Versche Koeien LANDHUIS- STOF J. OTSEN - Kolhorn. Hoog water in Friesland. De loonsverlaging te Almelo. Weer aan het werk. De Rijksdag na Paschen op vacantie tot dan herfst? Van een burgemeester en 2 wethouders. Jacht op bandieten. Bioscoop Winkel. Kindervoorstelling Advertentiën. „Het Vlammende Woud". Hier enkele der verlaagde Edy-prijzen. Firma G. RANKE, 20 cent per el, meest beminde danser bij alle vrouwen, die de club bezoeken. Vanavond ontstaat er tijdens hun nummer echter een kleine storing. Een der buitenlandsche bezoekers komt tot de ontdekking dat hem ren vuil bord wordt voorgezet en is hierover zóó ontdaan, dat hij al zijn ibcst doet dit aan zoo veel mogelijk belangstellenden mede te doelen. Valentine Wilmot, de directeur, is ten zeerste ver baasd, dat dit in de perfecte inrichting van zijn zaak kan voorkomen en wil onmiddellijk de oorzaak er van ontdekken. Nog een rede tot ongerustheid heeft hij echter vanavond. Wat hij reeds eerder vermoedde, •wordt thans zekerheid bij hem: duidelijk ziet hij, hoe Victor het hof maakt aan zijn partnerin, Mabel, zij, die alles te danken heeft aan Valentine en door hem hartstochtelijk wordt bemind. Maar Mabel zelf wil niets van Victor's attenties weten, zij zelf houdt ook alleen van Valentine. Maar eer dat deze beide menschen elkaar begrij pen en in eikaars bezft, een gelukkig en tevreden le ven mogen hebben, gebeurt er veel en velerlei dat op het witte doek' de algemeene belangstelling vast houdt en een avond van echt genieten schenkt. KËRKERAAD OF KIESCOLLEGE. Aan de tienjaarlijksohe stemming over de vraag Ker- keraad of Kiescollege namen Donderdagmiddag 41 lid maten der Ned. Herv. Kerk alhier deel. En alle 41 op gekomen kiezers spraken zich uit voor „Kerkeraad", zoodat ook hier geen wijziging in den toestand komt. „HELP U ZELF". Jaarvergadering van bovengenoemde vcrecniging in de „Cérès". Aanwezig 15 leden. De voorzitter, de heer N. Hoogschagen, opent de vergadering, heet de aanwezigen welkom en hoopt dat de besprekingen in het belang der vereeniging mogen zijn. Hij spreek! zijn leedwezen uit over de geringe opkomst, maar vertrouwt er op, dat de be sluiten, welke zullen worden genomen, niettemin tot tevredenheid van alle leden mogen leiden. Hierna volgt notulen dooi den secretaris, den heer W. Kiezeling. Zij worden onder dank van den voor zitter, zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den penningmeester, den heer C. Vlaskamp, bleek, dat de ontvangsten over het afgeloopen jaar hebben bedragen f 1098.55%, de uitga ven f 1049.36%, waaronder f 650.82% aan ziektegeld, Het saldo ad f48.19, benevens de rente ad f56.03, to taal f 104.22. werd aan de reserve (oegevoegd. In totaal zijn 625 ziektedagen geboekt, terwijl aan 34 personen uitkeeringen zijn gegeven. De voorzitter dankt den penningmeester voor zijn verslag. Hierna volgt rapport van de financiële commissie. Bij monde van den heer K. Schouten wordt medege deeld, dat de boeken en bescheiden in orde zijn be vonden. De voorzitter dankt de heeren van de finan- cieele commissie voor hun controle, benevens den penningmeester voor het geldelijk beheer en de keu- 'rige boekhouding. Hierna volgt bestuursverkiezing Aftredend en her kiesbaar do heeren W. Kiezeling en C. Vlaskamp. Beiden worden met bijna algemeene stemmen her kozen en verklaren desgevraagd door den voorzitter, hunne benoeming wederom met genoegen te aan vaarden. Vervolgens stemming over 2 leden van de finan- cieele commissie. Aftr edend de heer K, Schouten, niet herkiesbaar, en een vacature. Gekozen worden de heeren A. Kater en P. Boersen, de laatste voor een tijdvak van 2 jaren Beiden nemen hunne benoeming aan. Thans, zegt voorzitter, zijn wij gekomen tot het be langrijkste punt van de agenda, n.1.: Afscheiding van het N.V.Z. Voorzitter zegt, dat er de laatste jaren meermalen over afscheiding van het N.V.Z.. is gesproken, memo reert het weinige voordeel, terwijl er juist vele na- deelen aan de aansluiting zijn verhonden. Er hebben twee vergaderingen plaats gehad, welke door afge vaardigden zijn bezocht, n.1. een in Alkmaar en een in Amsterdam. De laatste vergadering gaf den door slag, daar 20 vereenigingen de toezegigng deden, zich van het N.V.Z. te zullen afscheiden Deze 20 vereeni gingen zullen nu een nieuwe Noordhollandsche Bond stichten, onder voorzitterschap van den heer A. Vis ser, burgemeester van N. Niedorp. De voorzitter zegt, hiermede de zaak voldoende te hebben toegelicht en verzoekt de leden hun stem uit te brengen over al dan niet afscheiding. Met alge meene stemmen wordt het voorstel „afscheiding van het N.V.Z." aangenomen. Na de rondvraag, waarin door niemand het woord werd gevraagd, sluit voorzitter de vergadering met dank voor de aangename samenw ïrking, benevens voor het vertrouwen, dat de vergadering in het be stuur stelt. V.CJJ. Alhier worden pogingen aangewend tot oprichting van een afdeeling van de V.C.J.B. Het succes hiervan staal vrijwel vast. DE VERGETEN KERKDIENST. In de Ned. Herv. Kerk alhier zou j.1. Zondag des avonds 7 uur een kerkdienst door Ds. v.d. Poel worden gehouden. De gewone voorbereidende maatregelen wa ren getroffen, leden van de diverse kerkelijke college's en andere kerkgangere waren aanwezig, maar... dominee kwam niet. Tot ongeveer half acht bleef men Wachten en toen is men weer naar huis toegegaan. Bij nader onderzoek naar deze voor het Kerkbestuur zoo vervelende zaak, bleek, dat de predikant dezen kerk dienst vergeten had. GELUKKIG LOT. In de Lotiscoloten (welke trekken op de Staatsloten) is in de collectie van den agent A. Jongejan alhier, op no. 303 de f 31000 gevallen, (f 1000 plus premie van f 30.000). Op 1/20 lot, ontving de gelukkige bezitter 1 1317.50. N.O.G. Woensdag hield de afd. Schagen van het N.O.G. haar Februari-vergadering, onder presidium van den heer v. d. Laan van Dirkshorn. De vergadering was druk bezocht Nadat de voorzitter geopend had en de secretaris de notulen der vorige vergadering had gelezen, deed de penningmeester rekening en verantwoording. De •commissie voor het nazien der bescheiden deelde ■mede, dat alles in volmaakte orde was bevonden. De ontvangsten waren f 45.90 hooger dan de uitgaven, zoodat de financieele toestand gezond genoemd mag worden. Daarna hield de heer v d Beidt van St. Maartens brug een beschouwing over „Medisch Schooltoezicht". Eerst deelde hij iets mede over de geschiedenis hiervan. Reeds omstreeks 1800 werd door sommigen op medisch schooltoezicht aangedrongen. Vooral in het midden der 19e eeuw ontstond in Duitschland een sterke strooming om hiertoe te komen. Toch was het niet Duitschland, dat het eerst lot het instituut der schoolartsen kwam, maar waren het onze Zuide lijke Buren, die de schoolartsen invoerden. In 1904 vinden we deze ook in sommige Hollandsche steden als Zaandam en Amsterdam en in 1924 waren er reeds 212 gemeenten, die een schoolarts hadden. Toch waren er steeds vele tegenstanders, niet in de eerste plaats om financieele redenen, doch voorname lijk uit principieele redenen, 't Aantal tegenstanders is echter steeds kleiner geworden. In het 2c deel van zijn rede behandelde de spre ker nu de wijze, hoe het instituut schoolartsen vol gens zijn ideeën ingericht behoorde te zijn en kwam toen tot de volgende conclusiën: Het medisch toezicht dient Rijkszaak te zijn, opdat het geheele land in gelijke mate daarvan profiteere. Men kan voorloopig provinciegcwijs regelen, maar dit moet ten slotte tot Staatszaak worden. Het best kan het toezicht worden opgedragen aan districts-schoolartsen, die zelt geen practijk uitoefe nen. Zij adviseeren uitsluitend en behandelen niet. De spreker verklaarde zich er tegen, dat aan den schoolarts invloed zou toegekend worden op het sa menstellen van lesrooster en andere interne school- aangelegenheden. De met aandacht gevolgde rede leidde tot een geani meerdere discussie. De voorzitter dankte den inleider voor zijn doorwrochte rede Applaus der vergadering onderstreepte de woorden van den voorzitter. Daarna brachten eenige aanwezigen ter sprake het oprichten van een vereeniging voor Christelijk on derwijs. om te komen tot de stichting van een z.g. Christelijke school te Schagen. Men hoopte, dat alle voorstanders van het openbaar onderwijs alle mid delen zouden aanwenden om dit onderwijs zooveel mogelijk te bevorderen en hoog te houden. Met de Bondsafdeeling en andere vereenigingen voor Open baar onderwijs zal contact gezocht worden. Hierna volgde sluiting. SPORT. Programma-verandering. De N.H.V.B. heeft het programma van Zondag j.1. vastgesteld voor morgen, 15 Februari. Het oorspronke lijk vastgestelde, dat we Dinsdag j.1. weergaven, schuift naar 22 Februari op. Evenzoo had de K.N.V.B. reeds gedaan. Voor morgen Is 't programma dus: 1 C: Nieu we Niedorp 1Sparta 1; H.R.C. 3Succes 1; Wieringer- waardTexel; 2 D: Sparta 2Helder 4; 3 D: Succes 3 —Petten 1; D.O.S.K.O. 2—D.E.S. 1; 4 D: Helder 6— H.R.C. 6; Succes 4—H.R.C. 5. Adsp. Succes aHelder b; Sparta aHelder a; H.R.C. eHelder c; H.R.C. dHelder d. J.V.C. 2 heeft zich deze week teruggetrokken, waardoor een aantal wedstrijden in 4 D. komt te vervallen. De gewijzigde stand volgt Dinsdag a.s. Verschillende berichten. GEGUND. Door het Dep. van Waterstaat is het onderhoud van de Rijkswegen in Noord-Holland gedurende de jaren 1931, 1932 en 1933 In perceelen I, II en III resp. gegund aan H. Visser, Lemmer, wed. H. van Driel, Ouderkerk a, d. Rijn; A. en D. Bakker, Heiloo. Ten gevolge van den hoogen waterstand in Fries land is het prov. stoomgemaal nabij Lemmer, gister morgen op last van Ged. Staten weer in werking ge steld. In de laatste vijf dagen is het boezemwater met 23 c.M. gestegen; het is thans 37 c.M. boven zomer- peil. En de bedrijfsbelasting. Het Tweede Kamerlid de heer Van der Sluis heeft den minister van financiën de volgende vragen ge steld: Is het den minister hekend, dat zes Almelosche fir ma's en N.V.'s (te weten: firma H. ten Cate Hzn. en Co., de N.V. Katoen Mij. v.h. Gebr. Sdholten en Co., de N.V. Hedeman Jrs. Textielfabrieken, de firma J. ten Bosch, de N.V. Stoomspinnerij Twenthe en de N.V. Textielfabriek Almelo) hebben besloten met in gang van 2 Maart a.s. de loonén van de arbeiders met 1 te verminderen, omdat de raad der gemeente Almelo heeft geweigerd de bedrijfsbelasting af te schaffen? Is de minister bereid door wettelijke of andere maatregelen te bevorderen, dat deze belasting niet door de werkgevers op de arbeiders wordt afgescho ven? De uitsluiting in Lancashire opgeheven. In een conferentie van textiel-fabrikanten, welke te Manchester is gehouden, is besloten de uitsluiting in Lancashire's katoenindustrie op te heffen en de fa brieken voor de 300.000 uitgesloten wevers Maandag morgen weer open te stellen. De proefnemingen met de invoering van het acht-spoelensysteem zullen niet worden voortgezet. Na vier weken strijd zullen dus de katoenarbeiders in Lancashire, aldus de Tel., Maandag het werk her vatten. Do 300.000 arbeiders, dié door de werkgevers waren uitgesloten, omdat zij weigerden de nieuwe aohtspoeien-regeling te aanvaarden, zullen op de oude voorwaarden weer aan den arbeid kunnen gaan. Het besluit der werkgevers om de uitsluiting op te heffen en de proefnemingen met het achtspoelen-systeem niet voort té zetten, heeft op de meest onverwachte wijze een einde gemaakt aan het conflict, dat de bleekerijen, ververijen en andere nevenbedrijven had gedwongen tot inkrimping en stopzetting en dat, in dien het nog een week zou hebben geduurd, een half millioen arbeiders zou hebben getroffen. Op grond van de besprekingen, welke de rijkskanse lier gisteren met de leiders van verschillende par tijen had, venvacht men, dat de rijksdag na Paschen tot den herfst met vacantie zal gaan. De president zal echter, zoo noodig voor belangrijke aangelegenhe den den rijksdag weder bijeen kunnen roepen. JUWEELENDIEFSTAL TE WEENEN. Uit de etalage-kast van een groote Weensche juwe liers-firma, welke in de onderverdieping van het aan de Ringstrasse gelegen Grand Hotel is gevestigd, is voor een bedrag van 50.000 schilling aan kostbaarhe den gestolen. DE BEDRIEGERS BEDROGEN. Op het Union Station te Washington hebben ban dieten, die mei revolvers een aantal spoorwegbeamb ten in bedwang hielden, voor 807.000 dollar aan bank biljetten buitgemaakt. Jammer voor de bandieten, be stond de geldzending echter uit voor vernietiging be stemde en door de New Yorksche Federal Reserve- Bank aan de circulatie onttrokken oude en verminkte bankbiljetten, die bovendien nog in tweeën gescheurd waren, omdat de bank ten behoeve van haar registra tie het gedeelte van het bankbiljet, waarop de regis- ternummers st-aan, in haar bezit had gehouden om deze nummers af te schrijven. EEN SNELLE LUCHTREIS VAN LONDEN NAAR PARIJS. Een Armstrong-Siddelcy-passagiersvliegtuig heeft met een sterken wind mee gisteren voor den tocht van Croydon naar Parijs slechts 95 minuten noodig gehad. De gewone duur van de luchtreis is twee en een half uur. PAPEGAAIENZIEKTE TE BROOKLYN. Reeds een slachtoffer overleden. De papegaaienziekte, die verleden jaar zoowel in Ame rika als in Europa een aantaJ slachtoffers heeft ge maakt, is, volgens V. D., opnieuw uitgebroken te Brook- lyn, waar eenige gevallen zijn geconstateerd. Een der patiënten is reeds overleden. Op het oogenblik zijn vier andere gevallen in behandeling. ONTPLOFFING OP EEN FRANSCHE DUIKBOOT. Aan boord van de Fransche duikboot „Ariane," heeft Donderdag in de machinekamer een ontploffing plaats gehad ten gevolge waarvan drie man der equipage min of meer ernstige verwondingen opliepen. Het schip zou juist uitvaren om deel te nemen aan de manoeuvres van het tweede Fransche eskader. NIEUWE SNELTREINLOCOMOTIEVEN. 120 Kilometer per uur. De directie der Italiaansche spoorwegen wil een nieuw type sneltrein-locomotief invoeren, dat een bui tengewoon hooge snelheid kan ontwikkelen. Bij de proefritten tusschen Milaan en Venetië is een maxi mum-snelheid van 120, een gemiddelde snelheid van 105 K.M., per uur bereikt, zoodat het geheele traject binnen twee en een half uur kon worden afgelegd. Ook op de lijnen BolognaTurijn en MilaanTurijn zullen dezer dagen proefritten worden gehouden. Verre van vreedzaam. In het college van B. en W. der gemeente Hummelo en Keppel is een conflict gerezen dat gisteren leidde tot ontslagneming der beide wethouders de heer G. J. Klok man en R. J. C. baron van Pallandt van Keppel. In de gisteren gehouden raadsvergadering vroegen de heeren Tenkink en Wiltink Inlichtingen omtrent deze ontslagaanvrage. De heer Klokman deelde toen mede, dat de burgemeester herhaaldelijk dingen doet zonder de wethouders erin te kennen. Daarom kunnen zij de ver antwoording niet langer dragen. Zoo heeft de burge meester buiten voorkennis der wethouders het hoofd der school te Hummelo verlof geweigerd, terwijl de wet houders die weigering niet billijkten. Bij onderzoek van deze zaak is spr. gebleken dat officieele stukken niet altijd door den burgemeester in B. en W. ter tafel wor den gebracht. Spr. verweet den burgemeester met voor bedachten rade stukken achter te houden en ze later in het archief op te bergen. Bij de benoeming van een schoolhoofd te Hummelo heeft de burgemeester buiten voorkennis der wethouders uit 27 sollicitanten er vijf ge kozen; alleen met den inspecteur van het L. O. is over leg gepleegd. Doordat spr. contact heeft gezocht met den inspecteur is deze zaak nog wettelijk in orde ge komen. Bij den bouw van een woning voor het hoofd der school te Hummelo heeft de burgemeester, tegen den zin der wethouders, den gemeente-opzichter gene geerd en het werk alleen aan een architect buiten de gemeente opgedragen. Er hebben zich nog meer feiten voorgedaan, die spreker niet wil noemen uit vrees dat de betrokken personen bij den burgemeester op de zwar te lijst zullen komen, d.w.z. dat zij door de politie voor allerlei kleinigheden verbaliseerd worden, gelijk spr. per soonlijk heeft ondervonden. Wethouder baron Van Pallandt sloot zich in groote lijnen bij dit betoog aan. De voorzitter vroeg of de Raad direct tot benoeming van nieuwe wethouders wilde overgaan. De heer Wiltink had hiertegen echter bezwaar en wilde eerst een nader onderzoek. Binnen eenige dagen zal de Raad opnieuw bijeenkomen teneinde de verschillende grieven te be spreken. SNEEUWVAL IN BELGIë. In verschillende streken van België heeft het Vrijdag fel gesneeuwd. Te Brussel, waar veel sneeuw is geval len, trad onmiddellijk dooi in, zoodat de straten spoedig in modderpoelen herschapen waren. In het Oosten van het land, vooral bij Verviers, Eupen en Malmédy, is de sneeuwlaag bijzonder dik. Te Jalhay bij Baraque Michel is alle verkeer onderbroken. De sneeuwlaag bereikt er op sommige plaatsen een dikte van 2% meter. GRIEP. Ook in midden-Limburg heersoht thans onder de kin deren in ernstige mate de griep. Verscheidene scholen zijn tijdelijk gesloten. AARDVERSCHUIVING IN SPANJE. Dooden en gewonden. In Las Palmas, de hoofdstad der Canarische eilan den, zijn door een aardverschuiving drie huizen en verscheidene loodsen bedolven. Tot dusver konden drie dooden en zes zwaargewonden te voorschijn wor den gebracht. Men vreest echter, dat er nog meer slachtoffers zijn. SPOORWEGONGELUK. Naar uit Moskou gemeld wordt, zijn in de nabijheid van de voormalige keizerlijke zomerresidentie Zars- koje Selo, thans genaamd Detskoje Selo. bij Peters burg, een personen- en een goederentrein met elkaar in botsing gekomen; vijf wagons en een locomotief werden vernield. Vier menschen werden gedood. ZONDER KERK. Op de kaarten voor de volkstelling te Noordbroek (prov. Gron.) is door pl.m. 1700 inwoners ingevuld dat zij tot geen kerkgenootschap behooren. Er zijn 2100 inwoners in dat dorp. HONGERSNOOD IN ARKANSAS. Het vee .sterft. De gouverneur van Arkansas, die draadloos om hulp verzocht ten behoeve van een millioen hongerlij denden in het door de droogte getroffen gebied, ver klaarde dat deze hulp onmiddellijk geboden was ten einde een groote sterfte te voorkomen. De toestand was verschrikkelijk. Het vee stierf langs de wegen. Heele gezinnen zijn zonder voedsel. Totnogtoe is een bedrag van 7.716.000 dollars in het hulpfonds van het Roode Kruis gestort. COMMUNISTISCHE STAKING IN DE HAVEN VAN HAMBURG. In de vrijhaven Stettin hebben gisterochtend ern stige botsingen plaats gevonden tusschen werkwil lige havenarbeiders en communistische stakers. De politie heeft de werkwilligen op enkele schepen moe ten beschermen. De staking wordt door de vakvereni gingen niet goedgekeurd. SNEEUWVAL. Uit Munchen: Donderdagmiddag begon het in geheel Beieren flink te sneuwen, hetgeen tot gistermorgen bijna onafge broken voortduurde. Op sommige plaatsen in het gebergte ligt de sneeuw een halven tot één meter hoog. Op verscheiden lijnen in het verkeer ontwricht; vooral het autoverkeer ondervindt veel last van den sneeuwval. Naar uit Munchen nog gemeld wordt, is te Obers- dorf in de Allgau een garage ingestort tengevolge van den zwaren druk van de sneeuw, die gisteren en in den afgeloopen nacht gevallen was. Onder de puinhoopen werden 13 auto's bedolven. WERKELOOZENRELLETJES TE HAARLEM. Gistermiddag demonstreerden ongeveer vijftien werk- loozen op de Groote Markt te Haarlem. Eenige arbeiders duwden een handwagen vqort, waarop borden met op ruiende opschriften en afbeeldingen, met de kennelijke bedoeling de arbeiders aan te sporen zich aan te sluiten bij een revolutionair comité. Daar hun optreden van dien aard was om de orde te verstoren en het verkeer te belemmeren, hebben politie agenten den wagen in beslag genomen. Hierop ontstond eenig handgemeen tusschen een paar onwillige werkloo- zen en de politie, waarbij van de gummistok gebruik i3 gemaakt. HET VERZOEK VAN ENGELAND TOT VERLAGING DER EUROPEESCHE INVOERRECHTEN. (Zie elders in dit no.) Er is geen enkele officieele bevestiging van het bericht over de staten, tot wie de nota tot tariefsverlaging voor zekere artikelen van Engelsehe oorsprong zal worden gericht Bekend is alleen dat de minister van handel onlangs heeft verklaard dat Engeland nota's met wen- schen ten opzichte van verlaging der invoerrechten heeft gezonden aan de regeeringen van Oostenrijk, België, Frankrijk, Duitschland, Nederland en Zwitserland. VROUWENKIESRECHT IN FRANKRIJK. Nog eens geprobeerd. Drie radicale Kamerleden, o.a. oud^minister De Monzie, hebben een ontwerp-resolutie ingediend, waarbij de regcering wordt uitgenoodigd een wets ontwerp op te stellen, krachtens hetwelk den vrou wen kiesrecht zal worden toegekend voor alle uit het algemeen kiesrecht voortvloeiende verkiezingen. Volgens het reglement der Kamer hebben de indie ners van het ontwerp-resolutie, in geval dit niet wordt aanvaard, het recht na vier maanden de on verwijlde discussie ervan te eischen. Zij denken van dit recht gebruik te maken. Geknipt voor een film. Woensdag is New York in opschudding gebracht door een met succes bekroonde jacht van een politie agent, heel in zijn eentje, op drie bandieten. De agent, die dienst deed te Brooklyn, poogde een auto aan te houden met drie leden van een bende, aansprakelijk voor 50 diefstallen in dezelfde wijk se dert Nieuwjaar. Zij losten vijf schoten op hem zonder hem te raken., waarop de man die chauffeerde tracht te hem te overrijden, wat niet gelukte. De agent re- quireerde een voorbijkomende auto en vervolgde de bandieten door het oosten van New York, staande op de treeplank, en voortdurend schietend, waarbij een der bandieten gewond werd Door een botsing met een andere auto werden zij uit de hunne geworpen; zij snelden naar een station van den viaduct-spoorweg van New York met den agent op de hielen. Ten aan- schouwe van 300 ontstelde passagiers schoot de agent een der bandieten neer, die van een hoogte van 15 m. op straat te pletter viei. De tweed bandiet was den trein binnengevlucht, waar de agent hem met een vuistslag neervelde. De' derde handiet die gewond was, wist in de verwarring te ontsnappen en verstopte zich op een naburig kerk hof. Toen ook hij gepakt was vond de agent dat hij dien dag genoeg had gedaan. BARSINGERHORN. Het raadsbesluit tot overname der wegen is thans definitief door Ged. Staten goedgekeurd bij besluit van 11 Februari 1931. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Elisabeth Remmers, 86 jaren, weduwe van Bernard Gilles. POLITIE. Is aan komen loopen: een hand. Verloren: een hand schoen. De Noorder Bioscoop komt met JJ bij R LAAN, op Zondag 22 Februari. Toegang 75 cont, be'. inbegrepen. B A L N A. Aanvang half acht. 's Middags 3 uur: Toegang 25 cent. bet inbegrepen. te koop. C. NIEUWLAND, Verlengde Vliet, Koegras. Cinema „Kolhorn' ZONDAG 15 FEBRUARI te Winkel, in de zaal van den beer DE BRUIN. Vertoond zal worden Groote Metro Goldwijn film, in 7 acten. Entrée f 0.75. Na afloop BAL. Aanvang half acht. Emaille Emmers vanaf 80 cent Emaille Waschbakjes vanaf 69 cent Toilet Emmers vanaf f 1.45 enz. enz. Zware Emaille Pannen. „Edy Kwalileit" vanaf 90 ct. Vraagt de NIO MELKPAN; Kookt nooit over. NOORD SCHAGEN. bij Billijk te koop 100 bakken Schotsche Muizen. J. A. MIJTS, Nieuwe Niedorp. KUIKENS. R. ISLANDS, f 30.-, W. LEGHORNS, f 28.-, per 100 stuks, bij vooruitbestelling en thuis bezorgd. D. P. KLARE, Nieuwe Niedorp.

Schager Courant | 1931 | | pagina 6