PWfil Uit onze Omgeving, ff. COVERS, t Bij Scheren In dit speciale geval De heer Nannis zegt dat hijzelf aan deze tafel meer malen gezegd heeft al!e respect te hobben voor wat voor de armlastigen in deze gemeente ls gedaan en dat was een pluimpje voor de gemeente. Maar het gaat hier ook niet over het armwezen ln 't algemeen, doch het gaat over de toeslagregellng. Steeds heeft bij den raad voor gezeten een dergelijke rogeling te hebben en dat dan toch het Armbestuur zich tegen een dergelijke toeslag regeling verzet, begrijpt spr. niet. Spr. meent dat de raad toch meer zeggingschap heeft dan de 3 leden van het B. A. Het betreft hier steun aan menschen. die alle moei te doen van het armwezen loe te blijven. Gezien de groo- te offers, die zij zelf brengen ls, wat gevraagd wordt, een kleine vergoeding Het valt spr niet mee, dat d* Voorzitter nu het armwezen in 't algemeen ter sprake brengt. De heer Van der Sluijs zegt, ook goede nota te hebben genomen van het courantenbericht van de vergadering te Oudesluls en aal zich bepalen tot de uitlating over B. en W. Ook spr. moet over die uitlating zijn teleurstel ling uitspreken, en kan niet gelooven dat ze eerlijk en gemeend kan zijn. Spr. wijst er op, dat het aan den Voorzitter genoemde bedrag, besteed aan armenzorg en bestrijding werkloosheid door belastingbetalende bur gers moet worden opgebracht en men dient zich dan ook wel af te vragen, of in de tegenwoordige omstandig heden aan het doen van die uitgaven geen paal en perk moet worden gesteld, of dat men hiermede moet door gaan. Spr. wijst er op dat er weinig arbeiders zijn die voor toeslag op de werkloozenkas in aanmerking komen Van gemeentewege wordt f 1400 i f 1500 aan de werk- loozenkassen betaald, waardoor de aangeslotenen een dubbele uitkeerlng kunnen krijgen. Als de gemeente niet tot het Werkloozenbeeluit was toegetreden, zou ook hex rijk niet steunen, en werd de uitkeerlng op de helft ge- eteld. We hebben due getoond een open oog voor de ar beiders te hebben. Maar we zitten hier voor do geheeie burgerij, ook voor de arbeidende klasse, ongeacht of zij aangesloten zijn of niet. En we moeten dus voorzich tig zijn met de consequentie. De toestand is niet roos kleurig en als toeslag wordt gegevn, dient de gemeente ook do ongeorganiseerden evenredig te steunen. En is het gewenscht tegenover de burgerij zoover te gaan? Vo rig jaar heeft de raad daarvoor motieven gehad, de uit- kieurlg en als toeelag wordt gegeven, dient de geemenlb scerden zorgen voor zich, en ls het geen bezwaar geacht de uitkeerlng te verhoogen. Ook omdat de ongeorgani seerden een grooter bedrag zouden eisehen. Dit jaar even wel hebben heel weinig ultkeerlngen plaats gehad, er zijn niet veel werkloozen en de argumenten van vorig jaar vallen dus in 't niet, terwijl de finantleele toestand zoo verslecht is. Aan de ongeorganiseerden is ook hoe genaamd geen steun verleend. De heer Nannls begrijpt deze uitlegging niet, immers, de heer Van der Sluijs is altijd voorstander van het ge ven van toeslag geweest, ook nog In de vorige vergade ring en op 't oogenblik spreekt hij uit, dat hU het niet meer noodig acht Ook wij, zegt apr. zien de ongeorgani seerden en als straks bos'.oten mocht worden de geor- ganiseerden een toeslag te geven, dan zal worden voor gesteld ook de ongeorganiseerden een toeslag te geven, zij het wat minder dan de georganlseerden. Dat er niet veel om steun door nlet-georganiseerden is gevraagd, kan spr. die zelf ook arbeider ls, best begrijpen: men laat het liever eerst uitsudderen, voordat men zidh tot het B. A wendt. En spr, durft zeggen dat er in deze gemeente In sommige gezinnen nood heerscht. voordat men die stap doet, Spr had Ir de«en op meerderen steun van B. en W. gerekend. De heer Dignum zal niet ingaan op hetgeen gezegd ls over B. en W. en het B. A., maar zich bepalen tot da vraag of toeslag gegeven dient te worden, ja of neen. En spr. wijst dan op het besluit van de grootst mogelijke meerderheid, dat toeslag verleend dient te worden. De gemeente mag het niet meer doen. Ook het B A. niet. volgens de mededeelingen, zoodat er ons nog één ding rest, n.1. den Minister te verzoeken de gemeente weer deze bevoegdheid te geven. Over de flnantleelen toestand wil spr. niet spreken, er was besloten dat toeslag gege ven diende te worden. De heer Eellis acht de crltiek op B. en W. en B. A. misplaatst. B. en W. hebben altijd een welwillende hou ding aangenomen, maar de houding van hot B. A. kan spr. niet goedkeuren. Het blijft voer spr. een raadsel dat het B. A. meent geen toeslagregeling In 't leven te mo gen roepen. Spr. kent gemeenten waar het B. A. het wel doet. De Voorzitter wijst op het Kon. Besluit, doch de heer Eellis zegt dat door den minister zooveel veranderin gen zijn aangebracht De heer Doorn kan de uitspraak van het Armbestuur billijken, dat houdt zich aan de armenwet en wil niet buiten zijn boekje gaan. Maar spr moet hier zijn partij genoot Van der Sluijs aanvallen, die in den tijd van een enkele maand van zienswijze veranderd ls. Met 9 van de 11 stemmen is in de vergadering van 27 Januari beslo ten dat een toeslagregeling gewenscht was. en nu spreekt de heer Van der Sluijs heel anders. Overigens meent spr. dat deze zaken niet kunnen samengaan, de regecring verwijst naar het armbestuur, en het armbe stuur mag niet in strijd met de armenwet handelen. We weten niet waar we aan toe zijn en spr. herhaalt, wat hij vorige maal heeft gezegd, ze roepen ons zelf tot do oppositie. De Voorzitter zegt dat de quaestle is deze: het ge meentebestuur mag het niet doen, en wordt verwezen naar het Armbestuur, maar daarmede ls niet gezegd dat het Armbestuur een toeslagregeling in 't leven moet roepen. De heer Dignum zegt dat de Minister dan beter had gedaan over een toeslagregeling to spreken. De Voorzitter: Als er een crisistoestand ls, dan mag 't. De heer Nannls wijst op meerdere gemeenten, waar de toeslagregeling is doorgevoerd, via den Minister. Anders zouden de menschen de dupe worden en dat wil de Minister niet. De heer Van der Sluijs zegt dat sedert de vorige ver gadering meerdere weken zijn verloopen. Toen zaten we midden in den winter, terwijl nu bekend ls dat er weinig werkloosheid is geweest en weinig ultkeerlngen Uit de werkloozenkas hebben plaats gehad. Toen ls reeds gevraagd of het wenschelljk was dat de georganiseerde bovoorrecht werd boven den ongeorganiseerde. Het voor- stel-Nannis kwam toen geheel onverwachts ter sprake en spr. juicht een goede samenwerking toe en heeft zich niet verzet tegen aankloppen bij het B. A. Spr. neemt bijv. het vorig jaar 1929, toen er een crisistoestand was en spr. zich aan hulpverleening nooit heeft onttrokken Nu is het echter een benarde toestand en is het de vraag of we op deze wijze moeten doorgaan. De Voorzitter wil de discussies sluiten, maar de heer Nannls wil spijkers met koppen slaan en ondersteunt 't voorstel Dignum om den minister te verzoeken, dat do gemeento een toeslagregeling mag Invoeren. De Voorzitter vraagt wetke argumenten da heer Nan nls dan voor dit verzoek wil aanvoeren De heer Nannis zegt dat de Landarbeldersbonden bij de crisiswerkloosheid zijn opgenomen. De Voorzitter zegt dat de heer Nannls toch nooit kan aanvoeren, dat er erJals-werkloosheid is. De heer Bellis: Die is er niet maar die kan nog komen. De heer Nannis zegt dat er over een maand wel 20 a 30 werklooeen kunnen zijn en na een week hebben die menschen, geeicn de lage loonen die den laatsten tijd zijn u tgekeerd, geen brood. De finantleele toe stand kan voorts wel buiten beschouwing worden ge laten. want spr. herinnert aan de mededeellng over de geraamde opbrengst der gemeentelijke inkomstenbelas ting. De heer Dignum oordeelt dat de toestand der arbei ders tegenover die in andere gemeenten niet ongun stig is. De Voorzitter wil niet tegenspreken, dat er in enkele geclnnen gebrek is of kan ontstaan. Maar het heeft tooh spr. aandacht getrokken, dat aan 29 arbeiders ge vraagd ls of ze geplaatst wilden worden ln den Wlc- rlngtrmserpolder. Spr. weet wel dat dit niet erg aan- lokkelljt is maar van 4 kreeg hij bericht van de an dere beelemaal geen bericht Verder zijn op heden in geschreven van Schagerbrug 3 gehuwden en 3 enge- huv/den en Ren-o ij heeft de gehuv.den g&zegd. I dat ze bij Staatabcschbefheer tewerk gesteld konden worden, maar spr heeft er niets meer van gehoord Dat is voor spr. het bewijs dat de nood niet zoo hoog is. Spr. geeft toe dat het loon niet hoog is en door ons ia getracht het loon hooger te krijgen, maar spr. begrijpt niet dat de menschen dan het werk niet voorloopig aannemen. De heer Dignum wijst er op dat er zijn crislswerkloo- zen en beroepswerkloozen, en die moet men niet als basis nemen. We moeten de zaak in algemeene lijn be schouwen. De heer Blom wijst er op dat toen de arbeiders zijn aangeschreven, toevallig weer arbeiders aan de Honds- bossche zeewering te werk geste'.d konden worden. Het is wel niet goed dat ze geen antwoord zonden, maar dat is de reden ervan. De Voorzitter zegt dat dit 16 van de 29 arbeiders be trof en dat ze dat werk liever deden, daarin geeft apr. ze gelijk. Deheer Van der Sluijs heeft zich na de vorige verga dering door het B. A. op de hoogte laten stellen en dit mocht geen collectieve uitkeering aan een zekeren groep menschen doen. Het B. A. heeft ook open oog voor de ar beiders, die in nood verkeeren, en zal paraat blijven. Kan nu niet worden afgewacht hoe het verder zal loopen. Als er een crisiswerkloosheid ontstaat, kan ten alle tijde beroep op den minister worden gedaan. De heer Doorn is sedert 27 Januari niet van zienswijze veranderd. Een goede situatie van den arbeidersstand komt de gemeente ten goede, en spreker herhaalt wat hij reeds eerder heeft gezegd, 75 pet van da werkgevers zijn de schuld van den tegenwoordigen toestand, omdat ze maar vreemde menschen Inhalen en ze na een jaar weer aan den dijk zetten. Aan den dijk, zegt spr., dat heeft het geval van gister, aan den Belkmerweg ons ge leerd. Het voorstel-Dignum zal ln stemming worden gebracht en de heer Van der Sluijs merkt op dat het zeer gema tigd ia, n.1. de vraag aan den Minister of de gemeente een toeslagregeling kan invoeren. Een andere vraag ls of de gemeente het dan zal doen. De heer Eellis zegt dat daartoe vorig maal is besloten De heer Van der Sluijs zegt dat als die beteekenis er aan gegeven wordt, te zullen tegenstemmen. Het voorstel-Dignum wordt aangenomen met 6 tegen 3 stemmen, tegen stemden de heeren Smit, De Boer en Van der Sluijs. De heer Nannis stelt nu voor ook den nlet-georgani seerden een toeslag to verleenen. De heer Dignum acht het gewenscht in de volgende vergadering met een dergelijk voorstel te komen. De heer Nannis vindt dit goed, als het verzoek door den Minister wordt ingewilligd, zal dat voorstel worden gedaan. Hierna sluiting. CALLANTSOOG Dinsdagavond is in den hoogen ouderdom van 89 jaar overleden de heer Willem Govers. Govers is lange jaren een bekende figuur in Cal- lantsoog en omgeving geweest, een man die werd ge respecteerd en wiens persoon algemeene achting ge noot. Lange jaren is hij lid van den Raad geweest en levens Wethouder, en in die vele jaren heeft hij met vriendelijke gemoedelijkheid, maar ook met over leg de teugels van het bestuur der gemeente, ook bij de vele malen dat Callantsoog zonder burgemeester was, mede in handen gehouden. Ook in het Polderbestuur deed hij goed en nuttig werk, terwijl ook het Reddingswezen van Callantsoog zijn volle belangstelling had. Hij was lid van de Com missie van Toezicht van het Reddingswezen. En cl mag dan door zijn hoogen leeftijd do laatste jaren zijn werkzaamheid zijn getaand, zijn belangstelling bleef onverflauwd en o zoo gaarne had hij nog als hem dat mogelijk was geweest, de gemeente die hem lief was, gediend! Hij bleef ondanks zijn hoogen leef tijd nog vol interesse voor het leven om hem heen en het is nog niet lang geleden of eiken Donderdag kon men hem in Schagcn vinden. Willem Gov rs is voor Callantsoog een goed burger geweest. K 0 E G R A S JULIANADORP. Algemeene Vergadering van d© Begrafenis- Vereenlglng „Do Laatste Eer" te Koegras. Woensdagavond hield bovengenoemde vereeniging hare algemeene vergadering ln het café „Du Passage" van den heer J. Rotgans, alhier. Volgens de presentielijst waren slechte 12 leden ter vergadering. De voorzitter, de heer J Kossen, heette de aanwezi gen welkom, sprak zijn teleurstelling over de slechte opkomst uit, vertrouwde dat de besprekingen in het belang van de verecn/ig'.ng zouden zijn en verklaarde de vergadering voor geopend. Van den secretaris, de heer C. van Bodegraven, was bfr'öht van verhindering Inge komen. De voorzlter verzoekt daarna aan den admini strateur, den heer I. J. Gakeer Fz., om dezen avond, naast zijn andere bozigheden, ook als secretaris te willen fungeeren.waaraan deze voldoet. De notulen van de vorige algemeene vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld Daarna volgt het Jaarverslag over 1930, waaruit wfj het volgende vermelden: Het gepasseerde jaar ls, wat de flnantiën betreft, niet slecht gowcsst -D? penningmeester kon bij de Boeren- leenbnnk weer f 200 aflossen, zoodat de schuld nu nog f 1000 bedraagt. Ge-houden werden 1 algemeene en 3 bestuursvergaderingen. Eenige aanvullingen van den inventaris en kleine reparaties kregen hun beslag. In het bestuur en bet personeel kwam eenige veran dering. Over de uitvoering van de begrafenissen was men steeds vol lof. De rouwkoets werd dit jaar niet afzonderlijk verhuurd. De contributie bleef hetzelfde. Er werden 11 begrafenissen uitgevoerd, n.1. 6 van leden en 5 van niet-leden. Ten laste van het fonds kwamen 6 begrafenissen. Het Jaar begon met 171 leden, afge schreven werden er 4, bij-geschreven 6, zoodat op 1 Jan. J.1. er 173 leden waren. Het fonds begon met 113 geaan- nen en 369 leden. Afgeschreven werden 3 gezinnen met 3 loden en 19 leden uit gezinnen. Ingeschreven werden 7 goeinnen met 25 leden en 11 leden uit geerinnen, zoo dat er 1 Jan jl. In het fonds waren 117 gezinnen met 383 leden. Met de boste wensdhen voor het komende jaar, wordt dit verslag besloten. De voorzitter sluit zich bij de laatste woorden aan en geeft nog een uit voerige toelichting, zegt vervolgens den samensteller dank en het overzicht wordt goedgekeurd. Volgt rekening en verantwoording van den penning meester. den heer K. Bregman. De heer Gakeer brengt als commissie tot nazien van de rekening verslag uit van de bevindingen. Allereerst wordt medegedeeld, dat alles In orde bevonden was en tot goedkeuring wordt geadviseerd, waaraan voldaan wordt. De ontvangsten bedroegen f 1270.38, de uitgaven f 1241.70, zoodat er een batig saldo is van f 28.68. Penningmeester en Commissie worden voor beheer en controle bedankt Naar aanleiding van deze cijfers, wordt medegedeeld dat er geducht werk van zal worden gemaakt om de bijstortingen op obligaties binnen te krijgen. Een ander zegt dat alle leden hun schouders er onder moeten zetten om de vereeniging uit te breiden. Een derde stelt zich beschikbaar om daar werk van te ma ken, en voorts wordt nog gevraagd, wat het bestuur van plan ls te doen met personen, die onwillig zijn hunne bijstorüng te doen. Omtrent het laatste punt wordt medegedeeld, dat bij een begrafenis van dergelijke personen, alles wat zij nog verschuldigd zijn, ln rekening wordt gebracht geen stukgaan en pijn meer en ook geen naschrijnen der huid, als men vóór het inzeepen de huid even in wrijft met slechts een weinig De contributie voor het fonds wordt voor 1931, weer onveranderd vastgesteld. Volgt bestuursverkiezing. Aftredend en direct herkies baar de heer J. Kossen. Op voorstel van een lid wordt de aftredende bij acclamatie herbenoemd, en neemt onder dank voor het In hem gestelde vertrouwen de herbenoe ming aan, Volgt de rondvraag, waarbij ten le verzocht wordt om voortaan weer convocaties rond te zenden en geen ad vertenties meer te plaatsen. Dit zal het volgend jaar weer gebeuren. Ten 2e heeft de koetsier om bekende redenen moeten bedanken, doch blijft bewaarder van de kleeding. Ten 3e wordt als koetsier benoemd de heer C. Heijblok die dat aanneemt. In de 4e plaats komen een drietal voorzieningen bij het gebouw van de vereeniging ter sprake, waaraan de noodige aandacht zal worden ge schonken. En tenslotte verzocht de voorlooper om te willen voor zien in de functie van reserve-voorlooper. Dit punt heeft reeds de aandacht van het bestur en zijn daaromtrent ook reeds besprekingen gaande. Niets meer aan de orde zijnde, zegt de Praesus dank voor de gevoerde besprekingen, en wenscht allen een voorspoedig jaar en sluit de vergadering. L A N GÜ N D IJ K Met het mooie droge weer is men begonnen met de akkers in gereedheid te brengen voor dc niouwc campagne. De veie regens en het gemis van vorst zijn oorzaken, dat het land moeilijk te bewerken is. De akkers worden nu weer gedeeltelijk afgezet met rieten schuttingen, waarachter dan dc uien gezaaid en de vroege aardappelen gepoot worden. Na de slechte 2 jaren is veler vraag, wat dit jaar nu weer voor uitkomst zal geven. Het is te wenschen, dat de harde arbeid nu beter wordt beloond. Nu het werk op de akkers weer begint, zal het ongetwijfeld spoedig gedaan zijn met het slikken, wat gedurende enkele weken door een aantal werkloozen geschiedde. Er zijn ook nog een aantal werklooze ai- belders aan het werk in de Wieringermeer Ongetwij feld zullen die daar voorloopig nog wel a-an den ar beid blijven. Als we goed zijn ingelicht, is er nog geen be slissende uitspraak gevallen over de quaectic over name G.E.B. door het P.E.N. Die uitspraak is echter spoedig te verwachten. ZUIDSCHARWOUDE. Als waarnemend secretaris van de Banne is aan gewezen de heer C. de Boer Cz. Eerlang zal worden overgegaan tot de oproeping von sollicitanten voor de definitieve benoeming. GEMEENTE OUDKAESPEL. Ingeschreven gedurende de maand Januari 1931. Geboren: Jan Adriaan, zoon van Corneüs van Galen en Cornelia Johanna van der Vliet: Nicolaas, zoon van Corneüs Molenaar en Hendrika Hessing; Herman Bastittn, zoon van Matthijs Smit en Aaltje de Pee; Piet, zoon van Nicolaas Leonardus Carnas en Grietje Bakker. Overleden: Klaa Bood, echtg. van Trijntje Schoen. Simon Bommer, echtg. van Brigatta van Duin. Loon der bevolTdng. Ingekomen personen: Ruiter de J. (N.T.) van War- menhuizen, Dorpstraat 116 naar hier, A 155; Schat N. (N.H.) van Koedijk, naar hier B 1; Hink C. (N.H.) van Harenkarspel, Dorpstraat A 72, naar hier A 72. Vertrokken personen: Swaanenbeek C. (C. C.) van hier A 383 naar Haarlem, Klaverstr. 7 (geen); Hus- sem W. F. K. (R.B.) van hier A 9 naar Alkmaar, Toussaintstr. 2; Rijper M. (R.K.) van hier A 332 naar Moerdijk, R.K. Kostschool; Hilverda J. (N.H.) van hier A, naar Haarlemmermeer, Lindelaan 19; Fal- kema E. R. (C.K.) van hier A 107 naar Broek op Lan- gendijk no. 189; ücenken N. (ge n) van hier A Ti naar Den Helder, Kannalweg 89; Beenken Jan (geen) van hier A 74 naar Zaandam, Kopcrmolenstraat 42. Z LI P E SCHAGERBRUG. Ten lokale van Mevr. Wed. J. Broer alhier werd Dinsdag j.1. een wedstrijd gehouden door leden van 'e 3e klasre B der Biljartverceniglng „Hollands Noorder kwartier". De uitslag van dezen wedstrijd was als volgt: C. Bontes, Schagen, 4 partijen gewonnen, 1 partij verloren; Jb. Bellis, Petten 3 2-; D. A Blom, Sint Maarten, 2 3; P. Breed, Sint Maarten. 2 3; A. Hoornsman, Jullanadorp, 2 3; W. Streutker, Schagen, 2 3. Door den heer J. Schenk te Barsingertiorn werd. als bestuurslid van „Hollands Noorderkwartier", na afloop van den wedstrijd, met een toepasselijk woord aan den den winnaar, den heer C. Bontes, een medaille uitge reikt Spr. uitte hierbij de hoop, den heer Bontes een volgend Jaar als lid van 3e klasse A te ontmoeten. Voorts wijdde spr. woorden van waardeering aan den oud-voorziter van „Hollands Noorderkwartier", wijlen den heer J. Broer en zeide. dat deze wedstrijd te Scha gerbrug ls gehouden als blijk van waardeering voor het vele, dat de heer Broer in het belang van de biljartsport heeft gedaan. Ten slotte werd een woord van dank gebracht aan Mevr. Wed. Broer voor het keurige onderhoud van het biljartmateriaal. Bij de op 4 dezer gehouden vergadering van molenmeesters en Ingelanden van den polder C werd, na een Inleiding door een vertegenwoordiger van het Ingenieursbureau De Wit te Amsterdam, met alge meene stemmen besloten do waterbemaling van dezen polder te doen geschieden door middel van een ruw- ollemotor. T ZAND. Naar wij uit goede bron vernemen, heeft het be stuur der Hardidraverljvereeniglng alhier besloten, over te gaan tot aankoop van de prijzen voor de verloting, welke ten bate der vereeniging wordt gehouden. De trekking zal, zonder uitstel, plaats hebben op Za terdag 14 Maart a s. (zie de advertentie in dJt no.) De prijzen zullen vanaf as. Zondag geëtaleerd wor den In café „De Jonge Prlne". Waar de volhardende vereeniging reeds sinde 1903 jaarlijks Kortebaandraverijen heeft gehouden, terwijl de laatste Jaren de snelste dravers op de baan verschenen, waarvoor het Eestuur kosten noch moeiten ontziet, verdient het en wensohsn we de vereen'ging toe. aller steun, tot welslagen van de aangekondigde verloting. HARENKARSPEL De uitkomsten van de alhier gehouden 11e Volkstel ling ls als volgt. 1702 manr.en, 1572 vrouwen, totaal 3274 personen. Do jaarlijks oho statistiek op 31 December 1930 wees een totaal van 3275 personen. Burgerlijke Stand over de maand Februari 1931. Geboren: Petrus Martinus, zoon van Pleter Dccdeman en Maria Witte. Aldert Cernells, zoon van Hendrik Stam en Catharlna Jonke-. Cornelis, zoon van Wilhel mus 55wsgerrr.cn en Maria van Ophem. Geertje, dochter van Cernehe Ploeger en Grietje Sdvuijt. Cornelia Adlna, dochter van Wilhelmus Willebrordus Bleeker en Agatha Roocendaal. Bartholcmeus Antcnius, zoon van Petrus van Rixel en Aafje Gcertruida Smiers; Agatha Maria, dochter van Mattheus Pronk en Elizabeth Strooper; Cornelia Maria, dochter van Jaoobus Gaspar Smit en Anna EBisabeth Broes, Ondertrouwd en Gehuwd: Martinus Stark en Maartje Brommer, Overleden: Klaas LJff, weduwnaar van Clasina Groot, oud 82 Jaren.. Aaltje Brussel, oud 83 Jaren, weduwe van Aris Grosn. Jan Linstra, oud 55 jaren, eöhtgenoote van Trijntje Postma. Almer Huibers, oud 79 Jaren' on-ge'n. Johan v. d. Laan, oud 9 jaren. Jacob Schoen, oud 62 jaren, gehuwd met Franqoise Cornelia de Pee. Johan- nas Antonius Groen, oud 1 jaar. BARS1NGERHORN Aan het Jaarverslag van den Correspondent der Ar- be'debem'deling over 1930 ontleenen we het volgende: De werkloosheidsperiode duurde van 1 Januari tot 12 April 1930 en van 10 November 1930 tot het einde van het jaar. In het eersite tijdvak meldden zich 76 arbeiders aan, waarvan 53 georganiseerden, in het laatste tijd vak 32 arbeiders, waarvan 29 georganlseerden Van 12 April tot 10 November 1930 meldden zich nog als werkzoekenden aan 1 kraanmachinist, 85 grond werkera 1 ijzerbuiger en 1 betonwerker. Imtctaal werden door het. correspondentschap ge kaatst 80 grondwerkers en 1 kraanmaohinist. KOI.HO RN. Naar wij vernemen, zal de smederij van de N.V. Bag- gerwerken de Vries en var. den Bosch alhier worden overgeplaatst naar Sliedrecht, De bouw van een woonhuis in de Hoep te Schagen, voor rekening van den heer J. Boom, Is opgedragen aan den heer A. Droog Kz., aannemer alhier. TVIERINGEN DE NOEVER. Opgeheven, Wij vernemen, dat de Zangvereenlging uit „Land in Zicht" wegens gebrek aan krachten, haar repetities heeft moeten staken. De oorzaak daarvan is hoofdzake lijk gelegen in het feit dat vele der leden Wieringen metterwoon hebben verlaten. Wellicht komen t.z.t weer nieuwe llefhobbers(sters) opdagen. Filmavond V.V.M.P. Vanwege de Vereeniging van M.U.Z.-personeel zal op 18 Maart as. wederom een filmavond worden georgani seerd ln de bioscoopzaal van den heer de Haan. Ditmaal zal de bedrijfsfilm van de Kunstzijdefabriek „Enka" worden vertoond Belangstelling voor „In Westen nlchts Noties* Ook van de zijde der Wierlngers is zeer groote be langstelling voor de film „lm Westen nlohts Neues", welke thans ln Den Helder loopt Lure auto's en autobussen brengen zeer vele belang stellenden derwaarts. HOOGWOUD Naar we vernemen hoeft de heer Kt van Ree, hoofd der openbare lagere school te Aartswoud alhier met in gang van 2 Mei a.s. als zoodanig eervol ontslag gevraagd. De houtverkoop welke op Dinsdag 3 Maart j.1. gehou den ls heeft in totaal opgebracht f 38.30. Aan Mej. K. P. Schoorl, onderwijzeres aan de open bare lagere school ln de Kerke'aan alhier is wederom 3 maanden ziekteverlof verleend. Het bevolkingscijfer in deze gemeente ls in verband met de elfde tienjaarlijksche volkstelling voorloopig be- paald op 1145 mannen en 1105 vrouwen, in totaal 2250, (vorige volkste'Hng 2080). Uit model L blijkt dat mede geteld zijn: 555 woningen, 4 leegstaande woningen, 1 woonwagen, 13 cafö's, 4 schalen, 5 kerken, 1 kantoorge bouw, 253 schuren enz., 12 fabrieken en werkplaatsen en 24 stallen, garage's. De op Zondag j.1. gehouden stemming over Kerkeraad of Kiescollege ln de Hervormde gemeente in de Kerke- laan alhier heeft tot nitslag gehad, dat de Kerkeraad aldaar in de eeretvo'.gende Jaren zal blijven voortbestaan. ANNA PAULOWNA BREEZAND. ERNSTIG ONGELUK Bij hot afrijden van de brug over de Zandvaart sloe gen de paarden van do wed. H., gespannen voor een drlewielige kar op hol. De bestuurder, de heer P. H-, wist tijdig ven het voertuig te springen en trachtte door schreeuwen de opmerkzaamheid te trekken van eenige fietsers, die voor de kar uitreden. Een paar wisten zich aan den kant van den weg te bergen, doch een van hen, de hoor Van den Berg. wonende aan do Krommetocht, werd togen den grond geworpen. Vermoedelijk heeft hij een trap van een dor paarden op den schedel gekregen Ook do kar ging over hem heen. Dr. Olree die spoedig ter plaatse was, liet het slachtoffer eerst naar zijn wo ning vervoeren, doch achtte later opname ln het zieken huis te Den Helder noodzakelijk. De heer v. d. B. heeft daar 'n zrware operatie ondergaan en is nog steeds niet tot bewustzijn gekomen. Men vreest voor het leven van den ongelukkige, die vader van 14 kinderen ls. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Gsrardus Jacobus Leonardus, zoon van H. J. A. Rooijakers en M. M. van Grieken. Ondertrouwd: J. D List en A. Slikker. Getrouwd: A. M. Hanse en G. van der Burg. Overleden: J. Volder, oud 46 jaar; A. Stins. weduwe van H. J. Schreurs oud 70 jaar; C. Stins, oud 36 jaar, J. Dekker, weduwe van C. Hoogmoed, oud 78 jaar; J. Schenk, oud 71 jaar; A. Doorn, weduwe van D. Blaauboer oud 73 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen: L. Lobbezoo en gezin van Rilland Bath; C. A. Meeldijk en T. H. Meeldijk van Den Helder; G. de Gorter van Veleen; Wed. P. DisselSlommer van Den Helder; L. Bil v. Barsingerhorn; Mej M. A E Nijsen van Velsen; F. de Klerk en gezin van Ierseke; J. Rob ben van Emmen; K. Gouma on gezin van Haskerland (Jouer). Vertrokken: J. E. Oosthof en gezin naar Alkmaar; Hj Rlenstra en gezin naar Den Helder; L. Durlnck en gezin naar Haarlemmerliede en Spaarnwoude; P. F. Totté en gezin naar Velsen; C. van Laere naar Velsen; J. Wijde- nes naar Velsen; A. de Schipper en gezin naar Den Hel der; T. Korver en gezin naar Texel; F. van der Daan en gezin naar Den Helder. WARMENHUIZEN Bij de laatst gehouden volkstelling is de voorloo- pige uitkomst 1177 mannen en 1101 vrouwen. Door het Gemeentebestuur zijn aan 78 tuinder voorschotten toegekend volgens de bepalingen van credietverleening aan den tuinbouw. GEMEENTE WARMENHUIZEN. Geboren; Thoodorus Jacobus, zoon van Wilhelmus Ligthart cn Catharina Maria Mosch. Eize, zoon van Jan Blankman en Trijntje de Vries. Jan, zoon van Jan Koedijker en Aaltje van Buurcn. Catharina Mar- garetha, dochter van Theodorus Ooyevaar cn Maria Tesselaar. Overleden: Anna Bes, oud 60 jaar, echtgenoote van Jacobus Molenaar. Jac. B. Reinders. oud 63 jaar, echt genoot van Maria Boots. Liefje Stooo, oud 66 jaar, rchtgenootc van C. Nannes. Antje Hoogeboom, oud 71 jaar, weduwe van Klaas Bakkum, eerder vweduwe van Jan van Diepen Arie de Nijs, oud 75 jaar, we duwnaar van Anna Tesselaar. Ondertrouwd en eGtrouwd: Geene.

Schager Courant | 1931 | | pagina 6