Het is slecht weer, PIRIM de wereld weet N.V.V. te vrijwaren voor een nederlaag met dub bele cijfers, door op onverklaarbare wijze eenige goede voorzetten om zeep to brengen. Aan den anderen kant schiet de linksbuiten hard naast het doel, doch tegen een klomp van een aan de doelpaal staande jongen, waardoor de bal het veld weer Inkomt en door N.V.V.'s rechtsbuiten In een doelpunt wordt omgezet, welk doel punt door scheidsrechter Vel, die dezen middag weder om Het zien, dat hij niet als arbiter kan worden aange steld in een wedstrijd als deze, werd toegekend. Zijn partijdigheid liet, evenals in Anna Paulowna tegen B.K.C. wederom veel te wenschen over. Nadat nog van beide kanten eenige aanvallen zonder succes zijn ondernomen, wordt einde gefloten. Hiermede heeft Sparta wederom een goede gooi gedaan naar het kampioenschap van afdeeling Ic. Do nek-aan- nek-race met Texel zal eerst volgende week misschien aan spanning verliezen, want wint Spatra, welke club wij favoriet stellen voor de overwinning, dan heeft zij nog een niet al te zwaar programma voor den boeg, n.1. thuis tegen Helder III, Zeemacht en uit tegen H.R.C. III Het kampioenschap zou haar dan nog moeilijk kunnen ontgaan! Aan het verslag van onzen sport-verslaggever te N. Niedorp verleenen we nog het volgende: Het is N.N. 1 niet mogen gelukken, Sparta in haar opmarsch naar het kampioenschap te stuiten. Op af doende wijze heeft Sparta Zondag haar superioriteit over N.N. bewezen. En dit op hetzelfde terrein, waar Sparta het vorige seizoen met 7—0 afgedroogd werd. Sindsdien is het Sparta-team zeer veel in kracht vooruitgegaan, hetgeen dezen middag wel heel duide lijk tot uiting kwam. Want het moge waar zijn, dat N.N een invaller voor Reijne telde en over alle linies een off day had zeker is, dat Sparta in alle opzichten een betere en snellere ploeg vormt dan Nieuwe Niedorp. Het einde bracht dan ook een verpletterend 81 nederlaag voor N. Niedorp, de grootste nederlaag sinds jaren. Sparta heeft thans een zeer gevaarlijke klip op haar weg naar het kampioenschap omzeild. Rest haar nog de groote strijd op Texel, welke door haar naar onze meening verloren zal worden, hoewel wij de kwaliteiten der Sparta-ploeg hooger aanslaan. Sparta III speelde thuis tegen Kolhorn 1 en won met 3—1. Sparta a speelde te Den Helder tegen H.R.C. a en verloor met 80, terwijl de b-adspiranten van H.R.C. e met 31 verloren. K.V.V. I—HELDER L Na een goeden wedstrijd, waarin het aan spanning niet ontbroken heeft, hebben Helder en K.V.V. de punten gedeeld, waardoor de beslissing van het kam pioenschap niet veel nader gekomen is. Voor dezen match bestond onder den Helder aanhang groote belangstelling. Zondagmorgen was er dan ook een drukte van belang hij het station, daar ruim honderd gupporters hun vereeniging per trein verge zelden, en bovendien ook H.R.C. I en TT en de Helder reserves vertrokken. Verder ging ook nog autobus, be nevens eenige particuliere auto's naar Krommenie, zoodat hier een 150-tal Helderschen waren om hun club aan te moedigen, uitgezonderd nog een GO-tal Kinheim-spelers plus aanhang, die een vergeefschen tocht naar het Oranje-Zwart-terrein gemaakt hadden en nu naar Krommenie waren doorgegaan en natuur lijk pro-Helder waren, daar zij de meeste baat gevon den hadden hij een K.V.V. nederlaag. Voor de rust werd door heide elftallen heel goed ge speeld, vooral Helder was op drepf en de eerste helft waren de withemden in de meerderheid. Desondanks was de stand na drie kwartier spelen 11. Zoodra de rust begon, begon het ook te sneeuwen en al spoedig was het veld geheel wit. Eerst na on geveer 25 minuten dreef deze bui over. Het terrein had hierdoor ernstig geleden en vas nu uiterst glad en zwaar te bespelen. De Helder middenlinie bleek nu niet voldoende uithoudingsvermogen te bezitten en tegen het einde raakten in het bijzonder de ge broeders De Boer steeds mer uitgespeeld. De gast- heeren waren zoodoende de tweede helft sterker en hadden tegen het einde zelfs een flink overwicht De Hclder-verdedieing was echter schitterend in vorm en de backs gaven bijna geen gelegenheid tot schie ten. Bovendien was Meijlink niet te genaken. Steeds stond hii op de juiste plaats en was absoluut niet ze nuwachtig, wat altijd een belangrijke factor voor een keeper is in dergelijke wedstrijden. Mulder en Boden staf waren zeer trapvast en dank zij hun lange boe nen, die zij overal voor gooiden, ging iedere kans Voor een K.V.V. aanvaller, om den bal vrij te krijgen, verloren. In de halflinie lette Schotting geheel alleen op zijn verdedigende taak en week niet van do zijde van den K.V.V. linksbuiten. Hierdoor werd de linkervleugel der Krommenieërs vrijwel in bedwang gehouden, zoo dat het gevaar voornamelijk van rechts kwam. Hoe wel hij dus weinig aandacht aan het steunen der voorhoede besteedde, verrichtte hij niettemin veel goed werk. De spil en linkshalf waren in de eerste helft uitstekend en zaten goed achter de ccnvalslinie. Na de pauze waren zij stukken minder en hierdoor ging aanvallend vrijwel niets van de middenlinie uit. De voorhoede was hierdoor het eersto gedeelte veel gevaarlijker. Bijzondere uitblinkers waren er niet. Voor rust was Do .Tongh met Burger het beste. Na tuurlijk wilden zij het wel eens te veel alleen doen; evenwel was dit hii den midvoor niet zoo erg als dikwijls het geval is. Erger was dat deze twee spelers zoo dikwijls in den weg liepen, wat o.i. over het al gemeen niet zoozeer voorkwam uit zelfzucht, als wel uit ondoordacht spelen, elkaar zoodoende niet begrij pend en uit verkeerd opstellen. Men moet meer uit elkaar staan. Reinders was na rust de gevaarlijkste man, vooral djor z"n snelheid. De vleugelspelers wa ren in de eerste helft beter dan daarna, toen de voor zetten veelal te laag waren, waardoor zij gemakkelij ker te onderschcpnen waren. Waarschijnlijk was de bal, die soms moer op een sneeuwbal geleek en daar door loodzwaar was, hieraan debet, want ook bij K.V.V. was dit het geval, wat haar voorzetten aan ge vaar deed toenemen, daar een hooge bal altijd wel door één der langs bancks van Helder wordt wegge kapt. Do K.V.V. keeper, Siem de Boer, was ook evenals zijn collega zeer betrouwbaar en had het eene doel punt niet kunnen voorkomen. De backs waren goed, evenals de middenlinie waarin de spil bijzonder op viel door zijn uitstekend plaats kiezen en van hem ging de meeste kracht uit. In de voorhoede was zoo als gezegd de rechtervleugel het beste. Do 17-jarige middenvoor Max. van wie een grootcn roep uitgaat, viel op door goed spelverdeclen en een hard schot. Over het. algemeen was hij echter steeds een tempo te langzaam, speciaal met schieten. De leiding was goed, wel maakte hij enkele fou ten. o.a. floot hij eens onjuist voor off-side bij een K.V.V.-aanval waardoor K.V.V. een mooie kans ont ging, en in de laatste minuut hij een snellen aan val van Helder zag hij niet hoe dc keeper Reinders vasthield, wat bijna zeker een doelpunt verhinderde, maar niemand is volmaakt. Over den wedstrijd zelf hqt volgende. Om precies half drie wordt begonnen. H. de Boer wint do toss en kiest het. geringe ".ndvoordeel. De elftallen stellen zich als volgt op: P. Meijlink W. Mulder, H. Bodenstaff G. Schotting. H. dc Boer Sr., B. de Boer Jr. W. Wieren, W. II. Reinders, J. Burger, L. dc Jongh, D. Bak. Buntsma Sr., Slooten, Max, v. d. Bosch, Guntsma Jr. Leguit, H. de Boer. Buntsma Jzn. Greve, Noom S. de Boer. K.V.V. trapt af en er ontwikkelt zich onmiddellijk een snelle, op goed peil staanden wedstrijd, waarin en hoe gauw kan men dus een verkoud heid oploopen. Hebt U Aspirin-TableHen bij de handTI Welnu, dan kan U niets gebeuren. Op dit fabrieksmerk moet men altijd letten. let-op den oranjeband. Prjjs 75 ets. Helder sterker is. De withemden ondernemen den eersten aanval onder leiding van den rechtervleugel. Max geeft aan den anderen kant den linksbinnen een kans, doch deze benut hem niet. Een tweetal Helder- aanvallen worden onderbroken voor buitenspel. Dan volgen eenige K.V.V.-aanvallen. De ;echtervleugel is zeer snel m bezorgt de witte verdediging veel last. iUt één voorzet kogelt Max over. Slooten verbetert hem evenwel en van dichtbij verdwijnt de bal hard en onhoudbaar via Meijlinks handen in het net Er is dan acht mintuten gespeeld. De Helder aanvallen zijn veel talrijker c'. n die van K.V.V. en zijn ook ge vaarlijker. Een vrije schop wordt door Burger naar de Jongh geplaatst en deze geeft aan Wieren, Rein ders schiet tenslotte in. Keeper De Boer werkt echter weg. De K.V.V.-backs trachten de aanvallen af te slaan met de buitenspelpositie, wat echter slechts 'n gering succes heeft Burger breekt eens prachtig door, maar met twee K.V.V.'ers vlak achter zich geeft hij een hard schot, dat net over gaat. Een fraaie strough- pass van Reinders wordt door Wiet je net naast ge schoten. K.V.V. zit intuschen niet stil. De rechtsbui ten besluit een snelle ren met een schot in het zijnet Goed werk van de Jong stelt Bak in staat voor te zet ten. Reinders valt echter, waardoor weer een kans verloren gaat Dan gaat Wieren er weer eens vandoor, zijn voor zet wordt door den K.V.V. linksback met de hand on derschept De hiervoor toegestane vrije schop plaatst hij hoog over doel. De K.V.V. keeper slaat de bal weg voor de voeten van Reinders, dio zich niet bedenkt en de gelijkmaker scoort (1—1). Kort hierop maakt Bodenstaff bijna een goal in eigen doel als de links half op doel schiet en hij den bal slecht raakt. Max geeft v. d. Bosch een kans, maar diens schot gaat over. De K.V.V.-keeper stopt op goede wijze een harde schuiver, doch kan niet wegwerken, wat veel span ning veroorzaakt Tenslotte rolt het leer evenwel uit Aan den anderen kant probeert de midvoor het nog eens, doch Meijliink blijkt safe te zijn. Hierna komt de rust. Algemeen is men het erover eens dat Helder wel een 13 voorsprong verdiend had. Om 10 minuten over half vier wordt weer begon nen. Al spoedig komt na gevaarlijk terugspelen de eerste corner op het Helder-doel, die niets oplevert Burger stelt De Jong tot een schot in staat waar van deze gebruik rnaakt; de keeper is evenwel niet meer te passeeren. Het K.V.V. binnentrio probeert hen dan met eenige verre schoten, welke echter absoluut ongevaarlijk zijn. Als de backs dan erg raar doen, krijgt Max weer een kans. Meijlink weet echter uit- loopende te redden. Via v. d. Bosch en Max belandt de bal bij den rechtsuiterst, maar wederom staat de Helder-keeper op zijn plaats. Dan snert een kogel van den K.V.V. midvoor rakelings langs de paal. De Jong zet goed door naar Burger, die echter ook net naast kogelt. Voor het Helder-doel brengt Boden staff dan opluenting als wij den midvoor bijna zien scoren. De rechtsbuiten schiet ver naast Bij een snellen Helder-aanval van Bak wordt de bal door Reinders prachtig ingeschoten, maar de kee per is op zijn plaats en stopt keurig. Mooi combinee rend komt de Helder-voorhoede voor de K.V.V. veste, maar Bak schiet in des keepers handen. Een geweldige kogel van Max van ongeveer 25 me ter afstand gaat via Meijlink's handen tegen de lat en de in het veld springende bal wordt door Boden staff weggewerkt. Burger kopt aan den overkant in De Boer's handen. Een vorozet van Bak gaat via Noom net langs de paal corner. Een bal van den K.V.V. linksbuiten wordt het vold ingeslagen. Dan valt de witte rechtervleugel weer aan, doch ook nu zonder resultaat. In deze periode onderscheidt de K.V.V.-spel zich bijzonder. Hij vangt alles op en K.V.V. is zoo doende aanmerkelijk sterker. Meijlink moet eens uit loopend redden, wat hem goed afgaat. Daarna laat hij bijna een bal glippen. Burger gaat er dan weer vandoor, maar bederft zijn kans tenslotte. Eenige cor ners leveren niets op. Dnn probeert ook Reinders het tevergeefsch. De laatste 7 minuten zijn geheel voor K.V.V. en alle Hei der-aanhangers verlangen naar het eindsignaal. Het baclcstel weert zich echter prachtig en weet het doel schoon te houden. In de laatste minuut volgt nog een overrompelende uitval van Helder. Reinders en kee per De Boer zijn tegelijk bij den bal. De laatste komt te vallen. Bijna scoort Reinders, maar de keeper houdt zijn voet vost. waardoor deze kans verloren gaat Het einde komt dus met een gelijk spe! (11), dat goed de verhouding weergaf, waarmede de posi tie van Helder niet veranderd is. De volgende week zal in Beverwijk beslist worden of Helder of Kinheim met K.V.V. in de running blijft, T.O.G. I—H.R.C. I. 0—1. Door een overwinning met de oneven goal op T.O.G. staat H.R.C. thans met T.O.G. en A.F.C. gelijk in puntenaantal (10), met nog 2 wedstrijden voor de boeg. II.R.C. kwam met een gewijzigde opstelling uit en heeft hiermee dus wel eenig succes gehad. Volgen de weck wordt op tuindorp tegen D.E.C. gespeeld, waarvan in Amsterdam met 3—2 verloren is. Daar D.E.C. weer met haar oude kampioensploeg speelt, zal II.R.C. geducht op moeten passen, willen zij 1 of 2 pun ten veroveren. K.F.C. 2—H.R.C. 2, 0—0. H.R.C. 2 verspeelde weer 'n punt in de Koog tegen K.F.C. 2. dat bij de middelmatige ploegen behoort. Haar achterstand bedraagt nog 3 punten, daar ook •W.F.C. 2 gelijk speelde (tegen Blauw Wit 3). De Ra cers hebben echter een mooie kans voorbij laten gaan om op te halen. Q.S.C. 2—Helder 2, 7—1, De witte reserves, die met één invaller speelden, leden een verpletterende nederlaag tegen Q.S.C. 2, waartegen thuis met 5—3 gewonnen werd. Dit was toe te schrijven aan het totale falen van den links back en indien do keeper niet zoo op dreef geweest was, waren de dubbele cijfers zeker bereikt. Hierdoor is Helder vrijwel uitgeschakeld voor de tweede plaats, die nu waarschijnlijk aan O.S.V. 2 komt, ZEEMACHT I—TEXEL I. 3S. Texel heeft maar net van de marine-raenschen kun nen winnen. Tot kort voor het einde was dè stand nog gelijk spel. Daarna kwam Texel echter onweer staanbaar aanvallen en wist nog driemaal te doel punten. Bij Texel maakte slechts de voorhoede een zeer goeden indruk. UIT ALKMAAR EN OMSTREKEN. Wantoestanden op het Alkmaarsche Sport park. Zij, die Zaterdagmiddag J.1. ons gemeentelijk Sport park in oogenschouw hebben genomen, zullen onge twijfeld meewarig het hoofd hebben geschud. Het over tollige regenwater had niet alleen het midden-terrein uiterst zwaar en drassig gemaakt, maar de kom zoo zullen we het terrein binnen de renbaan maar noemen was dusdanig gevuld, dat zich meertjes hadden ge vormd van formidabele afmetingen, waar een ijsbaan exploitant zeer zeker jaloersch op geweest zou zijn. Dat de voetbalvereniging Alcmaria Victrix met een dergelijke onder-water-zetting niet gebaat is, blijkt uit onderstaande. Werden op Zondag 22 Februari jj. voor alle lagere elftallen de vastgestelde wedstrijden, wegens terrein- afkeuringen afgelast, en kon slechts de vriendschappe lijke wedstrijd Alcmaria—K.F.C. doorgang vinden,... thans was het echter zoo droevig gesteld, dat het Sport park geen enkele te spelen wedstrijd toeliet. En als men dan bedenkt, dat er op het terrein van de plaatselijke vereeniging Go Ahead gespeeld werd en tevens ln Nieuwe Niedorp, Oudkarspel en elders aan de Zaan, dan pas blijkt tooh zeker overduidelijk, over welk een „pracht"-inrichting onze geliefde historische kaas stad beschikt. Nu kunnen we de oorzaken nog eens breedvoerig naar voren brengen,... maar wat geeft dit alles?... Al leen daadwerkelijk optreden, ten gunste van deze „kom" der Gemeente, kan hier redding brengen. Wij willen hopen dat de vroedschap onzer gemeente, nogmaals duidelijk zal gaan Inzien, dat men Ir het afgeloopen jaar, met ons gemeentelijk Sportpark wel eenigszins ln de verkeerde richting heeft gewerkt. Opdat van Alk maar toch nog de „Victorie" zal mogen beginnen! De sportliefhebbers van deze 28.000 zielenstad waren dezen Zondag dan ook aangewezen op Hoorn, Zaandam, Amsterdam of Haarlem. Wij zochten ons heil bij E.D.O. Feijenoord en zagen hier de „bovenste" met flinke cijfers over de „onderste" zegevieren. Over den wed strijd het volgende: EJD.O.Feijenoord, 15. Open spel zegeviert. Wij konden het niet begrijpen, waarom E.D.O. steeds in dezelfde fout verviel, n.1., uiterst kort- en tè ver door gevoerd samenspel en dat op een terrein wat geweldig zwaar en bijna on/bespeelbaar was. Had de Feijeniord- verdediging, voornamelijk v. Dijke, met de enkele open aanvallen de meeste moeite, op het korte spel wist zij al verduiveld goed te reageeren en de meeste E.D.O.- aanvallen werden dan ook door eigen toedoen onscha delijk gemaakt. In de F.-halflinie was vooral Paauwe Jr. goed op dreef, terwijl v. Heel die linksbinnen speelde boven alles uitblonk. Groendijk was in het maken van doelpunten nogal gelukkig, terwijl we Hen driks die meerdere malen ruim spel kreeg wel eens beter hébben gezien. Van E.D.O. kunnen we slechts een tweetal spelers noemen en wel de Waard, die vaak op onbegrijpelijke wijze, schijnbare doelpunten wist te voorkomen. Boeree, die in praoht-vorm speelde, wist eveneens een debacle te voorkomen. Vooral het terugspelen op den doelver- dediger was veelvuldig en soliede. Perukel Sr., die enkele weken geleden in Alkmaar zulk een goede partij speelde was er eveneens hopeloos uit, terwijl het in de voorhoede geheel mis was. We zagen de volgende opstellingen: E. D. O. De Waard. Zoet. Boeree. Perukel Sr. Jansen. C. v. d. Laan. Koppen Tanis Steffens Perukel Jr v. d. Hurk. Scheidsrechter v. Gessel. Burg v. Heel Groendijk de Greef Hendriks, v. Ooijen. Paauwe Jr. Paauwe Sr. v. Dijke. Bul. v. d. Male. Feijenoord. Edo trapt af en zit reeds dadelijk flink voor de Feijenoord-veste. Bul werkt een goed genomen cornpr weg, terwijl even later een vrije trap, juist over het F.- doel verdwijnt Bij een volgende Edo-aanval zien we v.d. Hurk uit een doorbraak jammerlijk naast schieten. Dan doet Feijenoord van zich spreken en gaat tot fanatieke tegen-aanvallen over en als er 12 minuten ge speeld zijn, geeft v. Heel, uit een voorzet van Hendriks, met een keurige kopbal zijn club de leiding, 01. We- derzijdsche aanvallen volgen, waarbij van F. de meeste kracht uitgaat. Edo kan van geluk spreken als de Greef keihard tegen den paal schiet en de bal vervolgens wordt naast geschoten. Wel zijn de Edo-aanvallen iets meer in getal, doch de Feijenoord-aanvallen zijn gevaar lijker. Eén door v. Heel hard ingeschoten bal, kan de Waard onvoldoende wegwerken en de Greef scoort van dichtbij, 02. Bij een der Edo-aanvallen komt Staeffens alleen voor v. d. Male, doch laat het leder in diens handen verdwijnen, waardoor een prachtkans verloren gaat. Bij een kritiek moment voor het Edo-doel, wordt ten slotte van dichtbij hoog over geschoten. Bij een goede trough van v. Heel breekt Groenendijk door en brengt, langs den uitloopenden de Waard, den stand op 03. Het wil nog steeds niet bij Edo vlotten, men speelt ln het algemeen te onbeholpen. De weinige min der goed opgezette aanvallen worden reeds in den kiem gesmoord. Vlak voor rust brengt Groenendijk, uit een voorzet van Hendriks, met een onhoudbaar laag schot den stand op 04. Na rust is Edo met goede voornemens bezield. Zij pakt geducht aan en geeft Feijenoord geen gelegenheid haar sepl te ontplooien. Als Kopen hard tegen den paal schiet, wordt de terug stuitende bal door Tanis jam merlijk hoog over geschoten. Er wordt van beide zijden verwoed gestreden, doch Edo vervalt steeds in de zelfde fout, n.1. het korte spel, waarmede de F.-verde- dlging wel raad weet. Als Bul komt te vallen, veroor zaakt hij hands en Koppen weet de toegewezen penalty in een doelpunt om te zetten, 14. Tien voor het einde breekt Groenendijk door, de Waard twijfelt met uitloo- pen en... de stand Is 15. Hiermede heeft Groenendijk de kattrlck verricht. Na eenige wederzijdsche aanval len komt het einde zonder verandering. 3e klasse A. In een zeer spannende wedstrijd bekampten K.V.V. en Helder elkaar op 't KV.V.-terreln. Nadat beide par tijen éénmaal gescoord hadden kwam 't einde (11), waarmee Helder een zeer bevredigend resultaat behaalde in dezen zwaren uitwedstrijd. A.s. Zondag krijgt Helder wederom een krachtproef te doorstaan. Haar porgramma vermeldt n.1. een uitwedstrijd tegen Kinhelm! Daar laatst genoemde nog een der overigen niet speelde, is de stand: Kinheim 14 11 0 3 72—28 22 K.V.V. 13 9 3 1 39—19 21 Helder 14 10 1 3 54—28 21 Watergraafsmeer 15 8 4 3 59—33 20 Oosterpark 13 6 2 5 33—25 14 Se klasse Ik De Kennemers wonnen van D.J.K. met 21. De stand: De Kennemers 14 12 0 2 56—24 24 O.S.V, 12 8 2 2 48—31 18 4e klasse. Vrone, op bezoek b'ij de Ahrends'V.C. verloor er met 40. D.T.S. verloor alweer met de oneven goal n.1. van 't leidende Swift (12). De stand: Swift 14 8 5 1 33—16 21 Zaandijk 12 8 2 2 31—14 18 Ahrends V.C. 13 9 0 4 38—20 18 J.O.S. 9 5 2 2 30—20 12 Uitgeest 11 5 0 6 30—31 10 D.T.S. 13 4 2 7 134—38 10 Rivalen 9 4 1 4 14—20 9 S.L.T.O. 12 2 2 8 20—38 6 Vrone 13 1 0 12 21—55 2 Reserve-klassen. 2 A: K.F.C. 2—H.R.C. 2 0—0; Blauw Wit 3—W.F.C. 2 22; D.E.C. 2Ajax 3 14; De stand der kopgroep is in de reserve 2e klasse A: Ajax 3 W.F.C. 2 H.R.C. 2 15 16 16 12 8 3 51—25 4 42—28 6 3838 24 21 18 In de reserve 3e klasse vergooide Helder 2 haar laat ste kans nagenoeg tegen U.S.C. 2, waar ze (te Wormer- veer) met 71 verloor, terwijl Z.V.V. 2 met 72 van Oosterpark 2 won. N.H.V.B. Eindelijk werd hier eens een volledig programma af gewerkt in de eerste klasse. En er waren belangrijke uit slagen bij! Zoo verpletterde Sparta Nieuwe Niedorp op eigen terrein met 8—1. Maar ook Texel won n.1. met 73 van Zeemacht. Vijf minuten voor 't einde stond 't nog 33, doch toen zakte onze Marine ineen en Winter c.s. wisten nog viermaal te doelpunten. Volgende week ein delijk den grooten strijd op Texel tusschen de beide can- didaten. Denkt 't er om Spartanen, nu of nooit; da Texelaars zijn ongemeen sterk op eigen terrein! B.K.C. nam revanche op Wieringerwaard, waarvan destijds uit met 31 van werd verloren, met dezelfde cijfers, die hen een zeer bevredigende middelmootplaats doen innemen. H.R.C. 3 en Succes speelden gelijk (33) in een strijd, die gelijk opging en waarin beide partijen o.a. door een strafschop doelpuntten. Als verrassing dient aangemerkt te worden het annu- leeren van de 72 zege van Nieuwe Niedorp op B.K.C., die 17 minuten voor het einde werd gestaakt. De wed strijd wordt geheel overgespeeld en 't zou ons niet ver wonderen als de Nieuwe Niedorpers het nu aanmerke lijk zwaarder te verduren kregen! De stand is thans: Sparta 12 10 0 2 52—19 20 Texel 12 9 2 1 44—19 20 H.R.C. 3 12 6 2 5 31—24 14 Nieuwe Niedorp 12 6 1 5 43—37 13 Wieringerwaard 13 6 1 6 40—45 13 B.K.C. 13 5 2 6 33—33 12 Succes 13 2 4 7 27—45 8 Zeemacht -.12 3 1 8 29—38 7 Helder 3 10 1 1 8 19—56 Helder 3 heeft 2 verliespunten. 2e klasse. Alles afgelast. 3e klasse. Ook haar laatste wedstrijd vermocht Kolhorn niet te winnen. Met 31 verloren ze te Schagen van Sparta 3. Het Petten-terrein werd afgekeurd, waardoor de belang rijke wedstrijd tusschen Petten 1 en Succes 3 jammer genoeg niet doorging. Jammer voor de spanning, doch ook voor het competitieverloop! De stand is hier thans: Petten 8 6 2 0 46— 8 14 D.E.S. 7 5 1 1 26—12 11 D.O.S.K.O. 2 6 4 0 2 24—14 8 Succes 3 5 3 1 1 14— 8 7 Sparta 3 8 2 0 6 7—52 4 Kolhorn 10 0 0 10 8—36 O 4e klasse. Succes 4H.R.C. 6 afgekeurd. Adsplranten. H.R.C. a won haar laatsten wedstrijd van Sparta a met 80, waardoor ze zich door betere doelcijfers boven Helder a plaatste, 't Wachten is nu op de beslissings match H.R.C. aHelder a, evenals verleden jaar. Toen wonnen de Racers met 20, het kampioenschap! In de lagere afdeeling sloeg H.R.C. e Sparta b met 3—1 en B.K.C. a overwon H.R.C. c (21). Verleden Zondag had H.R.C. e nog met 21 van H.R.C. d gewonnen! De stan den: H.R.C. a 10 8 2 0 51— 9 18 Helder a 10 8 2 0 71—14 18 H.R.C. b 8 3 1 4 20—19 7 Helder b 9 3 0 6 14—34 6 Sparta a 8 1 1 6 14—40 3 Succes a 7 0 0 7 2—56 0*) Bovendien heeft Succes a nog 2 verliespunten. In afd. L is de stand: Helder c 10 10 0 0 65— 6 20 B.K.C. a 9 9 0 0 666 18 Helder d 10 5 1 4 30—32 11 H.R.C. d 11 3 1 7 25—31 7 H.R.C. c 7 3 0 4 24—12 6 H.R.C. e 7 3 0 4 10—27 6 Sparta b 4 0 0 4 3—15 0 Helder e 10 0 0 ÏO 2—96 0 Het voorlooplge Ned. Elftal. Door bedanken van Adam en Visser, de rechts en linksbuiten, komt de Wageninger Van der Heijden rechts buiten en Van Nellen (R.H.C.) linksbuiten. De wedstrijd tegen Nottingham Forest wordt naa rmen weet morgen middag te Rotterdam gespeeld. Vriendschappelijke wedstrijden. Ajax verloor thuis met 21 van Mechelen, dat in België no. 3 der hoofdklasse staat. Blauw Wit speelde eveneens te Amsterdam tegen een Engelsche amateurs club gelijk (22). Vitesse verloor thuis van 't Gooi (02), terwijl P.S.V. ln België van 't sterke Antwerpsche Ber- chem Sport won (21). D.T.S. 1—SWIFT 1. 1—2. Deze uiterst belangrijke wedstrijd, vooral van Swiftzijde is in een 21 overwinning voor de Am sterdammers geëindigd. Immers bij een gelijk spel of een eventueele nederlaag zou hun achterstand op Zaandijk weer grooter goworden zijn. Thans heeft Swift 1 verliespunt meer, doch daartegenover staat, dat zij twee wedstrijden meer hoeft gespeeld Over het algemeen genomen heeft Swift de overwinning ver diend, al dient direct gezegd te worden, dat D.T.S. ook fraaie kansen gekregen heeft en ware de S.-doel- man niet in zoo'n grcotschen vorm geweest, stellig had D.T.S. het zoet der overwinning mogen smaken. Daartegenover staat natuurlijk, dat ook het D.-doel eenige malen op een wonderbare wijze aan een door boring is ontsnapt. Eenmaal werd voor een open doel tegen de paal geschoten en een oogenblik later veroorloofde Swift zich de luxe een penalty recht op den D.-keeper af te schieten. Qua spel was Swift veel beter dan D.T.S. eHt veldspel was soms af Het spel van D.T.S. stak hier wel bij af, doch werd zeer veel vergoed door het enthousiasme. Vooral voor de rust was het een aantrekkelijken stijd, met om beurten de partijen in de meerderheid. Het veld was zwaar te bespelen en vergde het uiterste van de spelers. Over den wedstrijd het volgende. Om half drie stellen de beide volledige ploegen zich onder leiding van scheidsrechter de Levie op. v. Dijk was de ongelukkige met den toss, zoodat Eecen te gen wind en zon in aftrapt. De eerste aanvallen zijn

Schager Courant | 1931 | | pagina 6