P1 a a t s e I ij k Nieuws. Schoonmaak Ingezond en-Stukken. Weer een inbraak te Bergen. moei U voor oogen houden: 1. Er bestaat slechts één Aspirln, 2. Elke Asplrin-Tablet is voorzien van het BAYER Kruis 3. AspJrin-Tableiien zijn de beproefde pijnstillers bij alio verkoudheids- ziekten, rheumatiek enz. Wacht U voor goedkooperen namaak, k welke geen Aspirin is. Dl DIKS 5enig op a IK. I re dc wereld Ml Let op dm oranjehand. Prijs ?5 cis. Van den hoer Jm. Elaauboer Kz. was een klacht ingekomen, als zou de brug niet goed wegen. Hij had n.1. op een. vracht suikerbleten 300 K.G. minder ont vangen dan de brug had aangegeven. Voorzitter had toen met zijn eigen auto proeven genomen, n.1. op de ambtelijke brug te Anna Paulow- na, aan dc Kleinealuis, in den Oostpolder en daarna op onze brug. Het gewicht was toen respectievelijk 1215. 1220, 1225 en 1180 kilo, du*, hier was 't verschil juist andereom. Later is ook een proef genomen met 80 H.L. tarwe, waarbij de brug weer te zwaar woog. Op 't oogenbllk is hij echter weer in orde. Toch wil 't be stuur hem eens door een vakman laten onderzoeken. Bij de rondvraag wordt ter sprake gebracht, om de brug te verplaatsen, b.v. aan het vaarwater te Oude- sluls. Men is evenwel bevreesd voor te hooge kosten. Ook wordt als nieuwe plaats de Groote Buurt genoemd, vooral in verband met de hooge pachtsom die elk Jaar aan de Holl. Spoor moet worden betaald. Dit bedrag, zijnde f 30.—, is voor de vereeniglng een groote strop. Toch blijkt uit de verdere besprekingen, dat verplaat sing nog al veel moeilijkheden met zich brengt en wordt besloten om 't voorloopig nog maar te laten zooals het Is. Hierna sluiting. Z 1.1 P E ST. MAARTENSVT.OTBRUG. Dinsdag 3 Maart hield de vereeniglng „Help in Nood" hare jaarvergadering in het lokaal van den heer A. de Boer. Aanwezig 9 leden. Na opening en lezing der notulen bracht de penning meester de heer L. Postma verslag uit over het boekjaar 1930. Hieruit bleek dat het ledental en donateurs vrij wel stationnair gebleven was. De vereeniging bestaat thans uit -47 leden en 27 donateurs, wat de uitkeeringen betreft, was 1930 een zeer gunstig boekjaar geweest, er is n.1. aan 5 leden slechts 71 ziektedagen uitgekeerd, dit was het voorgaande boekjaar aan 9 leden 232 ziekteda gen. Verder bleek uit het verslag dat de totale ontvang sten waren geweest over 1930 1 481.34, en de uitgaven f 230.90%, dit is dus een saldo van f 230.43%, dit voegen de bij het vorige saldo, is het bezit der vereeniging l 1139.05%. De Centrale commissie verklaarde bij monde van den heer P. Veuger, dat alles door hun ln de beste orde was bevonden, en ontvingen de penningmeester en commis sie hun dank, van den Voorzitter. Mededeelingen werden gedaan omtrent het N.V.Z., en kan het de goedkeuring van de vergadering wegdragen, van het genomen besluit door het bestuur, om zich af te scheiden van het N.V.Z. en verder een afwachtende houding aan tc nemen wat betreft het vormen van een nieuwen N.-H. Bond. Volgde bestuursvoorstel, n.i verhooging ultkeering. Na dat dit voorstel was toegelicht, kwam men tot overeen stemming, en werd het bestuursvoorstel op deze voor waarden aangenomen: le. de verhooging zal eerst in gaan 1 April a.s.; 2e. als het bezit der vereeniglng ge daald is tot f 1000, zal da verhooging vervallen; 3e. de verhooging zal zijn f 0.25 per dag; dus bedraagt vanaf 1 April de uitkeering per week f 7.50. Do aftredende bestuursleden, werden met algemeen» stemmen herkozen, n.1. de heeren P. Breed, Voorzitter, L. Postma, penningm., en K. Doorn, le commissaris. Rondvraag leverde niets op, waarop sluiting volgde. W I E R I N G E N Voor het nieuw te bouwen pakhuis van den heer H. Smit aan do Koningstraat zal door de Mij. Texaco een benzinepomp met reservoir voor 4000 L. worden geplaatst ten behoeVe van den autobusdienst van den heer M. Geel. De dienstpl. J. Schandelaar, lichting 1925, is opgeroe pen om op 30 Juli voor 17 dagen op te komen voor her halingsoefeningen te Amersfoort bij het 6e Reg. Veld- art; de dienstpl. F. v. Mll op 17 September te Ede bij het 4e Reg. Vcldart GEMEENTE WIERINGEN. Burgerlijke Stand over Februari 193L Geboren: Louiso Josefa Elisabeth, dochter van P. J. Stoop en A. A. Musters; Wilhelmus Johannes, zoon van Th. A. Rasch cn C. Boerdijk; Jan. zoon van H. Buntjer en F. Louis; Geertruida, dochter van P. Post en J, Hol lander; Darius Nicolaas. zoon van N. F. Stolk en A. J. Cramer; Ate, zoon van D. de Jong en G. van d. Meulen; Treodorus, zoon van J. Numeljer en A. Boerdijk; Maria, dochter van C. v. d. Slikke en M. N. Blom; Trientje, dochter van A. Epping en J. Rendering; Jan, zoon van J. H. Dulmering en K. Cijvat; Albert, zoon van H. J. Berkhorst en L. de Jager; Wllto, zoon van H. Snaken borg en F. Dokter; Maria Johanna, dochter van C. Boer- sen en A. J. M. Numeijer. Overleden: G. ten Bokkel, 86 jaar, weduwe van S. Heij- blok; D. H. H. Tijsen, 11 maanden, zoon van D. Tljsen cn O. M. Langes; TJ. v. Dijk, 3 maanden, zoon .van H. v. Dijk en E. Harder; M. v. d. Slikke, 1 dag, dochter van C. v. d. Slikke en M. N. Blom; (te Alkmaar) W. de Haan. 78 jaar, echtgenoot van H. Tijsen. Ondertrouwd: G. Blom en C. Poel; D. Breed en W. P. van Roo; S. Koldijk en T. v. d. Kreeke. Getrouwd: C. Tijsen en E. M. de Jonge; P. Mostert en A. Vroom; P. L. Ferwerda en W. Boerema; G. Blom en Poel; D. Breed en W. P. van Roo. SCn00 RL Donderdag j.I. hield de afd. Schoorl van „Het Witte Krui?" haar jaarvergadering. Het jaarverslag memoreerde de opricihtlng der onder- «fdeellng Huisverzorging met 125 leden, de goed ge slaagde, leerzame avonden, waarbij respectievelijk Dr. Rtlr'er en Dr. Doyer als sprekers optreden met toelich tende films; vermeldde verder, dat ln het afgeloooen js-r 197 magaziingoederen waren uitgeleend en dat het ledental op 31 December j.1. 313 bedroeg. De inkomsten over 1930 bedroegen voor de afd.-kas f 901.24. de uitgaven f 741.78, saldo ln kas f 181.46. De ontvangsten voor de t.b.c.-bestrljdlnar weren f 2364 70 uitgaven f 2281.32. batig saldo f 103 38. Hulsverzorging bed aan ontvangsten te boeken f 876.40, aan uitgaven f 180.85, saldo f 215.55. Zuster Molenaar legde t* Schoorl in totaal 888 be zoeken af. waarvan als hulsbezoekster voor de t.b.e.- hrrtri.iding 121. Vier patiënten werden naar een sana torium gezonden. On verzoek van de Gezinsverpleging werd besloten j-afiyks f 10.— bij te dragen In de kosten dor telefo- n!?ch« nans'ultlng van de zuster. Het salaris van den mcasiiJihouder werd eebraeht op f 140.per Jaar. Ir.zoke cnndidaatstelllng voor het Hoofdbestuur, was men de meening toegedaan, dat Hollands Noorderkwar tier voldoende vertegenwoordigd was. De begrootinren werden ln ontvangsten en uitgaven *^?dus vastgesteld: voor de efdeeling op f 899 92; voor oi' t h c-h**-1rijding op f 1631.38; voor de huisverzorging op f 579.55. De lieer F. Mosk bracht een uitvoerig verslag uit ven do 73ste Algemeene vergadering. Pii het vaststellen der besrrooting voor de t.b.e.-be- sfrijdlng werd de vraag gesteld, waarom In 1930 geen gebruik was gemaakt van don post ad f 10.— voor rputum-onderzoek. De veronderstelling werd geopperd, dat de heeren doktoren niet aan sputum-onderzoek doen, of onkundig zijn van het bestaan van dezen post. Men voelde er veel voor, met het oog op de t.b.e.- bestrijd'g. het smitum-onderzoek zoo mogelijk te be vorderen en middelen daartoe te beramen. Van het Bestuur der Huisverzorging moeten volgens roester aftreden Mevr. Kok—de Jager, die niet voor oen herbenoeming ln aanmerking wenschte te komen en M-vr. Del'sBoots, die werd herkozen; In de vacature zal worden voorzien. Besloten werd, dat ook aan leden, dié niets In de kosten der hulsverzorging kannen bijdragen, eventueel hulp ln de huishouding zal worden verstrekt De vrij goed bezochte vergadering werd daarna met een woord van dank aan de aanwezigen, door den Voorzitter gesloten. SCHOORL. Kiezerslijst van de gemeente Schoorl voor het jaar 1931 —1932: Tweede Kamer 1210: Provinciale Staten 1208; Gemeenteraad 1134 kiezers. Verdeeld als volgt: Kring I (Schoorl): Tweede Kamer 751, Provinciale Staten 749; Gemeenteraad 693; Kring Et (Groet): Tweede Kamer 459, Provinciale Staten 459, Gemeenteraad 441. SINT MAARTEN GEMEENTE SINT MAARTEN. Geboren: Clasina Elisabeth, dochter van Gerardus Theodorus van der Vliet en Johanna Ghrlstina Cor- nella Kooljman. Gehuwd: Geene. Overleden: Geene. LANGEND IJ K OUDKARSPEL. Bij de Woensdagavond gehouden stemming voor twee Notabelen der Ned. Herv Kerk alhier, periodiek af tredend de heeren A. J. Wijnveldt en H. Bakker, is gekozen de heer A. J. Wijnveldt en moet herstemming plaats hebben tuseohen de heeren H. Bakker en C. Smit. GEMEENTE ZUIDSCHARWOUDE Burgerlijke Stand van 16 Januari tot 28 Februari. Geboren: Pleter Nicolaas Stephanus, zoon van Jo hannes Bruin en Veronika Tesselaar. Johanna Elisabeth, doohter van Simon Vader en Helena Groen. Nicolaas, zoon van Theodorus van Kleef en Grietje Bleeker. Stephanus Jaoobus, zoon van Johannes Snijders en Aafje Bijwaard. Andreas, zoon van Johannes van Kle^f en Maria Beemsterboer (geb te Alkmaar). Overleden: Cornells Burcihardus Gerardus Abbring- Slesker, 78 jaar, wed. van Slentje Hennlng. Pleterije Nol, 60 jaar, echtgen. van Louris Bood Cornells Rui sen, 74 jaar, wed. van Aagtje de Geus. Anna Weel, 1 Jaar, dochter van Jaoob Weel en Cornella Zijp. Al- bertus Josephus van Straaten, 87 jaar, wed van Catha- rina Bekker. Marljtje Smit, 94 jaar, wed. van Petris Brügemann (overl. te Alkmaar). Pleter Bekker, 82 jaar, echtgen. van Meria Bakker Sjoukje de Jong, 43 jaar, echtgen. van Tjltze Hoekstra. Bevolking. Ingekomen: J. Koolj van Andijk naar B 13 M. Kasten van Curaqao naar A 16. T Koopman van LImmen naar B 115. E. G. Groot van Heerhugowaard naar A 81. Vertrokken: G. Barten—de Graaff van A 188 naar Zwaag. J. Doets van A 104 naar Noordscharwoude. G. Bommer van B 166 naar Alkmaar. S. J. Sneekes van A 220 naar LImmen. K. Kansen van A 157 naar Alk maar. HOOGWOUD GEMEENTE HOOGWOUD. Burgerlijke Stand over de maand Februari 1931. Geboren: Antihonlus Adrlanus, zoon van Simon Groot en van Trijntje Jongkind. Catharina Agatha, dochf*r van Gerrit Wever en van Aafje Groot. Maria Catharina, d. v. Cornells Wagemaker en van Elisabeth Adrlna Kuijpers. Margaretha Bregilta, dochter van Hendrikus Kayer en van Veronlca Jong. Tiene, dochter van Pfet«r DIrkmaat en van Antie Deutekom, Jantlna Wil-hri- mlna, dochter van Walle Pijlman en van Jantie Krekt Aaltje, dochter van Cornelis Kuiper en van Jantje de Jong. Godefrledus Frederikus. zoon van Hlllebrand An- toon Knijpers en van Mijntje Langedijk. Overleden: Jan Glas, oud 86 jaren, weduwnaar van Geertje Hartog. Lljsebetih Nes, oud 73 Jaren, eclhtge- noote van Dirk Kos. Ondertrouwd: Gerardus Rempt, oud 22 jaren, te Hoogwoud en Jeltje de Leeuw, oud 20 jaren, te Opper does. Getrouwd: Tjerk Andringa, oud 21 jaren en Akke Baron, oud 21 jaren, beider won. te Hoogwoud. Vertrokken en Ingekomen personen. Pleter Groen, R.K., van Pade B 30 naar Helloo. Cor nells Stroomer, R.K, van Korkelaan C 29 naar Berk hout. Joannes Jong, R.K., van Boekelwegbuurt I 85 naar Wognum. Petrus Cornelis Pater, R.K, van Weere K 13 naar Blokker. Elisabeth Besseling. R.K., van Weere K 43 naar Heerlen. Johannes Jacobus de Boer en gezin, R.K., van Zuldelnd D 45 naar Spanbroek. Pleter Bood, R.K., van Weere K 57 naar Spanbroek. Theodorus Beemster en vrouw, R.K., van Zuldelnd D 10 naar Amsterdam. Hendrika Wiihelmina Verlaat, R.K., van Sijbekar- spel naar Zuldelnd D 10. Petrus Schoenmaker, R.K van Grootebroek naar Lambertschaag L 16. Johannes Bernardus Kroon, R.K., van Glétihoorn naar Gouwe H 47. Dirk Hoogenboom. N.H., van Zandvoort naar Hoogwoud, Aartswoud E 49. Hendrik van Wijnen. N.H.. van Schiedam naar Aartswoud G 15. Jo-hannes Cornells Mulder, R.K., van Sohagen naar Pade B 32. Klamer Haalt, N.H., van Nlbblxwoud naar Aartswoud G 18. Geert Muller. N.H.. van Eindhoven naar Aartswoud E 49, thans F 84. Johann Kalter, N.H., van Rulner- wold naar Pade B 27. C ALL A NT SOOG Zaterdag 7 Maart komt de bekende Nederlandsehe Billard-meesteresse, Mej. Schrjer, een séance geven in het Dorpskoffiehuis van den heer P. de Haan. alhier. Er wordt gespeeld een partij van 500 caramboles cadre tegen 150. Aan belangstelling zal het dezen avond zeker niet ontbreken, om deze beroemde bilj3rt-kunstenaresse bij haar meesterlijk spel ln actie te zien. Winkel, 5 Maart 1931. Mijnheer de Redacteur, Mag ik beleefd een plaats in uw veelgelezen blad bij voorbaat mijn dank, voor een antwoord aan J. Romar, voorzitter van de afd. van den Bond voor Staatspensionneering en Gevers, als bode. S. de Beurs, die toen bestuurslid was, weet zeer goed, dat de voorzitter wel degelijk heeft gezegd: Ge vers, nu ja Gevers, is dat vertrouwbaar? Rn ik heb toen de risico genomen en wij hebben wel degelijk om geld gevraagd om de couranten te betalen. Hij liep alle dagen de deur bij mij plat, maar dan was het: ik heb 60 bij elkaar, dan weer 70 enzoovoort. maar er kwam geen geld. Toen begon ik net te den ken als voorzitter hnd gezegd. En ik ben net als zijn buren om hem heen: ik wcnsch hem niet meer bij mij in huis en daar is dat mee af. En nu aan voorzitter. Dat u mij beschuldigt van klappen uit de vergadering, is uw schuld, als dat klappen moet heeten. En mij werd door vrouw Laan gevraagd of de werkende leden van Ons Genoegen weer melk moesten hebben. Toen heb ik gezegd: wat mij betreft, wel. Dus u hebt de uitvoering, zeide ik er nchter aan. En toen moest er nog om geloot wor den, weer net als altijd te laat, voorzitter. En dat moet klappen heeten. Er is alles geprobeerd om mij er uit te krijgen, maar niets wou lukken. Het geld van het bloemencorso is door u terug betaald, de f7.50, maar als ik er niet op neer had ge komen, had u ze in uw bezit gehouden. De heer J. Have heeft veel voor den Bond en voor de Ouden van Dagen voor den rondrit gedaan, maar u heeft hem toch allesbehalve net behandeld. De man had gelijk dat hij thuis bleef, dat hij niet hij A. Schenk mocht zitten en om dan nog te zeggen: is dat niet wat voor jou, Mantel. En dat: Ik ondergeteekende deed ook hot voorstel om alle autobestuurders op de vergadering uit te noo- digen voor den rondrit, maar dat vond u niet goed. Wij konden wel naar Parijs lllen. Maar mij dunkt, wij hadden die bestuurders wel degelijk noodig cn daarom, had ze een briefkaart gestuurd, maar dat was niet geraden.. Toen zijn er zoo 6 of 7 gevraagd cn zijn er geloof ik 5 van geweest U kon niet komen en toen is gevraagd door een paar leden van het be stuur en een paar auto-rijders: Hoogland, bestelt u voor Schiphol en een gezelschapskaart voor Tuschinski en dan voor Halfweg om daa: het brood te gebruiken. U wilde met 2 man daar heen, maar dat was mij te duur. Ik zei: het geld is opgehaald voor de ouden van dagen, maar niet voor ons.. En wat u, mijnheer de voorzitter, toen besteld hebt, weet ik niet, maar u is nergens geweest. Alles moest per telefoon gebeuren en wij konden niet op tijd uil Amsterdam vertrekken, want toen was de heele voor zitter weg. Het is daarom zeer gelukkig dat wij hu een bestuurslid hebben die de leiding wel machtig is. Mijnheer de Redacteur, dankend voor de opname. P. HOOGLAND. Penningmeester afd. Winkel, v. d. Bond voor Staatspensionneering. SCHOOLT.EVERANTTE. De levering der schoolbehoeften voor de 3 openbare lagere scholen der gemeente St. Maarten is opgedragen aan den Boekhandel v.h. Trapman en Co., alhier. BEGRAFENIS VEREENIGING „SCHAGEN." De Begrafenisvereeniging „Schagen" hield Donderdag avond hare jaarvergadering, onder leiding van den Voorzitter den heer J. Schoorl Pz.f in het lokaal van den heer J. K. Boontjes. Er waren 24 leden aanwezig. De notulen van den Secretaris, den heer A. de Heer, werden na lezing goedgekeurd. Medegedeeld werd dat een keurig kleed was aange schaft voor dekking der doodkist ln de sterfkamer en dat voor do dragers waren aangeschaft wollen truien om op koude dagen te dragen. Namens de dragers dankte de heer T. Schenk hier voor. - De resultaten van 1930. Daarna bracht de heer De Heer het jaarverslag uit, waaruit blijkt dat 1930 een bijzonder gunstig jaar voor de vereeniging was geweest Werd er verwacht, dat er min der winst ken worden venvacht in den loop der Jaren, doordat de sterftekans der leden toeneemt, het jaar 1930 logenstraft die bewering. Ondanks de 10 pet. reductie op de contributie, en de eenige extra onkosten, welke de rekening met pl.m. f 400 bezwaarden, Is er nog een batig saldo verkregen van f 1001.54%. Dit gun stig resultaat Is verkregen door de zeer weinige sterf gevallen van leden, n.1. slechts 10. plus een levenloos geboren kindje van een lid. Verder werd verzorgd de be grafenis van 17 niet-, eden. Het ledental, dat 31 Dec. 1929 bedroeg 1718. bedraagt nu 1S16, met een totale jaarcontributie van f 2058.20. Uit de verlies- en winstrekening over 1930 vermelden we: Baten. Voordeel van begrafenis nlet-leden f 193; con tributie f 1840.57, rente f 235.59, totaal f 2269.16. Uitgaven: Begrafeniskosten leden f 726.40, diversen f 466.21%; vergoeding secr.-penn. f 75, totaal f 1267.61%* voordeelig saldo f 1001.54%. Voorgesteld wordt hiervan f 100 toe te voegen aan het z.g. kleedingfonds en f 901.54% aan de reserve. De vereeniglng bezit de kleeding van het personeel; f 4000 aan effecten; kasgela f 1786.51%. De reserve ls gestegen tot f 6324.72%, plus f 500 reserve als 't kleedlngsfonds. Het Jaarverslag bracht dank aan den adviseur-voor- looper en het verdere personeel, benevens aan den heer Franzen, voor de uitstekende wijze waarop zij de be langen der Vereen, hebben behartigd. De finantleele commissie, de heeren Jb. Burger en C. Breet, rapporteerde, dat de administratie zeer goed ln orde was bevonden en adviseerde tot goedkeuring. De vergadering besloot vervolgens tot goedkeuring, waarna de financleele comlmssle dank werd gebracht voor haar arbeid en den secr.-penn. een bijzonder woord van dank 'en waardeering ontving voor zijn uitstekend beheer en administratie en de goede zorg, waarmede hij de belangen der vereeniglng behartigt. Bestuursverkiezing. Vervolgens worden de aftredende bestuursleden, de heeren J. K. Boontjes en K. Kerkmeer met nagenoeg algemeene stemmen herkozen en nemen de benoeming aan. In de vacature-M. F. Overdijk wordt bij 2e vrije stemming benoemd de heer C. Breet, die eveneens aan neemt. Als lid der financleele commissie wordt ln de vaca ture-C. Breet gekozen de heer J. Schenk, die de func tie accepteert. Reductie contributie. Vervolgens wordt met algemeene Instemming het be stuursvoorstel aangenomen om wegens den gunstlgen financleelen toestand der vereeniging. voor 1931 20 reductie te verleenen op dc contributie. Bij de rondvraag wordt namens de dragers gevraagd, voor het dragersloon voor begrafenissen van een naar buiten de gemeente, een uniforme regeling te treffen. Thans ls dat ongelijk. Het Bestuur zal dat overwegen. Voorts wordt door een der leden het salaris van den secr.-penn. te laag geacht voor het vele werk, dat hij er aan heeft. Voorzitter meent, dot de secr.-penn. zelf geen verde re verhooging wenschte. wat deze bevestigt Toegezegd wordt, dat het Eestuur ook dit onderwerp eens onder de oogen zal zien. Vervolgons sluit de Voorzitter de vergadering, met dank te brengen voor deze prettige vergadering. DE BOND VAN LANDPACHTERS. Door dezen bond ls een groote provinciale vergade ring uitgeschreven tegen Vrijdag 13 Maart a.s. in „De Harmonie" te Allmiaar, waar de heeren Ebels en Van der Sluis, leden der Tweede Kamer en de heer H. S van Houten, algemeen secretaris van den Bond het woord zulen voeren. Men leze de advertentie. geeft menige huisvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. De dader in de armen van do politie geloopcn. De politie te Bergen heeft Donderdagnacht de hand gelegd op een man, die dezer dagen in een villa ln de Van Borselenlaan aldaar heeft ingebroken. Toen de politie een onderzoek instelde in de villa, die tijdelijk onbewoond is, bleek, dat een der bedden beslapen was. Men vond een uit de schuur gestolen flets, bepakt met u!t de villa weggenomen goederen, onder struikgewas op het erf verborgen. Terwijl de politie de wacht hield in de villa, kwam een man die vermoedelijk door den honger gedreven werd en geen kans zag, zich uit de voeten te maken, van de vliering van de villa te voor schijn. Het was zekere T., die enkele jaren geleden bij een bloemist ter plaatse ir. betrekking is geweest. Hij was eerst een paar dag«n geleden uit de gevangenis ontslagen. Hij is naar het huis van bewaring te Alk maar overgebracht. Gscomnlic*ert!e autobotsing. Beschonken achter het stuur. Een man gedood, een ander zwaar gewond. Donderdagnacht omstreeks 3 uur zijn te De Punt, gem. Vries, in de provincie Drente, twee auto's tegen elkaar gehotst. De eene, bestuurd door den heer Steur uit Assen, werd door een auto, die zigzags gewljze uit de richting Groningen kwam. in de flank gereden. De heer Steur kwam er goed af. hoewel zijn auto zwaar werd gehavend. De andere auto vloog na de botsing tegen een boom. De belde Inzittenden, twee vertegen woordigers van de Texsco-Mij., woonachtig te Zwolle, moesten hun onvoorzichtigheid om in beschonken toe stand den terugtocht naar huis te aanvaarden, duur bekoopen. Het bleek, dat de een achter het stuur was doodgeslagen, terwijl dc andere zwaar gewond werd. Hij ls in levensgevaarlijker, toestand naar het zieken huis te Zwolle overgebracht THEATER ROYAL. In afwachting van de groote dingen die in ons Theater Royal aanstaande zijn, n.1. als straks de spre kende en muciseerende film daar haar intrede zal doen, heeft de Directie voor deze week de bekende succesfilm „De Straatvlinder", een liefdesroman van oen Chineesch meisje. Vol angst en ontzetting rent een klein Chineesch meisje, door het drukke, woelige feest-Parijs van den Hen Juli. Een klein kermiskind is het, een danseresje, dat door de lage intrige van Coco, een clown, beschuldigd wordt den dood te hebben veroorzaakt van haar Chineesaher. medewerker. In haar angst loopt ze verder en verder, een huis binnen., trappen op... tot ze zich plotseling bevindt in het atelier van den jongen schilder Paul Bennet. Deze beschermt haar en biedt haar onderdak. Hior voelt ze zich weer veilig en al spoedig helpt ze den schilder om zyn schilderijen op straat te verkoopen. Door een samenloop van omstandigheden komt Paul in aanraking met de dochter van den rijken Ameri- kaanschcn kunstkooper Working. Zij inviteert hem bij haar vader te komen, die zijn eerste schilderij tegen üoogen prijs koopt. Als Mah, het Chineesone meisje, weer thuis komt met het geld, dat zij voor den cheque van Working heeft geïnd, volgt Coco haar echter en ontsteelt haar het geld. Hq weet haar te dwingen niets hiervan aan Paul te zeggen, zoodat deze haar van diefstal verdenkt en de straat weer opjaagt. Working, en vooral zijn dochter, ziet veel in den jongen talentvollen Paul en noodigt hem uit bij hen te blijven, met hen mee te gaan naar het Zuiden van Frankrijk om verder te schilderen. Gelukkig wordt Mah ontdekt door Baron de Neuve, een anderen kunstkooper, die haar verder onder zijn hoede neemt. Mah lijdt echter zeer onder valsche verdenking, die op haar rust doordat Paul de waar heid niet te weten heeft kunnen komen. Ten koste van alles wil zij echter trachten dit weer goed te maken. In een cabaret treft zij Coco weer, die zich tot manager van een danstroep heeft- weten op te werken. Daar beschuldigt zij hem van diefstal, doch kan er nog niet in slagen hem zqn gerechte straf te floen ondergaan daar Coco weet te vluchten. Later treft zij hem aan de speelbank van Monte Carlo, waar zij hem de 4000 frans weet te ontnemen, die Cooo haar vroeger ontstolen had in het atelier van Paul. De diefstal wordt echter ontdekt, zij wordt ach tervolgd, maar Coco, die h4aar nog steeds voor zich wil opeischen, zegt dat het geld haar toebehoort. Baron de Neuve weet echter de waarheid aan het licht te brengen, waardoor thans haar onschuld duidelijk blijkt en Paul tot de overtuiging komt, dat hij haar steeds ten onreohte beschuldigd heeft. Gelukkig voelt zij zie* thans van dezen onverdienden blaam gezuiverd te zijn, doch een nieuwe, diepe- teleurstelling wacht haar, als zij ziet hoe er groote liefde gegroeid is tusschen Paul en Wcrking's dochter. „Blijf bij ons..." vragen beiden haar, doch zij wei gertMijn plaats is niet meer hier"... en stil gaat ze heen met gebroken hart. MARKTO VERZICHT. De handel in vette koeien was Donderdag j.1. wol Iets beter; prijzen van 4047% ets.; dit was dan oulc wel voor de f;jnste koe; de gewone gang was tot 45 :t. Met de kalfkoeien begint het weer aardig te leven; de aanvoer voor dezen tijd van 't jaar was heel goed. Geldekoeien minder aangevoerd. De handel in kalf- en geldekoeien was lang niet slecht te noemen. Zoo men vertelde, verkochten de Gebr. J. en P. Baars alhier voor de markt 12 kalfkoeien voor de som van 400 gld. per stuk, dat wil wat zeggen. Zoo ziet men, deze han del begint weer aardig op te leven. Pinkstieren waren er aangevoerd en die handel viel nor-1 mee; de beste pinkstier ging voor f 160 van de hand. Da nuohtere kalveren golden weer als de vorige weeK, deze handel was vlug; de gewone gang 9 20 25 gld. Eén nuchter kalf werd er nog verkocht voor f 36, dat was iets buitengewoons Bokken en geiten waren er ook nogal aangevoerd, deze zijn allen gekocht door-één koopman; die handel was goed. ...In paarden ging nog wet om. Overhoudera wilden ze dien dag nog wel koopen, maar voor den dood en de handel was goed. Voor 't leven werd nog niet verkocht: dat is geen wondei*, want de vette schapen gelden tc kort en de wol is hoege naamd niets waard; wij zullen hopen, dat wij weer spoedig een beteren tijd krijgen. Oude slachtschapen van 2641 gld; handel aan den stuggen kant. Biggen en schrammen prijshoudend; dat valt nog niet zoo tegen, gezien de prijzen van de vette varkens; de handel was matig. De vette varkens waren weer niet zoo gewild; hoogste prijs 21 ets. Is niet veel. Het

Schager Courant | 1931 | | pagina 14