Raad Oude Niedorp. Raad Warraenhuizen. SPORTNIEUWS SCHAGEN. De wedstrijd Sparta I tegen B.K.C. 1 werd afgelast Slechts Sparta II speelde een wedstrijd tegen J.V.C. I van Julianadorp en verloor met „slechts'' 90. Ook voor de overige elftallen van Sparta gingen de wedstrijden niet door. A s. Zondag moet Sparta I naar Den Helder, om van Helder III te winnen, tenminste wanneer Spar ta volledig i6 en haar tegenpartij niet onderschat. N. Niedorp II—Vitesse III 4—8. N.V.V. adsp.Alkmaar a-adsp. 48. Den afgeloopen Zondag waren onze lagere elftallen in actie, en met succes. In de eerste plaats dient genoemd te worden de mooie 43 overwinning onzer adspiranten op Alkmaar a. behaald en hiermede revanche voor hun twee weken op eigen terrein 3—2 geleden nederlaag. Er is door allen goed gewerkt, de voorhoede was aardig op dreef met linksbuiten als gevaarlijke man (hij nam 2 goals vo6r zijn rekening). De invaller heeft goed vol daan en zaJ bij ernstige training weldra zijn doel be reikt hebben. Volgende week komt Bergen b op bezoek, Versterkt door de aanwezigheid van den eminenten spil zullen onze jongens hun mooie kans wel met succes be houden- Het reserveteam wist na met rust een 41 voorsprong te hebben gehad ten slotte nog een zwaar bevochten overwinning van het modderige terrein te dragen. Hier was weer nieuw leven in geblazen, door het (na een rustperiode van zes jaren) weder optreden van een der steunpilaren van het tweede, en de vereenlglng. Het tweede schijnt er thans de smaak van te pakken te heb ben,, en is van plan (deze plannen zijn geheel voor re kening van den fameuzen keeper van dit grootsche eJf- tai) om de resteerende wedstrijden alle te winnen. Nou vooruit dan mannen van het tweede elftai der N.V.V. Atlethiek. Jaarvergadering N.H.A.B. Krasse woorden! Zondag 11 dezer vond in de „Nieuwe Karseboom" te Zaandam de algemeene Jaarlijksche vergadering plaats. Het bestuur werd als volgt samengesteld (door niet herkiesbaarstelling van de heeren Cramer, Wormerveer, Secr.-Penn., en Sietema, Alkmaar, waren veranderingen noodzakelijk); E. C. Theinert, Zaandam. Ie voorzitter; J. G. Oosterbeek, Edam, 2e voorziter; N. P. Zwikker, Zaandam, secretaris-pennfngmeester; H. Joosten, Hoorn en Jb. J. Sleutel, Wieringerwaard, commissarissen. De Technische Commissie, bestaande uit de heeren J. Bran denburg (Zaandijk), G. Hillebrand (Haarlem), en S. Keesman (Schagen), werd In z'n geheel herkozen. Den heer C. Cramer Jr., de scheldende secr.-penningm. werd een passend huldeblijk aangeboden. Het voornaamste punt der agenda was 't al of niet aannemen van de reorganisatievoorstellen der K.N.A.U. Dezo voorstellen, welke voor een deel, volgens den heer Theinert, de Voorzitter, de nekslag voor niet-spe- cifieke athletiek-clubs beteekenen, werden door 't be stuur heftig bestreden. Ondanks het verweer van de afgevaardigde van het K.N.A.U.-bestuur werd het Bonds- bestuur gesteund in z'n houding. De N.H.A.B. zal dan ook. indien de reorganisatievoor stellen erdoor komen, afscheiding overwegen omdat men er onmogelijk op kan ingaan. Men kent thans n.1. de instelling „Proefleden", dit zijn de vereenlgingen die wel lid zvjn, doch verschillende rech ten missen, maar minder contributie betalen. De K.N. A.U. wenscht nu o.a. dat deze proefvelden na een over gangsperiode, alle .gewoon lid" worden, wat beteekent: meer contributie! De Unie heeft de reorganisatievoorstel len n.1. hoofdzakelijk gedaan uit geld-nood. De N.H.A.B. en ook de Friesche Bond kan deze voorstellen evenwel niet steunen, daar hy er een teruggang van de athletlekuitbreiding in ziet. Wel steunt men het voorstel van den Frieschen A. B. Dit beoogt n.1. een tusschenvorm, die volgens den heer Theinert aan aile bezwaren tegemoetkomt Vergadering van den Daad op Maandag 19 Januari 1931, des namiddags to 2 ure. Aanwezig zijn de leden: J. Bakker Jz., C. de Boer, D. Kriller, G. Lief hebber, J. Ligt hart, J. Wit en J. van Zoonen. Voorzitter: B. J. F. Meijer, Burgemeester. De voorzitter opent deze raadsvergadering met de heeren van harte welkom te heeten en zegt alvorens met do werkzaamheden aan te vangen, niet te kun nen nalaten de loden met hunne gezinnen een geluk kig jaar 1981 toe te wensehen, zoowel in geestelijk als in stoffelijk opzicht en wil daarbij den wensch voegen dat 1931 voor de gemeentenaren, wat betreft de eco nomische depressie, een beter jaar moge worden als 1930 is geweest. Laten we hopen dat bewaarheid zal worden do verwachting, die een Amerikaansche eco noom uitsprak, n.1. dat aan het einde van 1931 de toe stand beter zal zijn dan 1930 is geweest. Met dezen wensch verklaart spr. de openbare vergadering voor geopend. Ingekomen stukken. 1. Ingekomen stukken: a. Missive van Gedeputeerde Staten d.d. 3 Decem ber 1930, No. 176, ten eclëidc van het goedgekeurd raadsbesluit van 17 November a.p. tot aankoop en verhuring van een woonhuis en benoeming van C. Postma tot genesekundige. belast met de armenprak tijk, vaccinatie en doodschouw. B. en W. stellen voor om waar ter vergemakke lijking voor de bewoners van 't Veld en Zijdewind een spreekkamer voor den dokter aan de Woel is gesticht, do kosten van eerste inrichting voor rekening der ge meente te nemen. Deze kosten bestaan in timmer- en schilderwerk. De kosten van huur dor spreekkamer meenen B. en W. niet voor rekening der gemeente te moeten nemen, zoodat dio kosten voor den genees kundige, den heer Postma zullen komen. Zonder discussie wordt overeenkomstig het voor stel van B. en W. besloten. b. Schrijven d.d. 8 December 1930, No. 35216, van Burgemeester en Wethouders dor gemeente Alk maar ten geleide van de door den Raad dier gemeente voorloopig vastgestelde balans, verlies en winstre kening over 1929 van den warenkeuringsdienst in het gebied Alkmaar. e. Missive van Gedeputeerde Staten d.d. 31 Decem ber 1930. No. 66, ten geleide van de voor dat col lege vastgestelde gemeenterekening over het dienst jaar 1928. d. Kantschrijven van Gedeputeerde Staten d.d. 31 December 1930, No. 73, ten geleide van het goedge keurd raadsbesluit van 24 November j.1., tot aankoop van rentegevend goed. Waar B. en W. gemachtigd waren tot den aankoop van een schuldbekentenis van f 1000 ten laste van Staat. Provincie of Gemeente, hebben B. en W. aan gekocht een obligatie ten laste van een Ncderland- sclie gemeente. e. Alsvoren d.d. 7 Januari j.1., No. 55, ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit van 24 November a.p. tot aankoop van grond voor den bouw ccncr R.K. Meisjesschool te 'tVeld. f. Verslag over 1930 van de Commissie van Toe zicht op het lager onderwijs in deze gemeente. g. Alsvoren van de Oudercommissie voor de O. L. School te Oude Niedorp. h. Alsvoren van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim in de gemeente. Al deze stukken worden voor notificatie aange komen, uitgezonderd de verslagen genoemd onder f., g en h, welke gedurende de maand Januari voor de raadsleden ter visie worden gelegd. i. Adres van K. van der Oord, J. Nagelhout en L. van Wachendorff van Rijn, allen wonende te Moer beek, houdende verzoek ceno regeling te willen tref fen, waardoor het bezoeken hunner kinderen van do O. L. school te Nieuwe Niedorp, wordt vergemakke lijkt. B. en W. stellen voor, dit adres te stellen in han den van hun collego om prae-advics. I)e Voorzitter licht toe, dat dit verzoek blijkbaar het gevolg is van het besluit van den Raad der ge meente Nieuwe Niedorp tot opheffing van de school te Moerbeek. B. en W. zullen zich nu eerst verstaan met het gemeentebestuur van Nieuwe Niedorp om trent eventueel vervoer der kinderen uit de Moer beek. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten, j. Adres van Jac. de Moei te 'tVeld, houdende ver zoek hem ontheffing te verleenen van zijn aanslag in de hondenbelasting over 1930. B. en W. adviseeren aan adressant ontheffing te verleenen voor het tweede halfjaar 1930. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt door den Raad besloten. k. Adres d.d. December a.p. van het hoofdbestuur der Nederlandsche R.K. Volkszangverceniging, hou dende verzoek om toekenning van een subsidie. B. en W. adviseeren afwijzend op het verzoek te be schikken. Met dit advies blijkt de Raad zich te kunnen ver eenigen. 1. Adres d.d. November a.p. van de groep Neder land van het Algemeen Nederlandsche Verbond, hou dende verzoek tot vaststelling eener verordening op de heffing van eene belasting op openbare aankon digingen in de gemeente en tot vaststelling eener verordening op de invordering dier belasting. B. en W. adviseeren afwijzend op het verzoek te beschikken. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat het de bedoeling van adressante is om door middel van de heffing van belasting to weren het gebruik van zeer vele vreemde woorden die in 't algemeen in Ne derland ingang vinden. B. en W. gelooven niet dat we daan'an in deze gemeente zooveel last zullen on dervinden en daarom stellen B. en W. voor op het verzoek afwijzend te beschikken. Overeenkomstig dit advies wordt zonder discussie door den Raad besloten. De tuinders- en het akkerbouwersvoorschot. m. Circulaire van Ged. Staten d.d. 24 December a.p. No. 185, nopens tuindersvoorschotten. De Voorzitter zegt, dat verondersteld mag worden dat de leden bekend zijn met deze circulaire van Ged. Staten, waarin wordt medegedeeld dat door de Prov. Staten is besloten de provincie borg te doen zijn tot een maximum van 70 onder voorwaarde dat door de gemeente voor maximum 30 wordt ge garandeerd. In verband met een nadere circulaire van Ged. Staten over steun aan dc akkerbouwers, die misschien in nog ergere mate steun behoeven dan de tuinders, stellen B. en W. voor de gemeente garant te stellen voor credieten die aan tuinders en akker bouwers zullen worden verstrekt en wel tot een ga rantie van hoogstens 30 en op de voorwaarden zoo als Ged. Staten die in hunne circulaire van 2^ De cember en 34 Januari hebben vastgesteld. Een over eenkomst zal met een Boerenleenbank aangegaan moeten worden, ieder geval op zichzelf worden be schouwd en een ieder die crediet wenscht, zal zich per formulier, als door Ged. Staten vastgesteld, tot B. en W. dienen te wenden. In overleg met een lid van het bestuur der tuindersorganisatie zal de aan vrage behandeld worden. Zonder discussie wordt, nadat het te nemen raads besluit is voorgelezen, overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Van een zwervenden hond. n. Schrijven d.d. 15 December a.p. van H. Groot te 't Veld, houdende verzoek hem ontheffing te ver leenen van zijn aanslag in de hondenbelasting 1930. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. omtrent dit verzoek den Raad geen advies aanbieden, omdat, hoewel de verzoeker meent dat de hond niet van hem is, bij onderzoek is gebleken dat de hond wel aan hem toebehoort. Spr. vraagt of de raadsleden die in de nabijheid van verzoeker wonen, er iets van af weten. Door den heer Bakker wordt medegedeeld, dat de hond uit Alkmaar vandaan met Groot is meegeko men, dan weer eens weg is naar Oudorp, en daarna weer eens naar Groot toekomt. De heer Van Zoonen merkt op, dat die hond dus feitelijk forens is. De heer De Boer noemt het een vreemd geval voor anderen die wel belasting betalen en die zien dat de hond steeds achter Groot aan loopt. De Voorzitter zegt, dat verzoeker ook schrijft dat de hond een zwerveling is en de algemeene indruk is, dat de hond aan Groot toebehoort. Hij geeft hem huisvesting, te eten enz. En anders zou hij hem bij de politie moeten brengen die den hond op zachte manier dan dood zou maken. De heer Bakker zegt, daarover met Groot te heb ben gesproken, maar Groot oordeelt, dat hij niet naar de politie behoeft toe te komen, doch dat de politie bij hem kan komen en den hond doodschieten. De Voorzitter zegt, dat het verzoek gaat over de belasting over 1930 en over dat dienstjaar geen ont heffing kan worden verleend, wel over 1931 en Groot zou dan kunnen vragen of de politie den hond haalt. Met algemeene stemmen wordt besloten over 1930 geen ontheffing te verleenen. o. Een uittreksel uit het register van besluiten van Ged. Staten, d.d. 7 Januari 1931, no. 2, berichtende dat dc beslissing over de gemeentebegrooting 1931 is ver daagd. Wordt voor notificatie aangenomen, p. Schrijven van het bestuur der Protestantscho i Armvoogdij, waarbij wordt medegedeeld dat als lid van het bestuur aftrcodt de heer P. Agcnant en als lid van de commissie van toezicht de heer J. Rootjes. Aanbevolen worden voor de vacature Agenant: 1. P. Agcnant, 2. C. Rempt en voor dc vacature Rootjes: 1. J. Rootjes, 2. C. Witsmeer. B. en W. nemen deze aanbevelingen over. Dc heeren P. Agenant en J. Rootjes worden met al gemeene stemmen herbenoemd; de heer Agenant als lid van het bestuur, de heer J. Rootjes als lid van de Commissie van Toezicht. q. Schrijven van het Burgerlijk Armbestuur, dat op 31 December 1930 als lid aftreedt, do heer P. Brocrsen. Dc voordracht ter voorziening in deze vaca ture luidt: 1. P. Broersen, 2. P. Klaver. De heer Broer- scn wordt met algemeene stemmen benoemd. r. Schrijven van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, meldende de aftreding van Mevrouw A. Mijts—Peereboom. De ingediende aanbeveling luidt: 1. Mevr. A. Mijts- Peercboom, 2. Mevr. M. L. Postma-Schuijl. Mevr. Mijts—Peereboom wordt met algemeene stem men benoemd. 2. Prae-advies nopens een adres d.d. 12 Novem ber j.1. van A. Bart e.a. om vermindering van de pachtsommen van de door hen van de gemeente gepachte landerijen wegens de zeer slechte uitkom sten in het land- en tuinbouwbedrijf. De Voorzitter acht liet gewenscht dat de beraad slagingen in eersten zin in comité plaats vinden en stelt daarom voor dit punt na punt 8 der agenda te behandelen. Overeenkomstig dit voorstel wordt door den Raad besloten^ 3. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 24 November j.1. tot wijziging en aanvulling der be grooting, dienst 1930. Na toelichting door den Voorzitter, wordt overeen komstig het voorstel tot wijziging besloten. De verplaatsing van het publiek tc::"?n- station te Zijdewind. 4. Voorstel "nopens verplaatsing van het te Zijde wind gevestigd publiek telefoonstation. Door den Voorzitter wordt medegedeeld dat ecnige maanden geleden door Mevr. Wed. ffh. Tromp ter kennis van B. en W. werd gebracht, aat in verband met het overlijden van haar echtgenoot, zij het niet langer op prijs stelde dat het publiek telefoonstation ten hare huize was gevestigd. B. en W. hebben toen eerst in Zijdewind gekeken, n.1. in het perceel-Mooij, maar dat was niet geschikt. Toen inmiddels de benoe ming van den geneesheer Postma had plaats gehad, is de vraag gerezen of het geen overweging verdien de het telefoonstation onder te brengen in het perceel waar de spreekkamer van Dr. Postma was gevestigd, n.1. in café Pepping. Aanvankelijk hadden B. en W. cr wel eenig be zwaar tegen om hiertoe over tc gaan, immers vbor de bewoners van Zijdewind zou hot niet prettig zijn als het telefoonstation van Zijdewind naar De Weel werd verplaatst. Evenwel er staat tegenover, dat bij overleg met den caféhouder Pepping omtrent de spreekkamer voor den dokter, door den heer Pep- ping de voonvanrde is gesteld, dan cck het pu- bliek-tclcfoonstation bij hem onder te brengen. Deze voorwaarde is voor B. cn W. aanleiding om met liet voorstel te komen het publiek-telefoonstation in café Pepping te vestigen. Daarbij is ook nog hot volgende in overweging genomen: Door de gemeente zal aan het Rijk voor het publiek-tclefoonstation f 31.- bij- lretaald moeten worden op grond van het feit dat er von het telefoonstation minder gebruik is gemaakt dan als minimum was bepaald. B. en W. hebben eenige hoop, dat als het telefoonstation in café^Pcn- ping wordt gevestigd, er meer telefoongesprekken ge houden zullen worden, en de kosten dus voor de ge meente lager zullen zijn. Daarbij komt dan nog dat de vestiging in café Pep ping zeer gemakkelijk kan plaats vinden, terwijl ais het telefoonstation in Zijdewind werd verplaatst, er zeer veel kans bestaat dat er verbouwing noodig is om het perceel tot een geschikt telefoonstation to ma ken. Het is nog niet zeker dat door het Rijk vergun ning wordt verleend om in een café een telefoon station onder te brengen.. Er wordt nog over gecor respondeerd, maar als daartegon geen bezwaar be staat, dienen B. en W. machtiging tot verplaatsing te hebben. De heer Wit had graag gezien dat het telefoon station te Zijdewind bleef. Spr. heeft gehoord, dat Valk het station wel wil hebben. Spr. vindt het jam mer als het station van Zijdewind-weggaat. De Voorzitter zegt, dat ook B. en W. dat liever had den gowild, maar daar staan de genoemde motieven tegenover. De heer Bakker wijst er op, dat als het telefoon station in café Pepping wordt gevestigd, de bewoners van 't Veld ook gemakkelijker zullen kunnen telefo- neeren. Wel bestaat er altijd bij Jong gelegenheid tot telefoneeren, maar het is wel eens lastig, want men moet soms vragen of iemand van het gezin zich wil verwijderen De Voorzitter zegt, dat opk dit misschien tot ge volg zal hebben, dat er meer gesprekken gevoerd zul len worden. De heer Wit zegt, dat dit allemaal nog uit moet komen. Als men naar Jong gaat, krijgt men altijd gelegenheid om te telefoneeren. De heer Van Zoonen oordeelt, dat als het telefoon station bij Pepping wordt gevestigd, het meer in het middelpunt van Zijdewind en 't Veld komt. Het is niet goed om er op te speculeeren, dat de een of ander zoo goed is gelegenheid tot telefoneeren te geven. Waar het voorstel-Wit om het telefoonstation te Zijdewind te vestigen, niet wordt ondersteund, wordt het voorstel van B. en W. geacht te zijn aangenomen. 5. Voórstel om de slnis aan het Oude Nletlorper Verlaat, gerekend te zijn ingegaan 1 Januari 1931, wederom voor den tijd van één jaar onderhands te verpachten aan H. B. Helleman voor de som van f 050. Conform dit voorstel wordt zonder discussie be sloten. 6.Voorstel nopens weder-inhuring van den toren der Ned. Herv. Kerk te Oude Niedorp. Blijkens toelichting van den Voorzitter is het de bedoeling den toren wederom voor 5 jaren te huren en wel voor f75 per jaar. De heer Wit vraagt, of dat bedrag niet wat hoog is, nu het arrestantenlokaal er ook uit is. De Voorzitter zegt, dat de'kerktoren eigendom was van de gemeente, doch aan het kerkbestuur is over gedragen, en de gemeente nu de klok er nog in heeft. Het is dan ook uit billijkheidsoverweging, dat vorig maal een huur van f75 is voorgesteld. De heer Liefhebber merkt nog op, dat het onder houd van den toren niet licht is te schatten en alle jaren zwaarder wordt, zoodat men niet weet voor welke kosten men straks komt te staan. Het voorstel van B. en W. wordt vervolgens met al gemeene stemmen aangenomen. 7. Voorstel tot het aanvragen van een rijksvoor schot voor den bouw eener woning te Oude Niedorp. De Voorzitter deelt mede, dat ten behoeve van den heer Wuis te Oude Niedorp een rijksvoorschot zou worden aangevraagd, maar doordat Wuis langen tijd ziek is geweest, dit gestagneerd heeft. Bovendien is het bouyvplan in overleg met den Inspecteur van de Volksgezondheid vereenvoudigd en B. en W. vin den het nu gewenscht de aanvrage opnieuw aan de orde te stellen. F.cn exploitatierekening is opgezet en daarbij bleek dat de exploitatiekosten f 189.44 bedra gen, zoodat de huur f3.64 zou moeten bedragen. Er zijn echter termen om met het oog op de gezins-in- komsten de huur niet hooger dan f 3.— te bepalen en dus G4 cent per week reductie te verleenen. Door het rijk zal de helft van do reductie worden be taald en waar de woning van Wuis onbewoonbaar is verklaard en de gemeeente dus straks voor huisves ting zou moeten zorgen, wordt opnieuw voorgesteld een grondvoorschot van 1200 en een bouwvoorschot van Ï2000 aan te vragen. Zonder discussie wordt aldus besloten. 8. Uitzending voor rekening der gemeente van El. v. Kng in een sanatorium voor t.b.c.-patiënten. De .patiënte zou terplcegd worden te Berg en Bosch bij Apeldoorn, de verpleegkosten bedragen f3.60 per dag, welke kosten niet door Van der ling kunnen worden betaald. B. en W. hebben Dr. Postma een onderzoek naar de patiënte doen instellen, de patiënte wil zelf niet naar een sanatorium en zooals do gezondheidstoe stand thans is, is uitzending thans nog niet noodig. Mocht evenwel de toestand zich ten ongunste wijzi gen, dan vragen B. en W. machtiging om de kosten voor rekening der gemeente te nemen, waarbij de provinciale subsidieregeling wordt ingeschakeld. De gevraagde machtiging wordt zonder hoofdelijke stemming verleend. De redactie op de pachtsommen. De Raad gaat nu in comité en na heropening wordt aan de orde gesteld punt 2 der agenda, het verzoek van A. Bart e.a. om vermindering van de pachtsom men van de door hen van de gemeente gepachte landerijen. De Voorzitter zegt, dat dit onderwerp in comité is besproken en daarbij bezien zijn de verschillondt? huurders en huurprijzen. I)c Raad was van oordeel dat een algemeene reductie gewenscht was. B. en W. hadden in het geheel een reductie aan de huurders van bouwland willen toekennen van 30 doch ge hoord de besprekingen nemen zij dat voorstel terug en gaan ze accoord met het voorstel om over de ge- heele linie een reductie van 20 te peven op de huur geldende van Kerstmis 1929 tot Kerstmis 1939. Spr. deelt nog mede, dat wethouder Bakker heeft medegedeeld, als huurder van gemeentebouwland I aan deze reductieverleening niet deel te zullen ne- I men. .Met algemeone stemmen wordt dit voorstel aange nomen. Geen zaakwaarnemer. 9. Rondvraag. De heer Kriller heeft gehoord dat de gemeente ontvanger geadverteerd heeft dat Ged. Staten hem vergunning hadden verleend als makelaar op te tre den. Is dat zoo, vraagt spr. cn had de gemeenteont vanger tevoren die vergunning niet? Dc Voorzitter zegt dat de gemeente ontvanger in dertijd aan Ged. Staten vergunning heeft gevraagd als makelaar te mogen optreden, liet ontvangersschap cn het makelaarschap n.1. zijn in 't algemeen niet vcr- eenigbaar. Ged. Staten hebben dat verzoek in han den gesteld van B. en W. om advies cn B. en W. had den geen bezwaar. Door Ged. Staten was ook ge vraagd of de gemeenteontvanger als zaakwaarnemer optrad. Gemeenteontvanger, makelaar cn zaakwaar nemer zijn functies dio onvereenigbaar zijn, al kan de Kroon ontheffing verleenen. Indertijd is het vragen van vergunning verwaarloosd, toen dc heer Jong ge meente-ontvanger werd. Nu zegt de heer Kriller ge hoord tc hebben dat geadverteerd is dat de gemeente ontvanger tevens malcelnar mag zijn. Spr. heeft ge hoord dat er in één der couranten een mededeeling heeft gestaan dat de gemeente-ontvanger van Ged. Staten makelaar mocht zijn. Dat is ook het geval. Ged. Staten konden zich cr wel moe vcrecnigen, dat de gemeente-ontvanger tevens makelaar was, maar zij vinden geen termen aanwezig goed te vinden dat hij tevens zaakwaarnemer was. Als zaakwaarnemer zal hij niet moer mogen optreden en overtreding kan ontslag als gemeente-ontvanger tengevolge hebben. De heer Van Zoonen zegt dat in één der vorige ver gaderingen een verordening is aangenomen dat on derwijzeressen die den 65-jarigen leeftijd hebben be reikt, ontslagen worden. Men heeft dit besluit nu der mate gereduceerd, als zou de verordening zijn vast gesteld, omdat het onderwijs hier niet in orde zou zijn. Spr. stelt er prijs op dat dit in geen geval de bedoe ling is geweest. Dc Voorzitter zegt dat de verordening is vastgesteld, cn do redactie niet in de pers is opgenomen gewor den. De verordening is voor alle personen cn cr zat niet aan vast dat zo voor één persoon werd bedoeld. Elke ambtenaar en vooral iemand die in de school kleine kinderen onderwijst, dient op 65-jnrigen leeftijd ontslag to nemen. In de verordening staat ook dat als een onderwijzeres gaat trouwen, zij ook ontslag krijgt, terwijl de gehuwde onderwijzeres, die bij de inwerkingtreding van de Verordening in functie was, kon blijven. Dat bewijst dus wel dat de verordening in het algemeen was bedoeld. Een dankbetuiging. De heer Liefhebber acht het,., nu de nieuwe dokter ir, functie is, gewenscht aan Dr. Maats, die 40 jaren lang als geneeskundige in functie is geweest, een woord van hulde te wijden. Do Voorzitter deelt mede, dit zelf aan het einde van de rondvraag ter sprake te hebben willen bren gen. Nu Dr. Postma zijn artspraktijk in deze ge meente heeft aanvaard, heeft Dr. Maats de praktijk in deze gemeente neergelegd. Wc weten allen dat Dr. Maats in al de vele jaren dat hij de geneeskunde- praktijk heeft uitgeoefend, zijn best heeft gedaan en altijd hart had voor zijn patiënten. In aansluiting met de woorden van den heer Liefhebber wil spr. dan ook voorstellen aan den heer Dr. Maats een schrijven van dankbetuiging te richten, waarin hem dank wordt gebracht voor de veeljarige én goede diensten die hij als geneeskundige aan do gemeente en de gemeenaren heeft bewezen. De heer Bakker acht dit ten volle verdiend. eD Raad vereenigt zich zonder hoofdelijke stem ming met het voorstel van den Voorzitter. De heer Wit wenscht den Voorzitter een gelukkig en voorspoedig 1931, vooral waar den Voorzitter dit jaar misschien heel wat tr wacmen -staat. De heer De Boer onderschrijft deze woorden. De Voorzitter dankt voor de felicitatie en hoopt dat de wensch in vervulling moge gaan. De notulen van de vergadering van 24 November j.1. worden vastgesteld, doch tevens besloten om het aan te vragen voorschot, vermeld onder punt 9, niet f4000, maar f3550 te doen zijn. De Voorzitter zegt daarna, namens den geheelen Raad, een bijzonder woord van hartelijken dank te willen richten tot de pers, voor de voortreffelijke en juiste weergave van de handelingen, die gedurende 1930 in den Raad der gemeente plaats vinden. Daar niemand meer het woord verlangt, wordt de vergadering gesloten. Vergadering van den Raad op Maandag 19 Januari 1931, des namiddags 3 uur. Voorzitter de heer H. Nolet, burgemeester; Secretaris de heer H. G. Rijs. De notulen van de beide vorige vergaderingen worden goedgekeurd na een opmerking van den heer Molenaar, die zegt dat in plaats van kleine bezuiniging er moet staan bezuiniging. Ingekomen stukken Mededeeling wordt gedaan van de volgende Ingekomen stukken: a. Een verzoek van R. Sinnema om ontslag als hool- steker en schatter vergunningsrecht. Voorgesteld wordt het gevraagde ontslag met ingang van 1 Febr. 1931 te verleenen. Goedgevonden. b. Een schrijven van Ged. Staten tot verdaging van hunne beslissing ten aanzien van de gemeentebegrooting 193 L Medegedeeld wordt dat door B. en W. tot voorzitter van de gascommissie is aangewezen de burgemeester. Voor kennisgeving aangenomen. Stembureau*. De stembureaux worden als volgt samengesteld: Tot leden van stembureau I (voorzitter ambtshalve de burg.), de heeren P. Slot en C. Nannes, tot plaatsverv. leden de heeren N. G. Rys en T. Denis; tot leden van stembureau II de heeren J. de Groot tevens voorzitter, K. Molenaar cn J. van Rijn, tot plaatsverv. leden de hee ren J. H. ter Burg en D. Wildebocr; tot leden van stemdistrlct III de heeren J. Swan tevens voorzitter, P. Tesselaar en J. Turkstra, tot plaatsvervangende leden de heeren J. Paarlberg en A. Biersteker. Tot leden van het hoofds'embureau de heeren Swan, de Groot, Slot en Nannes, plaatsvervangende leden de heeren Molenaar, Van Rijn en Tesselaar. De Voorzitter heeft er geen bezwaar tegen om alle op de voordracht vermelde heeren bij acclamatie te benoe men, doch de heer Slot meende dat als men er mee be gon het al verder zou gaan. Er wordt dus gestemd en er werd zooals was te ver wachten, bereikt, dat alle op de voordracht vermelde personen voor 4 jaar werden gekozen. De tuindersvoorschotten, Voorgesteld wordt B. en W. te machtigen de gemeente voor 30 pet. borg te stellen voor de aan tuinders te ver leenen voorschotten met rente en kosten zulks naar d<

Schager Courant | 1931 | | pagina 8