SchagerCourant SPORT PUROL De Competitie-wedstrijden. HM3MSK Huid Voetbal. Tweede Blad. Afd. Zijpe Holl. Mij. van Landbouw. FOSTER'S Vreeselijk auto-ongeluk op Java. Ajax en Z.F.C. spelen gelijk! Dinsdag 27 Januari 1931. 74ste Jaargang. No. 8805 De afdeeling Zijpe en omstreken van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw hield Maandag 26 Januari 1931 haar algemeene vergadering in het lokaal van Mevr. Wed. J. Broer te Schager- brug. De vergadering was, met inbegrip van de be stuursleden, slechts door 9 personen bezocht en de voorzitter, de heer H. Rezelman, sprak in zijn ope ningswoord over die weinige belangstelling zijn spijt uit. De oud-secretaris, de heer W. Nieman, leest de no tulen, ze worden onder dankzegging goedgekeurd. De Voorzitter brengt in herinnering de groote ver gadering die te Schagen is gehouden over de crisis in den Landbouw en in welke vergadering de beken de motie is aangenomen. De secretaris, de heer E. A. Lindenbergh doet me- dedeeling van de ingekomen stukken. Van het Prov. Bestuur kwam bericht in, dat voor dne cursus in bedrijfscontrole geen subsidie wordt Verleend. Van het rijk wordt evenwel subsidie ontvangen. Gelezen wordt het ingekomen verslag van de T.b.c.-bestrijdingsvereeniging „Klein Begin", waar over we reeds eerder mededeeling deden. Door den penningmeester wordt rekening en ver antwoording gedaan. De commissie van onderzoek is afwezig, maar ze bevond de rekening in orde. De ontvangsten bedroegen f 1509.08, de uitgaven f777.05, batig saldo f732.03. De rekening wordt goedgekeurd. Selectie-proeven voor de varkensmesterij. Aan de orde komt een aanvrage voor subsidie voor te houden selectieproeven voor de varkensmesterij. De Voorzitter zegt, dat er in deze gemeente wel is geprobeerd om bij eenige boeren proeven te nemen, hoe 't best, 't goedkoopst en 't vlugst varkens te mesten waren, doch hoewel er in den aanvang nog al eenige animo voor dergelijke proeven scheen te bestaan, later bleek, dat het tot 't procfnemen niet kwam. Thans wordt getracht door de Hollandsche Maatschappij, R.K. organisatie enz. een proef op groote schaal te houden te Hoorn en wel voor de provincies Noordholland, Zuidholland en Utrecht en wordt aan de afdeeling een subsidie gevraagd, waar bij wordt medegedeeld, dat de afdeeling Beemster een subsidie van f 100 toezegde. Het bestuur onzer afdeeling stelt voor een subsi die van f50 beschikbaar te stellen, er op wijzende dat het hier een landbouwbelang betreft. De heer Kant juicht het idéé toe, maar wijst erop, dat deze zaak ruim een jaar geleden bij den Coöp. Bond van Zuivelfabrieken ter sprake kwam. Ook is. een verzoek om subsidie ingekomen bij de Coöp. Stoomzuivelfabriek en bij de Coöp. Malerij en an dere lichamen. Op die manier draagt men, bij lid maatschap dezer verschillende vereenigingen, 5 a 6 maal bij en dat vindt spr. niet goed. Spr. zou wil len dat deze zaak uitging alleen van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw en desnoods ook van Noorderkwartier en zou bij het Hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw daarop willen aandringen. Eerst werden de kosten van het plan gcraanid op f 30.000, nu op f 10.000, een belangrijk kapitaal dus. De .Voorzitter acht de opmerking van den heer Kant eegrond, maar vreest dat we te laat komen, om dat alle corporatiën reeds zijn aangeschreven. En dat allen een klein beetje bijdragen vindt spr. geen bezwaar. De heer Kant deelt mede, dat de Bond van Zui velfabrieken en de Coöp. Stoomzuivelfabriek een af wachtende houding hebben aangenomen. De heer List wil dan aan het Hoofdbestuur het verzoek zien gericht de zaak zooveel mogelijk te steunen. De heer Kant merkt op, dat bij de Hollandsche Maatschappij en bij de R.K. organisatie wel 80 van de belanghebbenden zijn aangesloten, doch de secre taris gelooft van niet 50 Met algemeene stemmen wordt besloten een af- deelingssubsidie van f 50 toe te staan en een schrij ven aan het Hoofdbestuur te richten met verzoek deze zaak zooveel mogelijk te steunen. Tot afgevaradigde naar de algemeene vergadering wordt benoemd de Voorzitter, tot plaatsvervangend afgevaardigde de Secretaris. Het Bestuursvoorstel om ook dit jaar weer de goed keuring te vragen op het houden van een loterij, doch voor 8000 loten inplaats van 12000, werdt alge meen goedgevonden. Afscheid. Bij de rondvraag deelt de heer List mede, dat hij deze gemeente gaat verlaten en verzoekt zijn lid maatschap over te dragen op de afdeeling te Wierin- gen. Spr. dankt voor de prettige samenwerking. De Voorzitter dankt wederkeerig den heer List voor hetgeen hij als lid en als bestuurslid voor de af deeling heeft gedaan en wenscht hem veel geluk in zijn nieuwe positie. De heer Kant deelt mede, ook de gemeente te zul len verlaten. 31 Jaren is spr. hier geweest en daar van heeft hij wel 25 jaren een werkzaam aandeel gehad in de zaken der landbouwafdeeling. Met veel genoegen en veel ambitie heeft spr. de zaken der Hollandsche Maatschappij voorgestaan en het doet hem leed de afdeeling Zijpe te verlaten. Immers, het heteekent het begin van het einde, het oud-worden. Maar spr.'s hart blijft nog jong en met genoegen zal hij terugdenken aan de gezellige bijeenkomsten de zer afdeeling. Spr. hoopt dat de afdeeüng zonder Kant en zonder List moge groeien. De bij spr. be rustende stierentang en ringen zal hij aan den secretaris overdragen. De Voorzitter dankt den heer Kant voor het aan deel dat hij in de werkzaamheden der afdeeling heeft gehad. Het spijt ons allen dat de heer Kant de gemeente gaat verlaten, maar spr. wenscht hem in zijn nieuwe stee, waar de heer Kant over oud- worden sprak een rustige oude dag, dat hij veel pleizier van zijn welverdiende rust moge hebben. De Secretaris doet mededeeling over de samen stelling van een commissie voor Vee-arbitrage te Schagen. Het is de bedoeling verschillende vereeni gingen aan te schrijven voor collectief lidmaatschap, allereerst de zuivelfabrieken en veefondsen en daarna de leden der afdeelingen van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw en den L.T.B. Voor collec tieve leden bedraagt de contributie per jaar 50 cent, voor gewone leden f 1. Tenslotte brengt de Voorzitter dank aan den schei denden secretaris-penningmeester, den heer W. Nie man. Vanaf 1916 heeft de heer Nieman deze functies waargenomen en heeft voor de afdeeling steeds zijn best gedaan. Begonnen met een kassaldo .van f400 bedraagt thans het kassaldo f700 en spr hoopt dat de nieuwe functionaris in dat opzicht zoo voort moge gaan. Spr. hoopt en verwacht dat deze voor de af deeling zal wezen wat de %oud-secretaris-penning- meester is geweest. De heer Nieman dankt den voorzitter voor diens woorden en dankt voorts het bestuur en de leden voor de prettige samenwerking. De Secretaris belooft zijn best voor de afdeeling te zullen doen. Hierna volgt sluiting. Is al te vaak oorzaak van slechte spijsvertering en verstopping. Neem meer beweging en ge- Sv gebruik Foster's Maag- pillen, het afdoende laxeermiddel. 0.65 per Flacon. Drie assistenten en een waterdrager storten met een auto in een zes meter diep ravijn en vinden den dood. Nieuwjaarsochtend omstreeks vier uur, heeft een ontzettend auto ongeluk plaats gehad, dat het leven gekost heeft aan drie assistenten van de onderne ming Si Boelan de heeren Stephan Sieber, Ronald Schiess en Robert Allan Douglas, en den waterdra ger van den heer Schiess, een Javaan. De auto, waarin genoemde personen van Siantar naar de onderneming terugkeerden, is voor de groo te brug over de Sinaksak nabij Dolok C-eloe, in het zes meter diepe ravijn en vervolgens in de zeer die pe soengei gestort. Alle inzittenden zijn verdronken. De auto, een Fiat, verdween geheel en nl onder wa ter. De slag was zóó hevig, dat de kap van den auto werd afgerukt. Omtrent dit ontzettend ongeluk, waarvan het be richt zich dadelijk als een loopend vuurtje door het gewest verspreidde, kwam de „Sum. Pbst" de vol gende bijzonderheden te weten: De heeren Sieber, Schiess en Douglas besloten ge zamenlijk oudejaar te gaan vieren in Siantar, en hadden zich met dat doel in de auto van den heer Schiess, dio zijn waterdrager meenam, om op den wagen te passen, naar Siautar begeven Te Sianta.r gingen zij eerst de film zien, en na af loop van de bioscoopvoorstelling begaven zij zich naar de Internationale Simeloengoen Club, waar zich vele feestgangers verzameld hadden om oud en nieuw te vieren. Des nachts besloot het gezelschap naar de kebon terug te keeren. Het vermoeden ligt voor de hand, dat natuurlijk wel het een en ander op de intrede van het nieuwe jaar gedronken zal zijn, doch in hoe verre dit juist is, valt tot nu toe niet te zeggen. De heer Schiess nam zelf plaats achter het stuur, Naast hem zat de waterdrager en achterin zaten de beide andere planters, de heeren Sieber en Douglas. Vóór de brug over de Sinaksak, die daar in een bocht ligt en een zeer gevaarlijk punt in den weg oplevert, is de auto het ravijn, dat daar ongeveer zes meter diep is, gestort en vervolgens de riiver in. De soengei, die iets bandjirde, doch niet buitengewoon hoog stond, is daar in elk geval zeer diep. De auto verdween met de inzittenden onder water. Allen zijn verdronken. Op welke wijze het vreeselijk ongeluk bekend werd, is nog niet met zekerheid vast te stellen. Vol gens de eene lezing werd het ongeluk bemerkt door een Europeaan, die met zijn auto in de buurt langs den weg stond om een band te repareeren, volgens een andere lezing zou een voor de Fiat rijdende Europeaan er zich over verwonderd hebben, de lich ten niet meer achter zich te zien, zoodat hij besloot terug te keeren en toen bij de rivier de sporen zag, die er op wezen, dat de auto het ravijn af en de soengei in was gestort. je* nomen door Alle ruwheid en roodheid, pukkeltjes en uitslag, worden weggenomen door Dooien 30-60-90 ct. Tube 80 et. Bij Apoth. co Drogisten ONTPLOFFING IN EEN RUSSISCHE FABRIEK. Verscheiden dooden en zwaar gewonden. Volgens een bericht in het avondblad „Dzis" te Wilna heeft in een nieuw ingerichte sowjet-fabriek in Wit-Rusland, in het plaatsje Ziembin, een hevige ketelontploffing plaats gehad. Een 15 meter hooge fabrieksschoorsteen stortte ten gevolge van de ontploffing in, waardoor 16 arbeiders onder het puin werden bedolven. Zes van hen wer den gedood, terwijl de overige tien arbeiders zwaar gewond werden. Driehonderd arbeiders zijn door het ongeluk werk loos geworden. In verband met deze ontploffing zijn door de Gepoe eenige arrestaties verricht. JAPAN DOOR GRIEP GETEISTERD. Per dag 60 dooden in Tokio. Volgens een bericht uit Tokio, heersoht in Japan de griep in hevige mate. Volgens een verklaring van de geneesheeren moet de griep sedert 10 jaar niet zoo ernstig zijn opgetre den. In Tokio zijn den laatsten tijd 60 personen per dag aan de griep overleden. DE TEXTIELSTAKING IN ENGELAND. De toestand weer verscherpt. Bij de stemming in de Engelsche textiel-industrie werden er 90.770 stemmen tegen en 44.990 stemmen vóór hervatting der onderhandelingen uitgebracht. Het stakingsconflict wordt hierdoor opnieuw vér- scherpt. POSTVLUCHT JAVA—AUSTRALIë. Met ingang van Mei a.s. Uit Batavia: Begin Mei wordt een postvlucht van Batavia naar Melbourne en terug met een Fokker ondernomen. Het doel van deze vlucht is o.m. het inluiden van een luchtpostdienst tusschen Java en Australië en terug. De vliegtocht sluit aan op een uit Nederland komend K.L.M.-vliegtuig, de terugtocht sluit aan op het vertrek van een K.L.M.-vliegtuig naar Nederland. DOOR HET IJS INGESLOTEN SCHEPEN. Uit Riga: Volgens een door den kapitein van het Letlandsche stoomschip „Koupo" verzonden radio gram, ligt dit schip met 15 andere ongeveer 20 K.M. ten westen van Kroonstad in het ijs vast. Woensdag hebben drie Russische ijsbrekers 12 stoomschepen uit Leningrad door het ijs naar de open zee gevoerd. De bevrijding der nog vastliggende 16 schepen zal naar het zich laat aanzien, nog een week duren. Het ijs wordt steeds dikker. Aan boord van de „Koupo" is nog voor ongeveer 7 a 10 dagen proviand en kolen. Te Leningrad worden nog 15 schepen door het ijs opgehouden. (Nadruk van verslagen uit deze rubriek is verboden.) Feijenoord verliest van Sparta! F.E.C. wint van Heraclcs! i n onzen lortverslaggever) K.N.V.B. overzicht van 25 Januari. U heeft het al kunnen lezen, wat het allerbelangrijk ste voetbalgebeuren was. Drie zinnen met een uitroep- teeken: drie uiterst belangrijke kampen om de leiding. Buitengewone belangstelling hebben ze alle drie getrok ken, ondanks het dreigende gure weer! AFDEELING L AjaxZ.F.C. was den wedstrijd, waarop ieder wacht te sedert enkele maanden en die tenslotte nog onbeslist is afgeloopen. Een gelijk spel was n.1. het uiteindelijke resultaat van deze titanenkamp, die door beide partijen met de krachtigste middelen werd gestreden (11). He laas hebben wij en met ons duizenden en nog eens dui zenden en nog eens duizenden den wedstrijd niet bij kunnen wonen, doch men vindt elders een uittreksel uit de groote en sportpers. Nu stevenen beide rivalen on vervaard op het einde aan, en wie dan de meeste punten heeft is kampioen. Ajax moet nog vijf wedstrijden, Z.F.C. nog vier. Verspelen beide geen enkel punt meer. dan is een be slissingswedstrijd noodig. Wij zijn echter bang dat de Zaankanters nog een punt verliezen, Zij hebben al zoo veel keer op 't kantje af gewonnen, dat een gelijk 9pel in een of andere nog te spelen wedstrijd ons niets zou verwonderen, èn... dat zou ze de kampioenskans ook kosten, want dan was Ajax natuurlijk dubbel op zijn quivive. Het zou dus tot een beslissingswedstrijd kunnen komen! Nu, zoover is 't nog niet, want er kan nog heel wat gebeuren. De scrimage in de onderste regionen wordt al heviger. H.F.C. won van 't Gooi, dat hierdoor metoen in den strijd, en nog op 't hevigste punt, betrokken is. V.U.C. speelde tegen H.B.S. gelijk en heeft nu evenals Excelsior, dat met 52 van Stormvogels verloor, 7 pun ten. De situatie begint maohtig veel op die van afdeeling II te gelijken! Tenslotte won Hennes in Dordrecht met 32 van D.F.C. De stand is: Z.F.C. 14 9 5 0 40—20 23 Ajax 13 9 1 59—11 •21 Stormvogels 14 5 5 4 26—21 J5 Hermes D.V.S. 13 4 6 3 30—30 14 D.F.C. 14 5 3 6 24—34 13 H.F.C. 12 2 5 5 15—27 9 't Gooi 14 3 3 s 25—40 9 Excelsior 12 2 3 7 26—37 7 V.U.C. 12 2 3 7 24—53 7 2e Klasse A. En thans 2 A weer, waar 't als gewoonlijk ook niet aan belangrijke uitslagen heeft ontbroken. Zoo behield West-Frisia haar rotsvaste positie door Alcmaria met 51 huistoe te zenden. In den strijd om de tweede plaats legde Zeeburgia het in den eindelijk eens gespeelden wed strijd tegen Z.V.V. af (14), waardoor de Zaandammers er werkelijk nog het best voorstaan. Ze moeten evenwel nog naar Enkhuizen! In Zaandam speelden W.F. en Z.V.V. met 22 gelijk. Intusschen is de positie der Enk- huizers toch schitterend! H.R.C. staat nog steeds „dik" onderaan. De nederlaag tegen D.E.C. te Amsterdam (23) moge weer klein zijn, maar alle gelden ze even zwaar! W.F.C.Hollandia ging niet door. Voor 't nog af te werken programma leze men de opmerkingen van onze Heldersche verslaggever van verleden week! De stand is: West Frisia 13 12 1 0 47—13 25 Z.V.y. 10 8 1 1 29—14 17 Zeeburgia 11 8 0 3 3618 16 Alcmaria 14 5 3 6 3843 13 W.F.C. 13 4 3 6 24—28 11 Hollandia 14 4 3 7 27—34 11 D.E.C. 15 4 3 8 28—30 11 T.O.G. 12 3 3 6 25—30 9 A.F.C. 14 4 1 9 22—39 9 H.R.C. 14 3 2 9 19—36 8 2o Klasse B. D.W.S. en Hercules en ook no. 3, Haarlem, hebben ge wonnen. Bij de eersten was 't maar netaan, want D.W.S. klopte Zandvoort met 10. terwijl Hercules met een 10 zege bij B.F.C. vandaan kwam. Haarlem klopte in de semi-plaatseljjken wedstrijd Bloemendaal (41). De stand is: Hercules 15 11 2 2 43—26 24 D.W..S 15 11 1 3 47—22 23 Haarlem 15 10 2 3 60—32 22 Velox 13 9 0 4 53—28 18 AFDEELING II. FeijenoordSparta was, kort geleden onbeslist geëin digd (11), zoodat de spanning voor den wedstrijd Spar taFeijenoord ten top was gestegen. De Spartanen heb ben evenwel voor een zeer onverwachte en rake ver rassing gezorgd door de reeds als kampioen gedood verfde stadgénoote met 20 te kloppen en daarmede den achterstand in te halen, die er sedert eenige weken be stond. Zij aan zij gaan ook deze rivalen gelijk Ajax en Z.F.C. op de eindstreep aan, zoodat ook de meer Zuid-Hollandsoh georienteerden van een spannend slot kunnen genieten. Maar dat hebben de Rotterdamsche voetballiefhebbers op hun hoofdstedelijke collega's voor, dat ze beslist kampioenswedstrijden krijgen! Maar wat zegt U van K.F.C.?! Met 41 werd nu weer van R.C.H. gewonnen en met hun 16 punten zijn de Koogers nu de finitief buiten schot! Meer nog: ze zullen zoo goed als zeker hun keurige vierde plaats behouden. Waarom men H.V.V. nu weer vrijaf gaf is ons niet duidelijk, terwijl de Hagenaars toch een achterstand hebben. Of mogen ze uitrusten voor de eindspurt? 't Zou toch niet gaan zag, dat de „Ggoote Haègsche" onderaan kwam! O.i. moeten dat soort clubs ook maar eens degradeeren. Met aller lei kunstmiddelen (spelers uit het buitenland halen enz.) weet men ze in den regel voor de eerste klasse te behouden. A.D.O. ging ook op-'t pad der oevrwinnlng voort Met 31 wonnen Tap c.s. te Haarlem van E.D.O. met 20 werd van Hilversum verloren. De stand is: Feijenoord 13 2 2 3815 22 Sparta 13 2 2 26—12 22 Hilversum 15 0 7 26—24 16 K.F.C. 15 4 5 33—30 16 A.D.O. 14 2 6 28—29 14 AFDEELING HL Ook hier is de strijd om de leiding Zeer scherp. Een ontknooping was ook hier aan de orde. De wedstrijd HeraclesP.E.C. was n.1. zoo veel als de beslissende match. Dat de bezoekende club, P.E.C., hier met zulke groote cijfers (7—2!) zou winnen zullen wel niet velen gedacht hebben en toch hebben de kranige Zwollenaren het hem geleverd. Hun voorsprong op no. 2, de verslagen Heraclieden bedraagt 1 punt. doch... ze heeft één wed strijd minder gespeeld, zoodat het versohil drie punten kan worden. Gevaarlijke derde blijft Go Ahead dat thans Tubantia de haar onlangs aangedane nederlaag vergold (61) De cijfers zijn weer „behoorlijk" en geven te ken nen, dat met hen nog niet is afgerekend. Jammer dat ze P.E.C. niet meer ontmoeten!^0e strijd om de laatst© plaats te ontloopen begint al meer en meer z'n ontknoo ping te naderen. Vitesse won te Enschedé met 10 van de gelijknamige club en in Zwolle ontmoetten Robur en Z.A.C. elkaar in een doelpuntenrijken strijd, die ten gunste van Elfring c.s. afliep. A.G.O.N. sloeg na een lange rustperiode het afzakkende Wageningen (20) en behouden dus haar (theoretische) kans. De stand is hier: P.E.C. 12 8 3 1 43—19 19 Heracles 13 8 2 3 38—30 18 Go Ahead 12 8 0 4 44—26 16 en in de lagere regionen: 7. Tubantia 13 3 4 6 33—41 10 8. Robur et Vel. 14 4 1 8 31—47 9 9. Vitsse 13 3 1 9 20—45 7 10. Z.A.C. 12 1 4 7 19—37 6 AFDEELING IV. 't Wordt den PS.V.'ers nog gemakkelijk gemaakt ook! N.O.A.D. liet zich n.1. thuis met 32 door de Valk klop pen, waardoor hun achterstand op P.S.V. 6 punten be draagt, Eindhoven hield Longa er onder (42), wat haar duchtig te stade kwam want de Bossche clubs weerden zich abnormaal. Zoo won Wilhelmina met 41 van Wil lem II, terwijl B.V.V. met een zware 21 zege uil Maas tricht terug kwam. De stand: P.S.V. 13 11 1 1 58—24 23 N.A.C. 12 7 3 2 38—27 17 N.O.A.D. 13 8 1 4 36—18 17 Onderaan is de stand als volgt: 7. B.V.V. 10 3 2 5 30—36 3 8.M.V.V. 12 3 2 7 21—26 8 9. Longa 12 4 0 9 24—46 8 10. Wilhelmina 10 3 0 7 17—22 6 AFDEELING V. Deze afdeeling. die nogal vaak met afkeuringen te kam pen leverde eindelijk weer eens een paar belangwekken de uitslagen. In een drietal wedstrijdresultaten is evenwel ook alles weer gezegd. Frisia en Friesland, twee „ge gadigden" voor het hekkesluitersbaantje speelden gelijk (11), waarmee ze elkaar aardig holpen, daar M.S.C. als „Dritte im Bunde" al weer een nederlaag leed, n.1.- tegen haar provinciegenoot Acliilles (21). Jammer voor 't toch al zoo zwakke Noorden de uitzondering Velo- citas bevestigd de regel juist! dat de tweede klasse zoo'n stuk onder de eerste klasse staat, want van de in de laatste jaren gepromoveerden (G.V.V., H.S.C., W.V.V., Frisia, Bato enz.) hebben we er nog geen enke le een paar seizoenen achtereen een goed figuur zien slaan in het voetbaldorado van het Noorden. En hoe zou men dit „zwakke" deel van onze voetbal natie kunnen opkalefateren als er geen stevige funda menten zijn? Velocitas ging ondertusschen maar lustig door en thans mocht Alcides een 3O-nederlaag op haar cre ditzijde boeken. Veendam heeft thans eindelijk haar l'igurantenbaantje neergelegd. Velocitas 10 9 1 0 44—10 19 Veendam 12 8 2 2 3815 18 „DE KENNEMERS" VERZWAKT! In 3A maakt Helder een mooie kans. Maar in 3B is 't o.a. het Beverwijksche „Kennemers", dat naar de eerepalm streeft. Naar wij evenwel in de Sp.kr. lazen, is haar zeer gevaarlijke midvoor Horemans, oud- V.S.V. thans voorloopig geschorst, wegens hand tastelijkheden tegenover den scheidsrechter in den wed strijd tegen Q.S.C. Een strop voor de Beverwijkers! VOOR EEN HOOFDKLASSE! Het ziet er naar uit, dat over een maand de eind standen bekend zijn en daarmee de kampioenen. Stel dat dit zijn: Ajax, Feijenoord, P.E.C., P.S.V. en Velo citas; wat blijft er dan te doen voor Z.F.C., Sparta, Heracles, Go Ahead en N.A.C., die toch ongetwijfeld tot de „betere" klasse behooren en nu ondanks hun pogen er is altijd baas boven baas hun onver flauwde energie bekroond zien met een tweede plaats, terwijl de veelal gelijkwaardige no. 1 een kampioens competitie speelt. In de zelfde kampioenscompetitie spelen ploegen mee, die besli3t zwakker zijn dan enke le der no.'s twee. Z.F.C. of Sparta bijv. zijn toch wel iets hooger te stellen dan Velocitas, als 't er op aa.n komt. We herhalen, laat clubs, die jaar in jaar uit tot de „sterkeren" behooren, trachten het hoofdklasse stelsel er door te krijgen. Daarin zullen we dan per slot van rekening onze beste clubs krijgen. Maar het egoïsme van die zwakkere eerste klassers voor wien dit dus een degradatie zou beteekenen verzet zich er de eerste jaren nog wel tegen ZWALUWEN-TEAM VASTGESTELD. Op 17 Februari gaat het Zwaluwen-elftal naar België om den jaarlijkschen wedstrijd tegen de Roode Duivels te spelen. Het bevat volgens de samenstellers de kern voor het a.s. Ned. Elftal. Odijk (Hollandiaan), Diepenbeek (Ajax), Van Loon (Willem II). Gebr. Pauwe en Van Heel (Feijenoord). Hendriks (Feijenoord), Volkers (Ajax), Van Reenen (Ajax), Van der Heijden (Wageningen), Mulder3 (Ajax).Reserves: Van der Molen (Feijenoord), Breit- ner en Tap (A.D.O), en Lagendaal (Xerxes). Men weet dus wel zoo ongeveer waar de Techn. Commissie heengaat, want verschillende leden maken deel uit van de Elftalcommissie van de Zwaluwen! NJH.V.B.-PROGRAMMA. I C: Sparta 1—B.K.C. 1; Helder 3—H.R.C. 3; Zee macht 1—Wieringerwaard 1; Texel 1—Nieuwe Nie- dorp 1. 2 C: Berkhout 1—D.T.S. 2; Vrone 2—M.F.C. 1. 2 D: DOSKO. 1—B.K.C. 2; Succes 2—Sparta 2; Heider 4 H.R.C. 4. 3 C: D.T.S. 3Hollandia 4; Nieuwe Nie- dorp 2—Andijk 2. 3 D: Succes 3—Sparta 3; Kolhorn 1— DQSKO. 2. 4D: H.R.C. 5B.K.C. 3; Wieringerwaard 2 Helder 6; H.R.C. 6Succes 4. 4 E: Alcmaria 6 Koedijk 1: Bergen 3—Koedijk 2. Adsp. G: Alcmaria c— D.T.S. a. J: Nieuwe Niedorp a—Vrone b. K: Succes a— Sparta a. L: Sparta b—H.R.C. c; Helder d—H.R.C. e; Helder e—B.K.C. a. Ingeschreven voor het Gouden Kruis hebben (uit onze omgeving): Nieuwe Niedorp 1, Succes 1 en-2, Andijk 1 en 2, M.F.C. 1 en 2, B.K.C. 1, Sparta 1 en 2, Kolhorn 1, Wieringerwaard 1, J.V.C. 1, Petten 1, Texel 1 en 2. In totaal zijn er 37 elftallen ingeschreven! (Alg. Sportblad). K.N.V.B.-PROGRAMMA. West-Frisia—H.R.C.Alcmaria Victrix—Hollandia; Oranje Zwart—Helder; D.T.S.—Ahrend's V.C.; Vrone— J.O.S. (Sportkroniek).

Schager Courant | 1931 | | pagina 5