POSTER'C aanhouden van Stierkalveren in verband met de afstamming." J^RugpijnNierenPillen Waarnaar men luistert n Onzekerheid van bestaan. De aarde beeft. Haar pasgeboren kind gedood. Op haar man geschoten. De heer E. Koster. Secretaris van den Prov. Bond van Rundveefokvereenigingen in Noord-Holland schrijft ons: Na de inleiding over „Het aanhouden van stierkalve ren in verband met de afstamming" gehouden op de 54e ^lgemeene vergadering van den bond 17 Dec. j.1. te tloorn, ontstond eenige discussie over de vraag in hoe verre de critiek van de Rijksveeteeltconsulentcn de hee- ren de Jong en Anema van invloed was geweest op de afname van ons fokvee. Door enkele uitlatingen van bezoekers der vergadering, ■welke ons nadien bereikten Is ons gebleken, dat door deze discussie, de aandacht eenigermate is afgeleid van de hoofdstrekking der inleiding. Het kwam ons daarom wenschelijk voor nog eens in korte trekken de hoofdpunten va.n de gedachtegang in het betoog hierbij te releveeren. 1. Do toestand vóór het instellen van de folckery-re- gistratie. In de eerste plaats werd genoemd dat men in Noordholland als veefokkende provincie reeds vanouds getracht heeft de veestapel te verbeteren. Daarbij werd gereleveerd dat vanwege een groot aantal gemeentebe sturen de stierenihouderij werd verzorgd. De veronder stelling werd hierbij uitgesproken, dat door besmette lijke veeziekten en daardoor sterfte onder het vee de re pultaten niet altijd gunstig zijn geweest. 2. Het oprichten van stamboeken en de Kegeerings- zorg voor de rundveefokkerij. Vervolgens werd genoemd dat in het laatste kwartgedeelte van de vorige eeuw de stamboeken werden opgericht. In deze provincie werkten toen het Noordhollandsch- en het Nederlandsch Rund vee Stamboek, Van een grooten Invloed op de veefokke rij zijn deze organisaties waarschijnlijk in den eersten tijd niet geweest. In 1897 wei-den door de Regeering over het geheele land ingesteld de zoogenaamde Provinciale Veeverbete- ringscommissies. Op aanmoediging en met finantieelen steun van de Noordhollandsche Commissie werden hier de fokverecnigingen opgericht, zoodat daardoor in deze provincie de geregistreerde fokkerij zich in de2ö richting en organisatievorm heeft ontwikkeld, waarbij vooral aandacht werd geschonken aan de melk-controle. 3. De rundveefokvereenigingen en de Provinciale Bond van fokverecnigingen. In den eersten tijd va.n hun bestaan werkten de fokvereenigingen geheel los van el kander en op geheel verschillende manieren werd de administratie gevoerd en de fokdieren aangewezen. Om ihierin verbetering te brengen en een meer uniforme werkwijze te bevorderen werd in 1903 opgericht de Pro vinciale Bond van Runveefokvereenigingen in Noord- holland. Door den inleider werd er op gewezen dat men 3n de eerste jaren daarih niet geheel slaagde, hetwelk wel tot uiting kwam op do groote Nationale Landbouw tentoonstelling welke in 1913 te' 's-Gravenhage werd ge houden. In doorsnee kon het uit Noordholland ingezon den vee zich niet boven de middelmatige inzendingen verheffen. In de latere jaren is er wel meer vooruitgang gekomen, tenminste afgaande op de uitslagen van de groote ten toonstellingen in de jaren 1923 en 1928 te 's-Gravenhage gehouden. Volgens de uitspraken van de onpartijdige Jury-leden en ook volgens de verslagen van de desbetreffende ge denkboeken over deze tentoonstellingen kwam het Noordhollandsche vee beide keeren aan de spits. 4. Critiek op het werk. Vanaf 1927 werd door de Rijks veeteeltconsulentcn de heeren de Jong en Anema critiek uitgeoefend op het werk der Noordtoallandsohe vereeni- gingen voornamelijk op het melkonderzoek en de ter Centrale Keuring aangeboden stieren. 5. De Fokrichting. Deze critiek was de aanleiding om het werk nog eens onder de loupe te nemen en te zien wat eventueel verbetering behoeft. Ten opzichte van het melkonderzoek komt de inlei der tot de conclusie, dat het vierweeksch melkonderzoek hetwelk door de Regeering ais volwaardig wordt be schouwd, absoluut voldoende is om de dieren op hun melk en vet te leeren kennen. Aan fokkers welke de kans meenen te hebben om fokvee in het binnenland te verkoopen geeft hij in overweging tweeweeksch melk onderzoek toe te passen. Drieweeksch melkonderzoek acht hij in dit verband beslist niet voldoende. Ten opzichte van het fokvee wordt de meening uitge sproken, dat in de eerste plaats de productie voor melk en vetopbrengst zeer belangrijk vooruit is gegaan en zeer goed genoemd mag worden. Verder dat in doorsnee het exterieur van ons vee gaat in de richting van de eischen welke men aan het zwartblonde Hollandsche melkvee, mag stellen, n.1. in de eerste plaats een ruime bouw van den romp in het algemeen en in het bijzonder van de ribben en buikwand in het belang van voedsel berging en verwerking daarvan. Dan zijn ruime uiers, goede melkteekens, soepele huid en fijne kop en horens meestal regel. Ook is vrijwel regel voldoende zware en droge beenen met goeden stand. Als voorkomende fouten werden genoemd, soms wat scherpe iets hooge kruiskam, wat weinig behangen- heid in «het achterstel en een enkele maal wat arm gespierde vcorhand. Verder wat laat rijp, hetgeen voor al voor de jaiige stieren een bezwaar genoemd mag worden. Hier tegenover werd gesteld de fokrichting van een andere streek, zooals deze op de dit najaar gehouden keuring werd gedemonstreerd. Door den inleider werd er op gewezen, dat de dieren zich in doorsnee kenmerk ten door een zeer correcte, gesloten en gespierde bouw. Over het algemeen konden de melkteekens en vooral de uiers hem niet bekoren. Vergeleken met Noordholland zijn de dieren uit deze streek, correcter en gespierder gebouwd. Wat vroeger rijp, maar hoogst waarschijnlijk vrij belangrijk minder in melk en vetopbrengst. Met een voorbeeld van melkstaten van voorouders van twee stieren, vertegenwoordiger van belde fok- inrichtngen toon spreker het verschil in opbrengst aan geld aan. Op grond hiervan meent spreker ondanks de ge noemde critiek te moeten adviseeren op den ingeslagen weg voort te gaan en vooral aan den ruimen bouw en goede melkteekens aandacht te blijven schenken. 6. Hoogere eischen stellen bij het aanlokken van stieren. Ofschoon de meening werd uitgesproken, dat de fokrichting geheel gaat in het belang van de ren tabiliteit van het veehoudersbedrijf, geeft de inleider toch als zijn meening te kennen, dat er nog verschil lende zaken zijn, welke met het oog op een grootore vooruitgang van den veestapel beter verzorgd konden worden. O.m wordt daarbij gesvezen op het aanhouden van stierkalveren. Vergeten wordt volgens hem meer malen dat de stier als het ware de halve veestapel vertegenwoordigt. Jonge fokkers" houden vaak uit on kunde stierkalveren aan van moederdleren welke hier voor onvoldoende waardig zijn, hetzij uit een oogpunt van onvoldoende goede afstamming, hetzij uit onvol doend goed exterieur en oudere fokkers doen dit meestal uit handelsoverwegingen. Vervolgens wordt door den inleider aan de hand van de uitslagen der keuringen over 19271930, met cijfers aangetoond, dat de kans van goedkeuring van stieren uit moederdieren met onbekende afstamming zeer gering is. En ten slotte geeft hij een beschouwing over de toeslagpunten, waaruit blijkt, dat dieren met de hoog ste punten voor afstamming ook de meeste kans heb ben' voor goedkeuring op het exterieur en derhalve ook wel de meeste kans zullen geven van de goede over erving der gewénschte eigenschappen van onze fok dieren. AMOKMAKER AAN EOORD VAN EEN STOOMSCHIP. Dat we moeten werken om aan de kost te komen, ls heelemaal niet erg. Integendeel: werken is een zegen. Natuurlijk kan het te erg worden en raakt men door al to zwaren en al te langen arbeid op cn "versloten lang vóór zijn tijd. Ieder onzer kent daar voorbeelden van, onder de "vrouwen nog meer clan onder do mannen, en het is «cn zware aanklacht tegen onze maatschappij, die z*dk moordend slooven en zwoeken noodzakelijk maakt. M erger lijkt ons echter de onzekerheid van be staan, welke als een dreigend zwarte wolk het le- V0u van, w*e weet koe velen verduistert. Het zijn niet de loonarbeiders alleen, die er door bedreigd worden; 't is ook het lot van vele „zelfstan- tugenvooral in tijden van eenigszins erge en lang durige malaise. Hen arbeider kan het overkomen, dat zijn werk gelegenheid plotseling ophoudt te bestaan. Kleine ondernemingen worden opgeslokt door groote en voor men er erg in heeft cn zonder dat men er iets tegen doen kan, staat men op straat. Ook kan het voorkomen, dat nieuwe machines in gebruik worden gesteld, dat er een reorganisatie piaats heeft of dat de arbeid wordt gerationaliseerd. Allemaal prachtige dingen en economisch volkomen gerechtvaardigd, om niet te zeggen geboden. .gelukkig echter als men weg-gereorganiseerd Sfi niet mccr tot (le jongsten behoort! up bitteren toon hoorden we eens zoo'n slachtoffer van ac rationalisatie zeggen: 'o- f^onds ga je Sozond na-ar bed en je kostje lijkt gekocht, maar als je 's morgens wakker wordt, lig je op de keien." En dan gaat het bergafwaarts. Eerst verdwijnen de spaarduitjes, voor zoover die er nïïr Nieuw wordt niet meer gekocht en de maaltijden worden sober, om niot te zeggen schraal. Er treedt verarming in en onwoerstaanbaar zakt men weg naar een lager levensplan, tot men is weggezon- e. m de,?ijen van het pauperisme. Slechts een middel is er, dat deze hellevaart kan sluiten; werk, nuttig werk voor behoorlijk loon. Armenzorg is in zulke gevallen een vernedering, ook al vermijdt men dezen leelijken naam en al spreekt men van maatschappelijk hulpbetoon. Dit is prachtig voor zieken en ongelukkigcn, die niet tot werken m staiit zijn, doch past niet voor den gaven mensen, die wil en kan werken. i w ^öeft recht op meer, omdat de maatschappij slechts door arbeid kan bestaan. Dit is de rechtsgrond jan de werkloozcnvorzckering, waarvan de kosten in zijn goede dagen mede door den arbeider zelf worden gedragen. !S- Gen, vruc^lt der organisatie, waaraan heel r»ïïkIk"6 ,bazc!1 n?& niet zijn. De groote wel. hun arbe!dersUn n 200 goed> ncen beter nog dan ?p.wat anderen reeds bereiken, brengt geen vei betering, wel verbittering. Wat uitkomst kan brengen, is: Het goede voorbeeld volgen. Krachtige aardschok bij Napels. Op verschillende plaatsen schade aangericht. Waarschijnlijk geen slachtoffers. V.D. verneemt uit Rome: Ongeveer 50 K.M. ten oosten van Napels, te San Sossio en te Baronissi in de provincie Avellino is Woensdagmiddag eon hevige aardschok waargeno men. Ken aantal hulzen, die bij de groote aardbe ving van den afgeloopen zomer reeds schade hadden opgeloopen, stortte in. Op verschillende plaatsen zijn de clcctriciteits- en gasleidingen vernield, tengevolge waarvan eenige branden ontstonden. Nadere bijzon derheden omtrent den juisten omvang der aardbe ving en mogelijke slachtoffers ontbreken, maar men heeft alle reden om aan te nemen, dat men hier slechts te doen heeft met een weliswaar krachtigen, maar geheel plaatselijken aardschok, die geen slacht offers heeft geëischt. Zeebeving in den Stillen Oceaan. Volgens een „Associated Press'-bericht moet in den Stillen Oceaan een zeebeving van buitengewone he vigheid hebben plaats gehad. In de Chileensche stad Coquimbo en elders ont stond onder de kustbewoners een groote schrik, daar buitengewoon hooge golven over de kust sloegen. De zee heeft een zeer merkwaardige groene kleur. Het zeewater verspreidt een hevigen stank, vermoe delijk doordien bij de uitbarstingen op den bodem van den Oceaan zich gassen hebben ontwikkeld en door de verrotting der millioencn visschen, die door de uitbarsting gedood zouden zijn. De overheid heeft de kustbewoners gewaarschuwd om niet in zee te baden. In verschillende kustplaatsen heerscht een bui tengewone hitte. Ook zijn aardschokken govoeld, die lang aanhielden. V.D. verneemt nog uit Londen: Gelijk gemeld, is het gebied der Chileensche eilan den door een ontzettende zeebeving geteisterd. Er werd een golf van 2>2 meter, hoogte waargenomen, die zelf een der kleinere eilanden heeft overstroomd en verscheidene huizen heeft weggeslagen. De inboorlingen wisten zich in veiligheid te stel len door in de palmboomen te klimmen. Gelijk be kend had de zeebeving reeds plaats op 24 December, dus op denzelfden tijd waarop de aardbeving in Ar gentinië woedde. Zij bestreek een gebied van 10.000 zeemijlen, nl. tusschen de eilandengroep Noordelijk van Australië en de Zuid-Amerikaansche kust. RIJKE AMERIKAANSCHE JONGEN ONTVOERD. Door een gewapenden neger. Uit New-York: De dertienjarige Adolphus Orth- wein, een zoon van rijke ouders, is door een met een revolver gewapenden neger ontvoerd in een dorp bij St. Louis. De jongen zou per auto naar de boerderij van zijn grootvader worden gebracht, doch de wagon had het park, dat zijn woning omringt, nog niet ver laten, toen een neger te voorschijn sprong en den chauffeur dwong hem zijn zitplaats af te staan. Eenige honderden meters verder bracht de neger den jongen in een kleineren auto over. Pogingen der politie om den jongen te vinden zijn vruchteloos gebleven. Men gelooft, dat het den neger om een losgeld te doen is. Twee personen gestoken. Aneta seint uit Tandjong Priok: Aan boord van de „Van Cloon" der Kon. Paket- vaart-Mij. heeft een Javaan, boos over een schrob- beering van den stuurman, den heer Gelly, dezen met een mes o.a. in den buik gestoken. De vierde stuurman, de heer Sigie, kreeg steekwonden van minder ernstigen aard. De kapitein, de heer De Weerd, wist den amokmaker te overmeesteren. De gewonden werden naar het hospitaal gebracht. Hier bleek, dat de heer Gelly ernstig gewond was en ope ratief ingrijpen noodzakelijk was. Nader seint Aneta: De toestand van den stuurman van de „Van Cloon", die door den amokmaker zwaar gewond werd. den heer Gelly is niet zoo ernstig als aanvankelijk werd gedacht. ERNSTIGE GASVERSTIKKING TE ANTWERPEN. Twee Nederlanders om het leven gekomen. V.D. verneemt uit Antwerpen: Alhier heeft een ernstig geval van gasverstikking plaats gehad, waarbij twee Nederlanders om het leven zijn gekomen. Het betreft hier den 46-jari- gen Frans Lambrechts en den 17-jarigen Frans Go- vers. beiden afkomstig uit Putte (Noord-Brabant), die voor zij zich ter ruste hadden begeven, verzuim den de gaskraan dicht te draaien, met het noodlot tig evolg, dat beiden den dood vonden. REDDINGSWERK OP DE ENGELSCHE KUST. De Engelsclie reddingsbooten van de 14 groote reddingsstations hebben in het afgeloopen jaar 265 per sonen bij schipbreuken gered en 29 schepen voor on dergang weten te behoeden. De bemanning dezer 29 schepen is niet in het getal 365 begrepen. Zorgen dragen het hunne bij tot ontwikkeling van nierkwalen. De nieren hebben toch reeds genoeg te doen met hun taak om het bloed te filtreeren van de erin voorkomende onzuiverheden. Als deze organen overbelast worden, is het derhalve geen wonder, als zij hun werk niet meer behoorlijk doen, waardoor een overmaat van urinezuur zich in het lichaam kan ophoopen. Dit urinezuur kan zich in den vorm van scherp gekante kristallen afzetten en rheumatiek, spit of ischias veroorzaken. Soms vormt zich niergrüis en vaak doen zich urine- of blaasstoornissen voor. Maak bijtijds gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Deze kunnen trage nieren weder opwekken en versterken, het overtollig urinezuur afvoeren en een einde maken aan uw kwalen. Bij alle drogisten enz. f 1.75 p. flacon. DE TREINAANSLAGEN IN DUITSCHLAND. De leider der baan wacht gearresteerd. Wolff meldt uit Berlijn: De leider der baanwacht in Halberstadt wordt, naar de „Vorwarts" uit Brunswijk verneemt verdacht van de talrijke aanslagen op spoortreinen, welke in het afge loopen jaar hebben plaats gehad. Hij ls gearresteerd. Vrouw te Den Haag aangehouden. Het Haagscho Corr. Bur. meldt d.d. 31 Dec.: De olitie alhier heeft aangehouden als verdacht De politie alhier heeft aangehouden als verdacht scheiden 24-jarige vrouw, die hier ter stede op haar kamer in den nacht van 29 op 30 dezer is bevallen. Andere pensiongasten hebben een kindje hooren schreeuwen. Kort daarna is de vrouw uitgegaan als of er niets gebeurd was, hetgeen de aandacht trok van de pensionhoudster. In verband daarmede is de vrouw gearresteerd. Bij het eerste verhoor bekende zij, dat zij inderdaad was bevallen en dat het kind ge leefd had. Zij ontkende echter, zich te hebben schul dig gemaakt aan kindermoord of kinderdoodslag, v ol gens haar is het kind denzelfden dag een natuurlij ken dood gestorven en daarom hoeft zij het in oen doek en papier gewikkeld en in een der Haagscho grachten geworpen. Sinds gisteren is er gezocht cn gedregd, echter zonder resultaat. Do vrouw is opgc^ nomen in een der ziekenhuizen hier ter &te>de. Nadat de vrouw eerst een poos van huis was weggeweest. Sedert geruimen tijd bestond er oncenigheid tus schen de echtelieden C. A. te Rotterdam, welke twis ten er toe hebben geleid, dat de vrouw haar man ver liet en bij haar ouders to Egmónd aan Zee ging wo nen. Woensdag is zij opeens naar Rotterdam terugge komen en naar den Zwaanshals gegaan, waar haar man werkt. Zij vroeg hem te spreken en toen hij naar haar toe kwam, haalde zij een revolver te voor schijn en loste zij op korten afstand een schot op hem. Het schot miste evenwel en de man sloeg op de vlucht. Zij zond hem daarop nog een kogel na, wel ke hem licht aan het hoofd raakte. Hij is in het zie kenhuis aan den Bergweg behandeld. De vrouw is aangehouden cn opgesloten. In het wapen zaten nog 3 scherpe patronen. FOURAGEHANDELAAR BEDOLVEN ONDER ZAKKEN GRAAN. Ongeval te Spanbroek. De fourageihandelaar P. Koomen te Spanbroek liep Woensdag met zijn zoontje door het pakhuis, toen plotseling een stapel mét graan geladen, zakken neerviel, waaronder hij bedolven werd. Met een gebro ken dijbeen ïb hij naar het ziekenhuis te Hoorn ver voerd. Het jongetje bekwam gé.en letsel. LAFFE STEEKPARTIJ TE WAALWIJK. Jongeman zeer ernstig gewond. In het naburige Babiloniënbroek bij Waalwijk, was Woensdag een 5-tal opgeschoten jongens uit Dussen bekend als leden van de z.g.n. Zwarte Bende aan het biljarten, aldus meldt de Crt. Na het slui tingsuur ontmoetten deze onverlaten drie te Waalwijk wonende zeer oppassende jongelui. Zonder aanlei ding staken zij met eon mes naar A. v. H. Bewuste loos viel dezo neer. Daarop werden B. v. H. en A. B. ernstige messteken toegebracht. De toestand van A. v. H. is zeer ernstig, zoodat het ergste kan worden verwacht. Zondag 4 Januari. Hilversum (1875 M.) V.A.R.A. 8.45 Actueele mededeellngen van Ned. "Voetbalbonden; 8.55 Tulnbouwhalfuurtje door S. S. Lantlnga, Onder werp: „Kunstmest en zijn gebruik"; 9.25 Mededeelin- gen in Esperanto; 9.40 Orgelspel door Johan Jong; 10.00 Concert door het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 10.30 Voordracht door Martlen Beversluis; 10.50 Vervolg Concert; 11.15 Toespraak door G. J. Zwert- broek; 11.30—12.00 Vervolg Concert. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein; 12.01—12.30 Radio-Volks-Universiteit. Cursus „Flim en Filmkunst" door L. J. Jordaan; 12.30 2.00 Middagconcert door het AVRO-Octet; 2.00—2.30 Boekenhalfuur; 2.30—4.00 Concert door het Concert gebouw-Orkest o.l.v. Pierre Monteux. Solist: Alexander Moskowski; 4.00—4.25 Voordracht door Julia de Gruy- ter; 4.255.00 Gramofoonmuziek. In de rustpoos: Sport berichten van Vaz Dlas. V.A.RA. 5.00—6.00 Uurtje voor den Nederlandsohen Blindenbond. V.P.R.O. 6.00 Ziekenhalfuur. Spreker: Dr. D. Miedema; 7.00 Kerkuitzending uit de Luthersche Kerk te Amersfoort. Spreker: Ds. J. Dikboom. A.V.R.O. 8.00 Tijdsein. Sport- en Nieuwsberichten; 8.159.15 Po pulair Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 9.15—9.45 Declamatie door Kommer Kleyn; 9.45 11.00 Populair concert door het Omroep-Orkest, met medewerking van Henk Viskil (tenor); 11.0012.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Hulzen (298 M.) N.C.R.V. 8.30—9.30 Morgenwijding. K.RO. 10.1511.45 Uitzending van de Hoogmis uit de kerk van H. Maria Hemelvaart te Kampen; 11.4512.00 Le zing; 12.00 Tijdsein; 12.011.30 Lunchmuziek door het K.R.O.-Sextet; 1.30—2.00 Lezing; 2.00—2.30 Literair halfuurtje; 2.304.00 Solistenconcert; 4.00—5.00 Zleken- lof uit Bloemendaal. N.C.R.V. 5.00 Avondkerkdienst uit de Ger. Kerk te Pernis. Voorganger: Ds. C. Stam. K.RO. 7.45—8.10 Lezing; 8.108.15 Intenties; Voetbaluitslagen V. d, R.K. Voetbal-Federatiè; 8.1510.40 Concert door het K.R.O.-Orkest o.l.v. Joh. Gerritsen; 10.40—11.00 Epiloog. Maandag 5 Januari. Hilversum (187S M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.019.50 Gramofoonmuziek; 10.00 Tijd- hein; 10.0110.15 Morgenwijding; 10.3012.00 Ochtend muziek door het AVRO-Kwintet 12.00 Tijdsein; 12.30— 2,00 Concert door het Orkest van het Luxor Theater te Rotterdam; 2.002.30 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 2.30—3.00 Lezing door N. Dixon. Onderwerp: „Soendar Singh"; 3.00—3.30 Kamermuziek door het Haydn-Kwartet; 3.304.30 Loetafoon-Varia; 4.305.30 Kinderuurtje door A. D. Hildebrand; 5.30— 0.45 Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 6.45—7.15 Dr. P. H. Ritter Jr. spreekt over „Zwerf tochten" door Jüst Havelaar; 7.157.30 Voortzetting Concert; 8.00 Tijdsein; 8.018.30 Populaire gramofoon muziek; 8.85—10.00 Concert te geven door het Concert gebouw-Orkest o.l.v. Corn. Dopper; 10.00 Nieuwsberich ten van Vaz Dias; 10.15—'11.00 Aansluiting van „Con- cordia" te Breda. Uitzending van het Concert te geven door Dajos Bela en zijn Orkest; 11.0012.00 Gramo foonmuziek; 12.00 Sluiting. Huieen (208 M.) N.C.R.V. 8.008.15 Schriftlezing; 8.159.30 Morgeneoncert; 10.30 11.00 Korte Ziêkendienst; 11.0011.30 Lezen van Chr. Lectuur; 11.3012.30 Gramofoonmuziek; 12.30—1.45 Or gelconcert uit de Herst. Evang. Luth. Kerk te Am sterdam, door Jan Zwart; 1453.15 Vroölijk program ma; 3.163.45 Cursus Knippen en Stofversieren; 3.45 4.00 Verzorging van den zender; 4.00—5.00 Ziekenuurtje; 5.0O—5.45 Cursus Handenarbeid voor de Jeugd; 5.45 7.00 Concert; 6.306.40 Vaz Dias: Koersen; 7.007.30 Gramofoonplaten7.30—8.00 Lezing over: „Het wezen der beeldvorming bij de fotografische plaat"; 8.008.50 Concert door de Arnhemsche Orkestvereeniging o.l.v. Martin Spanjaard. Solist: Jac. Ph. Caro (bas); 9.20 10.10 Vervolg Concert; 10.10—10.20 Persberichten Vaz Dias; 10.20—11.30 Gramofoonplaten. Dinsdag 6 Januari. Hilversum (1875 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.019.50 Gramofoonmuziek; 10.00 Tijd sein; 10.0110.i5 Morgenwijding: 10.30—12.00 Ochtend muziek door het AVRO-Kwintet 12.00 Tijdsein; 12.30 2.00 Concert door het Orkest van het Theater Tuschins- ki te Amsterdam; 2.00—2.30 Halfuur voor de vrouw; 2.303.00 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 3.004.00 Knipcursus; 4.004.30 Gramofoonmuziek; 4.30 5.00 Piano-studie-muziek door Egbert Veen en Louis Schmldt; 5.005.30 Radio-Kinder-koorzang o.l.v. Jacob Hamel; 5.307.00 Concert door de Haarlemsche Orkest- Vereeniging; 7.007.30 Engeleche les voor Beginners; 8.008.30 Radio-Volks-Universiteit: Muziekcursus; 8.30 —9.30 Gramofoonmuziek; 9.3010.00 Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 10.00 Persberichten van Vaz Dias; 10.15—11.00 Voortzetting Concert; 11.00 12.00 Dansmuziek uit het Cabaret la Gaité te Amster dam; 12.00 Sluiting. Hulzen (298 M.) K.RO. 8.05—9.15 Morgenconcert; li.30—12.00 Godsdienstig Half uurtje; 12.00 Tijdsein; 12.01—1.30 Luchmuziek door het K.R.O.-Trio; 1.30—2.00 Gramofoonmuziek; 2.003.00 Vrouwenuurtje; 3.05—3.30 Knipcursus; 3.30—4.00 Ver zorging van den zender; 5.006.30 Gramofoonmuziek; 6.30—45.45 Verbonds-Radlokwarticrtje; 6.457.15 Cursus Schriftverbetering; 7.15—7.46 Spreker: Mr. F. Vorst man. Onderwerp: „Kapitalisme"; 7.458.15 Gramofoon muziek; 8.15—10.45 Concert door het K.R.O.-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen, (Uitzending uit Zwolle); pl.m. 9.00 Persberichten van Vaz Dias; 10.45 Toespraak dooi den Voorzitter van den K.R.O.; 11.00—12.00 Gramofoon muziek.

Schager Courant | 1931 | | pagina 11