Ziek VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Uit onze Omgeving. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. -T F. Strafzitting van Vrijdag 27 Februari. DE GELEERDEN KONDEN HET NIET EENS WORDEN. Op 16 Januari stond terecht de heer A. v. d. E.( bankdirecteur te Alkmaar, ter zake van een hem ten Jaste gelegde aanrijding te Heiloo van een wlelrijdster op 't moment dat gezegde heer een voor hem rijdende vrachtauto wenschte voorbij te rijden. Alstoen werd tegen den heer v. E.. die pertinent bleef ontkennen, iets met deze aanrijding te maken te hebben gehad, gevorderd f 6G boete of CO dagen, doch de kantonrech ter wenschte de zaak nog eens nader onder de loupe te nemen én gelastte aanhouding en het hooren van nog eenige getuigen. Thans had de voortgezette behandeling plaats en werden gehoord vrachtrijder Ealtus en den gemeente veldwachter van Heiloo. Veel nieuws werd niet naar voren gebracht en de ambtenaar persisteerde dan ook bij zijn genomen requisitoir, dooh verminderde zijn eisch en vorderde thans f 50 of 50 dagen. De heer v. d. E. toonde echter niet den minsten lust om den strijd op te geven en hield een uitvoerig betoog om aan te toonen, dat hij de bedoelde aanrijding niet kón hebben veroorzaakt. Uitspraak 13 Maart. DAT WERD 'N REUZE DUUR VARKENTJE. Van den varkensfokker H. te Sohoorl had op 22 December een der aanwezige varkens tamelijk onver wacht den geest gegeven en door den koopman D. L. werd dit doode dier, benevens nog een viertal levende varkens gekocht. Het doode varken werd door hem voorloopig afgekrabt, kop, pooten en inwendige orga nen verwijderd en het restant medegegeven aan een vrachtrijder, die het kadaver afleverde aan den aldaar wonenden slager J. K.. ter verdere behandeling. De heer Klcinjan, dierenarts te Alkmaar en belast met de keuring van geslacht vee. had er echter in figuurlijken zin de „lucht" van gekregen en stelde een onderzoek in met gevolg, dat hij het doode varken ontdekte in een loodsje van den slager, bedekt door een zeil. Waar hier een overtreding van de vleesch- Ijcuringswet had plaats gehad, werd proces-verbaal opgemaakt en een vervol/ging ingesteld tegen slager K. en den handelaar L., welke heeren heden terecht stonden. De heer L. beweerde thans dat bedoeld varken niet was bestemd voor winkelvleesch doch voor eigen gebruik. De slager had de knorrepot voor dit doel ten behoeve van L. afgeslacht Die verdediging werd even wel niet geaccepteerd en zoowel slager als koopman ieder tot f 60 boete of 60 dagen veroordeeld. 20 GULDEN SCHOON GELD OVER. De vrachtauto-chauffeur Pieter Sch. uit Alkmaar, die bij verstek veroordeeld was wegens ernstige beschadi ging van het door den bejaarden koopman Stek^lbosch uit Oterleek bereden voertuig, dat tegen een caram bole met de zware tractor met aanhangwagen onmoge lijk kon concurreeren, was tegen het vonnis in verzet gekomen, welk verzet heden werd behandeld. De vader van den opposant, de sluiswachter van de Zes Wielen, trad thans op als getuige a decharge en verklaarde, dat hij direct na de aanrijding de noodige stappen had gedaan om den heer Stekelen'bosoh tevreden te stellen. Deze heer beaamde zulks en toonde na nadere ken nisneming de heer Kantonrechter zich bereid wat water in den wijn te doen. reden waarom het vonnis wèl werd bekrachtigd, dooh de opgelegde boete ver minderd tot f 20 of 20 dagen. HIJ KON DAT ALLEMAAL NIET BIJSLOFFEN. De handelaar Simon H. te Alkmaar, die zijn zaken per driewielde fiets afdoet, werd onlangs veroordeeld wegens het rijden onder den Bergertunnel en stond nu terecht omdat hij op 17 Febr. de Appelsteeg, thans ook voor rijwiel-verkeer verboden, had doorgepeddeld. Dé verdachte scheen in het zelfde geval te verkeeren als de man van wien vader Cats beweerde, dat hij een oud huis had te greijen, 'n jong wijf te vrijen en ook de klok moest gadeslaan, zoodat hij niet wist wanneer hij had gedaan en deelde mede. geen tijd te hebben om op al die bordjes te letten, na welke afdoende toe- II A R E X K A R SPEL Algemeene vergadering van de verecnigïng van Ziekenhuisverpleging te Dirkshorn, gehouden op Za terdag 28 Februari 1931, des avonds half acht ten lo kale van den heer Bruin. Aanwezig 19 leden. De voorzitter, «Ie heer G. Schoorl, opent met een welkom aan de aanwezigen de vergadering en be treurt het dat er zoo weinige zijn opgekomen. Een- deels is dit wel te wijten aan het minder gunstige weer. Ook zijn er nog wel wat zieken, doch niettemin vindt hij het een treurig verschijnsel dat er zoo weinig belangstelling is, te meer daar er het 'afge- loopen jaar zooveel belangrijks is gebeurd, en de leden er wel eens kennis van mogen nemen. Hij geeft hierna het. woord aan den penningmeester om de notulen, daar de secretaris door droevige omstan digheden niet aanwezig kon zijn, te lezen, die on veranderd en onder dankzegging werden goedge keurd. Dan deelt voorzitter mede, dat in den loop van het afgeloopen jaar de bevolking van het Zuidwestdeel der gemeente zich van onze verecniging heeft afge scheiden door zelf een verecniging op te richten, waardoor dan ook de twee bestuursleden daar woon achtig, hebben bedankt. Twee der bestuursleden hadden wegens ziekte bericht gezonden dat zij ver hinderd waren, zoodat op het oogenblik aanwezig zijn drie bestuursleden. Daar echter de algemecne vergadering al een keer wegens ziekte was uitge steld, werd overeengekomen om haar dezen avond maar te laten doorgaan. Voorts zegt voorzitter, dat in den loop van 1930 de woning van den penningmeester is afgebrand en de geheele administratie van de ziekenhuisverple ging is verloren gegaan. Het pas nieuw aangelegde kaartsysteem verbrandde, zoodat door den penning meester een geheel nieuwe administratie moest wor den gemaakt, wat een drie maanden heeft geduurd en in dien tijd geen enkele kwitantie kon worden ge presenteerd. I)e penningmeester geeft hierna een klein overzicht van de rekening, waaruit bleek, dat het nadeelig saldo op het oogenblik, zijnde 28 Febr, was f462.62. Dat voorts voor rekening van de vereeniging 42 pa tiënten waren verpleegd, met 803 verpleegdagcn. De omslag per lid is geweest f 1.80. De voorzitter zegt dat dit een respectabel aantal is geweest, hij had dan ook gehoopt dat- dit jaar tets voordeeliger zou wezen, doch dit is in tegendeel nog slechter geweest dan in 1929, toen onze rekening ook al met een nadeelig saldo sloot. Namens de commissie voor het nazien der reke ning wordt door den heer Homan verslag uitgebracht en zegt dat alles door hen in de beste orde is bevon den en adviseert tot goedkeuring. De voorzitter dankt de commissie voor haar moeite en brengt en bijzonder woord van dank aan den pen ningmeester voor diens vele werk dat hij dit jaar met het oog op den plaats gehad hebbenden brand en de splitsing van de vereeniging heeft, gehad. Tot commissieleden voor het nazien der rekening 1931 werden aangewezen de heeren Jb. Smit en S. J. de Vries. Hierna volgt verkiezing bestuursleden wegens be danken van de heeren G. Boekei en C. Boekei. llier- lichting hij werd veroordeeld tot f3 boete subsidiair 3 dagen hechtenis. STROOPEN IS EEN HARTSTOCHTELIJK AMUSEMENT. De heer A. H. te Egmond-Binnen had in den laten avond van 26 Januari, om kwart voor®12, dus lang ra kindcrenbedtijd, zich met een jeugdig vriendje, C. T. B., in de duinen bevonden, ten einde met behulp van een carbidiantaarn wat verschrikte konijntjes te be machtigen. Deze zaak had reeds op 13 Februari 'n deel van het programma uitgemaakt, doch werd aangehou den, ten einde den verbalisant te hooren. De behande ling werd heden voortgezet en gezegde heer H. veroor deeld tot f 20 boete of 20 dagen, terwijl zijn kleine compagnon, op grond van zijn jeugdigen leeftijd, zon der straf aan de ouders werd teruggegeven. EEN WEINIG MééR ATTENTIE WARE GEWENSCHT GEWEEST. De vrachtchauffeur J. C. L., in dienst van den heer van Zutphen te Beverwijk, was op 12 Januari op den Assumerweg te Uitgeest aan 't manoeuvreeren met een door hem bestuurde vrachtauto en lette bij het achter uitrijden niet op een komende autobus uit Beverwijk, met gevolg dat een aanrijding plaats vond en de auto bus werd beschadigd. Daar schadevergoeding, het scheen geen prima-adres te zijn, uitbleef werd aan gifte door den autobus-chauffeur Blom van Akersloot gedaan en de roekelooze bestuurder heden veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen, benevens f 25 schadever goeding aan den heer Blom voornoemd. DE POLITIERECHTER ZIT DAAR NIET VOOR SPEK EN BOONEN. Het gebeurt meermalen, dat opgeroepen getuigen voor de Straf rechtbank te weinig aandacht schenken aan de hun uitgereikte dagvaarding en dus te laat óf in 't geheel niet verschijnen, voor welke nalatigheid zij zeiven in onaangenaamheden komen en de kans beloo- pen nog strenger gestraft te worden dan de verdachte, tegen wien zij getuigenis mcesten afleggen. Een van die pechvogels was de 18-jarige landbouwers- bediende Jacob de Z. uit Hoogkarspel, welke heer op de politiereohterzittlng van 12 Januari als getuige was gedagvaard in een strafzaak tegen de heeren Onne- wecr en Wever. Deze getuige liet zijn neus juist aan den deurwaarder zien, toen de plechtigheid reeds was afgeldopen en plukte lieden de wrange vruchten van zijn nonchalance in den vorm van f 2 boete of 2 dagen, een In verhouding met den omvang van de overtreding zeer clemente straf. EEN DAG IN DE WAR! Met hetzelfde watertje kwam voor den dokter de 41- jarige timmerman A. Sm. te St. Pancras, die op Maan dag 19 Januari had moeten verschijnen in een zaak voor den kinderrechter, maar eerst des 's avonds kwam hij tot de ontstellende ontdekking van zijn verzuim, terwijl hij voortdurend in de heilige overtuiging had geleefd, dat hij eerst Dinsdag moest optreden. Hij klaagde zijn nood aan den veldwachter Dost, die hem echter ook al niet veel troost kon geven, doch heden, toen de ver strooide timmerman terecht stond, kon bevestigen, dat de nalatige getuige inderdaad wel wat in de put had gezeten. Ook met hem werd dus consideratie gebruikt en ging de opgelegde straf de 3 gulden boete of 3 da gen gelukkig niet te boven. DE POPULAIRE EN VEEL GELIEFDE BERGER WINKELSLUITING. Een der uitverkorenen van God Mercurius, de winke lier C. M. Br. te Bergen had volgens dagvaarding zijn winkel in den avond van 20 Februari geopend gehou den en beschikbaar gesteld voor het koopgrage publiek, welk strafbaar feit was geconstateerd door veldwachter Tamminga, die het natuurlijk als plichtgetrouw ambte naar niet had verzuimd om procesverbaal op te maken. De heer Br. stond dan heden terecht en beweerde niets te hebben verkocht. De veldwachter had 6 avon den vruchteloos op hem geloerd. Wel gaf de heer B. toe. personen ontvangen te hebben die hem moesten spreken en die hij door den winkel had toegelaten. Uit eerbied echter voor de verordening had hij die zaken vrienden weer door de achterdeur laten vertrekken. De tegenspraak van den heer B. gaf alsnu den heer Kan tonrechter motief het zaakje aan te houden tot vol gende week, ten einde den veldwachter alsnog te hoo ren. voor werden bij de 2e vrije stemming gekozen de heeren J. Paarlberg en S. van der Oord, die beiden verklaarden die benoeming aan te nemen. Dan volgt nog verkiezing per. aftredend de heer A. van Dijk en Jb. Homan. Daar de vergadering una niem over deze heeren geen stemming verlangde, werden beiden bij acclamatie herkozen en verklaar den zij, onder dankzegging voor het vertrouwen, die benoeming weder te aanvaarden. Bij de nu volgende bespreking over contributie- regeling zegt voorzitter dat er voor 15 Maart een ze kere som betaald moet worden aan het ziekenhuis en aangezien er een achterstand is, moet hier iets op gevonden worden. Nu kan men dat hereiken door lecning of door een contributieheffing in eens, Dit laatste vindt voorzitter nog het beste, want wat men leent moet met rente terug worden gegeven en dan raken wij nog meer achterop. Hij leest voorts nog een adres voor van de afdeeling S.D.A.P., die het be stuur in overweging geeft om een contributie te hef fen naar draagkracht of inkomen. De voorzitter zegt dat dit punt. in de bestuursvergadering is besproken, doch aangezien er niet beschikt kan worden over een kohier van aanslag, is dit uitgesloten. Bovendien zal dit een verschrikkelijke rommel geven en vreest het bestuur dat er wel wat bedankjes uit zullen voortkomen. De heer C. de Vries zegt. dat de contributie den lantsten tijd zoo hoog wordt dat het voor menig ar beider niet meer is betalen en zou 't niet zoo erg we zen als de beter-getitueerden wat meer betaalden om de minderbedeelden hiervan te ontlasten. Wij zijn toch allemaal menschen om elkander te helpen,. Hij gelooft dat de contributie best in klassen ver deeld kan worden. En al zien wij dat de doctoren hun best doen om de zieken in de ziekenhuizen te doen genezen, de loonen der arbeiders gaan naar beneden en de contributie moet worden betaald. De voorzitter zou niet gaarne de menschen die con tributie willen opdringen en wanneer het dien kant heen gaat, zou hij liever een andere voorzitter op deze plaats willen zien. Verder gelooft, hij niet dat de loonen direct zooveel zullen zakken. Hij zou ook nog liever een beroep willen doen om een vrijwillige bij drage, en verwacht hier ook meer van om de kas der vereeniging wat beter te maken. Na nog eenig gepraat wordt algemeen besloten om binnen enkele dagen de leden een kwitantie te pre senteeren van f0.75 per lid, zoo mogelijk ineens te voldoen en de minder gegoeden de gelegenheid te geven om de kwitantie in tweecn of drieën te vol doen. Dan nog zal er later met lijsten worden geloopen om vrijwillige bijdragen. Bij de rondvraag zegt de heer C. de Vries, dat er wel patiënten worden opgenomen die niet noodzake lijk in het ziekenhuis verpleegd behoeven te worden en toch ook voor rekening van de Ziekenhuisver pleging. Het is geen particulier belang. Hij zou gaar ne zien dat het bestuur hier zijn aandacht aan schonk. De voorzitter zegt, dat het hem speet dat de secre taris niet aanwezig was Die zit er wat beter in en krijgt ook meestal de bewijzen afgegeven door den geneesheer. Hij acht het voorts een zeer moeilijke taak voor het bestuur om hierin een oordeel te vellen. Als de dokter een bewijs afgeeft kunnen wij er toch niet over oordeelen of zulks al of niet noodig is. Den heer De Vries is een zoodanig geval bekend en hoopt, dat het bestuur hierin alsnog een onderzoek instelt. door gevatte ktjude en bij pijnen van velerlei aard, zullen een der hieronder genoemde Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen: Mijnhardt's Grieppoeders. Hoofdpijnpoeders Verkoudheidspoeders. Kiespijnpoeders. Hoestpoeders. Maagpoeders. Rheumatick poeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop! Prijs per poeder 8 et. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. De voorzitter belooft dat het bestuur hiernaar een onderzoek zal instellen. Daar niemand meer iets heeft voor de rondvraag zegt voorzitter de opgekomencn hartelijk dank voor hun aanwezigheid en de zakelijke besprekingen van hedenavond. Ilij hoopt dat wij met do vereeniging in de toekomst betere tijden mogen mee maken en sluit de bijeenkomst. DIRKSHORN. Zuster Lanjouw, wijkverpleegster alhier, heeft te Alkmaar met gunstig gevolg examen afgelegd voor enquetrice bij de tuberculosebestrijding. A N N A P A U LO W X A BREEZAND. Feestvergadering Landarbeiders. De openbare feestvergadering van de afdeeling Anna Paulowna van den Modernen Landarbeiders- bond, welke Zaterdagavond in de zaal van den heer Jb. Borst gehouden werd, was maar matig bezocht. De voorzitter sprak dan ook bij de opening zijn leedwezen uit over de geringe opkomst van het pu bliek, die echter gemakkelijk verklaard kon wor den. Griep, een gyranastiekuitvoering en een propa- ganda-uitvoering voor de blinden waren factoren die zeker van invloed waren. I)e spreker, de heer Hen driks uit Hoorn, de vertooner van de N.V.V.-film, de heer Reuvers, benevens de pianiste en violist, die de hoofdfilm zouden begeleiden met de daarvoor spe ciaal geschreven muziek van Hugo de Groot, werden in het bijzonder welkom geheeten, waarna een drie tal kleine filmpjes werden afgedraaid. De eerste gaf een overzicht in woorden en getallen van den groei der vakbeweging, deed ons kennis maken met de vroegere hoofdbestuurders en somde op in welke lichamen het N.V.V. vertegenwoordigd wordt. Het tweede filmpje liet ons het drukke gedoe op een congres zien en het derde een teekenfilmpje, „De lotgevallen van Joris Pieker", maakte propaganda voor aansluiting bij een der vakorganisaties, die te zamen strijden voor vacantie voor eiken arbeider. De heer Tiendriks, die hierop het woord kreeg, was verheugd, dat onder de aanwezigen zooveel jon geren waren. Voor hen vooral was de nog te vertoo- nen film van het grootste belang. De toestanden van thans zijn zoo heel verschillend met die van een vijf en twintig jaar geleden en de jeugd is natuurlijk ge neigd de arbeidsverhoudingen van nu als iets ge woons te aanvaarden. Het is echter goed, dat men eens herinnerd wordt aan hoe het vroeger was, om dat men daardoor beter ziet wat door organisatie is bevochten. Spreker, die als 12-jarige jongen een werkdag maakte van 13^ uu.r en daarmee een weekloon haal de van f2.25, had aan den lijve ondervonden hoe het vroeger was en hun de toestanden, die toen in 'n ar beidersgezin heerschten dan ook wel goed schilderen. Hij geeft een overzicht wat het N.V.V. in samen werking met de S.D.A.P. heeft veroverd, waardoor het bestaan van den arbeider heel wat menschwaardi- ger is geworden en wijst er de jongeren op, dat zij alles, zooals het nu is, te danken hebben aan den strijd hunner ouders en dat op hun de plicht rust op het bereikte resultaat voort te bouwen. De crisis van thans (die niets buitengewoons is, want iedere tien jaar breekt er zoo iets los. zegt spr.) beschouwt hij een gevolg van het kapitalistisch productiestelsel, dat niet gebaseerd is op behoefte, maar op het maken van winst. Nu het wat spaak loopt zal men zich schrap moeten zetten tegen een verlaging van het levenspeil van den arbeider en een behoorlijke werkloozcnuitkeering eisclien. Gelukkig, zoo vervolgt spr., strekt het N.V.V. zijn bemoeienis niet alleen uit tot het verkrijgen van ver beteringen op maatschappelijk gebied, maar heeft het zich ook op het standpunt van het anti-militaris- rne gesteld. Hij schetst wat hij van den oorlog gezien heeft bij de Belgische grens, richt zich in dit ver band in het bijzonder tot de moeders en eindigt met het lezen van „De rooden roepen", een gedicht van Adama van Schellema. Een luid applaus beloonde den spreker voor zijn rede en na een pauze werd daarop de „Triomffilm", gemaakt ter eere van het 25-jarig bestaan van het N.V.V., vertoond, waarbij mej. J. de Vos en de heer J. Aij begeleidden. De ondertitel „Een kwart eeuw van arbeid en strijd" geeft in het kort den inhoud van de film weer. Behalve uit een proloog bestaat het werk uit een deel dat het leven van den arbeider laat zien, zooals het voor 25 jaar was, ook hoe hij den Zondag doorbracht. Het tweede deel heeft tot titel „Het lied van den arbeid" en voerde ons in tal van bedrijven, waarbij oude en nieuwe werkmethoden naa^t elkaar werden geplaatst. Een ander gedeelte weer liet zien hoeveel beter de toestand van de ar beiders is geworden, niet alleen in de fabrieken, maar ook hoe z'n leven aangenamer is geworden door verbeterde huisvesting, het genot van vacantie, het lid-kunnen zijn bijv. van een arbeiderssportbond. Ongetwijfeld maakte op ons de Proloog den mees ten indruk: „Het kapitalisme bedreigt den arbeider als de zee het land" en alleen „methode en overleg en organisatie" zijn in staat om die bedreiging te keeren, zoo vangt de film aan. Om ons dit uit te beel den zien we, terwijl.de muziek een mooie illustratie ve begeleiding geeft, een woeste zee, die groote stuk ken van het duin wegslaat Wel tracht men zich met alle macht op de bedreigde plaats te weer te stellen, maar met dit werk is men nu, tijdens den storm, te laat; de zee zet haar vernielend werk. ondanks den tegenstand, voort. Dan ziet men hoe de zaak heter aangepakt wordt. Eerst wordt nauwkeurig overlegd, wat gedaan zal worden, dan wordt methodisch te werk gegaan, niet in het wilde weg wat verdedi gingswerken aangebracht, maar steen naast steen gelegd tot eindelijk „macht tegenover macht" staat en de geweldige dam in staat is den aanval te keeren. Zooals we reeds zeiden vinden wij voor ons de pro loog van deze film het mooist, vooral om de manier waarop de daarin ten grondslag liggende gedachte is uitgewerkt. Toch was er ook bij de rest veel interes sants en indrukwekkends, b.v de demonstratie. Na tuurlijk ontbrak ook niet de komische noot, elfs niet bij de muziek. Aardig was het bij het. portret van Willem van Cappellen door de muziek het bekende nummertje van „Oome Keesje s" speeldoos te hooren weergeven. Aan het slot van de film werden een paar strijd liederen door het publiek spontaan meegezongen. De voorzitter sloot met een kort woord van dank aan de medewerkenden en hoopte dat de avond z'n vruchten mocht afwerpen. SINT MAARTEN Politie. Verloren, een kinderhandtasch met kleinen inhoud. Inlichtingen verzocht ter secretarie. EENIGENBURG. Vrijdag vergaderde de vereen. „Burgerplicht" ten huize van den heer K. Visser. Aanwezig 16 leden. Voorzitter, de heer Jb. Zutt, opende met een welkom aan leden en pers deze bijeenkomst, er de hoop bij uit sprekend, dat de besprekingen van heden voor de ver eeniging vruchtdragend mogen zijn. Hierna lezing der notulen, welke zonder- aan- of op merkingen werden goedgekeurd, evenals het Jaarver slag, waaruit we aanstippen, dat de vereeniging 17 leden en 2 donateurs telt en in het afgeloopen jaar nagenoeg 1 dag per week door de leden bij zieke leden werk was verricht. Secretaris verwierf dank en goedkeuring der vergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten dit jaar waren f 21.50, de uitgaven f 11.90, saldo f 9.60; saldo 1929 was f 57.72, zoodat in kas was f 67.32. Nadat de penningmeester de jaarlijksche contributie had geïnd, kwam het salaris bestuur ter sprake, waar bij werd goedgevonden, het salaris en presentiegeld te laten alsvoren, zijnde voor voorziter, secretaris en pen ningmeester f 2.50 en f 0.50 presentiegeld. AJs bestuursleden werden herkozen de aftr. leden A. Kossen en K. Kalf Jr., welke deze benoeming aan vaardden, De werktijden bij ziekte bleef bij de oude regeling en wel bij ziekte 6 weken en 7 halve weken aaneen, en wel van 1 April t.m. 1 Nov. van 66 en de andere maanden van 75 uur. Bij de rondvraag bracht de heer P. Blom dank aan de vereeniging voor de loyale hulp bij zijn ziekte onder vonden. De heer D. Stoop bracht een nieuw lid voor de ver eeniging aan. Het bestuur brengt hierna het boeteselsel in bespre king en wel de f 1.boete bij het niet bezoeken der vergadering. Daar 1 lid niet aanwezig is en dit wel een verzuim zal zijn der betrokkenen, stelt het bestuur voor, gezien de slechten tijd, om van boete af te zien voor dit eene jaar, daar anders uittreden te vreezen is. Het bestuur krijgt machtiging om bij deze naar hun beste wil en weten te handelen. Hierna sluit voorzitter onder dank de vergadering. W I E R1N GE N Ten overstaan van Notaris F. J. M. Pinkster te Schoovl- dam werd op j.1. Zaterdagavond in Hotel Lont te Hippo- lytushoef ten verzoeke van de erven van wijlen den heer Jb. Poppen Jz.. publiek verkocht. 1. Het huis met schuur en erf aan de Hoofdstraat te Hippolytushoef, groot 2.48 aren. Koopers B. H. Kraan, J. C. Klein en M. Minnis voor f 3060; 2. Perceel weiland aan den Koningsweg, de „Reiers- weid", groot 47.85 aren, in opbod f 1070'aan D. v. Duin; afgemijnd op f 13 daarboven door J de Jongh; 4. Perceel bouwland aan de Hollebalgerweg, Zuidkant van Klieverhoog, groot 15.30 aren aan C. Vermeulen voor l 310; 5. Perceel weiland nabij de Hollebalgerweg. gen. Krom melaan, groot 39 aren, in opbod f 550. aan P. Lont Pz. afgemijn op f 1 daarboven door S. Lont Cz. De perceelen 2, 4 en 5 brachten in combinatie geen verhooging; 3. Perceel weiland aan den Noorderweg, gen. Groote zaad, groot 96.30 are, aan P. Poppen. De perceelen 2, 3, 4 en 5 brachten in combinatie geen verhooging. Totaal opbrengst f 6994. De gehouden stemming over Kerkeraad of Kiescollege in de Hervormde gemeente te Hippolytushoef c.a. heeft tot uitslag gehad, dat het kiescollege aldaar in de eerst volgende jaren zal blijven voortbestaan. BARSINGERHORN De dienstplichtige der lichting 1928 uit deze gemeen te, P. D. Bogaart, behoorende tot de Treinafdeeling van de Ille Artillerie-Brigade, is opgeroepen om op 4 Mei 1931 te 's Gravenhage voor den tijd van 20 dagen voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen. Het voorloopige bevolkingscijfer in deze gemeente is in verband met de 10-jaarlijksche volkstelling bepaald op 2091. Voorts werden bij de volkstelling in deze ge meente geteld: 1 gesticht, 555 woningen. 7 leegstaande woningen( waarvan 2 onbewoonbaar verklaard), 1 wo ning in aanbouw, 4 varende schepen, 7 uitsluitend als woonhuis dienende schepen, 4 woonwagens, 7 café's, 3 scholen, 5 kerken, 1 kantoorgebouw, 192'pakhuizen, schu ren e.d., 22 fabrieken en werkplaatsen, 23 stallen, gara ges e.d., 64 winkels, 5 molens. Of 90. 't Was Den Haag, hij kon zich niet vergissen, Ook de zee zag hij in 't versohiet, Op reis, dacht Fim. is veel te leeren, Maar zulk 'n reis doe ik liever niet. Hij zag pleinen, parken, hooge huizen, Een zee van daken in het rond, Hij zag 't hooge dak van een der huizen Waarop „Bijenkorf" te lezen stond,

Schager Courant | 1931 | | pagina 10