SPORT gon, dat de eerste Arbeid&feftUi's te Amsterdam de aanvragen van werkgevers en aanbiedingen van werknemers op volgnummer afhandelde. Bij inwonend personeel en bij plaatsing van een werknemer, die met zijn gezin bij den werkgever wordt tewerk gesteld, moet natuurlijk op nog meer verschillende omstandigheden worden gelet. Meestal is de werkgever er n.1. op gesteld, dat werknemer en hij van een zelfden godsdienst zijn, terwijl ook de grootte van het gezin, leeftijd der kinderen, zinde lijkheid der huisvrouw, e.d. belangrijke factoren zijn voor den werkgever. Hoewel de arbeidsbemiddeling absoluut neutraal is en bemiddeling verleend aan alle personen, on verschillig van welk geloof of politieke overtuiging, moet toch in dergelijke gevallen hiermede rekening worden gehouden Daar echter voldoende gegevens van de ingeschre venen aanwezig zijn, is dit voor de arbeidsbeurs geen bezwaar. Ook op de uit te betalen loonen wordt door de ar beidsbeurs geen invloed uitgeoefend.. Alleen wordt niet bemiddeld beneden de loonen bij collectief con tract bepaald. Bij staking of uitsluiting wordt ook geen bemiddeling verleend, hetgeen in verband met •Ie neutrale houding, die de arbeidsbeurs aanneemt, ook slecht anders zou kunnen. Dat het, gebruikmaken der arbeidsbemiddeling ge heel vrijwillig geschiedt zal U allen bekend zijn. Al leen komt in de reglementen der werkloozenkassen de bepaling voor, dot om recht op uitkeering te heb ben. men moet staan ingeschreven bij de plaatselijke arbeidsbeurs of het correspondentschap. De bemiddeling geschiedt geheel kosteloos zoowel voor werkgever als werknemer, hetgeen van niet veel dingen tegenwoordig kan worden gezegd. Uit hetgeen ik U hiereven heh verteld, zal het U duidelijk zijn, dat door een goed georganiseerde ar beidsbemiddeling de protectie wordt voorkomen, en wordt bevorderd, dat de rechte man komt op de rech te plaats. Alvorens ik eindig wil ik nog even opmerken, dat door de totstandkoming van de meergenoemde wet op de Arbeidsbemiddeling iedere gemeente verplicht wordt een arbeidsbeurs of correspondentschap op te richten en instand te houden. De resultaten. In ons land reeds oen enorme beteekenis verkregen. Dat de arbeidsbemiddeling in Nederland geen si necure is moge blijken uit de volgende cijfers. Ge durende het jaar 1929 werden bij de arbeidsbeurzen en correspondentschappen in Nederland 615.145 werk zoekenden ingeschreven, terwijl 350.783 aanvragen van werkgevers inkwamen en 258.4CD plaatsingen tot stand werden gebracht. Uit deze cijfers zal U blijken, welke enorme betee kenis de arbeidsbemiddeling in ons land reeds heeft verkregen. Dat de belangstelling nog steeds toeneemt is een verheugend verschijnsel en de moderne wetenschap helpt hieraan mede. Zoo heeft de arbeidsbeurs te Ottawa een interessante proefneming gedaan. Voor de microfoon wordt medegedeeld hoeveel mcnschen en voor welk soort arbeid er beschikbaar zijn, zoodat werkgevers, die arbeidskrachten noodig hebben zich door middel van hun ontvangtoestel hiervan op dc hoogte kunnen stellen. Het bureau van de Arbeidsbeurs is gedurende de uitzending geopend, zoodat telefonische aanvragen onmiddellijk behandeld kunnen worden. Ook de radio-centrale te Tokio doet lederen dag mededeeling van den toestand op de Japansche ar beidsmarkt aan de hand van de gegevens, die het Centraal Bureau voor de arbeidsbemiddeling ver schaft, Melding wordt gemaakt van de vacante be trekkingen, het aantal gevraagde personen, het toe gezegde loon, de eischen waaraan de candidaten moeten voldoen en het plaatsingbureau, waartoe zij zich moeten wenden. Dit was aanvankelijk bedoeld als een proefneming doch deze heeft goede resultaten opgeleverd en men zal er mee doorgaan. In verband met den mij beschikbaar gestelden tijd zal ik nu maar eindigen, daar, zooals ik bij den aan vang van mijn betoog reeds heb gezegd, de heer Ivnetsch U ook nog het een en ander over de ar beidsbemiddeling en wel speciaal wat betreft de be middeling in den landbouw zal vertellen. Waar het natuurlijk voor mij ondoenlijk is geweest met U in een zoo'n kort tijdsbestek alle vraagstuk ken de arbeidsbemiddeling rakende te bespreken, verklaar ik mij gaarne bereid om eventueele vragen welke bij U zijn opgekomen straks te beantwoorden. Ten slotte hoop ik, dat na hetgeen ik heb medege deeld er voor U aanleiding zal zijn om in voorkomen de gevallen van de diensten der arbeidsbemiddeling gebruik te maken. Ik heb gezegd. Van de gelegenheid welke wordt gegeven tot het stellen van vragen of het inwinnen van nadere in lichtingen, wordt gebruik gemaakt door den heer P. Kistemaker, Waardpolder. Deze maakt de opmerking dat hij uit de rede van den heer Bandsma heeft ver nomen, dat bij het in cultuur brengen der Zuiderzee- gronden in 1930 geen andere arbeiders in dienst zijn genomen dan die bij een Arbeidsbeurs zijn ingeschre ven. Dit is In strijd met hetgeen landbouwers onder vinden. Er zijn toch arbeiders bij de boeren afgeloo- pen zomer vertrokken, die den volgenden dag in dienst gingen bij de Zuiderzeewerken. Hetgeen hier naar voren wordt gebracht betreft niet alleen Hol- landsche arbeiders, doch zelfs ook Belgische. Zijn deze ervaringen niet in strijd met hetgeen de heer Bandsma hieromtrent mededeelde? De heer Bandsma deelt aangaande deze gevallen het onderstaande mee: In den aanvang waren hoofd opzichters der Heide-Maatschappij nog niet bekend met de maatregelen en voorschriften der arbeidsbeur zen. Een arbeider die zich laat inschrijven ontvangt een inschrijvingsformulier. Worden zij door een werk nemer te werk gesteld, dan ontvangen zij een werk kaart. Deze twee .geschriften nu zijn de eerste dagen met elkaaf verward en werden arbeiders aangenomen alleen op vertoon van een inschrijvingskaart. In over leg met den heer Hooij zijn door spreker direct maat- legelen getroffen en werden bij de Zuiderzeewerken geen mcnschen meer aangenomen, die vrijwillig wer keloos waren. De district-arbeidsbeurzen te Den Hel der, Hoorn en Alkmaar, hebben tot heden stipt deze bepaling gehandhaafd. De Voorzitter brengt den heer Bandsma dank voor zijn inleiding. Hoewel de meening in de Vereeniging verdeeld was of de behandeling van bovengenoemd onderwerp wel lag in de lijn der Vereeniging, zal iedereen toch wel tot de overtuiging zijn gekomen, dat het voldoende gemotiveerd was om deze inlei ding onder de aandacht der vergadering te brengen. Nu de wet het oprichten van arbeidsbeurzen nood zakelijk maakt, is het goed dat men weet wat de strekking daarvan is. Spreker is den heer Bandsma dan ook erkentelijk voor de verruiming van inzich ten die door zijn inleiding is ontstaan en stelt de voor lichting op hoogen prijs. (Nadruk van verslagen uit deze rubriek ls verboden.) K.N.V.B. 3e Klasse. Oosterpark won met 42 van Do Meteoor. 4e Klasse. D.T.S. verrichtte een zeer goede prestatie door te Am sterdam met 2—2 tegen de gegadigde voor 't kampioen schap, Swift. gelijk te spelen. Vrone verloor thans met 4—2 van Rivalen. R*s. 3e Klasse. Alcmaria 3 werd thuis met 86 door Helder 2 ge klopt. N.H.V.B. De eerste klasse stond wederom geheel stil. Toch valt er iets te vermelden, wat invloed heeft op den stand. Helder 3 kwam n.1. niet op tegen Texel. Slechts 6 man van de Helder-ploeg waren bij dc boot, waaraan de feest avond van den vorigen dag wel debet is. Naast het re glementaire tiontje boete krijgen de wit-hemden ook 2 vorlieapunten, waardoor hun kans om van de laatste plaats af te komen, wel zoo goed als geheel verkeken la. Sparta's terrein doorstond de regen niet, evenals dat van Wleringerwaard. 2e Klasse. In een eigenaardigen wedstrijd zegevierde H.R.C. 4 over Texel 2 (3—2). Eigenaardig ln -ooverre, dat Texel een dubbel protest heeft ingediend. Eenmaal volgens het niet toekennen van een doelpunt, dat volgens velen in derdaad buitenspel was; dit protest aal dus wel niet veel nu t hebben. Het andere treft evenwel een goal, door H.R.C. gemaakt. De bal was op een gegeven oogen- blik in de buurt van de uitlijn, de scheidsrechter floot, doch gebaarde meteen dat er doorgespeeld moest wor den. Een onderdeel van een seconde later schoot een H.R C.-speler toen in 't Texel-doel. 't Is dus mogelijk dat de uitslag gewijzigd wordt. Enfin, een kwestie voor de protestcommissie. D.O.S.K.O. 1—B.K.C. 2 ging niet door. Sparta 2 liet het er leelijk bij zitten te Julianadorp. Met een 8—0 neder laag kwamen de Spartanen terug. Kan er niet eens wat beter aangepakt worden! Voor J.V.C. geldt deze uitslag als een kleine verlichting van de 12—1 van vorige week. Zo stegen meteen een plaatsje. Succes 2 9 8 1 0 48—16 15*) H.R.C. 4 10 7 0 3 27—27 14 D.O.S.K.O. 9 4 2 3 33—17 10 Texel 2 9 3 3 3 28-25 9 J.V.C. 10 3 2 5 28—36 8 Helder 4 8 2 2 4 24—27 6 Sparta 2 8 2 1 4 14—34 5 B.K.C. 2 9 1 1 7 14—26 3 3e KLASSE. Beide wedstrijden afgelast. 4e KLASSE. Dc feestavond van Helder heeft, naast twee verlleo- punten en een tientjo boete, ook een overwinning ge bracht. Helder 6 n.1. bestond nu voor de helft uit ad- spiranten, wat een flinke versterking beteekende. Zoo doende kreeg J.V.C. 2, die naar wij vernamen met dit mtedoen van adspiranten geen genoegen namen, met 5-1 klop. Doch eh is niets aan te doen! De stand is nu: Helder 5 5 4 0 1 37—13 8 J.V.C. 2 7 4 0 3 21—23 8 Wleringerwaard 2 7 3 1 3 1925 7 H.R.C. 5 6 3 0 3 23—23 6 Helder 6 3 2 0 1 7—9 4 B.K.C. 3 6 2 0 4 12—21 4 Succes 4 4 1 0 3 14 18 2 H.R.C. 6 0 1 1 2-3 1 ADSPIRANTEN. Door een misverstand is de uitslag van den onlangs gespeelden wedstrijd Succes aHelder a 06 niet in den stand verwerkt, waardoor deze voor afd. K. wordt: H.R.C. a Helder a H.R.C. b Helder b Sparta a Succes a Tn afd. L. won Helder d van e met 10—2 en Helder e van H.R.C. e met 10—1. 9 7 2 0 43—9 16 7 5 2 0 48—12 12 7 3 1 3 19—17 7 7 2 0 5 11—31 4 5 1 1 3 13—35 3 7 0 0 7 2—43 0 Helder c 8 8 0 0 69-4 16 B.K.C. a 6 6 0 0 51—8 12 Helder d 7 4 0 3 26—28 8 H.R.C. o 6 S 0 3 22—10 6 H.R.C. d 7 2 0 5 17—25 4 Sparta b 2 0 0 2 2—8 0 H.R.C. e 8 0 0 3 2—25 0 Helder e 7 0 0 7 2—80 0 PROTEST KINHEIN—K.V.V. Volgens de Sp.kr. is het proteBt van Kinhelm afge wezen, zoodat de uitslag blijft zooals hij was. UIT ALKMAAR EN OMSTREKEN. HOLLANDIA I—ALCMARIA I, 5—2. Een voorwoord. En toen we daar bij dien ïloornschen spoorweg overgang dat treintje van 4.08 uur zagen passeeren, bemerkten wij een „jümbo", voortrekkende een drie tal personenwagensEven,dachten we terug aan het vorige seizoen, nu geen extra trein met hon derden, ja zelfs ver over de duizend supporters Het waren slechts enkele tientallen, die gemakkelijk „geborgen" konden worden. Erg aanlokkelijk zag het weer er niet uit om een wedstrijd in een andere plaats to gaan aanschouwen en dan nog bovendien, erg belangrijk was hij nu bepaald ook niet. Waar is de tijd geblevende tijd van de duels Ilartland—Freeze?! Toen het sensatie beluste publiek volop kon genieten! Toen er „gevochten" werd om een overwinning en de wedstrijd aangeschreven stond met den titel van „big match" En toch toch had ook deze wedstrijd niets van dat karak ter verloren. Ook nu weer werd even vinnig gestro- 'den als ooit te voren, al deed Alcmaria dit, v.n.1. na de rust op een iet wat onbeholpen wijze. Vooral de voorhoede was geweldig uit vorm, terwijl de enkele goede dingen nog werden verknoeid. Hollnndia streed met al de energie die in haar zat, hoewel de uitslag eenigszins geflatteerd, verdiende zij dc overwinning volkomen. Het terrein zag er aanvankelijk mooi uit, doch bleek naderhand verra derlijk glad te zijn. Om precies twee uur zien we beide elftallen het veld betreden en zich als volgt opstellen: H oll a n d I a: Röde. De Groot Neefjes. Veenboer. v. d. Rol Haring, v. d. Zei, Wakker, Schagen, U. Tonnemnn, Veróll. Scheidsrechter Kok. Iïamstra, Koning, Iloman, Indri, Bos. Lengers v. d. Vall Rootsing Jonker Kuiper. Oudes. Alcmaria. Waaruit blijkt dat Ooms niet van de partij is en Jonker diens plaats bezet. De wedstrijd. Hollandia wint den toss en Alcmaria trapt met den sterken wind in den rug af. Reeds dadelijk wordt deze: aanval afgeslagen èn neemt Hollandia het leder over. Een paar corners op het Alcm. doel worden genomen en de Alkmaarsche verdediging moet vrij spoedig alle zeilen bijzetten om de situatie meester te blijven. Wel tracht Alcmaria eens tot den aanval over te gaan, doch zij 'kan zich nóg niet vol doende los werken. Alcmaria schijnt zich op dit ter rein nog niet thuis te voelen. Als ten slotte Bos een paar malen doorbreekt, belanden zijn voorzetten ach ter doel, er wordt met den stevigen wind niet vol doende rekening gehouden. Een paar corners, door Homan minder goed genomen, leveren eveneens geen gevaar op. Een vrije trap op het Alcmaria-doel, wordt keurig door Oudes gestopt. Dan wordt Alcm. iets sterker, doch de beide ll.-backs grijpen resoluut in. Bij één van de Ilollandna-aanvullen wordt de bal weer eens goed van rechts voorgezet, doch Oudes is op zijn post. Even later schiet v. d. Zeil in het zij net. Alcmaria trekt opnieuw ten aanval en cón der H.-spelers ziet slechts kans den bal corner te wer ken. Keurig door Hamstra genomen, wordt de bal gedeeltelijk weggewerkt. Bootsing is op zijn qui vive, brengt even snel op en met een goed schot is het 9—1. Er is dan juist 13 minuten gespeeld. Er volgt een periode dat Alcmaria sterker is en we denken Koning te zien doelpunten, doch de Groot kan Juist nog redden. Even later doet Hamstra te onhandig, waardoor een goede kans verloren gaat. Hollandia laat het er niet bij zitten en trekt ook eens ten aan val enheeft 6ucces. Als bij hot wegwerken de 'bal tegen Schagen wordt aangeschoten, krijgt hij een prachtkans en weet deze te benutten, 1—1. De Alkmaarsche vreugde duurde slechts vijf minuten. Na enkelo wederzijdsche aanvallen komt Alcm. flink opzetten en vooral Bos is gevaarlijk.. Ecnm&al weet Bode op gelukkige wijze te redden, terwijl een volgen de keer „buitenspel" uitkomst brengt. Bos schiet enkele malen juist naast, terwijl eenmaal Bode een ingezonden bal door v. d. Vall, laat vallen. L)e doel man krijgt echter volop gelegenheid zich te herstel len. Als Koning keihard inschiet gaat de bal op ge lukkige wijze via de handen van Bode juist over de lat. De corner, keurig door Iïamstra genomen, wordt even keurig weggewerkt door Röde. Bij een nieuwen Alcmaria-aanval wordt Bos opnieuw den bal toege speeld, een goede ren en een hard schot in den lin ker benedenhoek, 12. Er zijn nog 7 minuten voor rust te spelen. Na een paar Ilollandia-aanvallen, een nieuwe Alcm.-ofl'cnsief. Als Hamstra een corner neemt en Bos hard inschiet, komt de bal op zeer ge lukkige wijze, via een H.-been in Hode's handen te recht. Even later is het rusten. Na rust begint Hollandia flink aan te pakken en krijgt dc Alcm.-verdediging druk werk. Vrij spoedig volgen een paar corners, die echter niets opleveren. Toch weet Alcmaria zich los te werken, Als Koning weer eens keurig hard en betrekkelijk buiten het bereik van den H.-doelman inschiet, weet Röde juist vallende nog weg te stompen. Even later kan Oudes door corner redden. Wederzijdsche aanvallen met Höllandia in de meerderheid volgen. Iïamstra krijgt een fraaie kans, doch weet deze niet te be nutten. Als bij een Hollandia-aanval de bal scherp van rechts wordt voorgezet, weet Lieshout die na rust Verëll verving van dicht hij te scoren, 2—2. Er is juist een kwartier verstreken. Bij een nieuwen Ilollandia-aanval mist dezelfde speler voor open doel een dot van een kans. Kr breekt een geweldig enthou siasme bij het Iloornsche puhlick los en de Hollan- dianen toonen zich sterk in de meerderheid. Oudes weet een vrije trap met moeite over te werken. Bij een Alcmaria-uitval zullen Bos en Hamstra nog eens probeeren de leiding te nemen, doch het tamme schot wordt gehouden. Als bij een H.-aanval Rootsing met Lieshout valt,( geeft scheidsrechter Kok tot veler verbazing een strafschop. Ingeschoten, moet de bal door een overtreding worden overgenomen, om vervolgens onder den vallenden Oudes in het doèl te verdwijnen, 32. Met deze fatale hcslisslhg, 25 mi nuten na rust, dreigt een nederlaag voor dé kaas stedelingen een voldongen feit te zijn. Bij Alcm. is nu alle verband zoek en Hollandia neemt het spel in handen. .Als Indri eens in de verkeerde richting speelt, n.1. op eigen doel, krijgt Hollnndia een prachtkans, wel ke wederom door Lieshout wordt benut, 4—2. Er zijn nog acht minuten te spelen. Nog een paar maal weet Oudes dor goed ingrijpen te redden, doch de H.-spelers maken hem het wegwerken nog al lastig. Alcm. tracht nog den achterstand te verkleinen, doch het lukt haar niet. Ecnigc goede corners op het H.- docl worden weggewerkt. Gelijk met een striemende hagelbui trekt Hollandia ten aanval en Haring weet met een goed schot den voorsprong te vergrooten, 5—2. Als de Groot een goed genomen corner van Hamstra heeft weggekopt, fluit scheidsrechter Kok het einde. Nabeschouwing. Hoewel somtijds vinnig, werd er onder de beste ver standhouding gespeeld. Op dit punt is men bij vroe ger jaren vergeleken dan ook beslist vooruitgegaan. Bij HoMandia was de verdediging het beste gedeelte, doelman Röde kon er zijn, van de backs was Neefjes de beste. De halflinie speelde een goode partij, zon der echter een al te sterken indruk to maken. Zij had het aan de Alkmaarsche voorhoede nu niet be paald zwaar. Van de voorhoede was de rechtervleu gel het beste deel, overigens is zij niet zoo geweldig als de 5 doelpunten wel doen verwachten. Deze doel punten werden bijna allen van enkele meters af stand gescoord cn bepaald „geschoten" is er niet. Wij kunnen ons nu best indenken dat II.R.C. in Hoorn stand heeft weten te houden, want ook hier had Hollandia bij uiterst stug verdedigen geen schijn van kans gekregen. Oudes heeft zijn doel goed verdedigd. Jonker die, wegens ongestoldheid, na een langdurige rustperiode, weer eens van de partij was, werd voor een zware taak gesteld. In verdedigen hield hij tamelijk goed stand. De halflinie had het zeer te kwaad met het zware terrein cn was niet zoo op dreef als we van haar gewend zijn. De voorhoede was v.n.1. na rust, hopeloos jjit vorm. Vooral Indri dient hoog noodig te worden vervangen. Van de overige Alcmaria-elftallen kwamen Alcm. 3 en 4 in actie. Alcmaria 3 leed op eigen terrein tegen Helder 2 een 68 nederlaag Aan doelpunten geen gebrek. Alcmaria 4 kreeg in Schoor! haar 2e nederlaag van dit seizoen te pakken. Schoorl I wist door bemidde ling van een penalty met 1—0 to zegevieren. Twee kostbare punten gingen voor Alcmaria 4 verloren. Ze heeft nu nog maar twee punten voorsprong op haar candidaten. De plaatselijke vereeniging Go—Ahead kreeg in Zaandam bij Z.V.V. 3 een zware pil te slikken. Met een zware 7—1 nederlaag gingen de kampioenscan- didaten ten onder en het moet nu toch al heel raar loopen, als Verkade 1 niet met het kampioenschap zou gaan strijken, zooals onderstaande stand laat zien: Verkade I 9 8 1 0 25-11 17 Alkmaar I 8 5 0 3 26-21 10 Z.V.V. III 10 5 0 5 30-27 10 Vitesse I 8 4 1 3 24—18 9 SWIFT I—D.T.S. L 2—2. In een fraaien, spannenden wedstrijd heeft D.T.S. kans gezien, Swift op eigen terrein een punt afhan dig te maken. Ongetwijfeld heeft het uitstekende spel van v. Dijk hier veel toe bijgedragen. Het was voor de Swlft-voorhoedc soms om wanhopig te worden, steeas haar aanvallen te zien smoren door het reso lute ingrijpen van den D.T.S.er. Ook Kroon kan op één goeden wedstrijd terug zien. Vooral na dé rust kwam hij er geducht in. Hierdoor is het dan ook te verklaren, dat Slikker, hoewel voor de rust eenigc malen handelend te moeten optreden, toch over het algemeen geen zwaren wedstrijd had. De halflinie, waarin Maars door een oude blessure, was vervangen door Kooi, was zoowel aanvallend als verdedigend goed op dreef, met Speets als de beste. Langcdijk - had een zwaren linkervleugel tegen zich, doch meer dere malen wist hij zegevierend uit het strijdperk te voorschijn te komen. Van Kooi kan hetzelfde.gezegd worden als van Kroon. Na de rust veel beter dan daarvoor. De voorhoede blijft het zwakste punt nog. Het ontbreekt die linie nog steeds aan het doorzet tingsvermogen, waar zij vroeger zoo om gevreesd werd. Toch was dezen middag het spel vaak verras- sxd goed een stelde de Swift-achterhoede soms voor onoplosbare problemen. Het is dan ook wel aan de met meer geluk dan wijsheid werkende Swift-kecper en de volkomen onproductieve schietcapaciteiten .'.er D.T.S.-voorhoed in die periode te danken, dat D.T.S. voor dc rust slechts cepmaal kon doelpunten. De spanning bleef er anders wel in, want dc Swift-voor- hoede had ook al enkele malen blijk gegeven, dat elk schot geen haas was. Na de rust was de strijd meer verdeeld en wisten beide partijen elk nog een maal te doelpunten. Het was zooals reeds eerder ge schreven, een fraaien wedstrijd, die door een groote menigte op het schitterend gelegen Svvift-terrein werd gevolgd. D.T.S. 2 was op non-activiteit gesteld door terrein- afkeuring in Sint Pancras. D.T.S. 3 speelde een vriendschappelijke wedstrijd in Oudkarspel tegen een Zwaluwen-combinatie en verloor aldaar met 2—li H.R.C. 1Zeeburgia 1 02. Na een spannenden wedstrijd, waarin voor beide par tijen veel op het spel stond, heeft de thuisclub wederom aan het kortste eind getrokken, waardoor, en mede door de klinkende overwinning van D.E.C. op A.F.C.. de Ra cers de laatste plaats thans weer bezetten. Hier kan echter nog veel gebeuren. H.R.C. heeft momenteel 8 punten, D.E.C., T.O.G.. A.F.C. 9: Hollandia en W.F.C. die ieder 11 punten bezTtten, staan wel veilig. H.R.C. heeft het volgende programma nog voor den boeg: Thuis: D.E.C.; uit: West'-Frisia, T.O.G., W.F.C., en D.E.C. D.E.C. moet nog spelen: thuis: Alcmaria, H.R.C.; uit: Z.V.V., H.R.C.. T.O.G. Thuis: Z.V.V., A.F.C., W.F.C. en H.R.C.; uit: Z.V.V.. Zeeburgia A.F.C. Thuis: West-FriSia, Z.V.V.; uit: Zeeburgia, T.O.G. Het zwaarste programma heeft dus wel A.F.C., dat er met H.R.C. op het oogenblik wel het slechtst voor staat. De weersomstandigheden waren Zondag zeer slecht en totaal ongeschikt voor voetballen. De harde schuin over het veld staande wind maakte goed samenspel zeer moeilijk, terwijl voor de rust verscheidene regen-, hagel en zelfs sneeuwbuien er het hunne toe bijbrachten om het spelpeil te drukken. Na de pauze was het weer aanmerkelijk beter. H.R.C. wist zich het beste aan deze toestanden aan te passen. Na een beter begin van Zeeburgia. heeft H.R.C. de eerste helft de meeste goede aanvallen ondernomen. Voor doel was het spel echter nog niet af. Echter is het binnentrio geducht versterkt door het vervangen van Beneker door Roobol. die van doorzetten weet. Bo vendien gaf hy uitstekend aan Prins aan. Ook de rech tervleugel was goed. Arts viel hier het meeste op. Schol ten is nog geen ideale middenvoor: wij zagen hem b.v. slechts zelden schieten. Van de tniddenlinie gaat op geen stukken na die kracht uit. zooals in het begin van het seizoen, toen zij bestond uit Stolk, P. Goudswaarcft, Roo bol. Beijer is een goed verdediger cn een hard werker, maar een goede spil heeft nog meer noodig. Post is een stoer speler, stelt zich vaak goed op, maar is niet, snel genoeg, wat opk geldt voor Luit. die ditmaal de links-, half plaats bezette. Siersma-was de Heet® ap»i»r «c »-oo_i- jakken, en voornamelijk aan hem is het te danken, dat er niet meer gedoelpunt is. De Wijn speelde ook een zeer goeden wedstrijd. Alleen was de Zeeburgïa-rechts- buiten, de uitblinker in de witte voorhoede, hem steeds te vlug af. Van dezen kant kwam het meeste gevaar. Zijn voorzetten waren keurig, terwijl hij ook prima schoot. De voorhoede hield het spel erg kort, wat de gevaarlijkheid niet ten goede kwam. Do middenlinie was goed, vooral de zeer jeugdige linkshalf. In de verdedi ging was de keeper zeer betrouwbaar, terwijl na rust de linksback mooie staaltjes voetbal ten beste gaf. Zeeburgia heeft hier dien indruk achtergelaten al3 West-Frlsia. Alleen tegen het einde werd een zeilde peil bereikt Zeeburgia neemt onmiddellijk een snellen aanval, een voorzet der rechtsbuiten volgt, maar de spil kogelt rake lings over. Dan kogelt Prins aan den anderen kant een voorzet van Roobol ver over. Het spel gaat^aanvankelijk op en neer. Verschillende voorzetten van den Zeeburgia- rechtsbuiten bfengen het doel der gastheeren in gevaar Een goede kans gaat voor Zeeburgia verloren als rechts binnen en middenvoor elkaar in den weg loopen. Daarna brengt Beijer redding. Dan is het weer de beurt voor H.R.C. Prins en Roobol bouwen een aanval op. De eerste zet echter iets te hard voor, zoodat Arts den bal niet meer kan bereiken. Door slecht terugspelen kan de Zee- burgia-keeper nog slechts op het kantje af redding bren gen. Bij een uiterst gevaarlijke aanval der gasten, ont snapt het H.R.C.-doel ternauwernood aan een doorboring Een scherp schot van den rechtbuiten wordt, daarna mooi door Goudswaard gestopt H.R.C. komt nu iets in de meerderheid on haar aanvallen zijn gevaarlijker. Kaptein wringt zich door de verdediging en gooit voor. Scholten kopt in, zonder succes. Prins is eenige malen te onbesuisd, waardoor een paar kansen verloren gaan. Roobol schiet nog eens in, maar dit helpt ook al niet. Gedurende een tiental minuten ,spant het geweldig voor het Zeeburgla-doel. Met de grootste moeite kunnen de backs en keeper meester van het terrein blijven. Dan denken wij Roobol te zien doelpunten. Hij wordt evenwel op het beslissende oogenblik genomen. Men rekent reeds op een strafschop. De scheidsrechter schijnt evenwel van te voren een overtreding van H.R.C. te hebben waargenomen en geeft Zeeburgia een free- ltick. Kort daarop is het rust. H.R.C. heeft tot nog toe wel voldaan. De tweede helft begint met een op cn neer golvend spel; naarmate de strijd vorderde, werd het Zeeburgia, dat eerst de zaken te kalm scheen op te vatten, ernst en werd het overwicht der wlthemden grooter en ten slotte bevochten zij een verdiende, doch geflatteerde zege. Gedurende het eerste kwartier is de strijd niet buitengewoon spannend. Evenwel moet de Zeeburgia- lteeper enkele kogels van Arts en Roobol stoppen en onderschept hij mooi een hoogen voorzet van Prins. H.R.C. is dan even zeer gevaarlijk. Arts maakt een buitenspel-doelpunt, dat terecht geannuleerd wordt. Dit is het sein voor Zeeburgia om te ontwaken. Aanvan kelijk doet H.R.C. ook nog heel wat aanvallen. Uit één ervan schiet Kaptein in vrije positie, recht in keepers handen. Scholten kopt een voorzet van Kap tein in. De linksback zorgt voor redding. Bij de gasten wordt de rechtsback vervangen. De Zeaburgia-rechts- buiten ls zeer gevaarlijk, echter zijn zijn voorzetten nog al eens te scherp, zoodat Goudswaard! kan ingrijpen. Siersma onderscheidt zich byzonder. Toch kunnen doel punten niet meer uitbiyven. De rechtsbuiten passeert De Wijn voor de zooveelate maal. Als hij wil schieten staat een Z.-speler hem echter ln den weg. Even later zet hij weer voor en nu weten de binnenspelers den bal in het net te werken. Enkele minuten hierna fluit de scheidsrechter einde. Op appclleeren van den H.R. C.-grensrechter, volgens wien de speeltijd nog niet ver streken is, wordt nog pl.m. 5 minuten doorgespeeld. Onmiddeliyk gaat de Z.-rechtsbuiten er weer van door. Hy komt tot dicht by Goudswaardt cn wij denken hem te zullen zien schieten. Evenwel laat hy de backs aanvallen en geeft daarna af aan den toegeloopen middenvoor, die niet faalt (02). Een mooi doelpunt!

Schager Courant | 1931 | | pagina 4