Sakkersnachtarbeid. Het VARKENSVLEESCK 20 CENT'PER KILO M. SCHOEH, Schap. 26 beste Schrammen, flinke Huishoudster, afgeslagen. HOOI Verongelukte auto's. Dijkdoorbraak bij Raamsdonk. Steenstortingen aan dén Niagara-waterval. Inbraak te Eindhoven. Lafhartige overval. Slachtoffers van de aardbeving in Mexico. Hongersnood in Shansi. Hevige brand in Turkije. Miss Holland gekozen. ZESTIG JAAR DUITSCHE RIJK. Dr. J. M. van Dam 25 jaar arts. J. Hoogland. Jb. Mosk. Vanaf heden verkrijgbaar Draineerbuizen Daarna wordt een voorzet van rechts door Zeeburgia steeds weer ingeschoten en tenslotte wordt er gescoord. Er was al voor off-side gefloten, zoodat het doelpunt niet toegekend werd. Het einde komt dus met een Amstc-rdamsche zege. H.R-C. 4—TEXEL 2, 3—2. H.R.C. 4 heeft na een 2—O-voorsprong een kleine 3—2-ovcrwinning behaald, die wel verdiend wa3. Even wel heeft Texel geprotesteerd tegen het niet toekennen van een doelpunt wegens buitenspel, wat wel niets zal geven, en verder tegen een goal van H.R.C. De arbiter had n.1. voor Out gefloten, onjuist echter, en toan met een door laten spelen. De bal werd nu voorgezat en onmiddellijk ingeschoten. HELDER 6—J.V.C. 2, 5—1. Het laagste elftal der withemden, aangevuld door een paar adspiranten, behaalde een verrassende zege op J.V.C., waarmee Helder 5 wel gebaat is. Verschillende berichten. Door tle gladheid van den weg op Zon dagavond. De hagelbuien, die Zondagavond gevallen zijn heb ben verschillende auto-ongelukken veroorzaakt. Voor al de weg tusschen Haarlem en Amsterdam i9 het tooneel geweest van do buitelingen van een zestal vierwielers, welke ten deele ongetwijfeld veroorzaakt zijn door de snelheid, waarmede de meeste autobe stuurders gewoon zijn te rijden. Wonderlijk genoeg is bij geen der ongevallen een mensch gedood of ernstig gewond. Het eerste ongeluk had plaats te ongeveer half 7. Hen gele bandtaxi, waarin drie vrouwelijke passa giers zaten, moest ter hoogte van den tweeden mo len uitwijken voor een uit de richting Slöterdljk komenden wagon. De auto slipte, toen de chauffeur het stuur omgooide, sloeg over den kop en bleef met de vier wielen in do lucht, aan den kant van den weg liggen. De dames en de chauffeur zijn in het Wil helm i na Gasthuis verbonden en daarna huiswaarts gekeerd. Nauwelijks een uur later kreeg een uit Amsterdam komende auto, waarin een heer en dame zaten op de zelfde plaats een ongeluk. De bestuurder zng den verongelukten wagen te laat.' kon niet meer rem men, vloog met wagen en al door de hekken van de trambaan en kwam ten slotte in een sloot terecht. Een pOlitie-agent heeft de beide inzittenden, die lichte verwondingen hadden opgeloopen uit den wa gen getrokken. Zij konden na ter plaatse verbonden te zijn hun tocht naar Haarlem in een anderen auto voortzetten. Intusschen had de politie ervoor gezorgd, dat op enkele meters afstand van» den eerst verortgelukten auto agenten werden gepost met roode lampen. Ondanks deze voorzorgsmaatregelen zijn er toch nog verschillende ongelukken ter plaatse gobeurd. Drie auto's baden te veel'vaart, dan dat zij de ge vaarlijke plek zonder nieuwe aanrijding te veroor zaken konden passceren. Gelukkig berokkenden deze aanrijdingen den auto bezitters slechts geringe materieels schader-^ Tot na middernacht zijn de agenten op hun post gebleven. Het dorp geheel overstroomd. Meer dan zestig woningen in het water. Uit Haamsdonkveer (Noord-Brabant) wordt aan „Do Volkskrant" gemeld: Do storm die de laatste dagen met ongenadige felle kracht over de uitgestrekte polders gierde en het water hoog opstuwde tegen dc dijken, is niet gaan liggen zonder een ernstige verwoesting achter te la ten. Het naburige Daamsdonk-dorp is daarvan het slachtoffer geworden. Het dorp is getroffen door een watersnood-ramp, die in omvang cn gevolgen zeker zoo erg is n!s tle overstrooming in 1916. Zaterdagavond ongeveer acht uur is er een groot pat geslagen in don rivierdijk van de Donge. Het wa ter stroomde met kracht naar buiten, liep ten slotte over de dijken heen, waardoor binnen een half uur de gchccle Zuidpolder één wooste zee was, Na een half uur had het water reeds de Lange Broekstraat bereikt en vond hier een verdere uitweg naar de hooge polders. Het gevaar werd nu dreigend. De vloed bleef aanhouden, overstroomde de buiten wegen en stortte zich ten slotte met kracht door het dorp. De angstige bewoners werden zoo snel door het water overvallen, dat zij liet gevaar niet konclen over zien. De noodklok geluid. Evenals bij den watersnood in 1916 werd om tien uur dc noodklok geluid. De landbouwers slaagden er nog in het vee in vei ligheid te brengen en moesten zelf naar den zolder vluchten. Meer dan zestig woningen staan in het water en zijn geisolecrd. Er is bevel gegeven, om de woningen met den meesten spoed te ontruimen. Dc R.-K. kerk in het water. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft het wa ter ook de R.-K. kerk van Ilaamsdónkdorp bereikt. De geheèle omgeving staat nu blank. Het is niet mogelijk om het kerkgebouw tc naderen, zonder vlot ten of een boot. Dc Diensten konden Zondag niet doorgaan. De verbinding tusschen Raamsdonksvcer en het dorp is totaal verbroken. De spoorlijn bedreigd. Ook «Ie spoorlijn Z wal uweDen Bosch ligt niet ge heel buiten gevaar voor het opstuwende water. Er wordt voortdurend langs de lijn gewaakt. De treinen komen met eenigo vertraging binnen. Een schip vaart vast in den dijk. Een schip, dat de Donge afvoer, werd door de krachtige zuigirig van dc doorbraak aangetrokken en hep ten slotte vast in het gat van den dijk. Gister- •ftidclag was het schip nog niet los. Door dezen too- "4jpd wordt het dompingsvverk zeer bemoeilijkt» Er is een versterkte politiemacht gekomen. Onder leiding van den burgemeester van Raams donk, de heer Moons, nemen de bewoners deel aan het werk om de dijken te versterken en hot gat in dc Donge te dichten. Da reusachtige waterval een geheel an- der aanzien gekregen. V.D. verneemt uit New-York: Gisternacht stortten plotseling van den rand van net Oostelijk gedeelte van den Nlagarawaterval, op Amerikaansch gebied, groote massa s gesteente van eengewicht van ecnige duizenden ton, over een afstand van 50 a 60 meter naar beneden. Dientenge volge vertoont de aanblik van den waterval plotse ling een zeer groote verandering, een verandering zooals zich gewoonlijk pas na eeuwen voordeel, wanneer het water het gesteente langzaam heeft af geschuurd. Om een indruk te krijgen van den ora- vang en de beteekenis van de steenstortingen zullen \iiegtmgopnemmgen gemaakt moeten worden. Aan aen rand van den waterval kan men echter thans reeas zien, dat er een groot gat in geslagen is. Een brandkast met ongeveer i 2200 gestolen. In den nacht van Zondag op Maandag hebben ver moedelijk twee inbrekers zich toegang verschaft tot den winkel van dc „Hema" in de Rcchtcstraat to Eindhoven. Hun doel blijkt voornamelijk het kan toor geweest te zijn. In den winkel zelf hebben zij zrch beperkt tot het buitmaken van eenige voorwer pen. Vervolgens werd de brandkast medegenomen. Op welke wijze dat geschied is, weet men nog niet, daar elk spoor ontbreekt. De dieven moeten het per ceel aan de achterzijde, die op de stille Jan van iLes houtstraat uitkomt, verlaten hebben. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. De brandkast be vatte een bedrag van ongeveer f2200. Een grijsaard mishandeld en daarna in een sloot geworpen. Zaterdag hebben te Stadbroek-Sittard onverlaten een lafhartigen overval gepleegd. De ruim 80-jarige grijs aard J. Hamers die op weg naar huis was werd plotse ling ter hoogte van de mijnwerkers-kolonie Stadbroek door een tweetal kerels aangevallen, die hem mishan delden, van zijn geld beroofden en hem vervolgens in een- sloot, welke gedeeltelijk met water gevuld was, gooiden. De grijsaard heeft zich zelf met moeite weten te redden, Hij was geheel overstuur toen voorbijgangers hem vonden- en naar zijn woning overbrachten. De da ders die onbekend zijn gebleven hebben een buit van ongeveer tien gulden gemaakt. Ieder verstandig rooker Heeft G0MARUS in z'n koker! Sigaren Serieraerk van 5-20 ets. De kerkinstorting bij Oaxaca. 71 per sonen gedood. Omtrent het instorten van een kerk in een dorp ten Zuiden van Oaxaca wordt nog gemeld, dat de bekende Russische filmregisseur, Eisenstein, getuige Is geweest van de ramp. Hij verklaart dat bij de in storting 71 personen om het leven zijn gekomen. De groote torenspits stortte ineen en kwam neer op een drom kerkbezoekers, van wie er vijftig op slag dood waren, evenals de geestelijke. Twintig andere overleden later aan hun verwondingen. Vier stadjes vernield. Honderdveertig dooden. Reutor seint nog uit Mexico: De jongste aardbeving heeft de stadjes Miahuatlan, San Pedro, Apostot en Ayoqueszco geheel vernield. Men berekent, dat totnogtoe 140 personen den dood vonden. Hulpbrigades halen nog steeds lijken to voorschijn. Lichte aardschokken duurden den afge- loopen nacht voort in de staten Oaxaco en Varacruz. Gras- en struikgewas als voedsel, deuren - als brandstof. Reuter seint Uit Nanking:» Koude en honger ontvolken groote gebieden van de provincie Shansi. Dit bericht werd door een vertegen woordiger der regeering, die naar deze streek was ge zonden, om er 'een onderzoek in te stellen naar den heerschenden hongersnood, aan Nanking medegedeeld. Naar hij verklaart, voedt de bevolking zich in vele districten met gras en heesters, terwijl de deuren en ander houtwerk van de huizen worden gebruikt als brandstof, daar er geen andere verkrijgbaar is. Vooral in West-Shansi heêfschen ontzettende toe standen. In de kantoren van een film-maatschappij. Tien personen gedood. Naer Reuter uit Konstantlnopel meldt, heeft een he vige brand een groot gebouw te Calata, waarin kantoren van een film-maatschappij waren gevestigd, vernield. Tien personen zijn daarbij gedood, veertien gewond. 00 Tersonen uit de vensters gesprongen. V.D. verneemt nog uit Konstantlnopel: Omtrentden reusachtlgen brand, die te Galata in 't zakenkwartier van Stamboel heeft gewoed, wordt nog nader gemeld, dat een 60-tal personen zich slechts kon redden door uit de Vensters der brandende gebouwen te springen in de springzeilen, die door de brandweer en hulp-brigades werden gereed gehouden. Het vuur is ontstaan in het gebouw van een filmver huurkantoor. INDISCHE TELEGRAMMEN VERZET IN DE KAMPONG. Bloedige botsing met de bestuurspolitie. Verschillende gewonden. Aneta seint uit Soerabaja: De „Indische Courant" meldt dateen verzetbeweging is uitgebroken in kampong Rembel, in het Tegalsche, waar de bevolking zich niet wilde onderwerpen aan de milt-punctie. (De mlltpunctie wordt toegepast op lijken van onder verdachte verschijnselen gestorven personen ter herkenning van pest. Red.) Er had een botsing plaats tusschen het volk en het B.B. Aan de zijde Van het B.B. werden zeven personen gewond, waaronder de assistent-wedana en zes agenten. Naar later gemeld wordt, is het Verzet gebroken en de rust weergekeerd. Het conflict had geen communls- tischen of nationaliBtischen ondergrond. AARDSCHOKKEN OP JAVA. Het centrum in de Wijnkoopbaai gelegen Uit Batavia: Zondagavond 8.35 werd hier en elders op Java een kort durende, duidelijk voelbare aardbeving gevoeld, waarvan het centrum in de Wijnkoopbaai gelegen was. ZWARE REGENVAL OP MEDAN. In een etmaal 100 m.M. boven het record van 1910. Aneta seint uit Medan: In een etmaal viel 256 millimeter regen neer, hetgeen 100 millimeter boven het record van 1910 was. Hierdoor werden alom overstroomingen en doorbraken van dijken veroorzaakt. De weg MedanBindjel is afgesloten voor het verkeer. De spoordijk naar de onderneming „Arnhe- mia" is doorgebroken. Op Poeloe Brajan staat het water een meter hoog. Het treinverkeer naar Belawan stopgezet. De weg tusschen Medan en Belawan is overstroomd. Het uit Nederland komende vliegtuig van de K.L.M. landde vlot, nettegenstaande het vliegveld op sommige plaatsen was ondergeloopen, terwijl de om geving van het vliegveld geheel was overstroomd. Wanpoe-dtfk doorgebroken. Veel schade aan tabaksondernemingen. Nader wordt uit Medan geseind: Het water van de Wampoe brak door den spoordijk van Kwala Blngei, terwijl de Wampoe-dijk thans, even als in 1928, op vier plaatsen is doorgebroken, waar door veel schade werd toegebracht aan de tabaks ondernemingen. Het spoorwegverkeer is grootmdcols ge stremd daar de ballastlaag in alle richtingen tiental- lep meters is weggeslagen. Een H.B.S.-leerlinge uit Amsterdam. Gistermiddag heeft de jury, die door het weekblad Het Leven was aangezocht „Miss Holland te kiezen, uitspraak gedaan. Tot Miss Holland 1931 is uitgeroe pen mej. Mary Lclivcld, ruim 18 Jaar oud, leerlinge aan de H.B.S. nan de Mauritskoxle, te Amsterdam. Zij zal 1 Februari naar Parijs vertrekken, waar op 4 Februari Miss Europa wordt gekozen. BLOEDDORSTIGE HONDEN. Tal van schapen doodgebeten. Zondagnacht hebben bloeddorstige honden duchtig huisgehouden onder koppels schapen van A. J. Roorda en TIemesma in het weiland Mledum bij Franeker. Bij onderzoek bleken er 15 schapen verscheurd en ge dood te zijn. Bovendien werden 14 schapen zoo toege takeld dat deze dieren moesten worden afgemaakt. EEN BRANDSTICHTER. Bij de politie te Bergen heeft zich aangemeld een kellner, die aan de politie heeft bekend, zich aan brand stichting te hebben schuldig gemaakt Hij heeft in de laatste jaren in de gemeente Bergen twee branden gesticht, n.1. in de tooneelzaal van „De Rustende Jager" en in de werkplaats van den fotograaf Schoen. Beide perceelen brandden destijds geheel af. De man is naar het huis van bewaring te Alkmaar overge bracht URK ONDER WATER. Van het kleine eiland Urk (81 H.A. groot met ruim 3200 bewoners) is door den stormvloed ongeveer 2/3 ge deelte, het omkade weideland totd en weg benoorden het dorp, overstroomd. Ook ditmaal had het hooger gelegen dorp geen last van het water, dat Zaterdagnacht 12 uur tot 1.79 meter boven volzee steeg. De visschersvloot was hier in behouden haven. EEN BRUTALE ROOVER. Te Spaubeek (Limib.) heeft Zondagmorgen een bru tale roover zijn slag geslagen. Terwijl de andere fami lieleden naar de kerk waren, was een meisje alleen op de boerderij achtergebleven. Zij was bezig met het mel ken der koeien, toen zij den hond hoorde blaffen. Zij ging naar binnen om te zien wat er te doen wal en zag toen een vreemde man, die haar onder bedreiging met den dood om geld vroeg. Zij wees den man naar de brandkast, waaruit hij een kistje haalde met f 260. Met deze buit ging de indringer aan den haal. Tot dusver werd nog geen spoor van hem gevonden DOODELIJK ONGEVAL IN DE HOOFDSTAD. Op het terrein van de Amstei-Brouwerij. Gistermiddag is een ernstig ongeluk gebeurd aan de verbouwing van de Amstel Brouwerij aan de Maurits- kade te Amsterdam. Balken werden daar van de derde naar de tweede verdieping afgeheeohen. Een Ier bal ken viel uit den strop en kwam terecht op een werk man. die gelijkstraats werkte. In bewusteloozen toe stand is de getroffene naar het Onze Lieve Vrouwen gasthuis gebracht, waar hij in den loop van den avond is overleden. Feestelijke viering in den Duitschcn Rijksdag. Het wordt wel eens vergeten, dat het Duitsche rijk. zooals wij dnt tegenwoordig kennen niet zoo heel oud is. Wij bedoelen hiermede niet de tegen woordige republiek, die in 1918 werd gesticht, maar de vereeniging in 1871 tot een hechte band van de vroege, zelfstandige vorstendommen, gegrondvest met eigen, wetten en eigen regeeringen, slechts door een zeer los verbond met elkaar vereenigd en die dikwijls diepgaande geschillen met elkaar hadden. Zelfs in de tegenwoordige republiek kan men nog iets bespeuren van de nawerking dier oneenigheid cn kunnen sommige volksgroepen het niet verkroppen, dat zij vanuit de provincie Pruisen worden geregeerd De bekende uitlating „Die verdammte Preussen" wordt ook thans nog binnen de grenzen gehoord. De groote politieke figuur van die dagen was Bis- marek, die na de overwinning op de Fransche legers, 18 Januari 1871 in de spiegelzaal van het slot t<ï Versailles den Pruisischen koning Wilhelm I tot kei ler van het Duitsche rijk uitriep, waarvan wij in ons Zaterdagnummer reeds eenige fraaie foto's gaven. Daarmede vervulde hij den meer dan zevenhonderd- jarigen hartewensch van den Duitsche stammen om tot één Duitsch rijk te worden samengevoegd. Vroe ger daartoe aangewende pogingen zijn steeds mis lukt. Het is natuurlijk te begrijpen, dat er ook krin gen waren, die zich met hand en tand tegen de eenheid van het Duitsche rijk verzetten. Voorname lijk kwam dit verzet natuurlijk van de verschillende vorsten, die zich in hun toekomstige macht beknot zagen en Bismarck geen goed hart toedroegen. Men kan zich voorstellen, welke intrigues zich hebben af gespeeld tijdens de voorbereiding van het grootsche plan en slechts de onverzettelijke wil van het kun dig staatsmanbeleid 'van Bismarck heeft de klip pen, die overal verspreid lagen, kunnen omzeilen. Allerwege herdonkingsplechtigheden. Zondag waren in Duitschland alle openbare ge bouwen en tal van particuliere woningen en zaken- gebouwen ter gelegenheid van de herdenking van de stichting van het Duitsche Rijk, met vlaggen in de oude en de nieuwe, ook in de Pruisisiche kleuren, gefooid. Na een plechtigen kerkdienst in den Berlijnschen dom, waar ook de rijkspresident von Hindenburg aanwezig was, begon de herdenkingsfeestelijkheidin den rijksdag. Deze was op waardige wijze, eenvou dig versierd. Indrukwekkend was binnen deze een voudige versiering het met lauweren versierde borst beeld van Bismarck, opgesteld tusschen bloemen en vlaggen. Onder borstbeeld, bloemen en vlaggen was de spreuk aangebracht:. „Eenheid cn recht en vrijheid De zaal was tot op de laatste plaats bezet. Onder de aanwezigen bevonden zich ook zeven ve teranen uit den Fransch-üuitschen oorlog van 1S70 '71. waarvan er vier de proclamatie van de Duitsche eenheid in de spiegelzaal te Versailles hadden bij gewoond. Gcheimrat Knhl sprak de herdenkingsrede uit. Kahl is de senior der afgevaardigden van den rijks dag; hij was ook te Versailles aanwezig, toen voor 60 jaar de eenheid van Duitschland werd beklonken. Spr. verhaalde tal van persoonlijke herinnerin gen en gaf vervolgens een overzicht van de geschie denis van de rijksgedachte. Vervolgens werd het woord gevoerd door rijkskan selier Bruning, die er den nadruk op legde, dat men voor dc toekomst ook alles in het werk zou stellen, om wat met de proclamatie van Versailles was be gonnen, voort te zetten tot heil van de nationale wel vaart. en vrijheid. De plechtigheid in den rijksdag was hiermede ten einde. „Duitschland ontwaak." Onder stormachtig gejuich van het aanwezige pu bliek, inspecteerde president von Hindenburg vervol gens, onder de tonen der muziek, de Reichswehr. En kele kreten van nationaal-socialistcn: „Deutschland Erwachc" werden door dc juichende menigte geheel overstemd. Van hier begaf zich Hindenhnrg naar het Sport- palast, waar do Duitsche Strijdcrsbond Kryffhauscn een herdenking hield. Bij zijn binnentreden werd president Hindenburg met een onstuimig hoera-geroep door de duizenden, die de geweldige ruimte in het sportpaleis tot aan de nok vulden, bejubeld. De feestrede werd uitgesproken door den vice-pre- sident, generaal von Hom. Hij herdacht de gevalle nen en dc veteranen. Na deze hulde, terwijl met de vaandels het saluut werd gebracht ter ecre van de gevallenen, speelde dc muziek: Ich batte cinen Ka- merade. Daarna hield de rijkspresident zelf een korte toe spraak: Heden is het zestig jaar geleden, aldus Hindenburg, dat ik persoonlijk behoorde tot degenen, die don eer sten keizer van het herboren Duitsche rijk hebben toegejubeld. Veel hebben wij sindsdien verloren, wat ons lief en dierbaar was en wat het oude soldatenhart nooit zal vergeten. Eén kostbaar goed is ons echter gebleven: het va derland. In dezen moeilijken tijd willen wij het met verontachtzaming van de partijgrenzen in onzelfzuch tige liefde en trouw dienen Hierna werd het Duitschland-lied gezongen. Met dankgebed en een marsch werd het feest besloten. Na afloop van dc herdenkingsplechtigheid in den rijksdag werd te Moabit een parade gehouden van het daar gelegerde regiment. Het regiment, trok in marsch-koloue op. Er worden 60 standaards meege voerd, waarvan zes uit den oorlog 1S70—-1871. Te Potsdam heeft in den Lustgartcn eveneons een parade van dc gamizoenstroepen plaats gehad. Door een batterij werden 21 saluutschoten gegeven. Ook elders in het rijk werd dc dag met vergaderin gen, redevoeringen en parade herdacht. Te Berlijn kwam het tot enkele hotsingen tusschen nationaal-socialistcn en communisten, waarbij enkele personen gearresteerd werden. Te Genèvc heeft de Duitsche consul-generaal in ver band met dc glorieuze herdenking een receptie ge houden, waarbij een groot aant#P* vooraanstaande Duitschers aanwezig was. Gloedvolle redevoeringen werden afgestoken, waarbij de Duitscho minister van bultenlandschc zaken zijn toespraak eindigde met een „Hoch" op het vaderland en waarna door de aanwezigen het Deutschland-lied werd gezongen. DE FABRIEK TE HELMOND OPNIEUW STOPGEZET. D© 800 arbeiders weer op straat. Wegens hervatting van het spuien door het Water schap de Aa moesten gister de katoenfabrieken "*n do firma Van Vlissingen en Co. te Helmond opnieuw wer den stopgezet. Het gevolg is, dat de ongeveer 800 ar beiders thans voor de tweede maal op straat komen te staan. Naar de directe meedeelde, zou echter toch weer de fabriek onmlddelijk in gang worden gebracht, zoo- dra het water weer bruikbaar was. VERMIST. De 40-jarige veekooper A. Hoogland, die Vrijdagoch tend met een groot bedrag aan geld van Westwoud over Enkhulzen naar Andijk is gegaan, is spoorloos verdwe nen. Men vreest, dat hem bij .het noodweer een ongeluk is overkomen. MOTORRIJDER VERONGELUKT. Gistermiddag omstreeks 4 uur zagen in de Eeuwige laan te Bergen (N.H.) ter hoogte van het Wcsterbosch wandelaars een motorrijder met groote snelheid de bocht nemen, waarbij hij vermoedelijk slipte. Toen de burge meester en dr. Blok ter plaatse kwamen was de man reeds overleden. Het bleek een 27-jarige reiziger uit Alk maar te zijn. Het lijk is per auto naar Heiloo vervoerd. BRITSCH MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. Uit Londen: Bij Winchester is gister een bombardementsvliegtuig neergestort. Twee militaire vliegers zijn hierbij om 't leven gekomen. Verder zijn negen personen, onder wie zeven leden Van het personeel van het vliegveld, gewoaé Heden, Dinsdag is het 25 jaar geleden, dat de bekends Dr. J. M. Van DAam te Alkmaar tot arts werd bevorderd. Velen, ook hier uit de gansche omgeving, zullen zich bij het lezen van dit bericht hiet dankbaarheid herin neren de hulp, die zij bij den beminden arts hebben gezocht en gevonden. Bekendmaking. Aanvrage De Burgemeester van Wlerln- gerwaard maakt bekend, dat bij hem is ingekomen een aanvrage van J. DISSEL, Broodbakker aldaar, om in het perceel, gelegen aan de Nieuwe- sluis, Wijk E No. 2, Bakkers- arbeid te mogen verrichten tus schen des namiddags 8 uur en des voormiddags 6 uur. Genoemd verzoekschrift is thans ter Secretarie ter visie gelegd. Op 17 Februari a.s., des namiddags van 3 tot 4 uur, zal ten Gemeente huize gelegenheid worden gegeven bezwaren tegen de inwilliging dezer aanvrage in te brengen. Wierlngerwaard, 17 jan. 1931. De Burgemeester voornoemd. Wieringerwaard. is vanaf heden met Hulp- en eindstuk ken. De Heer en Mevrouw VAN TWU1JVER—van Dorp, geven met blijdschap kennis van de geboorte van hunne Dochter Jenneke Servina. Amsterdam, 20 Jan. 1931. Nic. Witsenkadc 6. te persen gevraagd, bij elk kwantum, door P. A. KROON, Molenvaart, Brcczand. ook bij gedeelten, bij P. QUAK, St. Maartensvlotbrug, Gevraagd, tegen 1 Maart: Een van omstreeks 50 jaar, bij vader en zoon, wegens huwelijk mijner dochter. JAN ELLEN, Koegras, Zanddijk 10, N.H,

Schager Courant | 1931 | | pagina 5