1 Bont Allerlei. net Meisje, Tweede Kamer. De crisis in het bedrijfs- 1 even. Weer een trein auto door gegrepen. een Aanslag in het Rijksmuseum te Amsterdam. Roode Duivels—Zwaluwen. Vliegtuig te Londen neergestort. Duitsch stoomschip in de lucht gevlogen. Minister Snowden verwekt sensatie. Bloedige botsingen te Harre. De tarieven-oorlog met Duitschland. Plaatselijk Nieuws. Nagekomen Berichten. Advertentiën. vergadering 's middags te houden. Aldus besloten. De heer D. Kansen deelt mede, dat een klein quantum riet beschikbaar is, alsmede zijn koolkra gen beschikbaar. Een groote bijlslag veroorzaakte een kloof van 30 c.M. die breed beginnende, eindigde in een kras, waaruit blijkt, dat de dader snel de bijl heeft teruggehaald om daarna andere slagen toe te brengen.. Eenige andere be- In de gister gehouden zitting van de Tweede Ka mer is voortgezet de behandeling van de interpella ties over de crisis in het bedrijfsleven en de werk loosheid. Er was nog een groot aantal sprekers ingeschre ven, toen de vergadering begon, die wij natuurlijk niet allen op den voet zullen volgen. Er werd gewe zen op den funesten invloed die de tegenwoordige werkeloosheidsregeling op de jonge arbeiders heeft, die geen steun trekken. Verkorting van werktijd werd aangeprezen als het redmiddel. Ook tegen de uitsluiting der vrouw bij de steun regeling werd geprotesteerd. Niet elke fabrieksarbeid ster is geschikt voor dienstbode. Ontwikkeling van Nijverheidsonderwijs en uitgebreider leerplicht, wer den ook nu weer aanbevolen. De heer Loerakker kwam nog met een motie, waar in hij de Kamer wil laten verklaren dat de door den minister ontworpen regeling op vele punten herzie ning behoeft, waarin de regeering uitgenoodigd wordt met de wenschen, in de Kamer geuit, rekening te houden en waarin ten slotte een geregeld overleg met de vakcentralen gevraagd wordt. De heer Max van dc Poll (r.k.) hield een theore tische beschouvving over het kapitalisme en dat was de schuld der crisis. Velé vorodeelen daarvan moes ten verdwijnen. Betere inrichting der economische departementen werd bepleit en de tarievenoorlog werd besproken, maatregelen gevraagd tegen dumping enz. enz., al dus de heer Kortenhorst. Ook de land'bouwvertegenwoordigers kwamen naar voren en de heer Weitkamp sprak van de millioenen- roserve van het Ned. Vakverbond, de boeren hebben niets. Spr. wil geen eenzijdige bevoorrechting. De heer Braat zei, dat de landbouw stelselmatig werd vermoord, terwijl steun aan den landbouw de werkeloosheid zou bestrijden.- De heer Hiemstra (s.d.a.p.) hield een pleidooi voor extra landarbeid met regeeiïngssteun. Hij bezag voorts de steunregeling van uit den landarbeiders- flioek en wees er op, dat de grondslag van een 48- urige arbeidsweek voor de uitkcering van landarbei ders niet juist is en dat de loonen bij de werkverschaf fing te laag zijn. Ook worden z.i. te veel categorie6n van de geregelde tewerkstelling uitgesloten. eens het doek hebben doorboord. Ook een stuk van den onderkant van de lijst is afgeslagen. De hoofddirecteur is van oordeel dat de schilderij nog wel te herstellen is, men zal echter het stuk geheel moe ten „verdoeken." De dader. De heer J. Kliffen deelt mede, dat Dinsdag 17 Febr. schadlgingen zijn kleine .winkelhaken", die echter even- de biljetten voor de Inventarisatie terug gehaald zul- do«k hebhon doorboord. Ook een stuk van den len worden. De heer Houtkooper stelt voor om 's middags zil veruien te veilen, daar deze dan mooier aangevoerd kunnen worden. De heer Ootjers zegt dat dit practisch niet uitvoer baar is. Spr. deelt nog mede, dat ook zaad van zil veruien beschikbaar is. De heer Mallekote deelt mede, dat een nieuw mid del voor rattenbestrijding beschikbaar gesteld zal worden, n.1. Zelio-pasta. Dit middel is moeilijk toe te dienen. Nadere mededeeling hieromtrent volgt. De heer K. Wagenaar Wz. vestigt nogmaals de aan dacht op het harde stoomen met vaartuigen. De Burgemeester zegt dat er geen gem. verorde ning bestaat. Spr. vraagt of er wel aanleiding is om te klagen. Spr. gelooft niet, dat de tuinbouwers hier debet aan zijn. (Gelach.) De heer Van Dijk stelt voor om het bewaarloon voor de aardappelpoterbewaarplaats niet verder te verhoogen, doch een grens t.e stellen. Door denzelf den spr. worden de kunstmestprijzen medegedeeld. Door den heer Kliffen wordt de zetkoolregeling voorgelezen. De heer K. Wagenaar deelt mede, dat de rekening van de ijsboeier-exploitatie als volgt is: ontvangsten f570.05, uitgaven f66.35, alzoo een batig saldo van f 503.70. Hierna volgt sluiting. De dader, een goed gekleed man van omstreeks veer- ig jaar, klemt bij elk verhoor de lippen hardnekkig op elkaar, schudt zelfs niet met het hoofd en weigert alle voedsel en drank. Men hoopt, dat door publicaties in de pers meer licht over 's mans burgerlijken staat verspreid wordt. Nu op den onbewaakten overweg bi] Wa terhuizen (Gr.). Twee personen gedood. Nog onder den droevigen indruk van het noodlot tige auto-ongeval te Blerik worden we opniew op geschrikt door het bericht, dat gisteravond omstreeks kwart voor zeven op den onbewaakten overweg in de lijn NieuweschansGroningen een auto door den trein is gegrepen. De twee inzittenden zijn kort na de botsing overleden. Bijzonderheden vermelden, dat het ongeluk met denzelfden trein gebeurde als waarmede in den avond van 26 Januari jl het spoorwegongeluk bij Groningen plaats had. dat drie slachtoffers eischte. Op den onbewaakten spoorwegovergang in den Wa- terhuizerweg is de auto door den trein gegrepen. Voorbijgangers hoorden plotseling een hevigen knal en de inzittenden van den trein werden door het plotseling krachtig remmen van den machinist op geschrikt. Bij onderzoek bleek, dat de trein een personenauto had gegrepen, die juist den overweg wou oversteken toen de trein naderde. De auto werd ongeveer 250 meter meegesleept en bleef als een vormelooze mas sa aan den voorkant van de locomotief hangen. Op ongeveer twintig meter van den overweg wer den de beide inzittenden uit de auto geslingerd. De eeja kwam onder den berm van de spoorlijn terecht, de tweede naast de rails. Reizigers uit den trein schoten onmiddellijk te hulp. Beide inzittenden van de auto waren zwaar gekwetst. Dr. Kruisinga uit Waterhuizen verleende de eerste geneeskundige hulp en per ziekenauto van Het Groe ne Kruis werden zij naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht. Een der slachtoffers, de heer W. Couzijn, vertegen woordiger van handelshuizen, wonende te Amster dam, overleed tijdens het vervoer: de andere, de heer A. L. Knorringa uit Assen, overleed kort na aan komst in het ziekenhuis. De trein had ongeveer een half uur vertraging. Het blijft een raadsel, dat de auto-bestuurder den trein niet heeft zien aankomen. Het uitzicht van de baan is aan beide zijden van den spoorweg ruim en onbelemmerd. DOODELIJKE AANRIJDING. Spelend kind tegen een vrachtauto. De 7-jarige H. van Neuren, wonende aan den Slo- terweg, te Hoofddorp liep met zijn zusje al spelen de het erf af den weg op, aldus de N. Haarl. Crt. Het meisje bemerkte tijdig een uit do richting van den Kruisweg komenden vrachtauto en waarschuwde haar broertje, den weg niet over te steken. Maar deze hoorde blijkbaar de waarschuwing niet en liep te gen den passeerenden vrachtauto op, met het gevolg, dat hij aan het hoofd een ernstige verwondirig op liep, terwijl een zijner armen ook deerlijk gekwetst werd. Het ventje werd opgenomen en is kort daarop overleden. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Den chauffeur van den auto schijnt geen schuld te treffen. De minister heeft ook al deze sprekers beantwoord. Regeeringstoeslag op loonen voor in dienst te nemen werkeloozen, zou de bedrijven met zilveren koorden aan de overheid binden. Landarbeid met regeerings- steun wil hij overwegen. Ook dat de Nederlandsche industrie gesteund wordt, wil hij bevorderen. In dit verband werd de locomotievenorder aan het buitenland besproken. Wat het uitvoeren van werken betreft„werd gedaan wat maar kon, De mogelijkheden van werkverrui ming verliest de regeering overigens niet uit het oog, terwijl in zake de vreemde werkkrachten met D'uitsch land een bevredigende regling bereikt is. De regeering gelooft aan de mogelijkheid, dat de verlengde uitkeering der werkloozenkassen aan Rijk en Gemeenten wel 4 millioen kan kosten. Door deze uitkeering geheel voor haar rekening te nemen, zou de regeering aan de nieuwe regeling het karakter van een steunverleening geven; thans wordt het ver zekeringsbeginsel gehandhaafd, zooals ook de regee ring het crisis-karakter der nieuwe regelingen wil handhaven. Via de opmerking, dat de Twentsche Tex tielindustrie zich zooveel mogelijk aan de vraag op de Indische markt aanpast, kwam de minister tot de eigenlijke steunregeling. Van bedeeling is z.i. geen sprake, hetgeen blijkt uit het feit, dat de betaling door de vakorganisaties geschiedt. Machtiging tot steunverleening aan vrou wen zal steeds gegeven worden aan die gemeenten waar dat noodig is. De beslissing voor de kostgan gers wil de minister aan zich houden: voor de groot.e gemeenten zal echter een regeling worden gemaakt, waarin wordt aangegeven, in welke gevallen zij niet voor steun in aanmerking komen. Tot verhooging van de leeftijdsgrens kan de minister niet overgaan. Rembrandt's „Anatomische Les" met een byl beschadigd. Gistermiddag is door een nog onbekend gebleven man in het Rijksmuseum te Amsterdam het bekende schilde rij van Rembrandt „De anatomische Les" met een bijl beschadigd. De man is gegrepen en op het Leidsche plein in arrest gesteld. Hoe het geval zich heeft toegedragen. Nader wordt gemeld, dat gistermiddag even over tweeën een suppoost van de Rembrandtzaal in het Rijks museum zag, dat een bezoeker Rembrandts „Anatomi sche Les" met een bijl aan het bewerken was. Hij riep eenige zijner collega's te hulp die den dader grepen. De politie van het posthuis Rijksmuseum werd te hulp geroepen, die den man aanhield en hem aan een voor- loopig verhoor trachtte te onderwerpen. Hij was in het bezit van een scherpe bijl. Het schilderij is uit de Rem brandtzaal verwijderd en naar het bureau der directie gebracht ter nadere beschouwing van de aangerichte schade. Deze is niet gering. De man heeft met een scherpe bijl zeven slagen op het doek gegeven, waarvan er vijf zoo krachtig zijn toegebracht dat door het doek heen werd geslagen, en het schot achter de schilderij is gespleten. Een 31 zege voor de Roode Duivels. De jaarlijksche ontmoeting van de Zwaluwen met de Roode Duivels te Brussel, heeft onze Zwaluwen oen 3i nederlaag bezorgd. Onze club moest de gede cideerde meerderheid erkennen van hun Belgische te genstanders. Onze beide backs Bul en Fijnen waren geheel on voldoende. De aanval der tegenstanders was safe en sloot patent en er werd van dien kant met groote activiteit gespeeld. Het Belgische overwicht was zoo groot dat onze middenlinie niet veel anders kon doen dan te pogen het dreigend gevaar van geheel insluiten te bezwe ren. Het eenige Nederlandsche doelpunt werd door Vol kers gemaakt. Geen persoonlijke ongelukken. Gister is boven Londen wederom een vliegtuig ge vallen. Een bombardementsvliegtuig, dat gisteren aan den rand van het villadorp Hampstead een noodlan ding had gemaakt, was opnieuw opgestegen. De ma chine kwam in aanraking met een paar boomen en kwam in volle vaart tegen het dak van een huis terecht N Het dak werd vernield en de machine bleef in de bovenste verdieping hangen. Toevallig waren de be woners uitgegaan, zoodat er geen persoonlijke onge lukken te betreuren zijn. Wonder boven wonder werd de bestuurder van het vliegtuig niet gewond. Hoewel de benzinetank lek geworden was en de benzine uit stroomt®, hebben er geen v'ërdere ongelukken plaats gehad. De bemanning van een wissen dood gered. V.D. verneemt uit Riga: Gisteravond is het 1500 ton groote Duitsche s.s. Leander, dat met een lading stukgoed, waaronder vaten olie en benzine op weg was van Bremen naar Riga, bij Doraenaes in de lucht gevlogen. Op het schip was door onbekend gebleven oorzaak brand ontstaan. Er hadden vier geweldige ontploffingen plaats, die vergezeld gingen van hooge steekvlam men. Het schip zond onverwijld s.o.s.-seinen uit, die opgevangen werden te Riga, Libau en Windau. Een bergingsschip te Lindau liep de haven uit en mocht er in slagen de uit 18 koppen bestaande be manning van een wissen dood te redden. Het uitzet ten van een reddingsboot was door het ijs niet mo gelijk, zoodat de bemanning gedwongen was op het rondom het schip drijvende ijs te springen. De mannen hadden zelfs geen tijd meer zich aan te kleeden. Na een moeilijken tocht over het ijs heb ben de 18 man, voor een deel barrevoets, de kust be reikt. Het stoomschip is onmiddellijk na de ontplof fing gezonken. Door verklaringen over de financiën. Geen salarisverlaging, doch waarschijnlijk belastingverhoognig. Reuter seint uit Londen: In een besloten vergadering van de Lagerhuisfractie der Arbeiderspartij lichtte Snowden, de kanselier van de schatkist, zijn 11 Februari in het Lagerhuis uitgesproken rede nader toe. Volgens een niet-officieel bericht ver oorzaakte hij sensatie door mede te deelen, dat hij een tekort op de begrooting van veertig a vijftig millioen pond voorzag. Hij verklaarde, dat hij niet voornemens was, de salarissen of werkloozenuitkeeringen te verlagen. Hij sprak plechtig over de tegenwoordige finantieele crisis en waarschuwde voor de gevaren van een nieuwe inzinking. Hij Het ook doorsohemeren, dat het noodzakelijk zal zijn, om de belastingen te verhoogen, teneinde de be grooting in evenwicht te brengen. Volgens de laatste berichten, zou hij echter de hoop hebben uitgedrukt, dat het niet noodig zal zyn, de di recte belastingen te verhoogen. Het offer, dat de arbeiders te brengen zullen hebben, zal de tijdelijke staking zijn van de plannen van sociale ontwikkeling. Snowden liet doorschemeren dat hij geen enkele mogelijkheid ziet, om den toestand onmiddellijk te verbeteren en dat het aantal werkloozen eerder dreigt toe te nemen dan te verminderen. De kanselier van de schatkist wees opnieuw op de noodzakelijkheid, om te bezuinigen en verklaarde ten slotte, dat hij geheel en al bereid is, om zijn ontslag te nemen, als een ander zijn post wensoht over te nemen. Verschillende sprekers leverden critiek op deze rede, maar een verzoek om een nieuwe vergadering bijeen té roepen, werd verworpen met 72 ócgen 53 stemmen. GROOTE BRAND OP EEN INDISCH EILAND. 52 huizen In asch gelegd. 80-jarige grijsaard in de vlammen omgekomen. Aneta seint uit Buitenzorg: Blijkens een telegram van den Gouverneur van Ce lebes en onderhoorigheden is op 7 Februari brand uitgebroken op het eiland Liang-Liang. 52 huizen zijn hierbij totaal afgebrand. De schade wordt geraamd op ongeveer f3000. Een persoon van 80 jaar is in de vlammen omgekomen. 536 personen zijn dakloos, 39 prauwen en 221 klapperboomen werden vernield. EEN ELECTRICITEITSKABEL TE LfMUIDEN BESCHADIGD. De vuurtoren en een gedeelte der haven zonder licht. Bij het baggeren in de Buitenhaven te IJmuiden is een kabel van hit electriciteitsnet zoodanig bescha digd, dat de Semaphoor en alle lichten aan het Zui delijk gedeelte van de haven van electrischen stroom verstoken waren. In den vuurtoren heeft men de noodverlichting moeten aanbrengen. VIER METER SNEEUW IN MONTENEGRO. In Zuid-Slavië moest op vele plaatsen het verkeer worden stopgezet wegens den zwaren sneeuwval. De meeste sneeuw is gevallen in Montenegro, Het ge- heele land is behalve langs den weg van Bari, volko men van de buitenwereld afgesneden. Volgens de laat ste berichten ligt de sneeuw er tot 4 M. hoog. Tusschen stakers en werkwilligen. V.D. verneemt uit Parijs: In de haven van Le Havre is het gisteren tot ern stige botsingen gekomen tusschen stakende haven arbeiders en werkwilligen. De havenarbeiders waren niet tevreden met de nieuwe loonbepaling en trhehtten- den werkwilligen te beletten aan het werk te gaan. Nog voordat er voldoende politie aanwezig was, trokken de stakers in gesloten gelederen naar de kade, waar op dat oogenblik twee groote vrachtboo ten werden gelost. Toen de werkwillige arbeiders aan den oproep, het werk neer te leggen geen gehoor gaven, bestormden de stakers de schepen en ontstond er een gevecht tusschen hen en de werkwilligen. Gealarmeerde nolitie, versterft door de garde repu- blicaine, slaagde er na eenigen tijd in de vechtenden te scheiden en de stakers uiteen te jagen. Er bleven echter vijf zwaar en vijftien lichtgewon den op het tooneel van den strijd achter, raeeren- deels werkwilligen, die door de stakers werden neer geslagen. Ook drie haven-opzichters moesten zich onder ge neeskundige behandeling stellen. POLITIE-CHANTAGE TE NEW YORK. Café-bezoekers gebrandschat. Te New York is ontdekt, dat een zekere politie agent, Harry Levey, van zijn functie misbruik heeft gemaakt, door in de sectie van Manhattan, waar hij dienst deed, maandelijks een inval te doen in dc ge heime kroegen en café's, waar alcohol wordt geschon ken. dc z.g. „speakeaSies", waar hij de bezoekers brandschatte door te dreigen proces verbaal op te maken of de namon der aanwezigen bekend te ma ken, waardoor vele personen, om niet gecompromit teerd te worden, zich geld lieten afpersen, zoodat Le vey maanden had, dat hij op deze wijze 7500 dollar verdiende, die hij dan deelde met zijn collega's Ja mes Quinlivan en William O'Connor, die mede in het complot zaten. Bij zijn verhoor verklaarde Levey in het afgeloopen jaar op deze wijze in totaal 90.000 dollar te^ hebben „verdiend." „Wapenstilstands"-onderhandelingen. Op de tarïeven-wapenstilstandsconferentie te Ge- nève in November 1930 is besloten, dat de vrijhan- delsstaten, in de eerste plaats Nederland en Enge land met de landen, die beschermende rechten hand haven, besprekingen zouden houden over de verla ging van deze rechten Tusschen Duitschland en Nederland hebben, naar men weet, ruim acht dagen geleden te Den Haag besprekingen plaats gevonden, die voorloopig echter niet verder zijn gekomen dan het eerste stadium. Parallel daarmede heeft, zooals gemeld, ook Enge land zich tot verschillende landen met beschermen de rechten gewend met voorstellen, om voor ver schillende goederen en onder bepaalde voorwaar den de tarieven te verlagen, om den Engelschen uit voer te bevorderen. Engeland heeft voorgesteld om voor verschillende groepen van goederen de tarieven met 25 pet te verlagen. Als tegenprestatie heeft Engeland zich bereid ver klaard de tolvrijheid voor de Duitsche waren, die voor ongeveer S0 pet. tolvrij kunnen worden inge voerd. te handhaven. Ook op ander gebied heeft Engeland zich tot te genprestaties bereid verklaard. "•--'rS. .7 irawnrr Hollywood in vogelvlucht. Millioenen menschen zullen waarschijnlijk ver baasd zijn te hooren, dat .Hollywood", zooals zij zich dat voorstellen, iets heel anders is dan wat bijv. det Amerikaansche flost-autoriteiten onder „Hollywood" verstaan, nl. een hestel-district in de stad Los Ange- les. Het „Hollywood" der film-enthousiasten bestaat in hun verneelding uit een kleine gemeente, waar de sterren, acteurs en figuranten van ,,'swereld derde in dustrie" leven, werken en genieten. Wanneer deze'^definitie gold voor het geheele dis trict, dat bewoond wordt door filmacteurs of waar zich filmstudio's bevinden, dan zou Hollywood wat afmetingen betreft, ongeveer de grootste stad der we reld zijn. De studio's van Warner Bros., Christies en Fox be vinden zich werkelijk in Hollywood, maar Para- mount is negen kilometer verder in Los Angeles, ter wijl de Metro Goldwyn Mayer haar studio's negen tien kilometer in de tegenovergestelde richting heeft liggen, n.1. te Culver City, zes kilometer van de kust verwijderd. Universal City vormt een afzonderlijke plaats buiten Hollywood, terwijl Mack Sennett zelfs nog verder naar het Noorden zijn studio's heeft opge richt. De woonplaatsen der sterren zijn evenzeer ver spreid. Het verst woont waarschijnlijk wel William Hart, de uit de eerste wild-westfilms bekende held, die op een heuveltop te Newhall, 65 kilometer bui ten Hollywood, zijn „bungalow" heeft. Greta Garho en Mario Davies wonen aan de kust van den Stillen Oceaan, Dorothy Jordan en Charles Bickford even eens, doch in een tegengestelde richting van de stad. Cecil De Mille heeft zijn zetel op een heuvel iets ten Oosten van Hollywood, in de richting van Los An geles. Ramon Novarro woont in het geheel niet te Hollywood, doch in het hartje van Los Angeles. Date Fuller, de komiek van Mack Sennett, heeft een si naasappelenplantage te Glendora, ongeveer even ver van Hollywood verwijderd als Bill Ilart's woning, doch in tegengestelde richting. Wanneer een post bode alle studio's en filmsterren achtereenvolgens moest bezoeken, zou hij 450 kilometer moetén loo- pen. Dat noemt men nu de filmkolonie „Hollywood"! Time Is money Kranten, hoe onbetrouwbaar overigens ook, zijn over het algemeen de beste vertolkers van het geestesleven van een volk of van 'n volksdeel. Taalleeraren prijzen vaak het veelvuldig lezen van advertentie-kolommen van buitenlandsche bladen aan; op het lezen van de advertentiepagina's van binnen- landsehe kranten wordt van andere zijde wel genoegzaam aangedrongen. Zoo vindt men in Amerikaansche kranten dikwijls onder den titel van artikelen een bijzonderheid, die ty pisch genoeg is voor de Amerikaansche „cultuur." Een artikel bijvoorbeeld, dat handelde over de ver houdingen in Roemenië, had als ondertitel naast eenige sensationeele koppen en onderkoppen, het nuchtere bij schrift: „Reading time (leestijd) 17 minutes, 42 seconds." Wat nog tamelijk veel lijkt voor een Amerikaan, ten zij het artikel zich enkel tot het beschrijven van de economische verhoudingen beperkte. GESLAAGD. Op het te Amsterdam gehouden examen slaagde onze plaatsgenoot de heer J. L. Lutjeharms voor diploma Cyclostijlbewerking le klas en stenografie 3e klasse, sys teem „Groote". WINKEL In de geheele gemeente heerscht griep, en in vele huis gezinnen treft men patiënten aan. Gelukkig is de ziekte niet van kwaadaardigen aard. De scholen zijn voor een groot deel ontvolkt en in Lutjewinkel komen bovendien ook nog mazelen voor. In bedrijven waar veel personeel werkt, wordt ook met veel moeite het bedrijf gaande gehouden, waar bij na bij allen een deel van het personeel ziek is. Bij den schoolbouw te Winkel is na voltooiing der ge bouwen een belangrijk open terrein over gebleven, waar van het de bedoeling is, om althans een gedeelte daarvan als schooltuin te bestemmen. Omtrent de vraag, hoe dit aan te leggen, stelde de Burgemeester alle leerlingen van de U.L.O. school voor een plan te ontwerpen. Een prijsvraag werd uitgeschreven, en mevrouw Koster Eriks en de heeren B. Span en A. de Ridder vormden de commissie van beoordeeling. Alle leerlingen zetten zich aan het werk en enkele dagen later werden 26 plannen ingeleverd. Met veel zorg en smaak hadden zij hun plan ontwikkeld en het spreekt vanzelf, dat de een daarin gelukkiger is geweest dan de ander. Woensdag heeft de commissie onder spannende ver wachting der leerlingen, voor zoover deze aanwezig wa ren, den uitslag bij monde van mevrouw Koster bekend gemaakt en medegedeeld, dat een eerste prijs is toege kend aan het plan van Marie Zwaag (Aartswoud); twee de prijs Rita Zwagerman (Nieuwe Niedorp); derde prijs Corrie Laan (Winkel); en de vierde prijs aan Alie Wit (Aartswoud). Het is de bedoeling dat de leerlingen zelf zullen plan ten en het geheel zullen onderhouden, 't Was vol en thousiasme dat de leerlingen dit werk voor hun rekening namen. WIER1NGEN De visschersvereeniging D.E.T.V. zal op a.s. Zondag een vergadering beleggen in hotel de Haan, met als hoofdpunt op de agenda: „Verkiezing lid Zuiderzeevis- scherijraad." DEN OEVER. Zoo men ons mededeelt, heeft de heer A. J. Wemmen- hove zijn café uitd e hand verkocht aan D. Tijsen Cz., mede te Den Oever. Zoo wij vernemen zal voor den heer Ph. Deijs aan de Hofstraat een slagerij met woonhuis worden gebouwd. BAR SIN GE RH O RN Nu Ged. Staten hun goedkeuring hebben gehecht aan het besluit van den Raad om het onderhoud der wegen van de Banne Barsingerhorn over te nemen, zullen B. en W. den raad in de eerstvolgende vergadering voor stellen om den dorpsweg, bestemd voor het doorgaand verkeer HoornSchagen zoodanig te verbeteren, dat hij aan de eischen van het tegenwoordige snelverkeer zal kunnen voldoen. Gevraagd: bij Jb. VIJZELAAR, Broek op Lan- gendijk. Terstond gevraagd: een nette bejaarde Huishoudster, van omstreeks 60 jaar, bij man alleen. Adres: R. GROEN, rustend timmer man, Oude Niedorp. -JsfczL..

Schager Courant | 1931 | | pagina 3