RADIO Radioprogramma Slechte Radio-ontvangst, Kom naar Amerika. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. Uit orsze omgeving. De heer Glas zegt, dat er niet genoeg op een tril lijker regeling kan worden aangedrongen. De Voorzitter zegt, dat het onderwerp de volle aan dacht van B. en W. heeft en het college zich met de Vier Noorder Koggen in verbinding zal stellen. Naar spr's meening bestaat de mogelijkheid wel dat er in de gewenschte richting iets gebeurt. De subsidie voor de landbouwschool Van de Il.K. vereeniging tot verschaffing en bevor dering van onderwijs in hc-t bisdom Haarlem, is een schrijven ingekomen, waarin wordt betreurd de af wijzende beschikking op het verzoek om subsidie voor de te Spanbroek op te richten landbouwschool. Uit het raadsverslag is gebleken dat deze beschik king niet berust, op het bezwaar dat de subsidie te hoog zou zijn, maar op de mogelijkheid dat het gods dienstonderwijs als verplichtend vak zou kunnen wor den ingesteld. Adressante legt dan nu de verklaring af, dat dit niet het geval is en wijst op het verbod om het godsdienstonderwijs verplichtend te stellen. De. Voorzitter zegt dat B. en W. dit adres hebben besproken en de wethouders zich niet met de opvat ting van spr. konden vereenigen, dat op een vorig maal genomen besluit mogelijk teruggekomen kan worden. Stel je voor dat vorig maal was besloten wèl subsidie te verleenen, dan kon de Raad toch nu niet op dat besluit terug komen. Ook in dit geval kan het niet en spr. meent dat afgewacht dient te worden of Volgend jaar de subsidie-aanvrage wordt herhaald. De heer Schilder betreurt het dat op het verzoek afwijzend werd beschikt, maar ook spr. vindt het niet goed, waar het verzoek zoo kort geleden is behan deld, het nu opnieuw in behandeling te nomen. De heer Groen kan zich ook met die zienswijze vcr- eenigen. De Voorzitter merkt nog op dat het wel gewenscht is dat een nieuwe aanvrage dan voor de behandeling der begroot ing inkomt. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. De Vereeniging van Zuiderzeegemeenten. Ingekomen is het verzoek om toe te treden als lid van de Vereeniging van Zuiderzeegemeenten. De Voorzitter deelt mede, dat de contributie f7.50 bedraagt, en B. en W. voorstellen dat de gemeente als lid zal toetreden. Aartswoud en omgeving zijn bij de demping der Zuiderzee betrokken en misschien kun nen hun belangen worden bevorderd. Gemeenschap pelijk is er meer te bereiken en de contributie be hoeft niet af te schrikken. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Zonder hoofdelijke stemming wordt de burge meester aangewezen als gemachtigde bij stemmingen voor waterschappen. De rondvraag. De gladheid. De heer Bossen deelt mede, hoe bij de gladheid van gister het gevaar bij de Niedorper brug aan de Lan- gcreis tot uiting is gekomen en dringt er op aan dat een stootblok of soort borstwering wordt gemaakt. De Voorzitter zegt, plaatselijk natuurlijk niet be kend te zijn, maar B. en W. zullen een onderzoek instellen. De beer Bossen licht nader toe, dat bij de Winke- lerbrug wel een keering bestaat. Ook bij den molen van Bos, vanaf den Boekelerweg, zou de sloot 6 meter bij-gedempt dienen te worden. Van den herfst is er een auto te water geraakt. Het te dempen gedeelte zou als soort asclikuil gebruikt kunnen worden. De heer Vijn zegt dat ze te hard rijden, terwijl de heer Klaver in overweging geeft, de boomen van een witten band te voorzien. De lieer Glas wijst er op dat bij demping de duiker verlegd zal moeten wórden en de bezwaren zullen dus niet zoo licht zijn te achten. De Voorzitter zegt dat B. en VV. het zullen bespre ken 011 zullen trachten het gevaar tot een minimum to beperken. De heer Bossen zegt dat er ook klachten vernomen zijn over de gladheid van de kluft bij café Bakker. De lieer Vijn zegt dat het ook niet anders kan, het was gisteren geen weg. Boon is tot de Gouw gekomen oii is toen maar zoot naar huis gegaan. De lieer De Wit wijst op de groote wenschclijkheid dat bij de Langercizer brug zand gestrooid was en spr. wijst er op dat dit -Silver was opgedragen, maar zo blijven liever op bed. De lieer Vijn: Dat is ook gemakkelijker. De lieer Klaver wijst er op dat men totaal verrast was door deze gladheid. De heer De Wit wijst er echter op, dat later dan toch wel zand gestrooid had kunnen worden. De lieer Groen wijst ook op de Veenhuizcrbrug. De heer Schilder acht het gewenscht dat bij alle bruggen zand aanwezig is. De beer Groen zegt dat Silver de toezegging reeds heeft on in de nabijheid van de Veenhuizcrbrug ligt altijd zand. De Voorzitter zegt dat B. en W. maatregelen zul len treffen. De heer Bossen merkt op dat van de douche-inrich ting een kraan niet goed is open te draaien. Ook hier zegt de Voorzitter voorziening toe. De heer Groen heeft klachten gehoord over een paar boomen tegenover de Gouw. Goedgevonden wordt dat ze gesnoeid zullen worden en ook dat zoo noodig de ijzeren paal bij den voor- nialigen tramovcrweg, richting Noorderpad zal wor den verwijderd. De lieer Schilder wenscht demping van 4 groote gaten in den berm van den weg bij Van Diepen aan het Zuideinde. De heer Glas weet niet of de Bannc materiaal he«eft, maar de heer Vijn deelt mede dat bij de school nog st oenen liggen. Hierna volgt sluiting. HET MAANLICHT IS EB DE SCHULD VAN! door Prof. Dr. H. T. STETSON. (Universiteit te Deleware, Ohio). Wanneer de ontvangst der radioberichten te wen- schen overlaat, kan men werkelijk de schuld daarvan dikwijls aan het maanlicht geven. Daardoor werdt de intensiteit van de uitzendingen soms tot 100 ver anderd. Geen enkel ons bekend atmosferisch verschijn sel heoft er zóóveel invloed op. Het schijnt wel, alsof een zekere inductie, een electrische eb en vloed, de hoogte van de Heaviside-laag doet veranderen; deze laag bevindt zich op groote hoogte in den dampkring en kaatst de radiogolven terug! Men heeft reeds lang de veronderstelling geuit, dat de maan een andere electrische lading zou hebben dan de aarde en dat men dus in de atmosfeer een electri- sche eb en vloed zou moeten kunnen waarnemen. Een nauwkeurige analyse van de radio-uitzendingen he°ft deze veronderstelling als juist bevestigd en het is ge bleken, dat er inderdaad een rechtstreeksche wissel werking bestaat tusschen de maan en de hoogte van de Heavis'.de-lang, De ontvangst is het beste, wanneer de maan onder den horizon staat; wanneer de maan opgaat, komen de uitzendingen minder goed doo, en hoe hooger de maan aan den hemel staat, hoe onduide lijker de radio wordt. Het komt er hierbij niet op aan, in welk kwartier de maan zich bevindt Dit verschijnsel kan men verklaren door aan te ne men, dat de maan negatief geladen is; wanneer zij over een bepaald gedeelte van de aarde passeert, ver oorzaakt zij een verandering in de verdeeling der elec trische ladingen in de bovenste lagen van onzen damp kring en brengt zij de Heaviside-laag op grootere hoog te, waardoor de terugkaatsing der radiogolven ge stoord wordt. Ook de zonnevlekken hebben invloed op de radio, want zij brengen de electriciteit in den dampkring in beroering door magnetische storingen te veroorza ken. Hoe meer zonnevlekken, hoe slechter de radio ontvangst wordt. Op het oogenblik zijn er vrij veel zonnevlekken en dit zal nog wel eenige maanden zoo blijven; men verwacht voor het midden van het jaar groote schommelingen in de werkzaamheid van de zon, terwijl voor het einde van het jaar gerekend kan wor den op zeer weinig zonnevlekken en dus op een goede werking der radio. In het optreden der zonnevlekken valt een secundaire periode van 15 maanden op, die overeenkomt met bepaalde verschijnselen, die betrek king hebben op de banen der beide binnen-planetsn, Mercurius en Venus. Het is nog onbekend op welke wijze deze planeten invloed kunnen uitoefenen op de periodiciteit van de zonnevlekken. De invloed van maanlicht op de radio komt vrijwel overeen met dien van een zoneclips. Zoo bleek bij de totale zoneclips van 24 Januari 1925 reeds, dat de korte golf van 75 M. bijna volledig afhankelijk is van het zonlicht, terwijl ook bij de golf van 380 M. zeer duide lijk .fading" werd waargenomen Naarmate de zon meer en meer verduisterd werd, namen de storingen toe, ter wijl de normale toestanden zich pas weer begonnen te herstellen, toen de eclips haar hoogtepunt gepasseerd was en de zon langzamerhand weer zichtbaar werd. Dr. Goldsmlth vergeleek de grafiek van de werkzaamheid der korte golven, die tijdens de eclips automatisch was opgenomen, met een temperatuurlijst van een ernstlgen zieke en het valt inderdaad niet te ontkennen, dat het licht en de energie der zon, die onophoudelijk inwerken op den dampkring der aarde, grooten invloed hebben op de radio-uitzendingen. Zoo werd vlak na het hoogte punt der eclips geconstateerd, dat de richting der radio-golven belangrijk gewijzigd werd. Hiermee gin gen belangrijke veranderingen gepaard in het magne tisch veld der aarde. Alle waargenomen verschijnselen heeft men nog niet kunnen verklaren; de reeds ge maakte veronderstellingen werden niet onju'st bevin den. en kunnen dus voorloooig gehandhaafd blijven, doch de onopgeloste vraagstukken op dit gebied zijn door de waarnem'ngen tüdens die eclips zeker niet minder ingewikkeld geworden. (Nadruk verboden). Por der dan 12 Februari. Hilversum (1875 M.) A.V.R.O. CO T'-'cUein; 8 01 9 50 Gramofonmuziek; 10 00 Tijd sein; 10 01—19.15 Morgenwijding.; 10.30—12 00 Ochtend muziek door het AVP.O-Kwintet; 12 00 Tijdsein; 12 30— 2.00 Concert door het Orkest van Theater Tuschinski te Amsterdam; 2.00—2 30 Halfuur voor de Vrouw; 2.30 3.00 Bustooos voor het verzorgen van den zender; 3 004.00 Naa:eursus door Mevr. Ida de Leeuwvan Rees; 4 005.00 Z'ekenuur door Mevr. Ant. van Dijk; 5.006.30 Concert door het Orkest van het Asta The ater te Den Haag; 6.307.00 Radio-Volks-TJniversiteit. Cursus: De groote satire in de literatuur; 7.007.30 En- gelsche les voor gevorderden: 8 00 Tijdsein; 8.018.25 Soortpraatje door H. Hollander; 8.259.30 Pooulair Concert door het Omroep-Orkest o l.v. Nico Treep, met medewerking van het Vocaal Kwintet der Terek Kozakken; 9 3010.15 Uitzending van het Abonnements concert door het Concertgebouw-Orkest o.l.v. Pierre Monteux; 10.15 Nieuwsberichten van- Vaz Dias; 10.30 Omroep-Orkest en Terek-Kozakken; 11.00—12.00 Gramo- foonmuzielc; 12.00 Sluiting. Huizen (298 M.) K.R.O. 8.009.15 Gramofoonmuziek. N.C.R.V. 10.0010.30 Zang door het N.C.R.V.-Dameskoor; 10.30— '11.00 Korte Ziekendienst. K.R.O. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje: 12 00 Tijdsein; 12.001.30 Lunchmuziek door het K.R.O.-Trio; 1.30 2.00 Gramofoonmuziek. N.C.R.V. ,,2.002.15 Gramofoonmuziek; 2.153.15 Cursus fraaie Handwerken; 3.153.45 Vrouwenhalfuurtje; 3.454.00 Verzorging van den zender; 4.005.00 Ziekenuurtje; 5.C06.00 Concert door Kwintet; 6.306.45 Gramofoon muziek; 6.457.00 Cursus knippen en stof versieren; 7.007.30 Lezing: „Het wezen van electriciteit en stra ling"; 7.308.00 Gramofoonmuziek. K.R.O. 8.0011.00 Aansluiting van de „Nieuwe Koninklijke Harmonie" te Tilburg. Medewerkenden: het K.R.O.- Orkest, Jaqueline Verlinden (sopraan), Louis van Sprang (bas), F. Boshart (piano); pl.m. 9.309.45 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 11.0012.00 Vroolijke gramofoonmuziek. BlflTENLANDSCHE BRJFF. (Bijzondere correspondentie) N E W-Y O R K, Februari 1931. Drie van mijn vrienden zijn zoo juist vertrokken naar het Vaderland, althans naar Europa en 1 naar Zuid- Amerika. Ze zijn hier van „vijf tot tien jaar geweest en hoewel ze heel goed kunnen „wennen", misten zij te veel om hier nog langer te blijven. De argumenten kwa men hierop neer: „Wat heb je in Amerika? Je ver dient meer dan in Holland, doch je geeft veel meer uit, vooral in een stad als New-York. Als je in Holland een avondje uitgaat, kost het je hoogstens twintig gulden en in Amrika kan je niets doen met z'n tweeën voor minder dan veertig dollar. En wat heb je dan nog in Amerika als je uitgaat? Er zij ngeen café's waar je eens op je gemak kunt gaan zitten en een kopje koffie of thee drinken. Het is een theater en daarna een night-club met slechte sterken drank en weinig vermaak en de kans dat de politie invallen doet en dat je den avond op het bureau moet doorbrengen. Wat is er verder? Je verdient ót heel veel óf maar net genoeg om van te le ven. En die „heel vele" zijn uitzonderingen. Iedereen is onfcbeei?!^:, van straatventers tot rechters en senatoren. De poMtiek is corrupt etc. etc. Amerikaansche meisjes! Goed, ze zijn mooi, althans volgens een anderen stan daard dan Europa, ze kleeden zich beter en duurder, Of 83. De koopman kon het niet goed verdragen, Dat hij nog steeds gevangen zat, Want nu kon hij den jongen niet pakken,, Die zijn ballon gestolen had „Ik wil er uit dacht d'arme koopman, „Ik heb eigenlijk niets misdaan. En kan ik door de deur niet vluchten, Dan moet ik door het venster gaan. doch verder? Als je met een meisje in aanraking komt op een partijtje bijvoorbeeld, en je vraagt haar om la ter eens uit te gaan, kost het je schatten geld! Zij denkt in zich zelf: „Ik ga nu wel met dien man uit, doch het is wellicht de eerste en de laatste keer en daarom zal ik het maar duur maken!" De kans dat je vrienden wordt is uiterst gering. Zoo lang je er geld aan kan besteden, is het allright, doch als je geen geld hebt, heb je al van zelf geen kans. De uitgaven voor zoo'n eersten avond (en gemiddeld voor twee) zijn: diner 5 dollar, theater 10 dollar, taxi's 4 dol lar, night-club 10 dollar, fooien 3 dollar en een orchidee voor de avond-robe 5 dollar, totaal 38 of 40 dollar. Dat kan je natuurlijk op een wekelijksch salaris van 50 of zelfs van 100 dollar niet bekostigen. En hoe staat het met werken? Je werkt hard en je wordt vrij goed betaald, vooral als je een vak kent of artist bent, hetzij teekenaar of schrijver of iets derge lijks. Doch je weet nooit hoe lang je baantje duurt. Het eten, één van de voornaamste dingen in ons leven, kan niet met Europeesch voedsel vergeleken worden. Huis huur in de stad is duur en neemt van 25 tot 35 pet. van je salaris. Je bent bijna gedwongen om in restaurants te eten en daar gaat nog eens 25 of 30 pet. van je in komen mee heen. Wat schiet er over? En hoe leef je dan nog1? Je staat op en trekt naar je werk in volge propte ondergrondsche treinen. Je werkt den geheelen dag, eet je lunch in haast en rent weer naar huis. Wat kan je 's avonds doen? Bioscoop of theater, dat is alles. En op die manier gaan de jaren voorbij en je leeft niet Je bestaat slechts! Neen, dan is het anders in Europa!" En zoo spraken mijn vrienden en trokken weg op de Bremen, de Majestic, de Augustus en de Statendam. Of ze terug zullen komen? Wat ze elders zullen vinden? Hoe is het in Holland, nadat je 8 jaar in Amerika hebt gewoond? Twee kennissen kwamen tex-ug, zij waren en kele maanden in Holland geweest en wat zeiden ze: „Ik ben blij dat ik weer terug ben. Je hebt er geen idee van hoe het er toe gaat. Je betaalt 10 pet. van je inkomen aan belasting. Dit mag niet en dat mag niet! Veboden te rooken, verboden de deur te openen voor de trein stilstaat, verboden toegang, verboden te vloe ken, verboden voor menschen onder de 12, 14, 16, 18, 20 jaar, je mag niets doen. Theaters sluiten om elf uur 't Avonds. Verder is er niets behalve je bed in een slecht verwarmde slaapkamer. Om te tclefoneeren moet je een ontzaggelijk geduld hebben. Telegrafeeren duurt even lang. Winkels sluiten op zekere uren je kunt niets koopen. Je mag maar zooveel uur werken en als* je meer werklust hebt, ga je de gevangenis in. Er zijn duizend en één commissies die je de wet voorschrijven wat je zien moogt in films, lezen en boeken etc., etc. De bureaucratie werkt* als een vier-wielen-rem op elke nieuwe onderneming. Trouwens alles wat nieuw is, wordt wantrouwig aangezien. De Godsdienstige en poli tieke partijtjes regeeren het land. Je kunt nog niet over de radio hooren wat je hooren wilt. Je kunt niet langs den weg rijden of je botst tegen een tol. Dit mag niet en daf mag niet, dóór hebben zij nog nooit van ge hoord en zóó hebben ze het nog nooit gedaan... Ah, je moet het meemaken om er een idee van te krijgen. Als je goed gekleed gaat, ben je „een mooie meneer". Als je anders leeft dan het oude en beproefde recept, dan „ben je er ook eentje" En zoo gaat het door tot in het oneindige. Nee, dan is het tenminste beter in Amerika. Hier laten ze Je met rust en iedereen bemoeit zich met zijn eigen zaken; je kunt doen en laten wat je wilt. Je kunt zoo lang werken als je wilt en zoo lang spelen als je verkiest. Minder dan 3 pet. van je inkomen gaat naar de belasting toe en op een klein salaris kan je ten minste een auto houden en „Thank God for the Bathrooms with hot water day and night". En dan moet je die bioscopen zien. Ze laten de men schen rooken en je kunt bijna niet zien van de wolken. „En eten dat ze doen. Reuze schalen met aardappe len en jus en sinaasappelen voor dessert en brood met koek voor ontbijt en alweer brood voor lunch en daar- tusschen in koffie en thee en chocolade... Kan je er bij?... Terwijl ze alle andere godendranken voor het grijpen hebben... maar eten dat ze doen... geen won der, dat ze vet worden... en de agenten dragen sabels en zeggen „U" tegen je... en conducteurs tikken tegen hun pet... Ik zeg je, de verhoudingen zijn verkeerd... Geen wonder dat de werkman het te kwaad heeft met het „kappetaal" en de „rijke lui". No Sir. dan weet je 'n Amerika beter waar je er aan toe bent. Hier kan een werkman tehrrrnste in zijn eigen auto naar het golfveld rijden en..." „Genoeg, ik weet alles van Amerika af". Op deze manier loopen de gesprekken, en het is alles oud nieuws. Het maakt niet veel uit, waar je bent, -cclang je het werk doet, waar je pleizier in hebt en dat je een bestaan verschaft. Met een paar goede vrienden, en een huis, ingericht naar je eigen smaak, ben je al een heel eind op streek. Als jc dan nog boeken, muziek en het theater dicht bij je hebt, ben je er bijna heelemaal. De laatste vereischte is, dat je zoo nu en dan voldoening kan geven aan speciale ver langens. Iemand, die slechts van sneeuw en sneeuw- vermaken houdt, zou «iet in de tropen moeten wonen. De man, die zijn vreugde schept uit zijn volkstuintje, is verloren in een apartement op de 20ste verdieping van een wolkenkrabber in een wereldstad en de Lebe-mann (what-ever-that-is) zou geen doodsbidder op Urk moeten worden De toevoer van mensehen naar Amerika houdt lang zamerhand op. In November 1930 kwamen er 57 minder binnen dan November 1929. Het merkwaardige is thans, dat er veel meer vrouwen binnen komen dan mannen en er veel meer mannen de Vereenigde Staten voor goed verlaten dan vrouwen. Is thiss a woman's country af ter all? Doch als je denkt te kunnen verbeteren, zin hebt in avontuur, in e^n zekere standvastigheid van bestaan, met groote kansen op een mooie toekomst, kom dan naar Amerika, doch probeer eerst een betrekking to krijgen. (Nadruk verboden). LANGEND IJ TC NOORDSCHARWOUDE. 17e jaarvergadering BegrafenisvereenJging. Bovengenoemde vereeniging vergaderde Maandag avond ten lokale van den heer J. de Bakker. Aanwezig met het bestuur 10 personen. De w.n. Voorzitter de heer J. Heidsma opent met een woord van welkom aan leden en pers en deelt mede, dat de voorzitter wegens ziekte verhinderd is aanwezig te zijn. De notulen van de vorige vergadering worden voorge lezen door den secretaris, den heer K. de Vries en on veranderd goedgekeurd. Het jaarverslag. Hieruit vermelden wij, dat het jaar 1930 niet ongunstig was voor de vereeniging. 12 begrafenissen zijn uitgevoerd, waarvan 7 voor niet-leden en 5 van leden. Het aantal leden is vermeerderd met 16 en bedroeg per 31 December j.1. 420. Als nieuw be stuurslid is gekozen de heer, G. Bakker Oz. Het dragers- personeel en de bode waren tot volle tevredenheid werk zaam. Met den wensch dat het jaar 1931 voor de ver eeniging een gunstig jaar mag wezen eindigt het jaar verslag. Den secretaris wordt een woord van dank gezegd voor het uitgebrachte verslag. De rekening van den Penningmeester. De ontvangsten waren f 1203.16, de uitgaven f 1164.85, met het vorige saldo was in kos f 104.49. Bij de coop. Boerenleenbank is geplaatst f 1027.63, zoodat het totaal bezit der vereeniging f 1132.12 bedroeg. Het vorige jaar was dit f 955.64, alzoo een vermeerdering van f 176.58. De rekening is nagezien door de heeren G. Bakker en J. Swager en wordt tot goedkeuring geadviseerd. Den penningmeester, den heer A. Swager wordt dank gezegd voor zijn accuraat beheer. Bestuursverkiezing. De aftredende heeren G. Bak ker Oz. en K. de Vries worden weder gekozen. Voorstellen voor de Bondsvergadering. Op voorstel van den heer J. Heidsma wordt het volgende aangeno men voor de e.k. bondsvergadering. „De begrafenisver- éeniging te Noordscharwoude stelt voor een commissie te benoemen, welke heoft te onderzoeken of de mogelijk heid bestaat of er niet meer dan totdusver gezamenlijke belangen aanwezig zijn en waardoor de bond meer nog dan tot heden bestaansrecht zal krijgen. De commissie geeft op de eerst volgende jaarvergadering in 1932 of zoonoodig op een buitengewone vergadering rapport van haar bevindingen." Rondvraag. Na eenige besprekingen waarbij o.m. als afgevaardigde naar de bondsvergadering worden aan gewezen de heeren J. Heidsma en K. de Vries, volgt sluiting. De Diaconie der Ned. Herv. Kerk te Noordscharwou de he»ft verhuurd op Zaterdag 7 Februari 1931 in de consistoriekamer aldaar, des avonds 7 uur, aan lidma ten der Ned. Herv. Gemeente te Noordscharwoude, voor den tijd van drie jaren onderstaandeperceelen bouwland: No. 1, een akker bouwland, de Zuidelijkste van de Plat te Ven, groot 24 A. 43 c.A. (10 sn.), G. Stam, f 3 per snees. No. 2, een akker bouwland, de 2e van het Zuiden, groot 28 A. 10 c.A. (11% snees), vr. G. H.#v. Rijn, f 3.60. No. 3, een akker bouwland, de 3e van het Zuiden, 27 A. 49 c.A., (11 snees), aan J. Jonker voor f 4. No. 4, een akker bouwland, de 4e van het Zuiden, 27 A. 49 c.A. (11% sn.), aan vr. G. H. van Rijn voor f 4. No. 5, een akker bouwland, de 5e van het Zuiden, 26 A. 88 cA. (11 sn.), aan vr. G. H. v. Rijn voor f 4. No. 6, een akker bouwland, de 6e van het Zuiden, 24 A 43 c.A. (10 sn.) aan vr. G. H. v. Rijn, voor f 3.90. No. 7, een akker bouwland, de Westelijkste van da Platte Ven, 24 A. 43 c.A. (10 sn.), aan G. Stam, f3.20. No. 8, een akker bouwland, 2e van het Westen, 29 A. 32 c.A. (12 sn.), aan J. Keppel voor f 3.40. No. 9, een akker bouwland, de 3e van het Westen, 29 A. 32 cA. (12 sn.), aan G. Stam voor f 3.10. No. 10, een akker bouwland, de 4e van het Westen, 30 A. 54 cA.. (12% sn.), aan G. Kater voor f 3.50, No. 11, een akker bouwland, de 5e van het Westen, 26 A. 88 c.A. (11% sn.), aan A. Borst voor f 3.30. No 12, een akker bouwland, de 6e van het Westen, 26 A. 88 c.A. (11% sn.), aan K. Hemke, voor f 3.40. No. 13, een akker bouwland, tusschen de Molen- en de Paapmersloot, 3 A. 40 c.A. (1 sn.), aan M. Brouwer, voor f 2.20. No. 14, een akker bouwland aan de Schoutensloot, 17 A. 90 c.A. (8 sn.), vr. G. H. van Rijn voor f 2.50, alles per snees. De Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk heeft verhuurd op tijd en plaats voornoemd aan lidmaten van genoem de Kerk, onderstaande perc. bouwland. 1. Een perceel bouwland in de Diepsmeer, onder de gemeente Oudkarspel, kadastraal groot 1 H.A. 11 A. 80 c.A. (46% sn.), opgehouden. 2. Een perceel bouwland, genaamd de 7e druilakker, groot 16 A. 10 c.A. (7 sn.), aan G. Stam voor f 4, 3. Een perceel bouwland, zijnde het Noord-Oostelijk gedeelte der Papenweid, groot 16 A. 80 c.A. (7 sn.) aan G. Stam voor f 4. 4. Een perceel bouwland, zijnde de 3e. van het Zuiden af der Stekelweid (Westelijk gedeelte) geheel groot 66 A. 90 c.A., opgehouden

Schager Courant | 1931 | | pagina 6