Uit onze omgeving. WIERINGEN ANNA PAULOWNA OPMEER. DEN HELDER BARSINGERHORN WIERINGERWAARD LANGENDIJK Spoorwegongevallen. Marktberichten. Het programma der tentoonstelling van dit jaar kwam aan de orde en werd besloten die weer op den geijkten Woensdag te houden en wel 25 Maart a.s. De heer Joh. de Veer wees er nog op, dat het toch wel noodig was eens na te gaan of steeds aan dezen dag moest worden vastgehouden. Steeds meer wor den op onze Paaschtentoonstelling de fijne slagers gemist en was het de vraag of de Dinsdag voor den handel niet beter was. De heer C. Waiboer, Schagen, zei dat het een al gemeen verschijnsel was dat de markt van vet vee zich steeds meer op Amsterdam concentreerde. Het verschijnsel dat zich te Schagen voordeed, was voor de tentoonstelling te Rotterdam zelfs hetzelfde. Spr. meende dat een tentoonstelling op Dinsdag of Woens dag niet veel uitmaakte. Daarna werd het eigenlijke programma behandeld en besproken. Veel wijziging werd er niet in aange bracht, alleen enkele prijzen wat verminderd en wer den de kwaliteitsprijzen bij ossen en koeien ge schrapt, aanleiding als dit gaf tot verwarring. De ru briek Zouters bij de varkens verviel. Het voorstel om slachtpaarden weer in het pro gramma op te nemen, kon geen meerderheid verkrij gen en werd afgestemd met 13 tegen 5 voor en 1 blanco. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren J. B. Wilken. Nieuwe Niedorp (aftredend en herkiesbaar) en de heeren K. Over, Winkel en C. Francis, Ha renkarspel. Tot commissie voor het nazien van de rekenening van volgend jaar werden gekozen de heeren K. Blaau- Iboor, H. Spaans en C. Kooi, allen te Schagen. liet bestuursvoorstel om dit jaar weer een Herfst- tentoonstelling te houden, werd met algemeene stem men goedgekeurd. Het bestuur zal zijn oor dan nog eens te luisteren leggen of dit op Dinsdag of Woens dag zal geschieden. Met een woord van dank voor de aangename sa menwerking sloot voorzitter daarna de vergadering. BENOEMD. De heer R. Rus, boekhouder van het kassierkantoor <!or firma Sleutel te Schagen, is benoemd bij het Prov. Waterleidingbedrijf tc Schagen als administratief ambtenaar, voorloopig in tijdelijken dienst. RECTIFICATIE. In het rechtsverslag van het Kantongerecht te Scha gen, In ons nummer van Zaterdag, staat onder „Tus- schen ruiters en auto" vermeld, dat dit was de rijver- eeniging van Barsingerhorn dat moet zijn rij- vereeniging van Anna Paulowna. DE MACHT VAN HET KLEINE. Onderstaande afdeelingen van „De Halve Stulvers- Vereeniging voor On- en Minvermogende lijders aan Vallende Ziekte te Haarlem, hebben over het vierde kwartaal 1930 de navolgende bedragen aan contributies en andere gaven verantwoord: Schagen f 71.25, Schagerbrug f 25.Wieringen f 54.70, Anna Paulowna f 34.Breezand f 45.59, Juli- anadorp f 47.08. HANS DRIFT. Deze kinder-operette van de heeren J. en E. Prins uit Alkmaar werd voor de tweede maal Zondagavond ln het Noordhollandsch Koffiehuis gegeven. De opkomst was zeer bevredigend en ook ditmaal had deze uitvoering veel succes. Evenals bij de eerste opvoering werd alles gedaan om het geheel zoo goed mogelijk te doen slagen en uit het steeds warme applaus was duidelijk te constateeren, dat de bezoe kers zeer voldaan waren. We vernemen, dat op veelzijdig verzoek vanuit Den Helder deze operette op 1 Febri*ari in het Casino- gebouw aldaar zal worden opgevoerd. ALLES TE WATER. Gistermiddag geraakte, doordat het paard schrok van een hem rakeling passeerende auto paard en wagen achteruit te water. De wagen geladen met zakken tras, kwam boven op het paard terecht. De eigenaar van paard en wagen, de lieer G. S., sprong zijn rijdier na in het zilte nat, waarna door de takel van de schuit van den heer Jb. II. de wagen werd omhoog gebracht, waardoor het paard, dat in het geheel geen letsel had bekomen, kon worden bevrijd en aan den wal ge bracht. Zoo liep dit alles nog goed af. ONDERWIJS. Wegens ziekte van een der dames onderwijzeressen ic mevr. P. Andriessen—Hofman als tijdelijk onder wijzeres aan de openbare lagere school alhier aange steld. In de vacature, die ontstaan is door het vertrek van den heer Wever, is thans benoemd aan de Chr. school te Den Oever, de heer Voerman van Ermelo. Tengevolge van den zwaren regenval der laatste dagen, is de Wieringermeerpolder op verschillende plaatsen in een modderpoel herschapen, hetwelk na tuurlijk belemmerend is voor de werkzaamheden. Waar bovendien d loonen niet hoog zijn, maakt dat het werken aldaar allesbehalve benijdenswaardig. Dit geldt in hoofdzaak hen, die bij de Heidemaat schappij werkzaam zijn. Tengevolge van den hevigen storm en slagre gens, is liet water hoog gestegen, en werden woon arken en schepen losgeslagen; ook dakpannen waai den weg, alsmede schoorsteenen en g3vels werden vernield. Voorts werden ruiten ingedrukt, zoodat er nog heel wat materiecle schade veroorzaakt werd. Het stoomgemaal in de Wieringermccr, nabij Den Oever, zal, evenals het gemaal te Medemblik, in zijn geheel wit worden geschilderd. Het werk is op gedragen aan den heer Helling te Medemblik, die ook het schilderwerk van dc sluisbouwwerken verricht. De werkzaamheden bij de Amsterdamsche Bal- last-Maatschappij, moeten zoo goed als geëindigd be schouwd worden. Aan de voltooiing daarvan werken nog ecnige werklieden mede, benevens een tweetal in de smederij. Over eenfge weken zal het werk geheel gereed zijn. De Utrcchtsche Machinefabriek Smulders, die met het plaatsen der spuideuren is belast, werkt thans met een groot aantal werkkrachten en zijn ecnige deuren geplaatst, waarmee eenige maanden gemoeid zijn geweest. J.l. Zondagmorgen ontstond er in het dorp een woordenwisseling tusschen de heeren D. B. en C. B., die zoo hoog liep, dat ze handgemeen werden en er klappen uitgedeeld werden. Een en ander veroor zaakte nog al eenige opschudding. Naar wij vernemen is door een der partijen aan gifte gedaan bij de politie. Jl. Zondag gaf de gymnastiekvereeniging „Wierin gen' in de zaal van den heer Jb. Bruul te Hippoly- tushoef haar eerste uitvoering in dit jaar. Wij kunnen niet anders zeggen dan dat het voor de gymnastiekvereeniging en den leider den heer Pon- nekamp, een buitengewoon succesvolle avond is ge weest. De oefeningen, welke wij te zien kregen wer den door alle ploegen, in alle onderdeelen keurig afgewerkt. Ook de rhytmische oefeningen en stan den met het gekleurde lichteffect gaven pracht ge zicht en vielen zeer in den smaak bij de aanwezigen. Hierna werd opgevoerd een propaganda-tooneol- stukje „Het is verboden", uitgegeven door het K.N.G.V. Ook dit werd heel mooi weergegeven, en de artiesten kregen een welverdiend applaus tc oogsten. Een gehouden verloting met hoofdprijs een taart, liep ook goed van stapel, de lootjes gingen glad van de hand. Verder werd dezen avond met een hoogst gezellig bal besloten. Succesnleuws. De aangekondigde voetbalwedstrijden van jl. Zon dag zijn niet doorgegaan. Zooals we jl. Zaterdag in ons blad reeds meldden had do storm van jl. Vrijdag op Zaterdag ook hier aardig huisgehouden. Wel bijzonder dat de vernie ling zich tot een bepaalde streek beperkte, zoodat men veronderstelt te. doen gehad te hebben met een windhoos. Het postkantoor te Hippolytushoef heeft hierbij veel schade beloopon, Schoorsteen, dakkapel en naar schatting een 1000-tal pannen werden afge rukt. DEN OEVER. Wij vernemen, dat alhier een Christelijke Jonge- dochtersvereeniging is opgericht, met aanvankelijk 20 leden. De vergaderingen worden des Vrijdags ge houden. Als bestuursleden werden gekozen de da mes Voerman, E. v. Kalsbeek, mej. Schuif en C. v. Asperen. Aan den Gasthuisweg zal een opslagplaats voor zand, grint en beton worden gebouwd voor de heeren Verfaille een Kaan alhier. Onbetrouwbare kooplieden? Dezer dagen vervoegde zich bij een onzer inwoners een persoon die tegen belachelijk lage prijzen, handdoe ken, theedoeken enz. te koop aanbood. Met veel mooie woorden hing hij het alleszins geloofwaardige verhaal op, dat hij daartoe in staat was doordat hij een groote partij van deze goederen gekocht had, afkomstig uit een fabriek te Winterswijk alwaar 'n brand gewoed had en deze lichte waterschade hadden bekomen. Aangelokt door de zeer lage prijzen ging de vrouw des huizes over tot het bestellen van diverse dezer goederen De „koopman" die van elk slechts één stuks bij zich had. zegde toe, ze de Zaterdag daaraanvolgende (nu ge passeerde Zaterdag) te zullen bezorgen en noteerde in dank de order. Reeds was hij van plan te vertrekken toen hij zich plotseling omwendde met de mededeeling, dat hij nog een „koopje" had. Hij begaf zich daarop naar zijn fiets die aan den weg stond en kwam terug met een rol lin nen. De prijs die hij daarvoor vroeg was eöhter veel hooger dan die welke men ervoor in den winkel betaalt doch trachtte met veel handige woorden het tegendeel te bewijzen, en wist het tenslotte te bewerkstelligen dat tot aankoop van een hoeveelheid linnenwerd overgegaan waarvoor achterafgezien een veel te hoogen prijs betaald is. De bestelde handdoeken enz. zijn Zaterdag niet be zorgd en moeten nog bezorgd worden. Daarom is alles zins de indruk gevestigd dat deze kooplieden eenvoudi ge menschen eerst voor zioh trachten te winnen door hen een buitengewoon voordeelige aanbieding te doen en hen dan ten slotte iets anders tegen te hooge prijs te verkoopen. De handdoeken enz. worden natuurlijk nooit toegezonden. Deze truc heeft men reeds eerder elders in d enlande toegepast en daarom zij men dus wel voor deze practijken gewaarschuwd. Hooge waterstanden. Er doen zich in de laatste dagen wederom zeer hooge waterstanden voor. Zaterdagavond bereikte het water een dusdanige hoogte, dat maatregelen genomen moesten worden, in den vorm van het sluiten der coupures, ten einde te voorkomen, dat 't water het dorp binnen zou stroomen. Een ark op drift. Zaterdag geraakte een ark, welke achter het hoofd kantoor der M.U.Z. gemeerd ligt, tengevolge van den storm op drift. Na eenigen tijd hulpeloos te hebben rondgedreven, bracht een motorvlet een verbinding tot stand en sleepte de ark wederom naar zijn plaats. WIERINGEN. Spoorwegovergangen. In afwijking van het oorspronkelijke plan voor den spoorlijn op Wieringen, waarbij de Westerlanderlaan door middel van opritten over den spoorweg zou wor den gevoerd, is thans besloten, in verband met door het gemeentebestuur ingebrachte bezwaren, de overgang te doen geschieden door middel van een viaduct. De kruising met den Oosterklieverweg zal op dezelfde wijze geschieden. Het Leger des Heils is voornemens om de jaar- Hjksche collecte (Zelfverloochenings-aanvrage) dit jaar in deze gemeente te houden ln de maand Maart Ketenbouw. Aan den Gesterweg worden twee woonketen gebouwd, één met 3 woningen voor rekening van de heeren J. A. Pijnen, P. L. Pijnen en G. Verboven, één met 2 wo ningen voor de heeren M. v. Ginniken en H. Reijnen, allen alhier. Aan den Poelweg worden een drietal keten gebouwd voor rekening van het gemeentebestuur van 't Bildt (Fr.) Woningbouw. Voor rekening van den heer D. Dirks zal door den aannemer S. Blaauboer aan den Westerlanderweg een woonhuis worden gebouwd. Uitvoering OS.K. Voor een volle zaal voerde Zondagavond de tooneel- vereeniglng O.B.K. het zeer moeilijke „Er staat geschre ven..." op. een tooneelspel in vier bedrijven van Jaap van der Poll. Velen van onze lezers zullen dit stuk door de radio „gehoord" hebben, vertolkt door een uitstekend gezel schap. O.a. vervulde Mevrouw De Boervan Rijk de rol van Mevrouw Henderson, terwijl de heer J. van der Poll, de schrijver zelf dus, bij deze studio-opvoering Thomas uitbeeldde. We zullen den Inhoud van het stuk dan ook maar niet weergeven. Allen, die zich er iets van herinneren, zullen met ons eens zijn, dat het zware eischen stelt aan de spelers, heel zware zelfs. Zoo was dan ook onze eerste gedachte, toen we de ultn oodlging voor deze opvoering ontvingen. „Nou, die durven," om dat we meenden, dat het stuk boven de krachten van O.B K. zou liggen. Het spijt ons, dat we nu niet rui terlijk moeten erkennen, dat ons vooroordeel ongegrond was; het was werkelijk veel te zwaar voor deze ver een iging. Er komen gedeelten in. voor. die door de jeugdige vertolksters, onmogelijk goed doorvoeld kun nen zijn. Hoe zou men dan een juiste zegging, laat staan een pakkend spel kunnen verwachten? We kregen soms pasages, die zoo maar voorbijgleden, die absoluut geen indruk op ons maakten. Natuurlijk ls ons doel niet door het bovenstaande de leden van O.B.K. te ont moedigen; we willen alleen den raad geven: „Waagt U niet aan iets. dat zoover boven Uw krachten gaat" We willen ook nog een paar opmerkingen maken over tekortkomingen, die gemakkelijk voorkomen had den kunnen worden en O.B.K. gelieve ook -leze als opbouwende critiek te aanvaarden. Het stuk speelt in Engeland. Onafwendbaar kernen er dus vreemde woorden in voor. De uitspraak daar van was niet in orde, terwijl er in onzen polder toch genoeg personen zijn, die hierin even hadden kunnen voorlichten. De verlichting in 't vierde bedrijf was absoluut mis. De kamerlamp had niet mogen branden, doch slechts alleen een beperkt voetlicht Dan had men ook werke lijk. toen dit gezegd werd, de lamp kunnen ontsteken en daarbij tegelijkertijd, de rest van het voetlicht Nu gaf het den indruk of men daglicht „maakte" of de zon op bevel te voorschijn liet komen, Kon het geheel ons dus niet bevredigen, er waren toch ook wel lichtpunten. Het slot van het tweede bedrijf, de terugkomst van den invalide, vonden we goed ge speeld en het lieve Moedertje, om nog een voorbeeld te nemen, was vooral in het derde bedrijf, heel goed. Ook de grimage, verzorgd door den heer B. Loévens uit Alk maar was in bekwame handen. Ons volk Is gelukkig heelemaal niet oorlogszuchtig, integendeel het verfoeit den oorlog en daaruit alleen al is te verklaren, dat het talrijke publiek zoo vol aandacht de vier bedrijven volg de van dit stuk met zijn sterke antl-oorlogtendenz. De heer M.. wiens licht van z'n auto niet in orde was, vond het veiliger niet verder te rijden en verliet zijn wagen om naar een plaatsje te zoeken waar hij hem voorloopig kon laten sta»n. Toen hij van zijn onderzoe kingstocht terug keerde, bleek de auto zelf reeds een rustig plekje gevonden te hebben. De sterke wind toch had het voertuig van den Grasweg in de sloot die er naast loopt, doen duikelen. Het was voor den heer Borg met zijn kraanwagen niet moeilijk de auto weer op het goede pad te brengen. De schade was gering. De heer H. N. Cornelissen, onderwijzer aan school II, is benoemd tot hoofd der school te Westerland (Wierin gen). Aan J. P. Ruitenberg is uitstel verleend van dienst plicht wegens kostwinnerschap, ingaande 16 Ja nuari, voor den tijd van een jaar. Politie. Verloren: een Leidsche kaas, een rijwielplaatje, een nummerplaat, met achterlicht en vier handschoenen. Gevonden; een rijwielplaatje, en een knop van een gordijnroe. Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Maandagavond vergaderde bij den heer P. Swaerts de afdeeling Anna Paulowna van den Bijz. Vrijw. Landstorm onder voorzitterschap van Burgemeester G. J. Lovink. De heer Lovink heette allen welkom, in het bijzon der den heer P. J. Oolders, secretaris van de gewes telijke landstormcommissie en den leider der afdee ling. den heer J. A. Smit. Voorzitter was blij na lan gen tijd in het midden van de leden te zijn en hoopte dat deze vergadering mocht bijdragen tot het ver sterken van den band die hen vereenigt, de trouw aan het vaderland en de liefde voor de Koningin. De heer Oolders. die nu het woord verkreeg, begon met dank te brengen voor de vriendelijke woorden van den voorzitter, wees op de verdiensten van den leider, den heer J. A. Smit en ging daarna over tot uitreiking van de prijzen die behaald waren op den plaatselijken wedstrijd van 2 Aug. 1930. Prijswinnaars waren: Klasse B: le J. A. Smit met 96 punten; 2. P. Konijn met 94 punten; 3. N. van Steijn met 93 p. Klasse C: 1. H. Glasbergen met 92 punten; 2. D. Harthoorn met 91 punten. Klasse D: W. Jansen met 88 punten. Aan vier heeren werd nog een brevet uitgedeeld. De uitreiking der prijzen had plaats met ecnige toepasselijke woorden, waarbij de voorzitter zich aansloot en de hoop uitsprak, dat de afdeeling nog eens een koningsschutter onder haar leden mocht tellen. Verschillende punten werden nu door den heer Oolders besproken. De schietoefeningen van 1931 zul len door de plaatselijke commissie geregeld worden. Spr. deelde mede, dat voor den nationalen wedstrijd in het voorjaar van 1930 te 's Gravenhage gehouden, heel veel animo was. In het belang van de schiet sport is daarom besloten gewestelijke wedstrijden in te lasschen, waaraan meerdere leden zullen kunnen deelnemen. Anna Paulowna zal in Mei 1932 deel kunnen nemen aan een wedstrijd in Katwijk aan Zee. De organisatie is verdeeld in een eersten en twee den ban. Uit den eersten gaat men na zijn veertigsten jaar over naar den tweeden ban, om daarin tot zijn vijftigsten te blijven. Elk jaar vloeit er dus een lich ting af. Spr. wekt op te zorgen dat er ook steeds weer een nieuwe lichting komt. Ook het Landstormblad beveelt hij in de belangstelling van de leden aan. Bij de rondvraag dankt de heer Smit voor de har telijke woorden door den voorzitter en den heer Ool ders tot hem gericht en de leden voor de betoonde medewerking. Verschillende vragen worden door den heer Ool ders naar genoegen beantwoord. Burgemeester Lovink stelde een prijs beschikbaar, die te behalen zal zijn door hen die de oefeningen trouw bezoeken en de heer Oolders een medaille voor eventueel te houden wedstrijden met afdeelingen uit den omtrek. Ook werd nog besloten tegen het einde van 1931 een propaganda-avond te organiseeren en naast den leider een reserveleider aan te stellen. In zijn sluitingswoord dankte de heer Lovink voor de prettige, vreedzame samenwerking en zeide met opzet het woord vreedzaam te gebruiken, omdat men de vrijwillige landstormers nog al eens voorstanders van het militairisme noemt. Men is militairist noch anti-militairist, maar wil alleen een steun zijn voor het wettig gezag. Met enkele waardeerende woorden herdacht hij tenslotte nog den oud-commandant, majoor van Brederode. VAN EWIJCKSLUIS. Toen de heer W. W. alhier, Vrijdagavond per auto van Den Helder huiswaarts keerde, raakte hij in den bocht bij het stoomgemaal de maoht over het stuurrad kwijt, met gevolg, dat hij tegen een der palen van het gemeen telijk electrisch bedrijf terecht kwam en deze afknapte. Gelukkig was het juist een dubbele paal en had dus het electrisch net er weinig hinder van. De auto had betrekkelijk weinig geleden. Slechts de stuurinrichting bleek defect (het is echter onzeker, of dit vóór of tijdens den schok is gebeurd), terwijl ook de treeplank gehavend was. Na voorloopig hersteld te zijn, kon de auto nog denzelfden avond naar' huis worden gereden. De afgebroken paal is den volgenden dag door een nieuwe vervangen. BREEZAND. Aan den heer E. Muntjewerf, aannemer, is opgedragen het bouwen van een woonhuis aan den Meerweg voor rekening van den heer N. J. van Wees. Na onderhandsche besteding onder architectuur van den heer D. S. de Boer te Alkmaar, is het ver bouwen der spoel plaats met bijkomende werken aan de Coop. Zuivelfabriek „Aurora" te Opmeer, opgedra gen aan den heer C. Mul te Spanbroek, voor de door hem ingeschreven som van f4497. Uitslag van de op 19 Januari j.l. gehouden aanbe steding van het Hotel-Pension te Huisduinen, gemeen te Den Helder. De inschrijvingen luidden als volgt: H. Doorn, Oudesluis f25.000; J. W. Ivarssen, Alk maar f24.960; C. Bot, Den Helder f24.510; R. Koppen, Alkmaar f24500; J. Keesman, Schagen f24395; Gebr. Smit, Den Helder f24200; H. Vreeke, Den Helder f24150; J. Ran, Den Helder 124000; C. Goes, Den Hel der f24000; firma Bocrdijlc en Starrenburg, Den Hel der f23530; G. Groot, Den Helder f23335. De gunning is aangehouden. GEGUND. Het bestuur van den polder Waard en Groet te Kolhorn, heeft aanbesteed de levering van 20.000 L. gasolie. Zij is gegund aan de fa. Ten Bruggeneate te Broek op Langendijk, tegen f5.40 per 100 L. Aan den heer Jb. Zeeman, Molenweg alhier is op zijn verzoek vergunning verleend tot den verkoop van alco hol-vrije dranken. NOORD6CHARWOUDE. Onze plaatsgenoot, de heer R. Kooij, slaagde Zaterdag 17 Januari voor het te Amsterdam gëhouden Doctoraal examen in de Geneeskunde. OUDKARSPEL. Sportuitslag. Swift I (A'dam)—D.T.S. I, 2—2. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN POLEN. V.D. verneemt uit Dantzig: Gistermorgen tegen zeven uur kwam in de nabijheid van het station Gdingen een goederentrein in botsing mete en personentrein. De botsing was zoo hevig, dat eenige wagons van den personentrein totaal versplinterd werden. Drie personen werden gedood en twintig ge wond. Vermoedelijk ligt de schuld van het ongeval bij don machinist van den goederentrein. Nadere bijzonder heden ontbroken nog. Een commissie van onderzoek der Poolsche staatsspoorwegen heeft zich direct naar de plaats van het ongeval begeven. In het geheel vier dooden. Een later lelegram meldt, dat een van de bij het spoorwegongeluk nabij Gdingen zwaar gewonden, is ge storven. Het aantal is daardoor gestegen tot vier. SNELTREIN LOOPT OP EEN LOKAALTREIN. Uit Boston: Op het baanvak BostonNew York liep gister een sneltrein bij zware sneeuwjacht in de buurt van Read- vlile op een lokaaltrein. De locomotief van den sneltrein en twee wagens van den lokaaltrein stortten om. Meer dan 50 personen werden gewond, voor het grootste deel passagiefs van den lokaaltrein. TREINBOTSING IN ZUID-AMERIKA. Uit Buenos Aires: Twee electrische treinen zijn in het station van Mar- tinez op elkaar gebotst. Zestig personen werden gewond. BOTSING OP EEN OVERWEG IN EGYPTE Reuter seint uit Kairo: Bij een botsing tusschen een auto en een express- trein op een overweg bij Wast. In Boven Egypte, werden zes Egyptenaren gedood. De botsing was zeer hevig; de verpletterde auto werd over een afstand van zeshonderd meter medegesleurd. DRIE SPOORWEGONGEVALLEN IN FRANKRIJK. De jongste Zaterdagavond heeft zich gekenmerkt door drie spoorwegongevallen op verschillende punten van het Fransche spoorwegnet, alle drie gelukkig zonder ernstige gevolgen. De express MadridParijs, die omstreeks half een 's nachts het station Hendaye had verlaten, derailleerde tusschen de stations Ychouc en Lagos, in de nabijheid van Bordeaux. Eenige uren later kwam de express uit Parijs aanrijden, waarin zich de prins van Wales cn prins George, op weg naar Santander, bevonden. De trein was genoodzaakt op de plaats van het ongeval te stoppen. De beide prinsen stapten uit en .ïamen de schade in oogenschouw. Op de Hjn ChambéryModane werd een leege goe derenwagen door den zwaren storm voortgedreven, zoodat hij op de gewone baan kwam te staan, met het gevolg dat de sneltrein ParijsTurijn er tegenop reed. De locomotief en veir wagens ontspoorden. De machinist en een treinbeambte werden licht gewond. Bij het station van Soissons liepen acht wagens van een goederentrein uit het spoor, met het gevolg dat de weg voor geruimen tijd versperd was. ALKMAAR, 17 Jan. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 150000 kipeieren, 5653 Kg. f 5.505.90, 58 60 Kg. f 5.70—6.20, 60—62 Kg. f 6—6.50, 62—64 Kg. f 6.507.10, kleine eieren f 55.50, 8000 eendeieren f 6.30. ALKMAAR, 17 Nov. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: fabrieksboter le soort f 0.82140.92%; 2e soort f 0.70 0.80, eieren (groothandel) f 66. ALKMAAR, 17 Nov. Op de heden gehouden veemarkt wafon aanvoer en pryzen als volgt: 2 paarden* f 110150, 2 melkkoeien f 260300, 13 nuchtere kalveren (slacht) f 632. 101 vette schapen f 3437.50, overhouders f 2634, 11 schrammen f 2628, 57 biggen (10 weken) f 11—17, 2 bokken en geiten f 414. WARMENHUIZEN, 19 Jan. D. witte kool le kw. f 3.403.80, 2e kw. f 2.50 p. 100 Kg. Roode kool f 6. Aanvoer: 1100 Kg. roode kool, 4400 Kg. D. witte kool BROEK OP LANGENDIJK, 19 Januari 1931. Roode kool f 2.60—f6.50; gele kool f 1.50f3.50: Deensche witten f2.30f3.90; uien: grove f 1.90f2.50; uien f 1.60—f2.30; drielingen f0.50. Per 100 K.G. Aanvoer: 34000 K.G. roode kool; 25000 K.G. gele kool; 35000 K.G. Deensche witten; 10600 K.G. uien. NOORDSCHARWOUDE, 19 Jan. 1931. Uien f 2.10-f 2.50, driel. f 1.20-1.60, nep f 1.60, grove f2.20 —f2.50; peen f 1.40—f 1.50; roode kool 3.70f 6.20; gele kool f2.80f3.50; Deensche witte f3.10f3.70. Alles per 100 K.G. Aanvoer: 7000 K.G. uien; 4100 K.G. peen; 25600 K.G. roode kool; 7400 K.G. gele kool; 15800 K.G. Deensche witte. ALKMAAR, 19 Jan. Andijvie f 13.40, boerenkool f 311.20, gele kool f 1 3.50, groene kool f 1.503.50, roode kool f 1.505.20, prei f 38 per 100 stuks, selderie f 3—6.20 per 100 bos, bieten f 4.40, spruiten f 516, uien f 0.502, wortelen f 2.20—2.90 per 100 Kg., witlof I f 10—15, H f 6—8 per 100 pond. AMSTERDAM, 19 Januari 1931. Aardappelen. (Bericht v. d. mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche Bonten f 4.505, id. Blauwen f 4.505, id. Klei Industrie f 3.503.75 per H.L.; id. Juin f 11.20 per 50 Kg.; id. Eigenheimers f 4.505. id. Blauwe poters f 1.952.40, id. Bevelanders f 3.253.75, Vlaamsche Klei- industrles f 3.25—3.50, id .Eigenheimere f 4.25—4.50, IJ- polder Eigenheimers f '4504.80, id. Bravo's f 3.75 4.50, ld. Bevelanders f 3.253.50, Noordholl. blauwen f 2.502.80, Texelsche zand roodstar f 3.253.50, Drent- sche eigenheimers f 2.503.50 per H.L.; Winter Malta f 1011 per 100 Kg., Flakkeesche Eigenheimers f 4.90 5 per H.L., id. Juin f 1—1.20 per 50 Kg, id. Eigenh. poters f 2.75—2.80, Spuische eigenheimers f 55.20, Eigenheimer poters f 2.752.80 per H.L. AMSTERDAM, 19 Januari 1931. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 526 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 98106 ct, 2e kw. 8496 ct., 3e kw. 7282 ct., mindere soorten 6070 ct. per Kg. slachtgewlcht; 80 melk- en kalf- koelen f 260380, 57 vette kalevren 2e kw. 8290 ct., 2e kw. 7280 ct., per Kg. levend gewicht, 14 nuchtere kalveren f 1220, 3 schapen f 820 varkens: vleesch varkens 90110 Kg. 5556 ct., zware varkens 5455 ct., vette varkens 5253 ct., per Kg. slachtgewicht; 171 paarden f 106—230. ALKMAAR. 19 Jan. Aangevoerd 49 vette koeien f 185420, 26 nuchtere kalvéren f 834, 580 vette varkens f 4249, zouters 46 47 ct per Kg., Handel in koeien matig, in varkens goed Vee. Aanvoer 394 vette runderen, 215 vette kalveren, 746 schapen of lammeren, 1441 varkens. Prijzen vette koelen le soort f 0.901.05, 2e soort f 0.70—0.90, 3e soort f 0.600.70, kalveren le soort f 1.401.65, 2e soort f 1.15 —1.30, 3e soort 1—1.10, schapen, le srt. 0.580.70, 2e soort f 0.530.57, 3e soort f 0.450.52, lammeren f 0.75— 0.90, vette varkens le soort f 0.420.46, 2e soort f 0.35 0.41, 3e soort f 0.300.35, exportvarkens f 0.440.47. AMSTERDAM, 19 Jan. Witte tarwe f 5.509.50, roode tarwe f 68, rogge f 4.755.25, wintergerst f 5.755.25, haver f 56, duive- boonen f 1213, paardeboonen f 7.508, groene erwten f 89, alles per 100 Kg., karwijzaad f 1313.50, p. 50 kg- DEN HELDER. 19 Jan. Aangevoerd Gemeente Vischafslag, door garnalenvis- schers: 1450 Kg. gekookte garnalen per Kg. f 0.45; 3952 Kg. bot per Kg. f 0.490.41, 10 kisten scharren per kist f 5.56—4.

Schager Courant | 1931 | | pagina 14