Sekser Courant Tweede Blad. Dure wegen en geen subsidie! Treurige schooltoestanden in Bulgarije. Een zeldzame zijderups. v O2 x I X L2 Een vreemdsoortig testament. Scheepsramp. Zes kinderen verbrand. Chaplin als een koning ontvangen. Uit dan Raad van Alkmaar. Alles moet vlug. Alweer de onbewaakte overweg. Brand in een trein. Mijnheer de handelsatlaché. Mislukte opstand in Peru. Zaterdag 21 Februari 1931. 74ste Jaargang. No. 8820 WAT DOET DE PROVINCIE? Schoolstaking als hulpmiddel om tegen al te strenge leeraren op te treden. Simu- leerende grieplijders. De klachten van het Bulgaarsche onderwijzerscorps over de aan hen toevertrouwde jeugd, blijven aanhou den. Nu eens zijn het de gemengde klossen, die reden tot klagen geven, dan weer meldt men „communis tische cellen" in de hoogere klassen, dan weer wordt een gemengd leerlingenkransje ontdekt, dat onder den weidschen titel van „jour fix" in het ouderlijk huis verboden dansgenoegens biedt. Ook zijn de leerlingen der hoogere klassen er niet toe te brengen, van het geslenter en geflirt af te zien, ofschoon men reeds politie heeft laten aanrukken te gen de flaneerende paartjes. Ongetwijfeld is de toestand in de Bulgaarsche scho len, wat bouw en hygiëne betreft, zoo slecht, dat men ten opzichte van de jeugd verzachtende omstandig heden moet laten gelden, als ze net met de school- tucht niet al te nauw neemt. Dat is onlangs zelfs op een conferentie van schooldirecteuren vastgesteld. Maar het juiste midden tusschen de opvoedmet'hoden en voorbije eeuwen en het „zich-iaten-uitrazen" der jeugd heeft het Bulgaarsche onderwijzerscorps nog niet gevonden. Het gevolg is een toenemend bezoek aan de vreem de, buitenlandsche scholen, tot groote ergernis der Bulgaarsche nationalisten, die met alle middelen aan de sluiting der vreemde scholen werken. Van den anderen kant gaan de leerlingen vaak over tot eigen hulp. Tegen strenge leeraren en onzindelijke scholen kennen ze het hulpmiddel van de schoolsta king, dat in Bulgarije zeer streng gehandhaafd wordt. En het college van leeraren acht het heelemaal niet beneden zijn waardigheid, met het stakingscomité der leerlingen te onderhandelen. Als deze besprekingen tot geen oplossing leiden, moet zelfs het ministerie van onderwijs een bemiddelaar zenden. De schooljeugd heeft zoo veel mogelijk partij ge trokken van de in Bulgarije heerschende griep-epi- demie. De scholartsen hebben uitgemaakt, dat onge veer vijftig procent der grieplijders simuleert. In ver trouwen op de heerschende ziekte blijven de leerlin gen eenvoudig van het onderwijs weg. Het kwam zoo ver, dat de leeraren op staatskosten 'n taxi huurden en de ouders hunner leerlingen op de rij af bezochten, om na te gaan, wie werkelijk ziek was. Het kleinste aantal leerlingen lag ziek te bed, de meesten waren uitgegaan. Nu werd de controle verscherpt en vormden de toch werlclooze leeraren patrouilles, die het uitgestrekte en door de leerlingen zeer gezochte Borispark door trokken. Dit werd een waar succes: bij dozijnen konden de voortvluchtige leerlingen worden opgebracht, waar na zij een bestraffing moesten ondergaan. Daar verscheen de ziekenkamer, en in het bed de reeds veraschte James. James hoestte en kuchte en richtte zich op en begon zijn laatste woorden te zeg gen. Kort maar krachtig vermaande hij de aanwezigen, en spoorde hij hen van uit zijn stervenssponde, of in dien men wil, vanaf gene zijde van het graf hartelijk aan, godvruchtig te wezen en naastenIievend. Hij zeide, dat hij zich weinig vrienden verworven had tijdens zijn leven, en dat hij ihans zijn fout zou pogen te herstellen. Daarom zou hij 't grootste ge deelte van zijn vermogen aan liefdadige doeleinden besteden. Zijn grootste schat evenwel, zijn kevercol lectie, schonk hij aan 't staatsmuseuin. Zijn zoon ont ving twee dollar met den raad, zijn h-ven te beteren, en de andere verwanten kregen één dollar. Dan legde James Vinnetou zich weer in het bed; toen trilde op 't doek: The End. 't Licht ging aan, en geen mensch van 't auditorium bleek ontroerd; men zwoer onmiddellijk samen, om de geldigheid van dit testament te ontkennen Meesterstuk van een nietig schepseltje. Inplaats van den coccn spint de rups een i meter lange zijde-band. Een K. W. P.-bericht meldt uit Rome aan de „Msb.": In een coconkweekerij nabij Verona heeft zich een voor Europa zeer zeldzaam verschijnsel voorgedaan. Toen een zijderupsenkweeker de gereed zijnde co cons van het daartoe speciaal opgestelde rek nam, ontdekte hij tot zijn groots verbazing een breeden band zijde, welke van het eene einde van het rek naar het andere gespannen was. Een zijderups had op die manier een 4 M. langen band gesponnen, in plaats van den bij Europeesche zijderupsen gebruikelijken cocon. Volgens de mannen van het vak betreft het een in Europa hoogst zelden voorkomende soort zijdespin ner, waarvan het museum voor zijdeteelt te Peking een exemplaar bezit. De geelzijden, zeven c.M. breede en 3.80 M. lange band is verbazend zacht, doorzichtig en licht als gaas en sterk als weefsel. Het meest bewonderenswaardige aan dit meesterstuk van een nietig schepseltje is de nauwkeurigheid van het werk. De band is overal precies 7 c.M. breed, zonder ook maar het kleinste deel van een m.M. verschil. Om de draden samen te weven moet het diertje duizenden en nog eens dui zenden keeren heen en weer gekropen zijn. Het wonderlijkste is, dat aan de beide lengtezijden een weefsélkant van 2 m.M. loopt, om het uitrafe len van den band te voorkomen. Na nauwkeurige onderzoekingen 's men te weten gekomen, dat de rups een kruising is van de Chi- neesche en gele zijdespinner. Op de landbouwtentoonstelling, welke dit jaar te Verona gehouden wordt, zal het kleine natuurwonder te bezichtigen zijn. WAAR HIJ OM HUILDE. (Hummel.) Waarom huil je? We hebben vader in de drukte ver loren. Kun je zelf den weg niet terugvinden naar huis? Ja wel, maar vader kan het niet. Het moderne verkeer vernielt alle wegen, die niet speciaal voor dit verkeer zijn gebouwd. Dan kost het onderhoud vroeger ongekende sommen en het resul taat is desondanks zeer bevredigend. Er is maar één afdoend middel: ge heel e om houw. Hiermee zijn echter schatten gemoeid en daarover beschikken de onderhoudsplichtigen niet. Gevolg: niets dan klachten, zoowel van deze slachtoffers als van de weggebruikers, wier wa gens een vroegtijdigen dood sterven, nadat eerst een wanhopig aantal banden is vernield. 1). En de uitredding? Eenvoudig genoeg? goede wegen maken ten koste van eenige honderden millioenen, gerekend over het Ihecle land. Alleen: Wie zal die betalen? Bekend is, dat de opbrengst van de rijwiel- en we genbelasting voor de wegen verbetering is bestemd en dat het Rijk niet alles voor zich houdt. Een gedeelte wordt uitgekeerd aan de provinciën, doch natuurlijk niet het grootste. Het Rijk verdeelt als de leeuw; vandaar het woord leeuwendeel. Voor de verdeeling is een bepaald systeem uitge dacht, waarvan wij hier een korte uiteenzetting zul len geven. Velen vinden dat waarschijnlijk wel in teressant en op een langen avond kan het een heele tijdpasseering zijn, om eens na te rekenen of ieder wel eerlijk zijn portie krijgt. Van de resultaten ont vangen we gaarne mededeeling, want, onder ons ge zegd, begrijpen we van die heele verdeeling niets. Het gaat om wegen, die van belang zijn voor het doorgaand verkeer. Aangenomen is nu, dat de groote Rijkswegen 2900 K.M. lang zijn en dat de elf provinciën op haar we genplannen mogen plaatsen 4100 K.M. weg. Om die 4100 K.M. moeten ze niet vechten of kno belen, doch die worden verdeeld volgens deze ge heimzinnige formule: 0 beteekent: oppervlakte der provincie. 1 beteekent: 't aantal inwoners der provincie. L beteekent: de lengte van alle beharde wegen in de provincie buiten de stedelijke kommen. Als we de formule oplezen, dan luidt ze dus: de vijfdemachtswortel uit bet product van het kwa draat der oppervlakte keer het aantal inwoners keer ihet kwadraat van de lengte van alle beharde wegen buiten de stedelijke kommen. De uitkomst van deze, voor ons te moeilijke be rekening levert voor elke provincie het verhoudings getal. waarnaar de aanwijzing plaats heeft van het aantal K.M., dat zij op haar wegenplan mag zetten. Zoo komt Noord-Holland aan pl.m 512 K.M. en Zuid-Holland aan 564. .Hiermee zijn we echter, wat het rekenen betreft, nog maar half weg: wij komen nu aan de verdeeling van het beschikbare geld: de opbrengst van de wegen belasting cn de rijwielbelasting. Die verdceling is geregeld in art. 36,2 van de We- Igenbelastingwct en geschiedt naar deze verhouding: 1 het aandeel van alle provinciën gezamenlijk staat tot het aandeel van het Rijk als b: (a -j- b). In deze formule is a het aantal K.M. weg dat voor komt op de Rijkswegenlijst en b de totaal-lengte van de op de elf provinciale wegenlijsten geplaatste we gen: Hierbij moet men in aanmerking nemen, dat w e- g e n 1 ij s t iets anders is dan w e g e n p 1 a n. Op de wegen plannen komen voor een aantal we gen, die voor het doorgaand verkeer van belang zijn. Voldoen die wegen aan zekere eischen, dan wor den ze op de wegenlijsten geplaatst en komen in aan merking voor een uitkeering uit het Wegenfonds. Voor ons is nu niet van direct belang hoe het Rijk met zijn eigen wegen doet, maar wel, wat er ge beurt in de provincie. Allereerst gaat het er voor de wegbeheerders om, hun wegen geplaatst te krijgen op het provinciaal wegenplan. De beslissing hierover ligt bij de Provin ciale Staten en is moeilijk genoeg. Er mogen immers maar een beperkt aantal K.M. weg op het plan wor den gebracht, zoodat niet alle wegen, die dienen voor doorgaand verkeer, een plaatsje kunnen krijgen. Bovendien is dat begrip doorgaand ver keer nogal rekbaar. Een mensch is maar een mensch. nietwaar, onwillekeurig geneigd om de we gen in zijn eigen omgeving en waarvoor hij mis schien mede moet zorgen, eerder als voorname wegen te beschouwen dan die aan het andere eind van zijn gewest. Wie ten slotte zoo gelukkig is, dat zijn weg tot een onderdeel van het provinciale wegenplan is uitver koren, krijgt op grond van dit enkele feit nog geen cent subsidie. Zijn weg moet aan zekere eischen vol doen en tollen mogen er niet op voorkomen. Dan volgt plaatsinig op de wegenlijst en het subsidie stroomt toe? Zacht wat, dat stroomen gaat niet zoo gemakke lijk. Een subsidie wordt slechts gegeven voor dat ge deelte van het onderhoud,, dat boven het normale uitgaat. Dit normale onderhoud is in Noord-Holland gesteld op f 400 a f 600 per K.M. 40 k 60 cents per strekkende meter Zie zoo, nu zijn we er zoo langzamerhand en brachten geen troost voor de meeste wegbeheerders. Bevredigend is dit alles behalve en het is dan ook geen wonder, dat ereen sterke aandrang is opge komen, om wat meeiiwegbeheerders de helpende hand te bieden. Wettelijk kan dit niet op den voet van de Wegenbelastingwet. Dit hebben wij aange toond. Wat wol mogelijk is, is dit: een bedrag be schikbaar stellen uit de gewone middelen der pro vincie om die beheerders van wegen vcor doorgaand verkeer te helpen, voor wie geen plaats op 't pro vinciaal wegenplan beschikbaar was. Hierover is men nu aan bet dokteren en het zal een van de eerste gevallen zijn, waarover de nieu we Staten zich in Juli a.s. hebben te beraden. Men moet er zich geen gouden bergen van beloven. Het kan niet in de tonnen loopen, wat de provincie voor dit doel beschikbaar heeft te stellen. Bovendien blijft de eisch gehandhaafd: slechts wegen, die van belang zijn voor het doorgaand verkeer, komen in aanmerking. Anders zou de spoeling ook veel te dun worden. 4) Het moderne verkeer vernielt den weg en dan neemt die stukgcreden weg wraak. Door de radio hoorden we deze stelling poneeren: Een slechte weg vernielt meer dan de aanleg van een goeden weg kost. Dit lijkt ons niet over dreven Alles op een gramofoonplaat. De farmer James Vinnetou in Virginia had zich door gelukkige grondspeculaties een vrij aanzienlijk vermogen verworven, dat hem veroorloofde, 'n flink aantal huizen in Virginia te koopen, verder te gaan rentenieren en zich met meer aandacht dan hij het tot dusver kon rloen aan een zeer persoonlijke lief hebberij te wijden. Die persoonlijke liefhebberij van den bedaagden man bestond daarin, dat hij een uitgebreide kever verzameling aanlegde, die nagenoeg alle in Zuid- en Noord-Amerika levende kevers omvatte Om een cu rieus of zeldzaam exemplaar in handen te krijgen, getroostte hij zich de grootst mogelijke offers, en deinsde voor de aanzienlijkste geldsommen niet te rug. Deze merkwaardige entomologische collectie nam heel een étage van zijn villa in beslag, welke étage in een voorbeeldig museum was omgebouwd. De eenige zoon van James Vinnetou en de vele verdere verwanten van den ouden heer bespotten de verzamelwoede van den farmer genoeg en zij lieten niets na, om zoo mogelijk de dure aankoopen van kevers te verijdelen, uit vrees, dat de eventueele er fenis uit louter opgeprikte en op sterk water gezette insecten zou bestaan. Zoo kwamen er van tijd tot tijd nog al eens on- eenigheden in de familie voor, die zich toespitsten, toen de zoon tegen 's vaders wil in het huwelijk trad. Den jongen Vinnetou werd de deur gewezen, en de laatste vijf jaren van zijn leven leefde de oude hee lemaal alleen, met het gezelschap van twee dienaren en de tallooze doode kevers. De eenigste, die hem nog wel eens bezocht, was een vroegere jeugdvriend, advocaat Alvarez Twee maanden echter ongeveer geleden, werd de oude farmer plotseling erg ziek. En zijn zoon èn zijn andere familieleden, die wel graag vrede wilden sluiten, werden hardnekkig- buiten de ziekenkamer gehouden, en door den zieke niet ontvangen 'n Paar dagen, voor hij sterven ging, maakte hij zijn testament, of liever maakte hij er twee: een op zuiver juridischen grondslag en 't ander zoo, dat er de Western Electric of een dergelijke maatschappij bij te pas moest komen. De opnamen hadden in de ziekenkamer plaats. In het testament werd vriend A'varez opgedragen den laatsten wil van den farmer ten uitvoer te bren gen. James Vinnetou stierf en werd begraven. Het lijk werd, dat had de overledene zoo beschikt, naar 't crematorium gebracht. En toen de heer Vinnetou verascht was, en de plechtigheid een einde zou ne men, toen werd het licht in de hal zachtjes uitge schakeld, en werd op een gespannen linnen doek een perfecte klankfilm afgedraaid. KeTlner, deze -ssensfaart-soep fs nfet vee! zaak- ~Z Jvrees» mÜ'i''eer da! u juist hei staart- einde hebt gekregen, mijnheer. 16 man vermist. Aan de Fransche kust heeft een scheepsramp plaats gehad, want hét Fransche stoomschip PL.M. 15 is in den nacht van Woensdag op Donderdag ter hoogte van Brest in botsing geweest met een onbekend stoomschip zonder veel beschadigd te worden. Donderdagmiddag werd gemeld, dat de redding boot van het Grieksche stoomschip „Thetotocos" met zestien man vermist wordt. Het stoomschip zelf werd drijvende gevonden. Het schijnt het schip te zijn, waarmede het Fransche stoomschip in aanvaring is geweest. Ontzettende thuiskomst voor de ouders. Een vreeselijk ongeluk heeft Donderdag plaats ge had in het kleine Spaansche dorp Hoyos in de Fran sche provincie Avila. Een landbouwer en zijn vrouw waren naar de stad gegaan om inkoopen te doen en hadden hun vier kinderen en twee neefjes, van drie tot zeven jaar oud, in de woning opgesloten. Toen zij des avonds terugkeerden, kwamen zij tot de ont dekking, dat van hun huis nog slechts een smeu lende puinhoop over was. De verkoolde lijken van de kinderen werden later uit de puinhoopen van daan gehaald. Men neemt aan, dat de kinderen met lucifers ge speeld hebben, waardoor er brand is ontstaan. Een dichte menigte wacht Charlie op. Charlie Chaplin, de lieveling van het Witte Doek is zooals wordt gemeld, te Londen gearriveerd, ter bijwo ning van de première van zijn laatste film „City Lights" verklaarde in een gesprek met journalisten dat hij vier maanden in Europa zal blijven en dan naar Hollywood terugkeert. Zijn vaste verblijfplaats blijft Londen, doch hij zal ook Parijs, Berlijn en Madrid bezoeken. Het is voor de eerste maal sedert tien jaar, dat Charlie Chaplin weer een bezoek aan Londen brengt. Bij de aan komst van de „Mauretania" te Plymouth werd hij reeds door de havenarbeiders en de kruiers toegejuicht Meer dan een uur voor de trein uit Plymouth te Londen aan kwam had zich een dichte menigte op het perron van het Paddington Stadion verzameld, zoodat het gedeelte van het perron waar de trein zou binnenkomen met sluitboomen moest worden afgezet. Er was extra politie- hulp gerequireerd om de geestdrift binnen de perken te houden. Bij het binnenkomen van den trein was de me nigte echter niet meer in bedwang te houden. Het cor don werd verbroken. Men stormde op den coupé toe en Charlie deed wat hij kon om zooveel mogelijk handen te schudden, en ledereen zijn beroemden glimlach te gun nen. Er stonden toeschouwers boven op treinen en er ontstond een geweldig gedrang. Eindelijk slaagde de po litie er in ruim baan te maken en den held van den dag naar een auto te loodsen, waarin hij, tronend op de neer geslagen kap, geescorteerd door bereden politie, naar het Carlton-hotel reed. Tot directeur der lichtbedrijven, is na een lange comité-zitting benoemd de heer A. 1. Th. Hofman, thans directeur van de Gem. Lichtbedrijven en bet waterleidingsbedrijf te 's-Hcrtogenbose.i. Op den heer G. J. van Goor, directeur der gasfabriek en waterlei ding te Kampen, waren 5 stemmen uitgebracht. No. 2 van de voordracht, ir. C. Dricssen, directeur der ge meentebedrijven te Maastricht, had zich teruggetrok ken. De oude Molenkade heet thans de Mr. P. j. Troelstra-kade. Niet allen waren daar even warm voor. Op advies van Ged. Staten is eenige wijziging ge bracht in de voorwaarden verbonden aan de toezeg ging van een jaarlijksche bijdrage voor den aanleg van het kanaal AlkmaarKolhorn. De raad verleende een crediet voor het aanbren gen van een elcctrische installatie ter verlichting van de wijzerplaten en wijzers van den toren der Groote Kerk. Besloten is tot medewerking tot den bouw van een r.-k. jongensschool, ter vervanging van de Sint Bavo- school. Wijziging is gebracht in de verordening tot het hef fen van opcenten op de persnneele belasting en beslo ten werd medewerking te verleenen voor het verstrek ken van voorschotten aan tuinders. Na langdurige discussie, waarbij verschillende raadsleden tevergeefs een vermindering van het gastarief bepleitten, werd besloten, de f24.000 die het college voor de gasver- bruikers beschikbaar wilde stellen, te gebruiken door met ingang van 1 Februari j.1. tot afschaffing van do meter'nuur over te gaan. Aan verzoeken van bewoners van verafgelegen wij ken, den Westdijk, het Zeglis en den Ileilooërdijk om straatverlichting, zal gevolg worden gegeven. Uitvoerig is daarna gediscussieerd over een voorstel van de meerderheid van B. en W. om het tegenwoor dige Burgerlijk Armbestuur om te zetten in een lm stelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Postbestelling per motorfiets. De post voelt evenals alles de drang der tijden in dezen zin, dat het ook daar het parool wordt: vlug. In 's-Gravonhage is men begonnen de telegrammen per motorfiets te bestellen. Vrachtauto door den trein gegrepen. Gistermorgen omstreeks kwart over 11 is op een onbewaakten overweg bij Maarsbergen, ter hoogle van den Scherpenzeelseheweg, een ongeluk gebeurd. Ten gevolge van den mist zag de chauffeur van een met graan beladen vrachtauto een sneltrein van Utrecht naar Arnhem niet naderen. De vrachtauto werd op den overweg aan den achterkant gegrepen en kantelde naast de spoorrails om De chauffeur V. uit Scherpenzeel. bleef ongedeerd; de vrachtauto is zwaar beschadigd. De trein kreeg een half uur ver traging. Prins Hendrik onder de passagiers. Vrijdagmorgen is brand ontdekt in het restauratie rijtuig van den trein, welke omstreeks kwart over 8 van den Haag was vertrokken, even nadat de trein Delft was gepasseerd. In den wagen zaten o.a. Prins Hendrik, met zijn adjudant, luitenant ter zee der le klasse Termijtelen en het volledige hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis. De brand is ontstaan bij den verwarmingsketel. De vloer van het rijtuig is doorgebrand en een tusschen- schot heeft vlam gevat. Men trok aan de noodrem, de trein kwam spoedig tot stilstand, waarna de brand mot water uit een langs de 'poorbaan liggende sloot is gebluscht. Het geheel was in 5 minuten tijd' geschied, maar wel is gebleken, dat als in een rij denden trein brand uitbreekt, dit hoogst gevaarli'k is, omdat de wind het vuur zeer snel doef aanwak keren en een onbeduidend begin van brand daardoor' in zeer korten tijd tot een ernstigen brand kan uit breiden. N. R. Crt, TWEEDE SPOOR BERGEN—KOEDIJK. Voor den aanleg van een 2e spoor tusschen liet station Bergen en de halte Koedijk voor de Directie der Nederl. Spoorwegen is het uitvoeren van grond-, spoor- en bijkomende werken gegund aan C. Schan- feli te Apeldoorn. Meer bijzonderheden over den gearresteer den internationalen oplichter te Den Haag. Langzamerhand worden meer bijzonderheden bc« kend omtrent de manipulaties van den internationa len oplichter, die zich bij eeij juweliers firma te Dea Haag uitgaf voor dr. Riedetz, handelsattaché der Duitsche legatie te Parijs. Zoo is thans weer geble ken, dat hij, eenigen tijd vóór zijn bezoek aan de fir ma Citroen bij een groote bankinstelling is geweest en daar getracht heeft een credietbrief van 4000 dollars te verkrijgen. Ook aan die bank legitimeerde hij zich als dr. Riedetz, handelsattaché der Duitsche legatie te Parijs en wenschte op den credietbrief te wachten Hij verzocht dezen te splitsen in een van 3000 dol lars en hét. restant in kleine coupures. Bij de bank beduidde men hem, dat dit echter niet zoo spoedig zou gaan. Er moest eerst te Parijs geinformeerd wor den naar de antecidenten van den aanvrager en daar zou wel een paar dagen mee heengaan. Dr. Riedtz was zer verbolgen over dit uitstel en vroeg of men hier in Holland met alle dingen zoo langzaam is. Men liet zich echter bij de bank niet van het een maal ingenomen standpunt afbrengen en het eind van de zaak was, dat dr. Riedetz het gebouw verliet zonder credietbrief. Het onderzoek naar zijn verleden is nog in vollen gang. Er is reeds gebleken, dat hij connecties onder houdt met personen in White Chapel, een der meest beruchte wijken van Londen. Nagegaan wordt of een der landen zijn uitlevering k-an en zal vragen. Morgen wordt de aangehoudene, wiens juiste naam en identiteit nog steeds niet hekend zijn, ter beschik king van den rVeemdelingendienst gesteld. Da opstandelingen omsingeld. Reuter seint d.d. gister uit Lima in de Zuid-Araen- kaansche republiek, Peru: Een hedenmorgen ondernomen poging om de re geering omver te werpen is mislukt. De samenzweer ders namon de vlucht naar Callao, waar zij door troepen werden omsingeld De president vaardigde een proclamatie uit waarin hij zegt dat zware straf fen aan de opstandelingen zullen .worden opgelegd. Te Callao is de staat van beleg afgekondigd. De opstandelingen, die onder aanvoering zouden staan van generaal Martinez, hebben zich verschanst in het oude fort Real Felipe. Hef fort ingenomen. Gemeld wordt, dat een regiment regeeringstroepen het fort, waarin zich de opstandelingen hadden ge barricadeerd, hebben ingenomen.

Schager Courant | 1931 | | pagina 5