f Z IJ P E BARSINGERHORN ALKMAAR W1ERINGEN ANNA PAULOWNA KOEGRAS CALLANTSOOG Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Werkeloosheid in Frankrijk. Men herinnert zich, dat door Provinciale Staten indertijd besloten is, het Bijzonder Reglement van den polder Geestinerambacht in dier voege te wijzigen, dat het Bestuur van dezen Polder verplicht werd f5000 bij te dragen in dc kosten van verbetering van de Mosselcnbrug liggende te Noordscharwoude in het gebied van Gecstmerainbacht. Het Polderbestuur is daarop in hooger beroep gegaan bij de Kroon, die, naar we vernamen, binnenkort uitspraak zal doen. Met begrijpelijk© spanning wordt die uitspraak 'te gemoet gezien, te meer, waar dan in hoogste instan tie is uitgemaakt, of ons waterstaatsrecht toelaat, een dergelijke verplichting op te leggen. Begin Januari zal nog een tweede cursus in bloem bollenteelt worden geopend onder leiding van den heer P. Glas, tuinbouwonderwijzer te Broek op Lan- gendijk. ZUIDSCHARWOUDE. De heer K. Vlug alhier, is benoemd tot secretaris der afd. Langendijk en omstreken van de Vereeni- ging Bloembollencultuur. Zaterdagmiddag werd het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. Kroon ter aarde besteld. We merk ten in den stoet op leden van het gemeentebestuur en gemeenteraad, bestuursleden van de banne Zuid- scharvvoude, leden van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk, Nut en Genoegen en Coöp. Boerenleenbank II Op verzoek van derToverledcne werd niet gesproken aan het graf. In navolging van de Kerkvoogdij heeft de Ned. Herv. Diaconie besloten 50 pet. reductie te verleenen op de pacht van het land, voor zoover die meer dan f4 per snees bedraagt. LANGENDIJK. Nu de nood onder de tuinders aan Langendijk en in wijden omtrek zoo hoog is gestegen, is het te begrijpen, dat de getroffenen wel wat ongeduldig worden onder het uitblijven van maatregelen, die zouden kunnen die nen om verbetering in den toestand te brengen. Voor en na worden ens inlichtingen gevraagd, hoe lang het nog wel zou kunnen duren eer het provinciaal credlet zal worden verleend. Als „man van de per3" begrijpen we dan, dat het vaak niet een bloot informceren betreft, doch dat die informatie dan tevens dienstbaar wordt gemaakt aan het geven ven wat feitenmateriaal voor de krant Als dat al eens gebeurt, ten einde te trachten zijn hart te luchten over vermeend onrecht enz., dan gaat een goed vertegenwoordiger of medewerker van een krant er niet toe over den klager ter wille te zijn, door een artikeltje aan het geval te wijden. Indien het ech ter betreft uiting te geven aan een algemeene klacht, het licht te laten vallen op iets, wat blijkbaar voor velen nog donker is, misstanden uit den weg te ruimen enz., dan leeent een pers zich gaarne om daarop de aan dacht te vestigen. Zoo is dit nu het geval met het te verleenen tuinders- crediet Er blijken omtrent deze zaak nog zeer verkeerde meeningen te bestaan en zelfs bij menschen, die het toch beter moesten weten. Zoo lezen we in een verslag van een gemeenteraadszitting, waarin dit tuinderscre- diet werd besproken en als een middel wordt beschouwd om in den nood der tuinders te voorzien, o.a. deze" uit eenzetting van een raadslid, dat nog wel als deskun dig wordt aangemerkt: „Deze (de tuinderscredieten) ko men hierop neer, dat de provincie een voorschot geeft van 70 pet. van het bedrag, dat benoodigd is om het bedrijf op gang te houden (dus voor aankoop van mest stoffen en voor het betalen van noodzakelijke werken enz.) De gemeenten zouden dan een voorschot moeten geven van 30 pet. De rente dezer voorschotten zou ge lijk moeten zijn aan die, welke aan de Boerenleenban ken wordt betaald, om te voorkomen, dat de gemeente concurrente wordt van die banken." Wij willen onmiddellijk constateeren, dat onze inlich tingen over deze zaak sterk verschillen van de boven staande uiteenzettingen en ook de gevoerde discussies In de zitting van Provinciale Staten over dit onderwerp wijzen er op, dat de tuinderscredieten niet zullen worden verleend op de wijze, als door bedoeld raadslid aange geven. Ons standpunt en inzicht in deze materie is het volgende: Op dezelfde wijze als in 1923 zullen noodlijdende tuin ders credieten kunnen krijgen van de Coöperatieve Boe renleenbanken, alleen met dit verschil, dat in 1923 de Provincie zich garant stelde voor 90 pet. en de crediet- inemer een borg moest trachten te krijgen voor 10 pet., terwijl nu de Provincie voor 70 pet. borg zal zijn, onder voorwaarde, dat de gemeente zich voor de overige 30 pet. zal borg stellen. Noch Provincie, noch gemeente geven dus crediet, niet zij geven alzoo het geld, doch de Boerenleenbanken. Provincie en gemeente zijn derhalve slechts borg en de geldopnemers zijn in eerste instantie de aansprakelijke personen op wie de schuld wordt ver haald. Alleen als do tuinbouwer-geldopnemer in gebreke blijft, zijn verplichtingen na te komen( het geld terug te betalen), worden gemeente en provincie aangesproken die schuld te voldoen tot bedragen van 70 en 30 procent van het verleende crediet. Men meene nu echter niet, alsof de provincie, en thans ook de gemeente, als zij de 30 pet. garandeeren, zoo'n gewichtig risico op zich nemen. Van de credieten. in 1923, onder garantie, van de Provincie, tot een bedrag van f 339.315 aan 592 tunbouwers verleend, was op 30 Juni 1930 reeds f 256.714 terugbetaald, waarvan de pro vincie, als niet te verhalen op de credietnemers, f 24.561 heeft voldaan. Alzoo nog geen f 25000 over een tijdperk van 7 jaar, of ongeveer f 3500 per jaar, heeft de pro vincie tot nu toe bij Ingeschoten. Als er 1 overtollige ambtenaar werd opgeruimd, was deee schade weer in gehaald. Intusschen wordt nu gewacht op de uitvoerende maat regelen, van Ged. Staten. Eerlang wordt bij de betrok ken gemeentebesturen een circulaire verwacht, waarin de verschillende voorwaarden zullen worden omschre ven. Er zullen hoogstwaarschijnlijk weer als in 1923 commissies moeten worden aangewezen uit Boerenleen banken en tuindersvereenigingen, welke commissies zul len moeten adviseeren tot toe- en afwijzing van de door de tuinders gevraagde credieten. Eer tot inwilliging kan worden overgegaan, moeten een serie vragen worden be antwoord om een inzicht te krijgen in de vraag, of het werkelijk wel noodzakelijk is, een crediet te verleenen en zullen de Besturen der Boerenleenbanken hun fiat op die aanvragen moeten geven. Nu meenen wij wel zooveel te weten, dat de laatstgenoemde besturen, geleerd als ze hebben uit den gang van zaken bij de in 1923 verleende credieten, zich niet de voorwaarden zullen laten voor schrijven door Ged. Staten, doch dat zij zelf eenige voorwaarden zullen stellen, van welker al- of niet-in- williging het zal afhangen, of het gevraagde crediet zal worden verleend. Van deze credietverleening tooh mogen de Boerenleenbanken niet de dupe worden en moet het. zoo er van hulp sprake Is, de gemeenschap zijn, die hier helpend optreedt en het risico heeft te dragen van die hulp. We twijfelen niet, of men zal bij dezen provinci aal-gemeentelijken steun slechts het belang der nood lijdende tuinbouwers laten domineeren en zullen de ri sico's alleen worden gedragen door die college's, die vol gens aard en wezen dezer materie de hulp verleenen. BURGERBRUG. Op den 2en Kerstdag werd In lokaal Langedijk door 't tooneelgezelschap „Nut en Genoegen" van St. Maar tensbrug opgevoerd „Gekocht en Betaald", een tooneel- spel in 4 bedrijven door George Broudhurst. Jammer dat door de sneeuwjacht te weinig publiek was opgekomen Waar de opvoering van bovenvermeld stuk alhier in •en omtrek meerdere malen geschied is, heeft 't geen zin er in finesses over uit te wijden, ofschoon 't stuk zoowel als 't gegeven spel 't meer dan waard zijn. Om dan kort te gaan er is uitmuntend spel gegeven en bo vendien waren de spelers(sters) zeer rolvast, wat een vlot en gevoelig spel absoluut bevordert. Laten we maar verklappen dat wij in één woord zeer genoten hebben en op dergelijke wijze nog wel eens met de Simm'rsse- breggers kennis willen maken. 'T ZAND. Op Vrijdag 26 December j.1. trad in de zaal van den heer Scliricken alhier op het Noord-Hollandsch Tooneel, Dir. B. C. Locvens van Alkmaar. Hetzelfde gezelschap dat vorige keeren hij den heer Schrieken resp. „Schooiertje" en „Circuskind" opvoerde. Daar wij zelf tot onzen spijt niet in de gelegenheid waren om voornoemde voorstelling bij te wonen, ge ven wij hierna weer den indruk welke het gespeelde bij verschillende personen welke aanwezig waren, maakte. Achtereenvolgens werd ten tooncele gebracht no. 1: Tante's Lieveling; no. 2. De Mijnramp en no. 3: Een mal geval. No. 1 zou dan wat inhoud betrof, maar matig heb ben voldaan, wat jammer is, daar het spel heel goed genoemd kon worden. Echter maakte De Mijnramp, welk no. een dramatische schets in één bedrijf was, het andere tekort geschotene dubbel goed: èn spel èn inhoud waren hier heel mooi. Ook no. 3 heeft goed voldaan en vernamen wij dat bij dit blijspel har telijk is gelachen. Door den heer Ad. de Wit Cz. alhier is het café met bijbehoorend overzetveer te Akersloot gepacht. Met ingang van 1 Februari 1031 zal een en an der door den heer De Wit worden betrokken. De vorige weck zijn aan de Kolksluis op den Rijksweg des morgens tijdens de toen heerschende gladheid op het stconen straatje, hetwelk tusschen de brug over de Keetenervaart en dc den Rijksweg kruisende spoorrails is ingelegd, een tweetal motor rijders komen te slippen en komen te vallen. Behoudens klein mankement aan de „cars", zijn beiden cr gelukkig goed afgekomen. Men zij bij gladheid van den weg echter gewaar schuwd en op zijn hoode. Op Woensdag 24 December is alhier in de zaal van den heer Schrieken het jaarlijksch Kerstfeest voor dc kinderen van de Zondagschool gehouden. Een 60- tal kinderen en pl.m. een 40-tal ouderen maakten den avond mede. De kerstvertelling enz. werd gehouden door den Welcerw. Hoer Ds. Vorstman van Anna Paulowna, daar Ds. Damsté was verhinderd. De lei ding van het overige gedeelte van den avond be rustte verder bij den heer B. Elzer, hoofdonderwijzer alhier, met zijn helpsters. Dc kinderen zoowel als dc ouderen hebben zeer zeker ecu aangenamen en dankbaren avond gehad, vooral de eerstgenoemden, welke ieder een prijsje, evenals andere jaren door de damesnaaikrans e.lhier beschikbaar gesteld, kregen. Door het slechte weer is er gedurende de afge - loopen feestdagen in het geheel niet gevoetbald. Op 2en Kerstdag zouden het le en 2e elftal van Geel— Rood tegen elkaar spelen, doch door den slechten toe stand van het terrein kon de wedstrijd niet door gaan. Zondag 2S dezer zou G.R. naar Nibbixwoud, doch werd in den loop van den morgen reeds opge beld, dat de wedstrijd ook daar door het slechte weer niet door kon gaan. ZIJPE. De heer M. C. Bcerling, volontair ter secretarie de zer gemeente, is tijdelijk belast met de werkzaamhe den, verbonden aan het ambt van secretaris, ontvan ger en ambentaar van den Burgerlijken Stand der gemeente Venhuizen. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschrevn van 19 t.m. 29 December 1930. Geboren: Gerardus Petrus, zoon van Cornelis Pe trus Burger en Maria Veldman. Aafje, dochter van Gerrit Schuijt en Aagje Witsen. Nicolaas Johannes, zoon van Jan Koemeester en Johanna van Dam. Jo- hanna, dochter van Jacob Manneveld en Johanna van der Meij. Ondertrouwd: Cornelis Groot, 23 jaar, fabrieks arbeider, te Barsingerhorn en Aaltje Buik, 23 jr., zonder beroep te Zijpe. Getrouwd: Gecne. Overleden: Meintje Lips, oud 73 jaar, weduwe van Cornelis Mereboer. Mies Brouwer, 68 jaar, ongehuwd. KOLHORN. De monteur afkomstig uit Zevenbergen en werkzaam bij de Heide Mij., die den 22 Nov. bekneld ia geraakt tusschen tractor en kipkarren is Zondagmorgen in het St. Elisabethziekenhuis aan do gevolgen overleden. Op 2 Januari zal het 25 jaar geleden zijn ,dat de heer W. Neefkes, thans als meesterknecht werkzaam, bij de N.V. Het Landbouwkantoor Noordholland ln dienst trad. Onze felicitatie. J.1. Vrijdagavond (2e Kerstdag) ontdekten de kinde ren der fam. Zijlmans, wonende ln de woonark „Hau- doe", liggende in de Nieuwe Werkhaven te Den Oever, dat water aan boord kwam. De ouders dezer familie waren afwezig en de kinderen een 9-tal, van 4 maanden tot 16 jaar, moesten het schip in allerijl verlaten. Het water kwam hen reeds tot de knieën en een der kin deren haalde spoedig den heer Verkerk, die in de na- bijheidwaont, te hulp. Deze met nog meerdere hulp, slaagde er in alle kinderen van de ark af te halen, hoewel dit geschiedde tijdens een hevige sneeuwbui. Zij werden voorloopig in de cantine en bij meerdere hulp vaardige menschen ondergebracht. De ouders werden inmiddels gewaarschuwd en waren spoedig hier, doch aan redden der huisboel viel niet meer te denken. Later en den volgenden dag heeft men zooveel mogelijk alle inboedel geborgen, doch alles was druipnat en veel bedorven. Hoe het water in het schip kwam, is nog niet met zekerheid te zeggen. Men vermoedt, dat door den lagen waterstand het schip scheef is gaan liggen en dat zoo het water over boord la binnen gedrongen. Thans wordt getracht de ark to Mchten. Een en ander beteekent een groote schadepost voor de familie, met veel ongemak. J.1. Zondagmiddag is brand uitgebroken In de boe renwoning en aanbehoorende gebouwen van den vee houder P. Post (voorheen R. Lont), ln Polder Waard Nieuwland. Het huls werd bewoond door de arbeiders gezinnen Stubbe, welke familie met vacantle 'n Gro ningen vertoefde en de fam. Walters. Deze laatste fa milie was 's middags bij de buren geweest en bij hun thuiskomst, te pl.m. 5 uur, stond het woonvertrek resds geheel in brand, welke vermoedelijk ontstaan is door kleedingstukken, welke bij de kachel te drogen waren gehangen. Aan blusschen viel toen niet meer te denken, evenmin aan 't redden van den inboedel. Het huis was gedekt met riet en de aangrenzende schuren enz. allen van hout, zoodat het vuur hierin gretig voedssl vond. Ook was nog wat hooi in huis geborgen, wat ook het noodige bijdroeg tot feller branden. De brandweer welke inmiddels was gewaarschuwd, rukte met de mo torspuit uit, doch moest zich bepalen de resten te blus schen. Huis en inboedel der bewoners waren tegen brandschade verzekerd. Diploma behaald. Door het Instituut voor Warenkennis I.WA, te Gro ningen, is na afloop van 'n cursus, het diploma voor Warenkennis uitgereikt aan den heer N. A. Tuinman, vertegenwoordiger der firma Albert Heijn, alhier. Het bestuur der vlssohorsvereeniging D.E.T.V. is na de gehouden bestuursverkiezing in de Zondag in café Veerdig gehouden vergadering als volgt samengesteld. J. J. Tijsen, voorzitter: G. Dlrks. vlce-voorzitter; Jb. Lont, secretaris; M. Kooij, 2e secretaris; Jn. Lont. pen ningmeester. Bestuursleden zijn G. Tijsen. L. Wigbout, S. ten Bokkel, KI. de Haan, Smit en Jb. Bakker Jz. WIJ BREIEN en repareeren alle soorten Wollen Kleeding, Kousen en Sokken, ook de allerfijnste. JAAP SNOR. Zuid straat 15, DEN HELDER. Let op den gelen winkel. Depot Schagen: C. de Moei, Noord. Verloren: Een handbeschermer. Inlichtingen te verstrekken ter secretarie. JULIANADORP. Op Zondagen 21 en 28 December jl. werd door de stemgerechtigde lidmaten van de Ned. Herv. Ge meente Huisduinen en Julianadorp verkiezing ge houden voor drie Notabelen, wegens periodieke af treding op 1 Januari a.8. De uitslag van deze ver kiezing was, dat de beide aftredende heeren D. Hoornsman en Jac. van der Werf, werden herkozen terwijl voor den derden aftredende, den heer P. J. Slikker, die geen volstrekte meerderheid van stem men verkreeg, een nieuwe Vrije stemming moet plaats hebben, welke zal gehouden worden op Zon dag 4 Januari aanstaande. Naar wij vernemen is de Burgemeester dezer ge meente, de heer Mr. D. Breebaart, benoemd tot lid van de vaste Commissie van Advies voor Ondervvijs- aangelegenheden der Yereoniging van Ncderland- sche Gemeenten. De Commissie staat onder voor zitterschap van Dr. van der Meulen, wethouder van 's Gravenhage. Ieder verstandig rooker Heeft G0MARUS in z'n koker! Sigaren Seriemerk van 5-20 ets. HANS DRIFT. Deze operette, welke reeds eenige maanden in studie is, zal, gelijk uit een advertentie in dit nummer blijkt. Zaterdag a.s. hier ter plaatse ten tooneele worden ge bracht Uit recenties, die we mochten lezen en waarvan we hieronder eenige uittreksels laten volgen, blijkt wel, dat deze moderne, pas-geschreven operette in haar kort be staan reeds veel succes mocht oogsten en bij publiek èn deskundigen een gunstig onthaal heeft gevonden. Wij kunnen onze plaatsgenooten en zij, die in de naas te of meer-verwijderde omgeving wonen, dan ook ten zeerste aanraden de gelegenheid to benutten om, door kennisname met dit werk zich een genotvollen avond te verschaffen. Het aantal medewerkenden, muzikaal, vokaal, zoowel als medespelenden op het tooneel, bedraagt ruim 80; on derverdeeld in eenige hoofdrollen, bijrollen, koren (bes- senkoor, lakeienkoor, koor der tuinmansjongens enz.) balletten (dans der molenaarsjongens en pyamadansje der kinderen) en een volledig strijkorkest uit Amsterdam met onze plaatsgenoote Mej. A. Wester aan den vleugel. Komen, behalve ten eerste het reeds genoemde orkest, ten tweede, de décors, die speciaal voor deze operette zijn vervaardigt! op de ateliers der fa. Timmer te Alk maar, en ten derde de door den regisseur ontworpen costumes, alle menschen en benoodigdheden uit Scha gen, een uitzondering moet worden gemaakt voor de titelrol. Een dertienjarige jongen met meer dan buitengewone stemcapaclteiten, zal al3 gast de spil zijn, zoowel zingend als acteerend. Niet het minst is tooh wel deze aanbeveling: Het ge- heele muzikale gedeelte staat onder leiding van den componist, den heer Jb. Prins, terwijl de librettist Eev. Prins, in nauwe samenwerking met hem de regie van het geheel heeft verzorgd. Alles tezamen doet het beste verwachten!!! Recenties: De heer A. Kooger In de „Alkmaarsche Crt.": De Harmonie was tjokvol... De tooneelen waren keu rig verzorgd, voor de gansche aankleeding niets dan lof... Na het ballet ln het derde bedrijf, dat natuurlijk ook werd gebisseerd, had het applaus een geestdriftige uiting bereikt. De heer W. Schreurs in het „N.H. Dagblad.": Een werk vol spirit en rythme... Ook de derde avond weer een volle zaal en veelvuldig applaus. De heer S. Boon ln de „Duinstreek": De tekst Is heel interessant en de muziek zeer spre kend, melodieus en warm-getlnt... In een stormachtig applaus bracht het overtalrijke publiek hulde. De Haarlemsche muziekrecensent Joa. de Klerk in „Euphonla": In ben overtuigd dat „Hans Drift" een succesvolle aanwinst is voor het niet al te uitgebreide repertoire. De heer Louis Schmidt, muziekleider „A.VRO": Gaarne verklaar ik. dat ik met genoegen uw werk heb gehoord en het zeer geslaagd vind. De heer Jacques Vonk, musicus te 's Gravenhage: Werkelijk, de kwestie van het ballet ln de moderne opera is op zeer juiste, goede en ik voeg daarbij ex pressieve wijze opgelost Woonde u in Sovjet-Rusland, ge zoudt er zeker tot „schrijver des volks" worden ver heven als brengende in uw werk verheerlijking van ge- mecnschappelijken arbeid... Uw tekst en ook de muziek is heerlijk frisch en bovendien echt-poëtischü! Deze schoone opvoering van „Uw eigen werk moet een vreug de voor u geweest zijn, mijn hartelijke gelukwenschü EEN JUBILEUM. Den 26en December herdacht Mej. T. Waiboer het feit dat zij gedurende 25 jaren als huishoudster ln betrekking bij de familie Jans was geweest Dat dit in den tegenwoordigen tyd zoo zeldzaam gebeuren, ln lntiemen kring, op recht hartelijke wijze werd gevierd, spreekt van zelf. En op dezen dag kwam nog eens extra tot uiting de vriendschappelijke verhouding tus schen de jubilaresse en de betrokken familie. ZAAK VERKOCHT. Door den heer C Huiberts alhier ls zijn merkhandel verkocht aan den heer N. Slikker te Barsingerhorn. OVERPLAATSING. De heer M. F Overdek, opzichter van Weg en Werken bij de Ned. Spoorwegen, wordt met Ingang van 1 Fe bruari a.s. in gelijke betrekking overgeplaatst naar Hoorn. In diens plaats komt de heer Leijten, thans tijdelijk opzichter te Schiedam, naar hier. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. De Directeur van het Post-, Telegraaf- en Telefoon kantoor te Scfcagen, brengt ter kennis van belang hebbenden, dat zij op 27 December J.1. in het kantoor te Alkmaar een spreekcel werd gevestigd voor het telefoonverkeer met Indië. GESLAAGD. De heer J. A. M. Mars, alhier, leerling van den heer J. J. de Vries, leeraar M. O. Boekhouden, eveneens al hier, Is geslaagd voor het Praktijkdiploma Boekhouden van de vereenlging van leeraren in het boekhouden. WOENSDAG 31 DECEMBER 1930. NED. HERV. GEMEENTE t«: Schagen, nam. 7 uur, Dr. A. de Buck, Privaat-Docent te Leiden. Collecte Em. Pred. en Wed. Dirkshorn, nam. 7 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Winst en Verlies. (Collecte voor hen, die „in den dienst van het Evangelie Oud en Arm" zijn gewor den). Winkel, nam. 7 uur, de heer Chr. Nlesslnk, van Heem stede. Julianadorp, nam. 74 uur, Ds Damsté. Burgerbrug, geen dienst. St-Maartensbrug, geen dienst Oudesluis, zie Schagerbrug. Schagerforug, nam. 7 ur, Ds. Witkop. Coll. Noodl. Emer. Pred. en Wed. Westerland, nam. 6 uur, Ds. Van Beek. Collecte. Den Oever, nam. 74 uur, Ds. Van Beek. Collecte. Hippolytushoef, nam. 9 uur, Ds. Van Beek. Collecte. Hoogwoud, nam. 8 uur, Mej. Van Vliet Extra coll. Em. Pred. enz. Sint Maarten, nam 7 uur, Ds. Tinholt. Warmenhulzen, nam. 64 uur, Ds. Zillinger Molenaar. Oudkarspel, nam. 8 uur, Ds. Zillinger Molenaar. Anna Paulowna, nam. 7 uur, Ds. Vorstman. Barsingerhorn, nam. 7 uur, Ds. Van Loon. Collecte voor Em. Pred. en Wed. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, nam. 7 uur, Ds. R. van der Veen. Collec te Russische Doopsgez. vluchtelingen. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Schagen, nam. 74 uur, de heer Van Kempen, Haarlem. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer J. Sevensma. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE. Groet (zaal van K. Peijs) nam. 64 uur, Ds. J. J. Ruys. DONDERDAG 1 JANUARI 1931. EVANGELISATIE te: Schagen. voorm. 11 uur, de heer Heeresma, v. A'dam. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE. Groet (zaal van K. Peijs) nam. 7 uur, Ds. J. J. Ruys. VAN DEZEN TIJD. (Everybody's Weekly.) Hoe lang ben je nu verloofd? Ik weet het niet. Ik vergat op mijn hor» loge te zien. Maar 10.000 Het „Journal" meldt dat de minister van Arbeid. Grinda, heeft verklaard dat de op gisteren gehouden bijeenkomst van den ministerraad ook het vraagstuk der werkloosheid behandeld is. Volgens de statistieken zyn er op het oogenblik in Frankrijk 10.000 werkloozen. Dit aantal is zeer gering vergeleken met dat van andere groote landen, waar eenige millioenen werkloozen zijn. De regeering heeft besloten al het mogelijke te doen om een verdere toeneming van het werkloozencijfer te voorkomen. ZUN PLICHT TOT IN DEN DOOD. Levend verbrand. Een tragsch ongeluk heeft zich. dezer dagen, naar uit Stockholm gemeld wordt, ln de Mlltallberg-staatsbos- schen in Zweedsoh Lapland afgespeeld. Twee arbeiders hadden van den houtvester opdracht ontvangen, om in do bosechen houtskool te stoken. Dit geschiedt aldus, dat een groote stapel hout lang zaam verkoolt, zoodat de stapel zorgvuldig afgedekt moet blijven, om 't vuur niet te doen oplaaien. Een der arbeiders, Olssen genaamd, bemerkte, dat er Iets met den stapel niet in orde was en klom er boven op, om een onderzoek in te stellen, toen plotseling de stapel be zweek en de ongelukkige midden in de vuurmassa te recht kwam. Daar de hitte van den stapel ongeveer 1000 graad be droog, was het lichaam binnen korten tijd geheel ver sacht. De man had zijn kameraad nog toe geroepen: „Ik sterf. Dek den stapel toe. Adieu Thomas." Tot het laatste oogenblik toe, heeft aldus deze een voudige werkman er aan gedacht, zijn plicht te doen. HOTEL VERBRAND. Door ontploffing verwoest Een van de grootste hotels te San Francisco is. ver- moedelijk door een ontploffing, volledig verwoest Er ontstond daarbij een groote brand, die zich met buitengewone snelheid aan de omgeving mededeelde. Aan de tegenwoordigheid van geest van een der be dienden is het te danken, dat ongeveer 150 logeergasten tijdig konden worden gered. Brandweerlieden slaagden er in, een groot aantal kin deren, dat ln een der zalen Kerstmis vierde, in veilighoid te brengen. AUTOBUS IN DE RIVIER GEREDEN. 4 Slachtoffer*. Bij Milaan is een autobus met een gezelschap dat een uitstapje maakte, bij het inhalen van een anderen auto. in een rivier gereden. Daar de autobus rechtop in het water bleef staan, konden de meeste inzittenden zich op het dak van den wagen in veiligheid brengen, todat cr redding kwam opdagen. Vier der Inzittenden kwamen eohter bü het ongeval om het leven. KERKBRAND IN CANADA De Jozefskerk. een der grootste en Indrukwekkendste kerken te Ottawa is geheel door brand vernield. De brand ontstond doordat een kind een kaars omwierp. De schade wordt op een half millioen dollar geraamd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7