Onze Correspondenten WEBRINGEN. Ten bate van de gemeente Wieringen Is opnieuw ge- wetensgeld gestort, thans tot een bedrag van f 300. Onder het vee van A. van der Welle, Polder Wd.- Nieuwland is mond- en klauwzeer geconstateerd. Voor rekening van den heer Jn. Metselaar Jbz. zal door den aannemer P. Doves een woonhuis worden ge bouwd aan den Gemeene Iandsweg te Oosterland. De dienstpl. der lichting 1925 Th. Engel is opgeroepen om op 16 April a.s. voor 17 dagen op te komen voor herhalingsoefeningen bij het Reg. Genietroepen, Utrecht In aansluiting op een vorige mededeeling betreffende het te water geraken van verscheidene personen in de Wierlngermeer vernemen wij dat aldaar ter plaatse een houten brug gemaakt is. DEN OEVER. Jl. Dinsdag werd onder toezicht van den directeur van de N.V. Machinefabriek Smulders en andere autoriteiten een stel sluisdeuren beproefd, welke, eenige kleinigheden uitgezonderd, de goedkeuring van bovengenoemde personen scheen weg te dragen. De Anti-Revolutoinnaire Kiesvereeniging „Neder land en Oranje" te Den Oever, heeft besloten om met de a.s. gemeenteraadsverkiezing met eigen candida- ten uit te komen. Aan „Werkspoor" te Amsterdam is de levering van 29 schuifdeuren opgedragen in de spuisluizen te Den Oever. De M.U.Z. is in het verloop van deze week weder om begonnen met het opspuiten der terreinen die ge legen zijn tusschen de complexen Naar wij vernemen zal de Opzichter van der Welle werkzaam bij de Zuiderzeewerken alhier, de volgende week overgeplaatst worden naar Cornwerderzand. Aan de Maatschappij De Schelde te Vlissingen is de •levering van 20 schuifdeuren opgedragen als bestemming Cornwerderzand. NIEUWE N I EDO RP Zaterdag j.1. heeft het Nutsdepartement Nieuwe Niedorp zijn vijfde en laatste Nutsavond gehouden in de zaal van den heer Jn. Peetoom alhier, voor welken avond het programma bestond uit het zingen van verschillende liederen, resp. door de zangvereeni- ging Niedorps Gemengd Koor en als solisten mevr. KappersStammes en de heer Joh. Rotgans en ver der uit gymnastiek door Hébe. Om ongeveer 8 uur opende de voorzitter, de heer P. Pluister met een kort woord van welkom, waarna werd begonnen met nummer één van het programma, een drietal liederen, uit te voeren door genoemde zangvereeniging, onder leiding van den heer Jb. Ho venier. Deze liederen zijn mooi gezongen en het applaus dat volgde, getuigde dat de menschen hebben geno ten. Jammer was het, dat er geen volledige tekst op de programma's was afgedrukt, waardoor het ge zongen lied voor verschillende aanwezigen moeilijk •was te volgen. Als no. 2 trad voor ons op de dames-gymnastiekver- ecniging Hébe, die-ons heeft doen genieten van eenige goed uitgevoerde nummers, wat een aardige afwisse ling was, waarvoor ook Hébe werd beloond met een warm applaus. Vervolgens was het de soliste mevr. Kappers Stammes, die ons een drietal zangnummers ten ge- Ihoore bracht, die zeer in den smaak vielen van het publiek, dat de zangeres een luid applaus bracht. Het laatste nummer voor de pauze bestond uit het optreden vaji den solist van dezen avond, den heer Joh. Rotgans, met drie liedjes, welke mooi zijn ge zongen. De goede voordracht, de schitterende uit spraak, maakte het luisteren tot genotvolle oogen- blikken. Na de pauze was het Niedorps Gemengd Koor, dat het tweede gedeelte van het programma opende met een drietal liederen, welke onder leiding van den di recteur, dem heer Hovenier, tot een goed einde wer den gebracht. Vervolgens werd dobr mevr. KappersStammes ge zongen: „Als het kindje wakker wordt". Een fijn liedje, dat prachtig werd gezongen, en waarnaar met de meeste aandacht is geluisterd. Hierna zong de heer Rotgans een tweetal liederen, tdie evenals de vorige, schitterend waren. Dan tot slot werd uitgevoerd door de beide solisten een Recitatief en Duet uit .,Dio Schöpfung", waarme de zij ook de aanwezigen wisten te boeien en waar voor zij, evenals voor hun eerder optreden, een har telijk applaus hadden in ontvangst te nemen. Een woord van hulde is hier o.i. op zijn plaats voor den heer Jb. Hovenier, voor de keurige wijze waarop deze de solisten heeft begeleid. Om ongeveer 11 uur was het programma afgewerkt en bracht de voorzitter een woord van dank aan al degenen die hebben meegewerkt tot welslagen van dezen avond en sprak den wensch uit, dat in het ko mende seizoên de belangstelling weer zoo mag zijn als in het vorige, gezien de grootc plannem die het bestuur ten opzichte van deze avonden heeft. Na de aanwezigen een tot weerziens te hebben toegeroepen, werd met toestemming van den heer Burgemeester, overgegaan tot een dansje, waarvan door velen werd gebruik gemaakt. ANNA PA TJLOWNA Uitvoering „Kunst en eer". Een niet talrijk, maar een zeer dankbaar publiek luisterde Zondagavond naar de Mandolineclub „Kunst en Eer", die b'ij den heer C. Slikker een uitvoering gaf. De ongelukjes, waarmee men in het deel voor de pauze te kampen had, n.1. ontstemde instrumenten en een defect accordeon, nam men van alle kanten heel gemoedelijk op. Nu zijn snaarinstrumenten in den winter ook lastige dingen. Wel had men getracht, door het plaatsen van een kacheltje op het tooneel, het verschil tusschen de temperatuur van het tooneel en de zaal zoo klein mogelijk te maken, maar deze maatregel bleek onvoldoende te zijn. De instrumenten raakten toch ontstemd. Misschien zou men een volgenden keer eens kunnen probeeren het tooneel niet telkens zoo angstvallig af te sluiten en de gordijnen een tijd vóél den aanvang reeds open te schuiven. Men hoeft al terloops kunnen bemerken, dat we niet alleep mandolinemuziek, doch ook een tweetal accor deons te hooren kregen. Tevens vermeldde het pro gramma twee trio's voor verschillende Instrumenten. In het begin was het ensemble, zooals we boven zelden, niet gelukkig door het ontstemd raken der in strumenten. Later op den avond werd de zuiverheid steeds beter en de laatste nummers waren daarom dan ook de beste. Het ter afwisseling gegeven kluchtsel „Een pootlg "wijfje", viel erg In den smaak en tot slot kregen we nog een heel mooi tableau, voorstellende „de muziek", waarvoor tot driemaal toe gehaald moest worden. Verloting. Aan de landelijke rijvereeniging is vergunning ver leend tot het houden van een verloting Bouwverguningen. B. en W. verleenden de vergunning: aan wed. P. Ren tenaar tot het bouwen van een woonhuis aan den Meer weg: aan J. Hooimeijer tot het bouwen van een woon huis aan de Zandvaart ;aan F. Blaauboer tot het bou wen van een woonhuis aan de Zandvaart; aan P. Vroo- ne tot het bouwen van een garage aan den Nieuwe- weg; aan C. Crum tot het bouwen van een woonhuis aan de Molenvaart R. K Kiesvereeniging. Bij de proefstemming voo rde groslijst voor le verkie zing va nde Prov. Staten zijn in de Rü. school aan de Spoorbuurt 86 geldige stemmen uitgebracht Op Politiek Advies 33; H. v. Nuland 21; A. v. d. Berg 32. Te Breezand zijn 34 geldige stommeü uitgebrachtOp Politiek Advies 19; H. van Nuland 12, A. v d. Berg 2; Molneaar 1. Telefoon. Zoowel bij den Burgemeester als bij den gemeente veldwachter Teutelink is een telefonische doorverbin ding gemaakt. Het is thans mogelijk bij genoemde per sonen te telefoneeren, als het postkantoor gesloten is, dus ook 's nachts en 's Zondags. VAN EWIJCKSLUIS. De in den loop van de vorige week ingevallen vorst, was oorzaak, dat de werkzaamheden in de Wieringcrmeer moesten worden stopgezet en de vele daar werkzame arbeiders in den loop van Vrijdag en Zaterdag (al naar gelang der bodemgesteldheid) het werk moesten opgeven. Nu het weer is omgeslagen, bestaat er echter hoop, dat deze opschorting van vrij korten duur zal zijn en de werkzaamheden weer spoe dig zullen kunnen worden hervat. Mocht dit wintertje dus (voor den financieelen toe stand der arbeiders gelukkig) weer spoedig tot het verleden behooren, toch hebben de lieifhebbers van schaatsenrijden hier nog even gelegenheid gehad deze gezonde sport te beoefenen. De enkele nachten vorst waren n.1. juist voldoende om op het ingedijkte gedeelte van het wad, dat thans behoort tot het Am- stelmeer en waarop, bij den tegenwoordigen stand van het boezemwater slechts enkele centimeters wa ter staat, eene dunne, maar toch voldoende sterke ijs laag te vormen. Hoewel niet voldoende bekend heb ben Zondag toch meerderen van deze gelegenheid, die volkomen ongevaarlijk was, gebruik gemaakt. Het ijs was van zeer goede hoedanigheid. WI ERIN GE RW AARD Niettegenstaande er in onze gemeente veel biljart- liefhebbers zijn was de belangstelling Zondagavond niet schitterend, toen Prof. Koehof uit Den Haag 'n biljart-séance gaf bij den heer H. v. d. Woude. Met den heer Groneman werd een partij gespoeld van 500 met 400 voorgift. In 14 beurten had de heer Koehof de 500 caramboles gemaakt, met 168 als hoogste serie, alzoo een gemiddelde van 355/7. De heer Groneman had in 14 beurten 71 caramboles, met als hoogste serie 16. Beiden hadden één poedel. Na do pauze werden nog een serie mooie kunst- en bandstooten gemaakt. Zaterdagavond werd vanwege de veroeniging „Ontspanning na Arbeid" wdderom een bijeenkomst gehouden in de zaal van don heer P. Schenk. Wegens ongesteldheid van den voorzitter, opende de heer Klos als vice-voorzitter en sprak de wensch uit, dat met aandacht zou worden geluisterd. De heer P. Harder had als onderwerp voor zijn le zing gekozen: „Oudejaarsavond", terwijl mcj. D. Bak kerSchenk een komische bijdrage ten be^te gaf, ge titeld: „Zielsverhuizing". Beiden verwierven een wel verdiend applaus. De MondJiarmonicaclub, voorzien van nieuwe in strumenten, had reuzensucces. Deze nummers vielen zeer in den smaak. Met eenige zangnummers was heit de heer Joh. Voorthuizen, die we als no. 1 zouden willen noemen. Door een achttal dames werd heel aardig een écnactertje opgevoerd, getiteld: Bekroonde Kaatje, terwijl ook nog enkele andere stukjes wer den voorgedragen. De opbrengst van de verrassing is ten goede geko men aan de Mondharmonicaclub voor aanschaffing van nieuwe instrumenten.- De opkomst was heel goed. Al met al kan het bestuur weer op een goed ge slaagden avond terugzien. Tot slot natuurlijk een dansje. Z IJ P E PETTEN. Vrijdagavond ging. voor een tamelijk bezette zaal de onder auspiciën 'van den Algemeenen Nederland- schen Bouwarbeidersbond vervaardigde film „Wij Bouwen". Na een kort openingswoord gaf de heer Stam uit Haarlem eenig cijfermateriaal betreffende bovengenoemd en bond, die we trouwens ook op het doek zagen vermeld. De beelden waren zeer helder, waardoor talrijke tafereelen uit de bouwwereld uit stekend te volgen waren. Een nadere beschouwing van de film, die allerwege gunstig gerecenseerd werd, lijkt ons overbodig. Een uitzondering willen we ma ken voor de opnamen van de Zuiderzeewerken. Naast een zuiver inzicht in de wijze, waarop deze twaalfde provincie aan de zee ontworsteld wordt, doorvoelden we de grootschheid van het geheel. Als deze film „Het hooglied van de arbeid" wordt ge noemd, heeft ze dit voor een belangrijke gedeelte aan deze akten te danken. Een welgemeend applaus aan het slot bewees, hoezeer ook het publiek het ver toonde waardeerde. T ZAND. Op Zondag 8 dezer gaf de tooneelvereenig-ing „Excel sior" van de Spoorbuurt te Anna Paulowna een uitvoe ring bij den heer Schrieken voor een vrijwel volle zaal Opgevoerd werd de soldatenklucht in 3 bedrijven, ge titeld „Met Verlof'. In tegenstelling met wat men nog al eens bij den aan vang van een tooneelopvoering ziet, dat eenige schroom zich bij de medespelenden laat gelden, waren allen hier direct uitstekend op dreef. De rollen zaten er goed in, terwijl de voordracht, als mede de uitbeelding, zeer goed waren. Vooral de vertol king van- de „echte" Hans Bibber (P. Glim) was voor treffelijk, zoomede het vrije, meevoerende spel van Me vrouw Müiler (Janny Pennekamp). Trouwens is namen noemen hier uit den booze, daar elk speler voor zich prima sepl leverde en het gezelschap daardoor, alsmede door goed vlottend samenspel de aanwezi gen wist te boeien. De inhoud van het stuk was een en al verwikkeling wat juist den humoristischen kant er aan maakte. De grimage, door den heer Swaerts aangebracht vol deed zeer goed, behoudens een kleinigheid, zooals de slulkharen van den Ritmeester b.v. Zooals reeds gemeld vond het gezelschap een dank baar gehoor, de stilte der aanwezige jongelui was het beste bewijs dat het spel meevoerde en vasthield, terwijl af en toe hartelijke lachsalvo's weerklonken, want lachen moest men om de gekke geschiedenis. We vermelden speciaal „de aanwezige jongelui" want oudere lui, w.o. we dan de jonge of oudere gehuwden re kenen, waren, zooals gewoonlijk, niet aanwezig op mis schien een enkele na. De oorzaak hiervan moet o.i. ge zocht worden in de omstandigheid dat het vóór een paar jaar terug, misschien ook van nog korter tijdsbestek, vooruit vrijwel vaststond dat er tijdens een uitvoering een helsch kabaal gemaakt werd. Begrijpelijkerwijze er gert de meer bezadigde burger zich aan zooiets; vooral bij de opvoering van dramatische werken is zooiets on geniet- en onduldbaar. We hebben echter nadien reeds ettelijke malen geconstateerd dat de orde en rust onder de aanwezigen voortreffelijk was, zoo ook nu. De tooneelvereeniglng „Excelsior" voornoemd heeft thans in studie een voortreffelijk drama. Waar wij ver namen van den heer Schrieken dat deze, evenals de vo rige keer, toen Excelsior „Beurskoorts" opvoerde, zeer voldaan was over het gebodene, lijkt 't ons vrij zeker dat men t.z.t ook weer hier op zal treden met genoemd dra ma. Om dan nu, last not least, even gebruik te maken van voorstaand aanloopje zouden wij de gehuwden op willen wekken: gaat „Excelsior" zien en hooren, ze zal U voldoen, en U zult tevens tevreden zijn over de be schaafdheid der hedendaagsche jeugd. 't Traditioneele bal besloot den avond. De „Hollandia" betaalde j.1. Donderdag aan haar leve rancies te 't Zand en omstreken f 7.61 per 100 L. melk, afgeleverd over de maand Jan. 1931, aan haar filiaal te alhier. SINT MAARTEN Politie. Gevonden: een paar damesslobkousen. In lichtingen ter secretarie. worden vriendelijk verzocht hunne verslagen niet steeds te laten wachten tot de laatste gelegenheid. Direct opzenden s.v.pl. Verslagen van Vrijdag en Zaterdagavond ko men pas Maandagavond en Dins dagmorgen nog binnen. Dat hoeft niet. Ook op de zetterij heeft men zijn tijd dikop noodig. De Red. HAREN KARSPEL DIRKSHORN. Algemeene vergadering van de begrafenisvereeni- ging „De Laatste Ler", gehouden op Zaterdag 7 Fe bruari, des avonds 1XA uur bij D, Bruin alhier. Op komst 20 personen. De voorzitter, de heer G. Schoorl, opent de verga dering en zegt voorts, dat het hem genoegen doet dat er nog zoovelen zijn opgekomen op deze betrek kelijk eerste jaarvergadering en al i3 het dan dat onze vereeniging niet schitterend er door heen is ge komen, we zijn er gekomen zonder nadcelig verlies. Hij hoopt dan ook dat het 2e jaar beter mag wezen. Met deze woorden opent hij dé bijeenkomst, heet de aanwezigen hartelijk welkom en verzoekt den secre taris de notulen te lezen van de vorige vergadering, die onder dankzegging worden goedgekeurd Medegedeeld wordt, dat door de vereeniging begra ven zijn 8 leden en 3 niet-leden, dit is een vrij hoog cijfer. Dan nog zal er voortaan voor de volgrijtuigen geen reductie gegeven worden, wat noodzakelijk blijkt voor de kas. De rekening van den penningmeester gaf aan een ontvangst van f2544.90 en een uitgaaf van f2539.91, zoodat maar een batig saldo oveibleef van f4.98. De oprichtingskosten, aanvankelijk f 1C€0, bleek door aankoop van eenige artikelen te klein en is dan ook met f200 verhoogd. Namens de commissie voor het nazien der reke ning verklaarde de heer Jb. Smit, dat de rekening keurig in orde is bevonden en adviseerde tot goed keuring. De voorzitter dankt de commissie voor de moeite en den penningmeester voor diens keurig beheer. Tot commissieleden voor het nazien der rekening over 1931 worden aangewezen de heeren Jb. Smit en J. Hagenaar, die de benoeming aannamen. Volgt verkiezing bestuursleden, aftr. de heeren R. van der Laan en A. Kistemaker. De vergadering gaf unaniem te kennen geeen stemming te willen, zoo dat deze heeren bij acclamatie werden herbenoemd. De voorzitter zegt, dat dit niet reglementair is, doch zal zich hierbij neerleggen en vraagt voorts of de af tredenden hiermede accoord gaan. Beide heeren ver klaarden de benoeming wederom aan te nemen. De voorzitter dankt hierna de ojinieuw gekozenen en hoopt dat zij, als voorheen in het belang van onze vereeniging werkzaam mogen wezen. Het bestuur stelt thans voor een kleine wijziging in het huishoudelijk reglement te maken en wel een zoodanige dat ook deze vereeniging in andere ge meenten mag begraven, met die bepaling dat de meerdere kosten voor rekening van de betrokkenen komen. De vergadering vond zulks goed, meenende dat dit de zaak ten goede komt. Voorts stelde het bestuur voor, om het salaris van den penningmeester te bepalen op f50 en den ver zorger van de kleeding enz. op f40 per jaar. Een hoo- ger salaris voor den penningmeester, wat men over het algemeen te laag vond, kon, gezien de kas, voor- loopig niet worden gegeven. Bij de rondvraag zegt de voorlooper het gewenscht te achten dat de berichten van overlijden spoediger tot hem kwamen. Er gaat somtijds te veel tijd over heen eer hij bericht krijgt, om de zaken behoorlijk op tijd af te doen. de vaste kleeding. Het bestuur wordt opgedragen dit 2 reservedragers geen enkel persoon zich heeft aan gemeld. Dit is echter toch noodig met het oog op de vaste lcleeling. Het bestuur wordt opgedragen dit zelf te regelen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter ónder dankzegigng aan den penningmeester voor diens accuraat beheer, en het personeel, dragers voor de goede orde en regeling over het afgeloopen jaar betoond de vergadering. HOOGWOUD Algemeene vergadering van Waterschapsb\langen en Verkeerswegen op 6 Februari 1931, des avonds te 7 uur, bij den heer J. Modder. Aanwezig 21 leden. Na eenigen tijd komt Dr. Pool ter vergadering. De heer Jac% Kuiper Cz. opent als waarnemend voorzitter deze goed bezochte vergadering met een hartelijk woord en hoopt, dat de vergadering welwil lend met hem zal medewerken. Hij verzoekt daarna den secretaris de notulen te lezen waaraan deze vol doet. Ze worden zonder op- of aanmerkingen goedge keurd en geteekend. Als ingekomen stukken komen ter tafel de op gave van 6 nieuwe leden Daarna een brief van Jonkh Reigersman met de mededeeling verhinderd te zijn om hier een voordracht tee komen houden. Nu komt Burgemeester Hoogenboom toevallig in het vergaderlokaal. De voorzitter vraagt of Zijn Edelachtb. pleizier heeft om de vergadetring bij te wonen. Burgemeester wil dit gaarne en neemt daar op aan de tafel plaats. Voorzitter heet hem harte lijk welkom in ons midden en na uitleg van het doel der vereeniging wordt Zijn .Edelachtb. met een lid. Nu volgt rekening en verantwoording van den pen ningmeester. De inkomsten waren f 103.22^, de uit gaven f 19.35, saldo f83.87K. Voorzitter verzoekt de heeren L, Glas, D Koorn en P. Helder de bescheiden met het boek te willen ver gelijken. Na onderzoek adviseert de heer Glas alles in orde te hebben bevonden, waarop de rekening wordt goedgekeurd en geteekend. Voorzitter dankt de heeren voor hunne moeite en den penningmeester voor zijn gehouden beheer. Nu volgt verkiezing bestuurslid inplaat® van wijlen den heer J. Breebaart Dz., onzen vorigen voorzitter. Bij eerste stemming verkreeg de heer D Hoogen boom 7 stemmen, K. Slagter 3, L. Glas 3, W. Rempt 2, A. Zijp 1 en ongeldig 3, dus nieuwe vrije stem ming. Nu D. Hoogenboom 16, K. Slagter 2, L. Glas 1, W. Rempt 1 en blanco 1, dus de heer Hoogen boom is gekozen. Op de vraag van den voorzitter of Zijn Edelachtbare de benoeming aanneemt ver klaart deze van gaarne, te meer omdat het doel van de vereeniging hem zeer sympathiek is en dankt voor het in hem gestelde vertrouwen. Hierna volgt benoeming van een voorzitter. Bij eerste stemming komt als uitslag: D. Hoogen boom 16, K. Slagter 2, L. Glas 1 en W. Rempt 1 stem, dus is benoemd D. Hoogenboom. Dit is nu wel bij zonder. want ook de overleden Burgemeester was voorzitter van onze vereeniging. Dan op een vraag van den wn. voorzitter of Burgemeester de leiding, evenals zijn voorganger wil nemen, antwoordt Z. Edelachtb. van met genoegen en spreekt de hoop uit steeds in goede harmonie met de leden te mogen vergaderen. Nu moet nog worden benoemd een can- didaat voor Hoofdingeland der Vier Noorder Kog gen. Twee candidatn worden hiervoor naar voren gebracht, nl. de heeren A. Zijp en P. Donker Jz. De ze verwijderen zich, om de vergadering gelegenheid te geven de candidaten te bespreken. Na een poos worden de heeren weder in de vergadering geroepen, waarop de stemming wordt gehouden, De uitslag is A. Zijp 6, P. Donker Jz. 13. blanco 2. Voorzitter ver klaart P. Donker voor gekozen. Vertrouwt dat deze de eandidatuur zal willen aannemen. De heer Don- i ker dankt voor het in hem gestelde vertrouwen en neemt de eandidatuur met genoegen aan. De rondyraag leverde niets op en meteen sluit de voorzitter met een woord van dank de vergadering. KOE GR AS JULIANADORP. Algemeene vergadering van de vereeniging tot Hulp bij Ziekte en Ongevallen te Koegras, op Maandagavond j.1. in bet café „Du Passage" van den heer J. Rotgans. Volgens de presentielijst waren 35 leden ter vergade ring aanwezig. De Voorzitter, de heer J. Kossen heette de aanwezi gen welkom, en het deed hem een groot genóegen, zoo- velen ter vergadering te zien, iets wat hier niet altijd voorkomt Dit zal, zegt spr., verder ook wel zijn toe te schrijven aan de groote uitbreiding van het aantal in woners in het Koegras, maar de grootste factor is toch wel deze, dat men belang stelt in deze vereeniging, die hier in onze omgeving zeer nuttig en goed werk verricht In het gepasseerde jaar was het 5 jaar geleden dat de vereeniging werd opgericht, de Secretaris komt daar straks wel nader op terug. Verder zegt de Voorzitter dat er bij a.s. Bestuursver kiezing 3 aftredenden zijn, waarvan er 2 niet voor een herbenoeming in aanmerking wensohen te komen. Hij hoopt dan ook dat er zulke nieuwe bestuursleden zullen gekozen worden, die er idee in hebben, om het werk dat de vereeniging aangevangen is, krachtig voort te zetten en te bevorderen. Hij wil thans niet meer van het ge duld der leden vergen en verklaart de bijeenkomst voor geopend. De notulen van de vorige algemeene vergadering wor den daarna door den secretaris, den heer C. J. Vroom gelezen en onder dank onveranderd vastgesteld. Vervolgens wordt het jaaroverzicht over 1930. door den secretaris gelezen, waaruit wij het volgende memo- reeren: Het jaar 1930 begon met 218 leden, 47 nieuwe le den werden ingeschreven, 17 afgeschreven, zoodat er thans bij het begin van dit jaar 248 leden waren. Hier van waren 92 leden in de eerste en 154 leden in de twee de contributieklasse geplaatst. De verpleger legde in to taal bij 203 patiënten 2172 bezoeken af. Op 10 September bestond de vereeniging 5 jaar. Op 13 Sept. daaraanvol gende werd het 30-jarig jubileum als verpleger van den heer W. Vonk herdacht. Namens de vereeniging bood het bestuur hem toen een stoffelijk aandenken aan in den vorm van een gouden horloge. De finantien yan de ver eeniging geven een gunstig beeld te zien en voorts wordt er nog aan toegevoegd dat van de 248 leden er 220 hoof den van gezinnen zijn, zoodat het aantal personen, dat door onze vereeniging geholpen kan worden, toch zeker verdrievoudigd kan worden. Met den wensch dat 1931 voor vereeniging en leden een voorspoedig jaar moge zijn, wordt dit verslag besloten. Met dank aan den sa mensteller wordt dit verslag goedgekeurd, voorts nog gewezen op den snellen groei van het ledental en de hoop uitgesproken dat nu velen van buitenaf zich hier komen vestigen, die groei nog grooter zal worden. Bij de mededeelingen en ingekomen stukken is een schrijven van de afd. Den Helder van het Witte Kruis dat er alsnog geert termen aanwezig zijn, om subsidie aan onze vereeniging toe te staan. Verder het overzicht van de door den verpleger afgelegde bezoeken, en ten laatste een dankbetuiging van de fam. Vonk voor de blijken van belangstelling bij hun jubilia, hun geworden. Aangaande het schrijven van het Witte Kruis wordt nog opgemerkt dat er thans wel een betere samenwer king valt waar te nemen en wat de subsidie betreft, is het gewenscht zich door deze afwijzing niet te laten ontmoedigen en op dit aanbeeld door te hameren. Volgt de rekening over 1930. De rapporetur van de commissie, de heer N. Hoornsman, deelt mede, dat alles In orde was bevonden, dat de ontvangsten in totaal had den bedragen f 1441.51, de uitgaven f 1086.74, zoodat er een batig slado is van f 354.77. Niemand verlangde nadere gegevens hieromtrent, zdo- dat de rekening met dank aan den penningmeester, den heer Kl.Bregman, voor zijn gehouden beheer en aan do commissie voor hare controle, werd goedgekeurd. Nu volgde de bestuursverkiezing, aftredend de heeren C. J. Vroom, KI. Bregman en J. Marees Dz. Alleen eerst genoemde stelde zich herkiesbaar en werd met 30 stem men herkozen en aanvaard emet dank voor in hem gestelde vertrouwen, deze functie weer. Bij de eerste vrije stemming voor de anedre 2 vaca tures werd geen meerderheid verkregen, zoodat een nieuwe vrije stemming hiervan het gevolg was. Deze had tot uitslag dat de heeren P. Hendriks en W. van Die ieder met 19 stemmen werden gekozen en met dank hunne benoemingen aanvaardden. Volgde nog de benoeming van een lid voor de commis sie tot nazien van de rekening over 1931. Aftredend en niet herkiesbaar de heer J. de Graaf. Bij acclamatie wordt benoemd de heer P. Visser, die dit aannam en met de heeren N. en H. Hoornsman thans deze commissie vormt. Bij de. rondvraag wordt ter sprake gebracht om in plaats van 2 klassen van contributie er 3 te maken. Het bestuur meende echter er 1 klasse van te maken, doch bij nad.er Inzien dit te laten zooals het is. Wel zijn er stemmen opgegaan om geheel onvermogenden voor niets te helpen. Verder wordt een geval opgenoemd en besproken. Gevraagd wordt waar of de grens is daarvoor en zul len de menschen die onder d^ armenpractijk vallen, daar dan wel recht op hebben? Verder wordt opgemerkt, dat in overleg met den dokter hier wel iets is te bereiken. Opgemerkt wordt hierover nog dat de een eergieriger is dan ander en men dan door zich te houden aan de armenpractijk, geen juiste lijn zal krijgen. De voorzitter zegt thans, niet voor een vaste regeling in deze te zijn, en dat het het beste zal zijn, datie der voorkomend geval op zichzelf zal behandeld worden in overleg tusschen voorzitter, secretaris en dokter. Dit voorstel wordt aangenomen. Verder wordt ter sprake gebracht, dat het salaris voor den verpleger niet op de agenda is vermeld en het toch wel degelijk behoort vermeld te staan. Medegedeeld wordt, dat het Bestuur van meening was, nu het salaris dat thans f 800 bedraagt niet ver hoogd werd, het ook niet op de agenda te plaatsen. Er is echter niets tegen, die een volgend jaar weer te doen en zal hiervan nota worden genomen. Verder niets meer aan de orde zijnde, zegt de voorzitter dank voor de aan gename en zakelijke medewerking, en dat de genomen besluiten goede vruchten mogen dragen, waarvoor hij inroept de medewerking van de nleuwgekozen bestuurs leden en allen die het wel meenen met deze Vereeni ging. Hij brengt voorts dank aan de beide afgetreden bestuursleden voor het vele dat zij in het belang van de goede zaak deden en waarvoor zij hun sporen wel verdiend hebben. Daarna volgde sluiting der vergade ring en ging het bestuur nog even in comité. Maandagavond jl. werd in het café „De Blauwe Keet" van den heer F'. Kossen een openbare verga dering gehouden van de S.D.A.P., en waar als spre ker optrad de heer J. Westerhof. secretaris-propa- ganlist der S.D.A.P., lid van de Provinciale Saten en wethouder van Alkmaar, met het onderwerp: „Wat de S.D.A.P. is en wat zij wil". De bedoeling van deze vergadering was om te trachten hier een afdeeling van de S.D.A.P. op te richten en waarvoor, de uit slagen van vorige verkiezingen in acht nemende, hier dan ook alle reden is om daartoe over te gaan. Zondagmiddag werd in het café „Prins Hendrik"* van den heer A. Kossen een biljartseance gegeven door den heer J. van der Laan. Vele biljartliefheb bers waren hierbij tegenwoordig. De eerste partij werd gespeeld door J. J. Constant 150J. van der Laan 6C0 Deze partij werd door J. J. Constant 150 gewonnen tegen v. d. Laan 325. Een tweede partij werd vervolgens gespeeld, A. Vader 75v. d. Laan 300. iDt werd door v. d. Laan 200 gewonnen tegen A. Vader 29. J. J. Constant won hiermede een luxe hiljartqeue. Tot slot werden nog fantasie- en andere stooten ten beste gegeven, zoodat het voor de biljar ters een aangenamen middag was.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7