Uit onze Omgeving. BARSINGERHORN WIERINGEN ANNA PAULOWNA HOOGWOUD KOEGRAS HARENKARSPEL WIER1NGERWAARD Z IJ P E ALKMAAR. ANNA PAULOWNA Marktberichten. HELDER ni—SPARTA I, 1—6. Sparta I heeft ook in Den Helder tegen veler ver wachting in haar doelpuntenhonger niet kunnen stil len en met 61 voor Sparta moesten de Helderschen, die met hun sterkste elftal in het veld kwamen, de meerderheid der Spartanen erkennen. Sparta verschijnt met invallers voor W. Rus en C. Prins. J. Kakebeeke speelt rechtsbuiten, S Paulusma linksbuiten, J. Pau- lusma linksbinnen en J. Lutjeharms doel. In deze op stelling die wel zeer gewijzigd was, betraden de Spar tanen het Helder-veld. Toen de aanvoerder nog den tos3 verloor en Sparta tegen den storm in moest spe len, hadden de supporters zeker niet gedacht, dat Sparta zou winnen. Aanvankelijk zag het er ook niet naar uit, doordat voortdurend op de Sparta-helft ge speeld werd. Langzamerhand, wanneer de Sparta-voor- hoede een enkele maal den bal in het bezit heeft ge kregen, weet ze de manier om doelpunten te maken, te vinden door hard tusschen de ver van elkaar op gestapelde backs te schieten. Na een 20 minuten spelens krijgt de voorhoede den bal. Watertor schiet door de backs en J. Paulusma krijgt gelegenheid de serie te openen, waarvan hij goed gebruik maakt, 01. Thans heeft Sparta den smaak te pakken en met regel matige tusschenpoozen ziet zij drie maal kans de Helder-achterhoede te verschalken en in laatste in stantie den keeper. Loggers en S. Paulusma vergrooten Sparta's voorsprong, waartegen Helder slechts één doelpunt kan stellen. Rust gaat in met 31 voor Sparta. Na de rust, wanneer Sparta met den storm in den rug speelt, denken velen aan een doelpuntenregen, doch samenspel en balcontrole was uiterst moeilijk en boven dien hadden de Helderschen hun speelwijze gewijzigd. De backs steunden elkander door bij elkaar te blijven, hetgeen voor de Sparta-voorhoede een handicap was. De scherpe wind deed aan spelers en spel vee! kwaad. Bovendien werden er legio kansen nog voor het Hei der-doel gemist, zoodat hier voldoende oorzaken zijn genoemd om de „slechts" 6—1-zege tot klaarheid te brengen. Na rust dfcelpunt Loggers met een hard schot, hetgeen den Helder-keeper te machtig blijkt, 41. Hierna een tijd van op- en neergaand spel, waar na J. Paulusma een opgelegde kans laat liggen om de vijfde goal te maken. A. Watertor dribbelt er alleen tusschendoor,passeert backs en keeper en het is 51. Nog is het den Spartanen niet genoeg, want tien mi nuten later maakt Loggers het halve dozijn vol. De Spartanen gelooven het nu wel en geduldig wacht men op het eindsignaal van den scheidsrechter. Scheids rechter Hartog fluit kort hierop einde. Over spel en spelers valt moeilijk een oordeel te vellen, vanwege den gierenden wind. Scheidsrechter Hartog was goed. Aanstaanden Zondag krijgen de Spartanen thuis be zoek van 3.K.C. en gelegenheid revanche te nemen van den sensationeelen wedstrijd te Anna Paulowna. Sparta a verloor van Helder b met 20. Sparta b van Helder c met 40. Sparta III van H.R.C. 4 met 23. Sparta II van D.O.S.K.O. H met 12—1. ANNA PAULOWNA. B.K.C. 1 wist op dezen voor 't overige nogal stillen Zondag een aardig resultaat te behalen. Op Wieringen en dat zonder Harder, Rozenbroek en B Wiggers werd n.1. tegen Succes gelijk gespeeld (33), na een 31-achterstand te hebben gehad. B.K.C. 3 wachtte te vergeefs op J.V.C. 2, dat wel kwam opdagen, doch met 7 man, wat de Julianadorpers f 10.en 2 verliespunten kost! 't B.K.C.-elftal ondertusschen, was ook niet zoo sterk uitgekomen, zoodat het niet spelen nog een bof werd. De adspiranten speelden helaas niet. Helder c had getracht vervroeging van het aanvangsuur te verkrij gen (van 1 uur op half twaalf, waardoor de jeugdige witjes hun eerste elftal zouden kunnen zien spelen en winnen!) maar B.K.C. kon daar niet op ingaan, we gens den grooten afstand naar verschillende spelers. A.s^ Zondag komen alle vier elftallen in 't veld. B.K.C. 1 gaat naar Sparta; B.K.C. 2 naar DOSKO; B.K.C. 3 naar H.R.C. 3 en B.K.C. a naar Helder e. Het terrein ligt dus weer 14 dagen vrij. Als de leden nu eens een tijdje van 't terrein afblijven, zal het bin nenkort weer in uitstekenden staat verkeeren. Zoo'n maandje rust is wel eens nuttig en vooral in den winter. WIERINGEN. Succes I—B.K.C; I, 3—3. Succes I had Zondag B.K.C. I op bezoek. Beide elf tallen hadden eenige invallers.. Scheidsrechter J. Vlam van den Helder liet. om 2 uur beginnen. Van beide kanten werd flink aangepakt en het spel ging geregeld over en weer. Na 20 min. spelen kreeg de B.K.C.-kecper een schot te verwerken, wat hij echter liet vallen. De S.-linksbinnen was er vlug bij en bezorgde S. de leiding. Tot de rust bleef de stand ongewijzigd. Na de rust hetzelfde tempo. B.K.C. had eenïgszins het windvoordeel en was hierdoor meer aanvallend. Doch de S.-achterhoede werkte flink weg. Na 20 min. begin S. eenigszins in de meerderheid te komen en v. d. Slikke maakt er 2—0 van. Dan is B K.C. aan t woord. Ze zitten er geweldig op en het gelukt hun den achterstand te verkleinen. Uit een schermutse ling voor het B.K.C.-doel kopt v. d. Wal in en da stand is 31. Als men dacht dat S. zou winnen is men teleurgesteld. B.K.C. wist er 3—2 van te maken, en wanneer zij no. 3 in het net deponeeren, annu leert de scheidsrechter voor buitenspel. De S.-keeper gooit de bal naar de bewuste plaats de linksback legt hem goed, en scheidsrechter constateert hands, wat ons inziens een groote fout was. De B.K.C midvoor neemt de strafschop en brengt den stand op gelijken voet. S., teleurgesteld, speelt nog eenige minuten door en wanneer B.K.C. nog een corner krijgt, blaast Vlam, die behoorlijk leidde, einde. Succes III had bezoek van Koihorn T. Om 12 uur laat v. Dam van den Helder beginnen, en onze re serves zitten direct flink op den bal. Het. duurt ook niet lang of de S. linksbinnen opent de scoore 10. Kort daarna krijgt onze Dirk den bal te pakken, weet door eenige spelers heen te komen en maakt er 20 van. Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust speelt S. voor den wind, doch dit schijnt geen voordeel, ze kunnen het doel niet vinden. Een kwartier voor het einde maakt Koihorn een tegen- punt, wat hun meer moed begon te geven. Doch als er nog eenige min. moet worden gespeeld, is het de S. rechtsbuiten,die den K.-kecper voor de 3e maal het nakijken geeft. liet spel van Kolhon. was lang niet technisch zoodat ze geen doelpunten konden ma ken. Overigens 'n pleizierige ploeg om tegen te spe len. Ons <ie elftal moest thuis blijven, daar het ter rein van Helder 6 was afgekeurd. Het Succes-terrein was glad, doch goed bespeelbaar. OUDKARRSPEL. Uitgeest 1—D.T.S. 1 2—5; D.T.S. 2—Vltesse 2 5—2; D.T.S. 3—Vitesse 3 7—1. Naar wij vernemen ontstond bij den wedstrijd D.T.S. 2Vitesse 2 een twist tusschen de spelers, waarmede ook het publiek zich ging bemoeien, zoodat politieop treden noodzakelijk was. BARSINGERHORN. Zondagmiddag speelde D.E.S. 1 tegen Petten 1. Een belangrijke ontmoeting voor beide elftallen, want won D.E.S., dan zouden beide clubs evenveel winstpunten krijgen en werd daardoor de strijd om het kampioen schap aanmerkelijk belangrijker. Op een zwaar veld stellen beide elftallen zich volledig op onder leiding van scheidsrechter Jonker. Het spel gaat op en neer en beurtelings verkeeren de doelen in gevaar, doch de beide keepers blijken voor hun taak berekend. Eenmaal denken we D.E.S. te zien doelpunten, doch deze opgelegde kans wordt jammerlijk om zeep gebracht. Toch weet kort hierop D.E.S. het leer in hc-t net te werken, doch kort tc voren was voor buitenspel gefloten, waardoor dit doelpunt wordt ge annuleerd. Met blanken stand breekt de rust aan. De 2e helft wordt weer flink ingezet en net gelukt D.E.S. na een kwartier de leiding te nemen uit een voorzet van rechts, 10. Het veld wordt steeds slech ter en eenige balcontrole is absoluut uitgesloten. Niet temin wordt met enthousiasme gestreden. De D.E.S.- spi vat nu uit en wordt vervangen. Petten komt iets in de meerderheid en bijeen der aanvallen begaat een D.-achterspeler een overtreding in het beruchte gebied. De toegestane penalty wordt onhoudbaar in een doel punt omgezet, 11. Verwoed wordt om de leiding ge streden, zonder nochtans in ruw spel te vervallen. Dan in de laatste minuut een D.E.S.-aanval, de P.-back ge raakt in duel met den D.-rechtsbinnen, waarbij eerst genoemde een overtreding begaat, welke een penalty tot gevolg heeft. In de laatste seconden een strafschop. De spanning stijgt ten top. De D.E.S.-aanvoerder neemt een aanloopje, wat hem in den modder niet gemakke lijk valt, een schot, echter iets te zacht en de P.-kceper stopt vallende het leer. Direct hierop fluit scheids- recher einde. Zoo ontging D. de overwinning. Petten is nu zoo goed als zeker kampioen en wij gunnen ze dat gaarne. Het is een flinke, sympathieke ploeg. NOORDSCHARWOUDE. Zondagmiddag werd ten lokale van den heer J. de Bakker vanwege de gymnastiekvereniging „Hercules" een adspirantenmiddag gehouden waarvoor veel belang stelling was. De verschillende oefeningen werden met ernst en ambitie uitgevoerd. Aan den dircteur den heer Boot werden bloemen aangeboden als een blijk van waar deering. Zondagavond vond do kinderzanguitvoering plaats in de lokaliteit van den heer A. de Graaf. Voor een flink bezette zaal werd opgevoerd de kinderoperettc in 4 bedrijven: „De Heks van de Boschhut", en laten we dit er aan toevoegen, de aanwezigen zullen onge twijfeld geen berouw van hun komst hebben gehad. De jeugd bewoog zich uiterst vrij op de planken en de verschiilende rollen en koren waren goed inge studeerd en werden op een enkele uitzondering na uitstekend gezongen. Volop werd er genoten en de slotkoren van 2e, 3e en 4e bedrijf moesten worden her haald, wat zeer zeker genoeg zegt. Een compliment aan den directeur den heer Zaal, die een zoo mooi resultaat mot zijn kinderzangklasse wist te bereiken is wel op zijn plaats. Dergelijke uitvoeringen zijn voor de ouderen aantrekkelijk, doch ook voor de kin deren zelf is het een feestavond. Het is een lust dc van vreugde stralende gezichten te zien. Daarom, da mes en heeren, laat uw kinderen naar de zangklasse gaan, gij bevordert daarmee de mooie kinderzang en tenslotte ook dc schoone zang in het algemeen. Een negental veehouders hier ter plaatse hebben voor gezamenlijke rekening, van den bond van fokkers uit De Wijk (Dr.) een stier aangekocht, ter waarde van f 1150, die gestationneerd zal worden bij Mej. Wed. D. N. Mulder in de Elft. Bij Kon. Besluit van 31 December 1930 is het maximum aantal vergunningen drankverkoop voor de gemeente Wieringen bepaald op 13, het thans bestaande aantal, overeenkomstig het verzoek van den raad. De heer P. Portegijs Az., alhier, zal voor eigen reke ning aan den Westerlanderweg een timmermanswerk plaats bouwen. Voor de lichting .1932 zijn alhier 43 personen Inge schreven. DEN OEVER. Wij vernemen dat het in de bedoeling ligt van de muziekvereeniging „Apollo" om op Zondag 1 of 8 Febr. a.s. in de zaal van den heer A. Klein een uitvoering te geven. De heer Verkerk van het (jleleidebureau voor het be zichtigen van de Zuiderzeewerken heeft uit zijn uitge breide collectie foto's van de Zuiderzeewerken een serie van ongeveer 200 lantaarnplaatjes vervaardigd aan de hand waarvan door hem lezingen over de werken zul len worden gehouden. Volgende week vindt zijn eerste lezing plaats in „Ar- tis" te Amsterdam. Naar wij vernemen, zullen de gedeelten, die tot nu toe in het donker waren, binnenkort van verlichting worden voorzien, waarnaar wel zeer velen met ver langen uit zullen zien. De aanlegsteiger, die langen tijd dienst heeft gedaan bij de Amsterdamsche Ballast-Maatschappij, is momen teel tot een wrak geworden, door het vernielende werk van den paalworm. De Commissai-is der Koningin in deze provincie bracht j.1. Zaterdagmorgen met eenig gevolg .en be zoek aan de Zuiderzeewerken alhier. Naar wij vernemen, zij nde remmingswerken van de Amsteröamsche Ballast Maatschappij zoo ^oed als geëindigd, zoodat het meeste personeel aldaar werk zaam, ontslagen is. De toestanden in de Wieringermeer zijn thans in een dusdanig stadium gekomen, dat het werken aldaar onuitvoerbaar begint te worden. Vooreerst al 1 »or de ongunstige weersomstandigheden, niettegenstaande, dat worden de werkzaamheden uitgebreid en zullen er nog een massa menschen te werk gesteld worden sn waren de loonen aldaar nu op peil gebracht, maar het tegen deel is veelal geconstateerd. Bovendien bevinden de schaftlokalen zich jn een afkeiirensv/aardlgen toestand. Deze gebouwtjes zijn aan drie kanten gesloten, terwijl één kant geheel geopend is. Een bodem zoekt men te vergeefs, men staat zoo in de bagger te kleumen a3s het schafttijd is. De tariefloonen zijn veel te laag, daar het verpichtend accoordwerk is. In de gegeven omstan digheden kunnen de menschen niet meer dan pl.m. 15 gulden verdienen per week. Er bljjft dus voor het ge zin niet veel over. Wij trekken het sterk in twijfel of het werkvolk een en ander zich zal laten welgevallen. Regent het den geheelen dag, dan moet men z'ch mel den door weer en wind heen, er wordt dan regenver- zuim vergoed. Zoo wordt de ontevredenheid meer en meer gekweekt en moet men zich afbeulen voor een karig weekloon. Prettig werken bij onze dierbare „Heide-Maatschappij". BREEZAND. Vergadering van Oudlesrlingen der Tuin- bouwvereeniging. Maandagavond vergaderde de vcreeniging van Oud leerlingen der Tuinbouwverecniging, bij den heer Jb. Borst. De voorzitter, dc heer C. v. d. Linden, gaf na de opening, het woord aan den secretaris, den heer J. Romar, wiens notulen onveranderd werden goedge keurd. Dc heer P. v. Gcnderen merkte, naar aanleiding van het daarin genoemde zaaimnchinetjc op, dat er nog maar weinig gebruik gemaakt is van dit pas aan geschafte hulpmiddel. Ook deelt spr. meue hoe het kwam, dat van het besluit om Zceuwsch-bonte poters te bestellen, niets gekomen is. De heer Van Balen Blanken had dit besluit uit ons krantenverslag vernomen en den heer Van G. er op gewezen, dat deze soort heel erg vatbaar is voor wratziekte. Men heeft daarom het besluit niet uitge voerd. De heer Van B. heeft nog een partijtje poters ge stuurd, waarmee de heèr v. G. «n enkele anderen een proef hebben genomen. Den naam van deze soort aardappel wist spr. niet, maar de resultaten waren goed; hij teelde een goede, geelvlcezige aardappel, een weinig afkoker. De opbrengst was ook flink. Bij een paar personen waren ze wat klein van stuk, doch dc heer Romar, die ze eerst had laten spruiten, heeft flinke aardappels gerooid. Verschillende leden wilden ook graag eens een proef met deze nieuwe soort nemen, waarvoor de heer v. G. beschikbaar stelde, wat hij te missen heeft. De bescheiden van den penningmeester, nagezien door de heeren F. Blaaubocr en IJ. Tijsen, werden in orde bevonden. Er was een voordeelig saldo van f92.31. Nadat de leden hun bestelling van verschillende kool- en slaplanten, pootuien enz. aan den secretaris hadden opgegeven, en de heer D. de Jong zich weer beschikbaar had gesteld voor het bespuiten van dc vruchtboomen, volgde de rondvraag. De heer Tijsen vond het niet juist dat voor het zaai- machinetje wel huur gevraagd wordt, terwijl de an dere werktuigen gratis geleend kunnen worden. Voorzitter betoogde, dat de huur alleen was vast gesteld als aansporing om het geleende spoedig te rug te brengen. Men zal dan ook 10 ct. per uur of 50 ct. per dag blijven heffen. Een ander lid vroeg of het geen aanbeveling ver diende de te leveren planten aan te besteden. De hoeveelheid is echter te gering, zoodat men de leve ring dan ook maar weer zonder meer aan den heer J. Hooimcijer zal opdragen. Tenslotte werd nog aan den heer Schilderman een vergoeding toegekend voor de verzorging van den sproeier. Getracht wordt, door een aan de Posterijen tc richten verzoek, weder invoering van een avond postbestelling in de kom van Breezand te verkrijgen. Aan hen die geacht worden daar het meeste belang bij te hebben, wordt dit verzoek ter onderteekening aangeboden. Onnoodig te vermelden, dat het niet moeilijk is vele handteekeningen te verkrijgen, daar de gevraag de bestelling voor belanghebbenden werkelijk zeer gewenscht is. Voor derde leerkracht aan de Openbare Lagere School 'te Aartswoud hebben zich op de herhaalde oproeping 8 sollicitanten aangemeld. Op Zondag 18 en Woehsdag 21 Januari jl. gaf de Zangvereeniging „Nieuw Leven" haar jaarlijksche uitvoeringen in de kolfbaan van den heer Modder alhier, onder leiding van haren dirigent P. Kist. Voor de pauze werden de op het programma vermelde liederen gezongen, die zuiver ton gchoore werden gebracht en na de pauze werden we vergast op een operette genaamd „De Westfriesche Visschers", een tafereel in 1 bedrijf, bestaande uit zang en muziek. Deze operette werd zeer goed weergegeven. Beide avonden was de zaal goed bezet. Na afloop van bei de avonden een gezellig bal tot slot. JULLANADORP. Zaterdagavond j.1. hield de afdeellng Koegras va.n den Ned. Bond va.n Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf een huishoudelijke vergadering® in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen. Ter vergadering waren aanwezig 16 leden. De Voorzitter opent met een gepast woord de verga dering, heet vervolgens de aanwezigen welkom en drukt er zijn spijt over uit, dat de opkomst zoo gering is. De notulen worden gelezen en onveranderd goedge keurd. Daarna de ingekomen stukken; n.1. wandborden ver vaardigd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het N.V.V. Enkele leden die deze besteld hadden, namen deze in ontvangst tegen betaling van 50 cent per exem plaar; verder een schrijven van het Hoofdbestuur om trent de verlenging der uitkeeriaigsperiode; ten derde de mededeeling eveneens van het Hoofdbestuur, dat een filmavond 100 gulden kost, waarom dan ook besloten werd, daar nog maar niet aan te beginnen. Besloten werd een schrijven te richten aan de com missie voor steunverleening in de gemeente Den Hel der of het ook mogelijk is dat de uitgetrokken werkloo- zen evenals vorige jaren weer voor steun van die com missie in aanmerking kunnen komen. Tenslotte nog de rondvraag, die ook nog het een en ander opleverde. Daarna sluit de voorzitter de vergadering met dank aan de aanwezigen voor hunne tegenwoordigheid. Bij de Zondag j.1. gehouden herstemming voor 1 No tabel der Ned. Herv. Gemeente HuisduinenJalianadorp tusschen de heeren J. Wolthuis en A. Slikker, werd be noemd de heer A. Slikker te Koegras. Het huis, bewoond door den heer P. Minnee aan de Schoolvaart en eigendom van den heer S. Biersteker Jz. te Heilo, is onderhands verkocht aan den heer C. Breg- man Kz,, alhier. DIRKSHORN. ALgemeene vergadering van de Muziekvereeniging „Onder Ons" te Dirkshorn gehouden op Vrijdag 23 Januari 1931, ten huize van den heer 1h. IJff. Op komst met het bestuur 35 leden. De Voorzitter, de heer Jb. Smit Az. opent te on geveer acht uur de vergadering en spreekt er zijn genoegen over uit dat, gezien het slechte weer, nog zoovelen zijn opgekomen en hoopt hieruit dat do harmonie onder de leden en het bestuur goed is te noemen. Hij zegt voorts, dat 1930 voor onze vcreeniging is geweest een gunstig jaar, gezien de successen be haald op de concoursen te Nieuwe Niedorp en te Velzen, doch wij hebben ook een verlies te boeken, n.1. deze, wij moesten ons eenige vrouwelijk lid, do paukeniste, mej. Tr. Schoorl, door dén dood missen, wat ons na aan het hart is gegaan. Het Bestuur heeft dan ook gemeend goed gedaan te hebben om bij de crematie te Westerveld (Velzen) tegenwoordig te zijn geweest. Met deze enkele woorden heet de voorzitter de aanwezigen hartelijk welkom, en verzoekt den secre taris de notulen en jaarverslag te lezen van de vo rige vergadering, die onder dankzegging voor de keurige weergave worden goedgekeurd. Den heer Bregman wordt verzocht verslag uit te brengen van de Bondsvergadering, gehouden te Alkmaar, waaruit bleek dat het Bondsconcours dit jaar te Schoorl gehouden zal worden. Den heer Bregman wordt dank gebracht voor diens uitgebreid verslag. Alsnu volgt de rekening over 1930. De ontvangsten hebben bedragen f808.53. De uitgaven f910.12, zoo dat dc rekening sloot met een nadcelig saldo van f 101.59. De voorzitter zegt, dat dit niet een gunstige reke ning is, doch gelooft dat dit voortkomt uit het aan schaffen van nieuwe instrumenten en hoopt dat het over 1931 weer gunstiger mag zijn. Dankt voorts den penningmeester, nadat niemand iets op de reke ning had aan te merken en nadat do heer Jb. Veter namens de commissie voor het nazien der rekening verklaarde de rekening tiptop in orde te hebben bevonden, voor diens goed beheer. Tot commissieleden voor het nazien der rekening 1931 worden aangewezen de heeren J. Ruis en K. Kant, die de benoeming aannemen. Volgt verkiezing van 2 bestuursleden, aftredend waren de heeren Jb. Smit Az. en C. Bregman. Daar niemand stemming verlangde, werden beide heeren bij accalmatie herkozen, en verklaarden zij deze be noeming wederom aan te nemen. Voorts werd besloten om dit jaar deel te nemen aan het Bondsconcours te Schoorl en van de vele verzoeken die waren ingekomen voor het bezoeken van een Nationaal Concours werd bij stemming uit gemaakt, om dit jaar deel te nemen aan het groot Nationaal Concours, uitgeschreven door de Post Harmonie te Amsterdam. Na de rondvraag, die meer huishoudelijk was, sloot de voorzitter, met de hoop dat de concoursen dit jaar weer goed mogen slagen, onder dankzeg ging voor de opkomst de vergadering. Politie. Verloren: een juweelen broche. ST. MAARTENSBRUG. We verwijzen onze lozers naar achterstaande ad vertentie, niet uitnoodiging tot een samenkomst al- Met de centen van de vleeschklantjes op stap? Per Radio-politiebericht verzocht de Commissaris van Politie tc Alkmaar opsporing en aanhouding van den 20-jarigen slagersknecht Comclis Visser, 'n ke rel met flink postuur, donkerblond haar, gezonde kleur, grijze oogen, gave tanden, dunne lippen, ronde kin, groote handen en lidteeken snijwond linkerhand. Deze gemelde adonis wordt verdacht van verduiste ring in dienstbetrekking. Politie. Gevonden: Een dynamo van een rijwiel- lantaarn. Verloren: Een paar voetbalschoenen. Inlichtingen ter Secretarie. ALKMAAR, 26 Jan. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 47 vette koeien f 230420. handel ma tig; 7 vette kalveren f 50110, vette kalveren per Kg. f 11.40, 33 nuchtere kalveren (slacht) f 632, 729 vette varkens (zware) per Kg. f 0.400.45, zouters per Kg. f 0.400.42, handel stug. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Jan. Roode kool f 1.80—5.90, gele kool f 2.10—3.40, D. witte kool f 2.503.60, uien grove f ï.701.90, uien f 1.40— 1.90, drielingen f 0.701.'30, peen f 22.10 per 100 Kg. Aanvoer: 16000 Kg. roode kool, 39000 Kg. gele kool, 21000 Kg. D. witte kool, 21500 Kg. uien, 2450 Kg. peen, NOORDSCHARWOUDE. 26 Jan. Uien f 0.902, drielingen f 1.101.20. grove f 1.30— 1.70, peen f 2, roode kool f 3.705.30, gele kool f 22.70, D. witte kool f 2.203.30 per 100 Kg. Aanvoer: 17200 Kg. uien, 2300 Kg. peen, 31400 Kg. roodo kool, 8400 Kg. gele kool, 19600 Kg. D. witte kool. AMSTERDAM, 26 Januari 1931. Binnenl. granen. (Boerennottering). Witte tarwe f 5.509, roode tarwe f 5.507, rogge f 4.755.25, chc- valiergerst f 5.756, haver f 4.506, duiveboonen f 12 13, paardebonen f 77.50, groene erwten f 89, aiies per 100 K.G. AMSTERDAM. 26 Januari 1931. Aardappelen. (Bericht v. d. mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche bonten f 4.506. id. blauwen f 4.505.50, id. Roodstar f 3.25—3.50, id. Juin per 50 Kg. f 1—1.20, id. Eigenheimers f 4.404.80, id, blauwe poters f 2 2.40, id. bonte poters f 22.40, Vlaamsche Klei-Indu- stries f 3.253.50, id. Eigenheimers f 4.254.50. IJpoi- der Bravo's f 3.504.50, id. Bevelanders f 3.503.75, id. Industrie f 3.50—3.75, Poolsche Industrie f 3.25, Nd.- Holl. blauwe f 2.502.90, Texelsche Zand Roodstar f 3.253.50, Drentsche Eigenheimers f 2.503.50 per H.L. Winter Malta f 1011 per 100 Kg., Flakkeesche Eigenheimers f 4.90—5, id. Juin 50 Kg. f 1.20, id. Eigen heimer poters f 2.752.80, Spuische Eigenheimers f 5.20, id. Eigenh. poters f 2.752.80, Friesche Borgers f 4.30—4.50 per H.L. AMSTERDAM, 26 Januari 1931. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 590 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 96103 ct., 2e kw. 8694 ct., 3e kw. 7084 ct., mindere soorten 6068 ct. per Kg. slachtgewicht; 110 melk- en kalf- koeien f 275375 per stuk; 69 vette kalveren, le kw. 8086 ct, 2e kw. 7080 ct., per Kg. levend gewicht; 54 nuchtere kalveren f 1218; 900 varkens, vleesch- varkens (90110 Kg.) 5455 ct., zware varkens 52—53 ct., vette varkens 4951 ct., per Kg. slachtgewicht; 180 paarden f 100—170. ALKMAAR, 24 Jan, Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor fabrieksboter le soort f 0.85—0.95, 2e soort f 0.75—0.85, eieren (groothandel) f 5—5.40, eendeieren f 6. ALKMAAR, 24 Jan. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 3 paarden f 80—130, 3 melkkoeien 260 310, 14 nuchtere kalv. (slacht) f 526, 39 schapen (vette) f 3640, overhouders f 2834. 7 schrammen f 32, 146 biggen (10 weken) f 12—18, 1 bok of geit f 12. WARMENHUIZEN, 24 Jan. Roode kool le kw. f 3,805.80. 2e kw. f 2.604.70, gele kool le kw. f 2.30—3.60, 2e kw. f 1.50—2.10, witte kool le soort f 2.403.70, 2e ssoort f 2.502.70, drielingen f 1.601.70, uien f 1.802.30, grove uien f 1.702.10, peen f 2.20 per 100 Kg. Aanvoer: 49825 Kg. roode kool, 8350 Kg. gele kool, 15500 Kg. witte kool, 8300 Kg. uien, 550 Kg. peen. ALKMAAR. 26 Jan. Andijvie f 1.704.30, boerenkool f 2.3011, gele kool £.1.103.10, groene kool f 2.60—5.60, knolselderie f 1—3.20, roode kool f 16.40 per 100 stuks, bieten f 1.804.60, spruiten f 516, uien f 0.90—2, wortelen f 1.80—2.40 per 100 Kg., prei f 1.805. selderie f 7.709.20, per 100 bos, witlof I f 11—14, H f 6—9 per 100 pond. ZUIDERZEE-VISSCHERIJ. DEN HELDER, 26 Januari. Aangevoerd Gem. Vischafslag, door Gar.naienvls- schers: 5063 Kg* gekookte Garnalen per Kg. f 0.58 0.50, 150 kisten bot per kist f 15.00—12.00, 15 kisten schar per kist f 5.754.75. LEMMER, 24 Jan. Heden 13 aangevoerd: door 24 vaartuigen 788 Kg. spie ring en door 25 vaartuigen 33 tal haring. SSSpiering is verkocht voor f 4.50—39.60 per 100 Kg. en haring f 6— 7.75 per tal. URK, 26 Jan. Door 32 vaartuigen werd Zaterdag hier aangevoerd 327 tal reepharing. hoogste schot 19 tal, prijs f 4.75—5.50, per tal, en 39 pond spiering f 0.15 per pond. De uitkom sten der haringvlsscherij om dit eiland, welke voor-ver leden week zoo gering geworden waren, dat vele reepere het visschen tijdelijk hadden gestaakt, zijn na den storm vloed van 17 Januari beduidend verbeterd. ENKHUIZEN, 25 Jan. De haringvlsscherij is hier in de afgeloopen week toe genomen, de vangst werd beter, maar toch moet tevens gezegd worden, dat het bedrijf, over de geheele Zuider zee gerekend, nog zeer weinig heeft opgeleverd. De aan voer van de nettenvisschers bedroeg hier 48600 stuks reepharing en 400 stuks kuilharing. Nettenvisch gold f 7.554.50. kuilvlsch f 6.35 per tal. Zaterdagavond kwa men hier 15 botters binnen met 200 tot 8000 stuks net tenvisch per vaartuig. Laatste markt f 4.50.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7