Suscp^ vüüiAagiijn! Opnieuw Fransche Kabinetscrisis. Engelsche en buitenlandsche boter. Geheimzinnige moorden te Berlijn. Belgische verdedigingsplannen. Indische posttrein geplunderd. Waarnaar men Sulster! Uit onze omgeving. HOOGWOUD Onderling Veefonds. WINKEL W1ERINGERWAARD Het kabinet-Steeg na een nederlaag ln de Kamer afgetreden. Tengevolge van bet graanconflict. Naar uit Parijs gemeld wordt, Is Donderdagavond het Fransohe kabinet-Steeg afgetreden. Met 293 tegen 283 stemmen is het ministerie in de min derheid gebracht De stemming had plaats bij gelegenheid van een in terpellatie van Buiat over mededeelingen, door den landbouwminister Boret, inzake de graanprijzen gedaan, welke mededeelingen tot een hevige speculatie hadden geleid. De lnterpellant heeft een zeer scherpe redevoering ge houden, maar het meest treffende was, dat hij den mi nister kon verwijten, dat diens connecties en bekendheid met den graanhandel den schijn hebben gewekt dat de speculatie van den groothandel vrijdom kreeg en de belangen der boeren werden benadeeld. De debatten waren buitengewoon scherp en de gena deslag werd gegeven door oud-minister Flandin, die niet enkel den minister van landbouw maar het geheele ka binet aanviel en gebrek aan homogeniteit en aan een leidende gedachte verweet. De verdediging van den minister van landbouw was uiterst zwak en de minister-president wist zijn meerder heid niet anders bij elkaar te roepen, dan met een beroep op de voorstanders van de laiciteit. Zulks maakte op de kamer al een zeer slechten in druk, daar de rechtsche oppositie de prioriteit vroeg voor haar afkeuringsmotie, terwijl de minister-president slechts een dagorde zonder meer kon aanvaarden. Toen de prioriteit aan de motie van de oppositie werd verleend, bleef er voor het ministerie niets anders over, dan heen te gaan. Toen aan het einde van de schorsing de uitslag van de stemming bekend werd, bracht de nieuwe meerderheid een ovatie aan Flandin, die als het ware Tardieu, die ongesteld is. verving. De socialisten ovationneerden de communisten, omdat die tegen het kabinet hadden gestemd en daardoor de Tardieu-meerderheid hadden geholpen. Toen Steeg binnentrad brachten de kartelisten ook hem een ovatie. De kamer geraakte in zulk een groot rumoer, dat de Voorzitter slechts met moeite den uitslag van de stem ming kon mededeelcn. Het ministerie is bezweken aan zijn eigen grove fou ten. In de parlementaire kringen was na de zwakke verdediging van Steeg de crisis voorzien en verwachtte men algemeen het optreden van een kabinet-Laval, waar in de oude Tardieu-meerderheid het leeuwenaandeel zou hebben. Wat tot het conflict geleid heeft Het debat in de Kamer, dat tot de crisis heeft geleid, was ingeleid met een Interpellatie van den afgevaardig de Byat, van de groep Franklin Bouillon, welke luidde: „Kan de regeering uitsluitsel geven over de meenings- verschlllen die in het kabinet bestaan, to.v. den graan prijs, en welke, als zij voortduren, een voor den land bouw en de verbruikers nadeelige speculatie zal veroor zaken?" De eerste minister Steeg verklaarde, dat de regeering bereid was de interpellatie dadelijk te beantwoorden. Guyat verweet daarop ter toelichting den minister van landbouw, dat hij het besluit van den kabinetsraad tot verhooging van den graanprijs had gepubliceerd, in plaats van de in zulke gevallen noodlge geheimhouding in acht te nemen. In zekere vakbladen was de prijsverhooging tot 175 franken aangekondigd en dit had de speculatie bevor derd. Op den dag na het bekend worden van het be sluit is op de goederenbeurs de omzet van graan tot het zesvoudige gestegen. Spr. betreurde, dat.de minister van landbouw zijn plannen aan den voorzitter van den bond van maalderijen had toevertrouwd. De Fransche boeren verkochten hun graan aan de handelaars en dezen wa ren op de hoogte van de prijszettingsplannen der regee ring, zoodat de speculatie vrij spel had en de producen ten het nakijken hadden. Het denkbeeld, buitenlandsch graan in te voeren, noem de spr. onaannemelijk, want daardoor zou het gevaar ontstaan, dat de prijs voor buitenlandsch graan werd gedrukt. De regeering heeft niet vooruit weten te zien en zij is derhalve te kort geschoten in haar regeerings- taak, Een incident. Belga meldt nog uit Parijs: Tijdens de stemming kwam het in de wandelgangen van de Kamer tot een incident. De afgevaardigde De Tessan ontmoette toevallig den directeur van een week blad en verweet hem in heftige woorden, dat hij daarin mededeelingen over het particuliere leven van Kamer leden had gepubliceerd en zoodoende hun families had beleedigd. Daarop werden het Kamerlid en de directeur van het tijdschrift handgemeen, aan welke botsing het personeel van de Kamer een einde maakte. Het incident verwekte in de wandelgangen veel op winding. Ingevoerde boter moet van bijzonder merk zijn. Engelsche boter uit pure vaderlandsliefde. Drle-en-twintig Engelsche ondernemingen, die bij dc zuivelindustrie betrokken zijn, dringen bij de re geering aan op een verordening, volgens welke de in Engeland ingevoerde boter van een bijzonder merk zou moeten voorzien zijn. Een regeeringscommissie heeft dezer dagen voor- en tegenstanders van zulk een voorschrift gehoord. O.a. werd de gewezen toonoelspeelstcr mevrouw Clifton Boyne gehoord. Zij verklaarde dat zij zeer pre cies op boter was, dat het haar niet kon schelen wat zij ervoor betaalde en dat zij op een rondreis door het land dc ondervinding had opgedaan, dat zij in de provincie-steden naar haar smaak geen goede boter kon krijgen. Zij moest zich ten slotte de boter waar van zij alleen houdt, door een zuivelkantoor te Man chester laten toezenden. Mevrouw Boyne verklaarde ten slotte dat zij graag alleen Engelsche dingen wilde hebben, niet wegens een kwestie van smaak, maar uit vaderlandsliefde. Dus zal zij ook wel niet te overtuigen zijn dat er buitenlandsche boter is, zooals Hollandsche of Deen- •cLa. die het gerust tegen de Engelsche kan opnemen. 50 MILLIOEN AUTO'S IN DE VOLGENDE 10 JAAR. Volgens Amerikaansche voorspellingen zal er dit jaar een grootc opleving komen in den verkoop van automobielen in de Vereenigde Staten, en zal het jaar 1932 de grootste productio beleven in de geschiedenis van dc industrie. Aangenomen wordt dat het aantal automobielen in 1940 in totaal 32.352.000 zal bedragen, en dat er 50 milliocn wagens vervaardigd zullen moe- ten worden om dat aantal in de volgende tien jaar te bereiken. 16 GRADEN ONDER NUL IN OOST PRUISEN. Woensdagavond daalde ln de meeste streken van Oost-Pruisen de thermometer tot zestien graden onder nul. De laagste temperatuur, die door den meteorolo- glschen dienst te Koningsbergen ln den daaropvolgen- den nacht ls opgetcekend, bedroeg 19.7 graden Celcius onder nul. Donderdagmorgen vroor het nog vijftien graden. De weerberichten voorspellen, dat de strenge vorst nog minstens de komende twee dagen zal aanhouden. Verwaarloos nimmer rugpijn; het kan een ernstige waarschuwing zijn. Rugpijn, bewolkte en pijnlijke urine, bezinksel in het water, niergruis, stijve en pijn lijke gewrichten, rheumatische pijnen, of een zenuw achtig en afgemat gevoel kunnen nierzwakte aan duiden, en dienen onmiddellijk behandeld te worden. Want alleen sterke, werkzame nieren kunnen urine zuur en andere schadelijke stoffen uit het bloed fil- treeren. Gij zoudt geen dag kunnen leven, als uw nieren ophielden te werken. Verlies geen kostbaren tijd! Begin nu met het ge bruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen en herwin uw oude energie en kracht. Dit bekende niermiddel boekte succes na succes. Bij alle drogisten enz. fl.75 p. flacon. Nu weer een 79-jarige grijsaard vermoord gevonden. Nadat Maandagavond de bloedige moord op den directeur van de bioscoop „Mercedes Palast" te Berlijn heeft plaats gehad, is Berlijn wederom opge schrikt door een dergelijk misdrijf. In het Noord-Oosten van Berlijn is een 79-jarige vrijgezel in zijn woning vermoord. Buren, die zich er over verbaasden, dat de jalouzieën in de woning van den man Donderdagochtend gesloten bleven, waarschuwden de politie. Agenten drongen de wo ning binnen en vonden het lijk. Het slachtoffer, een koopman die tijdens de inflatie een aanzienlijk ver mogen had verloren, was de laatste jaren aangewe zen op ondersteuning van zijn bloedverwanten. En kele getuigen hebben den ouden man, die zeer een zaam leefde. Woensdag nog in gezelschap van een ongeveer 20-jarigen jongeman gezien. Deze wordt thans door de politie gezocht. Donderdagmorgen vroeg werd, naar uit Wurzburg wordt gemeld, een 31-jarig koopman uit Ochsenfurth dood in een automobiel aangetroffen. Een der Ion gen was door een revolverkogel doorboord. Er wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld. Twee milliard voor vostingwerken. Een nieuwe linie rondom Antwerpen. Het B.T.A. seint uit Brussel: De Belgische minister van Nationale Verdediging, de Broqueville, hoeft hedenmorgen voor de Kamer commissies voor Financiën en Defensie een uiteen zetting gegeven ter rechtvaardiging van de militaire credieten, welke de regeeriing heeft gevraagd. De minister begon met te verklaren, dat het regee- ringsontwerp is opgesteld zonder de inmenging van eenigerlei buitenlandsche mogendheid. Het is gere digeerd door een speciale commissie van elf leden.' o.w. vier generaals, en is vervolgens goedgekeurd; door den generalen staf en door de regeering. In het ontwerp wordt verklaard, dat het vesting-, stelsel van 191-4 onvoldoende is gebleken. Daarom wordt thans voorgesteld, versterkingen aan te leg gen te Eben-Emael (in de provincie Limburg). Luik, Namen en Antwerpen. Terwijl het geschut in 1914 8 K.M. ver droeg, aldus het rapport, zal het thafis. 22 K.M. ver dragen. De forten op den rechteroever van de Maas zullen worden gesloopt; er zullen slechts versterkte bruggehoofden worden aangelegd. Het rapport verklaart, dat België in geval van oorlog zal beschikken over 350.000 man. Een deel van zijn grenzen zou verdedigd worden door het Belgi sche leger; een ander deel zou door Frankrijk en En geland verdedigd moeten worden. Frankrijk heeft België medegedeeld, hoeveel divisies op verzoek van België ter beschikking van dat land kunnen, worden gesteld. De minister wees er op, dat de Fransch-Duitsche grenslijn slechts 200 K.M. lang is. De Belgisch-Duit- sche grens echter 209 K.M. Antwerpen, zoo zeide de minister, kan niet langer als een contrum van nationale verdediging worden beschouwd. Plannen zijn ontworpen voor het aanleg gen van een vestinglinie rondom Antwerpen, welke zich zal uitstrekken tot de zee. Voorts zullen 175 K.M. der Belgische grenzen versterkt worden. De kosten, welke de uitvoering van het ontwerp zal vereischen beloopen twee milliard francs. De luchtverdediging kan, naar het oordeel van den minister, de landverdediging niet vervangen, doch kan deze krachtige hulp verleenon. Tusschen de eigenlijke forten zullen versterkte onderkomens wor den aangelegd. De forten zullen slechts een garnizoen krijgen dat noodzakelijk is voor de verdediging. De gebeele grenslijn kan niet versterkt worden, zeide de minister, daar dit te groote kosten zou mede-, brengen. De minister zette uiteen, dat volgens het regee- ringsontwerp acht onder de wapenen geroepen lich tingen voldoende zullen zijn om het veldleger sa men te stellen. Woensdag a.s. zullen de beraadslagingen worden voortgezet. Een rak met aangeteekende stukken leegge roofd. Reuter meldt uit Calcutta: Een aantal jongemannen met geverfde gezichten slaagden erin bij Bagerbat, op 125 mijl afstands van Cal cutta, op een rijdenden trein te komen, die post voor Engeland vervoerde. Een der jongelieden drong in de postwagen door, waar hij den conducteur aanviel en een zak plunderde, waarin zioh aangeteekende stukken be vonden ter waarde van haar schatting verscheidene dui zenden roepies. De jongelieden ontkwamen allen. Een Amerikaansche expres overvallen. De passagiers geplunderd. Naar gemeld wordt, hebben zes gemaskerde bandieten den expres-trein DetroitCincinnatl (Ver. Staten) aan gehouden en, onder bedreiging met revolvers, de passa giers uitgeplunderd. Zij wisten, na eerst een der passagiers, die weigerde zijn geldswaardige egiendommen af te geven, -doodge schoten te hebben, ongehinderd te ontkomen. AL TE GOEDE SLAPERS! Inbrekers hebben Woensdagnacht weten binnen te dringen in de woning van een hoog ambtenaar te Charlottenburg. Zij hebben een brandkast van 75 kilo medegenomen, zonder dat bewoners iets hebben be merkt. Dc bandieten hebben de brandkast, die in den muur vastgemetseld zat, uitgebroken en hieraan ver moedelijk drie kwartier gewerkt. Veel waarde bevatte de brandkast intusschen niet. Zondag 25 Januari. Hilversum (1875 M.) VARA. 8.50 Actucele Mededeelingen van Nederlandsche Voet balbonden; 8.55 TulnbouwhaJfuurtje door S. S. Lantinga. Onderwerp: „Tuinwedstrijden"; 9.25 VARA-Varia; 9.30 Orgelspel door Johan Jong. V.P.R.O. 10.00 Kerkuitzending uit de Remonstrantsche Kerk te Utrecht; pl.m. 11.30 Orgel-recital door Willem Petri. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein; 12.01—12.30 Radio-Volks-Universiteit. L. J. Jordaan spreekt over: De Klankfilm; 12.301.00 Concert door de Harmoniekapel van de Nederlandsche Gist- en Spiritusfabrieken te Delft; 1.001.30 Boeken halfuur; 1.302.45 Studio-opvoering van „Mozart's Jeugd", hoorspel ln drie klankbeelden; 2.453.45 Ver slag der tweede speelhelft van den voetbalwedstrijd AjaxZ.F.C., door een deskundig ooggetuige; 3.454.45 Middagconcert door het AVRO-Octet; 4.455.00 Sport uitslagen van Vaz Dlas. VA.R.A. 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Concert door het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 6.25 „De Dubbelganger", oor spronkelijke Radioklucht in één bedrijf, op te voeren door het Groot Vollcstooneel; 6.45 Concert; 7.15 „Er wordt geklopt", Radio-detective-spel in één tafereel, op te voeren door het Gro.ot Volkstooneel; 7.30 Vervolg Concert; 7.45 Gramofoonmuziek. A.V.R.O. 8.00 Tijdsein. Nieuws- en Sportberichten van Vaz Dlas; 8.159.30 Populair Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep,. met medewerking van Pierre Pallia (piano); 9.3010.30 Uitzending van het tweede gedeelte van het Concert te geven door het Concertgebouw- Orkest o.l.v. Corn. Dopper; 10 3011.00 Oude Muziek op historische instrumenten; 11.0012.00 Gramofoon muziek; 12.00'Sluiting. Huizen (298 M.) K.R.O. 8.309.30 Morgenwijding. N.C.R.V. 950 Kerkdienst uit de Geref. Kerk (H.V.) te Amster dam-Zuid. Voorganger: Ds. J. J. Buskes Jr. K.R.O. 12.00-1.30 Lunchmuziek door het K.R.O.-Sextet; 1.30 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen; 2.00230 Lite rair halfuurtje; 2.30—3.45 Studio-opvoering van „De Wonderfluit", Operette in één bedrijf van Jaques Offen- bach; 3454.30 Middagconcert door het K.R.O.-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 4.305.00 Ziekenhalfuurtje. N.C.R.V. 5.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Thamen aan de Amstel. Voorganger: Ds. Th. H. Tonsbeelt. K.R.O. 7.458.10 Lezing; 8.10—8.15 Voetbaluitslagen; 8.15—10.40 Concert door het K.R.O.-Orkest; pl.m. 9.30 Nieuwsbe richten; 10.4011.00 Epiloog. Maandag 26 Januari. Hilversum (1875 M.) V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Voordracht door Co Arnoldi; 10.30 Ziekeriuurtje; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Politieberichten; 12 30 Middagconcert door het VARA-Septet; 1.45 Onderbre king voor verzorging van den zender; 2.15 Gramofoon muziek;1 2.30 Alie Smeding leest uit eigen werk; 3.30 Vocaal- en Instrumentaal Concert; 4.30 Gramofoonmu ziek; 4.45 A. M. de Jong leest uit eigen werk; 5.30 Concert door het VARA-Mandoline-Ensemble o.l.v. Joh. B. Kok; 6.30 „Doe het veilig". Spreker: Ir. R. A. Gor ter; 7.00 Concert door „Het Klein Meisjeskoor" o.l.v. Mevr. Annie Sclüterv. d. Bruggen; 7.30 Politiebe richten; 7.45 Gramofoonmuziek; 8.00 Lezing; 8.15 Con cert door het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 8.30 Lezing; 8.45 Tsjechisch Concert door het VARA-Orkest, m.m.v. van het Dubbel-Mannenkwartet „Adarja van Scheltema"; 11.00 Persberichten van Vaz Dlas; 11.10 Gramofoonmuziek. Hulzen (298 M.) N.C.R.V. 8.008.15 Schriftlezing; 8.159.30 Morgenconcert; 10.30 11.00 Korte Ziekendienst; 11.00—11.30 Lezen van Chr. Lectuur; 11.3012.30 Gramofoonmuziek, 12.301.45 Or gelconcert uit de Herst. Evang. Luth. Kerk te Amster dam, door Jan Zwart; 1.452.00 Gramofoonmuziek; 2.002.35 Uitzending voor Scholen; 2.353.15 Causerie over: „Eenige mooie, vaste planten voor den tuin", door A. J. Herwig; 3.153.45 Cursus Knippen en Stofversie- ron; 3.454.00 Verzorging van den zender; 4.005.00 Ziekenuurtje; 5.005.45 Cursus Handenarbeid voor de Jeugd; 5.457.00 Concert door trio; 7.007.10 Gramo foonmuziek; 7.108.00 Zangcursus door Jac. Ph. Caro; 8.018.30 Rede van Prof. Dr. A. Noordtzij. Onderwerp: Samuel, Israel's Hervormer; 8.30—10.45 Concert door het Chr. Radio-Orkest. Solist: Jac. Ph. Caro (bas); 10.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.4511.30 Gra- mofoonplaten. Dinsdag 27 Januari. Hilversum (1875 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.019.50 Gramofoonmuziek; 10.00 Tijd sein; 10.0110.15 Morgenwijding; 10.3012.00 Ochtend- concert door het AVRO-Kwintet; 12.00 Tijdsein; 12.30— 2.00 Concert door het Orkest van het Rembrandt Thea ter te Amsterdam; 2.002.30 Halfuur voor de Vrouw; 2.303.00 Rustpoos voor zenderverzorging; 3.004.00 Knipcursus; 4.004.30 Gramofoonmuziek; 4.305.0 Kin deruurtje door Mevr. Ant. van Dijk; 5.306.00 Concert door het Orkest van het Theater Tuschinski te Am sterdam; 6.006.20 Landbouwhalfuurtje. Onderwerp: De crisis der suikerbietenteelt; 6.207.00 Voortzetting Concert; 7.007.30 Engelsche les voor Beginners; 8.00 Tijdsein; 8.018.30 Radio-Volks-Universiteit: Muziek- cursus; 8.309.30 Concert door het Omroep-Orkest o.l. v. Nico Treep; 9.3010.00 Kamermuziek door het Con certgebouw-Trio; 10.0010.15 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.1511.00 Aansluiting van het Scala Theater te Den Haag. Uitzending van het tweede gedeelte van de Revue: „Goed Nieuws"; 11.0012,00 Gramofoonmuziek. Hulzen (298 M.) K.R.O. 8.00—9.15 Morgenconcert; 11,30—12.00 Godsdienstig half uurtje; 12.00 Tijdsein; 12.011.30 Lunchmuziek door het K.R.O.-Trlo; 1.302.00 Gramofoonmuziek; 2.003.00 Vrouwenuurtje; 3.00—3.30 Knipcursus; 3.304.00 Ver zorging van den zender; 5.C06.30 Gramofoonmuziek; 6.306.45 Verbondskwartiertje; 6.457.15 Cursus in schriftverbetering;7.15—7.45 Lezing; 7.45—10.45 Concert door het K.R.O.-Orkest o.l.v. Jortan Gerritsen; -pl.m. 9.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.4512.00 Gramo foonmuziek, Algemeen© jaarvergadering. Het conflict met „Aurora". Algemeene jaarvergadering van het Onderlinge Vee fonds, gehouden op Woensdag 21 Januari 's morgens 10 uur, ten huize van O. Schermer te Hoogwoud. Aanwezig waren 36 leden en 3 gasten. Voorzitter, de heer L. Glas, zegt dat de tijd reeds ver streken is, heet allen welkom, in 't bijzonder den heer ren D. Koorn en D. Pijper, bestuursleden van „Aurora" welke eenige mededeelingen zullen doen betreffende do verbroken samenwerking van vergoeding van afgekeur de t.b.c.-runderen. Van het afgeloopen jaar wil spr. niets zeggen, daar de couranten ons daar reeds genoeg van vertellen. Voor het veefonds is het geen onvoordeelig jaar geweest, ondanks het heerschende mond- en klauw zeer. Vertrouwend op aller medewerking opent Voorz. de vergadering. De secretaris, de heer C. Schilder, leest de uitvoerige notulen der vorige jaarvergadering, benevens van een gehouden bestuursvergadering, welke onder dankzeg ging worden goedgekeurd. Naar aanleiding van de notulen, zegt Voorzitter, is de overeenkomst met Aurora verbroken, naar aanleiding van volgens hun zienswijze verkeerde behandeling be treffende vergoeding van een door de fabriek afgekeurde t.b.c.-koe, van een leverancier, lid van het veefonds. De heer D. Koorn krijgt hierover het woord en zegt dank voor de gelegenheid geboden in deze vergadering te mogen komen. Hij verdedigt het standpunt van Aurora er op wijzende, dat de t.b.c.-bestrijding in het voordeel van de veehouders is, en ook in het belang van het vee fonds. Eerst ging het best, totdat bovengenoemd conflict kwam met een leverancier. Men kan deze zaak van twee kanten bezien. Men is leverancier uit eigen vrijen wil, en al zoodanig aangesloten bij de Prov. bestrijding. De heer D. Pijper wil er ook het zijng van zeggen. Daar het markten te Purmerend, wat van het veefonds verplichtend is, ontvangt men minder. Het bedoelde lid had volgens spr. geen recht op vergoeding van Aurora. De heer Brakoboer vindt het standpunt van het be stuur niet goed. De heer Jb. Buisman bespreekt een ge val van afkeuring betreffende hem zelf. De heer C. Slagter heeft ook zijne bezwaren. De heer D. Pijper zou deze laatste zaak liever met Aurora afhandelen en doet het liever niet publiek. Voorzitter antwoordt, dat het den heeren niet gelukt is, hem van zijn standpunt af te brengen, evenmin te overtuigen van het goede recht van Aurora, Het vee fonds heeft reeds vele offers gebracht aan de t.b.c.-be strijding. De leveranciers wonen wijd en zijd en moeten er ook aan betalen. Het veefonds heeft altijd een royaal standpunt ingenomen en volgens spr. is de opvatting van de fabriek kleinzielig. Betreffende de afgekeurde koe van Buisman zegt VoorzitteY, dit gaat buiten het fonds om. Daar men deze zaak genoegzaam van alle kanten heeft bekeken, vraagt het bestuur machtiging om nog maals met het bestuur van Aurora te confereeren, ten einde te trachten een alsnog bevredigende oplossing te krijgen en een overeenkomst aan te gaan. De vergaderig verleent het bestuur in deze vrij man daat Hierna vertrekken de heeren Koorn en Pijper. De rekening van den boekhouder was bereids door een commissie nagezien en de heer P. Brakeboer doet als rapporteur verslag. De ontvangsten hebben bedragen f 6185.27, de uitgaven f 5613.13, alzoo een saldo van. f 572.14. Het saldo in het hokkelingenfonds is f 85.46té. Spr. braoht den boekhouder dank voor zijn richtlg be heer en stelt voor hem te deohargeeren. Dit wordt met applaus onderstreept. Voorzitter geeft eenige inlichtingen en dankt de com missie, alsmede den rapporteur voor hun moeite. Als commissieleden voor 1931 worden aangewezen de heeren J. G. Spaander, W. Rempfc, A. Appel en K. Kla ver. Volgt verkiezing keurmeesters voor Hoogwoud. Herko zen met bijna algemeene stemmen de heeren C. Schilder en K. Groot Pz. De uitkeering voor een koe werd vast gesteld op f 180 en voor een hokkeling op f 70. De heer P. Langedijk meent dat wij ons door deze ver hooging op glad ijs wagen, in verband met de t.b.c.-be strijding door de fabriek. Ook andere leden deelen dit bezwaar. Voorzitter antwoordt dat als we ons houden aan ons reglement er absoluut geen gevaar bestaat, en hij licht dit zeer duidelijk toe. Allen beamen dit en hiermee is deze discussie gesloten Rondvraag. De heef A. Appel meent te moeten op merken dat zijn hokkelingen niet gekeurd zijn. Keurmeester Groen zegt dit in het land reeds te heb ben gedaan. De heer Jb. Buisman vraagt wanneer de thans vast gestelde uitkeering ingaat, waarop Voorzitter antwoord, van heden. De heer P. Konijn brengt een kwestie ter sprake van een uitkeering, die enkele dagen daarna verhoogd werd en zou gaarne terugwerkende kracht hieraan verleenen. Voorzitter zegt dat dit niet gaat De heer P. Groot brengt ter sprake dat een afgekeur de koe van zijn buurman, reeds voordat deze op de markt was, verkocht scheen. Eenige personen roemen de verkoop door Steur en men gaat hierop niet verder in. Voorzitter zegt dat het bestuur besloten heeft het sa laris van den bode met f 7.50 per jaar te verhoogen, we gens verlies van loon door de ingestelde aparte hokk*» lingenverzekering. Wordt goedgevonden. De heer W. Rempt spreekt woorden van lof en dank voor de leiding van deze eerste vergadering door den nieuwen Voorzitter. Voorzitter dankt den heer Rempt en brengt ook allen dank voor de goede samenwerking en wil eenige leden apart bedanken voor hun goede zorgen aan hun vee besteed, wat zeker in het belang van het fonds mag ge noemd worden en sluit de vergadering. Het verslag over de feestelijke huldiging van onzen schaatsenrijder Wim Keetman verdient, teneinde misverstand te voorkomen, eenige nadere toelichting, en wel, waar de heer Span, hoofd der school, zegt „de naam Keetman was op school altijd een leelijk nummer op de lijst, enz", dit niet moet worden op gevat als bedoeld een lijst staande in ecmg verband tot school of onderwijs. Neen, er zijn 4 Keetmannen, allemaal eerste klas rijders, en als dan bij ijsgang wedstrijden werden georganiseerd voor schooljeugd, de naam Keetman voorkwam op de lijst van deelne mers, dit altijd een leelijk nummer was, nl. voor de andere deelnemers, omdat die daardoor hun kana zagen dalen. Voor de betrekking van secretaris van den Polder Wieririgerwaard hebben zich vijf sollicitanten aan gemeld.

Schager Courant | 1931 | | pagina 14