nette Waschvrouw, WIERINGERWAARD BARSINGERHORN W1ER1NGE N NIEUWE NIEDORP De roofoverval v Autobusverbinding Helde r—K o 1 h o r n. Tariefonderhandeiingen met Duitschland. Bloedige botsingen in Tsjecho-Slowakije. Overblijfselen van schipbreuk uit de 17de eeuw. „Rsraarque en de werkelijkheid". Trein botste tegen vracht auto met dynamiet. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Advertentiën. Exportzaak Fondsgeld der Slachtvarkens verlaagd tot f 1.00 per stuk. Huishoudster. De heer Pieterse dankte aan het einde van den avond de toehoorders voor de belangstelling en de Heldersche vrienden voor hun medewerking. Na het zingen van Ps. 103 vers 1 sloot de heer Moo- lenaar met gebed. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Jacob, zoon van P. Kersloot en M. Wij- ker. Helena Antje, dochter van K. Heijboer en T. Cornelissen Jan Coenraad, zoon van Jac. Geerligs en T. Koster. Getrouwd: S. J. Kroon en J. E. Leek. Overleden: C. Glasbergen, oud een maand, zoon van N. Glasbergen en J. Doef. Loop der bevolking. Ingekomen: A den Broeder van Den Helder; P. Winnubst van Noordwijkerhout. Vertrokken: G. Rijpma naar Spaarndam; R. Booms- ma en gezin naar Beemster; A. C. Visser en gezin naar Bussum; A. Bakker en gezin naar Haarlem; J. A. W. Roosen en gezin naar Den Helder. Blijkens een in dit nummer voorkomende adver tentie staat er voor biljartliefhebbers weer een mooie avond te wachten. Prof. Koehof, geen onbekende voor ons, komt nl. a.s. Zondag zijn proeven van bekwaam heid weer laten zien. Voor de benoeming van een onderwijzeres aan de O. L. School alhier is door B. en W. de navolgende voordracht opgemaakt: 1. Mej. A. Boerendans te Barsingerhorn: 2. Mej. J. M. Janssonius te Noordscharwoude; 3. Mej. M. Ver- heus te Alkmaar. De dienstplichtige F. J. Luider der lichting 1928, be- hoorende tot het Ie Regiment Huzaren, is opgeroe pen om op 7 September 1931 te Amersfoort voor den tijd van 20 dagen voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen. Vanaf de Haukes is men begonnen met het aan- fbggen van een telefoonverbinding naar Sluis I in den Wieringermeerpolder. In het daar binnenkort te (bouwen postkantoor wordt het ondergebracht. Dinsdag heeft de verhuring plaats gehad va.n twee per- ceelen weiland voor den tijd van 1 jaar, voor rekening van de gemeente. Eeide perceelen genaamd de Voorste en Achterste Vlas, ter gezamenlijke grootte van 3.46.7 H.A. zijn gehuurd door J. Bras voor de som van f 535. ARRESTATIES. Uit alles blijkt dat het onderzoek inzake den* in braak bij den heer Schoorl met kracht wordt voort gezet. Daarop wijst ook wel, dat de belooning voor goede inlichtingen is verhoogd van f 1000.tot f 1500.—. Het gevolg is, dat er ook wel inlichtingen binnen komen en verschillende sporen worden gevolgd door de aan het werk zijnde rechercheurs. Vele geruchten deden hier dan ook begrijpelijkerwijze reeds de ronde, maar die berustten hoogstwaarschijnlijk op fantasie of althans losse gronden, zoodat we daarvan geen melding wilden maken. Wel kunnen wc nu mededeelen, dat Dinsdag een man, die als verdacht van de misdaad te Amsterdam was gearresteerd, naar Nieuwe Niedorp is overge bracht en met de familie Schoorl is geconfronteerd. Dit leverde echter niets op en het slot was dat geen motieven waren den man langer vast te houden en dat L;j dus in vrijheid werd gesteld. Profest van de Middenstandsvereeniging te Schagen. -r- Behandeling voor den Raad van State. Gistermorgen diende te Den Haag voor de afdeeling van den Raad van State voor geschillen van bestuur, de concessieaanvrage van dc autobusonderneming H. J. en H. Naastcpad te Den Helder, inzake een ver binding Den HelderAnna PaulownaWieringer- waardKolhom. De Middenstands-Vereeniging te Schagen protesteert tegen deze lijn, daar zij de tegen woordige verbinding via Schagen voldoende acht. Deze verbinding per autobus van Kolhorn naar Schagen en dan overstappen op den trein Schagen Den Helder vordert volgens de tegenstanders niet alleen een grooten omweg, maar, gezien de slechte aansluiting ook veel te veel tijd. De kern van de kwestie is of het wegenplan van den toekomstigen Wieringermeerpolder naar Schagen dan wel naar Den Helder zal worden door verbonden. Ged. Staten van Noord-Holland hebben afwijzend beschikt op de concessie-aanvraag van Naastepad en thans is de kwestie aan den Raad van State voorgelegd ter verdere beoordeeling. Als gemachtigde voor de Schager Middenstands vereeniging trad op Mr. J. A. E. Buiskool. Verschillende berichten. Conferentie in Den Haag aangevangen. Gistermorgen half twaalf zijn in de vergaderzaal van het departement van Buitenlandsche Zaken te Den Haag de besprekingen aangevangen tusschen Nederlandsche en Duitsche gedelegeerden over de invoerrechten. De vergadering wordt geleid door den Minister van Staat, dr. H. C o 1 ij n. De economische onderhandelingen droegen, zooals verwacht werd, en ook in de bedoeling heeft gelegen, een algemeen karakter. De Duitsche delegatie schijnt geen bepaalde plannen of voorstellen ter conferentie tf hebben medegebracht; tot nu toe moeten de bespre kingen zich grootcndcels bepaald hebben tot een meer algemeene beschouwing van de economische verhou ding tusschen beide landen. Het is dan ook zeer waar schijnlijk dat do besprekingen reeds vandaag zullen afloopen. Op verzoek van den voorzitter der Neder landsche commissie, den heer dr. H. Colijn, zijn dc deelnemers van beide landen overeengekomen over het behandelde vooralsnog het stilzwijgen te bewaren. Geen al te hooge verwachtingen? Wij lezen in „Het Volk": Na hier en daar in de desbetreffende kringen ons licht te hebben opgestoken, meenen wij te moeten waarschuwen, dat men zich van het resultaat var. deze besprekingen geen te hooge verwachtingen moet maken. Niets zou tot grootere teleurstelling leiden, dan een schromelijke overschatting van de beteekenis der besprekingen. Wie als resultaat daarvan (gouden) bergen mocht verwachten,. zou na afloop van de besprekingen wel eens tot de ervaring kunnen komen, dat hij slechts enkele zandkorrels in de hand heeft gekregen. Voorts is er eenige reden om te verwachten, dat het vrij geruimen tijd zal duren voordat het resultaat der besprekingen kan worden geboekt. Vermoedelijk zullen de eerste besprekingen slechts het karakter hebben van een uitwisseling van ziens wijzen en als deze uitwisseling heeft plaats gehad is het geenszins uitgesloten, dat de besprekingen zul len worden, verdaagd, om, nadat de afgevaardigden met haar onderscheidene regeeringen overleg heb ben gepleegd, te worden hervat. IN BRAND GERAAKT. Een meisje aan de gevolgen overleden. Een zestienjarig meisje, L. C. B. M genaamd, liep gisteren in de ouderlijke woning aan den Luthersche Burgwal te Den Haag dicht langs een brandend petro leumlampje, ten gevolge waarvan de kleeren van het meisje in brand geraakten. De hulp van de ijlings toe schietende verschrikte huisgenooten kon niet voorko men, dat het kind verschillende brandwonden aan het lichaam bekwam, zoodat zij naar het ziekenhuis Zuid- wal moest worden vervoerd. Daar is de ongelukkige in den afgeloopen nacht overleden. BRAND. Een koe en een paard verbrand. Te Twijzel (Fr.) is gisteren de boerenhuizinge van de heeren Wiersma afgebrand. Een koe en een paard kwa men in de vlammen om. Met meeïte werd de 75-jarige Wiersma gered. Tusschen communisten en gendarmen. Wolff meldt uit Dux (Boherae): Daar de communistische partij op een plein al hier een groote protestbetooging tegen de werk loosheid op touw had gezet, had de gendarmerie alle toegangswegen naar Dux afgezet. Een troep van 150 betoogers onder leiding van se nator Stransky (comm.) wilde den toegang forceeren. Toen Stransky poogde den commandant der gen darmerie-af deeling zijn karabijn te ontrukken, ont stond een botsing. Do gendarmen losten vier schoten, waardoor een betooger gedood en zeven gekwetst werden. Zij arresteerden Stransky. De menigte ging daarop uiteen Des avonds is nog een der gewonden aan zijn kwetsuren overleden. Later uit Eger (Boheme): Gistermiddag poogden, duizenden communisten uit het district naar Eger op te rukken. Ofschoon de gendarmerie alle toegangswegen naar de stad had afgezet, wisten 200 k 300 betoogers bin nen te komen, waar zij met hun partijgenooten uit Eger een demonstratie op de markt hielaen. Uit vrees voor relletjes sloten alle winkeliers hun zaken. De politie arresteerde 15 personen wegens weer spannigheid cn opruiing. De rust is hersteld. Geraamten gevonden bij Perih. Vermoe delijk van de bemanning van de „Gouden Draak." Reuter seint uit Perth (Australië): Bij de monding van de rivier de Moore, 80 kilome ter ten Noorden van Perth, zijn menschelijke geraam ten in oud-e doodkisten gevonden, welke van 1618 tot 16i8 zijn gedateerd. Men denkt dat deze geraamten af komstig zijn van de leden der bemanning van een Nede-rlandsch schip, de „Gouden Draak", dat met 78.000 florijnen aan boord, op deze kust schipbreuk leed. De „Gouden Draak" was een handelsschip, dat van Nederland uit op Oost-Indië voer. De ondergang der 68 schipbreukelingen, die den schat in veiligheid hadden gebracht, is steeds een raadsel gebleven. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Terdood veroordeelde neemt de vlucht. Hij ontspringt den dans. Uit Stamboel: Het blad Akohim meldt: Ismaël Ogloe Hussein, een der terdoodveroordeelen wegens den op stand in Menemen, is ontvlucht op het oogenblik, toen hij bij de galg aankwam. Hij sprong tusschen de soldaten door en kon te mid den van de menigte niet worden teruggevonden. De lijken der 27 tereohtgestelden heeft men als af schrikwekkend voorbeeld een paar uur in verschillende deelen der stad aan de galgen laten hangen. PANIEK IN HET CIRCUS BUSCH. V.D. verneemt uit Berlijn: Vanmdidag heeft in het circus Busch tengevolge van kortsluiting een ernstig ongeval plaats gehad. In het circus wordt gedurende eenigen tijd overdag en des nachts een-film vervaardigd over het artisten- leven, waaraan ca. 500 personen als „toeschouwers" deel nemen. Toen de opnemingen dien middag weer geëindigd waren, ijlden deze toeschouwers allen tegelijk naar de kassa om hun gave in ontvangst te nemen. In het ge drang werd een der groote jupiterlampen beschadigd, zoodat plotseling een geweldige steekvlam oplaaide. Er ontstond een groote paniek, waarbij tal van mannen en vrouwen onder den voet werden geloopen. In totaal wer den zeven personen gewond, van wie er twee naar het ziekenhuis moesten word#» overgebracht. SLACHTOFERS EENER LAWINE IN ZWITSERLAND. Drie lüken gevonden Uit Riederalp bij Brig (Wallis): Een reddingscolonne vond heden na lang zoeken drie van de vier slachtoffers van het lawineongeluk bij den Aletschwand, waardoor verleden week Engelsohe toe risten werden getroffen. De lijken waren gedeeltelijk zeer verminkt. Een verklaring van den schrijver; „wraak", doch: „dat nooit weer." geen Maandagavond heeft te Berlijn een groote betooging plaats gehad van de Duitsche „Liga für Menchenrechte" om te protesteeren tegen het verbod van de oorlogsfilm „lm Westen nichts Neues." Het onderwerp van bespreking luidde: Remarque en de werkelijkheid. Een aantal Duitsche dichters, schrij vers enz. verdedigde het boek en de film van Remarque. De schrijver zelf had een schriftelijke verklaring inge zonden. Daarin zegt hij, langen tijd naar 'n verklaring te hebben gezocht hoe het mogelijk is dat menschen die den oorlog hebben meegemaakt, reeds thans, twaalf jaar later, zoo volkomen van inzicht kunnen veranderd zijn over de werkelijkheid van den krijg. Ongetwijfeld, aldus Remarque, krijgen zelfs de vreeselijkste gebeurtenissen door het feit, dat men ze doorstaan heeft, achteraf iets van den glans van een heldhaftig avontuur. Niemand zal de geweldige prestaties van de Duitsche soldaten kunnen en willen kleineeren maar er moet met alle beslistheid tegenop gekomen worden, de herinnering aan deze prestaties thans eenzijdig te benutten om den oorlog te verheerlijken en daarom de grenzenlooze el lende te verkleinen, welke hij heeft doen ontstaan. Waarop Remarque een passage doet volgen uit zijn tweede boek: „Kameraden, wij leven." Dat is niet alleen een geluk, het beteekent ock een taak. Een taak, welke wij ten opzichte van onze gesneuvelde kameraden aan vaard hebben. De erfenis van de dooden luidt niet: „wraak", doch: „dat nooit weer." Een grcot Engelsch watervlieg tuig bij Plymouth in zee gestort en gezonken. Negen dooden, drie gewonden. Reuter seint d.d. gister uit Londen: Een groot watervliegtuig, dat van de ree van Ply mouth vertrok, verongelukte in de start en zonk bin nen enkele minuten. Een officier en zeven andere opvarenden worden vermist; vier leden der bemanning werden gered. Negen dooden, vier zwaar gewonden. Reuter seint nader uit Plymouth: Het watervliegtuig, dat gistermiddag twaalf uur verongelukt is, daalde bij een spiegelgladde zee, om te landen. Waarschijnlijk heeft de bestuurder zich vergist in de hoogte, boven de oppervlakte. Met vree- selijk geweld sloeg de machine op het watervlak. Een geweldige ontploffing volgde, de machine zonk daarna en verscheen eenigen tijd later weer aan do oppervlakte, met de drijvers omhoog. Niet vier, maar vijf inzittenden werden gered. Een dezer is later over leden, zoodat het aantal dooden thans negen be draagt. Een nadere toedracht van de ramp. Uit nadere berichten blijkt dat de bij Plymouth ver ongelukte vliegboot ongeveer een uur in de lucht was geweest en oefeningen had gehouden en toen klaar blijkelijk naar Plymouth wilde terugkeeren. Op onge veer 80 M. hoogte viel het vliegtuig eensklaps bijna rechtstandig omlaag en kwam met ontzettende kracht op het water terecht. De 4 man, die bij den ingang za ten, zijn er nog uit gekomen, voordat de boot gezon ken is, wat niet meer dan 50 seconden geduurd heeft. Onmiddellijk zijn motorbootjes naar de plek des 011- heils gevaren, doch er viel niets meer te redden. De omgekomenen zijn een officier en zeven minderen. Naar de Engelsche draadlooze dionst meldt, zouden bij het ongeluk 9 man zijn omgekomen, vleugelcom- manadant Tucker, die bestuurder was, een officier vlieger en 7 minderen. Twee andere officieren zijn gewond, van wie een ernstig. Slechts één onderoffi cier is zonder letsel ontkomen. Naar verluidt, moest liet vliegtuig bij het neerdalen zijn koers wijzigen om een bootje ie ontwijken. Daar bij raakte één der vleugels het water. Een motorboot voer snel naar de plaats van het ongeluk en wist een paar man te redden voor het vliegtuig zonk. De vliegboot was geheel van meiaal, uitgerust met 3 motoren en één van de grootste en snelste van hot type. Het behoorde tot het 209de vliegboot-eskader te Mountbatten. Het reddingswerk. Het was fraai, zonnig weer en daar de zee uiterst kalm was, kon onmiddellijk van alle kanten hulp worden geboden. Niettemin heeft men echter slechts vijf mannen kunnen redden. Eén hunner stond op een der vleugels van het zinkende vliegtuig en kon er nog juist intijd van worden afgehaald. Drie an deren werden in bevvusteloozen toestand uit het wa ter getrokken. Het wrak van het vliegtuig gevonden. Volgens het laatste bericht hebben duikers het ge zonken vliegtuig gevonden, dat in tweeën gebroken is. Men heeft twee lijken uit het water opgehaald. Geweldige ontploffing. Drie dooden en een zwaar gewonde. Reuter seint uit Salt Lake City: Op een spoorweg-overgang is e.en passagierstrein in botsing gekomen met een met dynamiet geladen vracht auto. Er ontstond een geweldige ontploffing, de wagen werd aan splinters geslagen, de bestuurder en zijn metgezel werden gedood. De locomotief werd zwaar beschadigd, de machinist gedood en de stoker liep door den ontsnappenden stoom ernstige brandwonden op. VADER EN DOCHTER DOOR GAS VERGIFTIGD. Uit Hamburg: Toen een arbeidersvrouw van een boodschap thuis te rugkwam, vond zij haar woning geheel met gas gevuld. In de keuken lagen haar man en haar 1-jarig doch tertje dood op den grond. De gasslang van de gasoven was losgeraakt. De politie kon nog niet vaststellen of men te doen heeft met een ongeluk, of met zelfmoord. De vrouw raakte door het gas vergiftigd en moest in een ziekenhuis worden opgenomen. VRACHTAUTO TEGEN EEN SIGARENWINKEL GEBOTST. Groote schade aangericht. In de Knollendamstraat te Amsterdam is gisteren middag een vrachtauto, doordat de chauffeur wilde uit wijkend voor een kind en zijn stuur kwijtraakte, tegen de pui van een sigarenwinkel gebotst. Gelukkig waren er toevallig geen menschen in de onmiddellijke nabij heid. De auto vernielde de pui goeddeels en drong de etalage binnen. De wagen zelf heeft eveneens groote schade opgeloopen. Het gebeurde trok begrijpelijkerwijze heel wat belang stelling en de politie, onder leiding van inspecteur A. Luteijn van het bureau Spaarndammerstraat, hield nauwlettend toezicht... hoewel het meerendeel van de kijklustigen na het ongeval bestond uit tallooze school kinderen, die door de tusschen binten en steenen ver spreide Sumatra's en Havana's niet in verleiding wer den gebracht AUTO TEGEN EEN BOOM. Goed afgeloopen. Gisteravond kwam de directeur van de Geldersche Tramwegmaatsohappij, ir. H. Sebbelee uit Doetinchem, met zijn echtgenoote per auto ui': Arnhem. Door de glad van den weg reed de auto nabij de Steeg in volle vaart tegen een boom. Hij werd totaal vernield. Mevrouw S. kwam met een portier van den wagen aan de overzijde van den weg terecht en haar man werd door de voorruit geslingerd. Ir. Sebbelee bleef ongedeerd: mevrouw S. had eenfge lichte verwondingen aan het hoofd. EÉN BRIEF VAN GANDHI AAN DEN ONDERKONING. Tegemoetkomende houding. Een voor waarde en een toezegging. Het N.T.A. seint uit Allahabad: Mahatma Gandhi heeft aan den onderkoning een brief gezonden, waarin hij dringend verzoekt een officieel on derzoek in te stellen naar een zestal gevallen van wan daden van de politie. Als de onderkoning dit verzoek toestaat, zal Gandhi dit als duidelijk bewijs van den wensch naar vrede er kennen en stappen doen om hc.t Congres te bewegen in het aanbod van MacDonald te treden. Gandhi heeft besloten tot aan de aankomst van de gedelegeerden, die naar Londen zijn geweest, te Allaha bad te blijven. Inval in c'zgYr 'bureau van Gandhi. Reuter seint uit Ahmedabcd. De politie heeft een huiszor'.:ing gedaan in de buree- len van het blad van Gandhi. Zij nam eenige exempla ren van het blad in beslag en ging tot vijf arrestaties over. WIE 'T BREED HEEFT.. Naar de Nemzeti Ujsag bericht, vond dezer dagen in het Hongaarsche dorp Derecske het huwelijk plaats van den zoon van den rijkstcn boer van het dorp, bij welks .gelegenheid op het bruiloftsmaal voor ongeveer duizend gasten was gedekt In het geheel peuzelden die tezamen een reusachtigen os, drie varkens, 2C0 hazen en 509 kip pen op, terwijl zij daarbij 3000 liter wijn door het keel gat joegen. Vier en twintig uur nadat de gasten zich aan tafel hadden gezet, waren nog steeds ongeveer '500 personen aan het fuiven. WERKLOOZEN. Heden Donderdagmorgen vertrokken ongeveer 20 werkloozen uit onze gemeente naar Nieuwesluis, om te werk te worden gesteld in den Wieringermeerpolder bij de N.V. Heide Maatschappij. Van Gemeentewege zullen ze van hier dagelijks per auto worden vervoerd. POLITIE SCHAGEN. Gevonden: een sleutel van een klok. SCHAGEN, 5 Febr. 12 Paarden f 150475, 5 geldekoeien magere f 170— 290, 60 idem vette f 250100, 1 ltalfkoe f 275, 71 nuch tere kalveren f 625, 15 schapen, magere f 45, 30 idem vette f 3035, 242 overhouders f 2837, 2 bokken en geiten f 46, 3 varkens magere f 1530, 29 idem vette per Kg. 4245 ct.. 51 biggen f 810, 15 konijnen f 1— 2.50, 26 kippen f 0.50-2. EIERVEILING SCHAGEN. 5 Febr. Aangevoerd zijn: 130 partijen 85000 stuk3 kipcieren, 10 partijen 594 tsuks eendeieren, De prijs liep van kip eieren van f 56, kleine f 5.40—5.50, éendeieren f 6.10. De veiling duurt voort. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Febr. Roode kool f 2.406.20, gele kool f 1.603.20. D. witte kool f 2.40—3.30, uien grove f 1.90—2.30, uien f 1.60—1.90, drielingen f 0.601.10, peen f 1.802.20, kleine peen f 1.30 —1.40 per 100 Kg. Aanvoer: 40000 Kg. roode kool, 41000 Kg. gele kool, 32000 Kg. D. witte kool. 30000 Kg. uien, 4'275 Kg. peen. NOORDSCHARWOUDE. 4 Febr. Uien f 1.402, drielingen f 1.101.40, grove f 1.80 2.20, peen f 1.80, roode kool f 3.705.90, gele kool f 2 40 —3.60, D. witte kool f 2.80—3.60 per 100 Kg. Aanvoer: 11400 Kg. uien, 2100 Kg. peen, 7G400 Kg. roode kool, 37800 Kg. gele kool, 49200 Kg. D. witte kool. WARMENHUIZEN, 4 Febr. Roode kool le ltw. f 45.30, 2e kw. f 34.40, gelekool le kw. f 2.302.60, 2e kw. f 11.90, witte kool le kw. f 2.603.30, 2e kw. f 2.203, drielingen f 1.30, uien f 1.70 1.90, peen f 1.70 per 100 Kg. Aanvoer: 23425 Kg. roode kool, 5025 Kg. gele kool, 10500 Kg. witte kool, 247o Kg. uien, 500 Kg. peen. DEN HELDER. 4 Febr. Aangevoerd Gemeente Vischafslag door garnalenvis- schers: 6133 Kg. gekookte garnalen per Kg. f 0.450.40, 56 kisten bot per kist f 16—12, 25 kisten scharren per kist f 32, door haringvisschers 208 tal haring per tal f 4.10—3.45. AMSTERDAM, 4 Februari 1931. (Bericht van den Mak. Jae. Knoop). Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 4.755.50, bravo's f 44.50, rood- star f 3.253.50, klei industrie f 3.503.75, Juin per 50 Kg. f 0.801, eigenheimers f 44.50, blauwe poters f 2.252.50, bonte poters f 2.252.50, bevelanders f 3.75 4, Vlaamsche klei-industries f 3.50^3.75, eigenheimers f 44.50, IJpolder eigenheimers f 44.50, bravo's f 4 4.50, bevelanders f 3.503.75, Noordholl, blauwe f 2.50 2.80, Drentsche eigenheimers f 2.503.50 per H.L. id. Winter Malta f 1011 per 100 Kg., Flakkeesohe eigen heimers f 4.755, juin per 50 Kg. f 0.801; eigenh. po ters f 2.752.80. Spuische eigenheimers f 4.755, eigen heimer poters f 2.803, Friesche borgers f 4.204.30 per H.L. AMSTERDAM, 4 Februari 1931. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 263 vette kalveren, le kw. 90100 ct, 2e kw. 7888 ct., 3e kw. 6476 ct., per Kg. levend gewicht; 42 nuchtere kalveren f 814, 570 varkens: vleeschvarkens 90110 Kg. 4950 ct., zware varkens 4648 ct., vette varkens 4446 ct. per Kg. slaohtgewicht. TE KOOP: op Engeland, met bonafide clientèle, machinerieën enz., voor f 125000.—. Lage bedrijfs kosten gegarand. netto-winst f 150.—. per week. Benoodigd handelskap. f 20 mille. Goederen niet over te nemen. Inkooper aanwezig op provisiebasis. Inl. bij HENRI KoRMER, Haarlem. Tel. 13721-15658. RK3SE Vanaf Maandag 9 Februari a.s. is het Het Bestuur v. d. N.H. Slagershond. Nette Burgerjuff., m.1., zag zich gaarne geplaatst als Hoog salaris geen vereischte. Brieven No. 33, Bureau van dit blad. Gevraagd: Een omtrek Moerbeek, gem. N. Niedorp. Brieven F K 101, Advert.-Bur. Fa. Gebr. GROOT, Boekh. N. Niedorp.

Schager Courant | 1931 | | pagina 3