Zware sneeuwstormen over Europa. Door den trein gegrepen. Neder 1. schip op de Schotsche kust vergaan. De vlootonderhandelingen te Rome. Noodlottige brand in Mexico. Geen c(d o o d e n d e mist in het Maasdal. Drie menschen op straat vermoord. De vestiging van een Fordfabriek te Amsterdam. Drie auto's gekraakt. Neder), schipper in België gedood. Een nieuw stadhuis te Amsterdam. Moordaanslag te Leeuward en Steekpartij op den Zeedijk te Amsterdam. Uitslaande brand in een boerderij bij Rotterdam. Teleurstelling bij de bietenbouwers. Met de kiel naar boven drijvende gevonden. Twaalf a zestien man den dood in de gol ven gevonden. Een N.T.A. bericht seinde Maandagmorgen uit Lon den: Uit Rosehearthy aam de Schotsche kust wordt gemeld, dat men daar gisteren tijdens een hevigen storm een schip heeft waargenomen, dat met de kiel naar boven dreef. Men vreest, dat de bemanning, die uit twaalf a zestien koppen moet hebben bestaan, den dood in de golven heeft gevonden. Reeds is het lijk van een zee man aan land gespoeld, alsmede een reddingsboot en «en kleiner volgbootje. Uit de opschriften heeft men kunnen opmaken dat het hier een Nederland- sche visschersboot uit LJmuiden betreft Naar het Persbureau Vaz Dias verneemt, wordt door het radiostation Wiek gemeld, dat in den afgeloopen nacht een onbekend schip, waarvan men vermoedde, dat het een Nederlandsche visschersboot is, te Rosehearty aan de kust van de Muray Firth, op de kust Is geloopen Van de bemanning is niets bekend. Wel is tegen 12 uur Zondagmiddag een Hjk aan land gespoeld van een man. Er zijn wrakstukken gevonden met de volgende na men: M u 1 a e en Leyke. Aan de vervaarlijke golven overgeleverd. Reuter seint nader uit Londen: Het schijnt bijkans zeker dat de geheele bemanning van den Nederlandschen treiler die op de rotsachtige kust van Aberdeenshire bij Fraserburgh Zondagochtend op het strand geworpen is, omgekomen is. Het is onmogelijk er zich van te vergewissen, hoeve- len aan boord waren, maar vermoedelijk was het aan tal koppen tusschen twaalf en zestien. Uitgemaakt werd dat de treiler uit IJmuiden afkomstig was. Het lijk van één zeeman is op 8 K.M. van Fraser burgh gevonden. De treiler ligt onderstboven op de rotsen en is aan de genade van vervaarlijke golven overgeleverd. Men vreest dat hij uiteengeslagen zal zijn, vóór de reddingboot te water gelaten kan worden. De bemanning van de reddingboot staat gereed om »*4ar het wrak te gaan, wanneer dc zee het toelaat dat de reddingboot uitvaart. De treiler is gestrand op een eenzaam deel van de kust, waar men zelfs bij gewone zee moeilijk reddingwerk kan verrichten. Een roeibootje aangespoeld Van den gestranden treiler wordt nog later gemeld, zijn een reddingboot en een kleiner roeibootje aange spoeld. Uit de opschriften bleek dat het wrak een Ne- derlandsch motorlogger uit IJmuiden is. Opnieuw twee lijken aansgespoeld Volgens de laatste berichten, zijn er gister opnieuw twee lijken aangespoeld, waarbij men in de veronder stelling, dat het hier een Nederlandsch schip betrof, werd verstrekt door het feit. dat ze van tatouceringen waren voorzien in de Nederlandsche taal. Ook gister maakten de storm en de kokende zee het nog onmogelijk om het wrak van het verganen schip te naderen. De red dingbooten staan echter gereed om uit te varen. Later zijn wederom twee lijken naar de kust gedreven waarbij dat van een jongen van ongeveer twaalf jaar. Zij liggen in een diepen doel tusschen de rotsen, waar het zeewater voordurend met zulk een geweld overheen jaagt, dat het onmogelijk is de lichamen te bereiken. Visschers houden de wacht, totdat de zee zal terugtrek ken, waarna bergingspogingen zuil enworden gedaan. Een accoord tot stand gekomen. De Engelsche minister tevreden. Officieel wordt medegedeeld, dat in beginsel een Engelsch-Italiaansch accoord is tot stand gekomen over de quaestics, die ter Londcnsche vlootconfercntie niet werd opgelost. De strekking van het accoord. De Engelsche minister Henderson, die de vertegen woordigers der Italiaansche en buitenlandsche pers in de Britsche ambassade ontving, verklaarde na het communiqué te hebben voorgelezen, dat hij tevreden was over zijn verblijf te Rome. Hij had reden te ge- looven dat zijn verblijf te Parijs hem niet minder vol doening zou schenken. Henderson's woorden lieten niets doorschemeren omtrent de feitelijke termen van het bereikte accoord, dat waarschijnlijk een modus vivendi zal zijn, eener- rijds om de Ontwapeningsconferentie van 1932 en de Vlootconferentie van 1936 af te wachten, anderzijds om dc gelijktijdige toetreding van Frankrijk en Italië tot het Vlootverdrag van Londen mogelijk te ma ken. Beduchtheid te Parijs. De Parijsche bladen van Zoterdag rekenden er op dat er spoedig 'n Franseh-Engelsch-Italinnnsche vlootover eenkomst tot. stond zal komen, wellicht reeds Maan dagmiddag. Deze optimistische zienswijze wordt, ech ter in politieke kringen niet gedeeld. Men acht het een weinig verontrustend, dat tot dusver het strengste stilzwijgen met betrekking tot deze vlootbesprekingen wordt in acht genomen en men verheelt niet do vrees, dat Frankrijk wel eens tot het doen van verdere con cessies aan Italië zou kunnen worden verleid. Daarbij wordt opgemerkt, dat een overwicht van 150.000 ton Fransch materiaal op de Italiaansche vloot slechts van betrekkelijke waarde voor Frankrijk kan zijn, waarbij dan eveneens dc linieschepen gerekend wor den, die in 1936 zoodanig verouderd zijn, dat zij in het geheel geen waarde meer hebben. In verscheidene Fransche kringen is men voorts \an meening, dat. de geheele Engelsche bemiddelings actie slechts binnenlandsch-politicke oogmerken heeft, en wel voornamelijk omdat MacDonald ecnige successen noodie heeft. TWAALF MUSICI VERDRONKEN. Na concert ter eere van den prins van Wales. Uit Santiago (Chili): Twaalf musici, die hadden deelgenomen aan een concert, gegeven ter eere van den prins van Wales, die op het oogenblik in Zuid-Amerika is, zijn bij een aanvaring van hun boot op een meer verdronken. Zeven anderen konden worden gered. HET GEHEIM VAN CAMBRIDGE. Woensdag zal het onderzoek van den lijkschouwer worden hervat inzake den geheimzinnigen dood van den student Francis Ellis, die in gebonden toestand dood gevonden werd. Dan zal een schoolvriend van Ellis gehoord worden die kan mededcelen, dat hij, toen zij samen op school waren in Norfolk, Ellis ook al eens gebonden had gevonden, al was het dan niet ojj «en ingewikkelde manier geweest als thans. (Ieorstikking had er toen niet bestaan en het heele geval was destijds als een grap van de zij de van Ellis beschouwd. NOG MEER SCHEPEN BIJ DE ENGELSCHE KUST VERGAAN. Vermoedelijk negentien menschenlevens te betreuren. Zondag zijn, naar het N.T.A. uit Londen meldt, aan de Engelsche kust verscheidene schepen in den sneeuw storm vergaan. Men vreest, dat er in totaal negentien menschenle vens zijn te betreuren. SPAANSCH SCHIP VERGAAN. Zeven man verdronken. Uit Gyon in de Spaansche provincie Oviedo wordt ge meld: Het s.s. „Commercio" is ter hoogte van Kaap Pena In een storm vergaan. Zeven leden der bemanning zijn omgekomen. GEWELDIGE SNEEUWSTORMEN BOVEN BELGIS. Zelfs het treinverkeer moest worden stopgezet. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft over een groot deel van Vlaanderen een geweldige sneeuwstorm gewoed. Te Gent, te Brugge en bijna overal elders in de provinciën Oost- en West-Vlaanderen was het tele foonverkeer zoo goed als geheel onmogelijk geworden. Op de spoorlijn Hamme—Waasmunster, in het land van Waas, moest het treinverkeer worden stopgezet. Te Brugge werd een man. die telefoon- en andere draden wilde wegnemen, welke in zijn tuintje lagen, doodgebllksemd. Te Gent bogen twee groote telefoontorens onder het gewicht van de sneeuw en ploften weldra neer. Een der torens vernielde bij zijn val het dak en een deel van den voorgevel van een winkel en versperde den toe gang tot den Minard-Schouwburg Elders in de stad werd een paard, dat in afgebroken electrische draden was verward, op slag gedood. OOK DENEMARKEN DOOR ZWARE SNEEUW STORMEN GETEISTERD. Sedert Zaterdagavond werd., naar een V.D.-berióht van Zondag meldde, geheel Denemarken geteisterd door een zwaren sneeuwstorm, die overal groote verwoestingen aanrichtte. Op het eiland Seeland lag de sneeuw op verschillende plaatsen drie tot vier meter hoog. Op tal van plaatsen zijn de telefonische en telegrafische lei dingen volkamen vernield. Het verkeer op de meeste particuliere spoorwegen en ap alle electrische verkeers middelen moest worden stopgezet, daar de sneeuw me tershoog lag. Op Jutland en Funen heersohten dezelfde omstandigheden. De express-trein KopenhagenJutland is met vier uur vertraging aangekomen. Tusschen Aal-borg en Kopenhagen zijn de telefoon verbindingen vernield. Te Aarhus moest zelfs het tram verkeer worden stopgezet. Te Randers heeft de sneeuw storm groote overstroomingen veroorzaakt In enkele straten staat het water in de woningen een meter hoog, Ook te Odense heeft de storm hoog water veroorzaakt Daar gevaar bestaat voor doorbreken van den dijk, zijn alle beschikbare hulpkrachten ontboden om het gevaar te keeren. Alle treinen van Kopenhagen vertrekken, voor zoover zij nog vertrekken kunnen, met groote ver traging. Reddingscolonnes heben alleen redes in de om geving van Kopenhagen eenlge honderden auto's uit de sneeuw bevrijd. LAWINE IN HET FORMEZZA-DAL. Zes arbeiders bedolven. Uit Domodossola: In het dal van de Formezza, ln de Italiaansche Alpen, stortte een van den Bassodlno ko mende geweldige lawine neer, welke zes bij den bouw van een tunnel werkzame arbeiders onder zich begroef. De telefoonleidingen werden verbroken, zoodat het zeer moeilijk is nadere bijzonderheden te weten te komen. In een der oudste concertgebouwen. —Tien tallen slachtoffers. Naar Reuter uit Mexico City meldt, Is Zondag te middernacht brand uitgebroken in een der oudste con certgebouwen der stad. Hij werd veroorzaakt, doordat het scherm in aanraking kwam met een draad, waar door een electrische stroom ging. Er ontstond een vreeselijke paniek, vrouwen en kinderen werden onder den voet geloopen, tengevolge waarvan 14 personen ge dood, 20 zwaar en ongeveer 90 licht gewond. Tegenspraak. Van officieele zijde Is er Zondag een onderzoek inge steld naar het bericht, afkomstig uit Luik, waarbij Is gemeld, dat alweer 3034 personen te Tlleur en Sclessin ten gevolge van de aanwezigheid van giftige gassen in de atmosfeer ziek zouden zijn geworden. (Men zie ook elders in dit nummer). Naar thans wordt verzekerd, zou dit bericht geheel verzonnen zijn. Afschuwelijke tragedie te Pretoria. Het motief van de daad onbekend. Reuter seint uit Pretoria (Zuid Afrika): Een afschuwelijke tragedie speelde zich vanmiddag in het centrum der stad af, waar twee vrouwen, een moe der en haar getrouwde dochter en een man door een Londenschen oud-politieagent werden gestoken en dood geschoten. De dader werd gearresteerd. Totnogtoe is niets bekend omtrent het motief van de gewelddaad. Het contract geteekend. De onderhandelingen ter vestiging in de hoofdstad van een afdeeling der Ford-fabrieken zijn, nadat hierover drie weken is beraadslaagd, met succes bekroond. De geteekende contractueel® overeenkomst, volgens welke, behoudens goedkeuring van den Raad. aan de Havens- West een groot terrein aan de N.V. „Ford Motor Com- pany of Holland" wordt verkocht is gisterenmiddag in handen gesteld van wethouder Abrahams. De Ford-fabrieken zullen op genoemde plaats de beschik king krijgen over 16 H.A. industrieterrein tegen een prijs van f 850.000. Een belangrijke clausule in het contract ls, dat, In dien door omstandigheden de Fordfabrieken hare fabrie ken ter plaatse niet zullen bouwen, de grond tegen den zelfden prijs aan de gemeente Amsterdam zal worden verkocht. MUZIEK OP SCHOOL. Naar wij vernemen zal namens den „Ned. Bond van Piano- en Orgelhandelaren en Fabrikanten" een audi ëntie bij den Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen worden aangevraagd om te bepleiten het muziek-onderwijs op school officieel in te voeren, als een der middelen die de verslapping van muzikale energie bjj de tegenwoordige jeugd kan tegengaan. Er is een groote campagne van die zijde in voorberei ding om het oude beschavingsmiddel, de muziek, in de opvoeding der jeugd weer in eere te herstellen. De verschillende berichten omtrent deze campagne zullen regelmatig aan de pers worden medegedeeld. Vrachtauto op de lijn GoudaDen Haag versplinterd. De chauffeur gedood. Op de lijn GoudaMoordrecht is gistermorgen een vrachtauto door een trein gegrepen. De trein, die om 11 uur 14 uit Gouda naar Den Haag vertrekt, naderde den onbewaaktcn overweg bij Moordrecht op het oogenblik toen een met ijzer beladen vrachtauto van de firma De Koning uit Rot terdam in aantocht was. De auto had een vrij groote vaart, Hij werd in de flank door den trein gegrepen, meer dan honderd meter meegesleurd en kwam ge heel versplinterd aan den kant van den weg terecht. Het gaf een ontzettende klap. Eerst botste het ach tergedeelte van den auto tegen een ijzeren hek, daar na werd de wagen ca. 150 meter meegesleurd en door de locomotief in een andere richting gedraaid. Ten gevolge van de botsing is de wagen totaal versplin terd en werden de stukken her en derwaarts langs de lijn verspreid. De chauffeur Mulder we.d van zijn zitplaats geslingerd en kwam op de andere spoor baan terecht. De trein had zoo snel mogelijk gestopt en het treinpersoneel begaf zich onmiddellijk naar het slachtoffer. De inmiddels gearriveerde geneesheer constateerde, dat de ongelukkige op slag dood was geweest. Langs de spoorbaan, zoo lezen we nog in de „Tel.", was het een ontzettende ruine. De wielen de ra diator, gebroken assen, lagen langs den gc-heelen weg verspreid en het totaal vernielde chasis bevond zich op de linker spoorbaan. Men heeft dezen weg zoo spoedig mogelijk weer vrij gemaakt. Aanstonds waren de heeren J. Snel, burgemeester van Moordrecht, en P. A. Troost, burgemeester van Waddinxveen, ter plaatse. Een ziekenauto uit Gouda ontboden, heeft het stoffelijk overschot van Mulder daarna vervoerd. Tusschen de twee burgemeesters ontstond verschil van meening, of het ongeval onder Waddinxveen of Moordrecht was gebeurd. De spoorbaan vormt juist de afscheiding tusschen den weg waarvan het eene deel onder Waddinxveen, het andere deel onder Moordrecht behoort. De vraag is nl. van belang of de man onder Moordrecht of onder Waddinxveen is overleden. Na twintig minuten oponthoud kon de sneltrein Gouda—Den Haag zijn weg vervolgen.. Over dezen onbewaakten overweg is reeds vaak geklaagd. Zoo heeft een der wethouders van Waddinxveen reeds vel schillende malen, doch tevergeefs, beproefd, bewa king van dezen overweg te verkrijgen, daar vooral voor hen, die uit de richting Moordrecht komen, het zicht zeer slecht is. Melkauto door een trein gegrepen. Gisterochtend ongeveer 9 uur is de melkatuo van den heer Grifioen uit Laag-Nieuwkoop op den onbe waakten overweg aldaar door een trein van de lijn Breukelen—Harmeien gegrepen. eD auto werd ongc- ver honderd meter meegesleept. De bestuurder werd zwaar gewond naar zijn woning vervoerd, die vlak bij den overweg ligt. Hoe de man den trein niet heeft zien aankomen, is een raadsel, daar het uitzicht uit stekend was. De machinist verklaarde, dat hij in de veronderstelling verkeerde, dat de auto, die langzaam reed, vóór den overweg zou stoppen. Langs de spoor baan, lagen de melkbussen in elkaar gedrukt. Van den auto bleef niets heel. De toestand van den bestuurder is zorgwekkend. Ook bij Alkmaar een auto door den trein gegrepen. De chauffeur gewond, hoewel niet ernstig. Op den onbewaakten overweg nabij de Kalkoven- brug te Alkmaar passeerde gistermiddag om half vier de 26-jarige J. Huis in 't Veld, uit Ouddorp, met 'n vrachtauto. Bij het oversteken werd de auto gegrepen door de locomotief van een goederentrein. De chauf feur schijnt met zijn auto tegen de locomotief te zijn opgereden, toen deze den overweg reeds gepasseerd was. De auto werd geheel vernield. De chauffeur kreeg wonden in het gelaat en klaagde over pijn in den rug. Hij is naar het Sint Elisabeth-ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Zijn toestand was gisteravond redelijk wel. Blijkbaar heeft de chauffeur minder goed uitgeke ken, aangezien hij tegen de locomotief is gereden, toen deze den overweg reeds passeerde. Kort nadat het ongeval had plaats gehad naderde een trein uit Amsterdam, dien men echter tot staan wist te brengen. Nadat de baan weer vrij was gemaakt van de brokstukken van den auto, kon deze trein na een kwartier vertraging zijn reis voortzetten. By een hevige vechtpartij. Tusschen zes beschonken Nederlandsche schippers en den caféhouder L. te Bocholt (Belgisch Limburg) is Za terdagavond hevig gevochten. De schippers, die in het café alles kort en klein hadden geslagen, gingen den kastelein en een bezoeker te lijf. Dezen verdedigden zich met stoelen en sloegen den 25-jarlgen schipper Jozef Smeets neer. S. liep een schedelbreuk op en gaf spoedig den geest; Daarna hebben de schippers nog verscheidene revolverschoten afgevuurd. Zij verwondden den bezoeker aan het hoofd. Gendarmes uit Bree hebben 4 schippers, allen uit Bree afkomstig benevens den kastelein en den bezoeker aan gehouden. Allen zijn te Tongeren opgesloten. Op het terrein van het Paleis voor Volks vlijt. Afstand van het Paleis op den Dam aan het Rijk. Naar wordt meegedeeld, heeft het gemeentebestuur van Amsterdam een brief ontvangen van de regeering, waarin deze blijkbaar het eigendomsrecht van Amster dam op het Paleis op den Dam erkennend, zich bereid verklaart, medewerking te verleenen tot den bouw van een nieuw stadhuis daar ter stede, onder voorwaarde echter, dat Amsterdam dan het Paleis op den Dam in eigendom aan het Rijk afstaat om te dienen als ver blijfplaats van het Hoofd van den Staal. Zooals men weet, werd het groote terrein aan het Frederikspleln, dat in het voorjaar 1929 door het af branden van het Paleis voor Volksvlijt is vrijgekomen, door de gemeente gekocht voor drie millioen gulden. Vrouw met een mes gestoken. Wraak van een vroegeren kostganger. Zaterdagavond omstreeks 10 uur heeft op het Ruiters- kwartier te Leeuwarden een poging tot moord plaats gevonden. Omstreeks dien tijd bevond zich daar de 42- jarige werkman C. A., toen hij zijn vroegere kostjuffrouw mej. G. Hiemstra ontmoette. Hoewel de verhouding door allerlei omstandigheden niet al te best genoemd kon worden, werd een praatje gemaakt. In den loop daar van haalde A. een mes te voorschijn en bracht mej. Hiemstra eenlge wonden toe, o.a. een steek achter het linkeroor, steekwonden aan armen en beenen, terwijl da slagader van haar linkerhand werd doorgesneden. Op haar hulpgeroep snelden voorbijgangers en politie toe. die den dader wisten te grijpen, terwijl men de zwaar gewonde juffrouw in een café binnendroeg, van waar zij, door de doctoren Maas en Uffelie verbonden naar het stadsziekenhuis werd vervoerd. Was de politie aan vankelijk van oordeel, dat men hier met een plotselin- gen aanval van woede te doen had, achteraf is uit het getuigenverhoor gebleken dat A. reeds verscheidene ma len te kennen gegeven had mej. Hiemstra te zullen ver moorden, indien zij aan zijn huwelijksaanzoek geen ge volg wenschte te geven. De dader is heden ter beschik king van de justitie gesteld. Mej. Hiemstra maakte het gistermorgen naar omstandigheden redelijk wel. Twee Noord-Scharwouders aangehouden. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op den Zeedijk te Amsterdam een dronkemansvechtpartij plaats gehad, warbij het mes te pas is gekomen. Een vader en zoon uit Noordscharwoude, die verschillende café's bezocht hadden, kregen op straat ruzie met andere Zee dijk-gasten. 't Kwam tot een vechtpartij, waarbij een Kattenburger een messteek in het been kreeg en een bewoner van de omgeving van den Zeedijk een diepen steek in den buik opliep. Beide gewond zijn naar het Binnengasthuis overgebracht. De Kattenburger kon, na verbonden te zijn, huiswaarts gaan. de andere gewonde was er veel erger aan toe en moest ter verpleging worden opgenomen. Als de vermoedelijke daders zijn de beide Noordscharwouders aangehouden en het mes is in beslag genomen. Gisteren kon de zwaar-gewonde in het ziekenhuis een oogenblik verhoord worden. Het signalement, dat hij van den dader opgaf, klopte met dat van den vader uit Noordscharwoude. Comissaris L. Hoogenboom van het bureau Warmoesstraat nam beiden verdachten een verhoor af, waarna de zoon werd heengezonden. De vader bleef ln arrest, hij erkende de mogelijkheid, dat hij den noodlottigen steek hèd toegebracht en verklaar de er „vreeselijke spijt" van te hebben. Naar later nog gemeld wordt, is de vader ter beschik king van de justitie gesteld. DE BENNEKOMSCHE MOORDZAAK. Cassatieberoep van Jan Hoek verworpen. De Hooge Raad verwierp heden conform de conclu sie van den procureur-generaal, mr. Tak, het ca- satieberoep \an Jan Hoek te Ede, die door de recht bank te Arnhem tot levenslange gevangenisstraf was veroordeeld wegens moord onder verzwarende om standigheden, gepleegd in den middag van 27 Fe bruari 1930 op mej. Tine Koperberg in de Bennekom- sche bosschen. Dit vonnis werd door het Arnhemsche Gerechtshof bevestigd. Groote schuur een prooi der vlammen. Instortende muur in de woning te recht gekomen. Gisteravond is door tot nog toe onopgehelderde oorzaak een felle brand uitgebroken in een groote schuur, stal en opslagplaats, van den heer H. Groe nenboom, tuinier, groenten- en fruithandelaar aan den Dordtschen Straatweg te Rotterdam. Binnen enkele minuten greep het vuur, dat in het hooi, embalage en houtwerk begeerenswaardic, voed sel vond, zoo snel om zich heen, dat onmiddellijk groot alarm werd gemaakt. Binnen een kwartier stond de geheele groote loods in lichte laaie. Meters hoog schoten de vlammen bo ven het rieten dak uit. dat naar alle kanten een per manenten vonkenregen verspreidde. Ver in het rond was de brand waar te nemen. Het aantal nieuwsgierigen bedroeg meerdere dui zenden. die in de duisternis van wegjes en modder- banen een goed kijkplaatsje poogden te veroveren. Het weiland rond den vuurhaard geleed een stuk ondergespoten land. Om half acht was de schuur zoo goed als leeg- en uitgebrand. De aanwezige enkele koeien en paarden had men in veiligheid kunnen stellen. Een angstig moment was er even, toen een der zij muren met donderend geraas naar beneden kwam en gedeeltelijk tegen het woonhuis neerplofte. Juist tevoren waren enkele brandweerlieden den 2 M. bree- den gang tusschen woonhuis en schuur gepasseerd. Direct werden de reflectors in werking gesteld en had een onderzoek tusschen de ruine plaats. Een der pijpleiders bleek echter slechts een stuk bint tegen zijn schouderblad te hebben gehad. De brand, heeft een ernstig aanzien gehad, doch hij is na alles met vrij beperkten omvang afgeloopen. Het wetsontwerp inzake regeeringssteun belooft geen loonenden prijs voor de bieten. Uit Zuid-Beveland voorspelt men van deskundige zijde in de „Telegraaf', naar aanleiding van het wetsontwerp tot steun van den bietenbouv. (voor den inhoud van dit wetsontwerp, zie men elders in dit nummer - Red. Sch. Crt.), dat dit regeringsvoor stel teleurstelling zal brengen in de kringen der bie tentelers. In verschillende deelen van het land heb ben deze zich uitgesproken, dat tegen een netto-bie- tenprijs van f 12 per 1000 K.G. de bietencultuur niet loonend is. „EVI WESTEN NICHTS NEUES". In het Zuiden politie-versterking. Daar van Vrijdag a.s. af in de voornaamste acht bios copen in Zuid-Limburg de film „im Westen nichts Neues" vertoond wordt, zijn langs de grensstreek aldaar uitgebreide politie-maatregelen genomen, in verband met een mogelijke Invasie van Nazis. PLAS WATER ONDER STROOM. Paard geëlectrocuteerd. Door onbekende oorzaak geraakte te Goirle achter de boerdreij van v. d. Ven aan den Rlelschen weg een plas water onder electrisohen stroom. Een paard, dat erin trapte, werd op slag gedood. POLITIE. Verloren: een kettinkje. Gevonden: een sleutel.

Schager Courant | 1931 | | pagina 2