CW Radioprogramma DE LANGENDIJKER GROENTEVEILINGEN. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. Een protest. De heer Slot protesteert tegen deze uitlating van den heer De Groot, als zou cle landbouwende bevol king op een lagere trap staan als de meer intellectu- eolen. De heer De Groot zegt dat todh in de conferentie is gezegd, dat de landbouwende bevolking het niet zóó voelt. De heer Slot herhaalt, tegen die tegenstelling op te komen als zouden de intellectueelen in doorsnee op een hoogere trap staan dan de doorsnee-landbouwer. Overigens merkt spr. op dat op een driemansschool meer kans bestaat dat het onderwijs beter is, maar op een eenmansschool kan liet onderwijs goed zijn. De heer De Groot zegt dat toch erkend is dat bij hooge uitzondering het onderwijs op een eenmans school zoo goed is dan op een driemansschool. En dat kunnen we toch ook wel voelen ook. De lieer Molenaar meent ook dat die kans voor 90 procent wel bestaat. Maar spr. vindt het nu de tijd niet om verder op deze zaak door te gaan. Als een eenmansschool zooveel slechter was, zouden Ged. Sta ten die toch in geen geval accepteeren. De Voorzitter zegt dat het inderdaad moeilijk is aan te toonen dat een driemansschool beter is, maar spr. heeft toch de vaste overtuiging. En dit is het hoofdargument van den Raad geweest. Zelfs al was het aan te toonen dat de opheffing geen finantieel voordeel gaf aan.de gemeente, dan nog zou spr. voor opheffing pleiten, alleen in verband met de verbe tering van het onderwijs. De heer Nonnis. is het in hoofzaak eens met den heer Molenaar. Maar spr. is niet zoo overtuigd dat alle bewoners van Schoorldam voor handhaving der school zijn. Spr. heeft er tenminste één gesproken, die voor zijn kinderen prefereerde een meermans- school en die geen bezwaar had tegen het schoolgaan te Warmenhuizen, omdat hij verwachtte dat er voor het vervoer wel een regeling werd getroffen. Maar wel wil spr. aannemen dat de meeste menschen te Schoorldam voor het behoud van de school zijn. Spr. wijst er echter op dat de heer Slot anders wel eens zegt dat de menschen tegen zichzelf beschermd moe ten worden, nu zegt hij dat niet. Maar spr. heeft om door den heer Molenaar genoemde redenen een an der standpunt ingenomen. De heer De Groot, zegt dat uit de mededeeling van den heer Nannis blijkt, dat de menschen er al anders over denken. De zaak is opgeschroefd en voorgesteld als een beginsel kwestie. Maar daar ging het niet om. De menschen ..ijn echter bewerkt en teekenden allen. Omdat het besluit met 4 tegen 3 stemmen in den Raad werd genomen, werd het als een beginselzaak voorgesteld en in het adres van de raadsleden aan Ged. Staten werd dan ook vermeld dat de voorstan ders van opheffing, tegenstanders van het openhaar onderwijs waren. Bewust of onbewust hebben dan ook de menschen maar geteekend. De heer Slot zegt, dat deze bewering onjuist is, want dan zouden de menschen n& het raadsbesluit hebben moeten teekenen. Doch voor dat de zaak in den Raad is behandeld, hebben de bewoners een adres ingediend om niet tot opheffing der school te be sluiten. De heer Molenaar zegt in den aanvang reeds te hebben gezegd dat de Zaak namelijk was toegespitst en dat spr. heel goed voelde dat alle bewoners van Schoorldam de school gehandhaafd wilden zien. Het is verklaarbaar dat men liever niet een school op 3 kwartier afstand heeft. En als er dan ook geen fi nantieel voordeel voor de gemeente aan zat, was het een motief geweest om voor handhaving te stem men. Het voorstel van B. en W. om in beroep te gaan bij de Kroon, wordt in stemming gebracht en verwor pen met 5 tegen 1 stem, die van den heer De Groot. De Voorzitter zegt, dat B. en W. zullen trachien zoo spoedig mogelijk de meest geschikte onderwijskracht voc- Schoorldam te krijgen. De heer lannis tot don heer De Groot: Dat hebben jullie weer heel slecht hekeken. N De Voorzitter mompelt: Het kan verkeeren. De verlaging der loonen en de woning- huur. De heer Slot egt bij de rondvraag, dat bij het be stuur van de Woningbouwvereniging een verzoek is ingekomen van alle huurders van woningen om •huurverlaging. In doorsnee is de huur f4.—. Volgens de voorschriften is de huur gebaseerd op 1/6 van het loon. Het ging er de laatste jaren al om of dit was door te voeren en al te sterk is het ook niet doorgevoerd; de oen kan wat meer betalen dan de ander. Evenwel de loonen zijn den laatsten tijd ta melijk naar de laagte gegaan. Een Huurverlaging zal wel ten laste van de gemeentekas komen en daarom vraagt spr. alvast het oordeel van den Raad. De Voorzitter vindt het beter deze zaak eerst te overdenken en in de volgende vergadering te bespre ken. De heer Van Rijn wijst er op dat de loonen thans i 17 a f 18 zijn en met 1/6 zou men dus al f 3.moeten verwonen. Het is niet meer dan billijk, dat de huur wat zakte. De woningen zijn voor de menschen te duur, maar zo kunnen nergens anders heen. De heer Molenaar vindt het jammer dat de ge meente met dc huizen zit, maar in het algemeen is de huur te hoog. Verlaging Is wel gewenscht, maar voor dc gemeente zal het wel een strop worden. De Voorzitter zegt dat het de vraag is of de ge meente alleen do strop zal lijden. De Secretaris zegt dat toen de woningen gesticht zijn, het Rijk in het exploitatie-tekort een bijdrage heeft toegezegd, n.1. het Rijk 75 en de gemeente 25 Aan het Rijk zou dus gevraagd moeten wor den de huur te mogen verlagen en de toegezegde bij drage te verhoogen. De heer De Groot wijst er op dat men bij particulie ren ook niet voor lager huur klaar komt en voor het zelfde geld krijgt men dan van de Woningbouwver eniging meer. De heer Van Rijn: Men kan er geen fiets bergen. Spr. vraagt den Voorzitter deze zaak zoo spoedig mo gelijk ter hand te nemen. De Voorzitter zegt dat toe, doch de heer Slot merkt op dat dit op den weg ligt van het bestuur der Wo ningbouwvereniging. Hierna s' 'ng. DONDERDAG, 199 FEBRUARI. Hilversum (1876 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsoln; 8.019.50 Gramofoonmuziek; 10.0110.15 Morgenwijding; 10.3012.00 Ochtendconcert door het Avro-kwlntet; 12.30—2.00 Concert door het orkest van 't Rembrandt Theater te Amsterdam; Intermezzo: Gramo foonmuziek; 2.002.30 Halfuur voor de vrouw; 2.303.00 Rustpoos voor de N.S.F. voor het'verzorgen van den zender; 3.004.00 Naaicursus door Mevr. Ida de Leeuw Van Rees; 4.005.00 Ziekenhalfuurtje door Mevr. Ant. van Dijk; 5.006.00 Aansluiting van hotel „Centraal" den Haag; Concert; 6.006.30 Sportpraatje door H. Hollan der; 6.30—7.00 Radio-volks-universiteit; 7.00—7.30 Engel- sche les voor gevorderden; 8.00 Tijdsein; 8.008.15 Gru- mofoonmuziek; 8.158.35 „Het Wegenvraagstuk in Ne derland"; 8.359.00 Tholen en Van Lier, zingen vroolijke en levensliedjes; 9.0011.00 Populair concert door het omroeporkest; Intermezzo: Gramofoonmuziek; 10.00— 10.15 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.15—11.00 Orkest; 11.0012.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Hulzen (298 M.) K.R.O. 8.009.15 Gramofoonmuziek. N.C.R.V. 10.00 Tijdsein; 10.00—10.30 Zang door het N.C.R.V.-Da- meskoor; 10.30—11,00 Korte ziekendlengt; Tot de laatste seconde brandt zij op volle sterkte, en houdt zij de stroom- rekening laag. K.R.O. 11.0011,30 Duetten voor twee piano's (Gramafoonmu- ziek); 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje; 12.001.30 Lunchmuziek; 1.302.00 Gramofoonmuziek. N.C.R.V. 2.00 Tijdsein; 2.002.15 Gramofoonmuziek; 2.153.15 Cursus fraaie handwerken; 3.153.45 Vrouwenhalfuur tje; 3.454.00 Verzorging van den zender; 4.00—5.00 Zie- kenuurtje; 5.00—6.45 Goncert; 6.45—7.00 Cursus knippen en stofversieren7.007.30 „Kernproblemen uit de aetbertransmissie bij radio golven"; II „De golfvoort planting in den aether; 7.30—8.00 Vragenhalfuurtje; 8.00 10.30 Concert door Hengelo's Mannenkoor. 103010.40 Persberichten Vaz Dias; 10.4011.30 Gramofoonplaten. Het woer schijnt dezen winter van weinig invloed te ztfn op do prijzen der stapel groen ten de oppositie tegen de keur op uien de tweede inventarisatie tot 1 Maart nog geen gelegenheid voor aanvraag van tuinderscrediet iets betere prijzen voor roode kool gele kool, aanvankelijk slech ter, later iets beter witte kool stationnaire prijzen uien iets beter en groote aanvoe ren goede prijs voor bleten onbevredi gend voor peen. De weerkundige medewerkers van sommige bladen hadden er, bij het invallen van de vorst, op gewezen, dat ongeveer alle factoren in den dampkring aanwezig wa ren, welke den strengen winter van 1929 tot gevolg hadden. In dezen tijd volgden de Langendijkers met meer dan gewone belangstelling de weerberichten, want zij moeten het 's winters vooral van het weer hebben, aoo- als we wel eens meer hebben opgemerkt. Dat het inval len van den dooi alzoo een ontnuchtering was, is begrij pelijk, doch de enkele dagen, dat het vroor, zijn voor hen toch ook een tegenvaller geweest. Er zat maar geen gang in den handel, het ging alles zoo getrokken, zoo traag, zoodat de verwachtingen door de vorst gewekt, deerlijk werden teleurgesteld. En nu de vorst voorbij is, kan weer niet worden gezegd, dat de prijzen er veel door naar beneden gingen. De hypothesen, die voor de Langendijkers als het waxe exiosma's gewoivlen zijn, blij ken nu in deze tijden ook niet houdbaar, en wie er zijn verwachtingen had op gebouwd, komt bedrogen uit. Men komt met meerdere stellingen bedrogen uit ln den laatsten tijd. Met een vasthoudendheid en energie, een betere zaak waardig, is er op gewezen, dat een voor beeldige sorteering en het leveren van prima-kwaliteit groenten de middelen zijn, om onze groenten op de we reldmarkt haar plaats te doen behouden. Doen we dat niet, dan gaat onze afzet naar het buitenland onher roepelijk naar den kelder. Op het oogenblik is de uien- handel de levende toepassing van de stelling, welke men te dien aanzien heeft verkondigd. Buitengewone zorg wordt de laatste maanden aan het artikel uien besteed; de bouwers weten eigenlijk zelf niet meer, wat nu het non plus ultra moet zijn. Want meermalen gebeurt het, dat men heilig overtuigd is, puike uien te hebben ge leverd, doch bij keuring blijkt men gerekend te hebben bulten de eischen, die de keurmeester aan ideale uien stelt. Waren nu de prijzen maar in evenredigheid met alle moeiten, welke men aan uitzoeken en sorteeren had gesteld, het geld zou ook hleT den arbeid verzachten, doch er komt voor dit product weinig terecht Zeer be grijpelijk is het, dat de tuinders dan wel ietwat ontstemd raken en den leiders voorhouden, wijs mij de vruchten, die gij mij van mijn arbeid voorspeld hebt Op 16 Februari is de tweede inventarisatie gehouden. De cijfers zijn ons uit den aard der zaak nog niet be kend, doch we denken den bal niet ver mis te slaan, als we verwachten, dat de verhouding tusschen de hoeveel heden roode en witte kool op 16 Febr. 1931 en op denzelf den datum van 1930 nog kleiner zal zijn dan bij de eerste inventarisaties ln December 1930 en 1929. De aan voeren zijn in evenredigheid van de voorraden grooter geweest dan verleden jaar en er is ongetwijfeld niet jninder verdwenen bij het schoonhouden, zoodat de voorspelling niet gewaagd is, dat de nog aanwezige voor raden niet groot meer zullen zijn. We vernamen van veilingpersoneel, dat er al verschillenden zijn, die hun laatste partijtje roode kool aan de veiilng aanvoerden, en dat verscheidenen weldra met hun laatste portie witte zullen verschijnen. De minder goede qualiteit der kool Is van dezen toestand wel de voornaamste reden geweest Van bestuurszijde van een tuinbouwvereeniging werd ons verzocht, nog eens in het bijzonder de aandacht te willen vestigen op het tuinderscrediet. Er wordt n.1. over sommige gemeentebesturen geklaagd, die zoo weinig publiciteit geven aan de mogelijkheid tot indienen van een aanvrage. Men wees er ons op, dat in gemeenten waar B. en W. wel ruime publiciteit aan deze zaak heb ben gegeven (Koedijk b.v. stelde zich in verbinding met de tuinbouwvereeniging, die al zijn leden een circulaire liet thuis bezorgen), het aantal aanvragen om provin ciaal-gemeentelijk crediet veel grooter ls dan ln andere. Uit onze eigen ondervinding kunnen we deze meening bevestigen en het is daarom, dat hier nog eens ter wille van de noodlijdende tuinbouwers, wordt meegedeeld, dat tot 1 Maart gelegenheid ls, op de gemeente-secretarie in zijn woonplaats een aanvraag-formulier voor tuinders- credieten te bekomen. En valsche schaamte weerhoude niemand! De afgeloopen week kregen we aan den Noorder- marktbond nog aanvoer van Schotsche muizen; ze brachten f 5.10 op, een aanmerkelijk hooger prijs dan een paar maanden geleden. De aanvoer van roode kool was deze week vrij be langrijk; vooral aan de veiling van den Noordermarkt- bond was de aanvoer groot, n.1. 71 spoorwagens. De prijs was over het geheel genomen iets beter dan vorige week. De hoogste prijs te Noordscharwoude besteed was f 6.50 voor kool van ongeveer 3 pond; de grootste bracht ongeveer f 4.50 op; minder groote f 5.505.80. Aan de veiling van de L.G.C. was de hoogste noteering f 0.70; de vorige week was de hoogste noteering f 6.10. De laag ste noteeringen lagen hier tusschen f 2.40 en f 3, prijzen besteed voor kool van afwijkende kwaliteit of zeer klein soort Weinig verschil in prijs bleek er ook deze week weer te bestaan tusschen groote en kleinere kool. Goede kwaliteit kool bracht als minimum te Noordscharwoude f 4 op. Dinsdag werd als laagste prijs f 4,50 besteed. In totaal werden 95 spoorwagens verhandeld. In het begin der week was de stemming voor gele kool al iets minder opgewekt, dan de vorige week; in het midden der week werd dit nog minder, doch op het laatst kwam er eenige verbetering. De hoogste prijs, Maandag aan de L.G.C.-veiling besteed was f 3.30, aan die te Noordscharwoude Dinsdag f 3.50. Donderdag wa ren deze resp. f 3.10 en f 3.20. Zaterdag werd te Broek in maximum f 3.40, te Noordscharwoude f 4.50 betaald. De laagste noteeringen van de Broelter veiling lagen tusschen f 1.502.20, die te Noordscharwoude, naar dc noteeringen goede kwaliteit betreffen, tusschen f 2 en f 2.50. De aanvoer te Broek beiiep rond 40 spoorwagens, te Noordscharwoude 2". De prijzen van de Deensche witte kool verschilden wei nig met die der vorige week. Amerika neemt niet af. Duitschland komt» niet aan de markt, zoodat alles bij het oude blijft. Groote Deensche kool bracht tot f 3.80 op. Zij worden naar we vernamen voor de fabrieken opgekocht voor zuurkool. Minder groote golden f 3 of iets hooger. De laagst bestede prijzen lagen te Noordscharwoude tusr schen f 2 en f 2.80, te Broek tusschen f 1.40 en f 2.10. Onder deze noteeringen vallen ook die voor afwijkende kwaliteit. We schatten de gemiddelde opbrengst op f 270 per spoorwagen. Aangevoerd werden 91 spoorwa gens. Eenigszins betere prijzen werden voor uien besteed. De verbetering is echter financieel gesproken va.n weinig beteekenis. Gewone uien brachten 30 a 40 cent meer op dan de vorige week. Zoo werd Maandag aan de Broe- ker veiling f 2.202.50 besteed, Zaterdag f 2.202.70. Aan den Noordermarktbond waren deze noteeringen resp. f 2.202.40 en f 1.602.60. De prijs van de grove uien sloot zich aan bij die der laatste dagen van de vorige week. Te Broek werd Maandag f 2.602.70 betaald, Za terdag f 2.102.50, te Noordscharwoude echter f 2.403. gWerd voor drielingen aan de veiling van den Noorder marktbond Maandag f 1.401.70 betaald, Zaterdag was de prijs f 1.702.50. Nep bracht van f 1.70—2.10 op. De aanvoer was groot, n.1. 25 spoorwagens. Steeds laag blijft de prijs van peen. Mooie, groote wer-. den verhandeld voor f 2—2.60, terwijl voor kleine f 1.20 —1.70 werd betaald. De aan beide veilingen aangevoerde bleten werden verkocht voor f 34.70. Vergadering „Tuinbouwbslang" te Noordscharwoude. Bovengenoemde Tuinbouwvereeniging hield Maan dagavond 6.30 uur haar jaarvergadering ten lokale van den heer J. dé Bakker. Aanwezig met het bestuur, 100 personen. De voorzitter, de heer G. Barten, opent als volgt: Mijne Heeren! Hoewel door ziekte verschillende leden absent zijn, is het gebruikelijke kwartiertje reeds verstreken en meen ik dat het nu tijd is om de vergadering te ope nen. Als voorzitter van de Boerenleenbank zegt spr., heb ik op de onlangs gehouden vergadering gemeend, niet veel over den toestand in den tuinbouw te moe ten zeggen. In een tuinbouwvergadering valt hier meer over te zeggen. Bij het bespreken over den toestand in den tuin bouw is mij opgevallen, zegt spr., dat sommigen zeg gen, dat het nog nooit zoo slecht geweest is. Als de jongeren dit zeggen, is het te begrijpen, doch wij als ouderen kunnen weten dat het tegenwoordig nog niet zoo slecht is, als waar wij nog van weten. Wij zijn altijd in de kool geweest en geloof ik, dat dit wel zoo zal blijven, ondanks de veranderingen die met andere producten betracht worden. Spr. memoreert, uit zijn jeugd en ook op latere ja ren, toen men zich af vroeg waar het met de kool naar toe moest. Wij hangen af van het buitenlandsch gewas en van de weersgesteldheid. Dit eerste was overvloedig en wat het laatste betreft, hebben wij dit jaar buiten gewoon veel last ondervonden van de draaihartig- heid. Ook de nazomer en de herfst nebben de groei van het gewas niet bevorderd. Wij weten van goede en slechte jaren, ook toen er geen dure kunstmest werd gebruikt en geen hooge toltarieven werden ge heven. Het waren jaren, waarbij men ziöh afvroeg of het wel mogelijk was zich er door heen te slaan. Toen waren er geen Boerenleenbanken en werden er geen provinciale credietén verstrekt een ook werd er bij watersnood niet gesteund. Toch heeft men zich er door heen geslagen. Het is mogelijk, dat wij onzen levensstandaard moeten verlagen, wat niet erg is, daar het wel wat minder kan. Uit dezen toestand zal een betere toestand te voor schijn komen. Met den wensch op een aangename vergadering en een bijzonder woord van welkom aan den Burge meester, Jhr. Van Spengler, alsmede aan leden en pers, verklaart spr. de vergadering voor geopend. De notulen worden voorgelezen door den secreta ris den heer J. Kliffen en onveranderd goedgekeurd. Be rekening van den penningmeester. De ontvangsten hebben bedragen f 1351.69, de uit gaven f1281.68, alzoo een batig saldo van f70.01. De rekening van de aardappclpoterbewaarplaats is als volgt: Ontvangsten fl79S2.66, uitgaven f 17967.32, alzoo een batig saldo van f 15.34. Namens de commissie wordt door den heer K. Zee man Jbz. verklaard, dat een en ander volkomen in orde is bevonden. Den penningmeester, den heer C. Zeeman Cz., wordt dank gezegd voor zijn accuraat beheer. Als nieuwe commissie worden gekozen de heeren G. Bakker Dz., K. van Nienes en K. Wagenaar. Eet Jaarverslag. Dit wordt voorgelezen door den secretaris, den heer J. Kliffen en is reeds opgenomen in ons nummer van gisteren. Den heer Kliffen wordt dank gezegd voor zijn uit-! gebreid verslag. Diverse verslagen. Namens de Kunstmestcoinmissie wordt door den heer K. van Dijk medegedeeld, dat in 1930 door 54 le den 233585 K.G. kunstmest betrokken is ten bedrage van f 17713.84. Het vorige jaar was dit aan 61 leden 28S05C K.G., ten bedrage van f22301.79. Namen de mandencommissie door den heer K Wa genaar dat 478 manden aangekocht zijn voor f 397.99. Namens de glascommissie door den heer Jn. Lin deboom, dat voor ©en bedrag van f 145.25 aange kocht is. Namens dc zaadcommissie door den heer IJ. Kaan, dat 400 stuks zetkoolen uitgezet zijn. Er werd slechts 24 pond zaad geteeld. Namens de wortclzaadcommissie door den heer C. Ilemke, dat 75 pond zaad geteeld is van prima kwa liteit. Door den heer Mallekote wordt een rapport uitge bracht als correspondent van den plantenziektenkun- digen dienst. Het rapport vermeldt weinig nieuws, daar alle rap porten in den loop van December l.i. in de plaatse lijke bladen zijn gepubliceerd. Over het algemeen was de medewerking der tuinders weer voldoende te noemen. De verkregen resultaten zijn helaas weinige, daar de ontwikkeling van het gewas door de vele regens en door de aantasting der koolgalmug alles te wen sch en overliet. De toegepaste middelen tegen draaihartigheid ble ken niet in staat dit kwaad op afdoende wijze te be strijden. Gunstige resultaten bleven achterwege. In den loop van dezen zomer zal dan ook speciaal op de levenswijze van het insect worden gelet, want zonder dit is het louter geluk een doeltreffend be strijdingsmiddel toe te passen. Waarnemingen door de tuinbouwers zullen zeer op prijs gesteld worden. Met den wensch dat dit jaar gunstig mag zijn, ein digt het verslag. Door den heer Mallekote werd tevens nog een rap port uitgebracht van de proeven, welke genomen zijn. met aardappelen die onvatbaar zijn voor wratziekten, wat reeds eerder door ons gepubliceerd is. De verschillende rapporteurs wordt dank gezegd voor de uitgebrachte verslagen. Nog wordt door den heer Mallekote een rapport uitgebracht over een gehouden zaadselectie van roo de kool, een belangrijk rapport, dat hij ongetwij feld voor belangstellenden ter inzage beschikbaar zal stellen. Wij kunnen nog vermelden dat deze proeven o.a. met medewerking van den rijkstuinbouwconsulent' Ir. Hazeloop te Alkmaar zijn bereikt. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden is de heer G. Barten, die met nagenoeg algemeene stemmen wordt herkozen. De burgemeester Jhr Van Spengler maakt van de gelegenheid gebruik om den voorzitter geluk te wen- schen met diens herbenoeming. Ook de vereeniging feliciteert spr. Verder dankt spr. voor de uitnoodiging aan hem gericht. Met veel belangstelling heeft spr. de optimistische rede van den voorzitter gevolgd, als mede wat door den heer Kliffen in zijn jaarverslag is medegedeeld. Spr. hoopt dat deze woorden goed gele zen zullen worden en dat er spoedig een verandering in den toestand moge komen. (Applaus.) Voorstellen voor de algemeene vergade ring van den Noordermarktbond. De heer Kliffen deelt mede, dat door het bestuur op de agenda een voorstel geplaatst zal worden om het *4 aan den handel voor contante betaling te laten vervallen. Verder leest spr. de ingevoerde pen sioenregeling voor van het personeel dér markt. Door den heer IJ. Kaan wordt voorgesteld om als punt op de vergadering van dén Noordermarktbond te plaatsen, dat uitgesproken wordt, dat een vereen voudiging bij het keuren der producten ingevoerd wordt. Met algemeene stemmen wordt dit aangenomen. Op voorstel van den heer K. van Dijk wordt een. voorstel aangenomen om een verbetering te krijgen in cle wortel- en uiensorteering, n.1. om de kleine wor telen en drielingen op 1 dag te veilen. Rondvraag. Door den heer J. Ootjers wordt medegedeeld, dat voor de leden rood koolzaad van 1929 beschikbaar ge steld wordt tot 1 Maart; teven bloemkoolzaad (lecerf, kortbecn en tusschensoort) en wortelzaad. De voorzitter stelt voor om in het vervolg de jaar- Of rfSïj 'rV ü'l U"l 1 1 II x-sa 11 f 85 Hij schoof zijn krib bij 't getralied venster, Beproefde zijn kracht op een staaf, Maar 't werkje viel hem niet mede, 't IJzer was dik en nog heel gaaf, Tegen den wand drukte hij zijn voeten, Dat gaf hem toen veel meer kracht. Hij greep de staaf mat beide handen En trok er aan uit alle macht.

Schager Courant | 1931 | | pagina 2