SchagerCourant ACCOUNTANTSBUREAU W. en H. J. ENNIK Derde Blad. Gemengd Nieuws. BET00VERING H. ERIKS, oud-Burgemeester van PETTEN. Zaterdag 7 Maart 1931. 74ste Jaargang. No. 8828 D E A.S. PROVINCIALE STATENVERKIEZING. Anti-Rev. en Christ.-Hist. Oorspronkelijk vormden de Protestantsch Christe- lijken één partij. Dr. Abraham Kuyper was jaren lang oe onbetwiste leider Hij bouwde vooral op de „kleine luyden'' en toornde tegen het conservatisme van de mannen mot twee namen. Zoo liep het uit op een afscheiding: de heeren met twee namen (de Savornin Lohman voorop) stichtten de Christelijk Historische partij en stempelden haar meteen tot een conservatieve. Dr. Kuyper hield dus vooral de „kleine luyden over". Voor de democratie scheen; dat geen voordeel, want al spoedig scheidden de Christen-democra ten zich af. De ouderen herinneren zich nog den heer Staalman, die het. district Den Helder wist te veroveren, doch een politiek voerde, die geen wortel wist te schieten. Nog altijd is het onderscheid tusschen bovenge noemde partijen, dat de A. R. niet zoo conservatief is ais haai afgescheiden zuster. De oude zuurdeesem werkt nog na en toen in het College van God Staten de heer Van Lennep christ. bist. werd vervan gen door den a-r. Mr. Bruch, beteekende dit een op schuiving naar links. In het algemeen kan men zeggen, dat de A.-R. partij vooral steunt op'de Christelijk geieformeerden: afgescheidenen en doleerenden, terwijl de Christ.- Hist. partij haar aanhang wint in de rijen van de orthodoxe Ned Hervormden. Natuurlijk gaat dit niet heelemaal op, doch het is wel in hoofdzaak juist. Er voltrekt zich nu weeer een scheiding: opnieuw organiseereen z'ch de christen-democraten, doch of dit bij de Statenverkiezing op 22 April a.s. reeds tot aparte candidaten zal leiden, is nog niet te zeggen. De basis waarop zij elkaar hebben gevonden, lijkt ons 6olider dan die van Staalman's vroege»e „partij". Wij betwijfelen ook, of deze het met Ds. Buskes c.s. eens zal zijn. Noch de A.R. noch de Christ.-IIist. hebben eenige kans om ooit een machtige partij te worden in Noord- Holland. Boven het IJ is het voor hen heelemaal niets gedaan. Dit is vrijzinnig en vormt een sterk contrast met het Zuiden, dat, grenzend aan de binnenlanden van Zuid-Holland en Utrecht, in hoofdzaak de stem men levert, welke aan de protestantsche partijen on geveer 14 ii 16 zetels verzekeren. De Christ.-Hist. krij gen daarvan totnogtoe de grootste helft. Van de kleurlooze middenstof, die ook wel eens liberaal stemt, hangt het af, of zij het tot 10 zetels brengen of niet. Van een coalitie-meerderheid kan in Noord-Hol land geen sprake zijn, vooral niet sinds de katholie ken t"»i np 17 zijn gedaald. Een conservatieve meer derheid ware mogelijk, indien de oude coalitie sa menwerkt met de liberalen Er zitten echter onder de katholieken en anti-revolutionnairen te veel arbeiders en kleine luyden, dat deze partijen openlijk front kunnen maken tegen de democratie. Zoo ergens, dan komen zeker in de Staten de geval len niet voor. dat „geloof" staat tegenover „onge loof". Dit is niet de scheidingslijn wel conservatisme en democratie: hét ge'oof wordt niet belaagd, de kerk laat men in het midden. Opnieuw herhalen we. 22 April gaat het ora poli tieke en niet om godsdienstige kwesties. Voor beide is het van belang, dat ze niet door elkaar worden ge mengd. De Staten kunnen veel doen tot heil van ons ge west. Op godsdienstig terrein ligt. hun werk echter niet, wel op maatschappelijk gebied. Daar beslist niet hel geloof, dcch wel of men alles bij het oude wil laten, óf nieuwe wegen wil betre den, die leiden naar een betere samenleving. O.i. is de k»-us niet moeilijk. Wij moeten vooruit en daarom kan het conservatisme ons niet dienen. JUWEELEN TERECHT. Uit New York: In December van het vorige jaar verloor een zekere mevr Edgar F. Luckenbach in een taxi een aantal juweelen ter waarde van 100.000 dollar, van welk verlies zij aangifte deed bij de politie. Thans zijn deze juweelen op geheimzinnige wijze door en onbekende terugbezorgd aan het districtspolitiebureau te Ne- wark. Kort verhaal door IRMA LAJOS. H^T hek was achter ons dichtgevallen, en de lan taarn, die door den tuinman werd gedragen, zwaaide heen en weer. Plotseling hadden wij het gevoel, dat we in een veilige haven waren aangeland. De geschoren taxusheggen lieten maar en kele dropepls van den stortregen doorsijpelen, en we constateerden lachend dat het auto-ongeluk op het open veld een geluk aanbrengende panne was. Kp in derdaad bleek het, dat de bezitter van het slot, die de twee doornatte dames op den drempel ontving, mijn man eenigszins kende en dat zijn vrouw een vroegere leerling van de Schola Cantorum zich herinnerde mij bij eenige opvoeringen ontmoet te hebben. Spoedig praatten wij allen luid en opgewonden voor het vlammende haardvuur, het eerste in dit seizoen. Mijn vriendin Valentine en ik moesten koud vleesch en een glas champagne aannemen, onze gastheer was Juist aan het avondeten. Een glaasje likeur, gloeiend heete koffie, brachten ons in een gezellige stemming. Het electrlsch licht, dat toen in deze streek nog zeldzaam was. de geur van tabak, van vruchten en het harsachtige hout, dat in den haard knetterde, die heele huiselijke behagelijkheid voelde ik als de gaven van een nieuw ontdekt eiland. B.. een flinke nauwelijks grijzende heer met het be minnelijk open lachen van den Zuid-Franschman, praat te met mijn vriendin Valentine. en ik onderhield me met Mevrouw B., liever gezegd, ik moest steeds weer naar haar kijken. Aan de teere blondine in haar toilet dat eerder geschikt was voor een luxueus diner dan ▼oor de ontvangst van verdwaalde automobilisten ver baasden mij vooral haar oogen: zij waren zoo schitte rend dat de kleinste reflex hun het lichte blauw ont stal. Ze hadden als de regenboog verschillende kleuren, paars als haar japon, groenachtig als de zij van de fauteuils, of door het lamplicht met roode stippen be sprenkeld, als de blauwe pupillen van Siameesche De ramp op de Schotsche kust. Zekerheid. Namens de Reedersvereeniging te LTmuiden wordt medegedeeld, dat het thans zeker is. dat de traw'.er „Noordpool" IJM. 132 met man en muis ter hoogte van de Schotsche kust is vergaan. Om 4 uur Donderdagmiddag is van een en ander offi cieel mededeeling gedaan aan de familie der slachtoffers De burgemeester van Maassluis heeft het daarheen trachten te leiden, dat de lijken van de uit zijn gemeente afkomstige leden der bemanning, in Maassluis begraven worden. Droeve plechtigheid te Fosehearthy. De teraardebestelling van de eerste twee geborgen üjken vond Donderdag te Rosehearthy plaats, in tegen woordigheid van de gemeenteraadsleden, de autoritei ten van den havendienst en honderden visschers. Een groote menigte had zich om twee uur bij het zie kenhuis verzameld vanwaar de stoet zou vertrekken. Voordat de twee zwaar met koper beslagen kisten, waar op groote tuilen bloemen lagen, uit het ziekenhuis wer den gedragen, hielden ds. Mackenzie en de havenmis- sionnair een indrukwekkende toespraak. Even voor het vallen van den avond is men er Donder dag in geslaagd het wrak van den vergane treiler van de kust af te naderen. Het water liep hij het getij zoo ver terug, dat het mogelijk werd over de rotsen heen bij het schip te komen. Het staat nu onomstoote'ijk vast, dat de treiler inderdaad de YM 132 is en „Noordpool" heet Twee visschers zijn er in geslaagd een deel van het wrak binnen te dringen, doch zij hebben geen slacht offers gevonden. De kustwacht, bleef weer den geheeleri dag dreggen in de Sweet Pool en slaagde er in het lijk van een ongeveer 17-jarigen jongen aan land te bren gen. Het volledige onderzoek van het wrak zou gister (Vrijdag) plaats hebben. Mislukte aanslag op een trein. Geen persoonlijke ongelukken. De passa giers aan een vreeselüke catastrophe ont snapt De passagiers van den sneltrein PhiladelphiaNew- York zijn als door een wonder aan een vreeselijke cata strophe ontsnapt Er bleken twee bommen op de spoorlijn te zijn gelegd met de bedoeling, den trein te laten derailleeren. Slechts één explodeerde en vernielde de locomotief en den postwagen. Er werd niemand gewond. De fmancieele warboel te Berlijn. 2 millioen salarlsvermindering. De finantieele toestand van de stad Berlijn,, die in den laatsten tijd een catastrofaal karakter dreigt aan to nemen, was voor den opper-president een aanleiding, om den stand van de salarissen der gemeenteambtenaren en employé's aan een uitvoerig onderzoek te onderwer pen. Volgens het „Berliner Tageblatt" wordt op "grond van dit onderzoek door de stedelijke inspectie geëisoht, dat de salarissen bij ruim veertig duizend ambtenaren en employé's maandelijks in totaal met ruim twee millioen mark verminderd zullen worden. De gemeenteambtenaren zouden in een te hooge loon- klasse ingedeeld zijn; hun salarissen zullen daarom vol gens de voor staatsambtenaren vastgestelde loontarie- ven opnieuw geregeld worden. Ik vroeg mij af of het heele gezicht door deze al ie schitterende oogen niet een uitdrukking van geestes- afwezenheid kreeg, een zekere leege beminnelijkheid, een bijna verstard lachen. Maar ook al had zij deze verstar de uitdrukking, toch was ze buitengewoon opmerkzaam jegens ons en deed al het mogelijke om die paar uren te verkorten, die onze chauffeur, bijgestaan door den werktuigkundige van den heer B., noodig zou hebben voor het herstel van de auto. „We hebben een logeerkamer die wij graag te Uwer beschikking stellen," zei Mevrouw B. tot mij. „Waar om wilt u hier niet overnachten?" En haar oogen, die zonder te zien in de verte staarden, drukten een onbe schrijfelijke vereenzaming uit, een vereenzaming die elk denken uitschakelde. „U voelt zich hier volkomen op uw gemak. Ziet u maar. hoe opgewekt uw vriendin met mijn man praat." De vrouw lachte, terwijl haar wijd opengesperde oogen haar eigen woorden niet schenen te hooren. Tweemaal liet ze mij een zin zonder verdere beteekenis herhalen, waarhij ze lioht ineenkromp. Was ze verslaafd aan morphine, rookte ze opium? Maar nog nooit had een vrouw met dergelijke neigingen, zoo rozig tandvleesch gehad, een zoo glad voorhoofd, en een zoo warmen hand, en evenmin zulke jeugdig-elastische vormen. Had ik hier misschien met het stomme offer van een onge lukkig huwelijk te doen? Neen, neen. Een tyran, ook al was hij in staat tot de meeste duivelachtige huiche larij, kon niet zoo teer „Simone" zeggen, zijn slavin niet zoo bewonderend aanzien. „Gelooft u mjj mevrouw, zooiets bestaat", verzekerde op dit oogenblik mijnheer B. mijn vriendin Valentine, ..er zijn echtparen, die acht maanden van het jaar buiten wonen, nooit een oogenblik van elkaar geschei den zijn en zich toch niet beklagen over hun bestaan. Niet waar. Simone. zijn er niet zulke mensehen? „Ja. goddank", antwoordde Simone. En haar oogen, die men nauwelijks blauw kon noe men, waren leeg en zonder uitdrukking, niets dan een heel zwak geelachtig schijnsel blonk erin..., het schijn sel van het' pitje In den buikigen samowar. Toen stond Mevrouw B. op en schonk ons gloeiend heete thee met rum in „voor de nachtreis" Het sloeg tien uur. Een jonge man kwam binnen en reikte den heer B„ nog voordat hij aan ons voorgesteld was, eenige geopende brieven over. De heer des huizes veront schuldigde zich en keek vlug de post door. De zuigelingensterfte te Liilnck. Schadeloosstelling aan de ouders. 25e kun nen op hun verzoek 300 Mark krijgen voor ieder overleden kind. Wolff meldt uit Berlijn: De senaat van Lübeck heeft naar de „Bezet" meldt, aan de ,3ürgerschaft" van Lu,beek .een arbitrageovereen komst ter goedkeuring voorgelegd, waarin de staat den plicht, om de personen, die bij de toepassing van een middel tegen tuberculose benadeeld werden, schadeloos te stellen, ten volle erkent, en het aan een scheidsge recht wordt overgelaten, deze schade vast te stellen. De uitspraken daarvan zullen, met uitsluiting van de gewone rechterlijke procedure, beslissend zijn. Tegelijkertijd stelde de senaat voor, om, tot dekking van de verplcgingskosten van de vo'gens het Calmette- procédé behandelde kindeïen, een bedrag van 200.000 Mark voor het begreotingsjaar 1930 en een gelijk be drag voor het jaar 1931 op de begrooting te plaatsen. Ouders, wier kinderen door de behandeling met het Calmette-vaccin gestorven zijn, ontvangen op verzoek zonder speciaal bewijs 300 Mark voor eenmaal. Van een verloren bankbiljet. Vermakelijk voorval te Parijs. Een Parijsche politieagent als Sharlock Holmes. Te Parijs speelde zich het volgende vermakelijke voorval af: Een dame kamde, poederde en schminkte zich in een café. Dat is nirts bijzonders en we hebben ons al lang afgewend, ons daarover te verwonderen. Bij deze dame verdiende bot echter in zooverre onze belangstelling, dat ze een briefje van honderd franc bij dit karwei verloor. Zij had het briefje met de kam, het spiegeltje, het schminkpotje, de lippenstift, en het poederkwastje uit haar hanrltaschje gtrokken. Ilct biljet viel onder de tafel en werd niet meer met de andere benoodigdheden in het. taschje teruggestoken. De dame had, na betaling van haar consumptie, in haar volle opgefleurde en bijgewerkte schoonheid het café verlaten. Na een kwartiertje kwam ze echter in opgewonden toestand terug. Ze snelde naar het ta feltje, waar ze gezeten had, maar de honderd francs waren verdwenen. Ze kerk eens rond en zag een lieer in de nabijheid zitten. Overigens was er niemand te bespeuren. Dus zei ze tot den heer: „Meneer, geef me asjeblieft dat briefje van honderd francs terug." De heer keek eens van zijn krant op, zeer ontstemd, draaide zich met een ruk om, haar dus den rug toekeerend en las verder. Dit hinderde de dame en zij wendde zich op klaag lijken toon tot een kellner. Daar de kellner echter niet van zins scheen, op haar klacht in te gaan, snelde de dame weer weg uit het café, om een oogenblik later nogmaals te voor schijn te komen, maar nu met een officieelen verte genwoordiger van het openbare recht bij zich. „Daar zit-ie!" riep de dame triomfantelijk. De mis dadiger keek op. Tegen overmacht is niets te begin nen. Hij rechtvaardigde zich. Hij moest z'n porte feuille voor den dag halen, welke aan een pijnlijk onderzoek onderworpen werd. Er waren eenige brief jes in en een biljet van honderd francs. „Dat is 't", zei de dame, „dat is mijn briefje". Nu is het onderscheiden van papieren geld nog moeilijker dan het uit elkaar houden der Siameesche tweelingen. Zelfs de politieman trok een gezicht, dat twijfel verried. Maar plotseling kreeg hij een prach tig idee en hij ontpopte zich als een tweede Sherlock Holmes. Hij berook het briefje, dat de heer hem over handigde, aan alle kanten, besnuffelde ook de bo vengenoemde toiletartikelen der dame en wees haar het biljet toe. De reuk had het bewijs geleverd. „Dat is de secretaris van mijn man," zei mevrouw B., die een citroen in dunne schijfjes sneed, tot mij. Ik gaf uiting aan mijn gedachten: „Een knappe jongen". „Zoo vindt u'" Zij trok haar voorhoofd op als iemand, die zich heel verwonderd afvraagt: „dat is mij nog nooit opgevallen". En toch scheen deze slanke jonge man, die zich zon der een spoor van verlegenheid gedroeg, niet alle daags; z'n eigenzinnige gelaatstrekken, de gewoonte zijn oogen neer te slaan vielen mij terstond op. En sloeg hij dan zijn oogen op, dan werd zijn blik bedwin- gender, een uitdrukking van dierlijke wildheid blonk er in, en in zijn oog stond meer verachting dan schuch terheid te lezen. Hij nam een kop thee en ging naast mevrouw D. bij rlen haard zitten, op een van die vreeselijke stoe len in S-vorm, die in 1880 zoo modern waren en cau- seuses werden genoemd. Een oogenblik zweeg men en daar ik vreesde on zen beminnelijkon gastheer al te lang lastig te val len, zei ik halfluid, om het zwijgen te verbreken: „Wat is het hier prettig! Ik zal graag aan dit heer lijke huis terugdenken, dat ik een avond lang heb bewond, zonder ook maar te weten hoe het er van buiten uitzietNiet waar, Valentine. dit vuur zal ons nog verwarmen als we in de auto zitten en de storm ons dwingt de oogen te sluiten. „Dat is uw eigen schuld", riep mevrouw B. uit. „Ik b.v. zou me niet beklagen. Ik ben er dol op 'snachis langs de wegen te jagen, terwijl de regen in stroo- men neervalt, droppels als tranen langs de wangen loopen. O. wat houd ik daarvan!" Verbaasd zag ik haar aan. Ze straalde in een won derlijke vlam van goedheid, die misschien slechts door de schuchterheid gedurende de eerste uren was verstikt. Mevrouw B. viel niet meer in haar onver schilligbeid terug. Zij toonde zich betooverend, mede deelzaam. vroolijk. goed thuis in de politiek van de streek: zc spotte over de eerzucht van haar mm, deed zijn manier van spreken na, als heel jonge meisjes, die tooneelspelen. Op den schoorsteen stond geen lamp en slechts het schijnsel van het knetterend vuur, dat tamelijk ver van de kroon verwijderd was, gleed nu eens over de gestalte van de jonge vrouw, dan weer liet het haar in de schaduw wegzinken. Haar plotselinge levendigheid deed mij denken aan VOORTDUREND LAST VAN HOOFDPIJN. In twee weken ,een ander mensch". Als iemand zich ziek voelt lijdt zijn werk hieronder. En zoodoende zal zijn chef het ook merken. Toch was dit gelukkig voor dezen man. want het was zijn chef die hem raadde Kruschen Sa lts te probeeren. Im mers, niets werkt doeltreffender en veiliger tegen hardlijvigheid en de nadeelige gevolgen, dan deze wereldberoemde zouten. Hij schrijft zelf: „Tot voor zes maanden leed ik aan hardlijvigheid, zware hoofd pijnen en buikpijn. Ik nad alles al geprobeerd wat. ik maar bedenken kon, om beter te worden, maar niets hielp. Toen raadde mijn chef mij Kruschen Salts aan, of eigenlijk raadde hij het niet aan. hij stond er op, dat ik het nam, Ik gaf toe en kocht een flesch ora eens een proef t.e nemen. En na verloop van 14 da gen was ik een ander mensch! Tegenwoordig hen ik zoo gezond als iemand maar zijn kan en zal nooit nalaten anderen te raden ook met „de kleine dage- lijksche dosis" te beginnen. Als U wilt, kunt U dezen brief gebruiken, maar indien U hiermede adverteert, doe het, dan onder de initialen W. B." De helft van alle kwalen, die de menschen bedrei gen, zijn het gevolg van een en dezelfde oorzaak. De ze oorzaak is de slechte werking der spijsverterings organen, waardoor Uw lichaam niet vrij is van gif tige afvalstoffen, Zelf-vergiftiging is het onvermij delijke gevolg en de daarbij hehoorende reeks van kwalen: hoofdpijn voor den een, rhoumatiek voor den ander, moeheid, slapeloosheid, en neerslachtig heid. Kruschen Salts is het natuurlijke recept voor inwendige zuiverheid. De zes zouten in Kruschen Salts zijn een zachte doch zekere aansporing voor Uw lever en nieren om weer regelmatig te function- neeren. Uw lichaam blijft zoodoende inwendig vrij van alle onzuiverheden, welke zich anders ophoopen, en de regelmatige werking Uwer organen belemme ren. Kruschen Salts werkt direct op Uw bloedsom loop. zoodat frisch, zuiver bloed Uw aderen door stroomt en U nieuwe energie voelt tintelen tot in elke vezel van Uw lichaam. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en f 1.60 per flacon. (Adv.) Trieste trouwplechtigheid. Een moordenaar gehuwd. In de maarte van het 14e Parijsche arrondissement ver scheen eergisteren, geboeid en tusschen twee gendar mes, Henrl Bauer, die den 5en Januari 1.1. te Salnt-Denis de beide broeders Chapuis vermoordde om hen te beroo- ven. Hij had den wensch te kennen gegeven om in het huwelijk te treden met zijn minnares. Pauline Durieux. bij wlen hij den avond nad en moord werd gearresteerd De gevangenisdirecteur had geen bezwaar tegen deze zonderlinge echtverbintenis, evenmin als de civiele auto riteiten. De bruidegom, gekleed in een gewoon colbertje, zon der boord en met een pet op t hoofd, werd tezamen met de bruid voor den ambtenaar van den burgerlijken stand geleld, die de gebruikelijke procedure volgde. Nadat het traditioneele „ja" had geklonken, werden de boeien van den bruidegom los gemaakt, zoodat hij in het register kon teekenen. De welwillende raadgevingen van den ambtenaar aan de jonggehuwden kwamen in dit geval t« laat Hiermede was de plechtigheid afgeloopen. Henri Bauer omhelsde zijn jonge vrouw teeder; de boeien werden hem weer aangedaan en hij verdween per taxi naar de Santé-ge vangen is. De jeugdige mevrouw Bauer keerde naar haar woning terug. Dezer dagen zal het Assizenhof over het lot der echt- genooten beslissen. LORRIE DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Twee dooden. In het Zwitsersche kanton Wallis heeft tusschen de stations Brieg en St Maurice op het Simplon-tra- ject een ernstig ongeluk plaats gehad. Een lorrie, waarop zich vier Zwitsersche spoorwegbeambten be vonden. kwam nabij St. Maurice in botsing met den sneltrein uit Milaan, die met een snelheid van 75 km. reed. Twee beambten konden nog tijdig van da lorrie afspringen, doch de beide anderen werden door den trein gegrepen en medegesleurd. De verminkte lijken zijn later gevonden. Oyerstroomingen in Zwitserland. Groote schade. Toenemend lawinegevaar. Naar het W. B. uit Bern meldt, hebben de hevige re genval en het smelten der sneeuw in eenige streken van het land groote overstroom In gen veroorzaakt In het kanton Schaffhausen bijv. zijn geheele landstreken in meren veranderd. Hetzelfde is het geval In het Kanton Aargau. Vele wegen zijn onbruikbaar geworden; het postautoverkeer moest op verschillende lijnen worden stopgezet. De aangerichte schade is groot In Midden-Zwitserland en het Berner Oberland Is het gevaar voor lawines vergroot Bij Grindelwald is da spoorbaan onbruikbaar geworden. In het kanton Glaru» is een trein door lawines belet verder te rijden. de vroolijkheid van de kanarievogels, die in hun kooi wakker worden als de lamp wordt aangestoken. De donkere rug van den secretaris leunde schuin tegen den S-vormigen steun, die zijn stoel scheidde van die van mevrouw B. Terwijl de jonge vrouw, wier fauteuil een weinig terzijde stond, zich naar haar man en mijn vrientin wendde, stond ik op om mijn leeg kopje weg te zet ten, en zag, hoe de hand van den jongen man, voor alle blikken verborgen in onbewegelijke greep, de arm van mevrouw B. omsloot. Noch zij, noch hij be wogen: de hand van den jongen man, die naar het licht was toegewend, hield een sigaret vast, die hij niet rookte en de vrije arm van mevrouw B. speelde met een kleine waaier. Zij sprak met een uitdruk king van geluk, hoorde iedereen toe. hanr oogen glansden en haar stem werd af en toe door het snel lere ademen afgebroken. Het klonk alsof zij een la chen onderdrukte en ik zag hoe op een van hair handen de aderen zwollen, zoo hard drukte de greep den arm. Als menschen. die de blik van een ander op zich voelen rusten, stond de secretaris plotseling op, groette en verliet het vertrek. „Ik geloof, dat ik o*v zen motor hoor aanslaan?" vroeg ik mevrouw B. na een oogenblik. Ze gaf geen antwoord, keek naar het vuur, boog het hoofd een weinig, om naar een onduidelijk ge» druis te luisteren, en haar ineengezonken lichaam geleek op dat van een vrouw, die een zwaren val heeft gedaan. Toen ik mijn vraag herhaalde, schrok zij op: „Ja, ja, ik geloof het ookzei ze haastig. Haar oogen trilden, ze lachte tegen mij, maar dit lachen verstarde; weer had haar blik de uitdrukking van koude en leegte. „Jammer, dat nu al weg moet." Wij gingen, beladen met late rozen en dahlia's. De heer B. vergezelde onze auto, die zich langzaam ia. beweging zette, tot, de eerste buiging van den weg. Zijn vrouw stond op de verlichte trap en lachte ons toe met een gezicht, waarin slechts een flauwe glans van het. werkelijke leven was. Haar hand was onder de doorzichtige sjaal gegleden en drukte de plaats, waar de greep haar tot nieuw leven had opgewekt. (Nadruk verboden.) ADMINISTRATIËN BELASTINGZAKEN. Hoofdkantoor: HAARLEM, Wilhelminastraat. TeL 11601. Ne 6 uur Tel. 14621 Bijkantoor: 's GRAVENHAGE, Akeleistraat 56. Speciale afdeelingen voor BLOEMBOLLENCULTUUR, LAND- EN TUINBOUW en VEETEELT. INLICHTINGEN bi) onzen CORRESPONDENT, den heer

Schager Courant | 1931 | | pagina 9