Binnenlandsch Nieuws. Slecht geweten. Marktberichten. Gemengd Nieuws. Beperking der vlootbev/aking. Nagekomen Berichten. Noodlottig ongeluk op den Haarlemmerweg. iemand tweemaal overreden. In hoogst ernstigen toestand naar het ziekenhuis gebracht. Ken noodlottig ongeval heeft gisteravond om onge veer halfacht op den Haarlemmerweg, binnen de be bouwde kom van Amsterdam plaats gehad. Daar liep een 43-jarige man, zekere De Hoop, die een handkar in cle richting van Sloterdijk voortduwde. Hij bevond zich ter hoogte van de biscuitfabriek van Patria, toen achter hem een bestelauto aankwam van de N.V. van Munsters drukkerijen, De bestuurder van dezen auto verklaarde, later, aldus de „Tel.", dat hij nóch de handkar, nóch den man heeft gezien. In elk geval raakte een der spatschermen van het voertuig de kruk van de handkar, ten gevolge waarvan de man over de straat geslingerd werd. De bestelauto is da delijk gestopt en de bestuurder is naar den man ge gaan. die gewond op deri weg lag. Juist toen de chauffeur zich over hem heenboog, bemerkte hij het felle schijnsel van een paar koplampen. Deze behoor den aan een personenwagen, die jt de richting van Sloterdijk kwam en stadwaarts reed. De chauffeur stelde zich midden op den rijweg op en zwaaide met zijn armen, een teeken, waaruit iedereen kan begrij pen, dat er hulp gewenscht wordt. De personenwagen die met groote snelheid reed, suisde voorbij en reed over den gewonden man heen. die hulpeloos op den weg lag. Spoedig was deze wagen uit het gezicht ver dwenen. De chauffeur van den bestelauto heeft toen een ander aangehouden en deze persoon heeft den Geneeskundigen Dienst gewaarschuwd. In hoogst ernstigen toestand is hef. slachtoffer van dit dubbele ongeluk per auto van den G.G.D. naar het Tessel- schade Ziekenhuis gebracht. Daar bleek, dat hij ver schillende ernstige fracturen had. De familie van den ongelukkige is kort daarop naar liet. ziekenhuis ont boden. De chauffeur heeft, het nummer van den voor bijsnellenden wagen opgenomen en aan de politie medegedeeld. Een andere lezing, dan die de chauffeur geeft, beeft de politie nog niet omtrent het gebeurde. Naar den wagen werd in den loop van den avond een on derzoek ingesteld. EEN OUDE TRUC. Bij een winkelierster te Deventer kwam een vrouw, die vroeg of men haar kon helpen aan guldens met de beeltenis der Koningin, voorzien van een dubbele kroon, terwijl zij ook vroeg naar bankbiljetten met de letter Iv erop, De vrouw kreeg gelegenheid in het aan wezige geld naar het door haar verlangde te zoeken. Toen zij vertrokken was, bemerkte de winkelierster, dat zij uit haar kas een bedrag van f25 miste. Hot is haast onbegrijpelijk dat een dergelijke door zichtige truc nog een slachtoffer heeft kunnen maken. Staking in de Wieringer- raeer. Door een 40-tal arbeiders het werk neerge legd. Uit Enkhuizen wordt aan het Volk gemeld: Gistermiddag is door een veertig-tal arbeiders werk zaam bij den cultlveeringsarbeid, het werk gestaakt. Er is inderdaad reden tot klagen over de manier, waarop de „Nederlandsche Heidemaatschappij" bij wie de lei ding van dit werk berust, do loonen vaststelt, zonder met de arbeiders, ook maar eenig overleg te plegen. Do arbeiders, die thans in staking zijn gegaan, waren ecnige dagen aan het goten leggen geweest en werden daarvoor betaald met f 0.50 per uur. Nu moest dat op order der hoofddirectie gedaan worden voor f 1 per goot van 10 meter lang. De leider van het werk, de heer Fraterman, verklaarde, dat voor dit werk zoo'n loon veel te laag was, doch deelde tevens mede, dat beroep op de hoofddirectie niet baten zou. Bij hard werken kon verdiend worden f 2 in een 8%- urigen arbeidsdag. Het spreekt vanzelf, dat de menschen, met de weten schap. dat beroep op de hoofddirectie niet baten zou, met dit werk ophielden. Zou het niet eens tijd worden, dat voor deze arbeiders, die toch geen werkverschaffingsarbeid verrichten, be hoorlijke loonen, in overleg met de vakorganisatie, waar toe zij bchooren, worden vastgesteld? Van de arbeiders thans in staking behooren 2 tot den modernen, de rest tot den R.K. Landarbeidersbond. Ernstig ongeval in de Rotterdamsche haven. Matroos door een vallenden laadboom doo- deRjk getroffen. Gistermiddag cm 3 uur heeft aan boord van het in de Lekhaven te Rotterdam liggende Nederlandsch stoomschip „Clyde" een zeer ernstig ongeluk plaats gehad, dat en 22-jarigen matroos H. M. het leven heeft gekost. Deze man was op het achterschip aan het werk, teen plotseling bij het strijken van den laadboom met behulp van een winch, de lummel van den laad boom opwipte. De boom schoot daardoor uit, botste eerst tegen een luchtkoker en trof vervolgens M., die tegen het dek geslingerd werd en bewusteloos geraakte. De „Havendienst 2", die al spoedig ter assistentie ver scheen, bracAt den ongelukkige naar het bureau van de Rivierpolitie, vanwaar een auto van den genees kundigen dienst hem naar het ziekenhuis aan den Cool- eingel vervoerde. Daar bleek dat de man tijdens zijn overbrenging overleden was. Niet slim genoeg om oneerlijk te zün. Men schrijft uit Grijpskerk aan het „Hsbl Dezer dagen reed een meelhandelaar op de fiets met oen zakje meel voorop naar het dorp. De meelhande laar is een zeer rechtschapen man. volgens velen niet slim genoeg om oneerlijk te zijn. Daar zag hij twee marechaussees aankomen waarop de schrik den man om het eerlijke hart slaat. Hij durft dezen niet pas- «eeren. Heel luid weerklinkt plots zijn stem: „O man, wet is het glad. ik kan haast niet rijden hier," en te gelijkertijd draalde hij een zijstraatje in. De marchsussees wandelen door en zien. komend op de bewuste gladde plek. tot hun verbazing, dat het daar in 't geheel niet glad is. Een van hen keek toe vallig om en zag uit hot straatje den meelhandelaar te voorschijn schieten. Zoo gauw kon hij daar nooit ren boodschap hebben gedaan. Als goed marechaussée dcducccrcnd en combineerend. roept hij: Halt, afstap pen! De meelhandelaar staat met de handen zwaaiend, Zenuwachtig te roepen: „Ja, heeren, ik zit er in; jullie hebt me gesnapt, ik zit er in. De marechaussees inspecteerden man en rijwiel en vragen: „waar zit je in; je hebt een reflector, een bel, goede remmen en een fietsplaatje." „Ja, maar dat is al twee jaar oud." De man kreeg zijn procesverbaal. .(Historisch), AUTO OP HET TROTTOIR. Een ernstig gewonde. Gisteren is op den Soesterweg te Amersfoort een vrachtauto door onbekende oorzaak plotseling het trottoir opgereden, met het gevolg, dat de aldaar wandelende 57-jarige T. Zaager werd aangereden. De man werd ernstig gewond opgenomen en naar het ziekenhuis gebracht. Hij zal een oog moeten missen. CONDUCTEUR UIT EEN TREIN GEVALLEN. Eergisteravond werd op het spoorwegstation te Al melo de conducteur Stuivenberg van den trein van 11 uur vermist. Bij zoeken langs de lijn werd de man gevonden op de spoorbrug over de Regge te Rijssen. Hij was dood en had zware hoofdwonden. De man was 36 jaar oud, gehuwd en vader van 6 kinderen en woonde te Enschede. HET EINDE VAN EEN ZWERVER. Door den trein gegrepen en gedood. Op een onbewaakten overweg bij wachtpost 6 van de spoorlijn Tilburg—Baarle-Boshoven, werd gister morgen met den trein die om 9.38 uit Tilburg ver trekt een man gegrepen en gedood. Het bleek te zijn de 70-jarige zwerver G. van Lier geboortig uit Vlij men. De man liep gewoonlijk met negotie langs de deu ren en is waarschijnlijk tegen den trein opgeloopen. Hij is althans niet door de locomotief doch door één der volgwagens gegrepen. Het lijk is met denzclfden trein naar Riel gebracht en later naar Tilburg vervoerd. SCHAGEN, 26 Febr. 9 stuks paarden f 180350, 6 gelde koelen (magere) f 200300, 37 Idem (vette) f 250—340, 12 kalfkoeien f 280340, 422 nuchtere kalveren f 8—18, 84 overhouders f 2632, 12 varkens magere t 1624, 45 idem vette per Kg. 4043 ct., 288 biggen f 914, 3 konijnen f 0.75—1.50, 28 kippen f 1—2.50. EIERVEILING, SCHAGEN, 26 Febr. Aangevoerd zijn: 130 partijen 96500 stuks kipeieren, 25 partijen 1200 stuks eendeieren. De prijs liep van: kip eieren f 5.505.60, kleine f 4.204.40, bruine f 5.90, eend eieren f 55.10. De veiling duurt voort. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Febr. Roode kool f 48.80, gele koo) f 23.60, D. witte kool f 1.60—3.30, uien grove f 2.402.80, uien f 2.202.90, drie lingen f 11.50, peen f 1.902.10 per 100 Kg. Aanvoer: 47000 Kg. roode kool, 132000 Kg. gele kool, 62000 Kg. Deensche witte kool, 24600 Kg. uien, 6200 Kg. peen. NOORDSCHARWOUDE, 25 Febr. Uien f 2.503, drielingen f 1.701.90, nep f 1.90, grove f 2.80—3.20, peen f 1.80—2, roode kool f 6.10—8.60, gele kool f 34, D. witte kool f 2.703.50 per 100 Kg. Aanvoer: 26400 Kg. uien, 4600 Kg. peen, 99800 Kg. roo de kool, 56200 Kg. gele kool, 86600 Kg. D. witte kool. WARMENHUIZEN, 25 Febr. Roode kool le kw. f 6.408.60, 2e kw. f 6.307.80, gele kool le kw. f 2.50—3.20, 2e kw. f 2.20—2.30, witte kool le kw. f 2.70—3.30, 2e kw. f 2.50—2.70, drielingen f 1.70 1.80, uien f 2.303, grove uien f 2.503 per 100 Kg. Aanvoer: 12100 Kg. roode kool, 9250 Kg. gele kool, 9175 Kg. witte kool, 10550 Kg. uien. DEN HELDER, 25 Febr. Aangevoerd door motorbotters: 640 tongen f 0.700.50, 595 kleine tongen f 0.200.10, 4 tarbotten f 7.506 per stuk, 20 kisten schol I f 14.50—11, 34 kisten schol II f 5.50 4.50, 29 kisten scharren f 53.75, 40 kisten wijling f 4.50 3. Door garnalenvisschers 1487 Kg. gekookte garnalen per Kg. f 0.650.53, 26 kisten bot f 1210, 10 kisten scharren f 4.503.25, per kist. Door haringvisschers 35 tal haring per tal f 5.804.75. WIERINGEN, 25 Febr. Aanvoer aan den Vischafslag: 76 balen kruikels van f 57 per baal, 24 balen wulken f 22.3524.20 per baal. AMSTERDAM, 25 Februari 1931. Aardappelen. (Bericht v. d. mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche bonten f 5.505.75, ld. blauwen f 4.50 5,25, id. bravo's f 44.50, id. roodstar f 3.253.50, id. klei-Industrie f 3.403.75, per H.L.; ld juin f 0.20—0.80 per 50 K.G.; id. eigenheimers f 44,25. id. blauwe poters f 2.502.70, id. bonte poters f 2.502,70, id. Bevelanders f 3.503.75, Vlaamsche klei-industries f 3.303.75, id. eigenheimers f 44.25, id. roodstar f 3 3.25, JJpolder eigenheimers f 44,50, id. bravo's f3.50 4.50, id. roodstar f 3.253.50; id. Bevelanders f 3.25 3.50, Noordholl. blauwen f 2.502.80, Drentsche eigen heimers f 2.803.50 per H.L.; Winter Made f 1011 per 100 Kg., Flakkeesche eigenheimers f 4.755, id eigenh. poters f 2.803, Spuische eigenheimers f 4.755, id. eigenh. poters f 2.803, Friesohe borgers f 4.30—4.50 per H.L. AMSTERDAM, 25 Februari 1931. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 238 vette kalveren, le kw. 100108 ct., 2e kw. 90100 ct., 3e kw. 7488 ct,. per Kg. levend gewicht; 90 nuchtere kalveren f 612 per stuk; 580 varkens, vleeschvarlcens 90110 Kg. 5051 ct., (een enkele boven not.), zware varkens 4950 ct., vette varkens 4648 ct. per Kg. slachtgewicht. Aan het abattoir werden aangevoerd 6 wagens ge slachte runderen uit Denemarken. GRONINGSCH SCHIP GESTRAND OP DE DEENSCHE KUST. Bemanning gered. Het tc Groningen thuis behooremde motorschip „Agiena II" is ten Noorden van Ronne op het eiland Bornholm (Denemarken) gestrand. De bemanning is gered. Het schip was op reis met een lading kolen van Grimsby naar Hasle. NOODLANDING VAN EEN DUITSCH PASSAGIERS VLIEGTUIG IN FRANKRIJK. Uit Parijs: Een Duitsch passagiersvliegtuig dat gistermorgen te Lebourget was opgestegen, heeft we gens een motordefect nabij Clacy een noodlanding moeten doen. Het vliegtuig werd zwaar beschadigd. De vier pas sagiers en de piloot bleven ongedeerd. WERKLOOZEN ALS WORSTDIEVEN. Gistermorgen tegen 12 uur hebben ongeveer 15 jon ge werkloozen onder den roep van „wij hebben hon ger!" uit een slagerij in de Lindenstrasse te Berlijn voor ongeveer 200 mark worsten gestolen, waarmede zij .op de vlucht gingen. De politie die gealarmeerd werd, heeft dc daders achtervolgd en vijf hunner in hechtenis genomen. SPOORWEGONGELUK IN DEN KAUKASUS. Een doode, elf gewonden. Uit Moskou: In de nabijheid van Soechum in den Kaukasus, is een personentrein in botsing gekomen met een goederentrein, waardoor drie spoorwagens ernstig beschadigd werden. Een spoorwegbeambte werd gedood, terwijl vier inzittenden ernstig en zeven licht gewond werden. Dc oorzaak van het ongeval is nog niet bekend. Het mysterie te Cambridge. Aangenomen, dat de student zelfmoord ge pleegd heeft. Omtrent het raadselachtige mysterie in de Engelsche universiteitsstad, Cambridge, waar een 19-jarige student dood en gekneveld op zijn kamer werd gevonden, wordt nog gemeld, dat de politie-autoriteiten thans tot de con clusie zijn gekomen, dat de student Francis Ellis, zelf moord heeft gepleegd. Hij zou zich op zoo grondige wijze gebonden hebben om den indruk te wekken dat een an der hem had vermoord. De reden van dezen raadsel- achtigen zelfmoord ligt in het duister. Francis' moeder verklaarde, dat de brieven die zij van haar zoon ontving en waarin hij zich op opgewekte wijze uitte, geen enkele aanwijzing geven. Van een liefdeskwestie kon ook geen sprake zijn, daar de jongen zeer gereserveerd stond te genover meisjes. In het rapport van Scotland Yard wordt vermeld, dat de jonge Ellis op den noodlottigen Zondag om half zeven aan den gemeenschappelijken maaltijd had deel genomen, vroolijk met zijn kameraden gepraat had en even hoopvol omtrent zijn toekomst wa3 als altijd. Na het diner begaf hij zich naar zijn kamer in het Sidney- Sussex college en omringd door zijn boeken schijnt hij de plannen om een einde aan zijn leven te maken to hebben uitgewerkt. Hij trok zijn jasje uit, dat hij op een stoel in de zitkamer neergooide, vervolgens maakte hij een prop van een zakdoek, dien hij in zijn mond stopte en over zijn gezicht wierp hij een dikke flanellen lap. Om prop en lap op hun plaats te houden bond hij acht zakdoeken, een van gekleurde zijde en zeven witte, om zijn hoofd, zoodat mond, neus en oogen geheel bedekt werden. Elke zakdoek afzonderlijk was zorgvuldig op gevouwen en met een platte strik vastgeknoopt; de acht stukken vormden aan het achterhoofd één recihte lijn. De zakdoeken waren zoo netjes naast elkaar om zijn gezicht gewikkeld, dat het verwondering moet baren, dat hij dit zonder hulp heeft kunnen doen. Nadat dit was verricht, heeft Ellis zijn bovenbeen en enkels samengebonden weder met gebruikmaking van zakdoeken, terwijl hij zijn knieën omwikkelde met beenwindsels. Rondom zijn middel bevestigde hij een leeren ceintuur en zijn voeten omwikkelde hij met een ijzerdraad. Daarna heeft hij zijn voeten achter zijn rug gebogen en vastgemaakt aan de ceintuur. Ellis moet het daarna hebben klaargespeeld zijn armen aan de ellebo gen vast te binden en zelfs zijn polsen aan elkaar te bevestigen. Het was hem toen volkomen onmogelijk zich weer te bevrijden en liggende bij de deur heeft hij zich een slag omgedraaid en zijn gezicht in een kussen begraven, zoodat hij, ook door de om zijn ge zicht gewikkelde zakdoeken, geen lucht meer kon krij gen. Het lichaam lag zoo dicht bi] de deur, dat de huisknecht, Reuben Flack, de deur slechts enkele cen timeters kon openen en reeds hieruit blijkt, dat geen ander persoon de daad kan hebben gepleegd, daar hij onmogelijk de kamer had kunnen verlaten Drie politiemannen hebben bewezen, dat het mogelijk is zichzelf op een dergelijke wijze te knevelen en ook het rapport van den patholoog sir Bernard Spilsbury concludeert, dat Ellis zichzelf de prop in den mond heeft gestopt. Er waren geen kenteekenen van geweld pleging en in den mond waren geen verwondingen, die aanwezig hadden moeten zijn, indien iemand anders de prop er in had gestopt. Ellis zou zich in elk geval te gen een dergelijke behandeling verzet hebben en er waren geen sporen van een worsteling in de kamer te constateeren. De familie weigert beslist deze con clusie te aanvaarden en de oom van den jongen is vastbesloten zelf alles in het werk te stellen om dit raadsel op te helderen. De 'oom blijft ervan over tuigd, dat men een fataal afgeloopen experimten in het leggen van goochelaarsknoopen te doen heeft. De sneeuwval in Zuid-Europa. Twee skiloopers in de Italiaansche Alpen ingesneeuwd. Verscheidene plaatsjes van de buitenwereld afgesneden. V.D. verneemt uit Bolzano: Twee ervaren skiloopers uit Turijn die deze dagen een tocht in de Stubaier Alpen maakten, sneeuwden in bij de Pecher Hut bij de Oostenrijksch-Italiaansche grens en waren gedwongen, eenige dagen in de hut te blijven Toen hun levensmiddelen echter opraakten en het weer iets beter scheen te worden, besloten zij te vertrekken Echter op 200 meter afstand van de hut werden zij door een lawine overvallen. Een hunner slaagde erin zich uit de sneeuw te werken, doch de ander bleef bedolven. Een gewaarschuwde hulpbrigade heeft zich naar de •plaats van het ongeval begeven, doch men heeft weinig hoop het slachtoffer, dr. Mazzalanan uit Turijn, die als schermer groote bekendheid heeft, nog levend te vinden. Tengevolge van den hevigen sneeuwval van de laatste dEigen, zijn de plaatsjes Solda en Trafoi in het Ortler- gebled geheel van de buitenwereld afgesneden. Het Grand-Hotel te Solda werd door een lawinegetroffen, waardoor de eetzaal en een daarnaast gelegen maga- zijntje vernield werden. Ook de electrische centrale werd getroffen, waardoor kortsluiting ontstond en de machi nes gedeeltelijk verbrandden. Veertien kleine boerenhuizen vetnield Het is gisteren voor de Alpendalen in de provincie Trento weer een kwaden dag geweest. Er zijn heel wat lawines neergekomen en dientengevolge zijn veertien kleine boerenhuizen vernield. Hierbij is een man omge komen en zijn verscheidene menschen, gekwetst. In do Zwitsersche Alpen. Door den zwaren sneeuwval in de Zwitsersche Alpen zijn verscheidene plaatsen en hooger gelegen hotels van de buitenwereld afgesneden. De meeste hotels zijn ech ter voldoende van levensmiddelen voorzien. Het treinverkeer is op vele plaatsen gestoord, doch men tracht met alle kracht, dit weer op orde te bren gen. De express-treinen van den St. Gothard komen ten gevolge van de sneeuw slechts langzaam vooruit, niette genstaande de krachtige electrische sneeuwruimers van de Zwitsersche spoorwegen voortdurend in de weer zijn om de lijnen sneeuwvrij te maken. De stations Goeschenen en Briex zijn door de sneeuw bijna geheel geblokkeerd. Van de Italiaansche grens wordt gemeld, dat ook in de Dolomieten vele plaatsen van de buitenwereld afge sneden zijn. De toestand wordt nog verergerd, doordien in het geheele Alpengebied de sneeuw aanhoudt en voortdurend lawines naar beneden komen. IERSCHE SCHOENER VERGAAN. Vijf man vearoisi. Uit Londen, 25 Februari: De Iersche schoener „Ju lia" heeft op een zandbank voor de Arklow Bay in Ierland schipbreuk geledon. Men vreest dat de uit vijf man bestaande equipage is omgekomen. VON BÜLOW'S BEELTENIS IN DEN DUITSCHEN RIJKSDAG. „Een schande voor Duitschland". In de begrootlngscommissie van den rijksdag, waar gister werd beraadslaagd over de begrooting van den rijksdag diende afgevaardigde dr. Strathmann (chr. soc. arb. gem.) het werkwaardige voorstel in, de beeltenis van den vroegeren rijkskanselier v. Bülow te verwijderen uit de rijksdagzaal, daar hij door zijn „Erinnerungen" bewezen heeft, zulk een kleingeestig karakter te heb ben gehad, dat men zloh in het belang van Duitsch land slechts kan schamen over zulk een rijkskanselier. Afgevaardigde Müller-Franken (socialist) gaf Stratt- mann den raad, voor het beeld te gaan staan, om het te bedekken. Spreker was het in geen geval eens met de politiek van v. Bülow, vond dit eohïer geen reden, om zijn nagedachtenis, door de voorgestelde verwijde- rering van zijn beeltenis, te onteeren. Mislukte werkloozendag in Parijs. Een teleurstelling voor de communisten Uit Parijs werd gisteravond gemeld: De roode Woensdag, door de communisten uitgeschre ven, is misgeloopen. In de stad was niets bijzonder op te merken. Boven en onder den grond werkten dc open bare verbindingsmiddelen als gewoonlijk. Ook de grond werkers over het algemeen woelig volk, waren aan den arbeid. In de groote fabrieken iri den omtrek, die van auto's in de eerste plaats, was de werkloosheid, de tijdsomstan-, digheden in aanmerking genomen, nul. Dagenlang had de Humanité stakeïs en niet-stakers aangespoord van daag in de werkplaatsen en op straat arbeid of brood te eischen. Met het oog daarop waren uitgebreide orde maatregelen genomen. Troepen waren geconsigneerd. Op dè vóórnaamste puntén werden agenten saamgetrokken en groote wagens stonden gereed om hen naar bedreigde punten te voeren. In deze omstandigheden is het uit- en aangaan van, de fabrieken rustig verloopen. Ock in de gemeentelijke diensten werd normaal voorzien. Tot nu toe zijn geen ernstige pogingen gedaan om werkwilligen te hinderen. Eenige mannen slechts werden gearresteerd, omdat zij niet wilden doorloopen of wegens het verspreiden van strooibiljetten. Vanavond, rondom de bijeengeroepen vergaderingen kunnen zich weliswaar nog incidenten voordoen, doch ernstig ge'ooven deze niet te worden, want de socialis ten en met hen samengaande vakvereenigingen*keerden zich tegen de communisten. Het algemeen verbond van de arbeiders richtte zich op aanplakbiljetten tot het ge zond verstand van de arbeiders, terwijl het de aanstich ters van deze mislukte betooging de „doodgravers van het Russische proletariaat" noemt. Het komt op voor de eenheid van de Fransche arbeiders. De onderhandelingen te Parys en Rome; de meening van Italië. V.D. verneemt d.d. gister uit Rome: Vanavond zijn Henderson, Alexander en Craigie met hun gevolg te Home aangekomen om de vlootbe- sprekingen voort te zetten. De Engelsche gasten wer den aan het station door den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, Grandi, verwelkomd, in wiens gezelschap ziqh tevens de minister van marine bevond. Het bericht van het Engelsch ministerieel be zoek werd te Rome zeer gunstig ontvangen. De betrok ken instanties hebben evenwel tot dusverre hun po litiek van terughoudendheid nog niet opgegeven. Het is in het algemeen overdreven in verband met het be zoek van Henderson te spreken van een geheel nieuwe oriënteering der Italiaansche buitenlandsche politiek. De Giornale d'Italia, die haar berichten in hoofdzaak van het ministerie van buitenlandsche zaken betrekt, zegt, dat te Rome de resultaten van de te Parijs plaats gehad hebbende besprekingen nog niet in details bekend zijn. Le Lavore Fascista constateert met voldoening, dat de Romeinsche reis van de Engelsche ministers de geruchten over een afzonderlijke overeenkomst tusschen Parijs en Londen ten stelligste weerlegt. Tevens zegt het blad, dat de besprekingen te Rome niets buiten gewoons beteekenen. Het woord „vlootpariteit", dat tot dusverre een belangrijke rol speelde in de pers, is se dert enkele dagen geheel uit de dagbladkolommen verdwenen, ookenschijnlijk om het verkrijgen van over eenstemming niet te bemoeilijken. GROOTE BRAND TE LONDEN. Het „volkspaleis" in asch gelegd. Een hevige brand, zooals Londen sedert langen tijd niet heeft gekend, heeft gister het volkspaleis, dat als zetel van het Joodsche theater over de geheele we reld bekend was, in de asch gelegd. De brandweer bestreed het vuur met 50 stralen, doch moest er zich ten slotte toe beperken, de bijge bouwen te beschermen. De bibliotheek en het orgel, dat een waarde van,£ 6.000 had, zijn verloren gegaan. Ook de gymnastiek- en zweminrichting zijn vernield. Het gebouw werd veel gebruikt voor vergaderingen en sportieve demonstraties. LADY O WEN VEROORDEELD. Wegens moordaanslag op vrouw van haar ininnar. Te Versailles is dezer dagen het proces behandeld tegen lacl Owen, die do vrouw van haar minnaar, dr. Gastaud, met vijf revolverschoten ernstig verwondde. Dc getroffene is sedert van haar wonden hersteld. Lady Owen, van geboorte een Frangaise en dc wedu we van een rijk Engelsch zakenman, werd naar V. D. meldt, tot 5 jaar cellulaire gevangenisstraf veroor deeld. DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. Het nieuwe onderzoek. ,Het Volk" deelt mede, dat 't nieuwe onderzoek in de Culemborgsche moordzaak een aantal feiten aan het licht heeft gebracht, die evenzooveie ernstige aanwijzingen zijn tegen de werkelijke daders en in bepaalde richting wijzen. MEUBELFABRIEK „MEUFA" TE ZAANDAM FAILLIET. Honderd arbeiders komen op straat. Na 20 tot 30 jaren dienst. Zaterdag jl. werd aan de arbeiders, werkzaam bij de N.V. Ned'erl. Meubel- en Iloutwarenfabriek „Meu- fa" te Zaandam, medegedeeld, dat cle fabriek op 28 Febr. a.s. gesloten wordt en zij zich als ontslagen kunnen beschouwen. Met ontsteltenis namen de arbeiders kennis van dit bericht. Circa 80 a 90 man komen er in dezen benar den tijd door op straat. Er zijn er bij met 20, 25 en 30 dienstjaren. De reden van bovenstaande is niet aan de arbei ders medegedeeld. Naar „Het Volk" verneemt, is gisteren het faillisse ment der N.V. uitgesproken. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren; Jacob Piet. zoon van Jacob Cornelis Rus en van Alida Keeltje Antje Hopman. POLITIE. Verloren: een huissleutel. Gevonden: een portemonnaie met eenig geld. NIEUWE NIEDORP. Woensdagavond gaf de Noorderbioscoop van Noord- scharwoude een voorstelling in de zaal van den heer Kossen. De zaal was flink bezet. Na een aardig teeken filmpje kregen we als hoofdnummer „Zeemansvrou wen", naar het bekende tooneel'stuk van lierman Bouber, gespeeld door het Groot Volkstooneel. Een prachtige boeiende film met schitterend spel, waar van alle aanwezigen zeer hebben genoten. Tot slot nog een kluchtstukje. Het wa& een goed geslaagden avond met na afloop een gezellig dansje. WIERINGEN. Het betonstorten aan Sluis I in den Wieringer- meerpokler is thans geheel gereed gekomen. Van de 6 in te hangen sluisdeuren in deze sluis zijn reeds 4 stuks geplaatst. Het werk vorderd zeer snel.

Schager Courant | 1931 | | pagina 6