Raad Wieringerwaard. Uw Kindje. öifi onze omgevsny. ANNA PAULQWNA Z IJ P E WIERINGEN LANGENDIJK BABSINGERHORN Algemeene Kissvereenipig van hal Hoogheemraadschap N.-H. Noorderkwartier schade veroorzaakt door verdachten met geweld de zaal uit te werken. Verschillende verdachten beschuldigden den heer Heu vel'van leugens, waardoor de president zeer verontwaar digd in 't algemeen waarsohuwde voor uitzetting uit de zaal, indien de desbetreffende verdachte zich niet be hoorlijk gedroeg. De heer Heuvel verklaarde voorts de zaal te hebben afgestaan aan de arbeiderstooneelvereeniging „Voor het Volk, door het Volk". Eenige personen, de heeren Visser en Syperda vormde het entreebureau. Toen het stuk al werd opgevoerd, kwamen de verdachten binnen; 7 uur was de aanvangstijd. Eerst werd geen herrie gemaakt. Hij had de heeren zien binnenkomen. Het was geen bin nendringen met eenig geweld, maar vergunning hadden zij niet van getuige. Dc heeren wensohten eerst bier en toen hun dit niet werd verstrekt omdat het nog geen pauze was, begonnen zy te schreeuwen en te slaan. Ge tuige deed daar zelf ook aan mee, omdat hij de onge- wenschte gasten buiten de deur wilde hebben. Volgens verdachten waren Heuvel en zijn kornuiten het eerst begonnen en droegen zij dus de schuld van het ge beurde. Ik kom wel meer laat, dat steekt niet zoo kra-ap, zeide verdachte Joh. B., volgnummer 7, op de desbetref fende vraag van den president. Daarop werd gehoord de heer Pi eter de Leeuw, landbouwer, die verklaarde, dat hij een kaartje voor de voorstelling had gekocht. Hij zag dat Visser de heeren verdachten naliep en hen om en treegeld maande. Betaling werd geweigerd. Er werd ver zocht om stilte of anders de zaal te verlaten, waaraan niet werd voldaan. De verdachten beweerden dat hun niet was verzocht om heen te gaan. De heer Jb. Visser, 'n 23-jarige arbeider te eBrkhout, was belast met A. Syperda om do entree's uit te geven en te controleeren. Tegen acht uur, terwijl het eerste bedrijf bijna was afgespeeld, kwamen de verdachten en deden of hun neus bloedde, toen getuige om entreegeld verzocht. Getuige herkende verschillende verdachten, o.m. Gebr. St. en Cornclis O. Verdachten ontkenden dat om betaling was gevraagd Verdachte no. 2, Cornelis B., zeide, dat indien zij fat soenlijk waren gebleven, verdachten dit ook zouden ge weest zijn. Vervolgens werd gehoord de heer A. Syperda, 'n 22- jarige arbeider uit Avenhorn, eveneens dien avond be last met de kaartjescontrole, welke getuige eeTst be zwaar had tegen den eed, doch later tot deze formeele handeling overging. Ook deze getuige verklaarde, dat de gevraagde entree niet was voldaan. Hij liep hen na en vroeg om toegangsgeld, doch dit werd geweigerd. Later begonnen zij rumoer te maken en riepen, dat zij hun geloof niet bespot wilden zien. De verdachten bleven bij hun ontkennende houding volharden. Ten slotte werd dc laatste getuige a decharge, de ge meenteveldwachter J. Leegwater gehoord, en deze ver klaarde dat het meer gebeurt, dat personen laat komen. Toen getuige binnenkwam, zaten Visser en Syperda bij de controle. Getuige zag verdachten naar het buffet loo- pen en hoorde bier commandeeren. Een der verdachten Joh. St. had gezegd: Dit stuk mag niet opgevoerd wor den. Het is krenkend voor ons katholieken. We belee- digen jullie toch ook niet! De heer Joh. St. ontleende dit, waarop de heer Leeg water repliceerde, dat hij toen St. had gewaarschuwd zioh kalm te houden. Verdachte Joh. St. beschuldigde alstoen den veldwachter van te staan liegen. Volgens den veldwachter stonden de jongens In de gemeente gunstig bekend. Vervolgens werden gehoord 5 opgegeven getuigen a decharge, te beginnen met den heer E. Loos, 18 ja.r land bouwersknecht te Spanbroek, die desgevraagd verklaar de geen personen bij den Ingang der zaal t8 hebben ge zien en niet was aangemaand om heen te gaan. Ver volgens den heer Dirk Syts, 19 jaar, uit Ursem, daarna Cornelis Ooijevaar. 21 jaar, boerenknecht Avenhorn; Ja- cob Ooijevaar. 22 jaar, boerenknecht te Grosthulzen, broe der van vorige getuige a decharge, en ten slotte Dirk Sys, landarbeider te Ursem, welke heeren verklaarden overeenkomstig de eerste getuige, doch de laatste ge tuige beweerde het w e 1 gehoord te hebben, dat was aangemaand de zaal te verlaten. De heer Officier het woord verkrijgende, tot het hou den van zijn requisitoir, vergeleek een der heeren ver dachten met Napoleon en zette voorts ten zijnen behoeve en van zijn medeverdachten, juridisch uiteen wat moest worden verstaan ondej* wederrechtelijk binnendringen: Dat wil zeggen, binnendringen zonder bevoegdheid en wanneer te voren het verbod tot binnenkomen was be kend gemaakt, waarbij de officier Noyon aanhaalde. In verband hiermede kwam de officier tot het voor gevallene te Berkhout op 8 December 1929 en stelde in het licht dat het hier de tooneelvereeniging was, die het recht had tot verbod om binnen te komen te geven. Het maakte niet uit, waar de controleurs zioh bevonden. Zij hadden entree gevorderd, dat was voldoende Dat verdachten beweerden dit niet te weten, noemde de of ficier kwajongensgedoe, alle debat onwaardig. Op het strooibiljet stond dat den geheelen avond entree werd geheven. Iedereen weet dit trouwens, zelfs 'n klein kind, laat staan een man van 32 jaar (Corn. Anth. B.) die zich onder do verdachten bevond. Uit alles bleek dat nood zaak bestond om entree te betalen. Voorts crltiseerde de officier het optreden van verdachten, hun verzoek om bier en de protesten tegen het stuk. Het was te doen om den boel op stelten te zetten. Dat niemand op tijd kon komen was een kwajongensachtig foefje. Zij durven blijkbaar hier voor hun principe niet uit te komen, doch dit moesten zij zelf maar weten. Het ware flinker ge weest indien zij de consequentie van hun daad hadden aanvaard. Ten slotte achtte de officier het feit, dat van erastigen aard was, wettig en overtuigend bewezen en verderde f 50 boete subsidiair 50 dagen hechtenis tegen ieder der verdachten. Nadat verschillende verdachten als nog hun meening hadden kunnen luchten, werd het onderzoek in de zaak gesloten en de uitspraak bepaald op a.s. week Dinsdag. Dinsdagmiddag half drie vergaderde de Raad vol tallig onder leiding van Burgemeester Haringhuizen, tevens secretaris. De notulen der vorige vergadering worden na voor lezing onveranderd vastgesteld. Medsdeelingen. Dat de heer A. Keesman zijn benoeming als lid van het Armbestuur heeft aangenomen. Ook de andere heeren, die benoemd zijn in diver se commissiön tot wering van schoolverzuim e.d. hebben zich dezo benoeming laten welgevallen. Mededeeling van God. Staten dat dc beslissing be treffende de begrooting is verdaagd. Inmiddels kan over de helft worden beschikt. In verhand met de kanalen StolpenSchagen— Kolhorn berichten Ged. Staten de erkenning der bij drage ad f200 per jaar tot 1069. Er volgt nog nader bericht, wanneer de eerste bijdrage moet worden vol daan. De bijdrage is verschuldigd op den dag dat met het werk een aanvang wordt genomen. Wethouder Koster vraagt: Wanneer is dat nu? Begint dit al wanneer men begint met het maken van bestekken enz., of wanneer men met graven be gint. Voorzitter zegt, dat 't ontwerpen der plannen nog niet is de uitvoering, Om een afdoend antwoord te geven, zouden de desbetreffende stukken ingezien moeten worden, doch de verwachting is dat het zal ingaan zoodra met graven wordt begonnen. Dit is ook de meening der Raadsleden. Moeder, Uw kindje zal U niet half zooveel zorg geven als het huidje maar droog houdt met Purolpoeder en rle branderige, of stukgaande plekjes behandelt met Purol. Dit verzacht dadelijk en geneest spoedig. Purol en Parolpoeder zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Van den heer N. Eriks, die zich hier als timmer man heqft gevestigd, is een verzoek ingekomen om ook voor' eventueele gemeentewerken in aanmerking te mogen komen. Goedgevonden wordt om hem evenals de anderen daarvoor in de gelegenheid te stellen. Ook is ingekomen een verslag van de vergadering van de op 4 Dec. jl. gehouden vergadering van den Vleeschkeuringsdienst Barsinegrhorn. Dit wordt voor kennisgeving aangenomen, met de opmerking van den Voorzitter, dat nog nimmer af schriften zijn ontvangen van genomen besluiten in de commissievergaderingen, wat ook reeds door den heer Koster in die bijeenkomsten onder de aandacht is gebracht. Dit toch was besloten en nog nimmer is daaraan voldaan. Ook de overige leden vinden dit niet goed. Ged. Staten deelen mede, dat bij hen inzake het Raadsbesluit betreffende het strooraleveringscon- tract met het P.E.N. geen aanleiding bestaat tot op merking, zoodat dit contract met het P.E.N. kan wor den aangegaan en wat dan ook reeds is geschied. Verder wordt door Ged. Staten een wijziging voor gesteld op de verordening van heffing van opcenten op de personeel© belasting en wel om de 6 en 12 op centen te vervangen door 7 opcenten. Het blijkt, dat gelijke opcenten geheven moeten worden, zoodat op alle aanslagen 7 opcenten komen. Besloten wordt daaraan te voldoen. De heer P. Visser vraagt, hoe de personeele belas ting wordt geregeld en vindt het niet goed, dat b.v. de paarden daarop nog voorkomen. Voorzitter zou hierop willen antwoorden dat de menschen dan de paarden maar niet moeten opge ven. De begrooting is terug ontvangen met enkele op merkingen, allen van adn^nistratieven aard, het geen niet van invloed is op het totaal bedrag. De begrooting zal overeenkomstig worden gewij zigd. Ook zijn van Ged. Staten nog ontvangen de stuk ken betreffende het verstrekken van steun aan ak kerbouwers. B. en W. hebben het eens nagegaan, doch gelooven niet dat in onze gemeente personen daarvoor in aanmerking komen. Er is trouwens geen enkele aanvraag ontvangen. B. on W. stellen daarom voor de stukken voor kennisgeving aan te nemen. De heer Visser vraagt, of hierop nog terug kan worden gekomen, waarop Voorzitter toestemmend antwoordt. Komt er b.v. een aanvraag, kan er een vergadering worden belegd. Tenslotte is nog een circulaire ontvangen van Ged. Staten inzake een ontwerp verordening van het Hoofd van den Plantenziektenkundigen Dienst, be treffende rupsenplaag. Deze circulaire is nog niet door B. en W. behandeld, alzoo voorloopig aange houden. Hierna volgt benoeming van een tijdelijken ge meente-opzichter. Zooals de heeren weten, aldus Voorzitter, hebben wc met toestemming van Dijkgraaf en Heemraden van het Hoogheemraadschap tijdelijk den heer Nicolai gehad, echter mot dc bepaling, dat verlenging was buitengesloten. We zullen dus nu een andere moeten kiezen. We meenen erkentelijkheid te moeten betui gen aan den heer Nicolai voor de uitstekende dien sten ons bewezen en tevens dank te zeggen aan het bestuur van het Hoogheemraadschap. B. en W. stellen nu voor den heer Kooister te be roemen als tijdelijk opzichter op hot salaris zooals dit, voor den opzichter is vastgesteld en ingaande 1 Januari 1931. De heer P. Visser vraagt of eerst niet aan het Pol derbestuur gevraagd moet worden. Dit vindt Voorzitter wel goed, doch we kunnen hem dan benoemen behoudens goedkeuring van het Pol derbestuur. Dc heer Visser meent, dat dan tenminste niet op de zaak vooruitgeloopen wordt. Dc heer Blaauboer had dezelfde opmerking willen maken. De heer Speets vraagt of B. en W. tevreden zijn over dc reeds gedane werkzaamheden van den heer Kooister. Voorzitter zegt dat hij nog niet in dienst is geweest der gemeente, zoodat we hierop niet kunnen antwoor den. De hoer Kooister wordt benoemd. Enkele af- en overschrijvingen tot een bedrag van f 1227.12, hetwelk gedekt kan worden uit den post on voorzien, worden goedgekeurd. Volgende punt is onderhandsche verpachting ter rein achter dc begraafplaats, waarvoor de vorige ver gadering geen liefhebbers waren. Thans zijn er drie aanvragen. De heer Jb. Zeeman wil het hebben voor f25 alleen of voor f20 wanneer hij een gedeelte aan anderen moet afstaan. B. en W. willen, om ook de andere twee ter wille te zijn, het geheel verhuren aan Zeeman voor f20, met de bepaling dat A. Rob en K. Broers elk 1 snees van hem krijgen voor f 5 per snees. Na eenige discussie aldus besloten. Van den heer H. Slikker is een verzoek ingekomen om de pachtsom van het Sportterrein van f175 terug te brengen op f75, omdat het perceel veel kleiner is geworden, doordat, 't hek meer achteruit is geplaatst dan aanvankelijk de bedoeling was. Do heer Blaauboer merkt op dat de afspraak toch was dat achter het hek 1 Hectare zou overblijven. Voorzitter licht toe dat dit door verschillende om standigheden noodig was. Er was nu nog 7650 M2. achter het hek over. Na hierover eenige oogenblikken in comité te zijn geweest, wordt door B. en W. voorgesteld om Slik ker tegemoet te komen door het met f35 te verlagen en vast tc stellen op f 140, waarvoor hij dan heeft 3/4 land, benevens het gehccle sportterrein. 1Al len voor. Tevens wordt goedgevonden voor het geval de heer Slikker bezwaar maakt, dat hij dan ontheven kan worden van het gehccle terrein. Verder wordt nog door B. en W. voorgesteld om het schoolgebouw met gymnastieklokaal te verzeke ren tegen brandschade voor de. kosten, n.1. f 5S500. Na eenige bespreking hierover wordt besloten om het te verzekeren voor f50000.bij den beganen grond af. De firma Knegt die contract heeft gesloten met de vereeniging van Ned. Gemeenten, heeft aange boden voor 20 cent per wille en 25 cent voor den in ventaris. Alzoo besloten. Bij de rondvraag informeert de heer C. Blaauboer naar het salaris van den opzichter bij de nieuwe school. Voorzitter licht toe dat hij op voorstel van den heer Saai is aangesteld voor den tijd van 4 maanden f 175 per maand. De heer Blaauboer vindt dit nog al gevaarlijk van B. en W., want veronderstel dat we eens 8 weken vorst hadden gehad, dan zouden we evengoed moeten uitbetalen. Spreker had er verleden herfst al voor ge waarschuwd om met den bouw tc wachten tot het voorjaar en het spijt hem dat hiermede geen rekening is gehouden. Voorzitter zegt dat men niet anders heeft kunnen handelen. We hebben gelukkig geen vorst gehad, zoo dat men steeds heeft kunnen werken. Verder vraagt dc heer Blaauboer of er bliksemaf leiders geplaatst zullen worden. Dit zal geschie den. Hierna volgt sluiting, waarna men nog in comité gaat voor enkele mededeelingen. Bectificat'o. Volgens ons bericht over het auto-onge val aan de Spooi'buurt werd Simon Koster overreden. Dit is niet juist. Het slachtoffer was het dochtertje van den heer S. Koster. B. en W. verleenden vergunning aan C. Koopman tot het bouwen van een boerderij aan den Zuiderweg, en aan J. N. van Wees tot het bouwen van een woonhuis aan den Meerweg. VAN EWIJCKSLUIS. Het zal aan velen bekend zijn, dat de sluis, welke bij den Oosthoek in het kanaal Aartswoud-Oostpunt is aangebracht, nog steeds open lag en hierover nog geen brug was gelegd. Omstreeks Nieuwjaar nu is de firma Swartbouw tc Schiedam, aan wie den bouw dezer brug was opge dragen, hiermee aangevangen. De te voren gereed gemaakte deelen zijn toen aangevoerd en ter plaatse verder gemonteerd. Deze afwerking is weliswaar nog niet gereed, doch toch wel reeds zoover gevorderd, dat eenig inzicht kan worden verkregen, van wat hier zal worden gewrocht. De thans in aanbouw zijnde brug, een ophaalbrug met twee kleppen, zal door middel van een motor worden bediend. De constructie der brug is, voor zoo ver de sluiting hiervan betreft, geheel nieuw en wordt hier voor het eerst in Nederland in toepassing ge bracht, Het gebezigde principe berust n.1. geheel op in elkaar grijpende wrijfvlakken, waarvan het moei lijk valt in een kort bestek en zonder schema eene juiste uiteenzetting te geven. Daarom zij hier slechts medegedeeld, dat alles perfect in elkaar past. De geheele lengte der brug zal bovengronds on geveer 12 Meter zijn, waarmee de sluis, die eene door- vaartwijdte van 10 Meter heeft, dus ruim wordt over spannen. De breedte van het brugdek is 5.20 Meter, waarvan het rijvlak 3.30 Meter inne-emt, terwijl zich aan beide zijden hiervan een trottoir van 0.95 meter bevindt. Een ijzeren hekwerk sluit het brugdek aan de zijden af. Eenigszins vreemd doet het aan, dat bij open stand der brugkleppen, aan de Westzijde het brugdek een stuk boven de trottoirs uitsteekt, terwijl aan dc Oostzijde het omgekeerde het geval is en de trottoirs dus vooruitschieten. Men zal echter begrijpen, dat dit mede tot het gevolgde principe behoort. Bij gesloten stand grijpt alles dan ook netjes in elkaar. Ter weerszijden van de brug bevinden zich in de landhoofden flinke kelders, waarin de brugstaarten verborgen zijn. Aan deze staarten wordt weer de bal last bevestigd, welke voor het behoud van het even wicht noodig blijkt te zijn. In het Oostelijk landlioofd is vorige week Donder dag bovendien nog de betonvoeting gelegd voor het bedieningshuisje, waarin de motor zal worden ge plaatst. De houw van dit huisje is opgedragen aan den heer P. Tuin te 't Zand. GEMEENTE ANNA PAULOWNA Geboren: Petrus Adrianus Cornelis, zoon van C. van Diepen en M. M. J. van den Bürg; Joannis Lourentius, zoon van H. M. van den Barselaar en J. J. Warmerdam; Maria Klazina Elisabeth, dochter van W. G. Philipsen en M. K. O. Morgenroth. Ondertrouwd: W. C. Lameree en M. A. Schenk; M. Kinsbergen en M. A. Kos. Lcop der bevolking. Ingekomen: Mej. J. M. A, van Veen van Lisse; J. A. N. Kifet van Leiden; J. M. Stuifbergen van Limmen. Namens de N.V. Gebr. van Zonneveld en Philippo te Sassenheim, is in het Café-Rest. „Brinkmann" te Haarlem door het Architecten-bureau Lohmann en Ponsen te Sassenheim en te Leiden aanbesteed, het bouwen van een bloemibollenhuis tnet bijbehoorende werken aan den Schagerweg te Zijpe. Er waren 24 gegadigden, die als volgt hadden inge schreven: H. Frecke, Den Helder f 50.000; J. P. van Os, Den Helder f 47.800; C. Goes, Haarlem f 47.000; C. Bot, Haarlem f 47.000; W. A. Ran, Den Helder f 46.910; A. Dienaar, Den Helder f 46.830; H. Hagen, Den Helder f 46.230; C. Hoornsman, Julianadorp f 46.090; fa. Blan ken en Lodder, Nieuwe Niedorp f 45.990; D. Kaaij en Zonen, Leiden f 45.890; Gebrs. Pelt, Den Helder f 43.890; C. Hoogvcrst en Kemper, V/armenhuizen f 43.800; f. Kleijne en EJeeker, Assendelft f 42.500; Gebr. Seegers, IJmuiden (Oost) f 42.465; fa. Doedens en Schilder, 't Zand f 42.324; C. Kloosterboer, Broek op Langendijk f 41.600; E. Bellnart, Haarlem f 39^50; Gebrs. van Breda, Sassenheim f 38.980; P Doorn, St.- M-aartensbrug f 37.496; H. Balder. Alkmaar f 37.313; Th. Reeuwijk, Sassenheim f 36.363; H. J. Oppenkamp, Haarlem f 36.347; fa. J. Kes, IJmuiden f 33.950; Gebr. Stikvoort, Leiden f 32.975. Het werk is aan de laagste inschrijfster opgedragen. 'T ZAND. Op Zondag 8 Februari komt de tooneel ver een'ging Excelsior van Spoorbuurt, Anna Paulowna bij den heer' Sch rieken alhier met het tooneel stuk: „Met verlof" spel in 3 bedrijven. Gezien het vorig jaar door voorn, vereen, alhier gele verde spel, kunnen wij een bezoek zeer zeker aanbevelen OUDESLUIS. Naar wij vernemen heeft de heer Buisman alhier het plan opgevat, op 15 Februari a.s. een gemaskerd bal te houden en daarvoor fraaie kunstvoorwerpen als prijzen beschikbaar te stellen. Een en ander wordt nog nader per advertentie in dit blad bekend gemaakt. SCHAGERERUG. De vorig jaar opgerichte gemengde, zangvereeniging „Kunst na Arbeid", directeur dc heer P. Grin Jr., heeft besloten, deel te nemen aan het concours dat begin Juni a.s. te Dicmcn zal gehouden worden. PETTENERKLUFT. Dezer dagen geraakte de heer K. met zijn melk- auto, geladen met bussen melk, te water in de Egale- mentsïoot. Zooals te begrijpen is, kostte het veel moeite de zaak weer op het droge te brengen. Van de melk is een gedeelte verloren geraakt. De chauf feur wist zich te redden. Filmavond. In de zaal van den heer II. de liaan vond Woens dagavond de aangekondigde filmavond plaats van wege de Vereeniging van M.U.Z. Personeel (V.V.M. P.) Aan de uitnoodiging van deze vereeniging om deze vertooning bij te wonen, was door velen ge bruik gemaakt,Zooals wij reeds eerder berichtten, zou ditmaal de bedrijfsfilm van de Philipsfabrieken te Eindhoven vertoond worden. Deze alleszins goed geslaagde opname gaf een uitstekend beeld en indruk van de machtige indu- sctrie die in het Zuiden des lands aan duizenden ar beiders en arbeidsters werk verschaft. De heer Noó van de Philipsfabrieken, lichtte deze film op aangename wijze toe, waardoor de waarde van het vertoonde in ruime mate werd verhoogd. De voorzitter van de V.V.M.P. heette bij den aan vang alle aanwezigen hartelijk welkom en had aan het einde de aangename taak een woord van dank tot den heer Noé te snreken. liet was een in alle op zichten geslaagde avond en ongetwijfeld zijn allen hoogst voldaan huiswaarts gegaan. Voreeniging tot bevordering van het on derwijs.; In de Dinsdagavond jl. gehouden bestuursvergade ring der Vereeniging tot bevordering van bet onder wijs op het Oostelijk deel van Wiel ingen, werd we gens bedanken van den heer J. A. Snoyink voorloo pig tot voorzitter gekozen de heer V. Koorn. Behoudens het bespreken van eenige aangelegen heden van internen aard, werden verder geen be langrijke dingen ter tafel gebracht of besluiten ge nomen. Alleen werd nog de rekening en verantwoor ding van het gehouden St. N'icolaasfeest vastgesteld. Van de Zuiderzeewerken. Hoewel, zooals wij reeds mededeelden, het in de bedoeling ligt om halfFebruari de Zuiderzeewerken wederom ten volle aan te vangen, zijn nu reeds eenige werkzaamheden naar buiten gebracht en gaan werken. Verkeerde teestanden bij de Heide Maat schappij. Om wat vlugger bij 't werk te komen, gingen vele ploegen arbeiders met een vlot over het zoogenaamde afwateringskanaal. Doordat het vlot niet heel goed is gebouwd bij gebrek aan degelijk materiaal, ge beurde het jl. Dinsdag clat toen 7 man over wilden steken, het vlot kantelde én allen te water geraak ten. Een der personen kon slechts met veel moeite worden gered. Na verloop van tijd moest een andere ploeg met hetzelfde gevaarlijke vlot oversteken. Zij ondergingen het lot van hun voorgangers en kwamen in het water terecht. Op deze wijze moesten 17 men schen des avonds nat en verkleumd naar huis toe. Wij meenen niet te mogen nalaten van een en ander melding te maken, waar hier menschen- ievens mede gemoeid zijn. Het is o.i. de zedelijke plicht der Heide Maatschappij verbetering aan te brengen. ZUIDSCHARWOUDE. Het Bestuur van de Banne Zuidscharwoude heeft een vergadering van stemgerechtigde ingelanden bij elkaar geroepen ter bespreking van het punt: vast stelling salaris van den te benoemen secretaris-pen ningmeester. Bij mcnschenheugenis is het zeker wel niet voor gekomen dat door de banne een vergadering werd gehouden om de stemgerechtigde ingelanden te hooren. NOORDSCHARWGUBE. Op initiatief van het Witte Kruis is een vereeni ging voor huisverzorging opgericht. Het bestuur bestaat uit de dames Mevr. Eecen, Oudkarspel, Mevr. Frielink en Mevr. Staal, Noord- scharwoude, Mevr. Dijkhuizen, Zuidscharwoude, en Mevr. Donner, Broek op Langendijk, terwijl Zr. Fal- kema als adviseerend bestuurslid is gekozen. Ook uit deze gemeente zijn eenige werkloozen door tussohenkomst van het gemeentebestuur te werk gesteld aan de Zuiderzeewerken. In samenwerking met Zuidsoharwoude en Oudkarspel rijde er dagelijks een autobus naar Kolhorn. OUDKARSPEL. Toen Woensdagmiddag de heer Meijer uit Noordschar- woude per auto naar huis reed, was hij genoodzaakt uit te wijken voor een op straat spelende jongen, met gevolg dat hij met de auto in aanraking kwam met da melkwagen van den heer Kamp. Gelukkig was er geen melk in den wagen, zoodat de schade zich beperkte tot wat materieels schade aan den wagen. Aan G. Scholten is door B. en W, dezer gemeente vergunning verleend tot het bouwen van een woon keet te Kolhorn. B. en W. hebben aan de Afd. Kolhorn van den Bond voor Staatspensionneering vergunning ver leend tot het houden eener loterij. Naar wij vernemen organiseert de Voetbalvereeni- ging „D.E.S." alhier een feestavond in café Dekker op 1 Februari a.s. Aan dézen avond zijn verschil lende attracties verbonden, terwijl o.a. een tooneel- stukje zal worden opgevoerd. Ledenvergadering van de Algemeene Kiesvereeniging van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorder kwartier. Deze vergadering werd dit jaar gehouden in Hotel De Doele te Purmerend in overeenstemming met den geuiten wensch, om afwisselend in verschillende plaat sen de ledenvergaderding tq houden. De voorzitter, de heer K. Brecbaart te Kolhorn, heette de aanwezigen welkom en hoopte op zakelijke en prettige besprekin gen. De notulen der vorige bijeenkomst werden door den secretaris, den heer Du Burck, voorgelezen en ongewij zigd vastgesteld. Voor de uitvoerige en correcte weer gave ontving de steller een woord van dan«. Door den heer Du Burck, die tevens penningmeester is. werd rekening en verantwoording gedaan, waaruit bleek, dat ontvangen was bijna f 50Ö. Een en ander werd nagezien door een commissie, bestaande uit de heeren C. Uitenhuis te Broek in Waterland en G. Ha remaker te Koog aan de Zaan. Bij monde van den heer Uitenhuis verklaarde de commissie alles in de beste orde te hebben bevonden, bracht hulde aan den penningmeester voor zijn accuraat beheer en stelde voor hem te dechargeeren. Onder dank van den voor zitter besloot de vergadering hiertoe. Bij acclamatie werden de aftredende bestuursleden, de heeren K. Breebaart te Kolhorn, J. du Burck te Zuidscharwoude en H. S. Eriks te Petten als zoodanig herkozen. AM en namen met dankbetuiging^deze benoe ming aan. Daarna werden versohillende zaken besproken, het Hoogheemraadschap betreffende. Herinnerd werd nog eens aan den uitslag der vorige verkiezing voor Hoofd ingelanden en hun plaatsvervangers en het succes, dat de Kiervereeniging daarbij had te boeken. Aangespoord werd, om met deneefden ijver voort te gaan, opdat bij de volgende verkiezing moge blijken, dat men bij de samenstelling van het Bestuurscollege van het Hoog heemraadschap in het geheel niets meer wil weten ven. de partijpolitiek. In dit verband werd de wenschelijk- heid bepleit, dat het aantal leden nog grooter wordt; de contributie is daarvoor geen bezwaar, daar die zeer laag Is. Nog werd bevreemding uitgesproken over de toezeg ging van het Hoogheemraadschap, om bij te dragen aan het onderhoud van den nieuwen Zeedijk. Daaruit ont spon zich een discussie over do taak van het Hoogheem raadschap ten aanzien van de verbetering en moderni seering van wegen, de lasten, welke daardoor drukken op de ingelanden, terwijl die wegen door autohoudera uit de heele provincie worden gebruikt; verder, de al- of niet wenscheüjkhcid en mogelijkheid van de omzetting van het waterschap in een wegschap, de dubbele belas ting die de eigenaars (en vaak niet de kapitaalkrachtig ste) moeten betalen, kortom de noodzakelijkheid, dat het Hoogheemraadschap blijft bij zijn taak, die het als wa terschap heeft uit te voeren, opdat geen lasten zijn te dragen voor anderen, die in de genietingen deelen van de verbeteringen, door anderen betaald. Al deze vraag stukken eischen van de afgevaardigden der Kiesvereeni ging inzicht en studie. De heer Haremaker maakte zich de tolk der vergade ring den Voorzitter dank te brengen voor zijn leiding, zijn welwillendheid weer het voorzitterschap te aanvaar den, en het uitspreken van den wensch, dat het hem nog lang gegeven moge zijn met denzelfden ijver de belangen voor te staan. Met een woord van dank, ook voor de vriendelijke wcoredn van den heer Haremaker, sloot de Voorzitter daarop de bijeenkomst.

Schager Courant | 1931 | | pagina 6