- De Wereldreis van - Dicky en Dirrekie Durf Brabantsche brieven. Spierpijn**» Kloosterbalsem Het Kon. Paleis te Amsterdam binnengedrongen. w m m in iwj éa-p J_ FEUILLETON- VERTELLINGEN. H nr w«-■ u t u u B Ulvenhout, 16 Dec. 1930. Menler. Donkere dagen veur Kers semus. Ik kan me nie meer heugen 'n zonneke gezien te ebben, gu? '8 Middagges om half vier dan gaat d'n avond al val len en krupt de nacht de bosschen in. Die drijven daar dan as machtige zwar te schimmen aan 't end van m'n akkerlaand, waaruit d'n killen blaauwen daamp komt wolken die van de weareld een groot meer mokt Hooger en hooger krullen de daampen de locht in; ze plakken vast aan alles wat er op d'n èèrdo staat en as d'n dag vergaan is in de nevels van d'n miest, as er 'nen deksel is gedaan op de wereld, g'oew eigen omsloten vuult in naauwe ruimte dan gaat do miest in druppen van de boomen tikken teugen de kille èèrde aan cn is de weareld vol van hei melijk geruisch waar ge stil van worren gaat. Veural deus week was 't erg mee d'n miest. Hij hong aan oew oogharen, hij drupte in oewen nek en alles echlmde weg in de natte sluiers. 't Was toch zoo triestig, ee! Heel de natuur, mee de omfloerste lantèèrns, was één groot sterfhuis. 't Lawijd van oew eigen voetstappen wier nog ge dempt en verstikt onder de natte dampen die er deur de schepping slierden. Heel de wèreld was leeg. Alles leek versmolten, d'n hoogen hemel in. Opgelost in kouwe druppen, de boomen, ik zag nikske meer as leege onendigheid en wèrmte sloeg deur m'n zielement, toen 'k de klinkerkes veur m'n huis weer onder m'n klompen vuulde. En toen 'k binnenkwam en in 't laamplicht zag, do wèrmte van 't roojc potje m'n gezicht opdroogde, 'gin sluiers veur m'n oogen hongen meer, toen klopte-n- er blijdschap deur m'n ajers. Toen hè 'k de deur goed dichtgedaan en al die trieste kilte, die blinde blaauwte m'n huske uitgesloten. „Taske koffie?" vroeg Trui en alle benaauwenis was weg toen. „Gère", zee ik, ,wa-d-'n weer, wa-d-'n weer daarbuiten, Trui; ge wordt er akelek van!" „Ja", zee Trui, „d'r haangt 'nen gemlenen miest in de locht!" En mee da zo de koffiekan van de plattebula pakte, gaf ze mijn 'nen brief van de schouw, zeggende: „van onzen Dré". 'k Smeet as d'n bliksem m'n zakske spruiten in d'n hoek da'k van 't laand had meegebrocht en vuulde op de schouw naar m'n brilledoos, tusschen m'nen tabakspot en 't kruuzefiks. „Trui", zee ik onge duldig: „waar is nouw m'nen bril weer?" „Ge wit nooit waar g'oew rommel lot, hier nimt d'n mijne maar zoo- laank," gromde ze en ze graafde onder d'ren rok in d'ren zak waar zoowa vijf kiloows gereedschappen Inhangt 'n beurs, 'nen paternoster, godsbeelekes, ouwe pertret- ten, 'nen bos sleutels, belastingpampieren, d'r brilledoos, haarspelden, ouwe brieven affijn, as 'k wa te kort koom 'nen gebogen spijker veur m'n pepke of 'n doos lucifers, dan ga Trui d'ren bovenrok omhoog en koom 't geval veur d'n dag uit dieën „spijkerbak", die aan Trui d'r heupen bengelt Affijn, 'k zette d'ren bril op wem men dezelfste oogen, en gong 's gezellig bij de kachel zitten mee m'n kommeke op de plattebuis en m'n knieën laanks 't werme potje. Dan vuulde de rlmmeltiek uit oew broek trekken. 181. Daar trekken plotseling de rimpels in het voor hoofd van Enver ben Salomo weg en zijn welsprekend gelaat begint te glimlachen. Bij den baard van den Profeet, zegt hij, ik heb wat gevonden. Wacht een oogenblik, jeugdige telgen van het Avondland, en ik zal u vermommen, dat zelfs uw eigen vader u niet zou herkennen! Enver ben Salomo begeeft zich naar de pakken koopwaar en komt weldra terug met een prach tige zijden japon, een damestulband en een sluier. Als gij u daarmee kleedt, jonge man met uw opstreven- 182. Daar weet ik wel raad op, zegt Enver ben Salomo. We zullen uw stofspuitcr wegmaken of hij van het gelaat des aardijks ware weggevaagd. Ibrahim ben Lijn trekker zal u gaarne bijstaan om een kuil te delven, waarin het razend gevaarte voor eenlgen tijd de wel verdiende rust moge vinden. Wat p r a o t die ouwe aupa raozend deftig, siddert GerriL Maar het plan lijkt hem heelemaal niet kwaad. Weldra is een groote kuil gegraven waarin het sigarenkistje precies past. Als het gat netjes is dichtgemaakt, kan geen enkele ruiter, al Onderwijl snee Trui de botrammen en vond m'nen bril in de tafellaal, toen ze 't broodmes daaruit nam. „Hier sloddervos" zee ze en terwijl ik 't briefke van d'n kleinen Dré las, lag ik in m'n verstrooidheid de doos op de werme kachel. Trui rook m'n gelukkig net op tijd en pakte-n-'m mee d'ren schort eraf. Wa zo allegaar foeterde, weet ik nie, maar d'n kleine Dré schreef: „Lieve Opa en Opoe, Ik laat uw weeten alsdat ik komp met de kersvakan tie als ik tenminste mag van Opoe. Zeg uw maar dat ik wel zoet zal zijn tegen haar Opa. Ik zal biy zijn als de vakantie begint, want de Neus is heel vervelig (Da's z'nen meester, denk ik). Ik kreeg vandaag driehonderd regels omdat me witte muisie uit me zak liep. Hij heeft het beesie doodgemaak ook, want de meiden gilden zoo zie je. Flauw hè, Opa. Zij hebben laarzen aan als huza ren en als zij een muisie zien dan (toen was 'r 'n woord deurgekrabt) dan doen zij het In hullie broek van bang- te. Maar ik koop een nieuw muisie, Opa. Bij ons om 't hoekje zijn er nog genoegt en zij kosten 1 kwartje. Het is wel duur, maar je kun die muisies alles leere! Witje, dat nu door de Neus fermoord is, zat onder het eten naast me op de vloer en kroop stiekum op me knieën, as ik daar wat op lel. As ik 'n meisie was geweest had ik misschlent wel gehuild maar nu heb ik gezegd, rotneus en daarom kreeg ik 300 regels. Opa, ik schel er af zou uw zeggen, want ik moet aan die regels beginnen. Als ons Truike maar met ink kon schrijven dan kon ze mijn meehelpen maar een ongeluk komp nooit alleen. Groetend uw kleinzoon Dré ni. Ook groetend Opoe, Opa. Amico, keb me bedooid! 't Is toch zo'n gastje ee. Zo'n tiepeke. Wel schijnt ie daarveur meer mee witte muizen op te emmen as mee schoolmeesters, maar ollee, me zijn zeivers ook zo gewiest, wa gij?' Z'adden vruger van mijn tien scholen kedoow kun nen krijgen veur éénen kikkert „Wa zegde gij van da briefke van onzen kleinen Dré?'- vroeg ik aan Trui. Trui schudde d'ren kop en 'n lachske kietelde-n-ln d'r mondhoeken en toen zee ze: ,,'t is me 'n ding!" Toen las ik d'n brief van d'n grooten Dré, onzen Rembraandt Alles gong best; de drie brakken groeien as kool; Le wieske goed gezond en de ververij petent En as da ze kwampen mee z*n allen van Kerssemus tot na d'n nu- wejaar. Da was 't zonneke op deuzen miestlgen, triestlgen dag „Is 't nite te druk veur oew, Trui?" vroeg ik. Maar Trui keek me over d'ren schouwer aan mee 'n minachting of ze zeggen wou: bende nouw heelegaar be-dit of be-dat, da 'k wel honderd persenten zekerheid had, da-d-ok Trui mee deuzen brieven d'ren slinger had Toen ben 'k opgesprongen, heb de brieven weer net jes in 't koevertje gedaan en op d'n schouw gezet en tellekes as 'k daar naar kijk dan... dan friemelt 'r 'n zonnestraaltje tot in 't klokhuis van m'n zielement en zie 'k de schoone feestdagen van d'n Kerst deurbreken uit de donkere lochten die om ons gedoeike hangen. „Komen eten", zee Trui en mee da'k aanschoof sloeg ik ze teugen d'r gewitwel eri lachte: „da wor weer 'nen schoonen Kerst, ee toeteloeris!" Trui had d'r kruske al geslagen, zat te bidden en mee d'r ogskes dicht, tikte ze onderwijle teugen d'r veur- hoofd, zooda ze 't gelijktijdig teugen onzenlieveneer en mijn had. Toen sloeg ik ok m'n kruske en onderwijle da-d-ik bezig was, zee ze: „houw toch oewen kop as 'nen mensch zit te bidden", en toen tikte-n-ik mee m'ji oogen dicht veur m'n veurhoofd en Trui verslikte d'r eigen in d'r slokske koffie. „Ruimt de rommel nouw gaauw af", stelde-n-ik na d'n eten veur: ,,'k gaai de spullen van 't opkamerke halen veur 't kribbeke en 't stalleke van 't Betteljem. Mergen vruug za 'k 'nen dennenbomke uit 't bosch gaan zagen". En Trui ruimde de boel weg, lichtte mijn mee 't olielaampke bij en op de plaank van de kleerenkast sting alles nog netje3 zooas ik 't 'n jaar gelejen had weggezet. Trui waschte de beeldekens van 't Kinneke, Josep en Maria, van de koningin en d'n ezel: ,,'k zal ze 'n vet sopke geven", zee ze en ik spijkerde hier en daar den neus. zegt hij tegen Gerrit, dan zal iedereen denken dat ge een dame zijt, zoo schoon als de dage raad en zoo aanminnig als een jong geitje. Uw met gezellen zullen we een zwarte huidskleur verschaffen. Zij zullen de bedienden zijn van Fatma el Sunllght Soap, de verblindende parel van het Oosten. Nou, 't is maan goed. grinnikt Gerrit, ik wil wel es faur maassie epailen. Maar hoe kragen -we 't segoarekizzie weg? is hij nog zoo slim, iets r.: r van de auto ontdekken. Dan gaat Farma. el Sunlight Soap, de verblindende pa rel van het Oosten, in een der tentjes en kleedt zich keurig netjes. Dlcky en DIrrekie wrijven hun gezichtjes en handjes in met zwartsel en komen te voorschijn als echte nikkertjes. Ze gaan naast hun gebiedster zitten voor de tent en staren haar met verbazing aan. Is dat Gerrit met zijn wipneus en zijn lompe voeten? Hij Hjkt nu werkelijk op een deftige dame, tenminste zoolang hij zijn kiezen op elkaar houdt stijve spieren dadelijk wrijven met het eenige middel dat tot diep In Uw spieren doordringt en U snel weer lenig maakti Akkers ,,Ceeu goud i zoo goed" wa bij en stelde de boel op. Toen me 's aves naar bed gongen was 't allemaal al 'n heel end op dreef. „Breng nouw mergen uit de stad kèèrsen mee", commandeerde Trui, ,ge wit wel, die schoon geribbelde in allerleië kleu ren en wa gerei veur d'n boom." En zoow, amico, iitten me hier, na d'n brief van de twee Dréjen, al dik op in d'n Kerssemus. Ja, jonk, schoone dagen zullen 't weer worren, die leste van 't jaar. Dagen van knappende worstenbrood, van vette rol lades er^ gezelligheid. Dagen van diep genot. Hah! 'k Heur de klokskes al kleppen en luien, 't Fiest zit al in de lochten. 'k Zie ons allegaar al gaan over d'n donkeren weg in de nachtelijke kouw op 't kerkske aan. 'k Zie ons al thuiskomen, in d'n duster nog. De kerskes braan- den, de koffie ruuk ik al maar veural: 'k vuul d'n klei nen Dré al aan m'nen nek hangen en zie 't fiest van Kerstmus stralen in z'n sterrenogskes, vol as ie is van 't geluk weer hier te zijn op d'n bulten in Gods' schoone natuur; in de bosschen, waar z'n stemmeke teugen de boomen klotst; z'n stappen dof botsen in de harden naaldengrond. Amico, 't worren schoone dagen en uit d'n grond van m'n haart roep ik oew toe, ok namens Trui!- „Zalig Kerstfiest!" 'k Schei d'r af. Keb 't ineens zoo druk gekregen ee! Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voe DRé. Tegen de twee studenten in hooger be roep opnieuw drie weken gevangenis straf geëischt. Zooals mei zich zal herinneren, drong op den avond van 11 Mei jl. een tweetal studenten van de Techni sche Hoogeschool, de 23-jarige A. A. M. de B. en de 22-jarige A. H. B., na afloop der roeiwedstrijden, het Koninklijk Paleis binnen. Samen hadden zij aange beld, de portier opende de deur, doch weigerde hun den toegang. De jongelui drongen hem echter opzij. Zij zijn eenige kamers binnengedrongen, vernielden een kroon, wierpen de kachel om, om tenslotte door Zondag 21 December. Hilversum (298 M.) VARA 8.46 Mededeelingen van Nederlandsche Voetbalbonden; 8.55 Tuinbouwhalfuurtje door S. S. Lantinga; 9.25 Le zing over de Intern. Organisatie van Arbeiders Espe rantisten; 9.40 Voordracht door Martien Beversluis; 10.00 Concert door het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 10.30 Zondagmorgentoespraak door G. J. Zwert- broek; 10.45 Vervolg Concert; 11.15 Orgelspel door Johan Jong; 1L30 Slot Concert A.V.R.O. 12.00 Tijdsein; 12.01—12.30 Radio-Volks-Universiteit Le zing door L. J. Jordaan over „Film en Filmkunst"; 12.30 2.00 Middag-Concert door het Omroep-Orkest o4.v. Nico Treep. Vioolvoordracht door Jan Gesterkamp; 2.00—2.30 Boekenhalfuur; 2.30—3.00 Vervolg concert Om roeporkest; 3.003.15 Gramofoonmuziek; 3.153.30 Mannenzang door de Tlelsche Mannenzangvereentging „Zang en Vriendschap"; 3.304.00 Concert door het AVRO-Octet. Solo-viool: Boris Lensky; 4.004.15 Twee de optreden van „Zang en Vriendschap"; 4.154.45 AVRO-Octet; 4.455.00 Sportuitslagen van Vaz Dias; VARA. 5.00 Uurtje voor de chauffeurs, te verzorgen door den Centralen Bond van Transportarbeiders. V.P.R.O. 8.00 Jeugdhalfuurtje. Spreker: Ds. W. Banning; 6.30 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Zaandam. Spre ker: Da A. Trouw. A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.01 Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam. Uitzending van Joh. Seb. Bach's Weihnachts-Oratorium o.l.v. Dr. Willem Mengelberg. In de rustpoos leest Kommer Kleijn: „De handen van Boës", een Kerstverhaal. Na afloop: Nieuws- en Sport berichten van Vaz Dias; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Huizen (1875 M.) N.OJLV. 8.309.30 Morgenwijding door Johannes de Heer. K.R.O. 9.39—11.00 Uitzending der Duitsche „Singmesse" uit de Kerk „St. Thomas van Aquino" te Amsterdam; 11.00 12.00 Gramofoonmuziek; 12.0012.30 Lezing over: „Kerk en Kloosterleven in enkele van hun wederzijdsche be trekkingen"; 12.30—1.30 Lunchmuziek door het K.R.O.- Sextet; 1.39—2.00 Literair halfuurtje; 2 09—2.30 Spreker: P. Hendrik*. Onderwerp: „Moskou, een stad van tegen stellingen"; 2.304.30 Middagconcert uit Roermond; 4.30 5.00 Ziekenhalfuurtje. N.C.R.V. 520 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Dordrecht Voor ganger: Ds. W. W. Meynen. K.R.O. 7.45810 Spreker: Pastoor W. Nolet Onderwerp: „Ge dachten over Christus' Eenheid"; 8.108.15 Voetbal uitslagen; 8.15—10.40 Concert door het versterkte K. R.O.-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen. Solist: Jan Bresser (viool); pl.m. 9 00 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.40 —1100 Epiloog. Maandag 22 December. Hilversum (298 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.01—9.55 Cramofocnmuzlek; 10.00 Tijd sein; 10.01—10.15 Mc ijding; 10.30—12.00 Ochtend- Concert door het AVI' '-Kwintet: 12.00 Tijdsein; 12.01 2.00 Concert door de Amsterdsnische Orkest-Vereenl- glng o.l.v. Frans van Diepenbeek. Zangvoordracht door Lotti Muskens—Sleurs (sopraan); 2.09—2.30 Rustpoos een raam op het uitbouwsel te klimmen. Tenslotte werden zij door de' politie gearresteerd. Op 27 Juni veroordeelde de Vierde Kamer der Ara- sterdamsche Rechtbank hen tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie weken, met een proeftijd van drie jaar wegens huisvredebreuk. De Officier van Justitie, Mr. Massink, had een on voorwaardelijke gevangenisstraf van drie weken ge- eischt. De officier teekende tegen het vonnis hooger beroep aan. De Senaat van het Delfts.che Studentencorps had de daders reeds disciplinair gestraft, terwijl hun voor den tijd van twee jaar de toegang tot de Delftsche Hoogeschool werd ontzegd. Later verminderde de mi nister dezen tijd tot een jaar. Ook het examen, waar mede zij bezig waren, werd geschorst. Donderdag stonden de beide studenten voor het Am- sterdamsche Gerechtshof terecht. De verdachten deelden mede, dat zij thans aan de Amsterdamschp Universiteit resp. handelsweten schappen en geologie studeerden De advocaat-generaal, mr. v. Harinxma thoe Sloo- ten, achtte de door de rechtbank opgelegde straf in de verste verte niet overeenkomend met den ernst van het feit. Spr. eischte tenslotte bevestiging van het vonnis der rechtbank, doch veroordeeling van beide ver dachten tot een onvoorwaardelijke gevange nisstraf van drie weken wegens huisvredebreuk. Het pleidooi van Mr. De Vrieze. Geen waardige houding van verdachten. Mr. dr. J. J. de Vrieze zeide in zijn pleidooi, dat het gebeurde uitvoerig in de pers was vermeld, zoo dat van sussen geen sprake meer kon zijn. Het zou voor de verdachten beter zijn geweest, wanneer over het geval gezwegen was. Hier is meer sprake van baldadigheid dan huisvredebreuk. Huisvredebreuk houdt het verstoren van den huiselijken vrede in. Het Koninklijk Paleis staat het grootste deel van het jaar leeg, slechts een zeer klein gedeelte wordt door den bewaarder gebruikt. Wanneer iemand deze kleine kereltjes (gelach) bij den kraag had gegrepen en naar buiten had gesmeten, dan was de zaak in orde ge weest en zou er niets zijn voorgevallen. In allerlei organen is over het gebeurde geschre ven, o.a. door Charivarius in de Groene Amsterdam mer. door Lizzy Ansingh in de Dameskroniek en President* mr. Wiarda onderbrak hier een oogen blik het pleidooi van mr. de Vrieze om de verdach ten te verzoeken een waardiger houding aan te ne men en niet te lachen tijdens het pleidooi. Mr. de Vrieze vervolgde hierop zijn pleidooi met eenige citaten o.a. van mr. Frans Coencn. Het corps, aldus pl., heeft een strafmaatregel toe gepast. De jongens zijn voor een jaar geschorst, ook hun examen waaraan zij bezig waren is afgebroken. De gebeurtenis heeft veel in hun leven bedorven. Bij hun handeling is geen enkele politiek overwe ging te bekennen, noch is het Koninklijk Huis door een uiting van de zijde van verd. beleedigd. Een ge vangenisstraf zou hun carrière later zeer schaden. Ik zou het O.M. willen toeroepen: Denk aan uw eigen jeugd terug. In ieder studentenleven gebeurt wel eens iets, dat niet door den beugel kan. Pi. drong aan op een geldboete subs, een voorwaar delijke veroordeeling. Tot slot critiseerde pl. de houding der verdachten tijdens zijn pleidooi. „Indien ik dat vooruit had ge weten", aldus mr. de Vrieze, „zou ik de verdediging hebben neergelegd." De uitspraak is bepaald op 30 December te 10 uur. voor het verzorgen van den zender; 2.303.00 Lezing over „Circus" door J. van Doveren; 3.004.00 Orgel concert te geven door Frans Hasselaar; 4.004.30 Gra mofoonmuziek; 4.305.30 Kinderuurtje; 5.306.45 Con cert door het Orkest van het Theater Tuschinski te Amsterdam; 6.457.15 Boekenhalfurtje; 7.158.00 Ka mermuziek door het Concertgebouw-Trio; 8.00 Tijdsein; 8.019.15 Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep, m.m.v. Mevr. H. LeopoldDraper (piano); 9 1510.00 Concert door de Gemengde Zangvereeniging „Wognum's Zangkoor", directeur: D. Saai Wz.; 10.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.1011.00 Populair concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 11.00 12.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Huizen (1875 M.) N.C.R.V. 8.15—9.30 Morgenconcert; 10.3011.00 Korte Zieken- dlenst; 11.0011.30 Lezen van Chr. Lectuur; 11.3012.00 Gramofoonmuziek; 12.00—12.30 Politieberichten; 12.30 1.45 Orgelconcert uit de Herst. Evang. Luth. Kerk te Amsterdam, door Jan Zwart; 1.453.15 Klassiek Concert (gramofoonmuziek); 3.153.45 Cursus Knippen en Stof- versieren; 3.454.00 Gramofoonmuziek; 4.005.00 Zie- kenuurtje; 5.006.30 Concert; 6.306.45 Lezing over: „Verbeter uw radio-ontvangst"; 6.457.30 Zangcursus door Jac. Ph. Caro; 7.308.00 Politieberichten; 8.00 10.45 Concert door het Chr. Radio-Orkest; 10.00 Pers berichten van Vaz Dias; 10.4511.30 Gramofoonplaten; Dinsdag 23 December. Hilversum (298 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.019.55 Gramofoonmuziek; 10.00 Tijd sein; 10.0110.15 Morgenwijding; 10.3012,00 Ochtend- Concert door het AVRO-Kwintet; 12.00 Tijdsein; 12.01— 2.00 Concert door het Orkest van het Asta-Theater te Den Haag; 2.00230 Halfuur voor de vrouw; 2.303.00 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 3.004.00 Gramofoonmuziek; 4.00430 Orgelspel door Pierre Palla op Bioscooporgel; 4.305.00 Piano-Studie-Muziek; 5.00 5.30 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. Jacob Hamel; 5.30 7.00 Concert door het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest. Vioolvoordracht door Sal. Rodriguez; 7.007.30 Leizlng door J. Pelser Jr. Onderwerp: De gevolgen voor het belastingbetalend publiek van „De Wet tot reg» ling van de Flnantieele Verhouding tusschen het Rijk en de Gemeenten"; 7.308.00 Muziek-cursus; 8.00 Tijd sein; 8.018.40 Aansluiting van het Theater Carré te Amsterdam. Uitzending van de Opera „Cavalleria Rus- ticana" van P. Mascagni, door de N.V. Italiaansche Opera; 8.409.00 Piano-voordracht door Bruno Stein- baeh; 9.009.10 Praatje over KlnderpQstzegels; 9.00 10.00 Uitzending uit het Theater Carré van het eerste bedrijf van „La Sonnambula", muziekdrama in twee bedrijven; 10.15 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.30 Cabaretprogramma (gramofoonplaten); 12.00 Sluiting. Huizen (1875 M.) K.R.O. 8.009 15 Morgenconcert; 11.3012.00 Godsdienstig half uurtje; 12.01—12.30 Politieberichten: 12.30—2.00 Lunch muziek door het K.R.O.-Trio; 2.003.00 Vrouwenuurtje; 3.003.30 Knipcursus; 3.30^-4.00 Verzorging van den zender; 5.006.00 Gramofoonmuziek; 6.006.30 Op last van den Min. van Waterstaat afgestaan voor den Cur sus Binnenscheepvaart; 6.307.30 Op last van den Min. v. Waterst. afgestaan aan de H.I.R.O.; 7.308.00 Politie berichten; 8.0011.00 Concert door het K.R.O.-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen; pl.m. 9.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 11.0012.00 Gramofoonmuziek.

Schager Courant | 1930 | | pagina 18