„EEN LAMP" „PHILIPS LAMP" Het Oude Huis. 'raagt niet rraagt een en Uw stroom rekening blijft laag! goed materiaal in de Waard aanwezig is, mogen we slechts hopen dat dergelijke dagen er toe leiden, dat de secretaris weer eenige nieuwe inschrijvingen kan boeken, wat zeker met graagte gedaan zal worden. De eerste prijs werd toegewezen aan J. Renses (79 p.)t 2e aan C. Maijer, zulks na loting met C. Beets (beiden 76 p.). De heer Nol, directeur der vereeniging, reikte na afloop de prijzen met een toepasselijk woord uit. Ook het aanwezige publiek werd voor de belangstel ling bedankt. Waar dit echter de dag der kinderen geweest was, speet het hem, dat hij zoo weinig ouders bij de prijsuitreiking tegenwoordig zag. Met enkele woorden roept spreker voor ieder den tijd van de jeugd terug, waarin men zorgen moet dat het lichaam die krachten en volharding opdoet, die in het later leven iedereen zoo dikwijls te pas zullen komen. 's Avonds met de uitvoering mocht T.A.VE.N.U. zich in een goed bezette zaal verheugen. Een geani meerd bal volgde. Door de afd. der Holl. Mij. van Landbouw werd Maandagavond vergaderd in het lokaal van den heer J. Zijp. Door den voorzitter, den heer D. de Jong, werd de vergadering geopend, waarbij spr. ten zeerste hoopte, dat voor landbouw en veehouderij spoedig weer gun stiger omstandigheden mogen intreden en dat het geen in deze vergadering verhandeld zal worden, strekken moge tot belang der maatschappij. Tot zijn spijt moet de voorzitter ter kennis der vergadering brengen, dat hedenmiddag bericht van verhindering van den heer De Boer van Stompetoren is ingeko men tengevolge van ongesteldheid. Blijkbaar wak te deze mededeeling ook bij de aanwezigen groote te leurstelling. De notulen door den heer Spaan gelezen, werden onder dankzegging goedgekeurd. Verschillende brochures waren ter tafel gedepo neerd, terwijl voorts verschillende ingekomen stuk ken zonder eenige bespreking voor kennisgeving wer den aangenomen. Een. circulaire met betrekking tot het varkensbe drijf, gaf aanleiding tot breedvoerige bespreking; voor een te stichten proefbedrijf bleken reeds verschil lende bedragen te zijn toegezegd, meegedeeld kon o.a. worden, dat hiervoor door het H.B. f 1000 was toege zegd, terwijl verwacht werd, dat ook van Rijk en Provincie voor deze zaak wel financieelen steun zal worden verkregen. Ook de vergadering bleek wel voor de zaak te ge voelen, hoewel men gaarne een breedcre uiteenzetting had ontvangen. Hoewel de stand der financiën niet bijzonder gun stig is, werd toch besloten een bijdrage van f 10 toe te zeggen. Door de afdeeling was een schrijven gericht aan het H.B. terzake de korting voor tarra bij den var kenshandel. liet antwoord van het H.B. hierop wek te teleurstelling, zoodat besloten werd deze zaak nog eens ter sprake to brengen in een algemeene verga dering der maatschappij. Indien men deze korting afgeschaft wil zien, zal men zich wel in verbinding dienen te stellen met betrokken stadsbesturen. Voorgelezen werd ook de motie, welke is aangeno men in de to Schagen gehouden crisisvergadering. Het tarwe wetje is inmiddels aangenomen, terwijl be vordering van de suikerbietenteelt verwacht mag worden. De rekening over 1930 is nagezien door de heeren Rezelman en Molenaar; door eerstgenoemde werd rapport uitgebracht, waaruit bleek, dat alles in goe de orde was bevonden, zoodat tot goedkeuring werd geadviseerd. Uit de cijfers door den penningmeester aan de vergadering voorgelegd, bleek, dat de totale ontvangsten bedroegen f 312.G9, met als beginpost f7.69 batig saldo der vorige rekening; de uitgaven be droegen in totaal f288.73, alzoo een batig saldo groot f23.96. De rekening werd onder dankzegging goedgekeurd. De heeren A. Blokker en H. A. M. Wuijs werden aangewezen voor het nazien der rekening over 1931. Aangezien door de verhindering van den heer De Boer punt 3 van de agenda moest worden afgevoerd, is men hiermee genaderd tot de rondvraag. Hierbij kwam ter sprake het houden van een excursie naar den Wieringermeerpolder, waartoe reeds het vorige jaar was besloten. Uit de discussie bleek, dat hier voor zeer veel werd gevoeld. De heer Spaan achtte het gewenscht er aan te verbinden een bezoek aan het electrisch bedrijf te Zijpc. Hieromtrent kon door den heer Kant het een en ander worden meegedeeld. Door den heer Blauw werd mede aanbevolen een be zoek aan den proefpolder te Andijk. Breedvoerig werd van gedachten gewisseld over de exploitatie der Zuiderzeegronden. Hoewel het tame lijk wel vast schijnt te staan, dat een groot gedeelte tot weide zal worden gemaakt, zoodat er een 10.000 schapen in geplaatst zullen worden ter beweiding, verneemt men overigens al zeer weinig omtrent de rcgeeringsplanncn. Hoewel men gevoelt, dat de be slissing niet zoo heel gemakkelijk zal zijn, is men toch van oordeel, dat een beslissing niet lang meer kan uitblijven. De excursie werd bepaald op Woensdag 27 Mei. Algemeen was men er voor, hieraan ook dames te doen deelnemen; vrijwel alle aanwezigen verklaarden met hunne vrouwen er aan deel te zullen nemen, be houdens onvoorziene omstandigheden natuurlijk. Door het Dagel. Bestuur zullen de verdere voorberei dingen worden getroffen. Naar aanleiidng van een vraag met betrekking tot de resultaten der teelt, van Bevelanders, nu in de ge meente geen Bravo's meer verbouwd mogen worden, kon van verschillende zijden worden meegedeeld, dat de Bevelander zeer goed voldoet, wellicht iets minder in het late voorjaar. De minder goede knolvorming werd in hoofdzaak toegeschreven aan de weersgesteld heid van het vorige jaar. Een aardappelpraatje was hiervan het gevolg, waarbij ten duidelijkste naar voren kwam, dat voorbehoud een zoo zuiver moge lijke variëteit goed doorgevoerde selectie een hoofd- vereischte is. Geroemd werd de selectie uitgevoerd door de H. M. v. Landbouw. Hierna werd tot sluiting der vergadering overge gaan. Waar dit wel de laatste vergadering der af deeling zal zijn, welke door den heer Brugman wordt bijgewoond, meende de voorzifter hem dank te moe ten brengen voor de belangstelling gedurende zijn lidmaatschap en voor de door hem geleverde ver slagen der afdeelingsvergaderingen aan de pers. Hoewel spr. het jammer vond, dat men den heer De Boer dezen avond heeft moeten missen, oordeelde hij toch, dat. de vergadering niet onvruchtbaar is ge weest; ten slotte werden nog de beste wenschen uit gesproken voor het welslagen der te houden excur sie. VEENEUIZEN. Zondag j.1. speelde de voetbalvereeniging L.V.C. I alhier een wedstrijd te Abbekcrk tegen D.O.S. I te dier plaatse. Ofschoon L.V.C. I slechts met 9 man in het veld kwam, wist zij toch de overwinning te be halen met 21. GEMEENTE HEERHUGOWAARD. Geboren: Geertruida Maria, dochter van J. Gootjes en van H. Verhulst; Johanna, dochter van A. Glas en van G. Smit; Jacobus Anthonius, dochter van A. Does en van M. Groot; Johannes Jozef, zoon van C. Rood en van G. Weel; Marry Guusje, dochter van A. Kalf en van M. Nottelman; Lucia Maria, dochter van C. Weel en van L. Dekker; Agatha, dochter van N. C. Ees en van Cath. Leek; Johannes Nlcolaas, zoon van G. Appel man en Joh. Beers; Teunis, zoon van D. Appel en B. Visser; Pieter Jan, zoon van A. de Groot en Cath. Mee- reboer. Getrouwd: A. Beerepoot. N. Niedorp en M. A. Frede- riks; N. Groot en H. Duits. Alkmaar. Overleden: Wilhelmus Poel, 8 jaar, zoon van J. P.oel en van A. Brakenhof; Catharlna Kruijer, GO jaar, echt- gen. van W. Welbore>n; Maria Theresia Bloothoofd. 2 jaar, dochter van A. Bloothoofd en M. Commandeur; Ca tharlna Rit, 76 jaar, wed. van E. Hoebe. GEMEENTE SCHOORL. Burgerlijke stand over do Maand Februari 1931. Geboren: Adri Aleida, dochter van Jan Ridder en van Jacoba Hendrika Stoffer; Cornelisje, dochter van Cor- nelis Greeuw (overl.) on van Johanna Blokdijk; Jaco bus Franciscus, zoon van Petrus Johannes Bakker en van Guurtruida Schut; Age Jeroen, zóón van Age Witte- veen en van Catharlna Min; Haken Kasper, zoon van Kasper Niehaus en van Jahanna Mermina van Deene; Cornelis Pieter, zoon van Matthljs Klaas Kroon en van Antje de Geus; Cornelia Anna, dochter van Pieter Stoop en van Maartje Vriend. Ondertrouwd: Dirk Barend van der Vlis te Helder en Catharlna Maria de Jongh. Getrouwd: Volkert Breed en Franciena de Rooij. Overleden: Antje Akkerman, 81 Jaar, weduwe van Jan Akkerman; Gerardus Johannes, 1 jaar, zoon van Petrus Johannes Bakker en van Guurtruida Schut; Meinu Best, 75 jaar, weduwe van Gerrlt Jongerllng, overleden te Schiedam. 5 w I N K E L Aan den dienstplichtige, C. J. Butter der Kustartil- lerie, is vergunning verleend, om in plaats van 27 Juli 1930 op 20 April g.b. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen. De keuring voor den dienstplicht der lichting 1932 uit de gemeenten Winkel, Hoogwoud, Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp, Spanbroek en Opmeer, zal plaats hebben ten Raadhuize te Winkel op 1 en 2 Mei a.s. - LUTJEWINKEL. Zondagavond trad de familie Hofman op in de tooneel- zaal van den heer K. Zeeman Pz., alhier. De zaal was goed bezet en het zeer varleerende programma genoot veel bijval, zoodat het en voor de optredenden en voor de bezoekers een prettlgen avond was. Na afloop bleef men voor het gebruikelijke bal tot slot nog ecnigen tijd bijeen. GEMEENTE WINKEL. Ingeschreven gedurende de maand Februari 1931. Geboren: Hendrik, zoon van Hermanus Fijnheer en Jantjo Moeijes. Overleden: Dirk Boekei, oud 36 jaren, zoon van Klaas Boekei en Maartje Klpine Hendrik Bakker, oud 85 jaren, weduwnaar van Dieuwertjo de Graaf. Gehuwd: Geert Lammert Bos, oud 24 jaren, en Adriana Johanna de Mooij, oud 20 jaren. Willem Zwaan, oud 22 jaren cn Trijntje Cornelia van Wagc- ningen, oud 18 jaren. HEE RH U 00 WAARD Zondag 1 Maart hield de gymn. vereeniging T.A. V.K.N.U. haar gewone jnarlijksche onderlinge wed strijden in de toonealzaal van den heer Rus. Om twee uur werd door de adspiranten begonnen met eenige demonstratienummers vrije- en orde-oefe ningen, waarvan vooral die der grootere meisjes keu rig werden uitgevoerd. Veel vermaak aan publiek en deelnemers verschaften de nummers hoogsnrin- gen voor de kleinere meisjes en vei springen voor de jongens. De jury. bestaande uit de dames Zomer Pijs en Brouwer en de heer Schuuring had als eerste num mer op het program voor de wedstrijden staan vijf kamp voor groep A (kleine meisjes). Ieder der deelnemenden trachtte haar beste been tje voor te zetten, doch tenslotte kwamen als winna ressen te voorschijn: le prijs Betsy Beets, SÖlA punt; 2e prijs Marietje Boekestein, 75 punten; 3e prijs Neelie Hittema, 72 punten. Ook bij groep B dezer groep werd heel goed ge werkt. Tenslotte mocht het Trientje BommeziJ gelukken met 87 punten den eersten prijs weg te dragon, ter wijl Grietje Hittema met 76 punten en Annie Kuin met 75 punten 2e en 3e werden. Bij de kleine jongens, die toonden niet veel voor de meisjes onder te willen doen, werd Dick Stam met 78 punten winnaar; de tweede en derde prijs wer den toegewezen aan Aris Volkers en Piet Koster na loting, daar beiden 76 punter, verwierven. De groote meisjes wisten van den wedstrijd werke lijk een wedstrijd te maken, zoodat het toekennen der prijzen voor de jury geen gemakkelijke tank was. Nelly Koning met 83, Ma Bakker met 82 en Trion Beets met 81 punten kwamen als no. 1, 2 en3 te voorschijn. Ook de groote jongens toonden dat er pit in zat en wat onder goede leiding te bereiken is. Win naars werden Jan Hittema, Piet Haringhuizen en S;im Hittema. resp. met 64, 63>4 en 62^* punt. De vierkamp dames. Brug, Paard. Evcnwichtslat en Vrije oefeningen, waaraan voor het eerst een wis- selprijs was verbonden, die drie maal moet worden verworven voor zij eigendom wordt, liet keurig werk zien. Mej. A Rus had het wel aan haar fraaie paard- werken te danken, dat zij met 70H punt voor het eerst den wisselprijs, bestaande uit een sportfiguur, op voetstuk, behaalde. Tweede werd mej. A. Bakker met 67 p., 3e mej. J. M. Brouwer met 65 punten. Van de heeren kregen we weer enkele oefeningen te zien, die werkelijk af waren, en waar toch wel meer FEUILLETON Naar hel Hongaarsch van CECILE TORMAY door J. W. JORISSEN 12 In de gang stonden de Fügers met gelegenheidsgezich ten to wachten. De bouwmeester groetto zwijgend. Hij ging naar beneden. HIJ wilde alleen zijn. Beneden bleef hij eensklaps staan. Van bulten klonk een eigenaardig geruisch, dat met zoo'n doordringende kracht door de lucht stroomde, alsof het uit de diepto der dingen en van het leven, midden uit de grondvesten der stad, was losgebroken. Hij herkende het. Het was de uitroep van de vreugde en van de smart; de herademing van de stad. En terwijl hij luisterde begon Christoffel Ulwing te voelen, dat hij nu onafscheidelijk met haAr ademde. Hij vierde feest met de stad. Hij weende met de stad... In zijn binnenste vatte hij haat op tegen die genen, die de zijnen leed hadden berokkend: zijn broeder, zijn huls, de schipbrug en zooveel arbeid... Alsof hij tegenover een vijand stond, richtte hit uit dagend het hoofd op. Zijn blik viel op het kleine bord, dat tegenover hem aan de deur hing: Kanze'.el Zijn kin trok scheef. Zijn hand, die nooit weifelde, greep het bord en rukte het van den haak. Hij haaldo zijn potlood uit zijn vestzak Een oogenbllk dacht hij na: Is het met d of met t? Toen schreef hy met groote, forsche letters op de deur: „Irod*". XL Wanneer op stille Zondagmiddagen aan de poort van hot huis der Ulwings gebeld werd, zwegen, in de groe ne kamer, op eens allen. Niemand zelde het cn tocu wisten allen van elkaar, aan wien zij dachten. Dit was het uur van oom Sebastlaan. De zomer was weer voorbijgegaan. Op een morgen kwam het manke, oude mannetje weer uit de scheme ring te voorschijn en plakte, op zyn gewone manier,zon der drukte te maken, de laatste bladzijde uit het groote boek aan de hoeken der huizen van Pest Tevergeefs verzette zich Juffrouw Tini, Anna bleef staan en las aandachtig het plakkaat Eindelijk het einde... Zonder een woord te spreken ging zij verder en hare verbeelding, gevormd tusschen de muren van de stad, die de ruime, vrije velden niet kende, maakte voor haar een eigenaardig beeld. In haar gedachten zag zij een groot plein, ongeveer als het Raadhuisplein, maar nog veel grooter. Rondom stonden boomen op rijen. Overal groeide gras. Soldaten, met roode mutsen, lagen onbe weeglijk ln het gras. En twee koortsige oogen sloten zich langzaam. Eindelijk het einde... Een tijd daarna werd grootvader Jörg op een avond, in zijn boekwinkel gevangen genomen. Tusschen bajo netten werd hij door do stad geleid. In dien tijd werden vele menschen weggebracht Die vrij bleven spraken fluisterend over dezo dingen. Anna hoorde zoo iets, dat grootvader Jörg e enof andere proklamatie had gedrukt en daarvoor in de gevangenis moest. Maar iets zekers wist niemand. Do soldaten sloten ook de drukkerij, de appelboom op den hoek van de Slangstraat werd om gehouwen en de jonge Jörg moest het groote boeken- rek ln den boekwinkel zoo plaatsen, dat men van de deur af tot achter In den winkel kon zien. Maanden gingen voorby, voordat Ulrich Jörg vrijge laten werd. In dien tyd was hij heel oud en klein ge worden. Het was of ook de stad oud geworden was. De men schen waren er aam gewoon geraakt De menschen ra ken aan alles gewend. In de straten zag men keizerlijke officieren en stille vrouwen in rouwkleederen... Lang zaam aan waren de sporen van het bombardement ver dwenen. Alleen op het huis der Ulwings stond nog altijd het verminkte steenen beeld. Jan Hubert hield niet van die onordelijkheid. En toch blijft het zoo, zei de bouwmeester. Waar om, daarover sprak hij nooit Op een keer kwamen twee kleine schooljongens langs het geopende venster van het kantoor. Op dit oude huis staat ook een landweerman, zei de eene jongen, die Is ook in den oorlog geweest Christoffel Ulwings pen bleef in het papier stoken. Een oud huls noemde men zijn huls al. Waar waren zij, die hun hoofd haddon geschud, toen hij hier, aan den kalen oever, ln het mulle zand, begon te bouwen? Een stad was sindsdien verrezen. Hoe lang v/as het geleden? Hoe oud was hij zelf? Hij telde zijn jaren niet, hij schoof die gedachte op zij, zooals de mensch iets op zij schuift, wat hij uit verstrooidheid op neemt en waarom hij eigenlijk niets geeft Hij had een afschuw van den dood. Hij verzette zich er tegen. Hij vermeed alles, wat hem er aan herinnerde Bouwen! Bouwen! Daarmee kon men den dood dooden. Een huis bouwen: dat was evenveel als een leven bou wen. Ontwerpen teekenen: een beschutting voor het le ven. Een toekomst maken. Dat maakt den mensch jong. Maar de stad stond stil. Bouwmeester Ulwing riep zijn kleinkinderen bij zich. Hij luisterde met aandacht naar hen, wat hij voorheen nooit gedaan had. Toen viel het hem voor het eerst op, dat de kinde ren onder elkaar anders spraken, als met hem. Was er dan zoo'n groote afstand tusschen de generaties, dat zelfs de woorden voor hen een andere beteekenls hadden? De poging om tot elkaar te geraken, zou vergeefs zijn. Hij dacht aan hen, die voor hem geweest waren. Ook die hadden dit geweten. Ook zij hadden het voor zich gehouden. Hoeveel niet te noemen geheimen hadden de generaties niet voot elkander gehad! En ieder geslacht nam zijn geheimen mee in het graf, om het nageslacht het leven mogelijk te maken. Dit waren voor Christoffel Ulwing de zwaarste dagen. De oude, verwoeste hulzen had hij weer opgebouwd. Nog eenmaal bouwde hij ook zich zelf op. En terwijl hij er krachtiger uitzag dan ooit, klaagden om hem heen de zakirmenschen en gingen failliet. Men moet den bouwgrond verkoopen, ln zoo'n tijd kan men niets gehouden, zeiden de aannemers en zagen vragend Christoffel Ulwing aan. Wat dacht de greote timmerman? Maar zijn gezicht bleef strak en koud. Christoffel Ulwing sprak eerst dan, als hij bevelen gaf, voor het overige wachtte hij af en lette op. Tot laat 's avonds scheen het licht door de vensters van de groene kamer. Jan Hubert en August Fliger za ten daar in de zwaar bekleede leuningstoelen en in een hoek zat ook reeds, bedaard luisterend, de jonge Otto Füger. Wij gaan een slechten tyd tegemoet, zuchtte de kleine boekhouder, men hoort van niets anders dan van faillisementen. De eene er onder, de andere er op, mompeldo de bouwmeester, men moet niet wanhopen. Onder de revolutie kon men nog Iets goeds ver wachten, zei Jan Hubert, maar de tegenwoordige ty- den... Zyn vader viel hem ln de rede: Aan die dingen komt ook een einde. 't Is maar de vraag, of met het einde van die dingen LANGEND IJK NOORDSCHARWOÜDE. De heer G. Ens, lid van de gymnastiekvereeniging „Hercules" is o.m. aangewezen in de Hollandsche tur- nersploeg, welke op 8 Maart tegen een Duitsche ploeg zal kampen. SINT MAARTEN ST. MAARTEN, STBOET. Zaterdagavond gaf de Nutsvereen. „Vriendenkring" haar laatste seizoenuitvoering in 't lokaal van den heer K. Wit Door den Voorzitter wordt te ongeveer half acht de byeenkomst met een woord van welkom geopend, er zyn leedwezen over uitsprekend dat de opkomst door ziekte niet grooter was. Hierna werd begonnen met het afwerken van het programma, met allereerst een lezing van Mej. Glas Smit, welke met aandacht werd gevolgd, Verder werden do aanwezigen vergast op diverse voordrachten, zang nummers en een biyspel in een bedrijf, hetwelk allen door het publiek met een hartelijk applaus beloond werd; vooral de nieuwelingen die heden voor het eerst optraden, hadden veel succes. Te ongeveer 12 uur volgde sluiting door den Voorzit ter, onder dankzegging voor de vele medewerking en in het bijzonder den grimeur voor zijn keurig werk en den pianist en Oome Jan voor de vele opoffering by de repetities betoond en het publiek voor het aandachtig gehoor. WARMENHUIZEN De WelEerw. heer Ds. Zillinger Molenaar heeft beroep ontvangen van de Nederl. Herv. Gem. te Broek in Wa terland. Door eenige leden ls voor den laatsten Nutsavond, wel ke gehouden zal worden in deze maand, het mooie en bekende Indische tooneelspel „Tropenadel" in studio genomen. Het belooft een schitterende avond te worden. BARS INGE RH O RN GEMEENTE BARSINGERIIORN. Geboren: Piet, zoon van Lambertus Vries en van Neel- tjo Swaag; Aafje, dochter van Klaas Visser en van Trijntje Jongejan; Gerard, zoon van Gerrlt van Stipri- aan en van Tryntje Zeeman. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Cornelis Mienes en Johanna Wilhelmina Schriéken; Leendert Bil en Catharina Kuiken. Overleden: Anna Cornelia Visser, oud 32 jaren, echt- genoote van Adriaan van de Welle; Jacob Kamp, oud 52 jaren, echtgenoot van Trijntje de Jong. Loop der bevolking over de maand Februari 1931. Ingekomen: A. Kuiper en gezin van Roden; H. Hllle van Vlagtwedde; G. Scholtens en gezin van Texel; T. van Stipriaan en D. P van Stipriaan van Alkmaar: L. Winters van Steenwijkerwold; Jb. Kaper van Haarlem; A. Wolfert van Heiloo; A. B. Schuitemaker van Hoorn; E. Hulzinga van Amsterdam. Vertrokken: D. Feldman en gezin naar Wieringer- waard; K. Arents en J. Bos naar Beerta; R. Striezenau naar Lonneker; N. Eriks en I. Bakker naar Wleringer- waard; H. D. do Caluv/e naar Koewacht; G. Bouwkamp naar Eenrum; B. Postema, A. Blom, H. Blom, A. de Moet naar Lonneker; Joh. Meijer naar Loppersum; R. de Roo naar Almelo; Ch. D. Krans naar Schagen; D. Hart naar Oudkarspel; L. Bil naar Anna Paulowna; A. M. Tolle naar. naar Texel; J. H. Llps naar Anna Paulowna; C. van de Velde cn gezin naar Winkel; G. Winters en gezin naar Schagen; R. M'andemaker en gezin naar Wieringer- waard. OUDE NIEDORP Ingekomen: H. J. de Boer, N.H., landbouwer, van St. Maarten, naar Oude Niedorp 89, P. Beerepoot, RK, landarbeider, van Nieuv/e Niedorp naar Blokhuizen 243. Vertrokken: Ch. G. F. Ludwig en cchtgen R.K., rei ziger van Verlaat 327 naar Alkmaar. J .Pet en gezin, RK., zab. van Zijdewind 181 naar Alkmaar. A. Beerepoot R.K., landarbeider, van de Kampen 256 naar Nieuwe Niedorp, K. Vlug, N.H., huishoudster, van Oude Niedorp 91 naar Allernaar. P. Beerepoot, RK., landarbeider, van Blokhuizen 243 naar Nieuwe Niedorp. J. Bood, geen, landbouwer, van Oude Niedorp 47 naar Nieuwg Nie dorp, G. Schaap, N.H. z.ib., Oude Niedorp 41 naar Cas- trlcum. Burgerlijke Stand: Geboren: Marganetha Ormunda Theresia, dochter van Johannes van Baar en Johanna Borst. Johannes, zoon van Petrus Jaspers en Anna Kramer. Margaretha Ma ria, dochter van Simon Stam en Catharina Jaspers. Pe- tronella Speciosa, dochter van Nikolaas Ursem en Pe- tronella Moras. Overleden: Margaretha Alida Stam, 58 jaar, overleden te Alkmaar. Jacob Moolenaar, 84 jaar. D-;»alphtbetlsche lijst der in deze gemeente gevestigde eigenaars of houders van paarden als bedoeld in art. 17 van het Inkjwartieringnbeslult, telt dit jaar 55 eigenaars of houders en 65 paarden. Op de ter secretarie dezer gemeente ter visie gelegen klezersiyst 1931-1932 komen voor: 658 kiesgerechtigden voor de Tweede Kamer, 648 voor de Prov. Staten en 610 voor den Gemeenteraad. ook niet het onze komt. Niet van mij en van de stad! %zei de bouwmeester. Hoor eens Füger. Ieder stuk bouwgrond, dat te koop kómt, koop je. De te koop staande huizen, koop je ook. Ik heb zoowel kapitaal als orediet Je moet alles opkoo- pen. Binnen vijf jaar breng ik alles In orde. Vyf jaar... Jan Hubert zag zyn vader aan: Men zou niet zeggen, dat hU oud was. Den volgenden dag gaf Christoffel Ulwing aan zijn kleinzoon een' boek over architectuur. Tusschen den tekst waren etsen van kerken en palelzen gebonden. Zoo zullen wij beiden te zamen bouwen, als je bouw kundige bent Schryf je naam er in, zei Jan Hubert. Waar blijft de datum? Een goed zakenman schrijft nooit zyn naam zonder datum. Een zakenman? Ontzettend klonk dit woord Chris toffel in de ocren. Lusteloos keek hij voor zich en trok een scheef gezicht. Deze gewoonte had hy behouden, sinds de bom het huis had getroffen. Toen niemand op hem lette, liet hij het boek liggen. Hy ging naar Gaal. Nog altyd maakte de kleine bult voor hem het rekenwerk. Daarna ging hy naar Lang: hy dacht aan zijn Latijnsche vertaling. Christoffel was in dien tijd op een privaat Instituut, waar Hongaarsch onderwezen werd. Zijn grootvader had het instituut uitgezocht Zyn vader had er genoegen mee genomen, omdat men er alleen jongens uit den voornamen stand opnam. Christoffel had nicuwo school kameraden. Uitsluitend kinderen van adellijko families. De apothekersfleschjes en potjes,waarmee de zoon van apotheker Muller de hee'e klas jaloersch maakte, zouden 'nier niemand bevallen. De op Cilosisch linnen gekleurde platen en de bonte draden, dio uit de zakken van Adam Walter te voorschijn kwamen, Interesseerden deze jon gens niet Zy spraken van paarden, van zadels en van jachthonden. Byna alle kwamen uit de provincie. Toch ging Christoffel, evenal3 vroeger, ook nu iede- ren Zondag naar Lang. Hij zag Sophle zelden, maar als de Jonge dame toevallig de kamer van Gabriël binnen kwam, kreeg de jongen een kleur en keek een anderen kant uit Telkens als hij, soms langs een omweg, door de Granaalstraat ging, keek hy steelsgewijze, van onder zijn hoed, naar de vensters van Lang. Op een namiddag, toen hy de straat inliep, zag hij zijn vader gaan. Hij droeg zijn gebloemd vest en zag er deftig uit De jongen keek hem verbaasd na en liep toen hard weg. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1931 | | pagina 6