Einnenlandsch Nieuws. Ncordzasvisscherij-conflict geëindigd. De kans op vorst Met paard en kar te water. Gemeenteraad van Alkmaar. Auto door een sneltrein verbrijzeld. De rivieren zakken. Door den trein verpletterd. Het teeltverbod van Bravo-aardappden. Twee schepen bekneld. Gemengd Nieuws. Jack Diamond. Betere vooruitzichten in Amerika? Geen einde van de steenkolenstaking in Engeland. Zware sneeuwstormen in Zweden. Ontwapening orer de gansche wereld. VAN ALLE WERELDGEWOtt, VEK- OT^Mfc^Sj DB SENSATIONEELS AVONTUREN van haren beminden romanheld- Da aanvallig6 21-jarlge oasslère van v. cn d., mei. m?r1a CUslna Joanna v. te Bergen, had zieh onbe- verdiept ia een spannenden roman, zonder "aten afleiden door het getvlemel van de wach- tènde kantongcrecht-cliëntèle op den corridor vóór de der zitting en het waa dus niet te verwonde- dat zü 'oen haar naam werd a,SoroePen' ,anS °P rfh Het wachten. Ze hadden elkander vermoedelijk Z niet gekregen en zou haar droomkoning Ramon de beslissonde stap, om de hand te verwerven 31118 ziin teerbeminde Eulalia, toen de zakelijke stem des deurwaarders haar voor den rechterstoel daagde. Het bleek, dat de jongedame op 7 November, toen ambtenaar van den Arbeidsraad, de heer Brandon Bravo haar verzocht overlegging van haar rentekaart, jn gtgat was dit prozaïsche en weinig emotloneele document te vertoonen. Erger nog, scheen het waarde- ol papier, dat. de grondslag moest leggen voor 'n een maal onbezorgden dag in de Pius-stlchtlng, blijvend en hopeloos zoek te zijn. Deze gratieuse achteloosheid moest echter gecorrigeerd worden en de jonge dame, die niet in staat was ook maar de geringste aanwijzing te geven, werd gestraft met f 4 boete subsidiair 4 dagen hechtenis. Voila tout! PAT WERD EEN NOODLOTTIGEN DONDERDAG AVOND. De waarheid van het bekende spreekword: dat men nimmer den dag moet prijzen vóór den avond is voor bijgegaan, ondervond op Donderdag 20 Nov. in niet geringe mate de 58-jarige melkleverancier J. N. K. te Egmond aan-Zee. Hij begaf zich omstreeks 10 -uur op stap met een handkarretje, onverlicht en zonder reflec tor, met het doel nog een hoeveelheid melk te bezorgen, doch werd bij die gelegenheid vsn achter aangereden door een auto, bestuurd door den heer Höppener, hotel houder aldaar, welke heer verblind door een straat lantaarn, met slecht regenachtig weer, genoodzaakt met kleln-llcht te rijden, zooals de eenigszins raadselachtige motor- en rijwielwet gebiedend voorschrijft, niet bij machte was den bestuurder van de handkar op te merken vóór de aanrijding plaats had. De botsing was ernstig, want de heer K. geraakte met de hand be kneld tusschen wagenkruk en auto, waardoor .een zij ner vingers nagenoeg werd afgeknepen. De heer Höppe ner verleende alle mogelijke hulp en belastte zich zelfs met de bezorging van de melk doch kon het ongeval niet meer verhelpen. De melkboer, die gerulmen tijd onder geneeskundige behandeling moest verblijven, ver scheen nu óók nog als verdachte voor den Kanton rechter. Zijn gekwetste hand was nog steeds verbon den. Hij werd ter zake hei rijden met een onverlicht en evenmin van reflector voorzien voertuig, veroordeeld tot f 6 boete of 6 dagen, welke schade hij ook nog kan voegen bij de f 400, die hij beweert door de aan rijding bekomen te hebben. AAN HET VERKEERDE ADRES TERECHT GEKOMEN. Voor den Kantorechter compareerde de veehouder C. J. M. te Bergen, welke heer op 18 November een hoeveelheid zand zich had toegeëigend, waarop hij geen eigendomsrecht kon laten gelden, zoodat zijn onrecht matige daad werd aangemerkt als strooperij. Het bleek echter dat bij deze zand-annexatle was gebezigd een voertuig, waardoor de zaak een geheel ander aanzien kreeg, omdat zij niet geacht kon worden te behooren tot de competentie van den heer Kantonrechter. Het ■was den politierechter, die zich met deze aangelegen heid had bezig te houden en werd dus de juridische volmaakt onkundige vee-exploitant naar huis gezonden, in afwachting van de dingen, die nu weer komen zulien. EEN HART EN ZIEL SCHOKKENDE GEBEURTE NIS TE OUDORP! De waardige heer J. v. d. G., 'n naarstig broodbakker te Oudorp, verkeerde dezer dagen door ohtbfeken van werkrachten in momenteele verlegenheid en beging de roekeloosheid zijn bijna 14-jarigen flinken zoon op te dragen de broodklanten te bezoeken. Deze onvergeef lijke sabotage van de arbeidswet kwam echter ter ken- nisse der bevoegde overheid en verscheen de heer v. d. G. voor den Kantonrechter, die echter, zoomin als de ambtenaar, de overtreding van groote beteekenis achtte, zooals kon worden gedistilleerd uit de geringe straf, f 1 boete of 1 dag hechtenis. DE NIET GEDECOREERDE VIERVOETER. Een te Alkmaar gevestigde bloemist, de heer A. H., in het bezit van een hond, die hij genoeg lief heeft om er de verschuldigde gemeentebelasting voor op te bren gen. I-ïij had zich dan ook in het bezit gesteld van de vereisohte penning, waar Bello mee gesierd moest wor den. Op 17 December echter was de halsband gebroken en had het roekeiooze huisdier zich op straat gewaagd zonder het noodzakelijke kenteeken, dat aan de verlan gens van den fiscus was voldaan, waarbij niet beseffende welke onaangenaamheden hij zijn patroon dreigde te be rokkenen. Het liep dan ook leelijk vast en stond de heer H. heden terecht om te boeten voor de onnadenkendheid van zijn viervoeter. Gelukkig beging niemand de wreed heid hem meer dan 1 gulden of 1 dag op rekening te stellen, wat ons van harto genoegen deed. OP HET VERKEERDE ZADEL GEZETEN. De heer KI. Sch., 'n 43-jarig veedrijver uit H.H.-Waard had zich onlangs opgeworpen als chaperon van een vu rig trekpaard, dat hij echter geleidde op een rijwiel, zich voortbewegende.wat gevaar opleverde voor de veiligheid van het verkeer, strafbaar werd geacht. Hij was roed3 onverlet genaderd tot den Hoornschen weg onder Ou dorp, doch toen liep hij tegen de lamp en werd heden veroordeeld tot f 4 boete of 4 dagen. Is tevens dienende ter waarschuwing voor de talrijke andere overtreders, die op dezelfde lichtvaardige wijze de belangen van hun portemonnaie in de waagschaal stellen. DE TVVEE REMMETJES MOETEN IN DE PUNTJES ZIJN. Een te Bergen wenend pluimveefokker, de heer S. A. hereed onlangs met zijn motorrijwiel den Bergerweg en v-erd aldr.ar door een vcrkeerscontroleur beleefdelijk u-genoodigd tot het afleggen van een remproef, die he- i-as in zijn nadeel uitviel, aangezien bleek dat de voor- h adrem niet In al te deugdelijken toestand verkeerde. gebreken werden zoo spoedig mogelijk hersteld, doch natuurlijk te laat, zeecis den heer A. heden door een veroordeeling tot f 5 bcete subs. 5 dagen ter lcennisse werd gebracht. Het bemiddelingsvoorstel aanvaard. Maandag wordt het werk hervat. pe ledenvergaderingen der samenwerkende organi saties van werknemers in het zeevisschersbedrijf in Scheven'ngen, Vlaardingcn. Katwijk en Maassluis heb- en z ch thans alle in meerderheid verklaard voor aan- -rd:ng van het bemiddelingsvoorstel, dat voortgeko men ;s Uit het overleg tusschen deze organisaties en .o reeders in de Dinsdag J.l. gehouden conferentie encer leiding van den Rijksbemiddelaar den heer Van JJseclsteijn. N De reedersvereeniging heeft gisteravond te 's-Gra- v- nhagc ccn vergadering gehouden, waarin men zich c. oneens uitsprak voor aanvaarding van dit voorstel, •pngezien dit een collectief contract inhoudt voor :;!V-en 's gedurende dien tijd de rust in het zec- iszchcrcbedrtjf verzekerd. Maandag a.s. wordt het werk hervat Op het oogenblik de weeretoeetand nog on zeker. De weerkundige medewerker van Het Vaderland schrijft: De algemeene weerstoestand in Europa is niet on gunstig voor een matige vorst in ons land. Een groot gebied van hoogen druk heeft zich in den loop der week over de geheele Westelijke helft van ons wereld deel uitgebreid. Dit was een zeer gunstige omstandig heid voor vriezend weer, en wij hebben dan ook ge zien," dat van het hooge Noorden tot de Middelland- sche Zee en van het Oosten van Europa tot over de Britsche eilanden de temperatuur tot op enkele graden onder het vriespunt is gedaald. Wij hebben echter In dit geval te maken met het resultaat van sterke af koeling door uitstraling, die mogelijk was door uitge breid helder weer en door de afwezigheid van een warmen Westelijken wind uit den Oceaan. Tot zekere hoogte is deze omstandigheid een zeer goede inleiding tot een periode van strengere vorst in het Westen, maar ook niet meer dan dat. Blijft de luchtverdeeling de zelfde, dan is er geen kans, dat het hier hard gaat vriezen; voor strenge vorst is nog wat anders noodlg. In de eerste plaats moet de hoogste luchtdruk dan oyer de Noordelijke helft van Europa komen te liggen, zoodat over midden-Europa een Oostelijke of Noord- Oostelijke luchtstroom waalt, liefst met groote kracht, zoodat zeer koude lucht van het Oostelijk of Noord- Ooselijlc gedeelte van Europa naar het Westen wordt overgebracht; daarbij moet dan over midden-Europa wel een sneeuwdek liggen, waardoor de aangevoerde koude lucht haar lage temperatuur kan behouden. Ver der moet het dan in het Oosten en Noord-Oosten hard vriezen. De eerste en de laatste voorwaarde, die wel de belangrijkste zijn, worden op dit oogenblik nog niet vervuld. Uit de Oostzeeprovincies en Polen bijv. wordt slechts enkele graden vorst bericht, en de strenge koude in Zweden Is niet van zooveel beteekenis. Een ongun stige omstandigheid is ook, dat het gebied van hoogen druk door depressie in het hooge Noorden eenigszins naar het Zuiden wordt gedrongen, hetgeen de oorzaak is van de barometerdaling, die wij hier nu waarnemen. Op een gebied van hoogen druk valt echter meest-d niet te rekenen Het kan zich soms plotseling zqover terugtrekken, dat het niet meer over weer in West-Europa kan heerschen. Intusschen kunnen wij het als een gunstig teeken voor het voortduren van de lichte vorst be schouwen, dat het gebied van hoogen druk van het Westen uit versterking krijgt Het is dus nog best mogelijk, dat het eenigen tijd stand houdt, waardoor het koude weer zal aanhouden. Op dit oogenblik echter is de geheele weerstoestand onzeker, hij kan zich zoowel in der ichting van sterkere vorst als in die van dooi- weer ontwikkelen. Bestuurder ea paard verdronken. Woensdagavond kwam de 24.-jarige zoon van den bakker Van Beekhoven te Horen, die met paard en kar de klanten bezocht had, niet meer thuis. Donder dag vond men bij de brug zonder leuning over de Dommel, die evenals do weg onder water staat, het paard en de kar in het water. Het paard was verdron ken. Donderdagavond laat heeft men het lijk van den jongen gevonden. Vermoedelijk heeft hij tenge volge van de overstrooming de brug niet gezien en"is met paard en kar in het water gereden. Verbetering Bergerweg. Ben tuimel onder den beruchten spoorovergang. In de Donderdag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Alkmaar heeft de burgemeester mr. Wen del aar, een nieuwsjaarsrede gehouden, waar in hij een overzicht gaf van de voornaamste gebeur tenissen in het afgeloopen jaar, waarop de nestor van den Raad, de heer Govers, geantwoord heeft. B. en W. werden gemachtigd van gemeentewege voor alle leerlingen der lagere scholen de gelegen heid open te stellen om te worden ingeënt tegen diphtherie. De Raad keurde goed, een verzekering te sluiten bij de Incassobank, waardoor een zekerheidsstelling voor alle gemeenteambtenaren kan worden verkre gen. De Raad besloot na langdurige geheime zitting van den heer Apeldoorn 56.000 M2. grond aan den Ber gerweg aan te koopen, welke gebruikt kan worden voor het omleggen van de Houtvaart en als bouw terrein. Goedgekeurd werd, dat de Bergerweg zal worden verbreed van de Wognumsche Buurt tot den Hoever weg, Over de Hoever of Houtvaart zal een vaste brug worden gebouwd. In verband met de doorvaarthoogte zal een oprit en afrit moeten worden gemaakt, daar anders het bouwland aan beide zijden van den weg bij algemeene verhooging van den weg te laag komt te liggen en de kosten van ophooging te groot zou den worden. Wethouder Klaver deelde mede, dat men in de naaste toekomst op den beruchten overweg tevens rangeerterrein een tunnel voor laag rijverkeer wil maken. Zelf de afsluitboomen geopend. Chauf feur zwaar gewond. Gistermorgen ls te Udenhout, dicht in de nabijheid van het station, een vrachtauto van de steenfabriek al daar door den trein uit Den Bosch op den overweg ge grepen en over een lengte van ongeveer 150 M. meege sleurd. De inzittende chauffeur, wonende te Sohijndel, bekwam slechts een beenfractuur en enkele lichte hoofd wonden. Hij is ln het gasthuis ter verpleging opgenomen. Het ongeluk geschiedde op een bewaakten overweg, maar een der inzittenden had eigenmachtig de afsluit boomen opgelicht. Zelf bleef hij ongedeerd, omdat hij geen gelegenheid meer had gekregen om in te stappen. De auto werd totaal vernield. De trein, die een half uur vertraging ondervond, moest In Tilburg de beschadigde machine verwisselen. Volgens een ander bericht is de chauffeur in zorgvol- len toestand naar het ziekenhuis gebracht. De Waal valt De Waal voor Nijmegen is in het algeloopen etmaal 11 c.m. gevallen. De stand was Vrijdagmorgen 11.95 bo ven N.A.P. De toestand aan de Waalkade is nog weinig veranderd. Het verkeer is nog steeds gestremd. De Maas. De Maas is voor Grave de laatste 24 uur enkele c.m. gevallen. De Beersche Overlaat werkt nog over nagenoeg de volle lengte. Het water op den Elftweg staat 35 c.m. hoog. Het verkeer voor voetgangers en rijwielen is gestremd. Deze worden door een autobusonderneming overgebracht. De voertuigen passeeren langzaam door het water. Men verkacht, dat in den loop van den avond de werking van den Overlaat geëindigd zal zijn en de Elftweg binnen eenige dagen weder droog komt. Lijk van een onbekende op de spoorbaan gevonden. Uit Heerlen in Zuid-Limburg wordt gemeld: Woensdagavond heeft een rangeerder op de spoor lijn ter hoogte von de constructiewerkplaats „Lim burg". nabij het station 1-Ioensbroek het verminkte lijk van een onbekend manspersoon gevonden. Aan den trein, die ongeveer halfzes te Hoensbroek uit de richting Nuth arriveert, zaten biöedspatten. De po litie te Hoensbroek leidt het onderzoek Op het lijk zijn geen papieren gevonden en het ondergoed is niet gctcekend. Men schat den ouderdom van het slachtoffer tusschen de 35 en 40 jaar. Uit het politie-onderzoek is vast komen te staan, dat het slachtoffer vermoedelijk uit den trein is ge sprongen, wijl hij niet in het bezit was van een spoorkaartje. De identiteit heeft men nog niet kun nen vaststellen. OUDE MUNTEN GEVONDEN. Op het terrein van het pluimveebedrijf van den heer Veldhuizen te Hoogland, zijn dezer dagen bij het afgraven van een walletje eenige oude munten gevon den, welke geborgen waren in een bruin-geel urntje, dat bij het graven gebroken is. In totaal bevonden zich in het potje 1 gouden munt ter grootte van een rijksdaalder en ter dikte van een dubbeltje, 31 zilve ren munten, iets grooter dan een rijksdaalder en 9 kleine zilveren munten, ongeveer zoo groot als een gulden. De jaartallen, voor zoover te ontcijferen, waren 1562, 1568, 1569, 1567, 1560 en 1570. Gedeeltelijke ephaifing gevraagd. In verband met de landbouwcrisis. De burgemeester der gemeente Winsum, in de pro vincie Groningen, hoeft tot den minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw het verzoek ge richt om geheele of gedeeltelijke opheffing van het ministerieele bouwverbod van Bravo-aardappelen, teneinde tegemoet te komen aan de door de crisis getroffen landbouwers. (Men weet, dat het teeltverbod voor Bravo's berust op de vatbaarheid dezer soort voor de aardappel- wratziekte, welke een gevaar is voor de teelt en den export van aardappelen en bloembollen. STEUNREGELING VOOR WERKLOOZEN. Subsidie van het RUU. Naar vernomen wordt, heeft de regeering met het oog op de in enkele bedrUven voorkomende crisiswerkloos heid besloten, weder een steunregeling in het leven te roepen. Gemeentebesturen, welke voor een subsidie in de kos ten van steunverleening in aanmerking wenschen te koipen, kunen ened aartoe sterkkende aanvraag tot den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw richten. DIEVEGGE GESNAPT. Een rechercheur in de kleerkast, De winkelier P., te Kerkrade, vermiste sinds gerul men tijd geld uit een kistje, dat zichb evond ln de kleer kast op de slaapkamer. Hij merkte het geld en kon con- stateeren, dat een vrouw bij hem gekochte winkelwaren betaalde met het door hem gemerkte geld. De politie werd verwittigd en overeengekomen werd, dat een re chercheur zich in de kleerenkast verdekt zou opstellen, jjjndt., Nieuwjaardag faeypnd zich een rechercheur op verschillende uren van den dag ln de kleerkast. Woens dag werd de dievegge op heeterdaad betrapt, toen zij met een valschen sleutel de slaapkamer had geopend en daarna geld uit het kistje nam. Zij bekende zich ook schuldig gemaakt te hebben aan de vorige diefstallen. Bij een brug te Alphen ad. Rijn. Het ver keer een uur gestremd. Gistermiddag heeft het verkeer te Alphen aan den Rijn groote stagnatie ondervonden, doordat tweo sche pen in aanvaring kwamen bij de geopende Alphensche brug, de eenige verbinding tusschen het Westelijk en Oostelijk deel der stad. Uit de richting Leiden naderde het schip „Samenwerking", terwiji van den anderen kant een schip van de „Volharding" kwam aanvaren. Toen de „Samenwerking" was genaderd, plaatste de brugwachter de roode vlag, als teeken te stoppen. De kapitein zag daartoe geen kans meer, en Juist Jn de doorvaart van de geopende brug raakten dc schepen beklemd, en wel zoodanig, dat zij niet bij machte waren zich los te wer ken en door een ander schip moesten worden opgeduwd Beide schepen liepen ernstige averij op. Na een uur kon de brug weer worden neergelaten. Het voetgangers verkeer was met roeibooten onderhouden, doch het snel verkeer moest een omweg maken van eenige kilometers, over Koudekerke, Hazerswoude en Zwammerdam. Op het oogenblik niet bepaald een prettig leven. Jack Diamond, de New Yorksche bendeleider, op wien in de laatste maanden van het vorig jaar een moordaanslag was gepleegd, is er wat zijn financiën betreft, niet te best aan toe. Een van zijn makkers in de misdaad zat in voorloopige hechtenis en kon tegen een borgtocht van 100 op vrije voeten komen. Hij wondde zich tot den machtigen Jack, maar deze moest bekennen, dat hij de duiten niet had. Jack Diamond heeft het voorts niet erg prettig; hij heeft zich, na als redelijk hersteld uit het ziekenhuis te zijn ontslagen, teruggetrokken op zijn hoeve in het Catskillgebergte. Hij wordt daar bewaakt door mede bendeleden en door politie. En ter bescherming van het kostbare leven van den diamanten „Jack" zijn thans machinegeweren in stelling gebracht en zoek lichten geplaatst. Voor zoo'n diamant ookt REMARQUE'S FILM VERBODEN IN OOSTENRIJK. Voor het geheele land. Wol ff meldt uit Weencn: De officieelc „Wiener Ztg." publiceert een verorde ning van de bondskanselarij, waarbij do vertooning van de film lm Westen nichts Neues voor het geheele Oostenrijksche gebied wordt verboden. De verordening treedt terstond in werking. EEN GEHEED GEZIN DOOR ROOVERS VERMOORD. In het dorp Romanowo, bij Luck, werd Donderdag avond het uit zes personen bestaande gezin van de familie Bondersr.uk door roovers vermoord. De roovers vluchtten, met medeneming van alle kostbaarheden. Duizenden arbeiders gaan weer aan- het werk. Uit Washington wordt aan de „Frankfurter Zci- tung" gemeld: Berichten uit verschillende dcelcn dér Vereenigde Staten wijzen cr op dat in den handels toestand wellicht een verbetering gaat intreden. Er zijn teekenen die er op wijzen, dat een verlichting op de arbeidsmarkt reeds is ingetreden. In het nieuwe jaar zijn in de automobielindustrie 22.000 arbeiders te werk gesteld, in de metaalindustrie ongeveer 8000. In de volgende week zullen opnieuw 4000 arbeiders aan den gang gaan. Te Dctroit heeft Ford alleen 12.000 man aangenomen. DREIGENDE UITSLUITING IN DE ENGELSCHE KATOENINDUSTRIE. Zoowel de weverijen als de spinnerijen er bij betrokken. Uit Londen: De fabrikanten in de katoenindustrie hebben besloten den plaatselijken fabrikantenvereni ging te adviseeren den 17en Januari een algemeene uitsluiting in do afcleeling weverij te proclameeren als het conflict dan nog niet opgelost is. De nationale federatie van spinners heeft een der gelijk besluit genomen. Mislukking van de onderhandelingen in de steenkoolindustrie. Reuter seint uit Cardiff: De onderhandelingen tusschen de mijneigenaars en mijnwerkers zijn op ean mislukking uitgeloopen. Overeenstemming afgestuit op de quaes- tie van arbitrale procedure. Nader wordt gemeld: Oe onderhandelingen in de steenkoolindustrie zijn mislukt, omdat de mijnwekers weigerden in te gaan op het voorstel dat een onafhankelijk voorzitter voor den nieuwen verzoeningsraad zou beslissen in de quaestie van de vermindering der loonen en er aan vasthielden dat deze, quaestie tusschen de partijen zou worden geregeld! De mijneigenaars en mijnwer kers namen het voorstel aan om Maandag den mi nister van Mijnen en den president van de Board of Trade te Londen te ontmoeten. De werkstaking in Zuid-Wales zal derhalve riog eenige dagen voortduren, omdat, zelfs al wordt te Londen overeenstemming verkregen, deze zal moe ten worden goedgekeurd door de afgevaardigden van alle districten alvorens de arbeid kan worden hervat. Trein- en autoverkeer op vele plaatsen ge stremd. Skl-loopsn in de straten van de hoofdstad. Maandagnacht en Dinsdag hebben in Midden-Zweden en langs de kust der Oostzee hevige sneeuwstormen ge woed. Het verkeer zoowel te land als te water ondervond veel stagnatie en moest op verschillende plaatsen ge heel stil gelegd worden. Dinsdag zag men zelfs ln de hoofdstra'ten van Stock holm ekl-loopers, maar dat kon ook omdat Driekoningen hier een algemeene feestdag is en het autoverkeer dus niet zoo druk was dat de sneeuw direct tot pap gereden werd. 's Middags Scheen de zon en honderden zijn toen met de lange latten naar buiten getrokken om van dezen eersten „ski-Zondag" te genieten. Te UppsaJa moest het tramverkeer gedeeltelijk stop gezet worden. De wegen in de omgeving waren vrijwel overal onbegaanbaar en vele auto's zijn in de sneeuw blijven steken. In de omgeving van het Vatter-meer zün verschillende treinen in de soms meters-hooge sneeuw vastgeloopen. Andere treinen kwamen met drie a vier uur vertraging op de plaats van bestemming aan. 't Geheele spoorweg verkeer in Oost-Midden-Ziweden is hierdoor ontwricht.In de omstreken van Granna is het autobusverkeor volko men stop gezet. Enkele bussen moesten in de sneeuw achtergelaten worden. Op de groote meren moest Maandagmiddag reeds de scheepvaart stilgelegd worden. Buitengewoon hevig woedde de sneeuwstorm in de omstreken van Gavle. Ook hier stonden tal van inge sneeuwde auto's en bussen op de wegen. In vele kerken kon Dinsdag geen godsdienstoefening gehouden worden omdat er geen kerkbezoekers waren. Zelfs in de stad Gavle zijn enkele auto's ln de sneeuw vastgeloopen. De kustvaart ligt totaal stil, er is sedert Maandagmiddag geen schip meer aangekomen of uitgevaren. Op verschil lende plaatsen zijn windsnelheden van 25 tot 30 meter per seconde geregistreerd. Wat de „Kölnlsche Ztg." zou wenschen. Volksstemmingen in alle landen. VJD. verneemt uit Keulen: De „Kölnlsche Zeitung" stelt in haar nummer van Zaterdagmorgen voor, dat de rijksminister van buiten- landsche zaken dr. Curtius op de aanstaande bijeen komst van den volkenbondsraad een voorstel zal in dienen tot het houden van een referendum inzake de ontwapening. De raad zou dan een commissie kunnen benoemen, die de vergadering van den volkenbond nadere voor stellen kan doen. Het resultaat dezer volksstemmingen in de verschil lende landen aou het best denkbare uitgangspunt vor men voor de ontwapenings-conferentie De regeeringen kunnen den wil der volken met betrekking tot de ont wapening leeren kennen, terwijl de werkzaamheden met het oog op de algeheele ontwapening zullen kunnen worden voortgezet op een basis van vertrouwen en veiligheid, in plaats van wantrouwen en vrees. VOOR GEEN KLEINTJE VERVAARD. Een Engelsch parlementslid temidden van leeuwen en tijgers. Uit Londen: Naar de bladen uit Glasgow melden, is John Clarks, afgevaardigde van de arbeiderspartij in het Lagerhuis, dezer dagen twee maal in een kooi met twee leeuwen en twee tijgers gegaan, omdat hij wil de bewijzen dat een mensch ook zonder bizonder© rnataregelen bij wlide dieren kan verblijven De dieren lieten wel de tanden zien, maar lieten hem onge moeid. SNELLE POSTDIENST. Per luchtschip. Uit Newport News: Een luchtschip van het Amerikaansche leger is er hier, na verscheiden mislukte pogingen, in geslaagd om, laag over het postkantoor scherende, een zak met poststukken aan den haak te slaan en in te pal men. Die postzak is bestemd om aan boord van de Mauretania te worden gegooid, die Donderdag uit New-York naar Europa was vertrokken.

Schager Courant | 1931 | | pagina 15