BONT ALLERLEI. Arrondissementsrechtbank te Alkmaar. Slachtoffer van een moord? Een dominé-dlctator. De oorlog in cijfers. Zegt het met bloemen. LANGENDIJK. In aansluiting met het meegedeelde in de gemeente raadszitting te Oudkarspel over den nieuwen weg door het Geestmer Ambacht, kunnen we nog meedee- dnelen, dat alle spoed zal worden betracht om spoe dig met het werk te kunnen beginnen. Het is niet onmogelijk, dat nog dit jaar met den aanleg kan wor den begonnen. We vernemen dat het aantal prijzen, voor de deelnemers aan den kolfmatch, vrij groot is. De prijs- uitdeeling zal dit jaar plaats hebben in de kolfbaan van den heer Pijper. Het is te verwachten dat deze avond de kroon zal zetten op de welgeslaagde wed strijden, die gedurende de laatste 12 weken in de ver schillende kolfbanen aan Langendijk zijn gehouden. ZUIDSCHARWOUDE. Er is in onze gemeente weer een flinke verbetering gekomen aan de straat, die voor een G-tal huizen over een lengte van een 50 M. heel wat breeder is gewor den, door achteruit zetten van hekken. Veel hekken komen daarvoor thans niet meer in aanmerking, zoo- dat het gemeentebestuur heeft ged-aon, wat mogelijk is voor de veiligheid van liet verkeer. In den loop der jaren heeft het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" alhier tal van prijzen behaald cn is successievelijk van de derde afdeeling in de cere- afdecling gekomen cn wel in vrij snel tempo. Het heeft in dien tijd een collectie medailles, kransen, takken, enz., verkregen, die de moeite waard zijn te worden uitgestald. Zij vormen een schat van prijzen. Al deze tropheeën zijn thans op oordeelkundige wijze gerangschikt in een smaakvol uitgevoerde kast en op gehangen in de voorzaal van café Kramer, waar het corps altijd zijn repetities homlt. Wie een indruk wil krijgen van de lauweren, door Kunst na Arbeid in een kwarteeuw geoogst op het pad der wedstrijden van fanfarecorpsen, bcschouwe deze rijke verzame ling, die getuigenis aflegt van de schitterende presta ties van oen aantal fanl'aristen, die onder eminente leiding, met ernst en vasten wil bezield, het ideaal van beoefenaars van kunst na den arbeid, zeer dicht bij benaderd hebben. W I ERIN GE R W A A R J) Dinsdag werd vanwege de Biljartvereeniging Holl. Noorderkwartier een groepswedstrijd (handicap) gehouden hij den heer II. v. d. Woude, tusschen 't Zand en YVieringenvaard. Voor 'L Zand speelden de heeren G. A. de Wit, W de Wit, J. Brak en Jb. Stammes. Voor Wieringerwaard de heeren K. Zijp, A. Sleutel Az.. L. Koning en S. Kistemaker. Er werden 10 partijen gespeeld, waarvan door 't Zand 8 werden gewonnen en door Wieringerwaard eveneens 8. WARMENHUIZEN Ernstig vandalisme. Zondagavond j.1. omstreeks half twaalf, hebben tot nog toe onbekende dader(s) in het perceel aan de Dorpsstraat, bewoond door burgemeester Nolet, een ruit ingegooid. Ook van het Witte Kruis-magazijn cn van de R.K. school en brandspuitliuisjc, waren ruiten vernield. Een nauwkeurig onderzoek wordt ingesteld cn men hoopt spoedig het juiste spoor te vinden, van deze laf hartige .daad. ANNA PAUL OWNA BREEZAND. Uitvoering „Soli Deo Gloria". Dinsdagavond gaf de Christelijke Muzickvcreeni- ging Soli Deo Gloria een openbare uitvoering in het gebouw der Evangelisatie te Brcczand. Nadat door allen, met begeleiding der muziekver- ecni-ging, Psalm G8 vers 10 was gezongen, werd door den heer Hooimeijer een gebed uitgesproken en een Psalm voorgelezen. Hierna heette hij alle aanwezi gen welkom, sprakzijn leedwezen uit, dat de op komst niet grooter was cn veronderstelde, dat daar het ongunstige weer en de heerschende griep wel de oorzaken van zouden zijn. Ook de vereeniging had veel met ziekte te kampen; vijf leden van het orkest ontbraken daardoor cn het gevolg was dat nummer 4 van het programma, Soli Deo Gloria, vervallen moest. Van de drie heeren die voor de afwisseling zouden zorgen, kon alleen dc heer A. van Eek zijn taak vervullen. Het programma, ingezet met een pittigen marsch, werd vlot, afgewerkt. Mot vlag cn wimpel, Liederen en Maohtct die Tore weit, konden ons het meest be koren. De eerste voordracht van den heer Van Eek was getiteld: Oome Klaas in 't Rijksmuséum, waarmee hij veel succes oogstte. Ook: Hannes geeft radio-concert, en De brutale bedelaar, vielen in den smaak. In zijn slotwoord dankte de heer Hooimeijer voor dc belangstelling, die hij op hoogen prijs stelde, daar •muziek groote opofferingen van de leden eischt, zoo wel wat tijd als geld betreft. Nadat nu nog Psalm 143 gelezen was, sprak de lieer P. Blaauboer het dankgebed uit. ANNA PAULOWNA. Het werk van de Ned. Heidemaatschappij in den Wicringcrmeerpoldcr zal Donderdag a.s. hervat wor- WIERINQEN Bij aanhoudende dooi zullen de werkzaamheden in den Wieringermeerpolder op a.s. Donderdag 12 Febr. weer een aanvang nemen. Dinsdag is ten raadhuize door B, en W. aanbesteed: 1. Het aanleggen van een straatweg, en rioleering naar en over het voor school en woningbouw bestemde ge meenteterrein te Den Oever, met bijkomende werken. Ingeschreven werd door E. Bügel en A. Pol, resp. wonen de te Wieringen en Anna Paulowna voor f 3197, Joh. Pols f 2765.50, P. Doves f 2400, Gebr. D. en S. Lont f 2600, W. Hermans f 2945, A. Doves f 2000. Deze allen te Wieringen. Gegund aan P. Doves; 2. De verbetering en vernieuwing van gedeelten van de Beltstraat te Hippolytushoef en de Hofstraat te Den Oever (Beltstraat perceel II), (Hofstraat perceel I): E. Bügel en A. Pol, perceel I f 997, perceel II f 1283. Deze perceelen in massa voor f 2269; Joh. Pais perceel I f 664.50, perc. II f 785.50, in massa f 1429.35; A. Zwanink alleen in massa f 1326; Gebr. Lont alleen perceel II (on geldig) f 540; A. Doves alleen in massa voor f 1002. Deze perceelen in massa gegund aan A. Zwanink te Hippo lytushoef. HOOGWOUD AARTSWOUD. Zondag gingen onze voetballers ondanks het gure weer naar Twisk cm aldaar een vriendschappelijken wedstrijd te spelen. Toen zij echter op het terrein aankwamen, was er niemand aanwezig. De secretaris deelde mee dat men besloten had niet te spelen. Men had echter de moei te niet gedaan bericht te zenden, omdat Aartswoud niet telefonisch te bereiken is, hetgeen echter wel het geval is. Dat onze jongens alles behalve plezierig gestemd thuis kwamen, laat zich indenken. Het is dan ook zeer onsportief, zulk een handelwijze. XEDERLAXDSCHE SPOORWEGEN. Uitslag van de op 10 Februari des namiddags om 2 uur gehouden openbare aanbesteding te Utrecht van bestek no. 1423 H S. Het uitvoeren van grond-, spoor- en bij komende werken voor den aanleg van een tweede spoor tusschen het station Bergen en de halte Koedijk van den stoomtramweg Bergen—Alkmaar. Raming f 33.200. Ingekomen 23 biljetten, t.w.: C. Schau- feli te Apeldoorn f 24982, H. Schulting en M. Dijk te Rijs wijk f 25580, R. Jansen te 's-Bosch f 26747, J. H. van Berghem te Noordwijk aan Zee f 26840, H. J. te Siepe te Winterswijk f 26932, J. T. Schaufeli te Apeldoorn f 27422, J. C. Steensma te Lemmer f 27580, A. M. Stuij te Nijmegen f 28280, J. M. Strijland te Uithoorn f 28600, N.V. Scheba te Schoorldam f 28750, H. Aafjes en Co. te Assendelft f 28760, P. de Haan te IJmuiden (O.) f 29200, J. Thiecke en R. J. Jansen te Nijmegen, Groningen, f 29300, P. C. en C. P. Stuij te Bilthoven, Baarn, f 29669, J. A. en C. P. Kros te Utrecht f 29843, N.V. v. Splunder's Aann. en Hand. Mij. te Ridderkerk f 30200, W. J. Boltje te Heerenveen f 30850, P. Kooijman en Zoon te Uithoorn f 31300, J. Ooms te Avenhorn f 31500, B. Min te Bergen f 31800, J. Twisk te Castricum f 31900, W. T. J. Bollen te Zwolle f 32700, en C. Klinkert te Oudkarspel f 33100. Uitslag van de op 10 Februari te Utrecht gehouden openbare aanbesteding van bestek no. 1422 H.S. Uitbrei ding van het emplacement te Bobeldijk-Berkhout. Ra ming f 18430. Ingekomen 32 biljetten, t.w. K. Bakker te Bobeldijk f 15890, P. J. Blauw te Hoorn f 15990, W. J. Karssen te Alkmaar f 16077, J. Ooms te Avenhorn f 16234, J. Ruiter te Opperdoes f 16480, J. F. Schaufeli te Apeldoorn f 16773 P. Scheepbouwer te Hensbroek f 16800, G. Steensma te Lemmer f 16870, C. Schaufeli te Apeldoorn f 17000, P. Kooijman en Zoon te Uithoorn f 17100, T. Roemer te Wognum f 17260. A. Komst en C. Degeling te Blokker f 17287, Joh. Visser te Voorburg f 17350, J. H. v. Berg hem te Noordwijk aan Zee f 17370, J. Thieoke en R. J. Jansen te Nijmegen en Groningen f 17500, C. Klinkert te Oudkarspel f 17658, A. M. Stuij te Nijmegen f 17670, J. Obdam te Heiloo f 17670, J. Twisk te Castricum f 17700 C. Dubbeld te Bergen f 17743, C. P. en P. C. Stuij te Baarn, Bilthoven f 17871, J. A. en C. F. Kros te Utrecht f 17885, R. Jansen te 's-Bosch f 17900, A. Boerema te Bussum f 17930, J. M. Strijland te Uithoorn f 17940, I. de Vries te Purmerend f 17988, A. K. Pik te Barsinger- horn f 18089, J. Moeijes te Obdam f 18325. W. T J. Bollen te Zwolle f 18370, N.V. v. Splunders Aann. en Hand. Mij. te Ridderkerk f 18491, J. J. Limburg te Purmerend f 18600, Jb. de Boer en Prett te Landsmeer f 18900. MERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 10 Febr. Uitspraken zitting 3 Febr. P, M. S., chauffeur Castricum. Hooger beroep vonnis overtreding art. 22 motor- en rijwielwet. Kantongerecht Alkmaar, vrijgesproken. Muus B., pluimveefokker, Schoorl, als boven. Alleen voor art. 22 M. en R.-W. f 60 boete of 60 dagen. Hendrik H., arbeider, Wieringen. Hooger beroep vonnis overtreding Leerplichtwet, Kantongerecht Helder. Von nis bevestigd, doch de boete verhoogd, f 10 boete of 10 d. Klaas J., schoenmaker en colporteur, Helder. Hooger beroep, vonnis overtreding Arbeidswet, Kantongerecht Helder. Behandeling geschorst in verband met gerezen bezwaren ter zake meineed tegen 2 getuigen a decharge. Klaas J., schoenmaker en colporteur, Helder. Als bo ven, vonnis vervolgd: f 25 boete of 25 dagen. Hendrik E., chauffeur Noordscharwoude. Hooger be roep, vonnis overtreding art. 22 motor- en rijwielwet, Kantongerecht Alkmaar. Vonni3 bevestigd. Jacob v. d. KI., drogist Helder (in hechtenis). Misdrijf art. 251 B 10, Wetb. v. Strafrecht: uitspraak 1 week uit gesteld. Lijk uit de Maas opgehaald. Te Grevenbicht werd uit de Maas opgehaald hef lijk van een man wiens hoofd ernstige verwondingen vertoonde De burgemeester waarschuwde het pui ke! te Maastricht, en Maandagavond heeft de sectie plaats gehad. Daarbij kwam vast te staan, dat de verwondingen aan het hoofd het gevolg zijn van een revolverschot. Aanteekcningen op trouwring en hor loge wezen aan. dat de naam van den.persoon is Jan Jaspar. Hij is vermoedelijk een Belg van nationaliteif die werd doodgeschoten, van zijn geld beroofd en daarna in de Maas geworpen is. IJS IN DE ZUIDERZEE. Uit De Lemmer werd gister gemold: Er schijnt veel ijs in de Zuiderzee te zijn. De Maandagavond van Amsterdam vertrokken booten van de Groninger-Lemmer-Stoomboot-Mij. en van do HollandFriesland-lijn waren des morgens half twaalf nog niet aangekomen. Difbcteekent al een ver traging van ongeveer 9 uur. DE GRIEP IN HET LEGER. Het garnizoen Ede besmet. Officieel wordt het volgende meegedeeld: Dienstplichtigen, die op 12 Februari a.s. moeten opkomen en voor het garnizoen Ede bestemd zijn, worden voorloopig te 's-Gravenhage gelegerd. Voor zoover mogelijk, ontvangen de hierbij betrokken dienstplichtigen opdracht om zich naar s-Gravenhage (Waalsdorp) te begeven in plaats van naar Ede. De genen, die te Ede opkomen, zullen bij aankomst dade lijk van daar naar 's Gravcnhage worden vervoerd. Het alcohol-jacht. Op een groote Hamburgsche scheepswerf wordt de bouw van een luxe jacht beëindigd, welks doel en be stemming eerst geheimzinnig en duister scheen. Doch langzamerhand breken gei-uchten door en nu gelooft men zeker te weten, dat het jacht bestemd is om de Ameri- lcaansche drooglegging te ontduiken. Dit met allo mo derne luxe uitgeruste schip zat als een drijvend restau rant worden gebruikt en in de onmiddellijke nabijheid van de Amerikaansche kust, maar buiten de alcohol- zóne worden gestationneerd. Het geheimzinnige jacht meet 5000 tonnen. Zijn bouw kost ongeveer 20 millioen Mark. Daar het schip met olie gestookt wordt, kan het een buitengewoon hooge snelheid ontwikkelen. Het mysterieuze vaartuig zal spoedig worden afgele verd. Reeds in het aanstaande voorjaar zullen de alco hol-dorstige Amerikanen op het luxe schip kunnen ver schijnen en Champagne, coctails, Whiskey of Bols kun nen drinken, kortom alle dranken, die in de V. S. verbo den zijn. Men kan zich op de vrije zee ongestoord aan het genot overgeven, zonder beangst te zijn, dat de droog- leggingspolitie, die op het vasteland reeds zoovele vroo- lijke gelagen gestoord hebben, kunnen binnendringen. Het alcohol-jacht zal niet te klagen hebben over clan- dizie en de twintig millioen Mark zullen hun rente wel ruimschoots opbrengen. Goudsprookjes. Steeds weer duiken de sagen op van reusachtige ver borgen schatten goud: de schat der Inka's, in het Zuid- Amerikaansche oerwoud verborgen, van de in het fort te Johannesburg verborgen millioenen van Paul Kruger, van de sprookjesachtige goudmijnen van den Zoeloe- vorst Tsjaka in Natal. Er zijn altijd wel meer menschen te vinden, die er op uit trekken om deze sprookjesschat- ten te zoeken, menschen, die ontgoocheld, ontmoedigd en met leege handen terugkeeren. Dat zijn de goud sprookjes, die nooit tot werkelijkheid worden. Er zijn er natuurlijk ook, die wel eens in vervulling gaan. Ook thans schijnt zoo'n sprookje weer bewaarheid te worden en wel in Afrika, in den vroegeren Oranje Vrij staat Enkele tientallen jaren geleden was een Engelsche mijningenieur Sawijer naar Zuid-Afrika gekomen om daar werk te zoeken. Door een toeval kwam de ingenieur op het idee, dat de kwartsconglomeraten van Witwaters- rand zich onder den grond konden voortzetten, en er gens in het Zuiden weer aan de oppervlakte moesten komen, een theorie, die veel waarschijnlijks had. Daar intusschen in het zuiden de oorspronkelijke oppervlakte met rots-lagen bedekt was, moest men boren om uit te vinden of er lagen kwarts aanwezig waren, ja dan niet. Zeven en twintig jaar lang heeft Sawyer geboord en gehakt onvermoeid en nu schijnt het dat zijn onwankel baar vertrouwen beloond wordt. Men gelooft thans een kwartsader op het spoor te zijn en indien deze ader de zelfde kwartsconglomeraten bezit als die aan de Wit- watersrand. dan zouden de Zuid-Afrikaansche grondsoor ten den wereldgoudvoorraad danig veranderen en druk kend op den goudprijs inwerken. Een ander sensationeel bericht komt uit Sumatra. Daar zouden rijke goudmijnen uit den Hindoe-tijd ont dekt zijn. Vele jaren geleden was een officier van het Indische leger van der Haas bij opmetingen in Midden- Sumatra werkzaam. Inlanders berichtten hem toen van goudmijnen, waarover in oude geschiedenisboeken wordt gesproken. Van der Haas maakte veel werk van deze mijnen en was ervan overtuigd, dat deze ook heden ten dage nog rijk aan goud zouden blijken te zijn, als men ze eerst gevonden had. Hij verliet den militairen dienst en kocht een concessie voor het gebied, dat in aanmer king kwam, voor de gouddelverij. Zijn zoon liet hij in Amerika mijnbouw studeeren. Na den terugkeer van de studie, gingen vader en zoon systematisch de bedding boven Batang-Sapa-rivier onderzoeken. Spoedig stootten zij op een ertslaag, die duidelijk sporen vertoonde, een deel van een mijn te hebben uitgemaakt. Verdere on derzoekingen brachten uitgebreide ertscomplexen aan het licht. Men vond overblijfselen van oude mijnen van groote uitgestrektheid, die echter niet dieper gingen dan 30 meter. Van der Haas stichtte, zooals bekend, de maatschappij „Sumatra's Goudmijn". Deze onderneming zal de goud-aders evenals de zink- en lood-plaatsen ex- ploiteeren van de streek, die bij de inlanders bekend staat onder den veelzeggenden naam: „Negri Seratoes Lima poeloe tambang" (Het land van de honderd vijftig mijnen). Van der Haas is ervan overtuigd hier een van rijkste goudaders van Indië te hebben gevonden. Wat is geluk? De wind beweegt de takken van de aenneboomen van het bosch, dat tegenover mijn veranda ligt, het bosch, waarin ik in mijn kinderjaren zoo graag speelde. De sterren tintelen in den weemoed van den avond. En bij het schrijven van deze bladen uit mijn leven ondervind ik steeds meer de eenheid van dat leven. Streven steeds voorwaarts, rusteloos voort naar het doel dat is het geheim van elk weislagen. Het succes zelf? Wat h eefthet te beteekenen? Ik ondervind het niet in kla terend applaus van het theater, maar in de bevrediging, die de verwerkelijking van het ideaal schenkt. Toen ik in mijn jeugd daar onder de boomen droomend heen en weer liep, dacht ik: succes dat is geluk! Ik heb mij vergist. Het geluk is als een vlinder, wiens verschijning ons slechts een korte pooze betoovert, om weder te verdwijnen in het wijde uitspansel ANNA PAWLOWA. Al Capone is beleedigd! Al Capone, Amerika's beroemdste, grootste, rijkste, edelste, handigste enz. misdadiger. Bij ons in Amerika alles in de overtreffende trap. Alsjeblieft. Al Capone is een mensch, die op zijn eer is gesteld. Het is natuurlijk eenigszins merkwaardig georiënteerd dit eergevoel, hetwelk in dollars is om te rekenen, maar een soort eer is het in elk geval. Dat bewijst wel de mate van zijn verbolgenheid nu hij daar door zoo'n doodgewone Engelschman is beleedigd. De Engelschman, waarover het hier gaat,, schijnt ook geen katje te zijn. dat men zonder handschoenen aan pakt. Hij heeft mijnheer Capone den volgenden brief geschreven. Dear Sir, Ik verzoek u beleefd mijnheer J. Malcolm Smith, Avenue der Vrijheid 23, Chicago, 8e verdieping snel om zeep te brengen. Voor uwe bemoei ingen sluit ik een cheque van 1000 dollars in en dank u reeds bij voorbaat. Hoogachtend X.Y.Z. London. Nu vindt de heer Capone het niet zoc erg. dat die Engelschman zich tot hem wendt, omdat hij wel veel over hem gelezen zal moeten hebben. En de kranten hebben misschien ook wel verteld, dat hij ook voor een moord niet terugschrikt. Maar dat hij zich voor een «noord zou laten betalen, vindt hij zoo verschrikkelijk, zooiets is hem nog nooit overkomen. Capone heeft de duizend dollars aan een instelling voor liefdadigheid geschonken. Wij begroeten met in stemming dit schoone gebaar, want het is toch werke lijk gemeen iemand duizend dollar voor een moord te betalen, die alleen reeds per jaar 900.000 dollar aan steekpenningen aan rechters en politie-beambten in Chi cago uitgeeft en bij zulke onkosten natuurlijk andere honoraria verlangt. Heeft U een ucifer oor me? De leider van een groote Amerikaansche onderne ming had de gewoonte steeds als een sollicitant zich bij hem aan kwam bieden, zijn gesprek plotseling te on derbreken met de volgende vraag: „Heeft u misschien lucifers bij u? Op deze vraag zijn drie verschillende antwoorden te verwachten. Men zegt „neen", zonder in den zak te grijpen, men zegt „ja" en brengt direct een doosje uit een van zijn zakken te voorschijn, of men zegt ja en zoekt in alle zakken, voor het doosje over te reiken. In het laatste geval heeft de sollicitant geen kans aangenomen te worden. Het oordeel van den leider is daarop gebaseerd, dat iemand, die voor voorwerpen, welke hij bij zich draagt niet steeds dezelfde plaats be nut, onordelijk is en de noodzakelijke eigenschappen mist om een flinke kracht te zijn. Levensverlenging in Rusland. In Moskou is op aandringen van talrijke weten schappelijke personen een instituut gesticht, dat ten doel heeft het menschenleven te verlongen. Dit insti tuut geniet de bijzondere belangstelling van de Rus sische regeering en krijgt een geldelijke ondersteu ning van den Gezondheidsraad. De hoofd opgave van het nieuwe instituut bestaat daarin, experimcnteele onderzoekingen te verrichten over alle mogelijkhe den om het leven te verlengen. Zoodra men tot vast staande resultaten is gekomen, worden deze aan de openbaarheid bekend gemaakt. Hierbij zal men zich bedienen van de Radio, de pers en dc scholen. Een uitgebreide campagne zal worden ontworpen tot het verlengen van het menschenlovcn Maar zou men niet hetzelfde resultaat bereiken, als men eens wat minder doodvonnissen uitvoerde? Sprekende film Eenige dagen geleden werden in de Ufa-stuclio's een aantal opnamen gemaakt voor een nieuwe spre kende film. Daarin kwam een vrouw voor, die zin gen moet. maar die niet erg goed zinken kan. om dat ze eenigszins heesch is en nu bang is zich be spottelijk te maken. Maar de impressario van haar kent geen genade en brult woedend: ..Maar mevrouw, bijt eens flink op uw tanden en zing!Het resul taat van dit experiment was niet erg fraai! Tegen het polka-haar en de broedmachine. Uit Veenendaal wordt aan „Het Volk" gemeld: Op welk een tyrannieke wijze de voorganger ds. Kok alhier optreedt tegen de leden der Staatkundige Gereformeerde Gemeente moge blijken uit het vol gende: Voor vrouwen is het niet geoorloofd met andere dan zwarte kousen in de kerk te komen, terwijl polka haar den gang naar de kerk absoluut uitsluit. Man nen, welke met snor of baard ter kerke gaan, worden verplicht zich van deze mannelijke versierselen te ontdoen op straffe van uitsluiting uit de kerk. Kort geleden is dezen voorganger ter oore gekomen, dat er onder de leden zijner gemeente landbouwers zijn, welke de kippenteelt uitoefenen door middel van broedmachines. Ook dit is thans door hem verboden. Eenige leden verkochten de broodmachines, terwijl anderen ze in elkaar hebben gerammeid. Bij de benoem'na van een hoofd voor een nieuw te stichten sein. \v:-s het oog van ds. Kok gevallen op een onderwijzer, li l zijner gemeente, die thans als onderwijzer aan een bizondere school alhier is geplaatst. Na lang wikken en wegen werd hij waardig bevon den om de juiste leerstof aan de kinderkens te on derwijzen tot datgeconstateerd werd, dat de echtgenoote polka-haar droeg.' Zijn kansen zijn ge daald tot beneden nul; de ouders kunnen gerust zijn, dat er op het wel en wee hunner kinderen nauwlet tend wordt toegezien. DE MOORDAANSLAG TE OVEZANDE. De koster ter beschikking gesteld van de justitie. Do in arrest gestelde koster van de R. K. kerk te Ovezande, wiens vrouw Donderdag met een schot in den hals in den tuin van baar woning werd aange troffen, is thans ter beschikking gestéld van de Justitie. SMOKKELEN VAN MELK. In dc grensplaatsen van Oostelijk Groningen wordt in den laatston tijd melk over dc grens verkocht, waar ze per liter 28 Pfcnnige (bijna 17 cent) kost. Elke 13 seconden één menschenleven. Het zou de vredesgedachte bevorderen zegt de Man chester Guardian wanneer de volkeren zich de sta tistische opgaven konden realiseeren. die 'n Duitsch wis kundige van den oorlog verzameld heeft. In de 4 jaren van den oorlog hebben 11.000.000 men schen den dood gevonden, dat is één in elke 13 seconden Meer dan 19.000.000 werden gewond, genoeg om Spanje te bevolken, indien dit land onbewoond zou zijn. Met het geld dat de oorlog gekost heeft - f 120.000.000.000 zou het mogelijk geweest zijn e!k gezin in de Ver. Staten van Amerika, Canada. Australië, Groot-Brittanja en Ierland, Frankrijk en België en Rusland, een huis van f 6000 met 5 H.A. grond en f 3000 aan meubelen tij schenken. Tevens zouden er voor elke 20.000 families een zieken huis, en universiteit en scholen beschikbaar zijn geweest benevens salarissen'voor onderwijzers, verpleegsters, dok toren en professoren. En dan nog kon, wannéér al de kleine kruisjes, die nu op de soldatengraven staan, naast elkaar zouden worden geplaatst, een lijn getrokken worden, die zich uit zou strekken van Parijs door Europa en Azië, tot aan Wladi- wostok en het laatste kruisje zou worden omspoeld door de golven van de Japansche Zee. De vreeselijke offers, die de oorlog onvermijdelijk met zich brengt, zijn misschien door geen ander zoo zuiver grafisch voorgesteld en de berekeningen zijn met zoo veel zorg uitgewerkt, dat niemand het gewaagd heeft ze te controleeren of te verwerpen. Begrafenis van een bekende figuur uit de New-Yorksche onderwereld. Joseph Cantano is dood. U kende hem niet? Welnu zijn bijnaam was ,Rummy" en verder was hij bij zijn leven een bekende figuur in de New-Yorksche bende-wereld. Ilij was een der hocgen in een'smokke laarsorganisatie en had vele vrienden en vijanden. Dat laatste bleek jl. Woensdag toen mannen in een voorbijsnorrenden auto die niet bekend zijn ge worden den armen „Rummyeen groot aantal ko gels in het lijf geschoten, waardoor dc „gangster" ook omkwam. Hoewel hij nog verhoord kon worden, kon of wilde „Rummy" niet zeggen wie zijn moordenaars waren. Wel weet men, dat bij een grooten vijand had in „Dutch" Schultz. den „Bier-baron" en men neemt aan dat Cantano thans tribest sterven omdat hij be trokken was geweest bij een schietpartij in Club Ab- bey, een bekende nachtgelegenheid aan Broadway. Maar een prachtige begrafenis heeft Joseph Can tano toch gehad. Er waren 45 volgauto's met bloemen; en hij ligt in een bronzen kist. die50.000 dollar heeft gekóst. De bedroefde vrienden van den doode vulden 85 volgauto's. Langs den weg, dien de stoet nam, stonden tienduizenden menschen geschaard en er was machtig veel politie op de heen. Velen van de bedroefde vrienden werden door de politie nog even gefouilleerd om te zien of zij soms revolvers e.a. schietwapens hij zich hadden. Want deze heeren „gansters" in New-York en Chicago .zeggen het met bloemen" bij de begrafenis maar ook dikwijls met lood vóór de begrafenis. EEN AMERIKAANSCH MILLIONNAIB VERDRONKEN. Uit Windsor (Ontario): Een hier opgevangen draadloos bericht van liet Duitsche stoomschip Dcutschland dat uit New York naar Europa onderweg is, behelst dat James Coopcr, een Amerikaansche millionnair en weldoener, Zater dag in zee gevallen en verdronken is. Hij had het grootste gedeelte van de drie laatste jaren in Europa doorgebracht en was toen hij ver dronk, weer daarheen onderweg. MISBRUIK VAN VERTROUWEN. Zeven bankambtenaren in staat van be schuldiging. Reuter meldt uit New York: Zeven hooggeplaatste ambtenaren, waaronder de president en de vice-president van de Bank der Ver- ecnigde Staten die 11 December haar deuren sloot met een debetsaldo van naar schatting 73 millioen dollar, worden beschuldigd van misbruik van ver trouwen. Tegen hen is een bevel tot inhechtenisne ming uitgevaardigd. ADMINISTRATEUR VERMOORD. Door een koelie. Aneta seint uit Padang: De lieer II. M. E. F. van IJzeren, waarnemend ad ministrateur van de Onderneming Bockit Simpang in het Moeara Laboesche werd door ren koelie aap- gevallen en gedood.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7