Scliager Cent Fa. Gebr. Rotgans, 9e Boerderij Raad Zuidscharwoude. Vuilpoeders Tweede Blad. Twee miilioen voor het Leger des Heis. De Tuinbouw in Kennemerland. Daad ran een zwakzinnige? De Zuiderzeevisscherij. Voorzichtig met een houtskoolvuurtje. De mijnconflicten in Duitschland. IJUMHEERIN-BAAI OUDE N1ED0RP LANGENDIJK W1ER1NGEN Marktberichten. Advertentiën. Voor afdrijving van NA VUIL PETROLEUM VERKIEZING CADEAU. Jan Noeken ADVERTEER7 IN DIT BLAD. Zaterdag 10 Januari 1931. 74ste Jaargang. No. 8796 Vrijdagavond half acht vergaderde de Raad van bo vengenoemde gemeente ten Raadhuize, onder voor zitterschap van den Ed. Achtb. Heer Jhr. A. L. van Spcngler, burgemeester. Secretaris de heer J. Th. Kunnen. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom- We kunnen geen wenschen uitspreken, al dus voorzitter, doch moeten een condoleantie uitspre ken door het smartelijk overlijden van wethouder J. Kroon. Mijn wenschen tot herstel zijn niet in vervul ling gegaan. In hem is heengegaan een man die het grootste gedeelte van zijn leven het belang der ge meente Zuidscharwoude heeft gediend. 35 jaar was hij lid van den Raad, waarvan 23 jaar els wethouder, get was met een voorbeeldige doortastendheid en voorzichtigheid, zooals hij altijd de belangen der ge meente behartigde. Ik denk met een hart vol wee moed ean hem, aan wiens leven toch nog zoo plotse ling een einde kwam. Het is voor ons allen een zwaar verlies, een dergelijk medebestuurder te moe ten missen. Maar wij moeten ons schikken. Volgens jiet verlangen van den overledene is door mij op den doodenakker niet gesproken. Ik handel ook in den geest van den overledene, door geen lange herden kingsrede uit te spreken. Velen zullen met mij hebben getreurd bij zijn heen gaan. Zijn voorbeeld kan nagevolgd worden. Voorzitter spreekt den wensch uit dat de Raadsle den den doode zullen eeren, door de besprekingen in zijn geest te voeren. Zijn nagedachtenis zal door mij en door vele nimmer vergeten worden. Voorzitter deelt mede, dat een bericht van overlij den voor het gemeentebestuur is ingekomen. Namens Ihet gemeentebestuur is een betuiging van deelneming aan de weduwe gezonden. De notulen der vorige vergadering worden onder dankzegging aan den samensteller onveranderd goedgekeurd. Voorzitter deelt mede, dat deze vergadering is uit geschreven naar aanleiding van een schrijven van vijf raadsleden, ter bespreking van verschillende soorten van productieven arbeid voor noodlijdende tuinders en werklcozen. Spr. zegt, dat evengoed spoe dig een vergadering zou zijn bijeengeroepen naar aan leiding van de missive van Ged. Staten, betreffende den steun aan de noodlijdende tuinders. Wat betreft werkloosheid, dit is in meer dan een vergadering een punt. van bespreking geweest. B. en W. hebben getracht werk te verschaffen en noemt b.v. de verbreeding van den weg bij het raadslid Zee man ten behoeve waarvan enkele boomen moesten worden weggekapt. Vorige jaren is in samenwerking met de Baiine de vaart uitgeliept Dit zou nu mis schien weer kunnen gebeuren. Ook zouden de vverïc- loozen aan het slikken kunnen worden gezet tus- schen de akkers. De slik zou dan tegen een matige vergoeding of voor niets aan de in aanmerking ko mende tuinders kunnen worden verstrekt, zoodat deze maatregel een tweeledig resultaat zou hebben. Allen zijn eenigen tijd geleden opgewekt om'lid te worden van een werkloosheidsverzekering. Besprekingen in 't. algemeen te houden zou heel weinig resultaat hebben. De ijsboeier zou ook nog eenige uitkomst kunnen geven. Het is de aangewezen weg, om het af te wachten, doch niet op de lange baan te schuiven. De heer Groen zegt dankbaar te zijn voor de ge dane mededeelingen. Onder een bepaalde categorie van inwoners heerscht een zekere noodtoestand. Al brengt de kool nog zooveel geld op, voor sommigen geeft het niets, om de eenvoudige reden, dat zij niet geteeld hebben. Deze kunnen geen loon aan arbei ders ook betalen. Als er nu productief werk was, zou den zich veel meer personen aanmelden, als zich nu aangemeld hebben. Deze raadsleden hebben overwo gen welk productief werk er was. Nu hebben ze een werk op 't oog. Spr. zou hierover gaarne in comité spreken. De heer Zeeman zegt, dat zijn naam door een toe vallige omstandigheid niet onder hét verzoek staat. Hij is echter wel voor productief werk. Er zijn toch genoeg stinkslooten in de gemeente die gestopt kunnen wor den met zand. Het Kerkepad zou toch ook kunnen worden opgehoogd. Hierna werden Pers en publiek verzocht de zaal te verlaten, om na 2 uur weer te worden binnengelaten. Voorzitter deelt mede, dat door het Burgerlijk Arm bestuur 40 pet reductie op de landhuren wordt ver leend aan alle ingezeten landhuurders. Het land zal niet meer publiek worden verhuurd De prijzen zullen worden vestgesteld, terwijl de akkers dan onder de gegadigden worden verloot. De heer Kramer vindt het eenigszins vreemd, dat deze handelwijze wordt gevolgd. Hij juicht het niet toe. Voorzitter antwoordt, dat het juist wel toe te juichen is, dat het Burg. Armbestuur het voorbeeeld van de gemeente in deze volgt. De heer Groen sluit zich in zoover bij den heer Kra mer aan, dat hij twijfelt aan de bevoegdheid van het B. A Kan de gemeente geen Invloed uitoefenen op de verhuring? De heer Zeeman is het volkomen met het Armbestuur eens. Dan komt er eens een eind aan dat uitbuitings systeem. Spr. zou blij zijn, als het gemeentebestuur het ook zoo ver had gebracht. Van eenige tuinders een adres om, als er een verzoek van Ged. Staten kwam, om voor 30 pet. garant te zijn, dit ln te willigen. Voor kennisgeving aangenomen. Steunverleening aan noodlijdende tuinders. Van het Prov. Bestuur is de missive Ingekomen, wel ke reeds geheel in ons blad ls afgedrukt. B. en W. stellen voor, de gevraagde garantie te ge ven. De heer Du Burck zegt, als vanzelf voor het voor- stel van B. en W. te zijn. Hij had zich de steunver leening echter wel eenigszins anders voorgesteld. Zoo zullen bijv. degenen, die het geheele crediet van '23 nog niet hebben afgelost, geen voorschot krijgen. Dat ls wel hard. Er zijn er hier wel, die niet in de gelegenheid zijn geweest, om deze schuld af te lossen. Dat ls geen onwil, doch onmacht, 't Spijt spr., dat Prov. Staten dit besluit hebben genomen. Voorzitter antwoordt, dat er wel aanleiding zal zijn geweest. De heer Groen vraagt zich af, of het bedrijf van degene, die zijn vooschot van 1923 nog niet heeft be taald, wel levensvatbaarheid heeft Door de credieten van 1923 zijn er sommigen nog dieper in de put geraakt, voor wie het nu een martelpartij is. De mogelijkheid van uitzonderingsgevallen is echter niet uitgesloten. De heer Zeeman zegt dat Prov. Staten de regeling in voorwaarden niet bepaald hebben. Dit is aan Ged. Sta ten opgedragen. Spr. wijst erop, dat de regeering haar plicht heeft verzaakt. Die moest toch credieten ver schaffen. Het is een tekortkoming dei regeering. 't Is niet alleen een provinciaal belang, doch ook een landsbelang. Spr. vraagt, of het niet mogelijk is dat een commissie wordt benoemd uit de beide veilingsvereeni- gingen, zoodat de behandeling niet te omslachtig zal worden. De heer Groen zegt, dat het heelemaal niet omslachtig ls, daar de beslissing bij B. en W. is. Voorstel van B. en W. aangenomen. Ingekomen stukken. Van het R.K. fanfarecorps dankbetuiging voor de verleende subsidie. Van Ged, Staten een uittreksel van het besluit tot do classificatie voor de personeele belasting. Procesverbaal van kasopname bij den Gemeenteont vanger. In kas was en moest zijn f 827.49%. Op de bank was geplaatst een bedrag van f 36500. Van de gemeente Noordscharwoude afrekening over de bijzondere scholen. Eveneens een afrekening van Broek op Langendijk. Van het Ned. Verbond een adres om het gebruik van vreemde woorden strafbaar te stellen in aankondigingen enz. Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van het Hoofdsteunbureau, dat de heer S. de Boer Kz., zijn benoeming als raadslid niet heeft aan vaard. Van de gemeente Alkmaar bericht, dat het aandeel dezer gemeente in het exploitatietekort, van het Neu traal Ziekenhuis over 7 maanden f 149.80 bedraagt. De vraag van den heer Groen, of dit in het raam der toezegging blijft, wordt door voorzitter bevestigend beantwoord. Het maximum aantal vergunning blijft gehandhaafd op 4. De verordening op het georganiseerd overleg bij de Jachtbedrijven wordt op advies van B. en W. goedge keurd. Bij de rondvraag vraagt de heer Dijkhuizen naar het rapport van het P.E.N. Voorzitter antwoordt, dat het er wel is, doch dat hier omtrent nog geen mededeelingen kunnen worden ge daan. Sluiting. Verschillende berichten. ONTPLOFFING TE STETTIN. Tramverkeer stopgezet. V.D. verneemt uit Stettin: Gistermiddag ontplofte plotseling een transforma tor in een der bedrijfsgebouwen van de Stettiner tram wegmaatschappij. Er ontstond een felle brand, die het geheele gebouw verwoestte. Niets kon worden gered. Met uitzondering van in de voorsteden, staat in de stad het tramverkeer stil. HEVIGE KOUDE IN SIBERIë. In geheel Siberië heerscht op het oogenhlik een bui tengewoon hevige koude. Langs den spoorweg Ir- koetskTsjita is de temperatuur gedaald tot vier en dertig graden onder het vriespunt. Uit Irkoetsk wordt 41 graden koude gemeld. MOED OF WAAGHALZERIJ? Waarom Cl ark e de leeuwenkooi binnenging Uit nadere bijzonderheden in de Engelsche bladen blijkt, dat het Lagerhuislid Clarke te Glasgow een kooi met leeuwen en tijgers is binnengegaan (zie ook elders in dit nummer) om te toonen, dat wreedheid onnoodig is bij het dresseeren van dieren (Clarke heeft vroeger zelf dieren afgericht). Zijn actie houdt verband met de thans bij het parlement aanhangige wet inzake het optreden van gedresseerde dieren, die volgens hem veel te ver gaat en honderden broodeloos zou maken, fgimiim momomom mofog gogogog gogink kowowlpipj BRANDSTICHTING. De bewoner gearresteerd. Gisteren brak te Geldrop een binnenbrand uit in het perceel Hulst 71. De brand werd in den aanvang reeds gebluscht. Hierbij bleek, dat de bewoner alles in de kamer had overgoten met petroleum. Hij is aan gehouden. De Officier van Justitie en de Rechter-Com- missaris van Den Bosch stelden een onderzoek in. De bewoner is in verzekerde bewaring gesteld. Rijke Engelschman vermaakt zijn gan- sehe varmogen. De heer J. Bromilon Holt, overleden te Heywood in Lancashirc, heeft aan het Leger des Heils zijn geheele fortuin, met aftrek van eenige legaten vermaakt; dit gelegateerde kapitaal met een geschatte waarde van 216.349 pond sterling, dus ruim 2^2 miilioen gulden, is in grondbezit en eenige onroerende goederen belegd. Kolonel R. B. Chapman, secretaris van het hoofd kwartier te Londen, heeft aan de „Daily Telegraph" verteld, dat het nog wel de vraag is, of er, na aftrek van successie-rechten enz., meer dan 200.000 pond f2.4 miilioen) aan het Leger zal komen, maar dat dit toch in elk geval de grootste meevaller voor het Leger sinds mensthenheugenis is; allerlei lang bestaande wenschen, uitbreiding van tehuizen op verschillende plaatsen, kunnen worden vervuld. FRANCO EN REYES NAAR MADRID OPGEROEPEN. Zij moeten zich wegens hun onvluchting verantwoorden. Uit Madrid, 9 Jan.: De „Staatscourant" publiceert den tekst van som maties, waarbij den majoors Franco en Reyes wordt gelast, binnen den tijd van dertig dagen te Madrid te melden om zich te verantwoorden wegens hun ont vluchting uit de militaire gevangenis. Ingeval zij zich niet melden, zullen zij bij verstek worden berecht. De veiling-omzet een miilioen minder dan het vorige jaar. De omzet der gezamenlijke Beverwijksche veilin gen bedroeg in 1930 f 1.785.202.40 tegen f 2.770.146.65 in 1929, hetgeen dus een nadeelig verschil van bijna 1 miilioen gulden beteekent ten opzichte van het voor gaande jaar. De omzet van de R.K. Tuindersvereeniging „Ken nemerland" bedroeg over 1930 f743.381.84 tegen f 1.171.992.42 in 1929. Een mindere omzet dus van f 428.610.58. De omzetcijfers van de „Vrije Veiling", waren voor 1930 en 1929 respectievelijk f288.040.86 en f491.171.01. Ook de overzichten der particuliere veilingen ver- toonen ten opzichte van 1929 groote nadeelige ver schillen, hetgeen voor een deel wel aan den aard beienoogst zal moeten worden geweten. RAZZIA VAN DE POLITIE TE BRUSSEL. 370 menschen aangehouden. V.D. verneemt uit Brussel: Gisternacht heeft de politie te Brussel bij het Noord station een groote razzia gehouden. Er was een po litiemacht op de been van 60 man, die zich met auto's snel kon verplaatsen. Er werden in totaal 370 perso nen aangehouden. De razzia staat in verband met dc tallooze moorden en aanrandingen, die er in den laat- sten tijd te Brussel zijn gepleegd. Vrouw en kindoren mishandeld. Eenigen tijd geleden was als proef uit het krankzin nigengesticht ontslagen de patiënt W., wenende te Hoo- geveen. Na zy'n intrek in de echtelijke woning bleek evenwel, dat zijn toestand nog niet geheel normaal was, aldus de „Tel.". Gisteren zeide hij tegen zijn vrouw, dat hij des nachts slecht had geslapen, waarop deze hem ried zich weer een oogenbiik ter ruste te begeven. Hij schijnt hierop ln woede te zijn ontstoken en bracht zijn vrouw zoodanige klappen toe, dat.ze het geraden achtte het huis te ontvluchten. Hij lokte zijn vrouw echter weer binnen, waarop de man zijn vrouw naar het schuurgedeelte sleepte en met een hard voorwerp, vermoedelijk een bijl, zoodanig mis handelde, dat ze bewusteloos werd. Hevig bloedend is zij daar blijven liggen. De ter hulp gesnelde kinderen kregen eveneens verwondingen. De dader ging daarop naar een geneesheer, wien hij mededeelde, dat hij zijn vrouw vermoord had en dat het nu maar weer het beste was, dat hij naar het gesticht terugging. De hevig ontstelde dokter ging terstond per auto naar het huis van den man en trof daar de echtgenoote aan, die hij met zijn auto naar het ziekenhuis vervoerde. Haar toestand is thans bevredigend. De dader schijnt, zonder zich verder om Iets te bekom meren, per fiets vertrokken te zijn en zou zich ter opname in het krankzinnigengesticht heb ben aangemeld. Het afgeloopen jaar voor de vischafslag te Lemmer zeer belangrijk. De omzet aan den gem. vischafslag te Lemmer was het afgelcopen jaar zeer belangrijk. In totaal werd aan visch voor een bedrag van f 473.192.99 aangevoerd, tegen f 262.069.17 in 1929. De grootste hoeveelheden visch welke verhandeld werden waren ansjovis, haring, bot, spiering en aal. Aangevoerd werd aan ansjovis voor f 200.453.68 (v. j. f 86.968.84), bot voor f 90.793.43 (v. j. f 81.530.12); haring f 151.766.23 (v. j. f 58.159.12); spie ring f 17,449,43 (v. j. f 18,490,67) en aal voor een be- dag van f 11,925,69 tegen f 12.519.63 in 1929. Naast een groote ansjovisaanvoer was de haring- aanvoer ook belangrijk meer, terwijl ook de botvissche- rij betere resultaten afwierp dan in 1929. Zoo overtrof de ansjovisteelt in 1930 die van 1929 met f 113.484.84 en de haringvisscherij die met f 93.617.11 en de botaanvoer met rhim f 9000, hetgeen ongeveer de grootere omzet vertegenwoordigt. Het is, al laat men de ansjovisteelt buiten beschou wing, een goed jaar voor de Zuiderzeeevisschers ge weest. Twee werklieden bedwelmd. In een loodgieterswerkplaats in de Constant Rebec- questraat te 's-Gravenhage zijn twee werklieden, de 35-jarige II. en de 27-jarige N. door zich ontwikkelen de gassen in een soldeerpot, bewusteloos geraakt. Deze werklieden moesten 'n soldeerbout verwarmen en hadden daartoe een houtskoolvuur aangemaakt. Nadat de bout echter reeds verwarmd was, lieten zij de pot toch nog eenigen tijd op het vuur staan, waar door zich schadelijke dampen ontwikkelden. Beide mannen verloren het bewustzijn. Gelukkig werd het gevaar tijdig ontdekt, waardoor erger kon worden voorkomen. De geneeskundige dienst heeft beide personen naar het ziekenhuis vervoerd, vanwaar zij, na hersteld te zijn, naar hun woning konden gaan. STUKKEN ROTS OMLAAG GESTORT. Vier dooden. In het industriestadje Lecco in Italië aan het Zuid Westelijke einde van het meer van Como, zijn Vrij dag groote stukken gesteente van een rots op een groep huizen terecht gekomen. Twee huizen werden geheel vernield. Tot nu toe zijn reeds vier lijken on der het puin uitgehaald. De wilde Roer-staking geëindigd. De wilde staking in het Roergebied is geëindigd. Gis termiddag staakten in het geheel op twee mijnen nog slechts 153 man, zoodat de staking als geëindigd kan wor den beschouwd: In Opper-Silezië alles aan het werk. Wolff meldt uit Gleiwitz: De arbeiders in de Opper-Silezische mijnen zijn he den vrijwel allen aan het werk gegaan. Slechts bij drie mijnen zijn enkele stakers. De beweging kan als geëindigd worden beschouwd. Loonsverlaging in de Thuringsche me taalindustrie. V.D. verneemt uit Berlijn: De rijksminister van arbeid heeft de arbitrale uit spraak voor de Thuringsche metaalindustrie, inhou dende een loonsverlaging van 6 bindend ver klaard. echte friesche -y per ons ?r Ad Overzicht over de maand December van de R.K Coöp. Boerenleenbank. Gedurende de maand December werd aan spaar geld ingelegd een bedrag van f 38612.58 en terugbe taald f 46595.133. Aan voorschotten werd terugbetaald een bedrag van f 13431.50 en verstrekt f 7080 "Woensdagavond a.s. zal ten lokale van den heer P-i Kramer de nieuwe N.V.V.- film vertoond worden. BBROEK OP LANGENDIJK. Vrijdag 9 Jan. 1931, hield de vereeniging voor Zieken- huisverpleging haar jaarvergadering in het lokaal van den heer Viizelaar. Voorzitter de heer Giltjes opent met een welkom. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat da ontvangsten hebben bedragen f 1234.52 en de uitgaven. f 1096.64, saldo f 137.88 Bezit op 1 Jan. 1931 f 1039.06; 21 patiënten werden verpleegd met 293 ligdagen, waarvan 250 ligdagen a f 3 en 43 a f 2. 9 patiënten werden ge opereerd. 8 in observatie opgenomen en 4 mangelen ge knipt; 27 maal werd gebruik gemaakt van de auto, 1 maal van de zieken-auto. Boeken en bescheiden waren in orde bevonden. Tot commisielid tot nazien der rekening 1931 werd be- 1 noemd de heer F. Kuitwaard en tot reserve de heer J.- j Slot. Het ledental bedroeg op 1 Jan. 1930, 694 betalende eii op 1. Jan. 1931, 689 betalende leden. I Bij de gehouden bestuursverkiezing werd het aftreden de lid W. Giltjes herkezen. Het aantal bijdragen werd voer 1931 vastgesteld als volgt: 30 dagen operatie, en 14 dagen andere gevallen. Als afgevaardigde werd naast een bestuurslid benoemd; de heer Kuitwaard en als reserve J. Slot.. Bij de rondvraag, werd door de heeren Glazekas en de Jong gevraagd, hoe gehandeld wordt met gevallen, wel ke in het oude jaar ter verpleging worden opgenomen, en liggen over in het nieuwe jaar, hebben deze pa- tienten ook in het nieuwe jaar recht op 14 ligdagen? Geantwoord werd van wel. Besloten werd reglementair vast te stellen, dat diegeno welke in het eene jaar zijn ligdagen heeft en ligt over in het nieuwe jaar ook recht heeft op zijn volle aantal ligdagen. Tevens werd nog besoten om ook te betalen voor ge huwde moeders met kind. Ongehuwde moeders komen hiervoor niet in aanmer king. Hierin heeft het bestuur zelf te beslissen. Daarna sluiting. Verkocht. Door den heer D. Kort is een perceel grasland ter grootte van 27 snees uit de hand gekocht van den heer P. Kuut Pz. Politie, Gevonden: een bruine motorhandschoen. Verloren: een zwarte broche met zilveren knopje. Tegen belooning terug te bezorgen. Inlichtingen bij den Gem. Bode. Mr. Oud, lid van de Tweede Kamer, spreekt Woens dag 14 Jan. a.s. in Hotel de Haan met als onderwerp: „De huidige toestand en de vrijzinnig democraten." GEMEENTE SCHAGEN. Getrouwd: Jouke Marinus Oostheim en Trijntje Bijlsma. c^POLiTlE. Gevonden: eer. damestaschje. Verloren:; een lorgnet. ZUIDERZE E-V ISSCHEB1I, SPAK1ENBURG, 8 Jan. Aangevoerd aan den visch afslag door 12 span wonderkuilers 5 tal haring, prijs f 10.2510.50 per tal; 4242 pond spiering, prijs 4—16% cent per pond; 22 pond bot, prijs f 0.30 per pond. LEMMER, 8 Jan. Door 14 vaartuigen is heden 18 tal haring aangevoerd en door 13 vaartuigen 2300 Kg. spiering; voor haring is f 8.208.90 per tal besteed en voor spiering f 4.3045.90 per 100 K.G. URK, 8 Jan. Door 17 vaartuigen werd heden hier aangevoerd 41 tal reepharing. hoogste schot 7 tal. prijs f 8.10 per tal (200 stuks) en 151 pond spiering f 0.16% per pond. WARMENHUIZEN, 9 Jan. 1931. Roode kool le kwal. f4.60f6.40; id. 2e kwal. f2.SÖ —f5.10; gele kool le kwal. f2.70—f3.50; id. 2e kwal. f 1.90; id. kale f2.30; D. Witte kool le kwal. f3.40— f3.60; Drielingen f 1.60; Uien f2.20—f2.40; Peen f 1.60. Aanvoer: 12000 Kg. roode kool, 1400 Kg. gele kool, 3700 Kg. Deenscbe witte kool, 1200 Kg. uien, 700 Kg. peen. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van een Zoon CORNELIS, A. GRIN—Borst. A. GRIN. Nieuwe Niedorp, 8 Januari 1931. Dankbetuiging. Hierme.de betuig ik mijn hartelij- ken dank aan allen die mij den 3en Januari tot een onvergetelijken dag hebben gemaakt. W. NEEFKES. Jaagpad 30, Alkmaar, Jan. 1931. geen beter middel dan onze 50 ct. per pak. HOOGZ1JDE E 103, SCHAGEN. vanaf heden per 30 Liter franco thuis, 10 ct. p. L. J. JANSEN, N. Laagzijde 88=89 Tel. 105 SCHAGEN Nieuwe Niedorp. Zondag 11 Jan. 1931, in de Kerkekamer van 11 tot 1 uur, voor of tegen Kiescollege voor de Ned. Herv. Kerk. De Kerkeraad. BIJ INSCHRIJVING TE HUUR, voor den tijd van drie jaren: aan den Bonkelaarsdijk, onder Schagen, groot 18'/, H.A. waarvan 1 HA. bouwland. Eigendom van den heer P. STAM MES Jbz. Inschrijvingsbiljetten op zegel, met opgaaf van 2 soliede borgen tot 25 Januari 1931. Inlichtingen bij den eigenaar. Op de markt aanwezig met prima ger. Paling, Fijne Stroobokking. Gem. Haring, 85 ct. per 18 st. Holl. Nieuwe 7 ct. Versche Schelvisch enz. Elke kooper van minstens 40 cent. 1 gem. Haring als proef CADEAU. HOEP Jt SCHAGEN TE KOOP: 1 Saksische Wielploeg, no. 2, Hol- sïeinsche Kaïns, 2 Kruiwagens, 2 Kookpotten, gas- en petroleum kachels, 1 glazen Wagentje, 1 dres- seerkar, 1 Boerenwagen, 1 Brik van li personen, 1 stuit Koemest. A. SCHOORL, Noord.

Schager Courant | 1931 | | pagina 5