Zit-Slaspkamer Een „gesloten" gemeente. Door een drijfriem gegrepen. Uit onze omgeving. De nieuwe burgemeester van Hoogwoud. HARENKARSPEL NIEUWE NIEÖORP WINKEL ST. PANCRAS CALLANTSOOG Marktberichten. De Belgische verdedigingsplannen. De verdwenen 13000 gulden te Amsterdam. Ernstige vechtpartij te Rotterdam. Spoorwegboog in Rusland. Laffe roofoverval in België. De wet op de arbeidsgeschillen in Engeland. De verwachte uitkomsten over 1930. Windhoos. Advertentiën. Woensdagmiddag j.1. bracht de heer D. Hoogenboom een bezoek aan de gemeente, waar hij ten raadhuizc kennis maakte met de beide wethouders de heeren Vijn en Schilder, met de ambtenares ter secretarie, Mej. M. van der Veen en met den gemeente-ontvan ger den heer P. Vos Mz. Na de eerste kennismaking is de nieuwbenoemde, vergezeld van do beide wethouders de gemeente door geweest. De installatie zal plaats vinden op Woensdag 4 Februari a.s., des middags 2 uur. Algemeene vergadering van het onderlinge paarden- fonds alhier, gehouden op Woensdag 28 Januari, in het lokaal van den heer Bruin. Opkomst 12 leden. De directeur, de heer G. Schoorl opent de vergadering en zegt alhoewel het in 1930 in alle bedrijven slecht is geweest, onze organisatie is daarentegen vrij goed. De omslag is minder dan vorig jaar geweest en wij willen hopen dat dit over 1931 ook mag zijn. Met deze enkclo woorden heet hij do aanwezigen welkom en verzoekt daarna den secretaris de notulen van de vorige algemee- ne vergadering te lezen, die onder dankzegging en zon der aanmerking worden goedgekeurd. Hierna leest de boekhouder het finantieel verslag voor, waaruit blijkt dat verzekerd waren le kwartaal 275, 2e kw. 288, 3a kw. 270 en 4e kw. 276 stuks paarden. Verloren o? afgekeurd waren 18 stuks met een totaal verlies van f 1?33.75. De omslag was: le kw. f 0.80. 2e kw f C.50, 3e kw. f 0.60 en 4e kw. f 0.S0. Totaal 2.70 per f 100 ver zekerde waarde over het geheele jaar. Verder was uitge geven voor huur auto voor de inspectie f 68.50; rente boerenleenbank f 18.85, vergadering9kosten f 60.30, por to's en invorderingskosten f 56.93, aan drukwerk f 26.75. salaris bestuur f 280. Aan inleggeld was ontvangen f 39.60. Namens de commissie voor het nazien der rekening verklaart de heer Roozendaal alles in de beste orde te hebben bevonden en adviseert tot goedkeuirng en daar niemand iets op deze rekening heeft aan te merken, dankt de Voorzitter den boekhouder voor diens keurig beheer en de commissie voor haar moeite. Tot commissie voor het nazien der rekening 1931 wer den aangewezen do heeren L. Roozendaal en G. Groen, die zich deze benoeming laten welgevallen. Volgt verkiesing commissarissen per aftr., de heeren P. Neefkes, J. Baas en D. Dekker Az., die allen met bijna algemeene steramen werden herkozen. Op de vraag van den voorzitter verklaarden allen deze benoeming weder om aan te nemen. Thans volgt bespreking over het vast aanstellen van den commissaris K. Swan te Lambertschaag. Vorig jaar was de heer Swan vcor een jaar aangesteld en Voorzitter stelt nu voor om den heer Swan, al zijn de werkzaam heden daar niet zoo groot, te benoemen als commissaris Mogelijk is 't dat de werkzaamheden door het opne men van enkele paarden grooter wordt. De vergadering was het hiermede volkomen eens. zoo dat de heer Swan als commissaris werd benoemd. Vaststelling van het salaris van het Eestuur, volgens art. 4 der Statuten. wordt goedgevonden, hierin geen verandering te brengen. Bespreking wijziging van sub. O van het reglement. De Directeur zegt, dat dit artikel enkel behelst het vergoeden van paarden die in de weide door den bliksem worden getroffen, dit is niet in orde. Beter zou voorzitter het vinden, dat al de verzekerde paarden, die door brand- of bliksemschade worden getroffen, uit te keeren, en wel volgens de tarieven volgens sub N, namelijk 70 pet. cl 75 net. indien zij niet in een ande re maatschappij zijn verzekerd. Daar niemand iets te gen dit voorstel had, werd het algemeen goedgekeurd. De uitslag cn bespreking inspectie paarden. Over het algemeen hadden de commissarissen de paaiden 'o goeden staat bevonden, terwijl er enkele verlaagd an dere verhoogd zijn. De vraag werd echter gesteld, of wanneer een paard niet thuis werd getroffen, deze tus- schentijds ook mocht worden getaxeerd. De voorzitter vindt van wel. anders zou er twee jaar over verloopen, en dat is niet gewenscht, doch dan handelen naar omstandigheden. E:j de rondvraag zegt de heer Baas het wel gewenscht te vinden, dat de inspectie altijd voor de algemeene vergadering gebeurd, dan kan ieder op die vergadering zijn klacht indienen. Zal op worden gelet. Daar niemand meer iets heeft voor de rondvraag, zegt de directeur do vergadering hartelijk dank voor de opkomst, hoopt dat de verhouding tusschen de be stuursleden zoo mag blijven in het belang van onze verceniging en sluit hierbij de vergadering. Dinsdagavond Kad alhier in het café van N. van Ophem te Waarland de verkooping plaats van ecnige perceelen bouwland, schuur en woonhuis, eigendom van den heer D. Bruin cn liggende in den Speketerpolder, ten overstaan van Notari3 Pinxter te Schoorldam. Kooper werd van perceel 1: woonhuis en tuin, de heer S. N. Bakker te Alkmaar voor f 510, perceel 4: bouw land, groot 10*4 snees, voor f 30 per snees, D. Ursem c.s.; perc. 3 en 5: bouwland groot 24 snees voor f 32 per snees aan K. Been c.s.; perceel 8: bouwland, groot 3 snees voor f 30 pers nees aan J Bruin Pz., perceel 2: 6 en 7 werden opgehouden. Woensdagmiddag en -avond ondervond het telefo neren in dsn omtrek alhier groote stagnatie. Na onderzoek bleek, dat aan den Leijerdijk de boo- menrooiers, welke dit v.erk hadden aangenomen van de Banne, een tamelijk zware boom pardoes op de draden hadden laten 'erecht komen, waardoor over een groote lengte de draden kapot cn over den weg verspreid lagen. Toevallig gingen een drietal mon teurs door het dorp, welke mot een,en ander op de hoogte zijn gebracht en dadelijk aam het werk zijn fegaan en tot ongeveer 10 uur hebben moeten wer en, om een en ander weer zoo te herstellen, dat een gebrekkige verbinding kon worden verkregen. Uit den aard der zaak was een en ander geen gemakke lijke taak, waar alles in donker moest gebeuren. Indien de kosten van herstel voor rekening der boomenrooiers komen, is dit inderdaad geen buiten kansje. Woensdagmorgen te ongeveer halfzes was de melk rijder S. v. d. Wal op weg naar A. Ott aan het einde van den Vijverweg, om diens melk op te halen. Op de plaats waar Dinsdag het vehikel van het ongeval met den bakkerswagen was blijven staan, schrokken ongetwijfeld de paarden van deze overblijfselen, zoo dat. het geheele katje in de wegsloot terecht kwam. De paarden konden uit hun netelige positie spoedig worden verlost, Naderhand is ook de wagen op het droge gehaald. Waar Ott de eerste klant was is er toevallig geen melk verloren gegaan. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Van der Wal heeft de melk later per auto opgehaald. Gedurende het jaar 1930, werden door de gemeente lijke wijkverpleegster afgelegd 1774 bezoeken b\j 77 ver schillende patiënten. De werkloozen uit deze gemeente hebben hun werk zaamheden aan de Zuiderzeewerken gestaakt, als gevolg van de niet loonende verdiensten. Uitslag tier verkooping, Woensdagmorgen gehouden ten overstaan van Notaris Wcgener Sleeswijk te Zijpe, in het Dorpskoffiehuis alhier. le. Huis en erf, nagelaten door den heer Jb. v. d. Berg. Kooper de heer S. Kooger voor f 1075. 2e. Schuur en erf, gelegen achter de bakkerij van den heer Slijkerman, eigendom van den heer P. Hoog land c.s. Kooper dc heer P. Vos voor f360. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente zijn dc volgende bouwvergunningen verleend: aan wed. S. Baken voor een boerderij, aan den heer C. Baken eveneens voor een boerderij; aan T. Blokland voor een kippenhok en aan L. van Wachendorff van Rijn voor een bergplaats. Voor den dienstplicht voor de lichting 1932 zijn in geschreven tien personen. SCHAGEN, 29 Jan. Aangevoerd zijn: 14 stuks paarden f 150400, 6 gel de koeien (magere) f 170—230, 47 id. (vette) f 250—370, 10 kalfkoeien f 250360, 64 nuchtere kalveren f 624, 50 schapen (magere) f 3040, 30 idem (vette) f 2535, 201 Overhouders f 2836, 4 bokken en geiten f 510, 8 varkens magere f 22, 39 Idem vette per Kg. 4143 ct., 154 biggen f 1015, 9 konijnen f 0.752.S0, 58 kip pen f 0.752.50, eenden f 0.80—1. ETER VEILING. SCHAGEN. 29 Jan. Aangevoerd zijn: 130 partijen 83759 stuks kipeieren, 7 partijen 338 stuks eendeieren. De prijs liep van kipeieren f 5.105.30, kleine f 3.904.80, eendeieren f 6. De veiling duurt voort. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Jan. Roode kool f 1.70—5.40, gele kool f 1.20—3.40, D. witte kool f 1.603.60, grove uien f 1.201.80, uien f 1.202, drielingen f 1.10—1.20, wortelen f 1.40 per 100 Kg. Aanvoer: 55000 Kg. roode kool, 64000 Kg. gele kool, 57000 Kg. D. witte kool, 25000 Kg. uien, 850 Kg. wor telen. NOORDSCHARWOUDE, 23 Jan. Uien f 0.801.90, drielingen f 1.201.80, grove f 1.20— 1.60, peen f 1.902, roode kool f 3.405.70, gele kool f 2.30 3.30, D. witte kool f 2.70—3.60 per 100 Kg. Aanvoer: 24C00 Kg. uien, 4600 Kg. peen, 76200 Kg. roode kool, 32400 Kg. gele kool, 71600 Kg. Deensche witte kool. WARMENHUIZEN, 28 Jan. Roode kool le kw. f 3.80—6.20, 2e kw. f 2.60—4.60, gele kool 2e kw. f 1.201.90,, witte kool le kw. f 2.60 —3.60, 2e kw. f 2.20—2.60, uien f 1.80, grove f 1.60—2 per 100 Kg. Aanvoer: 21126 Kg. roode kool, 1100 Kg. gele kool, 9450 Kg. witte kool, 1700 Kg. uien. AMSTERDAM, 28 Januari 1931. (Bericht v. d. mak. Jac. Knoop). Aardappelen: Zeeuwscne bonten f 4.706, id. blauwen f 4.505.50, id. bravo's f 4—4.50, id. roodstar f 3.253.50, id. klei indu strie f 3.503.75, id. juin per 50 Kg. f 11.20, id eigen heimers 4.50—4.80, id. blauwe poters f 2.102.40, id. bonte poters f 2.10—2.40, id. bravo poters f 2, id. Beve landers f 3.503.75, Vlaamsche klei-industries f 3.50 •3.75, id. eigenheimers f 4.254.50, IJpolder eigenheimers f 4.254.50. id. bravo's f 4—-4..50 id. roodstar f 3.25 3.50, id. Bevelanders f 3.503.75, Noord-Holl. blauwe f 2,502.80, Drentsche eigenheimers f 2,503,50, per H.L. Winter Malta f 1011 per 100 Kg., Flakkeesolie eigenheimers f 4.805. ld. juin per 50 Kg. f 11.20, id. eigenh. poters f 2.752.80, Spuische eigenheimers f 5-^5.20, id. eigenh. poters f 2.752.80, Friesche borgers f 4,30—4,50 per II.L. AMSTERDAM, 28 Januari 1931. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 284 vette kalveren, le kw. 90100 ct., 2e kw. 8088 ct., 3e kw 70—80 ct., per Kg. levend gewicht; 31 nuchtere kalve ren f 1016, 540 varkens,- vleeschvarkens (90110 K.G.) 5556 ct., zware varkens 5254 ct, vette varkens 5051 ct., per Kg. slachtgewicht ZUIDERZEE-V IS S CHERIJ. DEN HELDER. 28 Jan. Aangevoerd Gemeente Vlschafslag door garnalenvis- schers: 1412 Kg. gekookte garnalen per Kg. f 0.720.60, 109 kisten bot per kist f 16—11.50, 10 kisten scharren per kist f 65, door haringvisschers: 205 tal haring per tal f 6.25—5.25. DEN OEVER, WIERINGEN, 28 Jan. De aanvoer aan de viscHafslag bedroeg: 44 balen alieltruikel3: kleine f 3.504, groote f 4.506.45, 50 balen Wulken, prijs van f 17.5019.70 per baal. Verschillende berichten. Züillioenen voor nieuwe fortificatie-werken. Het B.T.A. meldt uit Brussel: De commissies voor do verdediging en de financiën uit de Kamer zetten gister het debat voort over de supplctoire crcdieten voor de fortificaties. Minister de Broqueville verklaarde, dat de lucht verdediging 700 milliocn zou kosten. De uitgaven voorzien voor de vestingwerken waren 500 millioen; de werken zouden bij goedkeuring van de credieten thans in 1935 voltooid kunnen zijn. Volgens het plan der regeering zullen acht forten van de 12 van de vesting Luik weer in staat van ver dediging worden gebracht; hetzelfde geldt voor de 7 forten van de vesting Namen en de 16 forten van de vesting Antwerpen. Over het bouwen van een of meer forten nabij Gent, liet de minister in dit ver band zich niet uit, maar later, in antwoord op een vraag van een der leden der commissie, zeide de Brocqucville, dat de forten van Luik, Namen, Ant werpen en Gent reeds in vredestijd door de noodige troepen zullen worden bezet. Het totaal der uitgaven thans voor de fortificaties is 5 7millioen. De kosten der bewapening der forten zijn vervat in de gevraagde 600 millioen. Op een vraag antwoordde de Brocqueville, dat er geen enkele militaire spoorlijn was aangelegd om Frankrijk in staat te stellen zijn troepen naar de Bel gische grens te brengen. De katholiek Poullet steunde de regeeringsontwer- pen met de verklaring, dat de vestingwerken men- schenlevens kunnen redden. De Europeesche verhou dingen zijn er niet naar om België tot ontwapening aan te zetten. België moet paraat blijven om een even- tueele inval af te slaan. Daarom zou het niet mogen volstaan met het herstel van de evsting Luik, maar een defensielinie dichter bij de Duitsche grens in het leven moeten roepen. Socialisten tegen elke uitgave voor versterkingen. Het Kamerlid Bologne verklaarde namens de so cialist: n, tegen elke uitgave voor versterkingen ge kant te zijn nu overal luide stemmen opgaan om zich tot voorstander van den vrede te verklaren. De wegen laten een zwaardere belasting dan C30 K.G. niet toe. Het gemeentebestuur van Kloostorburen (Gr.) heeft, met toepassing van art. 49 lid 1 van het Motor- cn Rijwielreglement,, alle wegen in die gemeente tot 1 April 1931 gesloten verklaard voo r motorrijtuigen met grooteren wieldruk dan 600 K.G. De Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland heeft zich naar aanleiding van deze beslissing tot Gedeputeerde Staten van Groningen gewend om op de ernstige gevolgen daarvan te wijzen, cn aan dit college verzocht, met toepassing van lid 3 van art. 49 van het Motor- en Rijwielreglement, te bevorderen, dat maatregelen worden getroffen, waardoor zoo spoedig mogelijk alle in de gemeente Kloosterburen aanwezige wegen, dio zulks toelaten, weer op de normale wijze voor automobielverkeer worden open gesteld. De politie verricht een derde arrestatie. De daders thans in handen? Zooals men zich herinnert werden de vorige week ter beschikking van de justitie gesteld een rijwiel handelaar uit de Hartenstraat, die ervan wordt ver dacht f 13.000 te hebben weggenomen uit de tasch van een loopjongen van een effectenkantoor op de Keizersgracht en een tweede rijwielhandelaar, die zijn bedrijf uitoefent in het Oosten van de stad. In verband met dezen diefstal heeft de politie thans een derde arrestatie verricht. Een compagnon van den rijwielhandelaar in Oost, die een zaak heeft in den omtrek van de Nieuwmarkt is nl. aangehouden onder verdenking van medeplich tigheid. De aangehoudenen blijven hardnekkig ontkennen, dat zij iets met de zaak te maken hebben. De politie is echter van meening, dat zij de daders thans in handen heeft. In een lompenpakhnis. Aanvaller in zijn eigen mes gevallen. Gisterenmiddag heeft in een lompenpakhuis aan de Kortebrandtstraat te Rotterdam een ernstige vecht partij tusschen twee mannen plaats gehad. liet ging tusschen den 55-jarigen voerman O. cn den eigenaar van het pakhuis, zekeren S., tusschen wio reeds sinds goruimen tijd een veete bestaat. Deze veete vindt zijn oorzaak in het feit dat O. in dertijd gearresteerd is wegens transitodiefstallen op aanwijzing van S. Deze laatste is echter toen ook met de justitie in aanraking gekomen en veroordeeld terwijl O. er met voorloopige hechtenis afgekomen is. Daarbij kwam nog dat tusschen beide mannen minnenijd bestond. Toen O. gisterenmiddag in niet geheel nuchtercn toestand in gezelschap van een vriend voorbij het pakhuis van S. kwam, zag hij dezen daar staan. Er vielen scheldwoorden en plotseling trok O. een mes en viel daarmee op S. aan. S. ontweek den aanval en daardoor kwam O. te vallen. Hij kwam zoo onge lukkig terecht dat het. mes, waarmee hij wilde ste ken, hem in het hoofd drong, terwijl hij in zijn val tevens nog een paar ribben brak De wonde door het mes toegebracht, was gelukkig van minder ern- stigen aard. De politie, die inmiddels gewaarschuwd was, bracht hom naar het politie bureau aan de Meerman straat, vanwaar echter overbrenging naar het zie kenhuis aan den Coolsingel noodzakelijk bleek. MEISJE TE ZANDVOQRT IN ZEE GELOOPEN. In een aanval van verstandsverbijstering. Door de oplettendheid van schelpenvisschers is Dins dagmiddag te Zandvoort een ongeluk voorkomen. Te on geveer drie uur zagen zij een meisje recht in zee loopen In minder dai> géén tijd was zij in de golven verdwenen De visschers bedachten zich echter geen oogenblik, doc-h begaven zich onmiddellijk te water en slaagden er in, de drenkelinge te grijpen. Zij brachten haar naar het politiebureau, waar familieleden haar hebben afgehaald. Het bleek, dat het meisje in een vlaag van verstands verbijstering heeft gehandeld. DOOR EEN VRACHTAUTO AANGEREDEN. Een 65-jarig man te Rotterdam gedood. Gisteravond is de. 65-jarige blikslager A. C. van Thuy- ne tc Rotterdam, terwijl hij op den Dord- sche straatweg met een handwagen reed, door een hem achteroprijdende vrachtauto aangereden. Met inwendige kneuzingen en een gebroken been is de man naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Tegen don bestuurder van de auto is proces-verbaal opgemaakt. De politie heeft het lijk, den handwagen en de auto in beslag ge nomen. Twee dooden, verscheidene zwaar gewonden. V.D. verneemt uit Kowno: Op den Siberischen spoorweg hoeft nabij het sta tion Myssowaja een botsing tusschen een posttrein en een goederentrein plaats gehad. Zeven wagons en beide locomotieven werden ver nield. Twee personen werden gedood en verscheidene ernstig gewond. Een 20-jarig meisje door drie bandieten uitgeschud en daarna bewusteloos aan den kant van den weg gelegd. Op klaarlichten dag heeft Maandagmiddag te circa 3 uur op den openbaren weg tusschen Esschen en Nieuwmoer (in Bclgic) een drietal bandieten de 20- jarige mej. Peeters uit Nieuwmoer, toen deze per fiets van Esschen op weg was naar huis, aangerand, uitge schud en aan den weg bewusteloos achtergelaten. De individuen, aldus meldt men aan de „Tel.', waren in een auto gezeten cn stopten toen het meisje na derde. Gewapend met een revolver eischten zij haar geld of haar leven. Het meisje had in het geheel 50 francs, die de onverlaten haar afnamen. Daarna mishandelden zij haar en sneden haar daarbij de ha ren van het hoofd, waarna zij het slachtoffer in be- wusteloozen toestand langs een sloot legden en ach terlieten. Daar is zij door voorbijgangers gevonden, die haar naar haar woning vervoerden. WASCH DROGEN BIJ DE KACHEL. Brand te Eindhoven. Angstig ontwaken. Gisternacht is in de Lijmbeekstraat te Eindhoven de j woning van de familie V. afgebrand. Een der bewonc- werd wakker tengevolge van den rook, die reeds ge hor i het huis vulde. Hij wekte onmiddellijk de huisgenoote die In allerijl in nachtgewaad naar buiten vluohttcn Al spoedig stond daarop het huis in lichte laaie. Het is j totaal afgebrand. De brand moet zijn ontstaan doordat waschgoed, dat by de kachel stond te drogen in brand is geraakt. I Een arbeider ernstig gewond. Men meldt uit Zwollerkerspel: Terwijl de knechten van den veehouder A. J. Poppe op de Vreugderijkerwaard binnenshuis werkzaam wa ren en daarbij gebruik maakten van den benzinemotor, kwam een van hen te dicht bij een drijfriem met hrt gevolg, dat hij werd gegrepen en naar boven gesleept. De andere knecht had de tegenwoordigheid van geest den motor spoedig stop te zetten, waarna hij *'\Jn col lega uit zijn benarde positie kon bevrijden. Het bleek dat deze zijn rechterarm had gebroken, tevens den pols van zijn andere hand, terwijl hij verder nog verschil lende andere meer of minder ernstige verwondingen had opgeloopen. De getroffene is naar het R.K. Zie kenhuis te Zwolle overgebracht. Heftige verwijten van liberalen en conser» t'even. Een overwinning voor do regt** ring verwacht Gisteravond is het debat over de arbeidsgeschillenwet in het Engelsche Lagerhuis voortgezet. Winston Churchill zoide, dat de groote privileges, die de vakvereenigingen verkregen haddon, misbruikt waren en dat het de bedoeling van de wet van 1927 geweest was om do betrekkingen van de vakvereenigir.g tot den staat vast te leggen, want do vakvereenlging was van karakter veranderd en meer en meer een wapen gewor den in de handen van een politieke partij. De regeering wilde dezen wantoestand nu nog verergeren cn zooals gisteren S3r John reeds uiteengezet had, een vrijbrief ge ven voor alle stakers en opruiers. Daartegenover stond In de wet geen woord van beveiliging van den conser vatieven of liberalen arbeider, dio zijn contributie be taalde en machteloos moest toezien, dat ook zijn bijdra gen werden gebruikt voor steun ecner bepaalde politie ke partij. Spr. verzocht het Huis dringend de regeering een lesje te geven en reeds het verlof tot tweede lezing te weigeren omdat het Huis en het vdlk niet gediend wa ren van partijdige wetten. Nadat de procureur-generaal herhaald had. dat het hoofddoel slechts was om den werkman niet het wapen te ontnemen, dat hij in de oeconomischen strijd niet ont beren kon, maar dat een algemeene staking met revolu tionaire of politieke oogmerken even goed onwettig zou blijven onder deze wet, zeidè de liberaal Burgin, dat geen. enkel lid dèr oppositie voor deze wet zou stemmen wan neer het de derde lezing was geweest, maar de liberalen vertrouwden dat er bij do artikclsgewïjzc behandeling gelegenheid zou zijn door het indienen van amendemen ten, die waarborgen in de wet te brengen, die despre kers der oppositie haden aangewezen als noodzakelijk. Pas als de regeering daarvoor niet te vinden zou zijn, kon de oppositie haar dwingen, doch voorloopig bestond er van liberale zijde geen reden om de tweede lezing te weigeren. Na deze verklaring twijfelde men in de wandelgangen niet meer, dat de regeering gister avond een voorloopige overwinning zou bchaUn. Do regcering wint. Bij de stemming over do vakvereenigingswet met 27 stemmen in de meerderheid. Nader wordt uit Londen geseind: In het Lagerhuis is dc motie voor de tweede lezing van de arbeidersgeschillenwet aangenomen met 277 te gen 250 stemmen. De regeering had dus een meerder heid van 27 stemmen. INDISCHE TELEGRAMMEN Tekort op den gewonen dienst van 77V2 milliocn. Aneta seint uit Batavia; Aan de M. v. A. op de Alg. Beschouwingen inzake de aanvullingsbegrooting voor 1931 is ren staat toege voegd van dc verwachte uitkomsten over 1930. Hier uit blijkt, dat de opbrengst der belastingen 125.250.000 minder was dan de raming, dc monopolies f560.000 meer, producten 127.100.0CO, minder bedrijven f 17.400.000, minder en div. 19S.OOO, meer opbrachten dan de raming, zoodat het totaal 1C3.200.000 minder is dan de raming, hetgeen vermeerderd met de ver hooging der zuivere uitgaven van 12 000.000 cn het geraamd tekort van 1270.000 een verwacht tekort dp den gewonen dienst vormt van f77.500.000. Twintig huizen op de helling van dc Sla mat vernield. Aneta seipt uit Seinarang: De Loc. meldt dat een windhoos 20 huizen verniel de op de Slamat-helling. Van het hotel Toewei, het herstellingsoord voor Tegal, is een deel van het dak weggeslingerd. Aan andere Europeesche huizen werd schade togebracht. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Petrus Herman Willem, zoon van Theo- dorus Folkerl Sinnige en Margaretha Johunna Ranke POLITIE. Gevonden: een deken. Algemeene kennisgeving. Heden overleed plotseling, tot mijne diepe droefheid, mijn innig geliefde Echtgenoot, de Heer Jacob Binnenwijzen, in den ouderdom van bijna 55 jaar. I. W. BINNENWIJZEN— Boelhouwer. Hilversum, 26 Jan. 1931. Laarderweg 178. De begrafenis zal plaats heb ben Vrijdag 30 Januari a.s., op de Noorderbegraafplaats te Hil versum. Vertrek van het sterfhuis half twee uur. gevraagd, met volledig pension, U Oude of Nieuwe Niedorp. Zondaj.; afwezig. Brieven met prijsopgaaf onder Ietter G, Bureau Schager Courant.

Schager Courant | 1931 | | pagina 3