Schap Courant Raad Br. op Langendijk. Raad Sint Pancras. Abdijsiroop Vierde Blad. SCHOORL Uit onze omgeving. WINKEL '<f^l Geen benauwdheid! Geen gel>rek aan lucht! BARSINGERHORN ANNA PAULOWNA Z IJ P E CALLANTSOOG WIERINGEN Zaterdag 10 Januari 1931. 74ste Jaargang. No. 8796 Vrijdagmiddag vergaderde de Raad van bovenge noemde gemeente ten raadhuize, onder voorzitter schap van den Ed. Achtb. Heer P. Slot, burgemeester. Secretaris de heer A. Schelhaas. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom en gaat voor in gebed. De notulen der vorige vergadering worden onver anderd goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededeelingen. Van den heer G. Strijbis bericht, dat hij zijne be noeming als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim aanneemt. Van Ged. Staten bericht, dat de behandeling der be grooting 1931 is verdaagd. 50 der bedragen kan worden opgenomen. Van clen Inspecteur der directe belastingen te Alk maar bericht, dat voor 1931 de opbrengst der perso- neele belasting is geraamd op f 6800 in hoofdsom en f5000 aan opcenten. Van de grondbelasting in hoofd som f 3800, aan opcenten f 1400. Van Ged. Staten bericht, dat tot den aanleg van bet kanaal Alkmaar-Kolhorn is besloten. Mettertijd zullen betreffende de bijdrage van f1800 eenige me dedeelingen worden gedaan. Van de vereen. „Het Witte Kruis" een verzoek om de bijdrage aan deze vereeniging met 10 cent per in woner te verhoogen en deze te brengen op 15 cent per inwoner. Dit ten behoeve der aanstelling eener tweede wijkzuster en de aanschaffing van een hoog- tezon-apparaat. Dit is nog niet in B. en W. behan deld. B. en W. stellen daarom voor het adres aan B. en W. te rcnvoyeeren en in de volgende vergade ring te behandelen. Aldus besloten. Op het adres, in de vorige vergadering reeds be handeld, tot het plaatsen van een lantaarn bij J. Kaas, wordt op advies van B. en W. afwijzend beschikt. Tuindersvoorschotten. Voorzitter geeft eenige toelichtingen betreffende de missive van Ged. Staten. Eén slecht jaar is nog wel te boven te komen, als men een spaarpotje heeft gevormd, doch twee slechte jaren achter elkaar, dat valt niet mee. B. en W. adviseeren daarom, goedgun stig te beschikken, waarna de Voorzitter een con cept-raadsbesluit voorleest. De heer Smak vraagt, of er een maximum is ge noemd voor het gansche te garandeeren bedrag, waar op Voorzitter ontkennend antwoordt. Wel is men bij het verstrekken van persoonlijke credieten aan ban den gelegd. De heer Koedijk merkt op, dat het zeker geen ver- eischte is dat een totale som genoemd wordt. Alles is geschoeid op de behoefte, die in de gemeente heerscht. Spr. raadt de menschen aan, dat als zij het zonder crediet stellen kunnen, ze dit moeten doen, want ze krijgen niets. Alles moet met rente op rente terug betaald worden. Spr. brengt hulde aan de tuinbouw organisatie, waarvan de burgemeester voorzitter is, die dit alles bereikt heeft. Voorzitter sluit zich volkomen bij den heer Koe dijk aan en dankt hem voor de vriendelijke opmer king. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Van den Chr. Bestuurdersbond is een adres inge komen met verzoek om in het vervoer van een acht tal werkloozen, welke werk hebben gevonden bij de Zuiderzeewerken, tegemoet te komen. De kosten be dragen f40 per week. Er wordt f25 tegemoetkoming verzocht. B. en W. staan hier zeer sympathiek tegenover en adviseeren het gevraagde toe te staan. De heer Zuidam juicht het van harte toe, dit is een mooie oplossing. Als er misschien eenige anderen ook naar toe kunnen, zou spr. B. en W. willen mach tigen, deze ook te steunen. Ër wordt besloten aanvankelijk de gevraagde f25 toe te staan. Rondvraag. De heer Kamp vraagt hoeveel werkloozen er zijn -Deze acht gaan nu wel weg, maar zijn ér niet meer 'die ondersteuning behoeven? Voorzitter antwoordt, dat de beide laatste verga deringen geheel in het teeken der werkloosheids voorziening hebben gestaan Hij is van meening, dat •noch de Raad, noch B. en W. een vingerwijzing be hoeven. De heer Smak vraagt, of het rapport van het P.E.N. reeds aanwezig is. Voorzitter antwoordt bevestigend, doch kan nog •geen inlichtingen verstrekken. Na een opmerking van den heer Smak over een plaat ijzer in de sluis, sluit de Voorzitter onder dankzegging de vergadering. Vrijdagmiddag 2 uur vergaderde de Raad van bo vengenoemde gemeente ten Raadhuize, onder voor zitterschap van den Ed. Achtb. Heer J. Kroonenburg, 'burgemeester. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, den wensch uitsprekende, dat het jaar 1931 een opleving mag geven, zoodat de toestand in deze gemeente zich zal verbeteren. De notulen van de vorige vergadering worden door den Voorzitter voorgelezen en onveranderd goedge keurd. Ingekomen stukken en mededeelingen. Van Ged. Staten bericht, dat tot den aanleg van bet kanaal AlkmaarKolhorn is besloten. De ge meente is nu tot 1969 verschuldigd f200 per jaar bij te dragen. Van Ged. Staten bericht, dat de behandeling der be grooting 1931 is verdaagd. Men kan de helft van de be dragen der begrooting opnemen. Van de vereen. Gezinsverpleging te Schoorl ant woord op ons schrijven, dat besloten is een verpleeg ster aan te stellen voor Koedijk en Sint Pancras. benige advertenties zijn reeds geplaatst, om leden te verwerven Als lid van het bestuur wordt de burgemeester met algemeene stemmen aangewezen. Van den Inspecteur der directe belastingen te Alk maar bericht dat de voorloopige opbrengst der per- soneele belasting is geraamd op f 3600.—. Die der grondbelasting op f2200.aan opcenten f 1200. Voorzitter deelt mede, dat correspondentie is ge voerd met Notaris Van Weel te Bloemendaal, over den verkoop van het stukje grond ten behoeve van het transformatorhuisjc. Er is bericht ontvangen, dat de acte is gepasseerd, zooclat dc koopsom wel spoedig zal kunnen worden tcgemoetgezien. Voorzitter deelt mede, dat de acte van den verkoop van het land in den Beverkoog is gepasseerd. De koopsom is ontvangen. Deze is met f 3000.van ander verkocht vast goed op de Boerenleenbank geplaatst, voor een jaar vast. Van Ged. Staten goedkeuring op de onderhandsohe verhuring door het Burg. Armbestuur. Van de gemeente Alkmaar een schrijven, dat deze gemeente in de opgave voorkomt, om met Alkmaar samen te werken betreffende art. 18 der Wet op de Besmettelijke Ziekten, n.1. gezamenlijke ziekenbarak ken. Hierop zal nader worden teruggekomen. Van den heer P. Kooij Jz. verzoek een stuk grond te mogen koopen gelegen aan den Achterweg. Op voorstel van B. en W. zal den heer Kooij worden bericht, dat hij het stuk land kan koopen voor f 600.—, onder voorbehoud der overeenkomst met den tegen- woordigen huurder. Voorzitter deelt mede, dat als raadhuis-schoon maakster is benoemd mej. Muurling. Van den heer J. Wit bericht, dat hij de huur van het bij zijn huis gelegen stuk grond aanneemt voor f 12.50 per jaar. Bovenstaande stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Door het vrijkomen van 10 snees land, zal op voor stel van B. en W. een openbare inschrijving worden gehouden. Dc inschrijving zal geschieden voor den tijd van één jaar. B. en \V. stellen voor aan Jantje Booij een toeslag op haar pensioen te geven tot f 125 en haar een aan denken aan te bieden. De toeslag wordt toegestaan en de aanbieding en de vorm van het aandenken aan B. en W. overgelaten. In de commissie voor plaatselijk schooltoezicht wor den benoemd de heeren P. dc Ruijtcr, J. ten Hoeve, Js. Slijker, G. Booij Jz. en mevr. A. Volkers. Benoeming armvoogden. In de vacature, door de periodieke aftreding van den heer Jb. Duif wordt de aftredende herbenoemd. De heer G. Booij Jz. kreeg 2 stemmen. In de vacature door het bedanken van den heer S. Nol, wordt dc heer Jb. ,Kloosterboer Dz. met algemeene stemmen be noemd. De verordening op het Georganiseerd Overleg bij de Lichtbedrijven wordt met algemeene stemmen vastgesteld, onder dankzegging aan de Commissie van Beheer, voor hel vele werk, hieraan gespandeerd. het ontstaan van den momenteelen crisis waarin het kapitalisme verkeert en tconde hy aan, dat het wereld kapitaal slechts door de lasten van den crisis op de ruggen der kleine boeren en landarbeiders en der ste delijke arbeiders af te wentelen, tracht zich uit dezen crisis te redden. Het kapitalisme kenmerkt zich steeds door zijn ups en downs, korte perioden van bloei, worden steeds ge volgd door veel langere tijdvakken van terugslag. Daartegenover stelde spr. een ander maatschappelijk stelsel, dat thans het heérschende is, een land dat 1/6 deel van onzen aardbodem beslaat In dit land heerscht geen crisis, integendeel, in dit land dat nog slechts wei nige jaren geleden een der achterlijkste staten ter wereld was, valt een stormachtige opbloei van land bouw en industrie te constateeren. En hoewel dit Sovjet-Rusland clen kapitalisten een doorn in het oog ls, kunnen zelfs de meest kapitalistische bladen hun be wondering voor het zoogenaamde „Vijf-jaren"-plan niet verheelen. Wil de kleine boer of tuinder en de landarbeider ooit tot betere toestanden geraken, welnu Sovjet-Rusland heeft ons het voorbeeld gegeven. De Eoerencomité's hebben ten doel de voorbereiding van den strijd voor een arbeiders- en boerenregeering. Zij die met ons willen strijden, hun plaats is in de Boerencomité's. Hierna was spreker aan het einde gekomen van zijn rede en werd gelegenheid gegeven tot debat, waarvan gebruik werd gemaakt dcor den heer J. Lont, die als zijn meening uitsprak, dat de Boerencomité's weinig zouden bereiken. Waar ook door de overige aanwezigen weinig ge voeld werd voor oprichting van een Boerencomité In Winkel, kon, nadat spr. nog eepige inlichtngen had verstrekt spoedig worden overgegaan tot sluiting dezer vergadering. Loop der bevolking in het jaar 1930. Toename: Geboorten 19 m., 22 vr.; vestiging 94 m., 10S vr., tezamen 113 m., 130 vr. Afname: Overledenen 16 m., 14 vr., vertrek 53 m., 74 vr., tezamen 69 m., 88 vr. Geheele vermeerdering 44 m., 42 vr. Op 1 Januari 1030 aanwezig 1018 m., 1026 vr. Bijgekomen 1930 44 m., 42 vr. Alzoo bevolking op 1 Januari 1931 1062 m., 1068 vr. Aantal huwelijken 11. 30 garantie voor Tuinderscrediet. Het voorstel van Burg. en Wethouders om deze garantie te geven, wordt na eenige discussie met algemeene stemmen aangenomen, terwijl B. en W. worden gemachtigd als zich bijzondere geval len voordoen, door kleine uitkeeringen te helpen. Werkloosheid. Voorzitter herinnert aan het in 1929 genomen be sluit dat geen steun zou worden verleend aan werk loozen, die zich niet vóór 1 Juli bij de werkloosheids verzekering opgegeven zouden hebben. Thans kunnen van gemeentewege arbeiders te werk gesteld worden aan de Zuiderzeewerken. In aangeno men werk kan dan hoogstens f27 per week worden verdiend. De kosten van vervoer bedragen per persoon en per week f3. Voorzitter stelt voor deze kosten voor rekening der gemeente te nemen, met dien verstande, dat gehuwde georganiseerden vrij vervoer hebben. Ongehuwde ge- organiseerden moeten f2 bijdragen. Gehuwde onge organiseerden fl.— en ongehuwde ongeorganiseerden f3.—. Voorzitter stelt voor, B. en W. te machtigen f 500. aan het Burg. Armbestuur te geven, voor eventueele uitkeering aan minder-gesitueerden. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Hierna sluiting. 1ÜH WAARD EN GROET. Voor de vacante betrekking van secretaris en pen ningmeester van den polder „Waard en Groet" heb ben zich 12 sollicitanten aangegeven, waaronder iemand uit Amsterdam. WINKEL. Aan de firma Leguit en de Geus, Is door den aanne mer van de electrificatie van Winkel en Nieuwe Nie- dorp opgedragen het aanbrengen van de gratis licht punten bij alle aansluitingen in de Kampen. Aangezien dit werk in betrekkelijk korten tijd moet worden verricht, met het oog op spoedige stroomleve- ring, tracht genoemde firma zich van goede werkkrach ten te voox*zlen. Door de ter plaatse bestaande gymnastiekvereenigin- gen worden pogingen aangewend om voor haar oefe ningen gebruik te mogen maken van de nieuwe gestichte gymnastieklokalen bij de o. 1. scholen. Mocht deze toestemming worden verkregen, dan schijnt het plan te bestaan, te Lutjewinkel een groep aspiran ten te vormen, om in het gymnastieklokaal aldaar te oefenen. Door het overlijden van den heer G. Stuij en de benoe ming van den heer W. Amels tot kerkvoogd, zijn in het college van notabelen der Ned. Herv. Gem. twee vaca- ture's ontstaan, waarin tusschentijds zal worden voor zien, door een op 18 Januari a.s. te houden stemming. ,Naar wij vernemen zal het P.E.N. binnenkort ver moedelijk reeds 1 Februari a.s. de gelegenheid om op zoodanige voordeelige wijze als thans bestaat om aan het electr. net aan te sluiten, doen eindigen. Aansluitingen na dien datum zullen derhalve niet meer kosteloos tot in huis worden gebracht. Zij, die nu nog twijfelen, dienen met het oog op hun eigen voordeel, spoedig een besluit te nemen en zich spoedig te laten aansluiten. Voorts wordt verwacht, dat de installatie zoover zal zijn gevorderd, dat op 15 Januari a.s. Lutjewinkel en zoo mogelijk de Groetpolder van stroom zal kunnen worden voorzien. Voor een matig bezette zaal vond Woensdagavond j.1. in het café van den heer D. A. de Bruijn te Winkel een openbare vergadering plaats voor kleine werkende boeren, tuinders en landarbeiders, uitgaande van het Ned. Boerencomité. Doel dezer vergadering was, een bespreking der toestanden en vooruitzichten op het platteland en het standpunt van het Nederlandsch en het Europeesch Boerencomité. De vergadering werd geopend door den heer J. Zwa german van Nieuwe Niedorp, die het woord gaf aan den spreker voor dezen-avond, den heer Van Dam van Rotterdam. In een vlotte duidelijke rede, besprak spr. Geen hoestaanvallen. die U martelen en U den adem afsnijden. Dit alles kunt Ge voorkomen. Neem tijdig Abdijsiroop, die door haar wonderlijk slijmoplossende wer king de slijm met ziektekiemen kan ver wijderen, Uw ademhaling verruimen en dien scherpen hoest kan stillen. Neem eens een proef met Abdijsiroop als Ge vannacht weer wilt slapen als een roos. Voor jong en oud onschadelijk en be proefd bij: Hoest, Bronchitis, Asthma. ..Voor de Borst" Alom verkrijgbaar. Prijs FI. 1.50. Fl. 2.75, Fl. 4.50 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 ct.). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) Voor den dienstplicht, lichting 1932, werden in deze gemeente 15 personen ingeschreven, terwijl door 7 ingeschrevenen een aanvang om vrijstelling wegens brocderdienst. is ingediend. Op Zaterdag 17 Januari a.s. zal op uitnoodiging van de vereeniging D.O.G. alhier, de Kon. Letterlievende Ver. „J. J. Cremer" uit Haarlem, een uitvoering geven in de zaal van den heer A. de Graaf met het blijspel: „Ramon Tamello". Aangezien genoemde vereeniging reeds meerdere malen optrad voor de Avro-microfoon, en mede door het succes, dat door hen werd behaald bij de opvoering van „Tieneke", 2 jaren geleden, waar van bij velen ongetwijfeld een aangename herinnering is achtergebleven, twijfelen wij er niet aan, of de belang stelling voor dezen tooneelavond zal groot zijn. Men verzuime dan ook niet van deze gelegenhied gebruik te maken, Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. Onze gewone correspondent verzoekt ons te melden, dat het bericht in ons no. van Woensdag j.1., als zou door het gemeentebestuur een spaarbankboekje aan den 2000- sten inwoner zijn aangeboden, onjuist is. Niet door het gemeentebestuur, doch door den bur gemeester persoonlijk, is een spaarbankboekje aan den 2000sten inwoner aangeboden. Bij Kon. Besluit van 12 December 1930, No. 15, zijn goedgekeurd de verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der grondbelasting (80 op gebouwd en 20 op ongebouwd) en de verordening tot heffing van ten hoogste 80 opcenten op de gemeentefondsbelasting, beide vastgesteld door den Raad dezer gemeente in zijn vergadering van 17 October 1930. KOLHORN. Aannemer J. de Vries van Heemstede was de laagste inschrijver voor het onderhoudswerk bij Zuiderzeewer ken alhier. Op 1 Janari 1930 telde deze gemeente 5071 inwoners (2746 mannen en 2325 vr. personen). Gedurende het jaar 1930 werden 87 jongens en 73 meisjes geboren, terwijl 28 m. en 13 vr. personen over leden. Geen kinderen werden als levenloos geboren aan gegeven. Er vestigden zich 434 mannen en 306 vrouwen en er werden 261 m. en 220 vr. personen afgeschreven. Het aantal inwoners bedroeg dus op 1 Jan. 1931 5449 en wel 2978 m. en 2471 vr. personen. Politie. Verloren een autonummerplaat met 1 achterlicht. HIJ KON GEEN ETEN MEER ZIEN. Hoe een vreemd geval van indigestie genezen werd. Een treuriger geval van indigestie is moeilijk denk baar. Het leven werd dezen ongclukkigen man ondra gelijk. Het middel, dat hij gebruikte, zal stellig oolc Uw spijsverteringsorganen in orde brengen. Leest eens wat li ij ons schreef: „Twee jaar geleden leed ik erg aan indigestie, ge brek aan eetlust en hevige rugpijn. Alle voedsel vet- zuurde in mijn maag. Na de maaltijden voelde ik me miserabel en er voor had ik al géén eetlust. Een mij ner vrienden raadde mij Kruschen Sa lts te probeeren Ik deed het en reeds na korten tijd voelde ik tot mijn groote vreugde aanmerkelijke verlichting. Ik ging met Kruschen dooi-, totdat ik mij volkomen hersteld voelde en een heel ander mensch was ge worden. Ik ben nu even gezond als twintig jaar ge leden." W. B. U weet, hoe slecht een machine werkt, wanneer hij verstopt raakt. Het is 't zelfde met Uw lichaam, wanneer Uw maagsappen niet voldoende vloeien, Uw voedsel, inplaats van verteerd te worden, hoopt zich in Uw organen óp en geeft zoo stagnatie in Uw lichaam, waarbij tevens schadelijke zuren ontstaan. Wat U noodig hebt is een afdoend middel het middel van de natuur zelf de zes natuurlijke zou ten in Kruschen Snlts en elk dezer zouten heeft een eigen werking. Tezamen sporen zij de werking der, organen aan, iéder op zijn eigen wijze. Het eerste resultaat van deze zouten is de vermeer dering van de speekselafscheiding, waardoor de eet lust toeneemt. Dc volgende werking heeft in da maag plaats, waar de maagzuren weer het voedsel kunnen verteren. Ook in de spijsverteringsorganen bewerken eenige van deze zouten de afzetting van die zuren, die het reeds gedeeltelijk verteerde voed sel aantasten en geschikt maken voor de afscnei- ding. Zooals U ziet, is er bij Kruschen niets geheimzin nigs, het werkt zuiver wetenschappelijk en volgens bekende regels. Probeert U 't zelf ook eens! Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.83 en f 1.60 per flacon. BURGERVLOTBRUG. Naar ons wordt medegedeeld, zal de Zangvereeniging „Nieuw Leven" van Burgervlotbrug op 18 Januari a.s. een openbare Zanguitvoering in café De Nijs aldaar geven. Deze avond zal worden afgewisseld met voor drachten en tooneelspel. Gezien de mooie gelegenheid, welke café De Nijs thans voor uitvoeringen en derge lijke biedt, belooft 't een hoogst mteressanten avond te worden. Overigens verwijzen wij naar de adverten tie in d i t no. en komende advertentie vcor Zaterdag a.s. SCHAGERBRUG. Alhier is wederom een geval van mond- en klauw zeer uitgebroken en wel onder het vee van Wed. S. Brommer. GEMEENTE ZIJPE. Eurgerlijke stand van 30 Dec. 1930 tot en met 8 Jan. '31 Geboren: Everdina Maria, dochter van Lourens Schil der en van Everdina Anna Tromp. Ondertrouwd: Coenradius Bruijns, 24 jaar, caféhouder te Heiloo en Gertrudis Wilhelmina Klaver, 21 jaar, zon der beroep te Zijpe. Getrouwd: Cornelis Groot, 23 jaar, fabrieksarbeider, te Barsingerhorn en Aaltje Buik, 23 jaar, zonder beroep te Zijpe. Overleden: Geene. Woensdagavond had in het Dorpskoffiehuis alhier, de verkooping ygn genoemd café plaats. Eigenaar, werd de heer P. de Haan, de tegenwoordige bewo ner, voor de som van f8000. Tot secretaris van de Ned. Herv Kerkvoogdij te de zer gemeente is benoemd de heer H. J. Schut, alhier. Wegens lichaamsgebreken heeft de Minister van Defensie ontslag uit den dienst verleend aan C. van Rossurn, dienstplichtige der lichting 1928. Voor inschrijving voor den dienstplicht voor per sonen geboren in 1912 wordt hiertoe ter secretarie gelegenheid gegeven op Woensdag 14 cn Donderdag 15 Januari a.s. Door Burgemeester cn Wethouders zijn de volgen de bouwvergunningen verleend: aan W. Zeeman voor een eendenhok; aan D. Zeeman voor een kip penhok; aan M. Beelen te Lisse voor een schuur, dienstbaar voor waterbemaling. GEMEENTE CALLANTSOOG. Loop der bevolking over December 1930. Vertrokken: Ga. Noordstrand naar Alkmaar; Ne. Meereboer naar Barsingerhorn; De. van Diepen naar Zijpe; Ae. Hollander naar Warmcnhuizen; Ne. Bak ker naar Den Helder. Ingekomen: geen. Geboren: Trijntje, dochter van W. L. Visser en van G. Thomassen. Overleden: Arie Bakker, oud 23 jaar, zoon van Ja- cob Bakker en van Trijntje de Graaf. DEN OEVER. Ongeval Donderdagmorgen heeft aan de haven alhier een ernstig ongeval plaats gehad. Van een aldaar werkende luchtmotor greep de drijfriem een tot de motor behoo- rende buis. De zich in de nabijheid bevindende machi nist Doesburg werd door deze buis getroffen en zeer ernstig aan een der beenen gewond, zoodat overbrenging naar het ziekenhuis te Den Helder noodzakelijk was. Zuiderzeewerken. Aanbesteding. Vanwege den directeur-generaal der Zuiderzeewerken is Woensdag j.1. op het bureel van de Zuiderzeewerken in de Zeestraat te 's Gravenhage aanbesteed: le. het onderhoud van de Westelijke randwerken van de Wieringermeer, gedurende het jaar 1931. Laagste in schrijver was de heer J. de Vries te Heemstede met f 48.684; 2e. het onderhoud van de Rijkshavenwerken op Wie- ringen met uitzondering van het gedeelte tusschen de dijkpalen 114 en 132 de nieuwe buitenhaven en den om- ringdijk van den sluisput nabij den Oever en andere voltooide Zuiderzeewerken aldaar alsmede verschillende grond- en kunstwerken, behoorende tot de rijkszeewer- ken tusschen de dijkpalen 114 en 132 tot den afsluitdijk tusschen de Noord-Hollandsche kust en het eiland Wie- ringen en tot het Balgzandkanaal tusschen Van Ewijck- sluis en Oostoever, gedurende het jaar 1931. Laagste in schrijver was de heer P. Doves te Wieringen in massa met f 28.636. WIERINGEN. Succe»nieuws. Bij gunstige gelegenheid zullen de volgende wed strijden worden gesleed: Nieuwe Niedorp ISucces I. Succes II—J.V.C. I. Oudesluis IISucces III. H.R.C. 5Succes 4. Succes adsp.H.R.C. adsp. Wegens de vorst zijn dc werkzaamheden in den Wieringermeerpolder geheel stopgezet. Een groot aan tal arbeiders is hierdoor werkloos geworden.

Schager Courant | 1931 | | pagina 13