Het succes yan Van der Scheer. Uit onze omgeving. Gevatte Koude De openbare lagere school te Schoorldam blijft gehandhaafd. UIT ALKMAAR EN OMSTREKEN. De positie van W.F.C. II versterkt. ALCMARIA H—WJ*.C. IL 2—3. Door het feit dat W.F.C. II na buitengewoon zwaren strijd in Alkmaar over de Alcmaria-reserve's wist te- zegevieren en mede in verband met het gelijke spel (volgens de groote dagbladen), van H.R.C. IIV.S.V- II, hebben de Wormerveerdcrs hun positie op de. ranglijst danig versterkt. Voor rust was het nog geenszins te zeggen dat W.F.C. II de punten naar de Zaan zou mede nemen, doch na rust hadden de Alcmarianen, vooral in de voorhoede, meerdere malen momenten dat zij zich zelf niet kenden. Van t anders in thuiswedstrijden vertoonde enthousiaste en pittige spel, viel vaak niets te bespeuren, men achtte zich tegenover de W.-ver- dediging te onmachtig. Dit was een buitengewoon groote fout, temeer, daar do W.-verdediging toch heusch wel te passeeren bleek. W.F.C. II vocht vaak anct den moed der wanhoop en wilde haar goede kans op de tweede plaats behouden. Na de rust bezorgde- een zeer gelukkig schot, dat via den paal doel trof, haar de zege. De Alcmarianen lieten de kans om ge lijk te maken, meerdere malen door lauw spel onbe nut. Over den wedstrijd nog het volgende: Door en kele invallers zien we het Alcmaria-clftal in de vol gende opstelling spelen: C. G. Burger, Schokker cn Roozendaal; Hoorn, G. C. Burger cn Michels; Keppel, A. Rootring, Th. Bos, de Grand en Deetman. Reeds vrij spoedig volgen goede wcderzijdsche aan vallen en de beide verdedigingen moeten alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Na tien minuten heeft Alcmaria het eerst succes als bij een aanval, de Grand, schuin voor doel staande, met een geweldig hard schot onder de lat zijn club de leiding geeft, 1—0. Nog denken we Alcmaria II de voorsprong te zien vergrooten, doch het lukt niet en W.F.C. begint geducht van zich af te bijten. Bij een goed gericht schot., valt de Alkmaarsche doelman iets te laat uit en de stand is 1—1. Alcmaria tracht het spel te ver plaatsen, doch dit gelukt haar slechts ten deele. De W.F.C.-spil, een oude geroutineerde, blijkt de steun pilaar te zijn van het W.-tcam, eensdeels grijpt hij goed in en weet het gevaar te voorkomen, terwijl hij vervolgens met goed geplaatste ballen zijn voorhoede weet te steunen. W.F.C. heeft opnieuw succes en zij weet met een goed schot de leiding te nemen 1—2. Dit is Alcmaria te har cn zij komt flink opzetten. Er is nog een minuut te spelen en dan zal de rust aanbre ken, els Bos naar huiten zwenkt en een ver hoog schot inzendt, dat de W.-doelverdedigcr nog juist on der de lat kan wegslaan. Rooi ring is er als de kippen bij en de stand is opnieuw gelijk, 2—2. Na rust speelt Alcmaria minder goed en reeds vi spoedig heeft er tusschen de spil Burger en de Gr ar een omwisseling plaats, die de voorhoede niet ten goede is gekomen. Eerst genoemde speler is na zijn langdurige rustperiode reeds vrij spoedig uitgespeeld en voelt zich op de links binnenplaats niet thuis, zoociat van de Alkmaarsche voorhoede niet het ge- wenschte gevaar uitgaat. Dit schijnt ook de overige voorhoede-spelers te deprimoeren en de W.-verdedi ging wordt het niet. bepaald lastig gemaakt. W.F.C. blijft niot bij de pakken neerzitten en trekt meerdere malen gevaarlijk ten aanval. De Alkmaarsche verde diging, waarin Roozendaal en Michels uit blonken, weet echter al 't gevaar te bezweren, totdat tenslotte W.F.C. geluk heeft als een bal via den paal in het A.-doel verdwijnt, 23. Wely zwoegt de Alemaria-half linie hard, doch het plaatsen blijft minder goed en het verband zoek. Onder groote spanning breekt het einde aan en heeft W.F.C. twee kostbare punten bin nengehaald. Scheidsrechter Kok leidde correct. Als bijzonderheid zij vermeld dat deze match om half twaalf aanving. ALCMARIA I—E.D.O. I. 1—4. De eerste elftallen van Alcmaria cn Edo, besteed den hun vrijen Zondag tot het spelen van een friendly game. Dwe oefenwedstrijd kwam Edo zeer van pes, want zij heeft kort geleden een crisis doorgemaakt, die zij nu zoowat te hoven was gekomen. Wel is waar bezet zij in de eerste klasse momenteel de onderste plaats, doch met haar nog vier thuis te spelen wed strijden, zal zij trachten deze te ontloopcn. Of dit haar lukken zal? Het. vertoonde spel der Haarlemmers «tond nu niet bepaald op een sterk eerste klas peil. Zij kwam dan ook op zeer gelukkige wijze aan haar eerste twee doelpunten, doordat Oudes maar geen kijk op den bal kon krijgen. Toch was het plaatsen en combineeren van Edo beter dan bij Alcmaria. De beide backs maakten geen al te sterken indruk en Honian wist hier niet voldoende van te profiteeren, ook de rood-zwarten voorwaartsen, bleken vooral in bet schieten, niet vnn hot beste hout gesneden. Beide elftallen waren volledig, en do opstelling zag er als volgt uit: Alcmaria. Oudes. Kuiper Ooms. J. Rootring v. d. Vall Lengers Bos Peereboom Homan Koning Hamstra Schoidrechter Peper. d. Hurk, Perukel Jr., Steffens, Koppen, Koene v. d. Laan Jansen Perukel Sr. Boeree Zoet De Waard. 4 v EJD.O. Het begin is een kalme vertooning en met recht een frienlby game. Het spel wil bij beide partijen nog niet voldoende vlotten en de verdedigingen krij gen geen zwaar werk te verrichten. Na twaalf mi nuten krijgt Bos een corner te verwerken. Als Pee reboom dun mlskopt, kanjert Koning geweldig hard in en is de stnnd 10, Lang duurt deze vreugde niet, waant na eenige goede tegenaanvallen, verdwijnt de hal via den paal in het A.-doel, 1—1. Enkele goede Alcmaria-aanvallen volgen en de Waard heeft een maal veel moeite met een hard en laag schot van Peereboom. Edo laat dan beter combinatiespel zien, doch het schieten der voorwaartsen is zwak. Bij eon Aanval op het Edo-doel, zien we Ilannstra uit een vrije positie ver naast schieten, terwijl even later door val len van Ilomnn eon goede kans verloren gaat. Dan heeft Alcmaria geluk, als een bal op de kruising van paal en lat geschoten wordt, Nadat Homan eerst een goede scoorkans om zeep heeft gebracht, kopt hij een corner van Hamstra keurig in doch de Waard weet juist nog te redden. Als bij een goede trough pass de K.-midvoor doorbreekt, loopt Oudes goed uit en het schot gaat naast. Een zelfde herhaling, doch de bal komt tegen den paal. een critiek moment, doch Kui per kan juist nog het leder corner werken. Als Ko ning den bal goed afgeeft, schiet Homan hard in, de bal gaat vla den paal naast. Als v. d. Hurk een cor ner laag voor het A.-doe! plaatst, vangt Oudes den hal, doch laat het leder in eigen doel springen, tot ieder verbazing. Eenige minuten later breekt* de rust aan met den stand 1—2. Direct na rust pakt Alcmaria flink aan en krijgt de Waard eenige moeilijke schoten te verwerken. Een doelworsteling, een kluwen spelers, waaruit ten slotte lloman hard inschiet, doch wederom weet de Waard keurig te redden. Ten slotte weet Edo zich los te wer ken en wordt hot heiligdom van Oudes weer eens be zocht. Als v. d. Vall een hachelijke positie voor eigen doel schept, weet Oudes goed te redden. Een goede voorzet vnn Bos, wordt door Hamstra te zacht inge schoten, zoodat do Waard hier niet veel moeite mee heeft. Nog krijgen we een paar keurige staaltjes aoloapel van Rootring en Hnmstra te zien, doch doel punten blijven uit. Dan korat Edo flink opzetten en geeft Alcmuria momenten van lauw spel te zien. Koe ne zet kalm voor en bij een missen van Ooms wordt van dicht bij ingeschoten, 1—3. Ken goede voorzet van Bos wordt door Homan in d< Waard's handen gekopt terwijl even later bij een voq i 'os, de Hnarlemsche doelwachter goed in grijpt. Als Hanistra naar binnen zwenkt, schiet hij keihard tegen de lat. Het spel golft aardig op en neer/.Bij een goeden voorzet van Hamstva, gaat een zeker doelpunt door treuzelen van Hamstra verlo ren. Nog krijgt de Waard een hard en laag schot van Peereboom te verwerken, doch dan wordt er een bezoek aan Oudes gebracht en via den paal verdwijnt do bal in het net, 14. Nog zien we eenmaal Oudes keurig vallende redden en dan breekt het einde aan met onveranderden stand. Bij de Haarlemmers kun nen we naast de Waard, zeer zeker Perukel Sr. noe men. De uitslag is geflatteerd. Scheidsrechter Peper leidde goed. Alcmaria 3 speelde in Amsterdam bij Oosterpark 2 met negen en een halven man één was er niet gekomen en één was meer dan half ziek en leed een 5—3 nederlaag. Een geduchte tegenvaller en dat tegen de onderste. Alcmaria 5 wist op eigen terrein van Berkhout met 2—0 te winnen, terwijl Alcmaria 6, wegens ziekte, met acht invallers speelde, doch des ondanks met 32 woft van K.S.V. 2. Van de drie resteerende wed strijden nog één winnen en dan zijn zij kampioen. De Alcmaria junioren gingen ook al verzwakt in hef. veld. Een bezoek werd gebracht, bij de stoere on geslagen Z.F.C. junioren. Hoewel zij kans zagen vier maal achter een te scoren, moesten de nog jeugdige Alcmarianen toch met 54 het onderspit delven, zoo dat de Z F.C.'ers wel met het kampioenschap zullen gaan strijken. Alcmaria C heeft door een 1—0 nederlaag, op eigen terrein geleden, met Schoorl A van plaats verwisseld en sluit nu den stand van onderen af. Een woord van hulde voor den kleinen Schoorl-doelwachter, die zijn club voor een groote nederlaag behoedde en de overwinning uit het vuur wist te sleepcn. Succes IIIPetten I 33. Zondag waa Petten I op bezoek bij Succes m. Met een flink aantal supporters kwamen de Pettemers om half twee tc Hippolytushoef aan. Om even over tweeën laat scheidsrechter Augustus beginnen. Beide elftallen hebben invallers. S, wint de toss en speelt met den wind in den rug. Er ontwikkelt zich een vlugge, gelljkopgaande strijd. De doelen verkeeren om beurten in gevaar. Opeens krijgt de S. rechtsbuiten den bal te pakken, en aarzelt niet, doch geeft zijn club de leiding 10. Ook Petten heeft gevaarlijke aanvallen en het duurt niet lang of de P.-midvoor maakt gelijk. Dan is S. weer aan de beurt en door een voorzet weet Kuiper weer aan S. de leiding te geven 21. Het Is S. schijn baar nog niet genoeg en even voor rust majakt Werelds er 31 van. Met dezen stand gaat de rust la. Na,, de rust het zelfde spel, dooh door het zware veld begint het tempo iets te verminderen. S. is geregeld in de meerderheid, doch ze kunnen het doel niet meer vin den. Petten maakt hier gebruik van en we^t na 20 min. spelen den achterstand te verkleinen. Wanneer de laat ste minuten aanbreken ls het of Petten de eerste neder laag zaJ boeken, doch even voor het einde, Idwam bij een schrimage voor het doel de gelijkmaker. Met dezen stand kwam het einde. Petten heeft meer gehad dan haar toekwamde wed strijd had een buitengewoon sportief karakter en we zien Petton gaarne eens terug. Het 4e elftal had bezoek van H.R.C. 5 en. moest in de roodjakken hun meerdere erkennen. Schel<krechter Van Oorschot had de beleefdheid zonder kennisgeving weg te blijven, wat voor de Sportivieteit'niet bevbrderlijk ls. Nieuwbuurt had de leiding op zich genofnen, die den wedstrijd tot een goed einde bracht, alhoevlel de H.R.C.- jongens wel eens wat veel praatjes in het *veld hebben; niettegenstaande wonnen de roodjakken mèt 71. Succes aHelder b en H.R.C. IIISucces I was waar schijnlijk wegens ziekte der Heldersche spelers door den N.H.V.B. afgelast PROGRAMMA N.H.V.B. 1 C. ZeemachtTexel; SpartaHelder 3; Wierin- genvaard—Succes; H.R.C 3B.K.C.. 2 C.j M.F.C. 1D.T.S. 2; Alcmaria 5Mrone 2. 2 D,; Succes 2—D.O.S.K.O. 1; Texel 2— J.V.C. 1; B.K.C. 2—Sparta 2. 3 C: Nieuwe Niedorp 2M.F.C. 3; D.JT.S. 3—Berk hout 2. 3 D: Succes 3—D.E.S. 1. 4 D: B.K.C. 3H R.C. 6; Helder 3-Südces 4; Adsp.: Vrone b—Nieuwe Niedorp ai Helder a— Succes a; Sparta bHelder c; Helder fi—B.K.C. a. Inschrijving Zilveren Rauchbeker: <*a. D.T.S. 1, Vrone 1. Andere vereenigingen als Alcmaria, Helder, H.R.C., Hollandia hebben nog niet ingeschreven. Het .aantal inschrijvingen voor het GoudeKi Kruis be draagt thans 46! Protest H.R.C. 4—Texel 2 (ingedierWI door Texel) fa afgewezen, daar niet aan den -doorgeschreven ^orm is voldaan. Al{e. Sportblad. BESTUURVERGADERING KfN.V.B. Het Bondsbestuur besloot aan de Alfc. Vergadering te vragen of zij er mede accoord gaeft dat bij wijze van proef voor een zekeren tijd competitiewedstrijden per radio worden uitgezonden. De wedstrijd Nederland BBelgië B zal worden speeid op Zondag 3 Mei; waarschijnlijk te Rotter- m. Districtswedstrijden zullen, als het icompetitiever- foop het toelaat, worden gehouden te Eindhoven op f5 Maart a.s. Op 17 Februari (dus heden!) spelen de Zwaluwen fé B.russel tegen de Roode Duivels. SCHAATS rfjN RIJDEN. Hij isj overwinnaar. Te Helslngfors zijn Zaterdag en Zoiidag de inter nationale wedstrijden gehouden op schaatsen. Te Oslo werd de landen wedstrijd tusschen Noorwegen en Finland gehouden, dus de allerbeste iyoren en Fin nen waren niet te Ilelsingfors. Van der Scheer was over de 5000 Mteter Zaterdag 4 in 9.25.9 min., terwijl Pietilae eerste was in 0.17.2. Zondag was Van der Scheer no. 2 in 4®i.4 sec. Ie was Lindberg in 46.1. Heijden was 12 in 4SJ1. Over de 1500 M. was Van der Scheer jio. 1 in 2.319 min. Heijden was 7 in 2.36.4. In het totaal klascement werd Va# der Scheer no. 1 met 153.62 punten. Heiden waa 8 met 157.46 p. Boot heeft niet kunnen starten wegeifes influenza. Die schijnt hem al eenige dagen te paKJcen gehad te hebben. In het algemeen klassement waren 3,. 4, 5 en 6 Fin nen; 7 en 10 Japanners, enz. W l ERl N GE R>W AARD Zondagavond werd in de zaal van d|3n heer H. v. d. Woude een Openbare Les gehouden door de Kin derzangklasse, onder leiding van den heer J. van Ham. In aanmerking genomen de vele zieken in on ze gemeente, kon de opkomst bevredijöand genoemd worden. Ook ontbraken eenige kinderen wegens on gesteldheid en zelfs de leider had beter «gedaan onder d© wol te blijven. Uitstellen valt ook nifit mee, zoodat het toch is door gegaan enmet sufcees. De (voor het meerendeel eenvoudige) liedje6 wenden zuiver en ract een duidelijke uitspraak gezongera. Een blaadje muziek hadden ze heelemaal niet nooclig, o neen, ze konden alle versjes zoo maar voor de 'Buist weg zin gen. Meester van Ham heeft er slag 'van met zijn leerlingen om te springen. Een 5-tal mummers wer den op de piano begeleid door mej. M., Bakker. Bij zonder aardig was het laatste nummer #oor de pauze, nl een negerliedje, getiteld: „My Old frentucky Ho me". wat door 4 zwarte meisjes in he* wit gekleed zfttonde op den vloer, werd gezongen, di 6 daarbij blijk hébben gegeven ook de Engelsche taal ^eeds machtig Bij gevatte koude en bij pijnen van velerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen: Mijnhardt's Verkoudheids- poeders. Grieppoeders Hoofdpijn poeders. Kicspïjnpoeders. Hoestpoeders, Maagpoeders. Rheumatickpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop! Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. te zijn. Na de pauze werden we vergast op een kin- dertooneelstukje in één bedrijf, „De Reddende En gel". Ook dit liep goed varr stapel Na afloop werd aan Meester als blijk van waardeering een cadeau gegeven, nl. eon prachtig boek „Martelgang Kromme Lindert" van A. M. de Jong. Maart je Bakker kreeg van Meester, en ook van rle kinderen een paar aar dige cadeautjes. De heer Van Ham kan o.i. met vol doening op dezen avond, waaraan veel voorberei ding was, terugzien. Alhier worden pogingen in het werk gesteld om naast de bestaande zangvereeniging „Apollo" ook nog oen arbeiderszangvereeniging op te richten. De feestvergadering van de afd. van den Land-, Tuinbouw en ZuiveJb. bond bracht een Zaterdag 14 Febr. een matig bezette zaal bij den heer P. Schenk. De reden daarvan was griep, die op heden hier ta melijk heerscht. Geopend door een daartoe benoem den voorzitter den heer P. Nieuwboer, daar voorzit ter en penningmeester ongesteld waren, werd mee gedeeld dat bericht van verhindering was ingeko men van „De Stem des Volks", die voor dezen avond ook geëngageerd was. Daarna hield de spreker, de heer W. v. d. Val, zijn rede, die daarin de crisis in den land- en tuinbouw uiteen zette. Verder trad op de A.J.C., die met haar dansen een schitterend fi guur maakte. Verder was er de Mondharmonicaclub waarvan men weer eenige leuke nummertjes te hoo- ren kreeg. Zoo was het weer een gezellige avond en de voorzitter sloot met een woord van dank aan al len die meegewerkt hadden. Een gezellig dansje hield menigeen nog geruimen tijd bijeen. WARMEN HUIZEN In de Maandagmiddag gehouden raadsvergadering kwam o.m. in behandeling het besluit van Ged. Sta ten tot niet goedkeuring van het raadsbesluit tot op heffing van de openbare school te Schoorldam. Door de meerderheid van B. en W. werd voorge steld tegen dit besluit van Ged. Staten in beroep te gaan bij den Kroon. Na uitvoerige discussie besloot de Raad evenwel met 5 tegen 1 stem, die varr wethouder De Groot, om niet in beroep te gaan. In ons no. van morgen geven we van deze vergade ring uitvoeriger verslag. SCHOORLDAM. Voor een groote schare belangstellenden, de nieuwe zaal van den heer Ter Burg was tot in de verste hoe ken gevuld, gaf de vereeniging Nut en Genoegen hare laatste uitvoering voor leden en genoodigden in dit sei zoen. Door deze goede opkomst dankbaar gestemd, verklaar de de heer Damiaans hij zijne opening, dat hiervoor waarschijnlijk twee redenen bestaan, eerstens 't mooie program van den voorgaanden nutsavond, en ten tweeds het feit, dat er dezen avond een revue zal worden op gevoerd. De secretaris, de heer Laurman, las de notulen en het bleek wel dat de rijmkunst bij de diverse secreta rissen overerflijk is, althans, ook deze notulen waren weer In versmaat gesteld, en, natuurlijk aan den humo- rlstlschen kant. Vervolgens de verdere programmanummers; voor de pauze diverse voordrachten, nog al afwijkende van wat het programma aangaf, doch evengoed van goed allooi. Joh. de Leeuw, als type van een vrouw uit het besjes huisje, Simon Damiaans, ons zingende vertellend dat met een beetje fantasie men maling aan alle zorgen kan heb ben. Cor ter Burg met een oud doch daarom niet min der in den smaak vallend verhaal van het gestolen hout, eens timmermans; Cor Duiwmeijer, een nieuwe kracht, ook al zingende, terwijl de Voorzitter de heer Damiaans nog weer eens liet zien dat 't oude vuur bij hem nog lang niet gedoofd is. Deze heer onderscheidt zich vooral In losheid van beweging, iets dat de jongeren soms nog als voorbeeld kunnen nemen. En hierna volgde de revue, in scene gezet door den heer Laurman. 't Moet ons al dadelijk van het hart, hoe aan deze revue alle zorg ls besteed. Mooie costumes vooral, doch tevens was de geheele verzorging van alle onderdeden goed voorbereid. Natuurlijk, als bij elke revue, was ook hier 't komische gedeelte van een tweetal heeren en een dame. Dit drie tal heeft den geheelen verderen avond gezorgd voor af wisseling, en de aanwezigen doen schudden van het lachen. We kregen een proloog, 8 tafereelen en een fi nale. Eerstens de ontdekking van Professor Microscopie, dat hij contact kon krijgen met de maan en diens bewo ners. De opmerking van zijn dochter dat de taal een hinderpaal zou zijn, was er naast, immers op de maan geeft de heer Geurts toch ook wel cursus in Esperanto. Ten leste komt een maanbewoner in levende lijve per vliegmachine neerdalende, bij den Professor en 't is la ter 't leuke trio Flip-Flap en Fietje, welke heel wat wederwaardigheden medemaken. Mooi was het tooneel met de vier jaargetijden, vol satire dat van de belastingen, terwijl pakkend was 't tafereel waar de gruwelen van den oorlog werden gety peerd. Ook de modes der diverse tijden waren goed ver zorgd, terwijl in een volgend tafereel de spot werd ge dreven met onze rechtspraak, 't Bezoek aan Schoorldam was natuurlijk actueel, behalve dan 't typeeren van opge broken straten in 't seizoen; Hiervoor zou een tafereel met goede wegen in den selzoentijd korter aan 't na tuurgetrouwe hebben gegrensd. De rwarte lijst, de melkboer, die zijn auto naar huis draagt, een legende van rijden per rijwiel met onvol doende licht, de nieuwbouw en zooveel andere dingen, troffen doel bij de aanwezigen. De finale, een geheel gezelschap medewerkers, allen beu van 't klein ged oen te op aarde, wilden met de maan bewoners naar de maan. Met 't refrein „Loop naar de Maan" kwam 't einde, en 't was op zijn plaats, toen de Voorzitter allen bedankte voor 't vele werk en de goede vertolking, doch vooral den heer Laurman als acteur, regisseur enz. van de revue. Doch ook nog anderen, zoo als de grimeur, de leden van 't orkest enz., kregen een woord van danft, waarna 't bal volgde. De laatste nutsavond ls weer een ouderwetsche ge weest, en zal zeer zeker de populairiteit van deze ver eeniging weer hebben verhoogd. L A N GE N D II K XOORDSCHARWOUDE. Het groote succes van de revue „1 Zal wel Gaan", en de buitengewone belangstelling daarvoor, hebben ten einde alsnog aan de vele verzoeken te voldoen, een vierde opvoering noodig gemaakt, welke voorstelling op Zaterdagavond 21 Febr. a.s. in Concordia te Noordschar- woude zal plaats hebben. Belangstellenden verwijzen wij voor nadere bijzonder heden naar de annonce in dit blad. Z IJ P E ST. MAARTENSBRUG. Zaterdagavond hield de vereeniging Nut en Genoegen alhier haar tweede en laatste bijeenkomst in dit sei zoen. Ondanks de vele ziektegevallen was de zaal van den heer Hossen flink bezet. Voorzitter heette den aanwezigen hartelijk welkom en sprak zijn genoegen uit over de belangstelling, zoowel van de zijde der burgerij als van elders. Hierna werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het rijk voorziene programma. Niet minder dan een drietal tooneelstukjes werden ten tooneele gevoerd. En de opvoerenden, zij hadden véél succes met de vertol king, verdienstelijk werk als er geleverd werd. Onbe daarlijk is er gelachen en hartelijk is er geapplaudiseerd om de leuke en goed gespeelde tooneelstukjes. Ook met de opvoering van het meer ernstige stukje wist men de toehoorders te boeien. Bovendien was de aankleeding van het tooneel uitstekend verzorgd. Groot succes had mede de directeur van het panopticum, voor al op het moment dat hij z'n verschillende aardige ge- getypeerde beelden in bedrijf zette. Maar ook de heer H. Del ver van Burgerhrug en de mandolineclub van Petten hebben verdienstelijk werk geleverd. Volop is er genoten, zoowel van de zangstuk jes en voordrachten als van het aardige mandolinespel De groote aandacht waarmee het publiek de verschil lende stukjes volgde en het hartelijk applaus dat hen ten deel viel, moge voor de gasten van Nut en Genoegen een kleine belooning zijn van het mooie, dat zij te genie ten gaven. Het was reeds over middernacht toen de Voorzitter de vergadering sloot. Woorden van hartelijken dank werden gebracht, in de eerste plaats aan de dames en heeren die zich belast haddep met de opvoering van de tooneelstukjes. Verder aan den directeur van het pa nopticum en zijn medewerkers, en niet minder aan den heer Delver en de: mandolineclub, die niet weinig heb ben bijgedragen aan het welslagen van dezen tweeden nutsavond. OUDESLUIS. Zondag 15 dezer gaf de heer Buisman in zijn café alhier gemaskerd hal, waarvoor hij een 11-ta] fraaie kunstvoorwerpen als prijzen beschikbaar stelde. Wat het publiek aangaat, was de opkomst zeer bevredi gend, terwijl 18 dames en 1 heer in het strijdperk traden. De jury, bestaande uit 2 dames en een heer, kende de volgende prijzen toe: Enkelingen (mooi) A. Buisman le, S. de VriesBrocns 2e, C. Watertor 3e en A. Bicmond 4e prijs; enkelingen (komisch) M. 'Korver le, Joh. Buter 2e en M. Peetoom 3e prijs. Voor paren werd de le prijs toegekend aan J. en S. Mun ter, 2o pr. J. Nannis en A. Krap. terwijl N. Kuut en Tr. v. d. Linden eveneens een 2en prijs bekamen. Voor groepen werd een le prijs toegekend aan de da mes M. de Groot, M. Baken, C. Kcijzer en G. den Das. De leiding van dezen avond, welke met een goed bezocht bal werd besloten, was in handen van den heer Veltman. Naar wij vernemen, zal de afdceling Oudesluis van de V.A.R.A. trachten, ook te Callantsoog een afdceling op te richten. De voorbereidingen zijn reeds zoover gevorderd, dat a s. Zaterdag een vergadering uitgeschreven wordt te Callantsoog, waar de bekende V.A.R.A.-propagandist G. W. Groothof het woord zal voeren. Een advertentie hierover verschijnt dezer da gen in de Schager. NI EUW E NIEDORP Zondagavond gaf de Noord-Holl. Cinema van Noord- scharwoude een voorstelling in de zaal van de Prins Maurits. De zaal was matig bezet (80 aanwezigen), wat zijn oorzaak wel zal hebben in uitvoeringen in de om geving, Langendijker revue en in de vele ziektegevallen. Als hoofdnummer werd gegeven „Rachel", liefdes avonturen van een actrice, waarin we kunnen bewon deren het prachtige spel van Pola Negri. Het bijpro gramma -bevatte een paar aardige kluchten welko «-cl in den smaak vielen, evenals de muzikale illustratie tij dens de films, die door de N.-H. Cinema zelf werd ver zorgd. Na afloop bal, wat een stil verloop had. WINKEL Zondagavond werd in de tooneelzaal van den heer D. A. de Bruijn, de eerste bioscoopavond gegeven door de Cinema Kolhorn, aan welke avondvoorstelling een kindervoorstelling was vooraf gegaan des middags. Een groote opkomst was, gezien het groot aantal zie ken, niet te verwachten en hoorende het gehoest in de zaal, waren er daar ook nog wel, die misschien beter thuis hadden kunnen blijven, doch bezweken waren voor de drang naar de bioscoop. Ze zijn niet tevergeefs geweest, want er werden zeker spannende mooie filmen vertoond en al was voor de kindervoor stelling de aangekondigde film niet op tijd aangeko men, door het vertoonen van andere films werden ze ruimschoots schadeloos gesteld De avondvoorstel ling werd voor het grootste deel in beslag genomen door de hoofdfilm „Het Vlammende Woud", een film vol leven in het Wild-West, waar het gaat om het gezag tusschen inboorlingen en overheerschers, waar tuschen door een romantische liefdesgeschiedenis is gevlochten en enkele geestige figuren de lachlust op wekken. Enkele geestige films daarna maken het ge heel tot een genoeglijken avond. De muzikale bege leiding na afloop de balmuziek werd goed verzorgd door de fa. Deutekom te St. Pancras. SINT MAARTEN VALKKOOG. Maandagmorgen 7 uur brak brand uit in het perceel behoorende aan H. de Jong, en bewoond door hem zelf en de heer G. Kos. Het geheel brandde tot den grond af en van de inboedel kon nagenoeg niets gered worden. Verzekering dekt de schade. De brand, welke volgens gedachte ln,de schoorsteen is ontstaan, greep snel om zich heeni zoodat de bewoners in nachtgewaad moest^i vluchten. W1ERINGEN De heer L.' Geusebroek heeft zijn benoeming tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs aan genomen. Naar wij vernemen is het Provinciaal Electriciteits- bedrijf van Noordholland voornemens, om aan elk bruidspaar in de gemeenten, waar het bedrijf recht streeks stroom aan huis levert, voortaan een electrisch strijkijzer ten geschenke te geven. Door den aannemer J. C. Klein zal in den Polder Waard Nleuwland een boerderij met woonhuis worden gebouwd voor rekening van den heer P. Post. Voor reke ning van de Kerkeraad der Geref. Kerk zal achter de kerk aan de Beltstraat een woonhuis worden gebouwd door den aannemer H. Julsting. Gedurende de maand Januari zijn alhier 8 perceelen aan de waterleiding aangesloten. Wijziging in do vlsschersvloot. Het vaartuig W.R.166 is door den eigenaar J. Rotgans Nz. verkocht aan J. Rotgans Cz. alhier; de open boot W.R.42 door D. Bals aan M. do Haan Wz., alhier; het vaartuig W.R. 237 door Jac. H. Krommendam aan J. Breet Jz., terwijl de motoraak W.R. 112 is verkocht aan C. v. d. Plasse te Ierseke. Naar men ons mededeelt, zal de afd. Wierlngen van den Jeugdbond voor Onthouding (J.V.O.) op Zaterdag 14 Maart a.s. een propaganda-avond houden te Hippoly tushoef, waar als spreker optreedt Geert van Oorschot uit Amsterdam, terwijl de avond verder door de afdee- ling zelf gevuld wordt met tooneel, zang, volksdansen enz. Do heer J. Wouda alhier ls benoemd tot sluiswachter bi) den Rijkswaterstaat met standplaat» Mcdsmblik.

Schager Courant | 1931 | | pagina 2