SchagerCourant W. en H. i. E Derde Blad. HARENKARSPEL Opeirng v?n het Tehuis voor Ouden van Dagen en Hulpbehoevenden te Dirkshorn. LANGEND !JK HOOGWOUD W1ERINGERWAARP H. ERIKS, oud-Burgemeester van PETTEN. ANNA PAULOWNA De postkantoren te Anna Paulowna. S C H 0 0 R L Z IJ P E KOEGRAS WIERINGEN Marktberichten. Binnenlandsch Nieuws. Verkeersongelukken. Zaterdag 3 Januari 1931. 74ste Jaargang. No. 8792 Op Donderdag 1 Januari 1931 zijn met den Kerkeraad in het Tehuis aanwezig: H.H. Kerkvoogden, de heeren L. Reuvers, Jb. Dam en A. Kistemaker; H.H. Notabe len, de heeren P. Berkhouwer, W. Molenaar, C. Bregman en S. van der Oord; de heer D. Groenhart, arts, Voorts de heer T. Heerschap en zijn echtgenoote, Mej. J. Heer schapde Wit, en de verpleegden: Simon Asjes, Jan van der Oord en Jan Slikker. De Kerkeraad is vertegenwoordigd door de heeren C. Bregman en S. Bood, ouderlingen, de heeren S. van der Oord en H. de Vries, Diaken en de Voorzitter. Me de is aanwezig de heer J. Paarlberg, die a.s. Zondag in eijn ambt van Diaken zal worden bevestigd. De Voorzitter, Ds. G. de Leeuw acht het een voorrecht de aanwezigen te mogen verwelkomen bij dit heugelijk feit, dat een belangrijke plaats inneemt in de annalen, zoowel van onze burgerlijke als onze kerkelijke gemeen te. In de eerste plaats betuigt hij namens den kerkeraad Eijn dank aan heeren kerkvoogden, die vooruitzienden Iblik paarden aan ruimheid van hart, om uit de door Ifcen beheerde geldmiddelen der kerkelijke gemeente het etichtingskapitaal beschikbaar te stellen. Mede aan hee ren notabelen, die daaraan hun goedkeuring hebben ge hecht. In het bijzonder gedenkt hij wat de heer A. Kis temaker voor de stichting gedaan heeft. Niet alleen Is het zijn Initiatief, waardoor zij tot stand kwam, maar dn den waren zin van het woord heeft hij den kerke raad met raad en daad in de voorbereidende werkzaam heden ter zijde gestaan. Zijn helder oordeel, zijn juist inzioht en zijn kennis van zaken waren daarbij van on miskenbare waarde. Tot zijn leedwezen ontbreekt het hoofd der burgerlijke gemeente, burgemeester H. Nolet, die mede was uitge- noodigd de openingsplechtigheid met zijn tegenwoordig heid te vereeren. Spr. brengt hem echter, schoon afwe zig, dank voor de gevoelvolle woorden, waarmede hij schriftelijk zijne afwezigheid verontschuldigt en zijn hartelijke sympathie betuigt met wat de Ned. Herv. Gemeente tot stand bracht. Zijn algemeen beminde voor ganger, burgemeester Burger, zou hem dat niet hebben verbeterd. Dank zij de uitvoerders van het werk beantwoordt de Jonge stichting aan de stoutste verwachtingen. Aan alles is te bespeuren, dat bij de uitvoering niet alleen de beurs, maar ook het hart zijn rol heeft vervuld. Een woord van hulde komt toe aan de heeren H. de Vries en J. Wartenhorst, die het ontwerp maakten, en aan de mannen, die het in hout, steen en kleuren realiseerden, de heeren H. de Vries, J. Ruis en A. Kistemaker. Tot groote tevredenheid werd door de heeren C. Bregman en P. Wink het huis van meubelen, vloer- en raambe- Ikleeding voorzien, terwijl de heer P. de Goede op uitne mende-wijze de installatie voor centrale verwarming en de electrische geleiding verzorgde. Op hoogen prijs stellen we de belangstelling door onzen gemeentelijken geneeskundige, den heer D. Groenhart, door zijn tegenwoordigheid aan den dag gelegd. Op zijn kennis en bekwaadheid zal voor en na een beroep moe ten worden gedaan. Zat het ons verheugen wanneer wij dit tot een minimum zullen mogen beperken, daar de goede gezondheid een zegen blijft, wij houden ons voor zijn belangstelling in lief en leed steeds hartelijk aanbe volen. Een lichte schaduw werd op de voorgeschiedenis van het Tehuis geworpen door de ongesteldheid van den heer T. Heerschap, die echter, dank zij de goede behandeling zij het als reconvelescent, bij deze openingsplechtigheid mag tegenwoordig zijn. Hem en zijn echtgenoote worden moed en kracht toegewenscht tot het volbrengen van hun schoone, maar niet gemakkelijke taak. Ten slotte richt de Voorzitter zich tot de mannen, die als eerstopgenomenen hier tegenwoordig zijn. Hij wijst hen op ons gemeenschappelijk voorrecht een stichting te bezitten, waarin niet allerlei belemmerende verordenin gen en reglementen heerschappij voeren, maar waar die heerlijke vrijheid leeft, die alleen beperkt wordt door de regelen, waaraan een geordend huisgezin onderwor pen is. De stichting is niet in het leven geroepen om noodgedwongen oude en arme menschen onder dak te brengen, maar om ouden van dagen, die de hitte des daags en de lasten des levens gedragen hebben, een, zoo wij vurig hopen, langen en schoonen, onbezorgden levensavond te bereiden. Zal dit doel bereikt worden en het Tehuis een zegen zijn voor degenen, die het bewo nen en voor hen, die het verzorgen, dan moet vóór alles de geest van tevredenheid, van eensgezindheid, van rust en vrede, die hier aanvankelijk heerscht, worden besten digd. Alleen waar liefde heerscht, kan die geest wortel schieten en tot wasdom komen. Hiermede verklaart de Voorzitter, uit naam van den kerkeraad het tehuis voor ouden van dagen en hulpbe hoevenden geopend. Vrede zij dezen huize. Amen. Vervolgens krijgt de President-Kerkvoogd, de heer L. Reuvers, het woord. Hij zegt uit naam van heeren kerk voogden en notabelen, den kerkeraad dank voor de waar deering, hun voor hun schenking betoond. Voorts be tuigt spr. zijn volle ingenomenheid met de geheele in richting, die ook zijn verwachtingen heeft overtroffen. Spr. hoopt, dat de kerkeraad niet alleen moeite en las ten van de stichting zal ondervinden, maar ook genoe gen daaraan zal beleven. In verband hiermede wijst hij de ver-pleegden op hun eersten plicht, met elkaar in goede harmonie en op voet van kameraadschap te blij ven verkeeren, daar hiervan geheel het welslagen van ons streven afhankelijk is. Hij herinnert aan het ver dienstelijk werk, verricht door den administrateur der kerkvoogdij, den heer Jb. Dam, die al de voetangels en klemmen heeft getrotseerd tusschen de voteering van het stichtingskapitaal en de goedkeuring van het Prov. College van Toezicht. Eindelijk wenscht spr. den ker keraad van harte geluk met zijn Tehuis. De Voorzitter van den kerkeraad dankt den Heer Reu vers voor zijn gelukwenschen, en erkent het tot den heer Dam gerichte woord van erkenning, als een ge lukkige aanvulling op het door hem gesprokene. De heer Dam heeft de Koninklijke goedkeuring op de schen king weten te venverven met vrijstelling van het recht van successie. Zonder dit laatste zou de kerkeraad be zwaarlijk de schenking hebben kunnen aanvaarden. De heer Dam herinnert er aan, dat ook de heer van Leersum, notaris te Winkel, daartoe in ruime mate het zijne heeft bijgedragen. De heer Kistemaker zegt voorts dank voor de blijken van erkentelijkheid en geeft zijn vreugde te kennen over de totstandkoming van het tehuis, waarnaar sinds lang zijn hartewensch uitging, en dat zoo gunstig afsteekt bij vele van zijnsgelijke. Daarna worden de aanwezigen uitgenoodigd de inrich- ng in oogenschouw te nemen. Onder uitingen van be wondering en waardeering wordt dit belangwekkend sa menzijn beëindigd. Harenkarspel is een zeer nuttige en noodzakelijke stichting rijker geworden. Dat in het buitenland en in het bijzonder in Duitsch- land de solvabiliteit van vele zakenlui wel wat te wen- schen overlaat, moge hieruit blijken, dat de exporteurs dezer dagen vergaderden over de vraag, naar de beste middelen, om verzekerd te zijn van betaling voor gele verde goederen. We vernemen, dat het R.K. Sohoolbestuur in be roep zal gaan bij Ged. Staten van het besluit van den gemeenteraad van Noordscharwoude, waarbij gelden werden geweigerd voor den bouw van een lokaal voor lichamelijke oefeningen. Ons werd meegedeeld, dat er de laatste week aan vraag om kool was uit Amerika. Ondanks de hooge invoertarieven blijkt men het daar toch nog niet bui ten onze stapelgroenten te kunnen stellen. Het was te wenschen, dat deze vraag aanhield en nog wat leven diger werd, daar de kans dan grooter werd nog een bevredigenden prijs voor de winterkool te maken. Men mag wel aannemen, dat de pogingen, welke hier in het werk worden gesteld, om een R.K. wijk verpleging en een R.K zuster te krijgen, zullen slagen. Daardoor zal ongetwijfeld komen te vervallen de nood zakelijkheid om vanwege de wijkverpleging van het Witte Kruis een tweede zuster aan te stellen. ZUIDSCHARWOUDE. De afdeeling van den Bond van Dandpachters heeft aan de Boerenleenbanken verzocht uitstel van rente betaling tot Februari 1931, in verband met de buiten gewoon slechte uitkomsten van het tuinbouwbedrijf. Dit verzoek kwam wel wat laat, daar de Coop. Boeren leenbank II, aangesloten bij de Centrale te Eindhoven, reeds op het eind van het vorige jaar tot rente-inning was overgegaan, en de andere, bij Utrecht aangesloten, reeds met een en ander rekening had gehouden en de rentebetaling m de tweede helft van Januari had bepaald. Als we goed zijn ingelicht, zullen op initiatief van de R.K. Raadsfractie besprekingen worden gehouden tusschen de meerderheidspartijen in den raad over de vervulling der Wethoudersvacature. AARTSWOUD. De traditie getrouw, gaf onze tooneelvereeniging „De Hoop" uitvoeringen op eersten Kerstdag en Dins dagavond. Was opden eersten avond de zaal van den heer Visser vol, den laatsten had de opkomst be ter kunnen zijn. Dinsdagavond opende de voorzitter, de heer Rempt en heette de aanwezigen welkom. Ditmaal was de keus gevallen op een ernstig stuk, n.1.: „Er staat geschreven". Dit verplaatst ons in de oorlogsjaren 19141918. Spreker verbond hieraan een warme betooging tegen den oorlog. Voor ditmaal willen wij van het spel niets vermel den, daar een commissie uit den Bond aanwezig was, die een rapport hierover zal uitbrengen. Na afloop dankte cle voorzitter liet. publiek en de commissieleden voor hunne belangstelling. Afgaan de op de stilte tijdens het spel, hoopte hij dat het spel eenigszins had voldaan en dat, men met de op voering van dit stuk een steentje had bijgedragen voor de vredesgedachte. De heer Kooiman als commissielid, spoorde de aan wezigen aan toch vooral trouw de uitvoeringen te be zoeken, hierdoor toch worden de spelers geinspireerd. Tenslotte zeide deze dat het rapport met de spelers zal worden behandeld, dan kan later een ieder er zijn nut mee doen. Beide avonden een gezellig bal na. Door de heeren Kort alhier en De Wit uit Hoog woud, zal binnenkort een vrachtautodienst op Am sterdam werden geopend. Blijkens in dit blad voorkomende annonce, komt de Bioscoop van Bergen met de buitengewone film „Wolga Wolga". Deze geweldige Russische film, ln scène gezet ónder den beroemden Russischen regisseur Toursjanski; schijnt inderdaad zoo buitengewoon te zijn, dat de groote filmpers schrijft: „Wolga Wolga" is een der grootste City-Schlagers; hij brak alle records; liep 12 weken achtereen in het grootste Paramount- Wereld-theater te Parijs. ADMINISTRATIËN BELASTINGZAKEN. Hooidkantoor: HAARLEM, Wllhelminastraat. Tel. 11S01. Na G uur Tel. 14621 Bijkantoor: 's GRAVENHAGE, Akeleistraat 56. Speciale afdeelingen voor BLOEMBOLLENCULTUUR, LAND- EN TUINBOUW en VEETEELT. INLICHTINGEN bi) onzen COHHESPONDENT. den heer In de plaats van den heer T. van IJzendoorn, die wegens hoogen leeftijd als bode van de vereeniging „Helpt Elkander" heeft bedankt, is in diens plaats de heer W. Kossen benoemd. Biljarten. Heden, Zaterdag, wordt alhier in café Slikker, een biljartwedstrijd gehouden tusschen de heeren W. Cor- nelissen Jnr., C. v. d. Linden, P. de Moor, L. de Win ter, C. Voorthuijzen en W. Hoep tegen de heeren A. van Rozelaar, K. de Groot, Jb. List, Jb. Dekker, S. Wilms en P. Wilms. Gespeeld zijn reeds in café Borst te Breezand 16 partijen en moeten dus heden de overige 20 partijen worden afgewerkt. De partijen staan tot heden op gelijken voet, elk 8 gewonnen, doch Breezand haalde in totaal 704: en Kleine Sluis 683 punten, zoodat Breezand een voor sprong heeft van 21 punten. Opheffing van het hoofdkantoor, doch vestiging van een hulpkantoor in het westelijk en één in het oostelijk deel der gemeente. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, kwam van den Directeur- Generaal der posterijen en telegrafie bericht in dat besloten is tot vestiging van een hulppost-, telegraaf- en telefoonkantoor in het westelijk deel van Anna Paulowna en tot vervanging van het bestaande hoofdkantoor in het oostelijk deel der gemeente door een hulpkantoor voor de drie diensten. Een deel der bevolking te Anna Paulowna wordt, aldus luidt het oordeel van den Directeur-Generaal, door .de vestiging van het eerst-bedoelde kantoor ge baat, terwijl de overigebewoners door de vervanging van het hoofdkantoor door een hulpkantoor, waarbij de openstellingsuren, de verzend- en ontvanggelegen- heden en het aantal bestellingen ongewijzigd blij ven, niet in een slechtere conditie komen. Omtrent de plaats, waar het nieuwe hulpkantoor zal worden gevestigd zal vooraf met den Burge meester en met de overige belanghebbenden overleg worden gepleegd. In de bestaande regeling betreffende het locaal port, komt door de vestiging van een tweede hulp kantoor te Anna Paulowna geen wijziging. GEMEENTE SCHOORL. Ingeschreven over de maand Dec. Geboren: Adrianus, zoon van Adrianus Louter en van Marijtje van der Peet. Kobus Cornelis, zoon van Cornelis Johannes Hopman en van Antje Timmer. Aal tje, dochter van Gerben Smit en van Sijtje Groene- woud. Ondertrouwd: Johannes Damiaans te Akersloot en Folkertje Minkema. Getrouwd: Geene. Overleden: Hendrik Stenneberg, 89 jaar, weduwnaar van Trijntje Zwakman. Aaltje Nieuwland, 63 jaar, we duwe van Cornelis Duin. Jan Hilbrand, 83 jaar, echt genoot van Catharina Opdam. SCHAGERBRUG. J.I. Dinsdagavond hield de Vereeniging „Nut en Genoegen" alhier haar eerste bijeenkomst in dit sei zoen ten huize van Mej. Wed. J. Broer. De zaal was goed bezet. De voorzitter, de heer K. van Loenen, opende de vergadering met een woord van welkom en sprak er zijn genoegen over uit, dat zoo velen blijk van belangstelling hadden gegeven. Hierna volgde het optreden van den heer Daan Pool met een nieuw repertoire. De verschillende nummers werden zooals we dat van den heer Pool gewend zijn heel goed voorgedragen en vielen zeer in den smaak van het publiek. Vooral de voordrachten ln Westfriesch dialect waren uitmuntend. Er is dan ook volop genoten. Onder dankzegging werd de vergadering te half 12 uur gesloten en aan den heer Pool een tot weerziens toegewenscht. Een gezellig dansje tot slot. JULIANADORP. Oudejaarsavondnieuws. Oudejaar, oudejaar, Gij zijt tot Uw afscheid klaar, enz., dat liet onze oude schoolmeester ons voor 35 jaar zingen, en onwillekeurig dachten wij op den Oudejaars avond daaraan, en het zal velen zoo wel zijn gegaan. In de kerkgebouwen kon men het „Uren, dagen, maan den, jaren" enz. beluisteren. In de diverse café's grooter bezoek dan gewoonlijk, want een ieder wil toch op zijn wijze van Oud in Nieuw vieren. In het café „Du Pas sage" konden biljartliefhebbers bovendien nog een stuk wild als prijs bemachtigen enz. En toen het 12 uur was, hoorde men het knallen van voetzoekers en an der vuurwerk, er kwam buiten meer leven voor een oogenblik, de Radio liet ons het klokgelui van de Hil- versumsche kerktorens hooren; het Nieuwe jaar was geboren, en daarmee weer andere gedachten en, laten wij hopen voor een ieder van goede. In de Vrijdagavond j.1. gehouden vergadering van Kerkvoogden en Notabelen der Ned. Herv. Gemeente Huisduinen en Julianadorp, werd de aftredende Kerk voogd, de heer M Zon Sr., herkozen, die deze benoe ming aannam. De Harmonie „Kunstzin" zal op 11 Jan. a.s. een openbare uitvoering geven in de zaal van den heer H. Vriesman te Petten. Succes-nieuws. A.s. Zondag zullen de volgende wedstrijden worden gespeeld, indien de gelegenheid gunstig is: Schagen 1 Succes 1 te Schagen; Succes 2Schagen 2; Succes 3 Schagen 3; Succes-Adsp.Schagen-Adsp. allen alhier In den nacht van j.1. Woensdag op Donderdag, is getracht bij de familie H. in Polder Waard Nieuwland in te breken. Op gerucht van de bewoners nam de dader(s) de vlucht. Door vernieling kwam H. er echter niet zonder schade af. De Nieuwjaarsdag, voorheen altijd nog al rumoerig en druk, is dit jaar hier al bijzonder kalm verloopen. Behalve dat enkele jongelui welke des avonds nog wat langs de straten liepen te zingen, was deze dag van de anderen niet te onderscheiden. De muziekvereeniging „Apollo" te Den Oever heeft voor hare eerstkomende uitvoering In studie genomen „Lot's Huisvrouw". AMSTERDAM, 31 Dec. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 95 vette kalveren, le kw. f 11.08, 2e kw. f 0.901, 3e kw. f 0.720.84, 31 nuchtere kalveren f 12—20, 400 varkens, vleeschvarkens (90110 Kg.) f 0.59—0:60, zware f 0.57—0.59, vette f 0.55-0.56. HOORN, 31 Dec. 9 stapels fabriekskaas f 34. 1 stapel boerenkaas f 36. 1 stapel boeren comm. kaas f 35. Aanvoer: 11 stapels, wegende 14402 Kg. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK. 31 Dec. Roode kool f 1.60—5 90, Gele kool f 2.10—3.60. Deen- sche witte kool, f 2.103.20, uien grove f 22.50, uien f 1.302.10, drielingen f 1.30 per 100 Kg. Aanvoer: 44000 Kg. roode kool, 30000 Kg. gele kool, 24000 Kg. Deensche witte kool, 16000 Kg. uien. ALKMAAR, 2 Januari 1931. Andijvie f 2.204.80, boerenkool f 4.809.50, gele kool f 12.70, groene kool f 1.404, roode kool f 2.907.50, per 100 stuks, prei f 36, selderie f 610.80 per 100 bos, spruiten f 527, uien f 12.70, wortelen f 2.20 per 100 Kg., witlof I f 13—19, n f 7—12 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Jan. Bloemkool le soort f 5.70—6.20, per 100 Kg., roode kool f 1.805.40, gele kool f 1.60—3.50, D. witte kool f 1.70 —3.20, uien grove f 2—2.30, uien f 1.70—2, drielingen f 1.30, nep f 2.50, bieten f 3.50 per 100 Kg. Aanvoer: 220 st. bloemkool, 30000 Kg. roode kool. 27000 Kg. gele kool, 12000 Kg. D. witte kool, 8500 Kg. uien. 100 Kg. bieten. NOORDSCHARWOUDE, 31 Dec. Uien f 11.90, drielingen f 1.301.60, grove f 1.502.20, peen f 1.501.70, roode kool f 3.106, gele kool f 2.70 3.60, D. witte kool f 2.70—3.60, per 100 Kg. Aanvoer: 10400 Kg. uien, 2600 Kg. peen, 82500 Kg. roode kool, 11600 Kg. gele kool, 42200 Kg. D. witte kool NOORDSCHARWODE. 2 Jan. Uien f 1.10—1.90, drielingen f 1.30, grove f 1.60—2.20, j roode kool f 3.806.20, gele kool f 2.703.50, D. witte j kool f 2.80—3.30 per 100 Kg, Aanvoer: 7800 Kg. uien, 93400 Kg. roode kool, 16600 j Kg. gele kool, 32400 Kg. D. witte kool. WARMENHUIZEN, 31 Dec. Roode kool le kw. f 35.10, 2e kw. f 1.104.10. kale f 0.70—1.90, gele kool le soort f 1.60—2.30. 2e soort f 1.40, kale f 1.20—1.50. D. witte kool le soort f 2.S03.10, 2e soort f 2.702.S0, uitschot f 1.701.80, drielingen f 1, uien f 1.701.80, grove uien f 1.80 per 100 Kg. Aanvoer: 16900 Kg. roede kool, 2700 Kg. gele kool, 10100 Kg. D. witte kool, 1175 Kg. uien. WARMENHUIZEN, 2 Jan. Aanvoer 600 Kg. roode kool 2e soort f 1.202.60 per 100 Kg. ALKMAAR, 2 Januari 1931. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 52 stapels kleine fabriekskaas f 35, 5 stapels commissie- fabriekskaas f 32.50, 3 stapels kleine boerenkaas f 36 en 3 stapels boeren-commissiekaas f 28. Totaal 63 stapels, wegende 115000 Kg. De handel was matig. ALKMAAR, 2 Januari 1931. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal i 378 H.L. aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 145j H.L. tarwe f 69.50, 17 H.L. rogge f 5.25, 45 H.L. gerst .j chev. f 6.257, 120 H.L. haver f 6.257, 19 H.L. boonen. j w.o. bruine boonen f 10, duivenboonen f 12.5014.25, witte j boonen f 2224, 32 H.L. erwten, w.o. groene erwten (kleine) f 68, groene erwten (groote) f 2023, grauwe erwten f 1545, vale erwten f 840, alles per 100 Kg.1»]' Handel goed. ,.r AMSTERDAM, 2 Jan. Zeeuwsche bonten f 44.25, id. blauwen f 44.25, id.-1 juin per 50 Kg. f 1.201.30, id. eigenheimers f 3.804,'i id. blauwe poters f 1.902.10, id. bonte poters f 1.902.10,' id. Bevelanders f 33.10, Vlaamsohe Industries f 2.903,1 id. eigenheimers f 3.503.80, IJpolder eigenheimers j f 3.603.80, id. Bevelanders f 33.10, Noordholl. blauwe f 2.502.80, Drentsche eigenheimers f 2.253.50, per H.L., Winter Malta f 10—11 per 100 Kg., Flakkeesche eigenheimers f 44.20, id. Juin per 50 Kg. f 1.201.30, id. eigenheimer poters f 2.252.50, Spuische eigenhei- mers f 44.20, id. eigenh. poters f 2.402.50, Friesche borgers f 3.503.75 per H.L. N.V. DOUW EEGBERTS. Van de bekende Douwe Egberts Tabaksfabrieken, Koffiebranderijen en Theehandel, ontvingen wij een: smaakvol uitgevoerden en bovendien ook practisch' samengestelden kalender voor 1931. We vinden er, niet alleen op vermeld de feestdagen voor alle ge-] zindten, maar tevens de meest voorkomende post-' tarieven voor binnen- en buitenland. Verder wordt de achterkant van den kalender in-! genótnën door een afstandstabel, zooals wij die ken-; nen uit reiswijzers van den A.N.W.B., Toeristen-; bond voor Nederland. Met de gebruiksaanwijzing eiv; bij, zal het een ieder zeer gemakkelijk vallen, om' aan de band van deze tabel in minder dan geen tijd den kortst bruikbaren weg tusschen de ver-I schillende plaatsen in ons land, in kilometers te, bepalen. Wij zouden bijna zeggen, een kalender, van alle gemakken voorzien, die de N.V. Douwe Egberts gaarne gratis op aanvraag aan een ieder zal toe zenden. Onprettig einde van de Oudejaarsavond- viering. Auto op een groep menschen. ingereden. Woensdagnacht heeft te SassenlieLm op den Rijks-' straatweg tegenover het park de Leeds een ernstigi ongeluk plaats gehad. Een gezelschap van ongeveer? tien personen die van een Oudejaarsviering huis* waarts keerden, stond 'laar bijeen, toen een auto na-? derde, bestuurd door H. uit Den Haag. Deze moest! plotseling uitwijken voor een tilbury en kwam daar door in de trambaan terecht. Toen hii die weer wildé verlaten, slipte de auto en reed pardoes op het ge zelschap in. Een 15-jarig meisje Hansen en de 27-jarige H. Le- boeuff, die op het trottoir stonden, werden door den wagen gegrepen en ernstig gewond. Het meisje brak o.a. een been en de heer L. beide beenen. Ze zijn naar het Diaconessenhuis te Leiden over gebracht. Na de aanrijding reed de auto tegen een hek, sleur de dit een zestal meters mede en kwam vervolgens tegen een verderop gelegen huis tot staan. De auto werd zwaar beschadigd. Twee wielrijders door een auto aangere den en zwaar gewond opgenomen. Donderdagavond ongeveer half elf heeft bij Lisse een ernstig ongeval plaats gehad. De heer Wortel van den Lisserdijk reed met zijn meisje per fiets nabij de Zwarte Laan. Zij zijn toen gegrepen door een per sonen-auto, waarin zeven of acht personen zaten. Dé. heer W. en zijn meisje werden 25 meter meegesleurd! en ernstig gewond opgenomen. Zij werden per zieken-', auto naar het academisch ziekenhuis te Leiden over-! gebracht, waar zij ter verpleging zijn opgenomen.) Hun fietsen zijn totaal vernield. De inzittenden van: den auto vertrqkken zonder hulp te bieden, naar HiL legom, den auto en den chauffeur achterlatend. Dei politie heeft den chauffeur gearresteerd en den auto' in beslag genomen. Nog een aanrijding met een auto. Twee meisjes van den weg geslingerd. Eén gedood. Óp Nieuwjaarsdag, des namiddags ongeveer vier uur, wilden op den Rijksstraatweg tusschen Rijsoort! en Zwijndrecht twee personenauto's, waarvan dc een uit de richting Dordrecht en de andere van Rotter dam kwam, elkander passeeren. Op dezelfde hoogte, rechts van den weg, reden per fiets in de richting Dordrecht twee meisjes. Doordat de eene auto vermoe delijk iets te ver uithaalde, werden de meisjes gegre4 pen, en van den weg geslingerd. Een der meisjes, de 15-jarige Aaltje W. Assenberg geraakte in de benul sloot; hoewel spoedig uit het water gehaald, is het meisje in een nabij gelegen perceel overleden. De zaak is in handen der politie van Zwijndrecht. Het lijk is vopr gerechtelijk onderzoek in beslag genomen en naar Dordrecht vervoerd.

Schager Courant | 1931 | | pagina 9