Plaatselijk Nieuws. Steun aan de aardappelmeslindustrie. Aanranding Brutale oplichting te Amsterdam. Aankoop van Russisch graan. Gevaarlijk spel Duitschland. n Crisissteun voor de groote steibn. Weer een dwaasheid van de radio- censuur. De Veendammer hypoLheakbank-affaire. Een kerkelijke worstaffaire. Uit denDuitschen Rijksdag. RIJKS POSTSPAARBANK. Aan het postkantoor alhier, werd in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f 6824.17; en te rugbetaald f 4951.81. derhalve meer ingelegd dan terug betaald f 1872.36. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes 4. DE GLADHEID VAN DEN WEG. Men verzocht ons te willen mededeelen, dat ondanks de gladheid van den weg de autobus van de firmè Keet man Maandagmorgen ook aan het station present was. BILJARTEN. In Céz-ès op 10 Febr. van de Clubwedstrijden van Hol lands Noorderkwartier,, tusschen J. Constant, C. Va der, A. Vader, A. Hoornsman van Julianadorp, en R. Dei ver, Jb. Stammes. J. Blaauboer en D. Klos van Schagen, Gespeeld werden 16 partijen, waarvan Schagen er 8 par tijen hoeft gewonnen, en Julianadorp er 7 partijen heeft gewonnen. BOUWWERK OPGEDRAGEN. Voor nicj. wed. .Ih. Dekker alhier, zal in «Ie llalen een burgerwoonhuis worden gebouwd. Het werk is opgedragen aan den lieer S. A. Knuww, timmerman' en aannemer alhier. TWEEDE KAMER. In de gister wederom'aangevangen zitting van de Tweede Kamer is het wetsontwerp tot het verleenen van crodiet aan de aardappelmeel-industrie aan de orde gekomen. Zooals men zich zal herinneren luidt het voorstel, dat het te verleenen crediet, dat 4X- millioen groot is, lontedragend zal zijn (2 en verstrekt zal worden aan liet aardappelmeelverkoopbureau (A.V.B.) te Veendam, dat aan de aangesloten fabrieken een voorloopige uitkeering kan doen over 1929 van 20 cents per hectoliter geleverde aardappelen. He fabrie ken kunnen dan uit deze uitkeering haar leden voor- scholten verstrekken van ten hoogste 20 cents per hectoliter in 1029 geleverde aardappelen. Is de voor raad aardappelmeel van het A.V.B. voldoende ge slonken (tot een millioen balen), dan begint de terug betaling van rle regeeringssc.huld en de daarop val lende rente, en wel tot een bedrag van 4 gulden per haal. liet. voorstel is niet. bepaald met onverdeelde be langstelling in de Kamer ontvangen. Men toonde zich over het algemeen nogal teleurgesteld. Vrijwel aile sprekers voelden als een bezwaar, dat het crediet niet renteloos zou zijn, zooals de commis sie-I.ovink had voorgesteld, „liet. Rijk brengt geen grootc offers, want het kost eigenlijk niets", meende de heer Van Voorst tot Voorst (r.k.) en de heer v. d. Sluis (s.d.a.p.), die overigens niet onsympathiek te genover, bet ontwerp stond en den coöperaties ver weet er maar op los geleefd te hebben, diende, een amendement in om liet voorschot in een renteloos te veranderen. De heer 11 raat maakte van de schoone gelegenheid gebruik om hefftig te fulmineeren tegen het- feit. dat. er te weinig voor den landbouw gedaan wordt. De coöperaties hebben niet er maar op los geleefd; zij hebben uitgekeerd, wat de uitkomsten van hét be drijf toelieten. Men moet sparen in de goede jaren, zegt men; zeker, maar de ambtenaren trekken jaren achtereen hoogo salarissen en moeten dan tevens nog hooge pensioenen hebben. Waarom stelt men aan hen ook niet den eisch dat zij moeten sparen? Kr is geen land ter wereld, waar zóó weinig wordt gedaan voor den landbouw als bij ons. Spoedmaat regelen zijn noodig, zooals in den oorlogstijd. Laat de Regeering het. surplus van een millioen halen overnemen en verkoopen voor varkensvoer. Nadat nog andere sprekers het, woord hadden ge voerd. waarbij de heer Snoeck Hcnkemans de ecnige was, die met de regeeringsvoorstellen meeging en de heer Colijn het betwijfeld had, of de verwachting der regeering, dat de Raffeisenbanken (Coöperatieve Roeren leenbanken) met de voorgestelde regeling ac- coord zullen gaan, wel verwezenlijkt zal worden werd de vergadering tot heden verdaagd, waarop de minister de verschillende sprekers zal beantwoorden. AUAO-BOTSING. Het uitzicht belemmerd door rook van een stoomtram. Gisteren zijn te Numansdorp twee auto's in de Ha venstraat tegen elkaar gebotst. De rook van een pas seerenden stoomtram belemmerde den beiden be* •siuunlers het uitzicht. In den wagen, bestuurd door een inwoner van Numansdorp, zaten vier personen Zijn vrouw werd ernstig aan het hoofd gewond. De drie andere personen kwamen ei goed af. In den an deren wagen werd de chauffeur eveneens niet ge wond. Reide auto's werden zwaar beschadigd en moesten worden weggesleept. IJSGANG OP DE ZUIDERZEE. Gewijzigde stoombootdienst. De stoombootdienst KnkhuizcnAmstefdani met ne booten van de „Verëeniging" is gisteren wegens ijs-, gang gewijzigd. Van Kakhuizen uit geschiedt thans do dienst via Nieuwediep. WERKTIJDEN VERKORTING. Bü Stokvis te Arnhem. De N.V. W. J. Stokvis' Kon. Fabriek van metaalwa ren heeft den werktijd voor het fabriekspersoneel be perkt tot. de eerste vier werkdagen der week. Dit geldt voor tweehonderd man personeel. Steek uw tong tegen den dokter cent uit, Piet Moet ik ook een lange neus tegen hem maken? (Pclc Mék). Poes: Arme mensclien. Zoo dadelijk krij gen ze 'n paar pantoffels en schoenen naar bun hoofd. Ik weet, hoe dat gaat, als men zingt! (Humorist). Een meisje te Bussum bewusteloos naast haar fiets aangetroffen. Een postbode vond gisteravond omstreeks half acht bij de brug van de Valkeveenscbelaan onder Kaarden een bewusteloos meisje, dat naast een fiets lag. Zij had ecu bloedende hoofdwond. Bijna tegelijkertijd kwam de jongeman B. uit Valkcveen, die de verloofde van het meisje bleek te zijn. Hij wilde haar als ge woonlijk tegemoet rijden in deze donkere laan. Zij is n.1. in dienstbetrekking in Bussum en wilde hem opzoeken. De beide mannen droegen haar een villa binnen, vanwaar zij per ziekenauto naar de Majella- stichting te Bussum werd vervoerd. Ilier werd vast gesteld, dat zij een hersenschudding en een fractuur in den schedelbasis had. Deze laatste kon zoowel door een nies als door een steen zijn ontstaan, terwijl de hersenschudding hetzij door een val van de fiets of door oen hevigen slag op het hoofd moet zijn veroor zaakt. Toen het meisje even bijkwam, vertelde zij, dat zij van het bosch van Bredius af door een fietser was gevolgd en dat deze haar bij de brug had aangeval len. Zij wist zich anders niets te herinneren. Klaar blijkelijk heeft de aanrander zich uit de voeten ge maakt toen de postbode naderde.. Deze. noch de ver loofde hebben iemand gezien. Waarschijnlijk is de da der achter een berm verdwenen. De toestand van het 24-jarige meisje, dat uit Lienden afkomstig is, is nog ernstig. Dader in den trein gearresteerd. Een in het Centraalstation gevestigde firma is gister morgen de dupe geweest van een zeer brutale oplichting, welke haar echter, dank zij het feit. dat de dader, kort nadat hij zijn slag had geslagen, kon worden aangehou den, op twee dubbeltjes na geen financieele schade be rokkend heeft. Het gebeurde heeft zich als volgt toegedragen. In den loop van den morgen werd genoemde firma öp- gebe-ld en werd haar medegedeeld, dat zij met een be vriende relatie te Rotterdam sprak, welker naam ge noemd werd. De firmant werd er vervolgens van in ken nis gesteld, dat de broer van deze Rotterdamsche re latie zich binnen enkele uren bij de Amsterdamsche fir- mo zou vervoegen met een quitantie ten bedrage van f .1500. De firmant werd dan ook ook verzocht dezen persoon, den heer O., dit bedrag te willen uitbetalen. Inderdaad vex-voegde zich dan ook niet lang daarna de heer O. ten kantore der firma te Amsterdam, waar hem, zonder" dat men eenigen argwaan koesterde, genoemd bedrag tegen afgifte der kwitantie werd ter hand gesteld De heer O. verwijderde zich daarop met gezwinden pas en het was deze vreemde haast, die de aandacht trok van een der kantoordames. Dadelijk stelde zij haar principalen van het -vreemde gedrag van den heer O. in kennis, met het gevolg, dat een dx-ingend telefoongesprek werd aangevraagd met de relatie te Rotterdam. Tot haar ontsteltenis kreeg ,de di rectie der Amsterdamsche firma toen te hooren, dat men te Rotterdam van niets wist. In allerijl begaven daarop de kantooi-juffrouw en een der firmanten zich naar het politieposthuis aan het Stationsplein, na een korte op somming der feiten vei-gezelde een agent hen toen naar het station, teneinde te trachten den vluchteling op een der perrons of in een der treinen nog te achtervolgen. Na eenig zoeken vond men van O. in den edectrischen trein naar Haarlem. Hij werd dadelijk door den agent gearresteerd. Bij zijn fouilleei-ing werden op 20 cent na de f 1500 op hem gevonden, benevens een spoorkaartje naar Antwerpen. O., die 22 jaar oud is, is werkelijk een broer van de Rotterdamsche relatie der hoofdstedelijke firma. Ook werd O. gezocht voor een te Utrecht ge pleegde oplichting. De arrestant is overgebracht naar e^n politieposthuis, waar hem door commissaris L. Hoo- genboom een verhoor is afgenomen. De dader heeft be kend. DE HANDELS- EN LANDBOUWBANK. Kantoorhouder gearresteerd De Gorkumsche politie heeft gisteren te Deventer gear resteerd den man, die tot 15 Dec. j.1. beheerder was van het kantoor Gorinchem der Handels- en Landbouwbank Hij wordt verdacht van het plegen van onrechtmatige handelingen, waarmede f 80 4 f 90.000 gemoeid zijn. Hij heeft een bekentenis afgelegd en zal ter beschikking worden gesteld van den officier van justitie te Dordrecht KOLENDAMP. Gisteren werd aan de politie kennis gegeven dat de woning van W. aan de Tuinmanslaan op Het Loo, on gewoon lang gesloten bleef en men er ook geen gehoor kon krijgen. De politie vei-schafte zich door het open schuiven van een raam toegang tot een der kamers en bemerkte terstond een verstikkende kolendamp, welke veroorzaakt was, doordat de eigenaar de kachel geheel had afgesloten. In de aangrenzende kamer, met de eer ste in veibinding staande, vond men W. met zijn vrouw bewusteloos te bed liggen. Door toevoer van versche lucht en toepassing van kunstmatige ademhaling gelukte het na drie kwartier het echtpaar tot het bewustzijn terug te brengen. KIND DOODGESTOKEN. Een ongeluk. De Prov. Noord-Brabantsche en Bossche Crt. meldt uit Woudrichem, dta het 15-jarig zoontje van den landbou wer D. van Ai'kel Dinsdag door een kind van een me dearbeider van laatstgenoemden per ongeluk met een hooivork in een der oogen is gestoken. De jongen is bijna onmiddellijk overleden. De gewijzigde houding van het centraal bureau uit het Nederl. landbouwcomité. De laatste dagen waren ons geruchten ter oore ge komen, aldus de N.R.Crt., dat het Centraal bureau uit het Nederlandsche landbouwcomité G. R Coöperatie ve aankoopverecniging, het lichaam dat als inkoop organisatie optreedt van Nederlandsche coöperaties voor voederartikelen en kunstmeststoffen, tot aan koop van Russisch graan is overgegaan. Dit feit zou vooral merkwaardig zijn, omdat het bedoelde Cen traal bureau indertijd een boycot over het Russische graan had uitgesproken. Wij hebben onmiddellijk ge poogd van de directie van deze organisatie inlichtin gen-te verkrijgen over de al of niet juistheid der ge ruchten, doch men bleek daar, na verwondering le hebben uitgesproken over onze belangstelling, niet bereid ons eenige mededeeling of inlichting te ver schaffen. Intusschen zijn de bedoelde geruchten ons van zeer goed ingelichte zijde volkomen bevestigd. Reeds jl. Zaterdag zou het Centraal Bureau een zeker kwan tum Russisch graan hebben gekocht. Men herinnert zich den bijval, die de houding van het Bureau inder tijd van tal van kanten is deelachtig geworden, toen het den boycot over het Russische graan durfde uil- spreken Men beschouwde dat als een mooie geste, die echter, volgens onzen zegsman, niet zoo heel veel te beteekenen had, omdat toendertijd tegenover elk kwantum Russische gerst, waar het in hoofdzaak om ging (Russische ma is kwam practisch niet in aan merking) ook Donau-gerst (Roemeenscli en Bul- gaarsch product) te krijgen was. De prijzen voor bei de soorten waren vrijwel gelijk. Tengevolge echter van het sluiten van België's en Frank rijks grenzen voor het Russische gewas is er veel meer vraag ont staan naar Donaugerst, waardoor dit laatste nu niet meer zoo gemakkelijk te krijgen is als het Russische artikel. Nu de omstandigheden veranderd zijn heeft het Centraal Bureau blijkbaar zijn aanvankelijk zoozeer toegejuichte beginsel prijsgegeven. Een mobilisatie-oproep der nationaal-socia listen. Naar een burgeroorlog? V.D. verneemt d.d. gister uit Cchemnitz: Hedenmorgen- was op de meeste reclamezuilen en muurvlak ten in verschillende deelen der Btad de volgen de nationaal socialistische „Mobilisatie-oproep" aange plakt: Vrijwilligers: Wij staan voor moeilijke, beslissingen. In alle streken van Duitschland roepen wij u op. De bur geroorlog-organisaties der Reichsbanner willen op 22 Februari a.s. hun voor-mobilisatie gereed hebben. Eiken dag lezen wij van bloedige overvallen van com munisten op nationaal-socialisten. Onze eerste mobilisatiedag is de 10e Februari Wij moe ten allen voor de toekomst van ons vólk waken. Daarom roepen wij alle Duitsche mannen en jongelingen op, om zich dadelijk bij de nationaal-socialisten aan te sluiten. Het gaat om de vrijheid van ons geliefd vaderland. Lichtingen 191&—1917, 1896—1913, allen die voor 1896 geboren zijt, naar de nktionaal-socialistische reserve. Groote menschen-menigten staan rondom de plakkaten en discussiseeren heftig over den inhoud. Incidenten heb ben zich tot nog toe niet voorgedaan. Uit Brunswijk: Verscheiden yereenigingen en bonden uit de diverse politieke kampen zijn voornemens, den 21sten en 22sten Februari betoogingen te organ-iseeren. Het politle-pi'esidlum heeft intusschen wegens dreigend gevaar voor de openbare rust, alle openlucht-meetings en optochten op beide dagen verboden. Een verzoek om rijksbijdrage. Onlangs is medegedeeld, dat de wethouders voor so ciale zaken en de directeuren der diensten, belast met den werkloozensteun van Amsterdam, Rotterdam, 's Gra- venhage en Utrecht, een bespreking hadden gehad over de steunregelingen, geldende in de groote gemeenten en op regeeringscirculaire betreffende de voorwaarden, waarop van rijkswege zou kunnen worden bijgedragen in de uitgaven voor crisissteun. Uit deze besprekingen is voorgesteld, dat de colleges van B. en W. der genoemde vier gemeenten zich tot den minister van binnenlandsche zaken en landbouw zouden wenden met het verzoek een rijksbijdrage te verleenen in de kosten der steunregelingen, zooals deze thans in de groote steden gelden, welk verzoek door de gemeenten Amsterdam en 's Gravenhage inmiddels reeds de vori ge week is ingezonden. Een gedicht van Adama van Scheltema verboden. Onder bovenstaand opschrift schrijft „Het Volk", dat de heer J. Sternheim Maandagmorgen in het ra- dio-ziekenuurtje eenige gedichten van Adama van Scheltema zou voordragen. Het Algemeen Program ma werd door de V.A.R.A. verzorgd. Het reeds 20 jaar oude gedicht „De verovering van den Gouden Vloot" mocht, op last van de commissie van toezicht op het Algemeen Programma niet worden voorgedragen. Re den van het verbod is, naar aan het blad hij infor matie bij de V.A.R.A. bleek, niet opgegeven. Tenslotte voegt het blad er aan toe. nadat het het gedicht heeft afgedrukt: Dat gedicht mochten de radioluisteraars niet hoo ren. Tot zulke malligheden komt deze Commissie, beze ten als zij zich meermalen heeft getoond, door de vrees om zich te snijden aan een bot mes. - DE MOORD OP EEN TAXI-CHAUFFEUR TE BERLIJN. De dader aangehouden De Berlijnsche politie is er in geslaagd den dader van een reeks aanslagen, welke den laatste» tijd te Berlijn zijn gepleegd, op t.e sporen. Den 25sten Ja nuari werd te Berlijn-Dahlem een ledige taxi aange troffen, waarbij bleek, dat de ruiten door kogels wa ren vernield. In den loop van denzelfden dag werd toen hij Potsdam het lijk gevonden van een 4-7-jarigen taxichauffeur. Eenige dagen geleden is een 22-jarige man uit Steglitz, verdacht van moord of medeplich tigheid, gearresteerd. De man heeft Maandag bekend den moord te hebben gepleegd. RUITERSTANDBEELD VAN BOTHA. „Boer, krijgsman, staatsman." Reuter seint uit Kaapstad Gistermorgen is hier ter stede op bet Stalplein een schitterend ruiterstandbeeld van generaal Botha onthuld Onder degenen die aanwezig waren bevonden zich de gouverneur-generaal, minister Cerswell, mevrouw Botha, Senator Mglan hei-dacht in een toespraak de onvergete lijke rol, door Botha gespeeld in een der gedenkwaardig ste perioden in onze geschiedenis. Zooals een blad ver klaarde kon men geen geschikter woorden bedenken dan die gegrift in het standbeeld, n.1. „Louis Botha, boer, krijgsman, staatsman." Revisie-verzoek van Salomon Liebermann. Naar het Persbureau Vaz Dias verneemt, heeft Sa lomon Liebermann, die kort geleden gratie heeft ge kregen en deswege uit de Bijzondere Strafgevangenis te Scheveningen ontslagen is, thans wonende te Brus sel, het voornemen bij den Hoogen Raad der Neder landen revisie (herziening van zijn vonnis) aan te vragen van het arrest van het Gerechtshof te Amster dam, waarbij hij werd veroordeeld tot twee jaren ge vangenisstraf, met aftrek van één jaar preventieve hechtenis, terzake van zijn handelingen in de affaire van de „Veendammer Hypotheekbank". Te dien ein de heeft hij zich gewend tot mr. F Pauwels, advocaat te Amsterdam, met het verzoek deze revisie-behande ling op zich te nemen. In verband hiermede heeft Mr. Pauwels zich naar Brussel begeven voor het voeren van nadere bespre kingen. Een Duitsch dorp, waar de boeren jaar lijks een bepaalde hoeveelheid metworst aan de kerk moeten leveren. De eigenerfden van het dorp Demon in Mecklen- bung willen uit de Evangelische kerk treden. Niet om eenig leerstuk, neen, om een zeer materialistische reden, n.1. om metworst. Maai- met die metworst is liet dan ook zeer bizonder gesteld. De boeren van Domen zijn sinds de achttiende eeuw verplicht aan de kerk jaarlijks een bepaalde hoeveelheid worst te •leveren die daar vrijwel het nationale gerecht is. Waarom en waartoe, dat weet geen sterveling, maar de verplichting bestaat. Intusschen was er vele jaren geen sprake meer van. Maar plotseling in 1928 her innerde de kerk van Dcmen zich weer het recht en ze eisc'htc de worstleverantie op, niet alleen voor dat jaar, maar ook voor de drie voorafgaande jaren. Er was een rechterlijk vonnis noodig om de boeren te overtuigen, dat ze met de worst voor den dag moesten komen. Maar tóen kvvarn de levensmiddelendienst in Rostock er aan te pas, want de worst bevatte te veel rundvleesch. Weer een proces, gevolgd door een nog gebrekkiger worstlevering. Die rechtsstrijd heeft, nu zoowat zijn hoogtepunt bereikt. De kansen staan .slecht voor de boeren. Maar dat laat hen koud. Want zij willen door een krassen maatregel, namelijk dooi en bloc uit te treden uit de kerk, aan heel die worst geschiedenis een eind maken. Doch de kerk heeft ge antwoord, dat, al gaan de boeren uit het kerkelijk verband, zij toch niet van de worst leverantie ontsla gen zijn en dat ze er niet aan denkt er van af te zien. Want de verplichting rust op het. grondbezit en niet op de toevallige eigenaars. Verscheidene leden verlaten het parle ment als protest tegen de wijziging van het reglement van orde. - De zitting van den Duitschen Rijksdag is gister met oen merkwaardig voorspel begonnen. Nauwelijks had de voorzitter de vergadering geopend, of de nationaal socialisten rezen overeind en hun woordvoerder ïtoChr bracht een fulminant protest uit tegen de, zoo als men weet aangenomen wijziging van het regle ment van orde, die Stoe'hr een schending van de grondwet heette. Alle op grond hiervan tot stand gekomen besluiten noeten als in strijd met de grondwet worden be- chouwd, verklaarde hij. „Wij nationaal-socialisten, zullen in dit huis van le georganiseerde grondwetsschending niet meer meewerken".. „Wij zullen dezen rijksdag der schattingbetaling verlaten. '(Toejuichingen links). Wij zullen, als -Duit sche oppositie, om de ziel van het volk strijden." „Wij waarschuwen de publieke wereld-opinie, dat besluiten van dit Huis geen besluiten zijn. (Herrie links). Wij doen een beroep op Hindenburg, als bescher mer van dc grondwet. Moge hij tegen het drijven van dit huis, dat in strijd met de grondwet is, opkomen! Wij verlaten dus het Young-p-arlemcnt en zullen eerst terugkeeren, wanneer zich eventueel de moge lijkheid voordoet een of anderen bijzonder gemeenen aanslag- op het volk af te slaan (gejoel links). De nazis juichen driemaal „Heil" en marcheeren gezamenlijk de zaal uit. Vervolgens stond de Duitsch-nationaal v. Freytagh- Loringhoven op, om op zijn beurt een verklaring voor te lezen: üok daarin heette do reglementsve-r- andcring een schending der grondwet. „Wij zullen echter", vervolgde spreker, „verder met lezen rijksdag meewerken. Aan de discussies over de buitenlandsche politiek zullen we echter geen deel nemen. Deze Young-rijksdag heeft, alles .goed gevon den, wat in Duitschlands nadeel is". (Heftige protes ten links en in het centrum. Het slot van 's mans uit val is onverstaanbaar). In gesloten geleden, v. Freytagh voorop, verlaten de Duitseh-nationalcn de zaal. Nadat nog enkele afgevaardigden tegen de veran dering van het reglement van orde hadden gepro testeerd, o.a. de communisten, die intusschen „niet aan de comedie van de nazis en hun volgelingen wil den meedoen", verleende dc rijksdag voorzitter het woord aan dr. Gurtius, den minister van buitenland sche zaken. Ook de rechtsgezinde journalisten ver trekken. Ook de naar rechts georiënteerde journalisten heb ben gisteren den rijksdag verlaten, zoodat de recht- sche bladen geen verslag hadden van Curtius rede, over Duitschlands buitenlandsche poltiek, welke rede met groote belangstelling verwacht werd en waarin hij liet uitkomen, dat het nieuwe Europa niet mag worden opgebouwd op den grondslag van de gewel dige ineenstorting van liét Duitsche rijk. Hoe er over den uittocht gedacht wordt. In de wandelgangen van de Kamer is de uittocht van de rechterpartijcn natuurlijk druk besproken. De nationaal-socialisten hebben ondubbelzinnig ver klaard, dat zij in dezen Rijksdag niet zullen terug keeren. De afwezigheid der Duitsch-nationalen zal vermoedelijk niet van langen duur zijn, al is het mo gelijk, dat zij nog enkele dagen wegblijven. De D.n. groep beeft verklaard dat zij alleen dan aanwezig zullen zijn als groote belangen op het spel staan. De middenpartijen beschouwen het vertrek van do nazi's als een opluchting en zijn overtuigd dat de be grooting nu heel wat sneller kan worden afgedaan dan anders Intusschen vreest men wel dat deze breuk tot een verscherping van den toestand in het land zal leiden.

Schager Courant | 1931 | | pagina 8