Oorlogszuchtige Italianen. Ruzie ou de n eretribune. De eer van een koninklijk gsz'n. Een merkwaardige gebeurtenis. Engelsch schip in nood. Waarnaar men luistert Parijsclie verkeersprobhmsn. Bloedige botsingen in Britseh-Indië. Weer de Oekraïne. Binnenlandsch Nieuws. 0 ra één cent Het drama in den toren Een goede vangst. Drama te Franeker. Een rumoerig*» Zondag te Rome. Ge vaarlijke manifestaties voor do goede ver standhouding met andere landen. Zooals bekend, aldus de Romeinsche corr. vah het „Hsbl." had de nieuwe secretaris der Fascistische Par ty, Giurlatl. bepaald dat do lidmaatschapskaarten voor hot Jaar IX f23 Oct. 1030-28 Oct. 1931) niet eenvou dig zouden word onuitgereikt aan ieder die de lid maatschapskaart van het jaar VTII tezamen met de Jaariyksoho contributie Inzonden, doch dat een onder zoek zou worden Ingesteld naar de politieke gevoelens der leden. Om deze reden zijn tot nu toe nog slech's zeer weinige nieuwe ..tessere" In omloop. Gisteren. Zondag 1 Maart, ontvingen nu met een bijzondere plechtigheid de oorlogsverm'nkten en ex-gewonden hm kaarten. De president van de Associatie van Oorlogs invaliden, de blindgenchoten dichter Carlo Delcrclx (een Waal van geboorte), hield daarbij een zeer vurige toespraak, waarin hij de invaliden aanspoorde zich voor te bereiden voor de komende groote ure. waarin het vaderland opnieuw offers van hen vragen zal. 's Avonds werden do verminkten en ex-gewonden In optocht naar het graf van den Onbekenden Soldaat geleid; zij .varen daarbil vergezeld van ..Jonge strijd- fascisten" (Giovanl fascitl di combattimento) in zwart hemd en met den Romeinschen zakdoek in prper en geel om den hals geknoopt. Onder het zingen van oor logszuchtige liederen werd een krans gelegd op het monument. Daarna begaf zich de optocht naar het rijk geïllumineerde Canltool, waar een tweede krans werd gelgd op het „Altaar der voor de revolutie gevallen fascisten". Nog laat in der» avond trokken troepen zingende zwarthemden. gewapend met de vermaarde knuppels, door de stad en overal weerklonken de kre ten: Leve de Duce! Leve het fascisme! Weg met Frankrijk! Vooral In verband met dc zooeven tot stsnd gekomen vlootovereenkomst mag men betwijfelen of het van de autoriteiten goed gezien was deze oproerige elementen Juist bij deze gelegenheid weder mobiel te maken. Het zou niet de eerste keer zijn dJtt de betrekkingen tus schen de belde groote latljnsche landen, op het moment zelve waarop ze een weinig minder gespannen zijn. door dergelijke manifestaties weer voor langen tijd bedor ven worden. Tijdens een zitting van den Beierschen Land dag. Tijdens de vergadering van den Beierschen Landdag Is Donderdagmorgen de natlonaal-sociallst'.sche afge vaardigde Strelcher het woord ontnomen en hij is uit do zaal gezonden. Op do perstribune ontstond daarop een woordenwisseling tusschen vertegenwoordigers van de ïiatlonaal-soclalistische cn de sociaal-democratische pers en den verslaggever Schwingert van den Boerenbond. Laatstgenoemde gispte de houding van Strelcher. Kort daarop verscheen afgevaardigde Strelcher op de perstri bune, waar Swingert hem verklaarde, dat Streicher en zyn partijgenooten zich herhaaldelijk als kwajongens hadden gedragen. Na ccnlgcn tijd kwam Strelcher met den nationaal- soclallst Wagner terug. Het kwam opnieuw tot een woor denwisseling, waarbij Wagner den verslaggever een oor vijg toediende. Deze nam een verdedigende houding aan, waarop de afgevaardigde Lutzenberger van den Boeren bond zijn partijgenoot terugriep. Tegenspraak van kwade geruchten over het gezinsleven van prins Umberto en prinses Mario-José. Het B.T.A. seint uit Brussel: Sedert eenigen tijd worden fantastische geruchten ver spreid met betrekking tot kroonprins Umberto van Italië en zyn gemalin prinses Marle-José. In verband met de hardnekkigheid dezer geruchten hebben wy (Belg. Tele- graafag.) ons tot verscheidene bevoegde personen ge richt om ons van de juistheid ervan te vergewissen. Alle hooggeplaatste personen verklaren eensgezind, dat het hier boosaardige en tendentieuze berichten betreft, die voor.tdurend om onbekende redenen onder het pu bliek worden verspreid. Zii zeggen dat de volmaaksto eensgezindheid In het Italiaansche kroonprinselijk ge zin hoerscht Terwyi de Italiaansche prinsen cn de Belgische ko- ninkiyke familie tot dusver een diepe minachting te genover dezen misdadigen laster hobben getoond, zou men zich toch kunnen afvragen of er, met het oog op de stelselmatigheid dezer geruchten, geen termen aan wezig zijn voor de justitie om zich met de zegslieden of verspreiders bezig te houden, daar de eer van het ge zin, zy het een prinselijk of burgeriyk, dient te worden beschermd. Huis hangt boven eon afgrond. Vloer van de voorkamer plotseling in de diepte verdwenen. Te Walton-on-Naze in het Engelsche graafschap Es- sex heeft zich een paar nachten geleden een eigen aardige gebeurtenis afgespeeld. Op een der vele heuvels stond een villa, bewoond door een zekere mevrouw Roso en haai zoon. Toen het huis twintig jaar geleden werd opgetrokken, was de helling van den heuvel er vele meters van verwij derd, doch geleidelijk brokkelde de rots af, tot de villa vlak op den rand kwam te staan. Een paar nachten geleden nu werden de bewoners eensklaps wakker door ïen gerucht, dut zij in de voorkamer meenden te hooren Zij wilden er heen snellen, doch op het laatste oogenblik trok de jongen zijn moeder terug, die anders onvermijdelijk te plet ter zou zijn gevallen. Wat immers was gebeurd? De rand van de rots. waar het huis op rustte, had het ten deeio begeven, den vloer van de voorkamer mot het geheole meubilair met zich meesleepcnd. On der de kamer gaapte thans de 20 M. diepe atgrond. IInd haar zoon haar niet achteruit getrokken, dan zou mevrouw Roso uiteraard in de diepte, zijn ge stort, en vermorzeld. Met 35 passagiers aan boord. Naar Donderdag uit Halifax gemeld werd, ver keert het Engelsche stoomschip Rosalind van 2390 ton. met 35 passagiers op geveer 1G0 K.M. Zuidooste lijk van Ilalifax in nood. liet schip verloor in een he- vigen storm de schroef cn zendt onafgebroken S.O.S.- seinen uit. Verscheidene schepen zijn ter assistentie uitgevaren. Op de kust van Canada tot Florida woeden de laat ste tweo dagen hevige stormen, zoodat de scheep vaart met groote moeite voortgang kan vinden. Het kleine Duivelseiland, gelegen op ongeveer 8 K.M. van Halifax, loopt gevaar door de zee verzwolgen te wor den. De 500 gowoners verkeeren in levensgevaar. De woeste golven verhinderen iedere poging het per schip te bereiken. EEN AMERIKAANSCHE VLIEGLOODS VERBRAND Negen vliegtuigen dcor het vuur vernield. Tc Winnipeg is een loods met negen vliegtuigen van de Western Canada Airways afgebrand, tenge volge van de ontploffing van een benzine reservoir. De schade wordt op 250.000 dollars begroqt. Zondag 8 Maart Hilversum (1875 M.) V.A.R.\. 8.50 Mededeellngen van Nederlandsche Voetbalbonden; 8.55 Tuinbour.halfuurtie coor S. S. Lantinga. Onder werp: „Vaste Planten"; 9 25 Orgelspel door Joh. Jong. V.P.R.O 10.30 Kerkufzending uit den N.P.B. te Bloemendaal. Spreker: Dr. J. C. Fetter. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein; 12 01—12 30 Radio-Volks-Universitelt: Cursus: „Film en Filmkunst"; 12.30-2 00 Middagconcert door het AVRO-Octct o.l.v Louis Sohmidt; 2.002 30 Boekenhalfuur; 2.304 CO Concert door het Concertge bouw-Orkest o.l.v. Dr. Willem Mengelberg. Solist: Alexander Erailowrky (plano): 4.0O—130 Lezing door Dr. C. H. Sluiter; 4.305.00 Gramofoonmuzjek. In de rustpoos: Sportuitslagen van Vaz Dias: V.A.R.A. 5.00 Kinderuurtje; 6 003 00 Vooravonconccrt door het VAR A-Orkest o.l.v. Hugo dc Groot, afgewisseld door voordrachten van Willem van Cappellen. A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.018.15 Nieuws- en Sportberichten van Vaz Dias; 8.159.15 Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep, m.m.v. Herriëtte Sala (sopraan): 9 15 —9.35 Vicclduetten dcor Adolphe Poth en Sam Swaap; 9.3510.00 Pianospel door Theo v. d Pas; 10.0010.20 Gramofoonmuziek; 10.20 -11.00 Populair Concert door het Omroep-Orkest; 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Hulzen (208 ÏVÏ.) K.R.O. 8.309.30 Morgenwyding. N.C.R.V. 9 35 Kerkdienst uit de N«1 Herv. Kerk te Sliedrecht. Voorganger: D3. F. E. van Santen. K.R.O. 12.00 Tijdsein; 12 011.30 Lunohmuziek door het K.R. O.-Sextet; 1.302.00 Godsdienstonderricht voor oude ren: 2.002.30 Lezing; 3 304.00 Populair Middagcon cert door het K R.O.-Salon-Orkest o.l.v. Marinua van 't Woud; 4.00—5.00 Zlekenlof N.C.R.V. 5.20 Kerkdienst uit d<* Geref. Kerk te Zeist. Voorgan ger: De. W. Verhoef Nz. K.R.O. 7.458.10 Lezing: 8.108.15 Voetbaluitslagen van de R.K. Voetbalfederat'e: 8.15—10.40 Concert door het K.R,O.-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen; pl.m. 9.00 Nieuws berichten van Vaz Dias; 10.40 Epiloog. Maandag 9 Maart. Hilversum (1875 M.) V.A.R.A. 9.00 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Voordracht door Frlts Bouwmeester; 10.30 Voor de Zieken: 11.30 Gramofooi.muziek; 12.00 Poütieberloh- aen: 12.15 Middagconcert door het VARA-Sentet; 1.45 Onderbreking voor verzorging van den zender; 2.15 Gramofoonmuziek; 2 30 Roel Houwlnk spreekt over: Jac. van Lcoi; 2.55 Concert voor viool en plano; 3.10 Vervolg Lezing Roel Houwink; 3.30 Pianosoll door Cor de Groot; 3.45 „Vegetarischf Keuken" door P. J. Kers: 4.15 Viool en piano; 4.39 Jiano-soli; 4.45 Piet Begeer leest uit eigen werk (voor de kinderen); 30 Voor avondconcert door het VARA-Orkest - Hugo de Groot; 6.30 Toespraak door P. de Ec Onderwerp: 's Ministers Dcckers re's naar Napels en de nood der mobilisaties!-'" '-ffers; 6 45 Corce-t door het Utreehtsch Stedelijk Or!:nrt o.l.v. Dr. :'.c!f K:en~l; 7.30 Politie berichten; 7.45 „Doe het V "g'i, door Ir. R. A. Gorter; 8.10 Vervolg Concert; 9.00 Toespraak door den heer Graadt van Roggen over de 24e Nederlandsche Jaar beurs; 9.20 Opera „C-rrr?n" (gramofoonplaten); 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Huizen (298 M.) N.C R.V. 8 00815 Schriftlezing: 8.15—9 30 Morgenconcert; 10 30 —11.00 Korte Z:ekrr.d:'nst; 1100—11.20 Lezen van Chr. Lectuur; 113012 39 Gramofoonmuzjek; 12 30— 1.45 Orgelconcert uit de Herst. Evang. Luth. Kerk te Amsterdam, door Jan Zwart; 1.452 00 Gramofoonmu ziek; 2.00235 Schoolzanr o.l.v. J. G. Venhuis; 2.35— 3.15 Causerie door A. J. Herwig: 3.153.45 Cursus knip pen en stofversiëren; 3.454 00 Verzorging van don zender; 4 005.00 Zlekenuurtje; 5.095.45 Cursus Han denarbeid voor de Jeugd; 5.457.00 Concert; 7.007.30 Halfuurtje, verzorgd door het Kristlik Frysk Selsklp; 7.308.00 Gramofoonplaten; 8 00—8 30 Soreker: Dr. W. Lodder. Onderwerp: „Par.lus en de valsche broeders"; 8.3010.45 Concert door hel Chr. Radio-Orkest; 10 00 Persberichten Vaz Dias; 10.4511.30 Gramofoonplaten. Dinsdag 10 Maart. Hilversum (1875 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.01—9.50 Gramofoonmuziek; 10.00 Tijd sein; 10.01—10.15 Morgenwijding; 10.30—12.00 Ochtend- Concert door het AVRO-Kwintct; 12.00 TUdseln; 12.30— 2.00 Concert door het Orkest van het Rembrandt Theater te Amsterdam; 2.002.30 Gramofoonmuziek; 2.303.00 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 3.004.00 Knipcursus door Mevr. Ida de Leeuwvan Rees; 4.004.30 Gramofoonmuziek; 4.305.30 Kinder uur door Mevr. AnL van Dijk; 5.306.00 Orgelconcert door Pierra Palla (op Bioscooporgel); 6.006.15 Gra mofoonmuziek; 6.156.45 Les vanwege het Onderwu's- fonds voor de Binnenvaart; 6.457.00 Gramofoonmu ziek; 7.007.30 Engelsche les voor Beginners; 7.458.15 Radlo-Volks-Universiteit: Russische Muziek; 8.159.00 Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 9.00 9.20 Spreker: Ir. J. H. Hinse. Onderwerp: Teerwegen; 9-2010.00 Zang door „Schola Cantorum" o.l.v. Huhert Cuypers; 10.0010.15 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.15 11.00 Concert door Kovacs Lajos en zijn Orkest; 11.0012.00 Gramofoonplaten; 12.00 Sluiting. nulzen (298 RL) K.R.O. 8.009.15 Morgenconcert; 10.0011.30 Gramofoonmu ziek; 11,30—12.00 Godsdienstig halfuur; 12.00 Tijdsein; 12.001.30 Lunchconcert door het K.R.O.-Trio; 1.30— 2.00 Gramofoonmuziek; 2.003.00 Vrouwenuurtje; 3.00 —3.30 Knipcursus; 3.304.30 Verzorging van den zen der; 4.306.30 Gramofoonmuziek; 6.306.45 Verbonds- kwartiertje; 6.457.15 Cursus Schriftverbetering; 7.15 7.45 Lezing; 7.458.00 Gramofoonmuziek; 8009.30 Lydexismedïtatie uit de Kerk van de H.H. Petrus en Paulus te Amsterdam; 9.309.40 Nieuwsberichten van V^z Dias; 9.4011.10 Concert door het K.R.O.-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 11.1012.00 Gramofoonmuziek. Verlicht politie-agenten. Op de Place de 1'Opera te Parijs stond dezer dagen een verkeersagent met ren verblindendwitten tropen helm op. In de onmiddellijke nabijheid werden zijn bewegingen gevolgd door niemand minder dan de prefect van politie Chinppe, die voor de zooveelste maal een proef nam met de oplossing van het ver keersprobleem. Het ging er thans om de agenten, be last met de regeling van het verkeer, zoo zichtbaar mogelijk te maken. Kort daarop echter was de tropenhelm weer ver dwenen. Het heet dat de proef niet bevredigend is geweest. Thans wordt overwogen om 's avonds een electrisch lampje aan te brengen boven op de kepi der agenten. Intusschen heeft de heer Chiappe weer eens een circulaire gericht tot de voetgangeras. waarin hij aan kondigt dat binnenkort alle punten, waar de voet gangers de straat mogen oversteken, duidelijk zullen worden aangeduid. De autobestuurders moeten hier langzaam rijden cn den voetgangers gelegenheid ge ven over te steken. De heer Chiappe betwist de meening dat dit laatste het verkeer zou vertrngen. Integendeel, daar het den voetgangers verboden is elders den rijweg te betreden kunnen de auto's tusschen de oversteek-punten hun gewonen gang behouden. Veroorzaakt door een valsch gerucht. Reuter seint uit Bangalore, 5 Maart: Bü onlusten werden ongeveer honderd personen, waaronder verscheidene politie-agenten, gewond. Twee- en-dertig Hindoes en 31 Mohamedanen moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd. Op een gegeven oogen blik wierp een menigte van 3000 personen steenen naar een detachement cavalerie, waardoor zeven ca valeristen gewond worden De onlusten werden ver oorzaakt door een valsch gerucht, volgens hetwelk een moskee zou zyn in brand gestoken en verscheidene Mohamedanen gedood. Vechtend© Hindoe's en Muzelmannen hjj een voetbalwedstrijd. 65 gewonden. Uit Bengalou: Na een voetbalwedstrijd tusschen Hindoe's en Muzel mannen viel de Muzelmansche menigte den eonlgon Muzelman aan die in het zegevierende Hindoesche elftal had medegespceld. De politie, die tusrehenbeide kwam, werd aangevallen, een inspecteur werd gekwetst. Er ontstonden hevige relletjes, waarby stokken en steenen als wapens dienst deden. In verschillende wij ken duren zij nog voort Men telt reeds 65 gewonden. Massa-arrestaties? Ook generaal Bluoher gearresteerd. V.D. verneemt uit Warschau: Uit Charkow wordt gemeld, dat Gcpcoe in sovjet- Ockrainc een groote, nationalistische organisatie zou hebben, die haar vertakkingen vooral heeft in cle Oekraine-regimentcn en zich ten doel stelt, het ver wekken van een opstand in bet leger, teneinde te komen tot een militaire revolutie en een militaire dictatuur. Talrijke officieren, voornamelijk emigranten uit Oost-Galicië, zouden zijn gearresteerd, o.a. ook Kos- sck, commandant van dc roode officicrenschool te Charkow. Kossek was tijdens de Oekrainsch-Poolsche crisis in 191S1919 commandant van het Ockrain- sche corps. Verder zouden gearresteerd zijn prof. Lozynski, die geruimen tijd docent aan de Oekrainsche faculteit van de universiteit te Praag was, en dertig Oekrain- sche studenten. In Oost-Galicië zouden meer dan honderd perso nen gearresteerd zijn, waarvan enkelen zelfs reeds naar de Solowezski-eilanden in de Witte Zee verban nen zouden zijn. Veel meer opzien zou echter gewekt zijn door hot bericht, dat uit Chabarowskl in Oost-Siberië wordt gemeld, namelijk, dat de commandant der sovjet-troe pen in het Verre Oosten, generaal Blucher, zou zijn gearresteerd, onder beschuldiging van te hebben sa mengewerkt met de samenzweerders tegen de sovjet unie in de Oekraïne. KOUDE IN DU1TSCHLAND. In verschillend© gedeelten van Duitschland hecrscht sinds Donderdag groote koude. Donderdagochtend werd uit Oost Pruisen 20 gr vorst gemeld. In Meck- lenburg, Pommeren en de Bciersche Alpen is het kwik gezakt tot 10 gr. onder nul. Te Berlijn vroor het gisternacht. 6 t 7 gr Op het middaguur was het kwik weder tot het vrh spunt gestegen. In cle Oos telijke Duitsche bergen is v. .-:r sneeuw gevallen, de koud® varieert hier van 5 tot 19 gr. onder nul. DE OPLOSSING VAN HET RAADSEL TE CAMBRIDGE. In ons Donderdagnummer is reeds gemeld dat bij het onderzoek van den gcrechtelijken lijkschouwer te Cambridge is uitgemaakt, dat de student Ellis zich zelf moet vastgebonden hebben en bij ongeluk (door eon val met zijn hoofd op een kussen) gestikt moet zijn. Bij het verhoor is ter sprake gebracht dat Ellis reeds als schooljongen de gewoonte had zijn vriend jes voer de grap op stoelen vast te binden. De kunst was dan hoe zij zich los moesten werken. Ellis placht zichzelf ook te knevelen en dan pogingen te doen om zich te bevrijden. Hij legde dan ook altijd de bij zondere soort van knoopen, dio na het noodlottig on geluk in zijn strikken zijn aangetroffen. Aan een ongeluk te wijten. De jury van den lijkschouwer te Cambridge heeft inzake het geval van den student Ellis, die in gebon den toestand dood in zijn kamer weid gevonden, be slist dat de dood veroorzaakt was aoor verstikking als gevolg van een ongeluk. EEN REDDENDE INVAL. De eigenares van een banketbakkerswinkel te Pa rijs zat dezer dagen met de moeilijkheid, een groote zwerin insecten, die haar winkel onveilig maakten cn zich brutaalweg op de uitgestalde zoetigheid wier pen, onschadelijk te maken. Voor den winkel had zich een groote menigte men- schen verzameld, die de smakelijkste bespiegelingen hielden over wat een mci sch. die van lekkernijen houdt, zooal in z'n maag kan krijgen. Plotseling kreeg de e.gonares der zaak een schit terenden inval. Zij nam een electriscben stofzuiger en probeerde daarmee de insecten op te zuigen. Hot meercndec-1 der in 'gers vluchtte nu heen en in enkele minuten was de winkel van dcu heelen zwerm verlost. Overdreven ijverige belastingontvangers. Het gebeurde dezer dagen in het naburige Neede, aldus lezen we in de „Tel.", dat de heer W. per giro zijn belasting betaalde, van gronden welke gedeelte lijk ressorteeren onder het kantoor Grocnlo. Nu moest hij deze grondbelasting, daar W. te Neede woont, aan den rijksontvanger te Borculo betalen en cleze moest dus het gedeelte, vallende onder kantoor Grocnlo, doorgeven aan zijn Grolschen collega. Bij abuis zoDd onze Needenaar 1 cent te weinig en ook de ontvanger te Borculo boekte dien eenen cent te weinig over naar Groenlo. Nu was Holland in last. Borculo kreeg van Groen lo bericht dat er één cent te weinig was. De verstan dige Borculosche ontvanger boekt dien cent, zonder verder iets aan den belastingplichtige te schrijven, over en de zaak is in orde Dóch dit bleek niet het geval. Groenlo had nl. niet stel gezeten. Behalve de mededeeling naar Borculo, zond men ook W. te Neede een navordering voor dien eenen cent en W. wetend, dat kleine oorzaken grooie gevolgen kunnen hebben, zond den cent op naar Groenlo. (Kosten 10 cent port en.postwisselformulier 11 cent). Dat was dus gelukkig weer in ordeDoch neen, zóó eenvoudig was de zaak niet. Groenlo's ijverige ontvanger toch, had nu inplaats van 1 cent, twee centen ontvangen en wat moest hij nu met dien eenen cent te veel beginnen? Afboeken op kasverschillen? Bestaat bij het rijk niet. Raserveeren voor een volgend verschilletje van één cent. Geen sprake van. Zoo practisch is men nu eenmaal niet. Het eenige redmiddel om uit de misère te geraken is het volgende geweest; Een der klerken werd opgedragen op een briefkaart aan den royalen belastingbetaler mede te deelen, dat er één cent te veel is betaald en of hij toch om 's rijksboeken sluitend te maken s.v.p. dien eenen cent wil ko men terughalen! Wat tot op heden nog niet gebeurd is, daar de heer W. daartoe den tijd mist. En nu is Holland nog altijd in last, om dien éénen cent, die niet afgehaald is. Het slachtoffer met een hamer neerge slagen. Het onderzoek in het bekende drama in den toren der Gerardus Majellakerk aan het Ambonplein te Amster dam, zou, naar de „Avondpost" meldt, zeer bezwarende feiten aan het licht gebracht hebben tegen den in voor arrest zittenden leidekkerspatroon M., die er van ver dacht wordt zyn compagnon L. Arkenbout van het le ven te hebben beroofd. Onder leiding van den deskundige, dr. Hulst, heeft een onderzoek op het opgegraven lijk van het slachtoffer Arkenbout plaats gehad. Dit onderzoek heeft tengevolge gehad, dat de deskun digen tot de conclusie zyn gekomen, dat er Inderdaad sprake is van moord. Onomstootelijk is vast komen te staan, dat Arkenbout is neergeslagen door een goedge- richten slag met een leidckkershamer. Of het slachtof fer hierdoor onmlddeiyk gedood werd, is niet zeker. Wel staat vast, dat de wond afkomstig is van een 'leldekkershamer, daar de spitse punt duideiyk uit den vorm van de wond was te herkennen mede door de zeer eigenaardige wond zelf. Slechts twee personen zouden als daders van dezen moord in aanmerking kunnen komen. Een ervan is de liedekkerspatroon M., dis alle schuld ontkent. De ander is de vroegere meesterknecht van M., n.1. W. te Vught, die tegen zijn vroegeren patroon zeer bezwarende ver klaringen heeft afgelegd. N Wie van belden de werkelijke schuldige is, zal het on derzoek ter openbare terechtzitting moeten uitmaken. Deze zitting heeft vermoedeiyk reeds in April a.s. plaats. Inbrekers aangehouden te Arnhem. Toen de eigenaar van een huis in de Spinschoolstraat te Arnhem zich Donderdag nog even naar dit gebouw begaf, vluchtten daar plotseling twee mannen uit Voor- by\gangers maakten onmiddeliyk jacht op de vluchtelin gen, doch de inbrekers ontsnapten. Een* hunner liet echter een paar schoenen achter; dit was voor de re cherche een aanwijzing en gistermorgen is het tweetal aan de justitie uitgeleverd Ey een onderzoek in hur woningen kwam een ver rassende collectie voorwerpen te voorschyn, alle af komstig van diefstallen, waaraan de gearresteerden zich hadden schuldig gemaakt. Behalve een hoeveelheid levensmiddelen, vond men een electrische kachel, dekens, pendules met coupes, goud en zilveren sieraden, gereedschappen en zeer veel kleedlngstukken. Bij de inbraak in de Spinschool straat is niets vermist, doordat de daders by hun werk verrast werden. SLACHTOFFERS VAN DE GRIEP. Ouders uit hun gezin weggeruki. In een huisgezin te Standdaarbuiten, bestaande u-it vader, moeder en zes kinderen, deed de griep haar intrede, met het treurig gevolg, dat vader en moe der binnen enkele dagen daaraan overleden. PAARDEN OP HOU De voerman gedood. Donderdag is tusschen Ommen en Balkbrug een ernstig ongeval gebeurd. De paarden, voor een wa gen van den landbouwer Stanrhuis gespannen, sloe gen op een gegeven oogenblik op hol, tengevolge waarvan de knecht, de 28-jnrige Schuiling sinds twee jaren gehuwd, van den wagen werd geslingerd. Het slachtoffer is later door voorbijgangers dood aan den weg gevonden. Een man te water geworpen. Donderdagochtend vroeg heeft zich te Franeker, aan de Schalsumervaart, een drama afgespeeld. De melkrij der E. Wijngaarden, van Beetgumermolen had connec tie aangeknoopt met de vrouw van v. d. M. te Franeker, zeer ten verdriet van dezen. Deze verhouding had reeds eenige malen tot heftige tooneelen aanleiding gegeven. Donderdagochtend heeft v. d. M. Wyngaarden op zyn melkrit langs de Schalsu mervaart opgewacht en hem, na een woordenwisseling, te water geworpen, wyn gaarden Is eenigen tyd daarna levenloos opgehaald. De dader heeft zichzelf by de po litie aangemeld. BEEN AFGEKNELD. Gistermorgen is een 43-jarige zandschipper uit Lcidschendam op een schip, liggende bij de Lammer- brug te Leiden, met zijn been bekneld geraakt tus schen een ketting, waardoor dit lichaamsdeel ge-heel werd afgekneld. In hoogst ernstigen toestand is dc ongelukkige naar het Academisch iZekenhuis ver voerd.

Schager Courant | 1931 | | pagina 10