Waterschapsbesturen. Zwarebrand in de hoofdstad. 3 e nzi n e-a u t o omgeslagen. Noodlottige twist te Rotterdam. Ongeval in een mergelgroeve. Moord te Groningen. Nagekomen Berichten. Gemengd Nieuws. De buitenlandsche toestand. Scheepsramp op de Noorsche Zuidkust. Maarschalk Joffre. Ontploffing in ean Poolsche badinrichting. Predikbeurten. Benoemingen. Benoemd in de provincie Noord-Holland: a. tot dijk graaf van het waterschap de Schermer C. Kramer G1 ij n i s te Stompetoren, gem. Oterleek; b. met in gang van 1 Jan. j.1. tot dijkgraaf van den polder de Lagehoek onder Hoogwoud en Opmeer, N. Laan te Opmeer; o. met ingang van dien datum tot heemraad van het Ambacht van Westfriesland, genaamd Geest- merambacht, D. S w a r t te Rijpje, gem. St.-Maa.rten en J. de Groot J b z n. te Warmenhuizen. Twee pakhuizen pan de Keizersgracht in lichte laaie. Gisteravond heeft te Amsterdam, aan de Nieuwe Kei zersgracht, een zeer zware brand gewoed, die, omstreeks D uur uitgebroken, te middernacht met bijna onvermin derde felheid voortlaaide, dikke, zware rookwolken over Üe buurt verspreidend. De brand woedde in de perceelen 41 en 43 van ge noemde gracht, twee hooge pakhuispanden van vier ver diepingen, waarin gevestigd was de engroszaak in elec- triciteits-artikelen en lampekappen van de firma S. Du- veen. Deze beide gebouwen zijn aan de achterzijde diep achter den achtergevel van de andere huizen uitgebouwd bijna tot het hortus-plantsoen, waarvan zij gescheiden teijn door een proeftuin met kassen van den hortus-bo- itanius. Het bleek weldra, dat men hier te doen had met een grooten zwaren brand, waarbij het vuur gretig voedsel vond ln de groote voorraden verpakkingsmateriaal als houtwol, stroo en pakkisten en in zeer korten tijd had het zich door de monsterkamer gelijkvloers achter de aan de voorzijde gelegen kantoren en over de magazij nen op de verdiepingen daarboven uitgebreid over de geheele diepte van de beide perceeeln, die blijkbaar ten ondergang waren gedoemd. j Een reusachtige vuurpoel Weldra was het een reusachtige vuurpoel en het heeft zeer lang geduurd, voordat de brandweer erbij kon ko men, daar de pakhuisluiken allemaal potdicht zaten en het onmogelijk was. deze van buitenaf te bereiken, ten einde ze open te breken. Om tien uur sloegen hooge vlammen boven de beide Saken uit, geweldige vonkenregens verspreidend. Maar toen de vuurgloed door de beide kappen gebroken was én de brandende gebouwen dus van boven openlagen, kon de brandweer den vernielenden vijand flink aan pakken met het geweldige waterkanon van de nieuwe drijvende stoomspuit Jan van der Heyden. Toen de „Jan van der Heyde" even later in de goede positie was gebracht, werd het waterkanon op het vuur gericht, dat nu met zijn capaciteit van 10.000 L. per minuut den aanval van de brandstralen kwam verster ken. Het eerste vuur, dat vanaf de straat te zien was, was, toen het vuur met een geweldige plof naar buiten sloeg, want de pakhuiedeuren boden op alle verdiepin gen goed weerstand, zoodat het vuur niet naar buiten sloeg. Zelfs de brandende huizen waren grootendeels [onzichtbaar doofc de enorme rookmassa, die door alle kieren en ramen met kracht naar buiten stuwde. Na ongeveer een uur uit alle macht gewerkt te heb ben, leek het of het vuur eenigszins begon te vermin deren. In het pakhuis no. 43 nam het vuur en de rook eenigszins af zoodat de brandweer nu alle kracht ging concentreeren op het aangrengend pand. Na een kwar tier laaiden plotseling de vlammen wêer met felle ikracht op en het scheen, dat de brand weer opnieuw begon. Tegeh half een was de brandweer, die erin geslaagd was, de belendende perceelen voor het vuur te "vrij waren, den brand vrijwel meester. Het-viel toen echtei 'niet uit te maken, van welken omvang de schade was, dlc naturlijk zeer aanzienlijk moet zijn. De kantoren ge lijkvloers waren volkomen onder water gezet. Wielrijder door ean vallend vat benzine geraakt en op de plaats gedood. Gistermiddag kwam eeri vrachtauto van de Bat. Petr. Mij., gevuld met volle vaten benzine, uit de Adriaan Pauwlaan te Heemstede en wilde den Hee- jenweg ovérsteken. Toen van de richting Bcnnebroek een personenauto aankwam, gooide de chauffeur van de vrachtauto zóó snel zijn stuur om, dat de wa gen omviel. Op het rijwielpad reden op dat oogen- blik twee broeders van het gesticht „Vogelenzang'' te Bcnnebroek. Een dezer beide wielrijders werd blijk baar door een vallend vat benzine geraakt; althans hij sloeg van zijn fiets, terwijl in zijn nabijheid een vat bijzine lag. Toen men den wielrijder te hulp kwam, bleek hij te zijn overleden. Het is de broeder tl. Eerse. 69-jarige man verwondt zijn nicht ernstig met een mes. Be toestand van hot slachtoffer zorgwekkend. Gistel-middag heeft in een pand aan de Vinken» straat te Botterdam een moordaanslag plaats gehad c:> de 63-jarige vrouw J. E. de Z.P. Haai* 69-jarige neef H. D., die reeds 15 jaar bij haar inwoont, heeft haar na een twist met een broodmes een steek in dc rechterborst toegebracht, tengevolge 'waarvan zij zeer ernstig verwond is. Zij is in zorg- wekkenden toestand in het ziekenhuis aan den Berg weg opgenomen. Men vreest voor haar leven. Omtrent de aanleiding tot deze ernstige misdaad i.s nog niets met zekerheid te zeggen. I)e vrouw woont met haar man den 62-jarigen boot werker de een paar groote kinderen, waaronder een gescheiden dochter die twee kinderen van 6 en .4 jaar heeft en genoemden neef, in 't pand aan de Vinlienstraat. Het schijnt dat er dikwijls oneenigheid in het gezin hccrschte. Gisterenmiddag te 2 uur hoorden buren dat er weer ruzie was. Zoo naderhand vast kwam te "slaan waren toen alleen de vrouw des huizes, dc heef en de beide kinderen van de gescheiden doch ter thuis. De buren verklaren dat er gescholden werd, zij hoorden een emmer water omvallen en toen het ru moer al een paar uur voortgeduurd had het was loon ongeveer half 5 hoorden zij een mannenstem, jlie riep: „Ik steek je dood!" Even daarna kwam de neef de trap af en ging weg, h l-Wijl kort daarop ook de vrouw naar beneden /.wam. Zij bloedde uit een diepe wonde aan de rech terzijde van dc borst. Desondanks liep zij toch de straat op, waar zij een ageilt van politie ontmoette, die haar naar h*t ziekenhuis aan den Bergweg bracht waar zij terstond werd opgenomen. Zoo gezegd is haar toestand uiterst zorgelijk en vreest men voor 'ihaar leven. Dc politie, die inmiddels gewaarschuwd was, stel de ocgcnblikkclijk een onderzoek in het bewuste .pand in, waarbij geconstateerd werd, dat zoowel in de achterkamer als de daaraan grenzende warande .vi'lj veel bloed lag. Ook werd het wapen, waarmee dc aanslag gepleegd is gevonden: een vrij groot brood mes, dat eveneens met bloedvlekken bedekt was. Dit nies is in beslag genomen. Men hoeft de gewonde vrouw een kort verhoor kun nen afnemen, waarbij zij haar neef als den dader heeft aangewezen. De twee kinderen hebben dit eveneens verklaard. De politie heeft uitgebreide maatregelen getroffen om den dader aan te houden. De dader is gisterenavond laat in beschonken toe stand in zijn woning teruggekeerd en daar door de politie gearresteerd. Bij een verhoor legde hij een Volledige bekentenis af en zcide in drift gehandeld te hebben, Hij is in het politiebureau aan den Bcrg- singel in bewaring gesteld. Arbeider door vallend gesteente getroffen. Op de Mergelgroeve der E.N.C.I. fabriek te Maastricht heeft Woensdagnamiddag een ernstig on geval plaats gehad. Toen men bezig was om van den rotswand door middel van schiet-patronen de mcrgelmassa te doen losspringen, stortte plotseling een aantal mergelblok- ken cn loslatend gesteente naar beneden op de daar werkzaam zijnde arbeiders. De 29-jarige I-I. H. Brounts uit Maastricht, vader van twee kinderen, was er wel het ergst aan toe en moest met ernstige verwondingen en een gebroken been worden opgenomen in het Ziekenhuis Calvarie berg. De ongelukkige werd vervoerd door den G.G.D. evenals de arbeider H., die ernstig getroffen werd aan het rechteroog en die werd opgenomen In de Oogenkliniek. zyn vroegere kosfcjuffrouw doodgeschoten. De dader slaat daarna de hand aan zich zelf. In de Nieuwe Ebbingestraat te Groningen, heeft gis termiddag omstreeks zes uur een verschrikkelijk drama plaats gehad, waarbij tweo menschenlevens te betreuren zijn. In genoemde straat, op den hoek van de Rotter dammerstraat woont de ongeveer 45-jarige mejuffrouw G., pensionhoudster. Zij kreeg gisterenmiddag om zes uur bezoek van haar vroegeren kostganger, den 39-ja- rigen 8. Na 'n korte woordenwisseling trok hij een re volver en loste twee schoten op zijn vroegeer kostjuf- frouw. Zij viel neer en nadat de man zag, dat zij dood was, richtte hij het wapen op zichzelf en schoot zich eveneens dood. Het bericht van het drama verspreidde zich als een loopend vuurtje door de stad, hetgeen een geweldigen toeloop van het publiek tengevolge had. Het parket en de commissaris van politie, de heer S. Molenaar, die het onderzoek leiden, waren spoedig ter plaatse. De lijken zijn ln beslag genomen. Men vermoedt dat hier met een liefdesdrama te doen te hebben. Nader wordt omtrent het drama het volgende ver nomen: Bij de 45-jarige mej. J. G., wier woning zich bevindt in de Nieuwe Ebbingestraat, Ingang Rotter dammerstraat, heeft eenigen tijd ingewoond de 39-jarige J. S., die zich meermalen had uitgelaten, dat hij met haar wenschte te trouwen, hetgeen zij weigerde. Dit heeft herhaaldelijk tot conflicten geleid met het ge volg, dat de juffrouw den kostganger de deur heeft ge wezen. Op Oudejaarsavond vervoegde de voormalige" kostganger zich wederom ten huize van mej. G. Na een kleinen twist had hij haar bedreigd met de toe voeging, dat „het nu maar uit paoest zijn". Hij heeft zijn daadtoen niet volvoerd, doch Is vertrokken. Gisteravond om zes uur heeft hij zich opnieuw aan het huis van mej. G. vervoegd en vroeg haar voor de laatste maal of zij al of niet met hem wilde trouwen. Toen zij pertinent weigerde, greep hij zijn revolver en schoot haar door den slaap, waarna hij de hand aan zichzelf |lqeg. J. S. wa,s monteur, van beroep en was gescheiden. Mèj. G. was éven eensgescheiden en had twee dochters. BROEK OP LANGENDIJK. Oudejaarsavond kwam een meisje van den heer Piel- kenrood zoodanig te vallen, dat haar knie openscheur de en zij zich onder geneeskunidge behanedling moest stellen. WINKEL. Loop der bevolking. Bevolking op 31 December 1929 911 mann, 824 vrou wen, totaal 1735. Vermeerdering door geboorte 13 m. 14 vr., totaal 27; idem door vestiging 149 m., 102 vr.. totaal 251. Totale vermeerdering 162 m., 116 vr. 278. Vermindering door overlijden 8 m., 5 vr., totaal 13; idem door vertrek 131 m., 92 vr., totaal 223; totale ver mindering 139 m., 97 vr., 236. Verschil: mannen: meer 23, vrouwen meer 19, totaal 42. Bevolking op 31 December 1930 934. m., 843 vr., totaal 1777. Voltrokken huwelijken 12. GEMEENTE WINKEL. Ingeschreven gedurende de maand December 1930. Geboren: Catharina, dochter, van. Thomas de Klerk en'Jacoba van Dalen: Petronella, doohter van Jacob Kuperus en Idske de Vos. Gehuwd: Cornelis Kramer, 23 jaar en Geertje Kroon, 23 jaar. Overleden: Lijsbeth Doets, 53 jaar, echtgenoote van Pieter Vader; Jan Jonk, 67 jaar, echtgenoot van Néeltje Korver; Anna Kaashoek, 67 jaar, echtgenoote van Pieter Smit; Klaas Pijl, 78 jaar, echtgenoot van Aaltje Vel. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Trijntje, dochter van Cornelis Zijdewind en Jantje Doorn. POLITIE. Gevonden: een paar handschoentjes. Verloren: een portemonmie mot eenirr t' BRUTAAL. (Buen Humor.) Wat, ben ie er al weer? Een maand ereleden eraf ilc ie een paar schoenen. Ta, mevrouw, en die moeten nu ver zoold wordec Staking in dó kolenmijnen van Zuid-Wales. Engeland beleeft weer zijn zooveelste kolenstaking. Nauwelijks is den eersten dag van het nieuwe jaar aan gevangen en reeds doemt daar de schaduw van een groot arbeidsconflict op. In het kolenbekken van Zuid- Wales hebben n.1. 140000 van de 160000 arbeiders het werk neergelegd en alle hoop .om het conflict bij te leg gen is thans gevestigd op de bijeenkomst van 'n ver- zoeningsraad, die heden Zaterdag zal plaats heb ben. De eigenaars der mijnen in Zuid-Wales die zwaar on der de crisis lijden, gaan niet af van hun standpunt. Hun bedrijf werkt al met verlies en de verkorting van den arbeidsdag zal de productie-kosten verhoogen. Dus is de verkorting van de dagelijksche werkuren alleen mogelijk, indien de werklieden met loonsverlaging ge noegen willen nemen. Nicarragu» weer eens 't tooneel van hevige gevechten. De Middel-Amerikaansche republiek, Nicarragua is weer eens het tooneel geweest van zoo'n korte gue- rilla, welbekend in deze streken. Met vrij groote zeker heid is aan te nemen, dat de rebellenleider, generaal Sandino, hierbij weer een zeer belangrijke rol speelt. Ditmaal is een hovig gevecht geleverd in de bergachtige streek van de republiék, waarbij een Amerikaansche af- deeling mariniers door een bende bandieten werd over vallen en waarbij 8 Amerikanen gedood en er 2 gewond werden. Dezen werden aangevallen, terwijl zij bezig waren met reparatiewerkzaamheden aan telefoonlijnen. Eerst na een strijd van twee uur slaagden zij er in, den vijand terug te drijven, die elf dooden en versoheiden gewonden achterliet. Aan de zijde der Amerikaansche troepen werden acht man gedood en twee waar gewond. On middellijk zijn versterkingen gezonden naar het betrok ken gebied. Volgens de laatste berichten heeft de Amerikaansche senator, King, critiek geoefend op het zenden van sol daten tot steun van de plaatsing van Amerikaansche fondsen In Nicarraugua. Hij verklaarde voornemens te zijn een resolutie in te dienen, strekkende tot het te rugroepen der Amerikaansche troepen. Opstand in Panama. De regeering ten val gebracht. President Arosemena gearres teerd. In de Midden-Amerikaansche republiek Panama, gaat het al evenmin naar wensch. Daar is de revolutie uitge broken, zoodat de Vereen. Staten marine-troepen naar Colon hebben gezonden. Volgens de berichten uit New York is de regeering ten val gebracht en is president Arosemena gearres teerd Later is de president uit eigen beweging afge treden na eerst Armadio Arias, die aan het hoofd van het revolutionnair comité in de hoofdstad staat, tot minister-president te hebben benoemd. De opstand werd door de „Accïon Comunal", een pa triottische organisatie, die de vermeende corruptie der regeeringen onder de presidenten Chiari en Arosemena heftig had aangevallen, ontketend. bezette na het lossen van eenige schoten, het gebouw, veer honderd man het hoofdkwartier der „staatspolitie" welke het eenige staapde leger in Panama vormt, en bezete na het lossen van eenige schoten, het gebouw President Arasemena en verscheidene andere regee- ringsambtenaren werden gearresteerd. De revolutionnai- en in Panama hebben den steun van het volk. Overal heerscht rust. - De autoriteiten te Washington zijn nog niet van de revolutie in kennis gesteld. De door het departement van buitenlandsche zaken ontvangen berichten wijzen echter op eenige agitatie ten gevolge van de economi sche malaise. Italië heeft vTede noodig. Een nieuw jaarsrede van Mussol ini- ïn een rede, welke draadloos is verspreid heeft Mus- solini verklaard, dat hij de vele geruchten wenschte tegen te spreken, die in het buitenland de ronde hebben gedaan over het fascisme en het gevaar, dat dit zou bèteekenen voor den wereldvrede. Hij verklaarde, dat noch hij noch de regeering, "noch het Italiaansche volk zich voor een oorlog wenschen vóór te bereiden. Italië, zoo zeide hij, zou nooit het initiatief nemen tot het be ginnen van een oorlog. Italië heeft vrede noodig. Het fascisme wenscht voor het Italiaansche volk in samen werking met alle andere volken der wereld een toe komst van voorspoed en vrede te verzekeren. Ten slotte gaf Mussolini nogmaals zijn ernstigen wil tot den vrede te kennen en sloot met den wensch, dat de vrede bewaard moge blijven. Is het schip tegen de rotsen te pletter ge slagen. - Vermoedelijk 24 menschen omge komen, Naar wij dezer1 dagen meldden, spoelden Dinsdag morgen bij Egersgrund, aan de Zuidkust van Noorwe gen, over grooten afstand wrakstukken aan, deelen van reddingsbooten en reddingsgordels met de naam van 't Noorsche vrachtschip Torefjell, dat op weg was van Dantzig naar Harstad. Men is overtuigd dat het schip met man en muis is Vergaan. De bemanning bestond uit 22 koppen, op den derden machinist, een Zweed na, allen Noren. Voorts waren de echtgenooten van den kapitein en den stuur man J;;rgensen aan boord, zoodat naar alle waarschijn lijkheid 24 menschen zijn omgekomen. De wrakstukken en voorwerpen van het schip zijn de eenige bewijzen dat het schip vergaan moest zijn, want geen der kustbewoners is getuige geweest van de ramp. Aangespoeld zijn o.a. losgeslagen luchttanks van red dingsbooten, luiken, vele zwemvesten, 8 reddingsboeien 'n zware kajuitdeur van teakhout met koperen beslag, kleedingstukken, o.a. eenige gemerkt met den naam van den kapitein van de Torefjell en een damestaschje, waar in zich o.a. een belastingbiljet en een pas, die beide op naam van de echtgenoote van stuurman J^rgensen stonden, bevonden. Men neemt aan, aldus wordt uit Stockholm aan de N.R.Ct. bericht, dat het schip zeer dicht bij de kust vergaan is en dat alles zoo snel in zijn werk ging, dat niemand zich meer kon redden. Daarop wijst ook, dat men geen noodsignalen heeft opgevangen, hoewel het schip met een zendinstallatie voor draadlooze telegra fie was uitgerust. Omtrent dé oorzaak van de ramp weet men niets met zekerheid. Waarschijnlijk is -het schip ln den nacht van Zondag op Maandag vergaan tijdens den toen heerschenden hevigen storm. De plaats des onheils heeft men echter nog niet kunnen opsporen. Volgens veler meenihg zou het schip gestrand zijn op de ge vaarlijke onderzeesche klip Gjoslingen, bekend uit Ib- sen's „De vrouw van de zee" Anderen vermoeden dat de Torefjell In het duister en tijdens noodweer met volle vaart tegen den loodrechten rotswand van de kust tusschen Egersgrund en Sogndal is aangevaren. De aangespoelde wrakstukken zijn erg beschadigd of ver splinterd cn dit zou de laatste onderstelling steunen, om dezelfde reden wordt echter ook gedacht aan de mogelijkheid, dat het schip op een mijn geloopen kan zijn. Woensdag zouden langs de kust bij Egersgrund en Jaren en in de buurt van Gjeslingen nasporingen wor den gedaan. In afwachting van den dood. Het B. T. A. seinde gister uit Parijs: Hedenmiddag deelde kolonel Desmazcs mede, dat dc maarschalk roerloos op zijn bed uitgestrekt ligt, de handen langs 'het lichaam. Sedert gisterochtend elf uur heeft hij geen druppel water meer gedronken. Zijn toestand is steeds dezelfde. Hij ademt diep cn langzaam. Vela dooden en gewonden. V.D. verneemt uit Warschau: Naar uit hemberg wordt gemeld, heeft op nieuw jaarsdag te Hordenka in een dameszweminrichting een hevige ontploffing plaats gehad. Tengevolge van de slechte constructie ontplofte een der ketels, toen zich 17 vrouwen ïn de badinrichting bevonden. Drie vrouwen en de stoker werden gedood, tien anderen werden zwaar gewond, van wie zes levensgevaarlijk. AARDSTORTING AAN DE GLOMMEN. Geen slachtoffers, groote schade. Uit Oslo in Noorwegen: In de buurt van Sarpsberg (ten z.o. van Oslo) heeft gisteren een ernstige aardstorting plaats gehad. Door de in dc rivier gestorte aardmassa werd de scheep vaart eenige uren belommerd, maar thans kan men de vaargeul weer passeeren. Menschenlevens zijn niet to betreuren, maar de schade zal waarschijnlijk aan zienlijk zijn. EEN BOODSCHAP VAN DE „LUSITANIA"? Bericht in een flesch. V.D. meldt uit Husum (Slcesw.-Holstein), dat er daar een flesch is aangedreven, blijkbaar afkomstig van het s.s. „Lusitania", dat tijdens den oorlog ge torpedeerd werd. Do flesch, die geheel bedekt was met zeewier, be vat een door tien passagiers onderteckende mededee- ling, n.1. dat de „Lusitania" binnen tien minuten zou zinken. Daar deze mededeeling als authentiek wordt be schouwd, is zij doorgezonden naar de Cunard Line. ONDERGANG VAN DE „TOREFJELL" BEVESTIGD Allo opvarenden omgekomen. V.D. verneemt uit Oslo: Bevestigd wordt, dat het Noorsche stoomschip „To refjell" met 24 menschen aan boord is vergaan. (Zie ook elders in dit nummer). Aangenomen wordt, dat het schip Zaterdag j.1. ten gevolge van een ontploffing ge zonken is. Uit aangedreven wrakstukken is komen vast to staan, dat een ontploffing heeft plaats gehad. Men vermoedt, dat de bemanning in het voorschip was en dat zij geen tijd had, zich aan dek te begeven, voordat het schip zonk. Verder neemt men aan, dat de kapitein, de stuurman en hun vrouwen in den slaap ten gevolge van de ontploffing zijn gedood. STIJGEND AANTAL DOODEN BIJ DE ENGELSCHE LUCHTMACHT. Uit Londen: In het afgeloopen jaar zijn bij de Engel- sche militaire luchtvaart 65 personen om het leven ge komen, hetgeen 23 meer is dan in het jaar 1S29. EEN VOORDEELIGE LUCIFER. Vondst van een Weensch scheikundige. 600 keer te gebruiken? De Weensche scheikundige, aldus wordt aan de „Tel." gemeld, dr. Ferdinand Ringer heeft een octrooi aange vraagd voor een „eeuwigdurenden lucifer", die, ter grootte van een gewonen lucifer, de mogelijkheid biedt, ongeveer zeshonderd maal te worden aangestoken. De geheèle lucifer is vervaardigd van hetzelfde chloride, dat den kop vormt van een Zweedschen lucifer, doch dr. Ringer is erin geslaagd, bij deze chloride-massa een stof te mengen, die door stikstofontwikkeling tijdens het branden het uitgaan vergemakkelijkt en bovendien verhindert, dat het lucifershoutje bij een geringe warm- te-ontwikkeling zelf in brand geraakt. KOKENDE BANDJIR IN HET MOENTILANSCHE. Bevolking vlucht in paniek. Aneta meldt uit Semarang: Donderdagavond veroorzaakten gevaarlijke bandjirs van kali's in het Moentilansche een ware paniek in Moentilan, dat half werd ontruimd door de bevolking, die naar Magelang vluchtte. De oorzaak is hoofdzake lijk gelegen in een geweldige stroomvorming van de kali Blongkeng, die met kokend water bandjirde, waar door de brug over de kali Blonkeng te Moentilan vol komen in stoom verdween. Na. een ingesteld onderzoek bleek, dat een en ander geen gevaar opleverde, terwijl ook geenerlei schade werd aangericht. In den loop van den nacht keerden de vluchtelingen terug. EEN BEWOGEN BEGIN IN AMERIKA. Handdrukken, schietpartijen, heroovinyen, arrestaties wegens dronkoyschap. President Hoover heeft het op Nieuwjaar wederom in letterlijken zin volhandig gehad. Hij hoeft naar Reuter meldt niet minder dan 6429 handen gedrukt van bezoekers van het Witte Huis. Het jaar is in de V. S. begonnen met een groot aantal schietpartijen cn beroovingen. Een politieagent werd gedood, twee anderen werden doodelijk gewond. In het heel land is het nieuwe jaar op luidruchtige wijze gevierd, waarbij 150 arrestaties plaats hadden van personen die „onder den invloed" waren. Bij de oudejaarsvicring zijn, naar het N. T. A. meldt, te San Fmncisco 22 personen om het leven gekomen, meerendeels tengevolge van alcoholvergifii- ging. AUTO BIJ CHICAGO DOOR TREIN GEGREPEN. Negen personen gedood. Reuter seint uit Chicago: In de omgeving der stad heeft op een overweg een botsing plaats gehad tusschen een trein en een auto. Negen personen werden hierbij gedood. ERNSTIG AUTO-ONGELUK OP SUMATRA. Drie planters vetrdronken. Aneta seint uit Medan: Een auto, waarin gezeten waren de planters S. Sie- ber, Roland Schiess cn Rohert Allan Douglas, allen werkzaam op de onderneming Si-Boc!an van do Rub ber-Mij. SiBoelan te Medan, gemakte in de rivier. Alle inzittenden verdronken. ZONDAG 4 JANUARI 1931. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Poel. Julianadcrp, voorm. 10 uur, Ds. Damsté. Bevestiging Kerkeraad. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds Damsté. Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. Van Loon. Bevestiging van Kerkeraadsleden. Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Zillinger Molenaar. Bevestiging van Kerkeraadsleden. Winkel, nam. 7 uur, Ds Zillinger Molenaar.

Schager Courant | 1931 | | pagina 10