bcnapr wrat Voorjaarsbericht Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier Uit onze Omgeving. PAHDTCP's TAPIJT- EN - V/v/ R I Cl\ MEUBELHANDEL LAAGZIJDE B 32 - TELEF. 87 SCHAGEN. Firma H. S. Cloeck, Alkmaar. Al rt I Zaterdag 7 Maart 1931. Op Woensdag 11 Maart a..s wordt een algemeene ver gadering van het bestuur van dit waterschap gehouden, in het Gemeenlandshuis te Alkmaar. O.m. zal aan de orde worden gesteld het opmaken van een aanbeveling voor de benoeming van een hoogheem raad, tengevolge van het overlijden van den heer W. J Kernkamp. Toeslag op pensioen. Door den heer T. de Waard, gepensionneerd steenzet ter van het Hoogheemraadschap, wonende te Petten, wordt een toeslag gevraagd op zijn pensioen en wel in gevolge de bepalingen van de Pensioenverordening 1921. Adressant deelt in een uitvoerig adres mede, dat hij sedert de opheffing van den Hondsbossche en Duinen tot Petten is gebleven in dienst van het Hoogheemraad schap en wel in onveranderd dienstverband. Hoewel het Dag. Bestuur van het Hoogheemraadschap respect, per 10 April en 16 Juli 1923 hem aanzegde, dat hij wederom in vasten dienst zou worden en werd aangenomen, wa ren deze mededeelingen met den feitelijken toestand strijdig, omdat hij voortdurend in dienstverband geble ven was en hem nimmer dien dienst werd opgezegd. Door of vanwege hoofdambtenaren van den Hondsbos sche en van het Hoogheemraadschap is ten tijde van den overgang van Hondsbossche en Duinen tot Petten, naar het Hoogheemraadschap en ook in de jaren na de zen overgang, medegedeeld, dat hij voortdurend in vas ten dienst bleef, althans zou kunnen blijven, en om deze redenen heeft adressant dan ook nagelaten, om In die periode, toen steenzetters als arbeiders zeer gezocht wa ren, en hoog loon konden verdienen, naar elders voor vast dienstverband te solliciteeren. Adressant oordeelt voorts dat hij als een der vaste werk lieden behoorde tot de gerechtigden in het pensioenfonds van het Hoogheemraadschap van den Hondsbossche en Duinen tot Petten, aangezien op hem van toepassing was de pensioensverordening van dat Hoogheemraad schap en hij derhalve met de ambtenaren van den Honds bossche t.a.v. de pensioensregeling gelijkgesteld was, al thans, ambtenaar was van den Hondsbossche. Om gelijke redenen meent verzoeker, te vallen onder de bepalingen van de pensioensverordening van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier, vastgesteld d.d. 29 Dec. 1921, en dat, zoo deze laatste pen sioensverordening 1921 op requestrant niet van toepas sing zou zijn quod non dat dan te kort zou wor den gedaan aan het besluit vandeStaten dezer Provin cie d.d. 21 Mei 1929; dat requestrant tenslotte in zijn voornoemde functie terzake van lichaamsgebreken, in en door den dienst verkregen, met behoud van pensioen werd ontslagen met ingang van 1 Maart 1928; dat hij alstoen een pensioen ontving waarbij geen reke ning werd gehouden met de bepalingen van bovenge noemde verordening d.d. 29 December 1921; dat hij derhalve om meerdere redenen belangrijk na deel heeft geleden door de opheffing van het Collego van den Hondsbossche en Duinen tot Petten. Redenen, waarom hij eerbiedig verzoekt alsnog ln aanmerking te mogen komen voor een toeslag op zijn pensioen, ingevolge de bepalingen van de Pensioensver ordening van 1921 van het Hoogheemraadschap. Wat Dijkgraaf en Hoogheemraden voorstel len. Dijkgraaf en Hoogheemraden deelen mede dat adres sant destijds behoorde tot dat deel van het personeel van het voormalig Hoogheemraadschap van den Hondsbos sche en Duinen tot Petten, dat in dienst van Noordhol- lands Noorderkwartier is overgegaan. In het opheffings- besluit van den Hondsbossche was omtrent den aard van het dienstverband, waaronder deze overgang moest plaats vinden, niets bepaald en de regeling daarvan werd geheel aan ons waterschap overgelaten. Dit dienst verband is dan ook aanvankelijk van geheel tijdelijken aard geweest, totdat op 28 Maart 1923. werd besloten o.m. T. de Waard met ingang van 1 Juli 1923 tot steen zetter in vasten dienst te nemen. Met Ingang van 1 Maart 1928 werd belanghebbende ont slagen en ontving hij, wegens ziekte, die door den Pen sioenraad als het rechtstreeksche gevolg van de uitoefe ning van zijn dienst werd aangemerkt, een z.g. verhoogd invaliditeitspensioen, n.1. aan eigenlijk pensioen f 886, verhooging f 316, totaal f 1202, of 70 pet. van den pen sioensgrondslag. De verhooging werd voor 'n jaar toege kend en na afloop daarvan omdat De Waard na her nieuwde keuring voor 50 pet. valide bleek te zijn, over eenkomstig de desbetreffende bepalingen der Pensioen wet 1922 verlaagd tot f 158 en is, naar D. en H. bekend is ingaande 1 Maart 1930 opnieuw verlaagd tot f 79. Na zijn eerste verlaging heeft belanghebbende zich tot D. en H. gewend met het verzoek, om op grond van de Pensioenverordening 1921 van het Hoogheemraadschap wederom in het genot van het volle pensioen te worden gesteld. Een verlaging van een eens toegekend pensioen, zoo als thans in een dergelijk geval ingevolge de Pensioen wet 1922 mogelijk is, kent n.1. onze Pensioen verordening 1921 niet, evenmin als de vroegere pensioenwetgeving. Indien belanghebbende dan ook onder de bedoelde ver ordening viel, dan zou hem een aanvulling van zijn pen sioen toekomen tot 70 pet. van zijn pensioensgrondslag is f 1202.—. Hoewel adressant als „tijdelijk" ambtenaar we! op 1 Juli 1922 viel onder de op dien datum in werking ge treden Pensioenwei 1922. krachtens die wet diensttijd heeft kunnen inkoppen en ten slotte ook krachtens die wet is gepensionneerd kon hij evenwel niet als „tijdelijk" ambtenaar in den zin van onze Pensioenverordening worden beschouwd, aangezien art. 18 dier verordening bepaalt, dat als ambtenaar in tijdelijken dienst alleen wordt aangemerkt hij. die ter tijdelijke vervulling van een vaste betrekking in dienst is genomen. De func tie nu. welke De Waard bekleedde, werd eerst bij be sluit van 23 Maart 1923 ais vaste betrekking in het leven geroepen en aan dit besluit is geen terugwerkende kracht verleend en werd door D. en H. afwijzend beschikt op bet zoo juist bedoelde verzoek van T. de Waard. Wel hebben D. en H. toen het geneeskundig onderzoek uitwees, dat adressant weder voor 50 pet. valide was. hem gelegenheid gegeven om. door het verrichten van voor hem geschikten arbeid, het geldelijk nadeel, dat voor hem uit de pensionneering voortvloeide, zooveel mogelijk weg te nemen, omdat hij het liet voorkomen, dat hij gaarne wilde werken. Adressant heeft alleen het eerste jaar van deze gelegenheid gebruik gemaakt, doch zich later niet meer om werk aangemeld. Thans verzoekt adressant aan de algemeene vergade ring een beslissing omtrent zijn aanspraken op een toe slag op zijn pensioen ingevolge de Pensioenverordening 1921. Belanghebbende had van de beschikking van D. en H. binnen 30 dagen, nadat ze hem was medegedeeld, over eenkomstig de Pensioenverordening 1921. bij de alge meene vergadering beroep ^kunnen aanteekenen. In dit geval zouden D. en H. op boven-ontwikkelde gronden hebben geadviseerd hoi beroep ongegrond te verklaren. Aangezien adressant don termijn van beroep heeft la ten verstrijken, stellen »ij thans voor, hem in zijn be roep niet ontvankelijk te verklaren Een behoorlijk verkeer te Camperduin. Voorts wordt door Dijkgraaf en Hoogheemraden voor gesteld tot uitgifte ln erfpacht van grond te Camper duin. Het betrekkelijke waterschapsblad deelt mede, dat ln de laatste jaren herhaaldelijk verzoeken inkwamen om de beschikking te mogen hebben over aan het Hoogheem raadschap ln eigendom toebehoorende gronden nabij Camperduin, ten einde daarop gebouwen te stichten. Bij onderzoek is gebleken dat de tegenwoordige toestand van de zeewering ter plaatse geen bezwaar oplevert, dat onder de noodige voorwaarden, sommige der aan het Hoogheemraadschap in eigendom toebehoorende gronden in de omgeving van Camperduin, ten behoeve van het stichten van gebouwen worden geëxploiteerd. Ten einde deze exploitatie niet tegen te werken, zouden naar de meening van D. en H. de gronden in erfpacht kunnen worden uitgegeven. Alvorens van de zijde van het Hoog heemraadschap de exploitatie mogelijk wordt gemaakt, meenen D. en H. echter, dat door het aanleggen, instand houden en onderhouden van een verharden weg over het in erfpacht uit te geven terrein, in aansluiting met den Heerenweg, een behoorlijk verkeer ter plaatse ver zekerd dient te zijn. Bij het ontwerpen der erfpachtvoor- waarden is met deze omstandigheid rekening gehouden. Het is de bedoeling den weg slechts bij gedoogen voor een door D. en H. nader te regelen beperkt verkeer open te stellen, om zoodoende te voorkomen, dat op het des betreffende deel der zeewering de last van openbaren weg zal komen te drukken. In aanmerking genomen het groote belang, dat de gemeente Schoorl heeft bij het in exploitatie brengen der gronden, houden zij rekening met de mogelijkheid, dat deze gemeente bereid zal blijken de zorg voor dezen weg op zich te nemen. Voor het ge val de gemeente Schoorl niet bereid mocht blijken zich tot deze zorg te verbinden, laten de ontwerp-voorwaar- den óók toe, dat met een anderen rechtspersoon of met een particulier ter zake een overeenkomst gesloten wordt In verband met de omstandigheid, dat de algemeene vergadering als regel slechts tweemaal per jaar bijeen komt, stellen D. en H. voor, door het nemen van een besluit de voorwaarden voor de uitgifte in erfpacht van HEERHUGOWAARD Door liet Prot. Ondersteuningsfonds bij Ziekte „I.icht in Duisternis", werd Donderdagavond in het lokaal van den heer Liefhebber de jaarvergadering gehou den. De voorzitter, de heer Brugman, opende de vergade ring, waarna door den heer A. Groot de notulen wer den gelezen. Hierna volgden eenige mededeelingen, waarna de rekening over 1930 aan de orde kwam. Deze was be reids reeds nagezien door de hoeren A. Konij en P. Joon, die verklaarden allc-s in goede orde te hebben bevonden. De heer A. Groot las nu het financieel verslag voor, waarbij bleek, dat één lid was ingeschreven, terwijl door overlijden en vertrek 3 leden moesten worden afgevoerd. Op 1 Januari j.1. was het ledental 56. In totaal was ontvangen f315 en uitgegeven f281.90, al- zoo een batig saldo groot f 63.10. De reserve is hiermee gestegen tot f U63; waarvan op de spaarbank is ge plaatst f 972.57. Onder dankzegging werd de rekening goedgekeurd, waarna door den heer A. Groot mede bet jaarverslag werd uitgpbracht. Hierin werd herdacht liet overlij den van den secretaris, den heer P. Hittema, he'geen voor de vereenigiing een groot verlies is geweest. Me de werd gewezen op het feit, dat 1930 de zekerheid bracht, dat de voorzitter naar elders zal vertrekken. Gememoreerd werd, dat deze gedurende de eerste 15 jaren van het fondshestaan, als secretaris heeft gefun geerd en de volgende 15 jaren als voorzitter; met ge noegen werd door spr. geconstateerd, dat steeds op hoogst aangename wijze met den voorzitter was sa mengewerkt, waarvoor hem een woord van dank werd gebracht, alsmede een woord van waardeering voor «Ie wijze, waarop de belangen van het fonds door hem waren behartigd. Hij wensch'e den heer Brug man niet zijn vrouw nog vele jaren van aangename rust toe gronden van het Hoogheemraadschap nabij Camperduin vast te stellen en D. en H. tot de uitgifte op den grond slag dier voorwaarden, te machtigen. Do voorwaarden voor de uitgifte. Van de te stellen voorwaarden vermelden we: De uitgifte betreft een oppervlakte van ongeveer 40 Are, gelegen nabij Camperduin, In de gemeente Schoorl. en geschiedt tegen een jaarlijksche erfpacht- som ten bedrage van 25 cent per centiare of gedeelte daarvan en voor een tijdvak van ten hoogste 30 jaren. Geene der andere in he* besluit omschreven gronden worden In erfpacht uitgegeven, dan nadat met een natuurlijk persoon of met een rechtspersoon een over eenkomst is getroffen tot het geven aan dien persoon ln erfpacht van een nader door Dijkgraaf en Hoog heemraden aan te wijzen strook grond, ter breedte van 6 meter en ter volle diepte van het geheele voor uitgifte In erfpacht bestemde terrein, en deel uitma- kenle van het perceel, kadastraal bekend gemeente Schoorl, sectie A, no. 671. D en H. worden tot de uit gifte van deze strook grond in erfpacht gemachtigd, eveneens op de voorwaarden In dit besluit vermeld, met afwijking nochtans, ln zooverre, dat de erfpachtsom voor dezen grond per jaar in totaal zal bedragen de som van één gulden, dat de erfpachter het zijn op dezen grond verleende erfpachtsreoht niet mag vervreem den en zich jegens het Hoogheemraadschap verbindt: a. tot het op zijne (des erfpachters) kosten, binnen een door Dijkgraaf en Hoogheemraden te bepalen ter mijn, en ten genoegen en volgens aanwijzing van dit college, aanleggen van een verharden weg op deze strook grond en om gemelden weg, na aanleg en tij dens den gefceelen verderen duur van het erfpachts- recht, eveneens op zijne (des erfpachters) kosten ten genoegen en volgens aanwijzing van gemeld college, in stand te houden en te onderhouden; b. om den onder a. bedoelden weg bij gedoogen voor het door Dijkgraaf en Hoogheemraden nader te be palen beperkt verkeer ter plaatse open te stellen en om. onder goedkeuring var Dijkgraaf en Hoogheem raden, er, voor zoover noodig. zorg voor te dragen, dat de weg niet het karakter verkriigt van openbaren weg; e. dat bij het eindigen van het erfpachtsrectat de verharding van den weg. zonder dat daartoe eenige nadere akte vereisoht wordt en zonder dat het Hoog heemraadschap tot eenige vergoeding gehouden ls, in den staat, waarin die verharding zich alsdan bevindt, aan het Hoogheemraadschap overgaat. Verkoop perceel Emmastrnat 3. Tenslotte deelen D. en H mede, dat Mevr. de Wed. J. P. van AanstelMoonen den wensoh heeft te ken nen gegeven, om de huur van het door haar bewoonde perceel Emmastraat no. 3 te Alkmaar, omstreeks half April te doen eindigen. Waar dit perceel thans niet meer noodig Is, om te voorzien in de behoefte aan woongelegenheid voor de hoofdambtenaren en er ook overigens voor den dienst van het waterschap geen behoefte aan bestaat, komt het D. en H. wensehelljk voor, het perceel ln het open baar te verkoopen. Het college vraagt daartoe dan ook de machtiging van de algemeene vergadering. Voorts verliep het jaar 1930 zeer gunstig; ernstige ziektegevallen kwamen niet voor; aan 7 leden is to taal uitgekeerd voor 189 ziektedagen. Jammer werd het geacht, dat niet meer personen tot het fonds toe traden: hij wekt de leden op. daartoe mede te werken en eindigde zijn verslag met de bestee wenschen voor de vereeniging. De voorzitter dankte den Groot voor zijn verslag, speciaal ook voor de waardeerende woorden aan zijn adres. Het verslag gaf aanleiding tot enkele opmerkingen met betrekking tot de vervulling van hetgeen van een bode verwacht mag worden. Door den secretaris zal hierover met haar eens worden gesproken, spe ciaal wat. betreft, de regelmatige inning der contribu tie. Door den voorzitter werd voorgesteld de functies van penningmeester en secretaris te combinceren en in handen te stellen van den heer A. Groot. De vergadering gaat hiermee accoord, alsmede de heer Groot. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren A. Groot en J. Stapel herkozen. Laatstgenoemde zal hier mee in kennis worden gesteld; de heer Groot nam de benoeming aan. In de vacatures, ontstaan door het overlijden van den heer Hittema en het a.s. vertrek van den heer Brugman, werd voorzien door de verkiezing van de heeren A. Kooij en K. Bakker; beide namen de be noeming aan. In den Baad van Toezicht werd herkozen de heer P. Haster, die ook de benoeming weer aanvaardde. Voorzitter feliciteerde al de gekozenen, hopende dat de keuren in bet belang der vereeniging zouden blij ken te zijn en de bestuursleden en die van den Raad van Toezicht voortdurend aangename samenwerking toewenschende. Hierna bracht hij onder de aandacht der vergade ring, dat de heer C. Groot thans 25 jaar bestuurslid is. Spr. feliciteerde den heer Groot en richtte tot hem eenige woorden van waardeering voor de behartiging der fondsbelangen, en voor (ie aangename wijze, waarop met hem samengewerkt mocht, worden. De vergadering stemde door applaus hiermee in. Tevens werd in herinnering gebracht, dat het fonds dit jaar 30 jaar zal hebben bestaan; naar aanleiding hiervan werd voorgelezen het verslag der stichtings vergadering op 8 Maart 1901. Nadat nóg eenige herinneringen uit de eerste be staansjaren waren opgesomd, werd tot sluiting over gegaan. De voorzitter verklaarde met groot genoegen voor de vereeniging werkzaam te zijn geweest, wat voor een groot deel zeker op rekening mag wonion geschreven van de volle medewerking van en de aan gename verstandhouding tusschen de bestuursleden en de leden van den Raad van Toezicht, mede ook te danken is aan de prettige stemming op de leden vergaderingen. Spr. zegt allen hiervoor hartelijk dank en sloot de vergadering met de hoste wenschen voor den groei en bloei der vereeniging. WIERINGERWAARD Donderdagavond hield het Departement Wieringer- waard van de Mij. tot Nut van het Algemeen haar der de en laatste bijeenkomst In dit seizoen, met als spre ker de heer Kommer Kleijn, bij de radio-luisteraars wel bekend. De heer Daan Kaan zegt bij de opening tevreden te kunnen zijn over de opkomst (ongeveer 80 personen wa ren aanwezig), en heet in 't bijzonder den heer Kleijn welkom. Het bestuur heeft met veel vertrouwen dezen avond georganiseerd. Immers de naam Kommer Kleijn waarborgt ons een mooie avond. Dan wil Voorzitter in \*erband met de a.s. Huisvlijtten- toonstelllng Iets recht zetten, wat door sommigen de vorige maal en dus ook uit het verslag blijkbaar ver keerd Is begrepen. Het is n.1. volstrekt niet de bedoeling van het bestuur om de vervaardigde voorwerpen to be houden. Wel is het de bedoeling om er een kleine verlo ting aan te verbinden, in verband waarmee sommige kleine voorwerpen ln dank zullen aanvaard worden, doch het is geheel vrije wil. Dan wordt het woord gegeven aan den heer Kommer Kleijn, die voor ons wil voordragen een groot fragment uit het leven van Jeane d'Arc. een eenvoudig dorps meisje uit de Vogeezen, de Maagd van Orleans, datee- rende uit de 15e eeuw. Na eerst de geheele geschiedenis in 't kort te hebben verteld, wordt uit het 6c bedrijf voorgedragen „Recht spraak". Op schitterende wijze werden de verschillende personen, die bij deze Rechtspraak waren betrokken, voorgesteld. Of alle aanwezigen evenwel alles hebben be grepen, meenen we te moeten betwijfelen. Voor hen toch die de geschiedenis van Jeane d^Arc niet gchoe! ken nen (het gebeurde reeds in 1431) zal niet alles duidelijk gev/eest zijn. Zooals gezegd, de manier waarop 't werd voorgedra gen, was af. Na de pauze kregen wij vroolijlce dingen te hooren, n.1. „Het Lasterpraatje", een paar gedichten in 't Be- tuwsch, n.1. Christenen, Zielen, Ingekort; daarna Een menschenhart doet soms zoo raar. Een geschiedenis van een dollar en de droom van Arie de kolensjouwer. Met deze voordrachten werden de lachspieren danig opgewekt en gaf spreker blijk ook op dit terrein een uit stekend voordrager te zijn. De heer Kaan bracht bij de sluiting een woord van hartelijken dank aan den heer Klein, voor 't aan ons go- bodene en sprak vooral h«''de voor de manier waarop het werd gedaan, waarna 1ieze laatste nutsavond werd gesloten. Menigeen zal met een flinke koude neus thuis geko men zijn, want de Noord-Oostcr blies er lustig op los. Wij deelen U hierbij mede, dat wjj een geweldige sorteering in de nieuwste dessins VLOERZEILEN, KARPETTEN, ALOVERNETS, LOOPEF.S, UATTEN, enz., enz. hebben aan te bieden tegen scherp concurreerende prijzen. Linoleum Krommenie f2.60 Stragnla, 200 c.M. breed f 1.45 Stragula, 183 c.M. breed i 1.35 Ballatnm, 183 c.M. breedf 1.09 Keus uit meer dan 100 patronen. KARPETTEN, keus uit meer dan 100 stuks. VITRAGE meer dan 50 patronen, enz. enz. Alles wordt onder garantie en franco thuis geleverd. Door grooten omzet lage prijzen. Aanbevelend, Een advertentie in ons nummer van j.1. Donderdag heeft onze lezers reeds bekend gemaakt, dat de Firma H. S. Cloeck te Alkmaar, haar geheel verbouwde zaak op de Laat, alom bekend als Het Witte Huis, heropend heeft Dat heeft heden middag te 2 uur plaats gehad. Vrijdagmiddag zijn wij op uitnoodiging der firma, gaarne een kijkje gaan nemen, wat er zooal veranderd en verbeterd was. En als men dan als geijkte term ge bruikt, dat alles naar de eischen des tijds is ingericht, is dat zeer zeker van toepassing op de gemetamorfo seerde zaak der firma Cloeck. Wat een verandering heeft alles ondergaan en reeds bij het binnenkomen valt het op, dat het een geheel ander interieur is geworden. En uit alles spreekt een fijne smaak, gepaard aan practischen zin en goed zakeninziaht De firma, die vorig jaar een modern ingericht filiaal te Beverwijk opende, is met deze restauratie een der mooiste zaken boven het IJ geworden op het gebied van heeren- en kinderkleeding. De winkelbetimmering en eveneens die van de pla fonds ls uitgevoerd in blank eikenhout met onderdeden van coromandelhout, en op gepaste wijze versierd met snijwerk. Door het artistiek geplaatste glas In lood ho ven de betimmeringen van de etn'ages valt het dag licht voldoende naar binnen, terwijl bij avond een ver lichting van 4 stuks lampen elk met 4 lichten en voor zien van reflectors van eterniet, het daglicht natuur getrouw vervangt. Door deze verlichting kan men dus nu evengoed des avonds als overdag zijn inkoopen doen Wat den bouw der etalagekasten betreft, kunnen we zeggen, dat ze ,.aF' zijn. De vernuftige formatie hiervan is zoo, dat de daarin aangeboden artikelen op z'n voor- deeügst uitkomen. De betimmering der etalages ls uit gevoerd in berken en eiken-triplex. eveneens versierd met coromandelhout. terwijl de verlichting waarvan de bron zooveel mogelijk onzichtbaar is, bestaat uit tri- plexglas in lood. Bovendien zijn tegen de steilen aange bracht driehoekige lampen, alweer van coromandelhout en triplexglas, die op de steeds keurig verzorgde etala ges van de firma een flatteus licht werpen. Tegen dc zijwanden van den benedenwinkel zijn stan gen aangebracht voor de confectie, zoodat de clientèle een goed overzicht heeft over de ruim gesorteerde, smaakvolle collectie. De balustrade der tiap die naap de bovenverdieping leidt, is samengesteld uit coromaxx- delhoofdbalusters versierd met snijwerk en onderling verbonden met een nikkelen helrwerk. Boven Is on dergebracht een uitgebreide collectie stoffen alsmede de afdeeling Kinderkleeding. Hier bevinden zich ook de coupeurs, en het heilige der heiligen, de paskamer. Het woord paskamer is hier mis schien niet geheel juist, daar elk spoor wat hieraan doet denken is verdwenen. De keurige stoelen noodigen tot een rustig zitje, terwijl in de drie'edige draaibare goed- belichte spiegel, kan de cliënt zichzelf aan alle kanten bekijken. De wanden van deze kamer zijn voorzien van moderne lusters en met een stof bespannen, in dezelfde tint van de gordijnen, welke de diverse afscheidingen vormen. Het geheel maakt dan ook een rustigen, maar fijnen indruk. Vermelding verdient ook de geheel moderne toonbank, welke door haar overstekende rand ruimschoots gele genheid biedt tot het uitspreiden der goederen. Als eeni ge verslering ls hier boven aanwezig het portret van den heer H. S. Cloeck, den oprichter der zaak. De verbouwing heeft twee maanden geduurd, en stond onder leiding van den eminenten architect, den heer Groen te Alkmaar, wien dar» ook in de allereerste plaats een woord van lof toekomt voor het keurige geheel dat is verkregen. Zoowel den aannemer der verbouwing, de fa. Bruin en Blom, als den heer Genefaas. den Installateur der verlich ting. als den heer Van Zeggelen, die het glas in lood verzorgde, moet alle hulde gebracht worden voor de wijze waarop zij hun werk hebben uitgevoerd. Wij wenschen de firma Cloeck van harte geluk met deze volkomen vernieuwing harer zaak, die thans een sieraad ls voor Alkmaar.

Schager Courant | 1931 | | pagina 5