestjes in den regel worden ge organiseerd, als er ijs is. De heer H. de Graaf brengt de contributieregeling ter sprake. Besloten wordt de contributie op f 0.55 per lid te bepalen. Op voorstel van den heer Ligthart wordt besloten eenlg gereedschap aan te koopen en voorts om het bestuur te machtigen tot aanschaffing van snoer en lampen voor electrische verlichting van de ijsbaan. De Voorzitter sluit hierop de vergadering en richt een woord van dank tot den heer Ligthart voor het vele, dat hij in het belang van de ijsclub heeft gedaan, de hoop uitsprekende ook in de toekomst nog op de steun van den heer Ligthart te mogen rekenen. Vit de Filmwereld De vrouw, die Hollywood regeert. In heel Europa heeft vermoedelijk niemand eenlg idee van de positie die Marion Davies in Hollywood inneemt. Toch is zij de ongekroonde koningin van deze onge twijfeld machtige stad en zij triomfeert over alle machthebbers en beroemde kunstenaars van het witte doek. Men bemint haar, doch men vreest haar ook. Men wil haar gunst verwerven en doet nog meer moeite, niet bij haar in ongenade te vallen. Men moet door haar uitgenoodigd zijn, anders ontvangt zij nie mand. Om zoo'n uitnoodiging te bemachtigen, wordt er zelfs geïntrigeerd. Want men béwondert Marion en zij geeft den tóón aan in Hollywood. Wie zou het wagen, een afkeurend woord over haar uit te spreken? Marion was vroeger Ziegfield-follies. Zij is klein en gracieus, lichtblond met een grillig wipneusje; zij heeft mooie beenen, fijne handen en een stralenden glim lach en daarmee regeert zij Hollywood. Toch wordt haar macht niet alleen verklaard door haar persoon lijke charme. Zij dankt die grootendeels of misschien wel geheel aan de vereering, die de heer F. E. Hearst, de man der duizend kranten, voor haar koestert. Deze perskoning kon beslissen over leven en dood van een kunstenaarwant dat is voor een acteur de beteeke- nls van roem en ondergang. Marion is weliswaar geen groote schoonheid, dooh zij is interessant, amusant en vroolyk. En ondanks haar beroep van filmactiice is zij bijzonder verlegen. De aanwezigheid van een beroemden gast kan haar zoo in verwarring brengen, dat zij niet uit haar zinnen kan komen en blozend blijft steken. Dit sympathieke trekje doet vooral aangenaam aan bij een vrouw van haar talenten. Op haar partijen komen een groot aantal gasten. Ten eerste haar bloedverwanten; haar onlangs gestor ven moeder, vier tantes en ongeveer dubbel zooveel nichtjes of vriendinnen, die zdch daarvoor uitgeven. Bovendien wonen er voortdurend een paar jonge, veel belovende filmactrices bij haar in; zij vormen een kleine hofhouding. Marion leeft alleen voor haar werk en haar partijen. Zij ontvangt graag en doet dit dan ook bijna dagelijks. In dit opzicht komt zy de verplichtingen van een wer kelijke koningin na. Er is wel bijna dagelijks de eene of andere beroemdheid, die Hollywood bezoekt, en dan staat er uit den aard der zaak 's avonds een diner bij Marion Davies op het programma, dan wel een bal of een dilettanten-voorstelling. Zij heeft groote staatslie den, zangers, vliegeniers onder haar gasten geteld, doch ook hertogen en prinsen. Zij woont te Santa Monica in een prachtig paleis aan het strand. Het aantal kamers ervan is haar vermoede lijk zelf niet bekend. Er zijn voortdurende speciale lo geerkamers gereed voor Charlie Chaplin en Arrest, die tot haar vaste gasten behooren. Zij zijn haar vrienden, doch ook haar artistieke beschermers. Zy spelen tennis met haar, terwijl Mr. Hearst achter een berg kranten op het terras in de zon zit en het vroolijke spel op het groene gras met genoegen beschouwt. Men moet Marion Davies tot haar eer nageven, dat zij uitstekend kan imiteeren. Niemand, ook niet de be roemdste gast, is veilig voor haar spotlust. Men zit rustig tegenover haar en merkt plotseling, dat de ge- heele tafel zicth kostelijk amuseert. Waarom? Omdat Marion in den toon van haar stem, in haar bewegin gen en gelaatsuitdrukkingen de betrokken persoon nauwkeurig lmilteert. Velen kunnen het dan niet over zich verkrijgen, in de algemeene vroolijkheid te deelen. Op sommige dagen verwaarloost Marion haar gasten echter in dit opzicht Dan doet zij een bekende collega na, bij voorkeur Lilian Gish, Pola Negri, of Greta Gar- bo. Neen, men behoeft zich by Marion Davies niet te vervelen. Niet alleen haar partijen, ook haar werk is een le vensbehoefte voor haar. Zij verdient er een vermogen mee, doch schijnt niet goed van geldzaken op de hoogte te zijn. Zoo belde zij op een morgen een van haar banken op om te vragen, of zij na haar laatste groote feest nog wel Iets over had. Het bleek nog ruim vol doende te zijn; tachtig duizend dollar. En Marion was weer gerust Origineel mantelpak, bestaande uit een geplis- seerden rok van licht- en een manteltje van donkerbruin flamengo Nog een laatste heftige zitting over de mijnrampen. De Duitsche Rijksdag is gister na de behandeling der mijnrampen tot 3 Februari uiteengegaan. Deze laatste zitting is nog zeer rumoerig geweest en vooral de communisten en nationaal socialisten hebben zich heftig geroerd. Bij de rede van den afgevaardigde Albreöht (D.- Volkspartij) die het betreurde, dat de mijnrampen in partijpolitiek opzicht worden uitgebuit, waren de in terrupties niet van de lucht, zoodat tenslotte een nat.- soc. uit de zaal moest worden gezet. De nat.-soc. afgevaardigde, Boerger, verklaarde, dat enkele dagen na de vreeselijke ramp bij Alsdorf, toen de slachtoffers nog niet geborgen waren, in het blad, de „Deutschcr Bergwerksz" stond, dat de divi denden van de mijn tot 1941 geen gevaar liepen. (Af keurend geroep.) De mensch, die zoo iets schrijft, ter wijl nog de moeders en vrouwen van de mijnwer kers weenen om de hunnen; de mensch, die dan slechts aan winsten denkt, behoort in het tuchthuis (levendige bijval bij de nat. soc.). Waarna spr. eenige persoonlijke ervaringen meedeelt als bewijs van on- menschlievend gedrag van den directeur van de mijn, wien hij het type noemt van den ongevoeligen Duit- schen kapitalist, die over lijken zijn weg gaat, en die slechts aan zijn voordcel denkt. Zulke lieden zijn schuld eraan, dat communisten en dergelijken op het tooneel zijn verschenen. Wij haten de kapitalisten, omdat wij het Duitsche volk liefhebben. (Bijval bij de nat. soc.). Vervolgens worden eenige voorstellen betreffende de mijnrampen aangenomen, waarna zooals boven reeds gemeld, de Rijksdag tot 3 Februari uiteenging. Nog een lijk gevonden. Nieuwe verzak kingen waargenomen. Uit Lyon wordt gemeld: Bij den opruimingsarbeid In de Ingestorte Rue Tra- massac heeft men het nog niet geïdentificeerde lijk eener vrouw gevonden. Een huis van drie verdiepingen in de onmiddellijke nabijheid van de plaats der ramp, moest worden ontruimd, daar er scheuren in zijn ge constateerd. Ook in den zuidelijken vleugel van het hospitaal Chazeaux zijn nieuwe scheuren waargenomen Drie roteblolcken neergevallen. Nader wordt nog gemeld, dat gistermiddag op den rechteroever van de Saone, op ongeveer 1500 meter van de plaats der jongste instortingen, drie rotsblokken van ongeveer tien kub. M. hebben losgelaten en neergeko men zyn op dezelfde plaats, waar reeds in Augustus 1914, eveneens door een aardstorting, een huis werd verwoest. De drie rotsblokken liggen op den grooten weg, zoodat het verkeer moest worden stopgezet MIJNONGELUK IN YORKSHIRE. Vele zwaargewonden. Uit Londen: Tengevolge van een ontploffing in een mijn in Zuid-Yorkshire werden vandaag 14 mijnwerkers zwaar gewond. Het reddingswerk werd door dichte rook bemoeilijkt. De oorzaak van de explosie in onbe kend. Het gevondene in het leege huis te Rot terdam. Elders in dit nummer hebben wij reeds vermeld, dat te Rotterdam, in een in aanbouw zyn huis, een aantal stukken gevonden Is, gestolen uit het postkantoor in de Kerkstraat te Amsterdam, waar de bekende overval heeft plaats gehad. Nader wordt vernomen, dat hetgeen er te Rotterdam gevonden is, voor den bedrijver van den overval van weinig of geen waarde was. Spaar bankboekjes, cheques, e.d., werden weggewarpen ge bruikmaking van deze „waardepapieren" zou voor den roover al zeer gevaarlijk zijn geweest. Vermoedelijk is dus de man, die den overval In het postkantoor gepleegd heeft, met zijn buit zoo spoedig mogelijk uit Amsterdam verdwenen en naar Rotterdam gegaan. Of hij daar cn niet te Amsterdam thuis hoort, staat daarmede nog allerminst vast. De politie heeft dienaangaande nog niets kunnen ontdekken en in ver schillende richtingen duurt het onderzoek voort. Het garnizc. n van de stad Jnca in verzet gekomen. Regeezingslroepen onderweg. Volgens een telegram van United Press, aan de „Tel.", is het garnizoen van Jaca, een grensstad mid den in de Pyreneeën, in opstand gekomen. De regee ring heeft troepen vanuit Saragossa naar de plaats van den opstand gedirigeerd. De opstandelingen heb ben alle telefonische en telegrafische verbindingen doorgesneden. Een aanstonds ingestelde censuur heeft alle verbindingen met de buitenwereld verbro ken. De luchtvaartautoriteiten hebben aan de mili taire vliegers te Madrid gelast zich i:i gereedheid te houden. Ook uit Huesca zijn troepen onder bevel van gene raal Dol la naar Jaca onderweg. Gemeld wordt, dat de opstandige soldaten met de hulp van burgers een aantal officieren van het gar nizoen te Jaca in het fort hebben opgesloten. Volgens een bevestigend gerucht zou ook de stad Lerida aan de opstandige beweging deelnemen. Het wordt moge lijk geacht, dat de muiterij te Jaca het begin is van de reeds geruimen tijd aangekondigde revolutionnaire beweging. Na afloop van een kabinetszitting gisteravond om acht uur, bevestigde de minister van Binnenlandsche Zaken, Matos, het bericht van den opstand. Hij ver klaarde tevens, dat Jaca geheel geisoleerd is. Hij heeft aan alle avondbladen verzocht geen melding te maken van den opstand, aan welk verzoek door alle bladen werd gehoor gegeven. Niettemin is het nieuws in geheel Madrid bekend geworden. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft gis teravond half tien de vertegenwoordigers der pers ontvangen en hun medegedeeld, dat de regeering over voldoende macht 'beschikt om den opstand te onder drukken. De koning is gistermorgen van een jacht partij in Estramadura teruggekeerd. De toestand te Madrid is normaal, doch er heerscht een toenemend gevoel van spanning. De censuur is weer ingesteld. Een vergadering voor het behoud te Enk hulzen. Gisteren is ten stadhuize te Enkhuizen een vergadering gehouden, ter bespreking van het behoud van de snel treinverbinding AmsterdamHoornEnkhuizenStavo renLeeuwarden en van den veerdienst Enkhuizen— Stavoren. Het gemeentebestuur van Enkhuizen had het initiatief genomen tot het bijeenroepen van deze vergadering. Aanwezig waren o.a. de heeren D. Kooiman en J, Bruch, leden van Ged. Staten van Noord-Holland, da heeren Commandeur, Dekker en Gravestein, leden van Provinciale Staten van Noord-Holland, vertegenwoordi gers van ongeveer dertig Noord-Hollandsche gemeenten en van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in West- Friesland. De burgemeester van Enkhuizen, de heer Zlmmerman gaf een uitvoerige inleiding, waarin hy wees op het groo te belang, dat deze streek heeft bij den veerdienst en de sneltreinverbinding met het centrum des lands. Verscheiden personen voerden daarna het woord. Zij betreurden algemeen plannen tot opheffing van den veer dienst. De heer Kooiman deelde mede, dat Ged. Staten van Noord-Holland deze kwestie reeds onder oogen hebben gezien en van oordeel zijn, dat opheffing van den dienst voor deze streek groote nadeelen zal opleveren. In dit verband kan zeer zeker van deze zijde op steun bij een eventueel in te stellen actie worden gerekend. Besloten werd ten slotte aan B. en W. van Enkhuizen op te dragen een commissie aan te wijzen, die met het Comité van Actie in den Zuid-Westhoek van Friesland verdere plannen tot het instandhouden van den veer dienst onder oogen zal zien. Binnenkort zal een nieuwe bijeenkomst gehouden worden. Man met zware schedelverwondingen bewus teloos langs den weg gevonden. Donderdagavond keerde op den Deunesche weg, on der de gemeente Bakel, de Frater van Hoek langs het juvennaat „Christus Koning" der priesters van het Hei lige Hart van Helmond terug. Tegenover den ingang van het klooster vond hij een man liggen, die na onderzoek zwaar gewond bleek te zijn. Oogenblikkelijk werd hulp ingeroepen. Dr. Bloemen uit Helmond was spoedig ter plaatse en constateerde bij het slachtoffer, zekeren Aarts die in de boerderij tegenover het klooster woont, een zware schedelverwonding en een wonde aan den rug. Eenige uren later is de ongelukkige in zijn woning over leden. Vast is komen te staan, dat Aarts op weg was naar Helmond om zijn dochtertje tegemoet te gaan, die in Helmond in betrekking is. Hij schijnt echter terugge keerd te zijn en vlak voor het klooster door een auto te zijn overreden. De marechaussee uit Helmond stelt een onderzoek in. DE RUN AFGELOOPEN TE GRONINGEN. De bank heeft er wel bi] gevaren. Ofschoon de run op de Nutsspaarbank te Gronin gen in den loop van gistermiddag geleidelijk is af genomen, zooals we reeds elders in dit nummer meldden, hebben ook gisteravond weer een paar honderd inleggers file gemaakt. Tientallen hunner stonden zelf reeds geruimen tijd vóór de opening der deuren in de rij. Niettemin meent men, dat dit mergen afgeloopen zal zijn, gedachtig aan het Gro- ningsche gezegde: „het grootste mirakel duurt drie dagen." De bank zelf heeft er door deze wijze van optreden van de inleggers niet anders dan wel bij gevaren, eenerzijds doordat de inleggers hun rente gedeeltelijk verspeelden, maar vooral wanneer waar is. wat niet wordt tegengesproken, dat de directie juist dezer dagen een aanzienlijk ebdrag vrij had, dat zij niet dadelijk op andere wijze kon belggen, in verband met den geldovervloed op de financieele markt.

Schager Courant | 1930 | | pagina 14