SchagerCourant geneesten aa de -futiel Radioprogramma Derde Blad. DE LANGENDIJKER GROENTENVEILINGEN. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Woensdag 24 December 1930 73ste Jaargang. No. 8788 Verlangen naar winterweer het U.C.B.- merk voor doorgeschoten kool het kwart procent voor contante betaling aan den koopman de sociale lasten op de gemeen schap lagere prijzen voor bloemkool onbevredigende prys voor roode kool id. voor gele en Deensche witte uien, als het vorige jaar, slechte prijzen iets beter voor wortelen bieten goede prijzen. Mist, regen regen, mist Ze volgen elkaar de laat ste paar weken in regelmatige volgorde op. „Het weer is de koopman", zeggen de Langendijkers en al zal dit gezegde nu niet meer in die mate opgaan als in normale tijden, het is toch met groot verlangen, dat onze tuinders uitzien naar flink winterweer. Men is er algemeen va.n overtuigd, dat het zonder vorst of sneeuw mis loopt met de prijzen dezen winter; ja, er zijn er, die meenen. dat zelfs mèt winterweer de producten niet tegen hoo- gen prijs zullen worden verkocht. De laatste week leverde het bewijs, dat er nog geen gang in den groentenhandel zit. Wat er aangevoerd wordt, is niet het neusje van den zalm. Het is meestal doorgeschoten kool, waarvan de qualiteit wel niet min derwaardig is, doch die eenvoudig niet geschikt is om te worden bewaard. Er gaan dan ook niet ten onrechte stemmen op, om ook voor deze soort kool het U.C.B.- merk te verleenen. Het komt ons voor, dat daartegen eigenlijk niet zoo veel is in te brengen, als men er van overtuigd is, dat het weerstandsvermogen nog van dien aard is, dat het op de plaats van bestemming nog als goede kool arriveert. Of intusschen deze eventueel in te voeren maatregel veel financieele zoden aan den dijk zal brengen, is in den tegenwoordigen tijd aan gerech ten twijfel onderhevig. Een ander punt, dat den laatsten tijd aan de orde is gekomen, is het bekende, of zoo ge wilt, beruchte procent, dat de bouwer aan den koopman moet afstaan voor contante betaling. Nieuw is deze quaestie niet, want meermalen reeds is ze een onderwerp van discussie ge weest in de vergadering van den Noordermarktbond, waar de stemming een zoodanige was, dat men er vier kant mee wilde breken. Deze korting voor contante be taling si o.i. uit den tijd en als ze in dezen vorm nog voorkomt, dan kan dit geschieden als een middel om koopers te lokken.In den handel toch komt korting voor contante betaling voor als tegenstelling met het koopen op crediet. Wie eerst na 2 of 3 maanden wenscht te betalen, moet hooger prijs besteden dan hij, die contant betaalt. In den prijs per 2 of 3 maanden is de rente derving voor den koopman verdisconteerd. Het koopen op crediet komt aan onze veiling enniet voor. De groen- tehandel leent zich daar al bijzonder slecht toe. Koopt een winkelier van een grossier op 2 of 3 maanden (op tijd) dan ligt daarin opgesloten de veronderstelling, dat de winkelier, het ingekochte in kleine hoeveelheden ver- koöpénde zelf zijn geld eerst na verloop van eenigen tijd zal ontvangen. De groentehandelaar nu verkoopt de door hem gekochte groenten niet aan hen, die nog een ge- ruimen tijd op hun geld behoeven te wachten, als zij ze weer opnieuw verkoopen. Zoo wijst alles er op, dat het gebruik van deze korting, voor contante betaling wel billijk kan zijn geweest in een tijd, waarin het is ont staan, doch dat er in de tegenwoordige omstandigheden geen enkel plausibel motief meer kan worden aange voerd om de instandhouding van het *4 procent te recht vaardigen. De tuinbouwers, wier financieele toestand zoo buiten gewoon gunstig is, hebben volkomen gelijk als zij op de kleintjes passen. En zeer gerechtvaardigd zijn in vele opzichten hun klachten. We kennen verschillende tuin ders, die b.v. voor hun arbeiders zegels moeten plak ken ter voldoening aan de Ongevallen- en Invaliditeits wet; die voor de Ziektewet de volle premie voor hun ar beiders voldoen en die, als ze zelf invalide of ziek wor den, niets krijgen uitgekeerd. In het wonder, dat zij op deze groote onbillijkheden wijzen en dat zij trachten de sociale lasten op de schouders der gemeenschap te schuiven, waar ze thuis behooren. Dé pur-sang democraten krijgen in den tegen woordigen tijd wel gelijk, die er op wijst, hoe verkeerd het is, dogma's te stellen als scheidingslijnen voor de practische politiek. Mogen de oogen onzer leidende po litieke figuren spoedig opengaan en ons volk de leiding geven, die een welstand van allen verzekert. Aan de veiling van den Noordermarktbond worden nog maar altijd Schotsche muizen aangevoerd. Ze brachten f 3.603.90 op voor gewone en f 2.70f 2.90 voor grove. Voor drielingen werd f 4.20 betaald. De aanvoer van bloemkool wordt gaandeweg min der. We hebben eens een kijkje genomen op enkele bloemkoolakkers, waar het ons bleek, dat vele bloem kolen danig van den vorst hebben geleden. Bovendien blijft de kool slechts klein, zoodat het niet behoeft te verwonderen, dat de prijs laag is. Voor de mooiste werd in het begin dezer week nog tot f 8 per 100 stuks be taald, later werd dit f 7 of iets minder. Kleinere of die van iet3 afwijkende kwaliteit werden aanvankelijk voor f 5, later voor f 4 en soms nog minder verkocht. Woensdag bracht een partijtje eerste soort te. Noord- scharwoude nog f 10.50 op, Zaterdag gemiddeld f 7. Voor tweede soort werd van f 1.603.10 betaald in de eerste helft der week, f 0.602.10 in de laatste dagen. Aan beide veilingen werden in totaal rond 12000 stuks verhandeld, waarvan verreweg het grootste deel te Broek op Langendijk. Voor roode kool bleef de markt stug. De aanvoer was nog niet groot. Verleden jaar, teen ook al geklaagd werd, bracht deze kool ongeveer f 80 per spoorwagen meer op dan nu. De hoogste prijs van deze week was f 6.10, een hooge uitzondering. Voor het beste van de meest gev/enschte grootte werd doorgaans niet meer dan f 4.50 a f 5,50 betaald. De grootste kool bracht f 2.50f 2.80 op. Tusschen deze grenzen lagen de prij zen van de andere grootte en kwaliteit Voor tweede soort werd voor de grootste f 1.50f 2.40 betaald, kleinere brachten tot f 4 gemiddeld op. Aan de belde veilingen werden ongeveer 53 spoorwagens aangevoerd. Het vorige jaar bedroeg dit aantal in de overeenkom stige week 120. Ter vergelijking van de prijzen ver melden we: 19 Dec. '29 aan de Broeker veiling f 3.70 f 5.80 voor eerste, f 2.30540 voor tweede soort, 19 Dec. '30 alles is één noteering f 2.205.30; te Noordschar- woude resp. op 20 Dec. f 2.40—6.10 en f 2.80—5,10. Met de gele kool liep het weer slecht. Maandag werd aan de veiling van de L.G.C. f 11.20 betaald, aan die Noordscharwoude f 2.40 voor eerste soort. De heele week door werd voor groote gele kool om ende bij f 2 betaald, kleinere bracht f 2.40f 2.90 op. Tweede soort werd soms voor f 1 en f 1.20 van de hand gedaan voor de grootste, terwijl de kleinere, in evenredigheid van de eerste soort wat meer opbrachten. In 't geheel be liep de aanvoer rond 23 spoorwagens. Een ietwat betere stemming heerschte er op de wltte-koolmarkt. De kleinere bracht tot f 2.80 op. Veel van dit soort werd echter ook voor f 2.50 verkocht, Aan de veiling van den Noordermarktbond werd voor eerste soort Denen f 1.902.80 betaald. Voor tweede soort werd aan beide veilingen f 12 besteed. Zaterdag was de markt weer slap. Voor eerste kwaliteit werd te Noordscharwoude f 22.10 betaald. De aanvoer aan beide veilingen was ruim 28 spoorwagens. Als de overeenkomst in prijs der uien nu en verleden jaar een aanwijzing moet beteekenen voor hetzelfde verloop, dan ziet het er slecht uit. Men betaalde voor uien deze week van f 1.402.50; grove uien brachten f 1.80f 2.50 op aan de Broeker veiling; drielingen werden verkocht voor f 0.701.50 en nep voor f 2.40 f 4.10 te Broek en f 2.20f 3.70 te Noordscharwoude. Aan beide veilingen werden samen ongeveer 10 spoor wagens van dit product aangevoerd. Bieten brachten weer goede prijzen op; voor de mooiste werd tot f 5.60 besteed. Afwijkend soort bracht van f 1.80f 3.10 op. Voor peen werd f 1.20f 2.10 betaald (groote); kleine brachten f 1.10f 1.30 op. Voor den Politierechter. Middagzitting van Maandag 22 December. HIJ KREEG ZIJN GECONSERVEERDE PORTIE NOG NIET TE CONSUMEEREN. De heer Joh. Cornelis F., een voorwaardelijk ver oordeelde, wiens proeftijd nog niet was verstreken, moest heden voor den Politierechter verschijnen, ten einde te vernemen of de ten uitvoer legging van die straf zou worden gelast, aangezien er bezwaren te gen de wijze, waarop hij zijn proeftijd had doorge maakt, waren gerezen. Om te voldoen aan de voorschriften der wet, die den veroordeelde een herhaalde openbare terecht stelling bespaart, werd deze aangelegenheid met ge sloten deuren behandeld. De proeftijd werd op hoop van zegen met 1 jaar verlengd. DE ZWERVENDE LOOP-BEUN. Op algemeen verzoek werd na heropening der deu ren voortgezet de zaak tegen Jan St., schipper te Castricum, die de vorige week terecht stond als ver dacht van verduistering van een beuntje, dat hij uit de sloot had opgevischt. De schipper was ditmaal niet verschenen, wat de politierechter ambtelijk erg jam mer vond. Gehoord werd als getuige de heer S. Ad miraal, veehouder te Akersloot, eigenaar van be doelde beun, die diende tot loopplank voor het vee. Deze heer was weer in 't bezit van zijn eigendom ge steld. Getuige van den vorigen keer niet verschenen omdat hij ongesteld was. Maar deze verontschuldi ging zal hem nu niet meer helpen, Hij zal nu zelf voor den Kantonrechter moeten verschijnen als ver dachte. De officier requireerde vrijspraak voor den schipper. Vonnis conform. DE VRIJPOSTIGE HUISEIGENAAR. In deze zitting had ook plaats de beloofde voortzet ting van het proces tegen den heer Rijer KI., een timmerman uit Wognum, die een te Grootebroek staand woonhuis had verhuurd aan zekeren heer N. Frederiks, doch geen huur ving en nu maar op eigen initiatief buiten toestemming van den huurder op 34 .Mei de woning had laten ontruimen. Gehoord wer den nog eenigë getuigen, waaronder mej. Frederiks, de vrouw N.-Frederiks broeder Jan. Deze dame was sleutelbewaarster van de tijdelijk verlaten woning. De juffrouw had echter, zooals zij verklaarde, aan den timmerman geen toestemming of sleutel verleend, om de woning binnen te komen. Gevorderd werd f25 boete of 25 dagen. Vonnis f 15 boete of 15 dagen. VRIJGESPROKEN A LA MINUTE. De heer Adriaan Abbestee P. te Helder werd vrij gesproken van een hem ten laste gelegd strafbaar feit. Korter kan het al niet. Het vonnis was al ge veld voor het ons gelukte 1 letter op het papier te werpen. Het betrof een heel oud zaakje van 28 April jl. DIEFSTAL VAN KLEEDINGSTUKKEN UIT EEN SCHUITJE. Een niet verschenen verdachte, de heer Pieter J. had zich de vrijheid veroorloofd in den nacht van 21 September uit een aan de Handelskade liggend schuitje eenige kleedingstuklcen en een wollen deken te ontvreemden. De dader van deze diefstallen bevond zich eveneens met een schuitje aan de Handelskade. Eisch f25 boe te of 25 dagen. Vonnis conform. DE DRIFTIGE MESTSCHIPPER. De 46-jarige expediteur te water van mest en aan verwante welriekende stoffen, de heer Petrus M. te T.immen, stond terecht ter zake een gepleegde mis handeling. Hij had namelijk den heer Joh. Buur. bloembollenkweeker en machinist van de electrische watermachine te Akersloot, met wien hij kwestie had gekregen over de bemaling, op 15 October een klap in het gelaat toegebracht. Volgens verklaring van den mishandelde had verdachte er nogal stevig op getroefd en overlegde getuige een rekening van den dokter wegens geneeskundige behandeling en geslikte schrikdrankjes. De verdachte qualificeerde die verklaring als leugen, waarmede hij natuurlijk bedoelde onjuist of overdreven en beweerde niet ge slagen te hebben. Er was echter nog 'n getuige, de heer Klaas Win der, die had gezien, dat verdachte had geslagen. Laatstgenoemde kreeg dus bijna de partij aan zijn rustieke plus four, maar werd dank zij een leemte in de dagvaarding, gelukkig nog bijtijds vrijgespro ken. DE ONDANKBARE LEENTJE-BUUR SPELER. De niet ter zitting verschenen en dus blijkbaar on verschillige heer Lambertus Joh. S., die op een valschen naam een rijwiel ter leen had gekregen, was zoo vrij postig geweest, dit rijwiel ten eigen bate te verkoopen en liet den verhuurder naaj; zijn karretje fluiten. De kooper was een woonwagenbewoner, die zich met zijn rollende villa te Hoogkarspel bevond. Moeder de vrouw, die de kas hield, betaalde f 7.50 voor het karretje. Elsch en vonnis f 30 boete of 30 dagen. BEOEFENAAR VAN HET VUISTRECHT. De 21-jarige los arbeider Willem B., verblijvende te Lutjebroek, had op 28 October een eveneens in de ge meente Grootebroek vertoevende pensiongast uit Zaan dam, met name Hubertus Servaas mishandeld. Deze burgeroorlog brak uit naar aanleiding van een bevallig meisje, waar- op beiden kennelijk verkikkerd waren. Die bekoorlijke maagd had eenige malen aan Willem voorkeur gegeven als dans-partner. wat de heer Huber tus Servaas niet kon verkroppen. Gevorderd werd f 20 boete of 20 dagen, waarop veroordeeling tot f 15 boete of 15 dagen volgde. EEN ONGELUKKIGE BEJEGENING. De 45-jarige werkman Hcndrikus S. uit Bovenkar- spel verscheen voor den Politierechter naar aanleiding van een op 21 October in het café van den heer Nieuwboer in de Hoofdstraat ten beste gegeven belee- Üiging van mej. Catharina Jonker, huisvrouw van den heer Klaas Stam, transportarbeider aldaar. De wijze, waarop verdachte had goedgevonden deze dame te qualificeeren, zullen we in 't belang van de nationale beschaving maar liever geen onnoodige publiciteit ge ven. Uit den loop der behandeling bleek, dat de heeren een stevig potje bier naar binnen hadden geslagen. De echtgenoot, die deze onwelwillende critiek moest aan- hooren, nam geen vrede met bedoelde uitlatingen en deed aangifte. Volgens verdachte was echter Klaas begonnen onhebbelijk uit te varen over z ij n echtge- noote, had het eene woord het andere uitgehaald en verdachte zich ook niet onbetuigd gelaten. Vader Stam meende evenwel dat die „meheer", waarmede hij ver dachte bedoelde, wat „stoom" op had. Een ander be zoeker van het café, de heer Krol, verklaarde echter, dat verdachte, die niet nuchter was, de beleediging had geuit. De Officier requireerde tegen verdachte, nogal als een nathals gesignaleerd, f 15 boete of 15 da gen. Vonnis: f 10 boete of 10 dagen hechtenis. DE ONBEVOEGDE MOTORRIJDER. De 21-jarige landbouwersknecht Dirk de Gr. te Den Helder, die als gevolg van een doodelijk motorongeval veroordeeld was tot f 400 boete, benevens ontzegging van rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar, had des niettegenstaande de brutaliteit gehad een motorrijwiel te berijden, bij welke gelegenheid hij in den nacht van 4 November werd betrapt door den surveilleerenden brigadier-titulair der rijksveldwacht, Vroom, uit Juliana- dorp. Hij was ook nu verschenen in een motorjas, doch het bleek dat het jaar der schorsing thans ver streken was. Gelet op den ernst van het feit, werd gevorderd f 50 boete of 50 dagen. De maximum straf is 3 maanden gev. of 1000 gulden boete! Vonnis f 40 boete of 40 dagen. WEINIG EERBIED VOOR DE BLINKENDE KNOOPEN. De niet verschenen Egmond aan Zeesche dame Adriana Zw., had op 10 Nov. den rijksveldwachter Bergsma, hie haar een oproeping had uitgereikt, zeer grof beleedigd en gedreigd hem een bijl in zijn nek te zullen leggen, als hij weer op 't erf verscheen. Eisch tegen deze 21-jarige dame, meermalen verooi-deeld, en kennelijk een felle tegenstandster van de gewapende macht, f 35 boete of 35 dagen. Uitspraak' f 25 boete of 25 dagen. GLAZENMAKERS-WERKVERSCHAFFING. De 28-jarige heer Hendrik N., een landarbeider, wo nende aan de z.g. Zeswielen, gemeente Koedijk, de persoon van wien onlangs eenige kippen en konijnen werden ontvreemd door een inmiddels veroordeeelden zwerver, stond thans zelf terecht wegens vernieling van glasruiten in de woning van een buurman, op wien hij zich kwaad had gemaakt met betrekking tot praatjes, die waren rondgekraaid omtrent de echtgenoote van verdachte. Met een stek gewapend, had de heer N. er op los getimmerd en den volgenden dag, toen hij tot bezinning was gekomen, de schade vergoed. Eisch f 8 boete of 8 dagen. Vonnis conform eisch. ZIJN MOND EENIGE METERS VOORBIJ GEPRAAT De 26-jarige heer Arie SI., arbeider te Zijpe, had in den nacht van 12 op 13 October de surveilleerende rijks politieambtenaren Visser en IJperen betiteld met de Donderdag 25 December. Hilversum (298 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.008.30 Gramofoonmuziek; 8.359.00 Kerstwijding door Ds. L. C. W. Ekerlng; 9.059 30 Gra mofoonmuziek; 9.3010.00 Ochtend-Concert door het AVRO-Kwintet. V.P.R.O. io.30 Kerkultzending uit het Gebouw van de Religieuzen Kring te Aardenhout. Spreker: Prof. R. Casimir. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein; 12.0112.30 Uitzerding van de Carillon- bespeling in de Kathedrale Basiliek van St. Jan te 's- Hertogenbosch door den stadsbeiaardier Toon van Bal- kom; 12.301.00 Middagconcert door het AVRO-Octet; 1.001.30 Kerstliederen, te zingen door het Liederen- en Oratorium-Kwartet; 1.302.00 Voortzetting concert door het AVRO-Octet. V.A.R.A. 2.00 Uitzending van de Kerstvergadering van de S.D. A.P. in het Concertgebouw te Amsterdam. Spreker Tr. J. W. Albarda. Met medewerking van het VARA- Orkest; 2.45 Gramofoonmuziek; 3.00 Vervolg uitzending Kerstvergadering. A.V.R.O. 5.006.00 Aansluiting van de Ned. Herv. Diaconessen- Inrichting te Rotterdam: Kerstconcert; 6.006.45 Gra mofoonmuziek; 6.457.15 Kamermuziek door het Hart- velt-Kwartet; 7.158.30 „Wellecome Kerstnacht", een spel van des Heeren geboorte, door Hellmuth Habers- brunner, uit te voeren door orkest, koor en solisten; 8.3010.00 Concert door het versterkte Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep. Harpspel door Rosa Spier; 10.15 Sport en Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.3011.00 Popu lair Concert door het Omroep-Orkest; 11.0012.00 Gra mofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Hulzen (1875 M.) K.R.O. 8,309.30 Morgenwijding. N.C.R.V. 9.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (Groote Kerk) te Rotterdam. Voorganger: Ds. P. van Toorn. KRO. 12.301.30 Concert door het Dameskoor „Cantates Gaudeamus"; 1.302.00 Carillonbespeling door J. A. Maassen, stadsbeiaardier van Breda, op het Carillon van den toren der Groote of O.L. Vrouwe Kerk. N.C.R.V. 2.003.00 Concert; 3.304.15 Declamatie door Arie Post; 4.15—5.45 Concert door koor en de Utrechtsche Orkest vereniging; 5.50 Godsdienstoefening uit de Evang. Luth. Kerk aan het Spui te Amsterdam; 7.309.30 Con cert, te geven door de Gem. Zangvereniging „Spangens Koor" te Rotterdam; 9 309 40 Persberichten Vaz Dias; 9.4010.45 Concert, te geven door het Chr. Radio-Orkest 10.4511.30 Gramofoonmuziek. Vrijdag 26 December. Hilversum (298 M.) V.A.R.A. 9.00 Orgelspel door Johan Jong. V.P.R.O. 10.00 Kerkdienst uit de Groote Kerk te Zwolle. Spreker: Ds. J. F. Kruyt A.V.R.O. 12.00 Tijdsein; 12.01—2.00 Concert door het Omroep- Orkest o.l.v. Nico Treep. Zangvoordracht door Willem Ravelli (bas-bariton); 2.002.30 Studio-opvoering van ,.Le Jeune Premier"; 2.304.00 Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam. Uitzending van het Con cert te geven door het Concertgebouw-Orkesto.l.v. Dr. Willem Mengelberg. Solist: Louis Zimmermann (viool). vooral voor een politieman weinig vleiende woorden: jullie zijn sufferts. Genoemde heer was eenigermate in zijn wiek geschoten omdat bedoelde rijksveldwachters ondanks de veronderstelde sufheid, toch nog zoo pien ter waren geweest, verdachte uit een café. waarin hij in dronkenschap de orde verstoorde, te verwijderen. Hij is er trouwens een bekend merk bij festiviteiten. Vordering f 25 boete of 25 dagen. Uitspraak overeen komstig eisch. WOORDEN DIE GELD KOSTEN. De heer Martinus G., koopman te Egmond a.d. Hoef. zou op 23 October aldaar, in verband met een handels kwestie over bloembollen, zijn dorpsgenoot Pieter Theodorus L. te hebben toegevoegd de inderdaad niet bijzonder flatteerende woorden: Schooier en smeerlap! Het schijnt, dat de heer G. bij die gelegenheid ook handtastelijk was opgetreden, althans de heer Lleftink had met zijn fiets een buiteling gemaakt, doch dit was niet bewezen, ook niet ten laste gelegd. De heer G erkende, in drift de beleedigende woorden te hebben gebezigd en zette meer uitvoerig uiteen, de kwestie, waardoor hij zich benadeeld achtte, was ontstaan. De getuige gaf toe, dat verdachte nog een bedrag had te vorderen, terwijl verdachte beweerde Licfting het grootste vertrouwen te hebben geschon ken en hèm baas te hebben gelaten De Officier hield rekening met de omstandigheid en noemde het optreden van verdachte zooal niet ver schoonbaar, dan toch wel verklaarbaar en vorderde slechts f 3 boete of 3 dagen. Dit viel verdachte zoo- wadr mee en om hem niet teleur te stellen, luidde de uitspraak conform elsch. WATER- EN MELKBOER BELEEDIGEND! De niet aanwezige heer Klaas St. te Heerhugowaard, had op 29 October in het café van H. Veenboer, den. landbouwer Cornelis Kruier opzettelijk beleedigend toe gevoegd, dat hij een „water en melkboer" was. De heer Klaas St.. die wat te diep in 't glaasje had getuurd, bood het gezelschap een rondje aan, doch zonderde, zoo veel was hij nog wel „bij", den hem niet sympathieken heer Kruier van dit voorrecht uit. Toen Kruier daarop decreteerde, dat hij zelf zijn consumptie wel kon beta len, volgde de hier boven gereleveerde beleediging. Volgens getuige Ensius, had Klaas daarmede eigenlijk den ouden heer Kruier bedoeld, doch precies kon hij zich die niet meer herinneren. Bij de politie had hij zich echter meer positief uitgelaten. De royale Klaas St. zelf had verklaard, dat hij niet geheel nuchter was en zich de zaak niet meer precies kon voorstellen. Ook viel hem het bedrag van het rondje niet mee. Eisch en vonnis vrijspraak, die de nadeelen van het dure rond je weer neutraliseert. KLAAS HAD NOG MEER AF TE REKENEN. Dezelfde heer Klaas St. uit Heerhugowaard, had ook den landbouwer Pieter van Leijen, 'n dorpsgenoot, op 29 October uitgescholden voor boef, oplichter en ploert, toen hij getuige te Alkmaar op den Dijk, alwaar paardenmarkt werd gehouden, ontmoette. Getuige van Leijen wist niet te preciceeren het motief voor de beleediging, misschien was verdachte gepikeerd, omdat Van Leijen zich mengde in den handel betreffende een paard, waarop verdachte had geboden. Eisch en von nis f 15 boete of 15 dagen, waarna sluiting. V.A.R.A. 4.00 Actueel allerlei uit de Arbeidersbeweging; 4.15 Gra mofoonmuziek; 5.00 Concert dooi* het VARA-Orkest o.l.v. Kugo de Groot; 6.00 Aaf Bouber leest een Kerst vertelling; 6.30 Literair halfuurtje door A. M. de Jong; 7.158.00 Vervolg Concert. V.P.R.O. 8.00 Vaz Dias; 8.15 Concert; 9.00 Een vertelling van Selma Lagerlöf door Jac. van Elsacker; 9.30 Concert. V.A.R.A, 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Hulzen (1875 M.) N.C.R.V. 8.309.30 Morgenwijding. K.R.O. 10.3012.00 Uitzending van de plechtige Hoogmis uit de Kathedrale Kerk te Utrecht. N.C.R.V. 12.30—2.00 Middagconcert; 2.00—2.30 Gramofoonmuziek; 2.304.00 Concert uit „Musis Sacrum" te Arnhem, door de Arnhemsche Orkest-Vereeniging; 4.005.30 Concert door het Christ. Gemengd Koor „Pro Rege" te 's-Gra- venhage; 5.30—6.30 Kinderuurtje; 6.307,00 Concert, te geven door het Kinderkoor der Nassauschool te Hilver sum; 7.008.00 Orgelconcert uit de Herst. Evang. Luth. Kerk te Amsterdam door Jan Zwart; 8.0010.45 Con cert door het Chr. Radio Harmonie-Orkest; 10.00 Pers berichten Vaz Dias; 10.4511.30 Gramofoonplaten- concert. Zaterdag 27 December. Hilversum (298 M.) V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Voordracht door Elias van Praag; 10.30 Zleken- uurtje; 11,30 Voormiddagconcert door het VARA-Septet, 12.00 Middagconcert door het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot A.V.R.O. 2.002.30 Voordracht door Dr. J. B. van Amerongen over Charles Dickens' „A Christmas Carol"; 2.304.30 Concert door de Groninger Orkest-Vereeniging. Cello voordracht door Marix Loevensohn; 4.305.00 Sport- praatje door H. Hollander. V.A.R.A. 5.00 Populaire Kunstbeschouwing door Otto van Tus senbroek; 5.30 Onderbreking voor verzorging van den zender; 5.45 Het Speeltuinwerk; 6.25 Kinderuurtje; 7.00 S.D.A.P.-kwartlertje; 7.15 Concert door het VARA-Man- doline-Ensemble; 7.45 „Ons Huis en Tehuis" door T. Landré; 8.10 Uitzending* uit het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Rotterdam. Medewerking van het VARA-Orkest. Lou Bandy (humorist), Accordeon-En semble; 9.25 Wekelijks nieuws van Teun de Klepper man; 9.45 Orgelspel door Johan Jong; 10.10 Vervolg uitzending uit Rotterdam; 10.45 Toespraak door C. J. Wansbeek: „Amsterdam moet droog"; 11.00 Persbericht ten Vaz Dias; 11.15 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Hulzen (1875 M.) K.R.O. 8.00—9.15 Morgenconcert; 11.3012.00 Godsdienstig half uurtje; 12.00 Tijdsein; 12.01—12.30 Politieberichten; 12.30 —2.00 Lunchmuziek door het K.R.O.-Sextet; 2.00—3.15 Uitzending van de officieele ingebruikneming van het gerestaureerde Carillon in den Sint Janstoren te Gouda; 3.15—4.30 Kinderuurtje; 4.155.00 Verzorging van den zender; 5.006.00 Gramofoonmuziek; 6.00 Tijdsein; 6.01 6.15 Sportpraatje; 6.15—6.30 Journalistiek Weekover zicht; 6.30—7.00 Gramofoonmuziek; 7.007.30 Lezing; 7.30—8.00 Politieberichten; 8 00—9.00 K.R.O.-Salon-Orkest 9.00—10.00 Hawalian-Vijftal; 10.00—11.00 Vervolg Salon- Orkest; 11.00—12.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting.

Schager Courant | 1930 | | pagina 9