Schapr Courant T W. en li. J. EIK Boerderij 'XiStiMkialclie. -lfieiunatic£? Derde Blad. feuilleton. vertellingen. 1 Brabantsche brieven. Na de Wasch Iets over den verbouw van Wit klaverzaad. Binnenlandsch Nieuws. Gasverstikking. Moordaanslag te Bloemendaal. Gevolg van een veete. Zaterdag 10 Januari 1931. 74ste Jaargang. No. 8796 j—111 KW «ft Ulvenhout, Driekeuningen 1931. Menier, Da's 'n goei begin! 't Is vandaag, da'k m'n eerste brlefke van deus jaar ■weer schrijven gaai, zo'n bietje Zondag, vanweuges den afgescbaften Driekeu ningen, (wa ze gemeen em- men mee alle keunangen van teugeswoorig tusschen twee iokskes) en 't is 'nen dag, 'a dag vandaag amico, om In de boomen te klimmen. 't Zonneke staat te schij nen dat de waereld er van lee te lachen. Keb moeite mee m'n eigen om me zei vers op d'n stoel te houwen, waant daarbuiten wemelt de locht van 't prille zonneke da vandaag d'n blaauwen hemel uitschiet. Na al de dusternis die me de leste maanden g*ad em- imen, keb de leste weken gin piekske zon gezien, 't is heel slecht weer gewiest in ons kontrijen, is 't vandaag om gek te worren Van plazier. Vernolle, amico, 'k lieg er gin vlooienpikske-n-om, as 'k oew zeg dat dé boel op d'n buiten al gèèf uitlopt! i Knobbekes as speldenknopskes glinsteren mee 'n nat gruun velleke aan de kale takskes van 't struikgewas in 't glaanzend zonnelicht Gruune puntekes, ter grotte van 'n ert, breken deur de natzwarte èèrde. En 't gras staat er op de velden bij zoo malsch om 't af te bijten. Sakkerejabel, 't is 'n kollesaal goed begin, 't Is of ons- lievenirke vandaag, op d'n dag van Driekeuningen, gou wen confetti lot dwèrelen over ons laand. Piest hangt er dn de lochten. De veugeltjes kwetteren den blaauwen hemel vol. En 'k zit dit brlefke te potloden mee de wermte van 't' plattebuske in m'nen rug en op tafel de zon, die deur 't open raam invalt. Goud zit er aan de kale takskes van d'n notelèèr, die samen, as 'n zeldzaam schoon stuk kaantwerk teugen 't deurschijnend blaauw van d'n hemel staan gespreid. En buiten? Ollee, da's nie te zeggen van z'n pracht es alles is. De Mark staat boordevol van 't veule rengelwater en dn de wije stilte van deuzen zoohten winterdag kunde de blinkende golfkens ritselen heuren teugen de gruune hermen, 't Graslaand staat verzopen en 't teere blaauw van d'hooge locht da spiegelt in de velden. As bonken pèèrlmoer, zoo leggen d'èèrdekluiters in de akkers, vet van vruchtbaarheid van 't malsche rengel water, glaanzend in deuzen sohoonen Driekeuningendag. En in de verte, daar wazen de bosschen in d'n feilen dag. Zulverblaauw valt 't licht uit d'n hemel over d'n don keren mast. En as van glaanzend glas, zoo piek 't ker- iketorentje 't zuiver van d'n hemel in. Licht, licht iever- aans vandaag, 't Kleeft vast aan oew oogen, die te veul de dusternis gewend zijn geworren. Maar genogt, wa'k dan zeggen wouw is ditte: 't is 'n uitgezocht, 'n schoon beginneke, waar 'k gère d'n kop afbijt! En veur ik mee m'n briefkes 't nuwe jaar verder in stap, mot ik .eerst de wefkes en d'r hartelapkes, die me allegaar 'n Zalig nuuwejaar wenschten, van Amerika, Indie tot en met Sint Annaparochie toe, ok m'n aller beste wenëChen doen, ok namens Trui veur 'n Za lig nuuwejaar. Jouw kraant schijnt ievers op de groote waereld ge lezen te worren, amico! En zekers mot 'k 't zelfste eerst doen veur m'n wen- fichers-lusterèèrs van d'n Radejoow, waar 'k zoo nouw en dan m'n bomke op koom zetten. Volgende week "Vrijdag, d'n zestienden 'savonds, koom ik weer twee keer op de proppen en zal veur 't eerst komen praten over 't zoogenomde korte golfke. 'k Zeg er da-d-alvast bij, omda me bij ons in 't Zuien tan da golfke 'nen grooten das emmen. Bij ons spreken de lui deur d'n luidscbreeuwert net, as ze 't over da lamraese golfke doen, of ze 'n groote graat van 'nen schellevisch in d'r keel emmen zitten en dus allemaal staan te gorgelen of de rengelton op d'n erft overlopt. As ze me daar dus nie kunnen verstaan, dan leg 't aan da golfke! En dan motten guillie hier in 't Zuiën mijn da maar 't laten weten, waant dan koom ik niemeer trug veur over drie maanden, as de K.R.O. d'n laangen golf weer mag gebruiken. Waant smoezen veur da si garenkistje, da mieterefoontje, daarveur gaai ik nie zoo ver van huis af! Dan blijf ik veul liever op m'n gedoei- ke, waant ik eb 't op m'nen hof veuls te druk om te gaan staan kaaieren teugen 'n sigarenkistje, wa gij? Nouw emmen ze mijn gezeed as da-d-et nie aan 't korte golfke leet, waant dat da-d-evengoed golft as d'n laangen, maar omdat me hier in Nederlaand ginnen ordentelijken zendert emmen. Wij emmen 'nen zendert die deur 't Buitenlaand weggesmoesd wordt. Me laten ons eigen d'n eeter uitblèren deur de Buitenlaandsche •enders, affijn, zooas me da gewend zijn hier, om ons eigen te laten overbluffen deur alles wa Buiten bands is! Daar kunnen wij boeren over meepraten, waant wij, we zitten van alle kaanten in de pinarle, om da-d-et veur ons over de grenzen zoo lammenadig is geregeld, 'n Verken van ons (wlen neerlaandsch bloed door z'n ajers vloeit) mot achterop veur 'nen Engelschen krul- stèèrt en amico, ik verassereer oew, ze meugen ons verkens zien, horre. Die gaan veur gin twintig En- gelschmannen uit d'n weg. En da kan d'r ginnen eenen ménister nazeggen! Di§ gaan veur alles opzij! Maar om dan op dieën zendert trug te komen, as ge op oewen radejoow d'n Dré van Ulvenhout zou op-zetten, dan heurde in ons streken d'n... Moes! As die z'n wafeltje opendoet, dan sta-d-onzen zendert te beven op z'n slappe beentjes en emmen ze bij ons alle gaar 'n schellevischgraat in d'r strot steken. Nouw zeggen ze ok weer: d'n menister wil wel/maar de radejoowmannen willen nie. Of liever gezeed: nie allegaar! D'r zit pollitiek tusschen. Affijn, ge heurt van alles. Da's net eender, as da ge wa mankeert, iets waar ge nooit van geheurd had, en da nouw iedereen daar 'n middeltje teugen hee. Zooas lest mee m'nen steenpüst van 'n groot jaar gele jen. K'ad nooit zon dink g'ad en toen zee d'n éénen: „pappen"; 'n aander: „droog houwen"; nunimero drie: „snijen"; rum- mero vier: „dicht houwen"; Trui zee: ,,'nen lap spek erop leggen"; d'n Blaauwe zee: „gin goud zoo goed as jenever"; d'n Kuster: „schoon water"; de buur vrouw: „lijzemeel"; en allegaar hadden ze op die ma nier al duuzenden steenpüsten genezen. Zoo is 't ok mee radejoow. Bekaanst nèt as 'n ziekte. Zoo gauw as ge daar aan gaat sukkelen, dan heurde zóóveul, dat g'op 't lest in de gaten krijgt, dat ge maar 'nen heelen grooten suffert zijn, waant iedereen hee-t-'r verstajum van en gijzelf wist niks aanders as da ge mee te smoezen in da sigarenkistje aan-twee-touwkes, wa-d-n schoone uitvindink toch, ee? nog 's 'nen keer op reis kos gaan...! Maar genogt alweer: wa'k dan zeggen wouw is ditte: wij emmen ier 'nen zendert die heel stlllekes flüstert, baang as ie is om d'n Moest z'n kinderkes wakker te maken. Waant ge mot weten: 't is van Italië da me de last emmen. Maar 'k gaai afscheiën van dieën radejoow, waant zóó bende gezond of zóó motte gaan pappen, droog- houwen, snijen, of weet-ik-veul En as 'k daar zie, da-d-et zonneke aan 't zakken Is heeft men vaak last van schrijnende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op door Purol. over de lage dakskens van de hüskens, die er vurig van beschenen zijn, dan gaai ik as de wiedeweergaai 'n puntje draaiën aan dit briefke, waant aanders is 't avond veur ik 't weet. 'k Mot de gruuntes nog binnen halen veur mergen, veur m'nen wagel en as 't kan nog effen in 't bosch kijken naar 't vallen van d'n avond, 'k Schei er dus rap af. Veul groeten van Trui en as altij gin horke minder van oewen toet a voe ADMINISTRATIËN BELASTINGZAKEN. Hoofdkantoor: HAARLEM, Wilhelminastraat. Tel. 11601. Na 6 uur Tel. 14621 Bijkantoor; 's GRAVENHAGE, Akeleistraat 56. Speciale afdeelingen voor BLOEMBOLLENCULTUUR, LAND- EN TUINBOUW en VEETEELT. INLICHTINGEN bij onzen CORRESPONDENT, den heer H. ERIKS, oud-Burgemeester van PETTEN. In deze voor den akkerbouw zoo benarde tijden, zal het opmaken van ëen zaai plan voor 1031 Wel eenige moeilijkheden opleveren. Nu de graanprijzen meer dan slecht zijn, en ook in de naaste toekomst nog weinig betere prijzen verwacht worden, is het niet te verwonderen, dat aanstaanden zomer weinig zomergraan als haver en gerst zal worden uitgezaaid, 't Is te hopen dat de Eerste Kamer spoedig de tarwe- wet zal aannemen; daarvan verwachten wij meer vraag naar inlandsch koren, zoodat de prijzen hier door kunnen stijgen, onafhankelijk van de groote aanbiedingen uit het buitenland. Van maatregelen om den suikerverbietenbouw te steunen vernemen wij nog niets. Zeker, het is nog ongeveer 3 maanden voor den uitzaai, doch onze staatsmolen draait maar zoo langzaam, zoodat het best mogelijk is, dat een steunmaatregel te laat komt, om deze teelt te hand haven; immers met de tegenwoordige uitkomsten is het ook niet wel doenlijk om veel H.A. met dit gewas te betelen. Maar wat dan? Het land moet toch vol. We kunnen het toch niet braak laten liggen, hoewel dit misschien nog de minste verliezen zou veroorza ken. 't Zijn ernstige tijden. Zou het met dezen stand van zaken niet mogelijk zijn om meer aandacht te besteden aan de teelt van wit klaverzaad. Er is verleden jaar wel een opwek king gericht tot de landbouwers om graszaden te gaan verbouwen, ten einde te voorzien in de behoefte van graszaad voor het aan te leggen weiland in den Wieringermeerpolder, doch zal daardoor ook geen vraag komen naar klaverzaad. Nu wil ik het ditmaal niet hebben over den verbouw van rood klaverzaad, boewei dit ook een artikel is, dat in ons land veel te weinig wordt verbouwd, doch de moeilijkheden Van deze teelt zijn niet gering. Veel gemakkelijker lijkt mij de teelt van wit klaverzaad, omdat de teelt daar van gecombineerd kan worden met denopfok van scha pen en lammeren, een artikel, waar ook nog toekomst in zit, ook al met het oog op de behoefte die de Wie ringermeerpolder in dit opzicht zal stellen. Alles bij en lijkt mij de teelt van wit klaverzaad nog niet zoo mal in deze tijden. Laten wij deze teelt eens na der bezien. Witte klaver is een veel verspreide weïdeplant, die overal in Europa groeit en ook in Noord- en Midden- Azië en langs de noordkust eu in 't Zuiden van Afrika zelfs in Noord- en Zuid-Amerika voorkomt. De gekweekte vorm van dit gewas is ontstaan door van de wilde plant zaad te winnen en daarmede voort te kweeken, wat vermoedelijk het eerst in ons land gebeurde. Als gewas maakt witte klaver een geheel anderen indruk dan roode klaver, 't Gewas is veel kleiner en ontwikkelt zich, voornamelijk door de kruipende stengels, dichter bij den grond. Vandaar zijn meer dere geschiktheid voor weiden dan voor maaien. De penwortel gaat vrij diep, maar de talrijke, vezelach tige zijwortels en de wortelbosjes der kruipende sten gels blijven in de bouwlaag, zoodat aan den onder grond betrekkelijk geringe eischen worden gesteld. De onbehaarde, gevulde stengels kruipen over den grond. Ze wortelen op de knoopen en kunnen onder gunstige omstandigheden verbazend lang worden. Op die wijze wordt iedere open plek spoedig gevuld, de zadevorming bevorderd en de levensduur verlengd. De bladeren zijn niet heel talrijk, onbehaard en lang geteeld. De bloemhoofdjes zijn vrij gedrongen, meestal wit, in 't midden soms vleesc'hklcurig. Ze staan zon der omwindsels aan 't uiteinde van lange, onbebla- derde stelen en worden druk door insecten bezocht. De langwerpige peultjes bevatten 3 a 4 zaden, die veel kleiner zijn dan die van klaver en in vorm en grootte het meest overeenkomt met die van bastaard klaver, doch anders gekleurd. De kleur der zaadjes is n.1. zwavelgeel tot oranjegeel. Feitelijk vindt men in hetzelfde monster zuiver gele en bruinroode zaden, waarvan de eerste de meeste kiemkracht en kiem- energie bezitten. Bij bewaring, dus door ouderdom, neemt het percentage bruine en roodbruine zaden toe. Opmerkelijk is de grootere hardschaligheid der gele zaden, waardoor mogelijk verklaard wordt, dat gele monsters hun kiemkracht over 't geheel langer be waren dan bruine. Na deze uitweiding over het voorkomen van het gewas, willen wij thans iets vermelden aangaande de teelt. We merkten al reeds op dat witte klaver weinig eischen stelt aan den ondergrond, in ieder geval min der eischen dan roode klaver. De teelt slaagt verder op zavelgrond evengoed als op een kleigrond. Witte klaver is verder beter bestand tegen een ruw kli maat dan roode klaver en kan in weerwil van de minder diepe beworteling zelfs beter tegen droogte, hoewel in dit geval de zijstengols kort blijven. Ook stelt het witte klaverzaad weinig eischen, wat de vruchtbaarheid aangaat. Wat super of thomasslak ken voor de zaadvorming is altijd gewenscht, doch op de stikstofbemesting kan zoo goed als alles wor den bespaard. Bovendien is het een gewas dat wei nig arbeidsloon vraagt, allemaal redenen dus om het in deze tijden eens met dit gewas te probeeren. De teelt heeft veel overeenkomst met die van roode klaver. Mon zaait breedwerpig onder dekvrucht, vaak onder granen, maar ook onder karwij en voor al onder vlas. Het geschiedt meestal in April, ook vroeger of later al naar de weersomstandigheden zijn. Gewoonlijk verza-ait men 8—12 K.G. of 10—15 L. per H.A. Na het oogsten der dekvrucht laat men de kla ver eerst wat aansterken, doch in den nazomer en den herfst wordt de stapelklaver geweid, het liefst met schapen; doch dan moet het toch wel niet zoo'n natten herfst zijn als in 1930, want hoewel de witte klaver beter bestand is tegen weiden dan roode kla ver, is veel nat weer in den herfst ook voor dit ge was niet aan te bevelen. In Groningen, waar nog al veel witte klaver wordt geteeld, wordt des Winters overbemest met slakken en super, soms ook wel met stalmest, compost of ier. Dit laatste is evenwel geenszins noodzakelijk. In 't vroege voorjaar wordt naar behoefte gerold of ge- egd, om het stroo van de overbemesting te verwij deren en om onkruiden te vernietigen. Voor zaadwinning moet het gewas in het voorjaar gelijkmatig op het veld staan en behoorlijk zuiver zijn. Om minder blad en meer bloem te hebben wordt tot ongeveer 1 Juni vóórgeweid, het liefst met scha pen, die de weide kort afvreten. Bouwboeren in Gro ningen en Friesland,'die niet de beschikking heb ben over schapen en lammeren, verhuren dan hun land zoo lang aan veehouders, die wel ruimte be hoeven voor deze viervoeters. Aan het beweiden is natuurlijk het bezwaar verbonden dat het klaver- land rondom in de slooten moet liggen of door een afrastering van het overige land moet zijn gescheiden. Vooral lammeren zijn in dit opzicht lastige dieren om in het land te houden. Na 1 Juni worden de mesthoopen verzameld en de aanwezige onkruiden zooveel mogelijk uitgewied, waarna de bloemstengels in korten tijd in de hoogte schieten. Zijn de meeste bloemhoofdjes lichtbruin geworden, dan is de tijd van maaien aangebroken. Men maait met de zeis of met een maaimachine dicht over den grond en wat voorzichtig om het zwad niet al te veel door elkaar te gooien. Daarna tracht men het zwad te drogen door het eenige ma len te keeren. Het gebruik van klaverruiters is na tuurlijk zeer aanbevelenswaardig. Is eindelijk de kla ver goed droog, zoodat geen gevaar voor broeien be staat, waardoor aan de kiemkracht en de kleur van het zaad schade zou worden berokkend, dan wordt het naar huis gehaald en op een droge plaats opgeborgen. Het dorschen is lang niet zoo moeilijk als bij roode klaver. In Friesland doet men dit met den vlegel, doch in Groningen gebruikt men daar voor tegenwoordig de groote dorschmachines, waar mede het werk ook heel goed kan geschieden. De opbrengst, ja, die hangt van diverse omstan digheden af. Slecht weer tijdens het bloeien en oog sten kan natuurlijk van veel beteekenis zijn. Normaal kan de opbrengst zijn 300—600 K.G.. of 47 H.L. per H.A. Ook de prijs is niet altijd het zelfde, doch wit klaverzaad is een zaad, dat men toch wel ten allen tijde kan verkoopen, omdat er ge regeld vraag naar is. Het wordt niet alleen in ons land uitgezaaid, doch veel wit klaverzaad wordt ook uitgevoerd naar Engeland (Dutch clover). Het. klaver- hoor wordt in eigen bedrijf benut, hoewel dit en in qualiteit en in quantiteit veelal beneden de verwach tingen blijft, pl.m 20002500 Iv.G. hooi. In gewone tijden worden in ons land jaarlijks ongeveer 1000 a 1200 H.A. met witte klaver voor zaad beteeld; het meeste in Friesland en in Groningen. Na de zaadwinning is van den stoppel weinig meer te verwachten. De stoppel is uitgeput, dor en droog en het zou veel te lang duren, eer het gewas weer zijn vollen stand had bereikt. Vandaar dat men er gewoonlijk maar de ploeg inzet om den grond klaar te maken voor een volgend gewas. De zaadklaverstop- pel moet als voorvrucht onderdoen voor de stoppel van een gewone klaverweide, hoewel hierover de meeningen zijn verdeeld. De landbouwer op de zware Dollardklei die, hoewel geheel bouwboer zijnde en afkeerig van veehouderij, verbouwt toch alle jaren eenige H.A. witte klaver, om op die wijze het geheele bedrijf in vruchtbaren staat te houden. Zijn gronden hebben geen of weinig behoefte aan minerale mest stoffen. wel aan stikstof, die betrekkelijk spoedig in 't minimum geraakt, en in wier tekort hij op uit nemende wijze voorziet door op tijd te klaveren. In de vruchtwisseling is witte klaver een uitstekend gewas. Zelf neemt het in de vruchtwisseling zoo goed als alle plaatsen voor lief. Dat het een waarde volle stoppel achterlaat moge afgeleid worden uit het feit dat men vroeger, toen de koolzaadbouw nog van groote beteekenis was, dit gewas, het liefst ver bouwde na witte klaver. S. V. Nog goed afgeloopen. Dondermorgen t.e half 7 uur werd de Prins Mau- ritstraat te Hilligersberg, opgeschrikt door een luid hulpgeroep van een vrouw. Een agent van politie snelde toe en vernam dat de man van de vrouw J. V. bewusteloos in zijn woning lag, vermoedelijk ten gevolge van gasverstikking. De agent ging naar bin nen en trof werkelijk den man in bewusteloozen toe stand aan. Onmiddellijk werden de ramen geopend, aangezien een hevige gaslucht merkbaar was. Dr. Albronda en de Inspecteur van Politie waren even eens spoedig ter plaatse en per politie-auto werd de zuurstofkoffer gehaald. Ruim een uur lang heeft men pogingen in het werk gesteld de levensgeesten op te i wekken, welk werk eindelijk met succes bekroond werd. Bij onderzoek is gebleken, dat het echtpaar V. den avond van te voren al gaslucht bemerkt had in de woning. De man was nog gaan kijken, doch schijnt geen scherp reukorgaan te bezitten, zoodat niets ge vonden is. Donderdagmorgen te 6 uur, is hij naar be neden gegaan om zijn ontbijt te nuttigen. Aangezien de vrouw hem niet weg hoorde gaan, ging zij na een half uur naar beneden en vond den man bewus teloos in de keuken. Vermoedelijk heeft den geheelen nacht de dagbrander van het gascomfoor openge staan. Vijf kinderen door gas bedwelmd. Donderdagnacht tegen 4 uur werd aan de politie van het posthuis Borgerstraat te Amsterdam assis tentie gevraagd voor een geval van gasverstikking in de van Lennepstraat bij de Ten Katestraat. Het bleek, dat in een woonkamer, doordat een kat met de gasslang had gespeeld, de slang was losge raakt en het gas de kamer instroomde. In dit ver trek sliepen 5 kinderen, die toen de hulp, welke door de moeder was ingeroepen, kwam opdagen bedwelmd waren. De G. G. D. was spoedig ter plaatse met een ambulanceauto. De kinderen kwamen echter spoe dig weer bij, zoodat overbrenging naar het zieken huis niet noodig bleek. Een doodelijk geval te 's Hertogenbosch. Donderdagmorgen werd de 21-jarige A. Houtman, te 's Hertogenbosch dood op bed gevonden. Hij was ten gevolge van gasverstikking om het leven geko men. De jongeman had een gaskachel op zijn kamer en doordat de gummislang aan het uiteinde een weinig versleten was, heeft deze losgelaten aan de aankop peling, waardoor het gas ontsnapte. Toen huisgenoo- ten H. wilden wekken en op hun herhaald geroep geen antwoord kregen, deden zij de deur open en kwamen tot de ontzettende ontdekking, dat de mau dood was. Rheumatielc komt noodeloos veel voor. Weersver anderingen zijn er gedeeltelijk schuld aan, doch dik wijls zijn verzwakte nieren de oorzaak. De pijn wordt veroorzaakt door afzettingen van urinezuur in de gewrichten, en deze afzettingen kunnen niet ge schieden, als de nieren behoorlijk werken en het urinezuur afscheiden. Pas daarom op! Tocht, een gevatte kou en te zwaar werk kunnen de nieren hinderen in hun taak. tot zuiverinig van het bloed. Geef aan de nieren de hulp, die zij behoeven, bij het eerste teeken van rheu- matische pijnen. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het speciale niermiddel tegen rugpijn, urine- kwalen, hoofdpijn en duizeligheid, rheumatiek, is chias, spit en gewrichtspijnen. Tijdig gebruik voorkomt veel narigheid. Bij alle drogisten enz. f 1.75 p. flacon. Zijn vrouw met een mes gestoken. De dader gevlucht. Woensdagavond kwart vóór 12 is op den Bloèmen- daalschenweg te Bloemendaal eeen moordaanslag gepleegd op een 42-jarige vrouw, afkomstig uit Lei den. Deze vrouw, die logeerde bij de familie G. te Bloemendaal, werd Woensdagavond bij de halte van de tram te Bloemendaal aangehouden, door haar man, die haar volgde tot de woning van den heer G., waar hij de vrouw twee ernstige messteken in den rug heeft toegebracht. Daarop heeft hij de vlucht genomen. Op het hulpgeroep van de vrouw kwam da heer G. naar buiten, die onmiddellijk dr. Brungersma ontbood. Deze verleende de eerste hulp, waarna de commissaris van politie te Bloemndaal werd ge waarschuwd, die spoedig ter plaatse was en alles in het werk stelde om den dader te arresteeren, hetgeen hem echter nog niet is gelukt. De vrouw is mej. C., een moeder van vier kinderen. Nadat de vrouw verbonden was, is zij naar het Diaconessenhuis te Haarlem overgebracht. Haar toe stand was Donderdagmorgen vooruitgaand. Moordaanslag te Geleen. Vijf schoten op zijn tegenstander gelost. V.D. verneemt uit Geleen in Zuid-Limburg: Dinsdagavond wandelde de 38-jarige M. B., verblijf- houdende in het Gezellenhuis, door de Burgemeester Lemmenstraat te Lindenheuvel (Geleen) toen plot seling aldaar een luxe auto kwam aangereden welke ter plaatse stopte. Uit den auto stapte een persoon en deze loste met een revolver vijf schoten op B., zonder hem evenwel te raken. B. is daarop naar het Gezellenhuis gevlucht, terwijl de auto met groote vaart verdween De telefonisch gewaarschuwde politie was spoedig ter plaatse. Het onderzoek wees al gauw uit dat de auto bestuurd was door den 27-jarigen chauffeur H. Cl: te Stein, terwijl de persoon, die de schoten gelost had zekere H. M. was, eveneens to Stein woonachtig. De beide personen zijn gearres teerd én zullen vandaag ter beschikking van de Ju stitie te Maastricht worden gesteld. M. heeft reeds een volledige bekentenis afgelegd en daarbij ver klaard de bedoeling gehad te hebben B. te dooden. Tusschen M. en B. bestond reeds vele jaren een ern stige veete.

Schager Courant | 1931 | | pagina 9