Schap Courant SPORT De Competitie-wedstrijden. Kapitale boerderij in Groningen afgebrand. Met de brandkast er van door. Voor een ton aan diamant verdwenen. Op het laatste moment gered. De aardbeving in Mexico. Einde van de mijnwerkersstak'ng in Zmd.WaJes. Dinsdag 20 Januari 1931. 74ste Jaargang. No. 8801 Tweede Blad. Baron van Voorst tot Voorst.1, Zaterdagavond om 9 uur is te zijnen huize te Arnhem, ruim 84 jaar, na een langdurige ziekte overleden J. J. G. baron van Voorts tot Voorst, oud- voorzitter van de Eerste Kamer. BARON VAN VOORST TOT VOORST. Als voorzitter van de Eerste Kamer paarde hij ge moedelijkheid aan strengheid, volgens een min of meer militairen stijl, waarbij hij het met de nauw keurigheid in uitdrukken niet zoo nauw nam, maar overigens het decorum van onzen senaat goed wist te bewaren en er ook de orde vermocht te handha ven. Van 1914 tot het einde van de vorige zitting heeft hij dien post bekleed, toen hij te kennen gaf, zijn plaats aan een jongere te willen afstaan. De heer Van Voortst tot Voorst was den 16en Sep tember 1846 te Uden geboren. Hij stamt uit een oud- Geldersche katholiek geslacht, den oudsten tak van het geslacht van Voorts tot Voorst, dat tot in de der de eeuw opklimt. In 1863 trad hij in militairen dienst kwam bij het instructiebataljon in Kampen en in 1870 volgde zijn benoeming tot 2de luitenant. Hij doorliep de verschillende rangen en werd in 1904 ko lonel-commandant van het regiment grenadiers en jagers. In 1907 volgde zijn benoeming tot adjudant, i.b.d. van de Koningin. In 1908 nam baron van Voorst tot Voorts zitting in de Eerste Kamer. Veel vee in de vlammen omgekomen. V.D. verneemt uit Ten Boer (Gron.): Door onbekende oorzaak brak in den nacht van Za terdag op Zondag brand uit in de kapitale boerderij bestaande uit een voorgebouw en een tweetal groote schuren van den landbouwer R. Oudman te Achter- tezinge, gemeente Ten Boer. Het dienstmeisje ontdekte den brand om half twaalf en wekte de gezinsleden. Maatregelen tot red ding van den inventaris en inboedel konden niet meer worden genomen. Tegen middernacht stonden het voorgebouw en een der schuren in lichte laaie. De brandweer uit Bedum, wie te half een ter plaatse ver scheen, tastte met twee stralen het vuur aan, en slaagde erin de groote bijschuur, waarin zich een groot aantal paarden en varkens bevonden, te be houden. De rest van de boerderij brandde af. 19 koeien, 7 paarden, 2 zeugen en 15 biggen kwamen in de vlammen om. Ook een hoeveelheid hooi en tarwe ging verloren. De verzekering is laag. De ei genaar is een uitnemend veefokker, die met veel zorg en kosten zijn veestapel had weten op te voe ren. Gevaarlijke Rotterdammers. Zaterdagnacht hebben twee Rotterdammers zich door bet uitbreken van een deur. toegang verschaft tot het kantoor van de Coöp. Zuivelfabriek te Blok zijl. Vermoedelijk hebben zij zich geen tijd gegund om de brandkast open te breken. Na eenige pogingen besloten zij deze eenvoudig mee te nemen in hun auto. Daarmede hebben zij echter heel weinig geluk ge had. De nachtwacht R. zag n.1. plotseling den auto snel wegrijden en kreeg argwaan. Na onderzoek ontdekte hij, dat de kantoordeur was opengebroken. Ilij stelde onmiddellijk den burgemeester, den directeur van de fabriek en de politie met het gebeurde in kennis, waarna de omliggende plaatsen werden gewaar schuwd. De heer Sch., machinist der fabriek, ver klaarde zich bereid met den gemeenteveldwachter in den auto van den directeur de inbrekers te achter volgen. Het gelukte hun de dieven tusschen Zwartsluis en Hasselt in te halen. Door den storm was er veel riet op den weg ge waaid en daardoor waren de Rotterdammers den weg even bijster geraakt en met hun auto in de tram rails vastgeraakt. Spoedig werden zij ingerekend en mee teruggenomen naar Blokzijl. De brandkast, waarin voor ongeveer f800 aan gelds waarde was, werd eveneens daarheen verzonden. BRAND IN EEN KERKTOREN. lit Wijk hij Heusden: Zaterdagmiddag te omstreeks vier uur, tijdens een Kort, doch hevig onyveer, dat gepaard ging met ha gelslag sloeg de bliksem in den toren, dateerende uit de Me eeuw. Een deel van de spits werd ver woest en er ontstond een begin van brand. Wethou der Kosa en de gemeentcbode de Graaf beklommen den toren en bluschten het vuur. FABRIEK BIJ ARNHEM UITGEBRAND. Uit Arnhem: In den nacht van Zaterdag op Zondag sloegen plot- seeling vlammen uit het dak en bovenverdieping van de Azijn- en Mosterdfabriek „Het Witte Hert" in de Hofstraat, alhier, eigenaar de heer J. Hert man. Laatstgenoemde woont op de le étage der fa briek. De brandweer, bijgestaan door dff politie, tast te het vuur met alle kracht aan. Men vreesde, dat het vuur zou overslaan naar de tegenover de fabriek gelegen barakken van het gemeenteziekenhuis. De brandweer slaagde erin, het vuur te beperken. De papieren en andere inhoud van de brandkast werden gered. De fabriek brandde nagenoeg geheel uit. Ver zekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is niet bekend. Hoe een Amsterdamsche diamanthandelaar te Antwerpen bestolen werd. Met de op sporing van de daders nog weinig succes. In ons nummer van Zaterdag hebben wij reeds mee gedeeld, dat een Amsterdamsche diamanthandelaar te Antwerpen het slachtoffer van een diefstal van 32 par tijen diamant, ter waarde van pl.m. f 100.000 was gewor den. Nader verneemt het „Hsbl." dienaangaande nog, ddt de betrokken diamantkoopman, de heer Stern, die in de Amsterdamsche diamantkringen in hoog aanzien staat en Ir\ den handel een vooraanstaande plaats inneemt, de partijtjes diamant, geborgen In „briefjes", in bewaring had gegeven in de safé van het hotel, in het Statie kwartier, waar hij meestal in Antwerpen logeerde. Van dit safé-loket hadden hijzelf en een der employé's van het hotel een sleutel. Toen de Amsterdammer na één nacht de pakjes uit de safé had genomen, bleek hem op de Diamantbeurs, dat de diamanten uit de „briefjes" verdwenen waren. De Antwerpsche politie zoekt in de richting van den hotel-employé, die eveneens een safesleutel had, maar bepaalde bewijzen tegen dezen man heeft zij no.g niet ge vonden. Het bericht in de Antwerpsche bladen, dat de Amsterdammer de diamanten thuis had laten liggen en er dus van diefstal geen sprake was, is volkomen on juist. Dergelijke geruchten doen in zulke gevallen im mers steeds de ronde. Intusschen heeft de verzekerings maatschappij 10.000 francs belooning uitgeloofd voor het terugbezorgen van de gestolen diamanten. Merkwaardig is, -dat de heer Stern de „briefjes" in de safe terugvond in dezelfde volgorde als hij ze er in had gelegd, hetgeen mede een aanwijzing is, dat de tief rustig heeft kunnen werken en dus vermoedelijk onder het hotelpersoneel gezocht moet worden. 't Loopt den laatsten tijd hard met diamantdiefstallen. Wij herinneren aan het geval te Amsterdam, van een paar weken geleden. Toen werd een Antwerpenaar op lijn 8 het slachtoffer van een zakkenroller. Een waarde van eenige tienduizenden guldens werd gestolen. Van de dader heeft de politie niets kunnen ontdekken. En te Berlijn zijn onlangs twee Antwerpenaren in den onder- grondschen spoorweg van een partij diamant ter waarde van f 180.000 beroofd, eveneens zonder dat de daders ge vonden werden. Afwachten of nti de Antwerpsche politie meer succes heeft! Vreeselljke uren van ©en schijndood©. Wolff seint uit Constanz: Een ongewoon geval van schijndood heeft in Constan* aari het meer van Cöristanz gelegen, plaats gevonden. Toen 'alle voorbereidingen voor de begrafenis waren ge troffen, slaagde de schijndoode, een 23-jarige jongeman, er op het allerlaatste oogenblik in, de kist stuk te slaan en daardoor aan zijn teraardebestelling te ontsnappen. Hij had naar de „B. Z." meldt, de besprekingen voor zijn eigen begrafenis aangehoord, doch hij was niet In staat geweest om geluid te geven of ook maar een vin te verroeren. Het eigenaardige geval is volgens de artsen veroorzaakt door een verstijving. Het aantal dooden stijgt. Naar Reuter uit Mexico meldt, moeten bij de jongste aardbevingen te Miahuatlan 20, te Oaxaca 12 en te Guelapova 30 menschen omgekomen zijn. Een N.T.A.-bericht uit New York meldt, dat volgens de berichten over de aardbeving in den Mexicaanschen staat Oaxaca in de stad Zimatlan 51 menschen omgeko men moeten zijn. Volgens de Associated Press is In het dorp Huixtepec, ongeveer 30 K.M. ten Zuiden van Oaxaca, een oude kerk ingestort. Een groot aantal menschen, dat zich in de kerk bevond, moet daarbij zijn omgekomen. Veertien nieuwe schokken. Zaterdag werd uit Mexico geseind: Sedert de groote aardbeving, welke Mexico een paar dagen geleden had geteisterd, heeft men in de getroffen gebieden van Zuid-Mexico nog 14 aardschokken gevoeld Volgens berichten uit Oaxaca zijn te Misnatlan ten Zuiden van Oaxaca gelegen, twintig menschen gedood. Arbeiders keuren de nieuwe voorwaarden goed. Reuter seint uit Londen: Op een massa vergadering van mijnwerkers der sectie Merthyr (Z.-Wales), werden heden de voorstellen tot op lossing van het conflict eenstemmig aangenomen. Uit Cardiff wordt gemeld, dat de gedelegeerden ter conve- ren aldaar met 169 tegen 72 stemmen zich voor aanvaar ding der werkgeversvoorstellen hebben uitgesproken. Het werk zou gister, Maandag worden hervat. Zooals men weet was de staking 1 Januari j.1. uitgebroken, dus heeft zij 17 dagen geduurd. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER IN DE DUITSCHE HOOFDSTAD. Te Berlijn 'n duizend kinderen per jaar. Uit Berlijn: Door het drukke verkeer in de Duitsche hoofdstad zijn in de eerste negen maanden van 1929 bijna 700 kinderen verongelukt, terwijl in de eerste negen maanden van het afgeloopen jaar 735 kinderen het slachtoffer werden van het moderne verkeer. In tegenstelling met deze betrekkelijk geringe stijging van het aantal ongelukken staat het aantal ongelukken met doodeljjken afloop, Öat in 1930 beduidend hooger was. In de eerste negen maanden van 1929 werden 30 kinderen gedood (21 jongens en 9 meisjes.) In 1930 steeg dit aantal tot 46 kinderen (33 jongens en 13 meisjes). Van deze 46 kinderen waren er 28 nog leerplichtig (dus van 614 jaar), terwijl de 18 andere kinderen nog geen 6 jaar oud waren. De 689 andere kinderen werden meer of minder zwaar gewond. Voetbal. (Nadruk van verslagen uit deze rubriek is verboden.) Spannende tweede klasse! Z.F.C. ver plettert 't Gooi. K.N.V.B.-overzicht 18 Januari. De twintig wedstrijden die werden vastgesteld gingen voor de helft door. In alle afdeelingen begint de span ning toe te nemen. In afdeeling I is 't voornamelijk de strijd om de bovenste, in afd. II die om de laatste, die de gemoederen bezig houdt. AFDEELING I. Z.F.C. heeft, onder 't oog van nagenoeg de halve Ajax-aanhang, die 't Gooi natuurlijk luide aanmoedigde, een groote 92-zege behaald. Het bewijs hebben de Zaankanters hiermee geleverd, dat ook zij van doel punten maken weten. Het zal nu zeker Zondag hard tegen hard gaan. Wij denken dat 't een strijd zal worden net als die verleden jaar in Haarlem tusschen Blauw-Wit en Z.F.C., die fameuse besllssingwedstrijd. Toen sneefden de Zaandammers met 31. Toen waren ze echter hun zinnen kwijt, want er werd erbarmelijk samengespeeld en we herinneren ons nog goed de buitengewone vorm der Amsterdammers. „Volgend jaar beter!" hebben ook wij gezegd, toen Z.F.C. stil en verslagen naar de kleedkamer trok. Als het nu eens andersom was, en Noord-Holland boven 't IJ voor 't eerst een afdeelingskampioen had en... de kampioen van Nederland! Vooruit Z.F.C.! Denkt om de eer van de provincie! Stomvogels is bui tengewoon uit den hoek gekomen. Met 61 wonnen ze thans van D.F.C. De Dordtenaren presteeren hoe lan ger hoe minder. De IJmuidenaren hebben zich echter zoo goed als definitief buiten gevaar gebracht. Jammer, dat de belangrijke match tusschen V.U.C. en H.F.C. niet doorging. De stand: Z.F.C. 13 9 4 0 39—19 22 Ajax 12 9 2 1 58—10 20 2e KLASSE A. Daar staat Racing weer! Dat ze er weer beland zijn, kwam evenwel niet direct doordat men op 't oog zeer eervol van Zeeburgia verloor (02), maar om dat D.E.C. het staaltje uithaalde om A.F.C. met 40 te kloppen. T.O.G.—Z.V.V. ging niet door. Hollandia sloeg Alcmaria te Hoorn met 52. Dat valt ons van de Alkmaarders niet mee! Hollandia heeft hierdoor weer een stapje naar boven gedaan. Steeds schiet de competitie maar op. De punten worden uitermate kost baar en de clubs in de gevaarlijke buurt moeten al meer en meer oppassen. West-Frisia heeft zich geen punt laten ontfutselen, al scheelde het weinig. De West-Friezen kwamen met een 1O-zege terug. Ze blijven hun voortreffelijke positie behouden. De stand is: West-Frisia 12 11 1 0 42—12 23 Zeeburgia 10 8 0 2 35—14 16 Z.V.V. 9 7 1 1 25—13 15 ■^cmaria 13 5 3 5 37—38 13 W.F.C. 13 4 3 6 24—28 11 Hollandia 14 4 3 7 27—34 11 T-O.G. 12 3 3 6 25—30 9 D.E.C. 14 3 3 7 25—28 9 A.F.C. 14 4 1 9 22—39 9 H.R.C. 13 3 2 8 17—33 8 2e KLASSE B. V.VA. had het Stadion afgehuurd voor den wedstrijd V.V.A.D.W.S. De laatsten wonnen met 30, waar door ze hun prachtige positie behielden. Haarlem speelde weer gelijk. Thans weer tegen B.F.C. (3—3). De Haarlemmers zijn nu twee punten meer kwijt dan Hercules, die ze echter nog eenmaal thuis ontmoeten. Hercules 14 10 2 2 42—26 22 D.W.S. 14 10 1 3 46—22 21 Haarlem 14 9 2 3 56—31 20 Velox 19 9 .0 4 53—28 18 AFDEELING n. Sparta had veel moeite met Hilversum. Met 21 kwam het einde voor de Rotterdammers. Doordat Feijenoord niet speelde (terrein afgekeurd) zijn de Spartanen op hun stadsgenooten twee ingeloopen. Hil versum zonk hierdoor weer in de middelmoot. K.F.C. ging naar A.D.O. Thans brachten de nieuwelingen het verder ais destijds in de Koog (1—1 was 't thans!) Blauw-Wit verloor alweer. Men ls tegenwoordig al niet anders gewend van de Zebra's (13). R.C.H. was de overwinnaar. De stand: Feijenoord 12 9 2 1 38—13 20 Sparta 12 8 2 2 24—12 18 Hilversum 14 7 0 7 2424 14 K.F.C. 14 5 4 5 27—28 14 A.D.O. 13 5 2 6 24—27 12 AFDEELING III. Pats! Vitesse en Z A.C. beginnen zich te roeren. Vitesse verrichte het sterke staaltje om Heracles, de kampioenscandidaat met een gelijk spel te verrassen (33). Met spanning zullen de Arnhemmers op Z.A.C.'s wedstrijduitslag gewacht hebben. Maar deze hadden met 21 van Wageningen gewonnen en dat nog wel in Wageningen. Hebben we niet gezegd dat Robur moest oppassen?! Heracles verspeelde dus een punt, ongetwij feld tot vreugde van P.E.C. Robur werd op eigen ter rein met 51 door Go Ahead geklopt. Met passé nog op de landskampioenen. Enschede won na een harden strijd met 21 van Tubantia. Heracles 12 8 2 2 36—23 18 P.E.C. 11 7 3 1 36—17 17 Go Ahead 11 7 0 4 38—25 14 Enschedé 12 5 4 3 28—22 T4 Wageningen 12 5 3 4 28—25 13 A.C-.O.V.V. - 9 5 0 4 24—16 10 Tubantia 12 3 4 5 32—36 9 Robur et Vel. 12 3 1 8 2642 7 ZA.C. - 11 1 4 6 15—32 6 Vitesse 12 2 1 9 19—45 5 AFDEELING IV. De eenige wedstrijd hier was P.S.V.N.A.C. De Phi- lipsploeg heeft zich ook van dezen tegenstanders ont daan (Z3) en haar voorsprong bedraagt thans 4 pun ten. P.S.V. is er dus zoo goed als zeker! P.S.V. 13 11 1 1 58—24 23 N.O.A.D. 12 8 1 3 34—15 17 N.A.C. 12 7 3 2 38—27 17 Willem II 11 5 2 4 34;—36 12 Alles afgelast. AFDEELING V. BESTUURS ÏESLUITEN K.N.V.B. Zaterdag 10 Januari heeft het bestuur van den K.N. V.B. volgens het O.O. de volgende besluiten ge nomen. Met den Duitschen Voetbalbond is een wed strijd aangegaan. Deze wordt 28 April in 't Stadion te Amsterdam gespeeld. Verder zullen er in elke periode van 4 jaar 2 matches tusschen beide Janden worden gespeeld! (Dit alles was 't initiatief van den Duitschen Bond, wat ons zeer verheugt). In Juni a.s. gaat het Ned. Elftal op uitnoodiging van den Noorschen Voet balbond naar Oslo. De technische commissie, die reeds bestond uit de heeren Hirschman (voorzitter), Poen, Mund, Herberts en Spaan ls met twee leden uitgebreid De heeren K. J. J. Lotsy (tevens bestuurslid van' de K.N V.B.) en A. W. Verlegh (de bekende oud-international uit N.A.C.),. Eerstdaags zullen deze 7 heeren een commissie van^S uit hun midden kiezen, welke het Ned. Elftal samen stellen. Verder worden de prijzen der plaatsen voor de interland-wedstrijden nog vastgesteld. Deze zijn weer even „billijk" als anders, n.1.: Logeplaatsen f 7.Eere- en Marathontribune f 5.Ononverdekte tribune (open zijvakken) f 3.Zuidelijke (zit-) tribune f 2.Staan plaatsen f 1.Jongensplaatsen (staanplaatsen) f 0.50. Wat een Interland-wedstrijd kost. De begrooting van de K.N.V.B. is gepubliceerd in het Officieel Orgaan. Daarop komen ook de kosten van de verleden jaar gespeelde interland-wedstrijden voor. Aan de thuiswedstrijden werd f 52000 verdiend. Zwit serlandNederland kostte f 3500; het snoepreisje naar Hongarije kostte rond f 6500, terwijl voor de in Mei 1931 te spelen wedstrijd BelgieNederland f 2000 is uitge trokken. De trainer van 't Nederlandsche elftal kost (salaris en verdere onkosten) f 6000. AjaxZ.F.C. op Zondag a,s.! Geweldig is de publieke belangstelling in den lande voor dezen grooten wedstrijd, die Zondag a.s. in Amster dam wordt gespeeld. Velen hadden gehoopt, en ook wij, dat het Ajax-be- stuur het stadion zou afhuren, doch men wil het terrein- voordeel niet prijsgeven. Ajax speelt op haar spoedig glad terrein het best dat is in de laatste maanden afdoende gebleken zoodat we ons het standpunt van het Ajaxbestuur wel kunnen indenken. Geldgebrek is er bij zoo'n club blijkbaar niet, want een dubbele recette slaat men door dit besluit af. Want dat het stadion uit verkocht zou zijn, staat voor ons als een paal boven wa ter. Het Ajax-terrein dat in de voormalige Water graafsmeer is gelegen (Middenweg) kan 13000 menschen bergen. De Amsterdamsche correspondent van de Sport kroniek rekent dan voor, dat er slechts hoogstens een tweeduizend staatplaatsen voor de verkoop over worden gehouden, daar de voorverkoop onder de leden begint, Z.F.C. een deel krijgt en enkele duizenden diplo mahouders automatisch een kaart krijgen. Als men dan eens rekent wat tweeduizend plaatsen voor zoo'n groote stad beteekent, dan zeggen we niet te veel, als we H.H. sportliefhebbers hier in 't Noorden ernstig aanraden niet op goed geluk naar Amsterdam te gaan, daar men zoo goed als zeker geen plaats krijgt! Ons internationaal programma. Wij maken onze lezers er op attent, dat het volgens internationale programma ons wacht: 29 Maart, A'dam: NederlandBelgië; 26 April, A'dam NederlandDuitschland; 3 Mei, Antwerpen: België Nederland; 14 Juni. Kopenhagen: DenemarkenNeder land; 17 Juni, Oslo: NoorwegenNederland. Programma N.H.V.B. 1 C. Helder 3Sparta 1; Wieringerwaard 1Texel 1; Succes 1B.K.C. 1; N. Niedorp 1Zeemacht 1; 2 C: M.F.C. 1—Andijk 1; Hollandia 3—D.T.S. 2; Berk hout 1Vrone 2; 2. D: Sparta 2—H.R.C. 4; Texel 2—Helder 4; J.V.C. 1 D.O.S.K.O. 1; 3 C: D.T.S. 3—Vitesse 3; 3 D: D.O.S.K.O. 2—Sparta 3; D.E.S. 1Petten 1; Succes 3Kolhorn 1. 4 D: H.R.C. 5Wieringerwaard 2; B.K.C. 3J.V.C. 2; Helder 6Succes 4. Adsp.Alcmaria cD.T.S. a; Alcmaria bVrone a; Nieuwe Niedorp a—Bergen b; Vrone bAlkmaar a; Helder b—Sparta a; H.R.C. b—Helder a: E.K.C. a—Hel der c; Sparta b—H.R.C. d; Helder e—H.R.C. e. (Alg. Sportblad). Voor het Gouden Kruis (dat laatstelijk gewonnen is door Nieuwe Niedorp 1) hebben reeds ingeschreven, (uit onze omgeving): Nieuwe Niedorp 1. Succes 1 en 2, An dijk 1 en 2, Sparta 1 en 2, Kolhorn 1 en Wieringerwaard 1 en B.K.C. Waar blijven H.R.C., Alcmaria, Helder, D.T.S., Vrone etc. met hun lagere elftallen? Programma K.N.V.B. AjaxZ.F.C.; D.E.C.H.R.C.; West-FrisiaAlcmaria; W.F.C.—Hollandia; Helder—K.V.V. Uitgeest—D.T.S., Sii.T.O.VroneAlcmaria 2—V.V.A. 2; K.F.C. 2—H.R.C. 2; Alcmaria 3—O.S.V. 2; Hollandia 2—Z.F.C. 3. .Sportkroniek). V. d. Meulen houdt een penalty In 't burger! Velen zullen gelezen hebben dat Zondag 11 Januari na den wedstrijd 't GooiH.F.C. (2—2), door de thuis club is geprotesteerd tegen het niet toekennen van 2 strafschoppen. We lezen hierover in „De Sport" eenige nadere bijzonderheden (van H.F.C.-zijde ingezonden). Een minuut of tien na het eindsignaal kwam een lid van 't Gooi in de H.F.C.-kleedkamer mededeelen, dat er geprotesteerd zou worden, en dat er zeer waarschijnlijk een strafschop genomen zou moeten worden. V.«-d. Meu len, die juist op 't punt stond een douche te bezoeken, geloofde er, als alle andere H.F.C.'ers niets van. Vijf mi nuten later verscheen evenwel Wentink, de Gooi-aan- voerder, en de scheidsrechter met de mededeeling dat er twee strafschoppen zouden moeten worden genomen. V. d. Meulen, had weinig zin om zich weer te verklee- den. Dies verscheen hij in keurig costuum in 't half duister op 't veld, vergezeld van den scheidsrechter, die zeer pertinent verklaarde, geen enkele overtreding te hebben waargenomen en Wentink, die eerst nog een kwartiertje geoefend had! De eerste verdween keihard in de hoek, maar de twee de hield onze nationale doelman er, zonder vuil te wor den, uit! De protest-commissie zoeke het maar uit. We geven 't Gooi niet veel kans. Anna Paulowna. Absolute rust hadden de B.K.C.-elftallen Zondag. Spar- ta's terrein was reeds des Zaterdags afgekeurd, en D.O.S.K.O. zond Zondagmorgen afbericht Zondag a.s. spelen drie B.K.C.-elftallen. 't Eerste gaat naar Succes en zal trachten het er beter af te brengen dan vorige keer. toen men thuis met 5—3 verloor. B.K.C. 2 is vrij, doch 't derde speelt thuis tegen J.V.C. 2 om 2 uur. De Julianadorpers zijn zeer wisselvallig, dus oppassen is de boodschap! Om één uur spelen onze adspiranten tegen Helder c en dat gaat er om. Beiden zijn n.1. nog ongeslagen. Als ze dat eens wonnen! Houdt je goed, jongens, het kan best.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7