mm u de wereld Barakschuren in den Wiennjerm eerpolder De aanslag op den rijksveldwachter te Kolhorn. SPORT. Nakomertje. Hoofd der School, alhier, eenige woorden tot het pu bliek gericht en spreker eindigde zijn speech met den wensch, dat velen zich zouden opgeven als donateur (trlce). Door den heer Donker werd daarna namens de aanwezigen nog een kort woord van dank gesproken tot leider en leden der tooneelvereeniging, waarna men nog een gezellig poosje bijeen bleef om een dansje te maken. De muziek tijdens de uitvoeringen van de heeren Sombroek en Smit was evenzeer te roemen. „Harmonie" kan zeker op een paar goed geslaagde uitvoeringen terugzien AARTSWOUD. Do kortelings opgerichte vereeniging Aartswouder Be lang, hield Donderdagavond een Volksvergadering in verband met de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen, in de zaal van H. Bakker Ruim 40 personen uit verschillende dooien der ge meente waren opgekomen. De heer Joh. Veerman opende de vergadering met welkom te heeten, in het bijzonder aan hen die van bui ten dit kiesdistrict waren opgekomen. Spr. releveerde in het kort de oorsprong van de vereeniging en deelde mede, dat men besloten had het voorloopige bestuur te laten aanblijven, tot a.s. herfst om dan over te gaan tot het kiezen van een definitief bestuur. Als eenig punt van de agenda werd vermeld de op roep, een groslijst op te maken voor den Raad. Het ligt echter In onzo bedoeling alle geluiden hier op te vangen en vast te leggen uit de geheele gemeente en deze straks naar voren te brengen. Spr. wijst op de kiesvereen. van Hoogwoud, welke ons vier jaar geleden niet bevredigde. Het Is echter niet onze bedoeling al leen hier candldaten te stellen, doch om samenwerking te zoeken en het daarheen te leiden, om beslist maar met 1 lijst uit te komen, omreden de rechtsche partij steeds groeiende is en gevaar voor overgang van de meerderheid van links naar rechts niet denkbeeldig is. Het is daarom noodig goede begaafde personen naar vo ren te brengen, die vooral de Aartswouder belangen zullen verdedigen. Na deze inleiding wordt het woord gegeven aan de vergadering. De heer P. Vos vraagt naar het aantal te stellen can dldaten. Voorzitter zegt b.v. 5 of meer en dan in combinatie met de kiesvereen. verder te regelen en dan in een later te houden vergadering definitief candldaten te stel len. De heer Ham vraagt of ook personen bulten het stem- district zich hierbij kunnen aansluiten en meespreken. Het antwoord is bevestigend. De heer Ham vraagt dan of deze vergadering de geest van de geheele bevolking van Aartswoud weergeeft Voorzitter moet het antwoord hierop schuldig blijven, wel zijn ruimschoots convocaten uitgereikt. Do heer P. Vos betwijfelt het of dit wel de geest ls der bevolking. De heer L. Korver vraagt hoe te handelen met de thans zittende raadsleden. De heer E. List: het moet geen dorps-, maar een ge meentebelang zijn, waarvóór we hJer te zamen komen. Voorzitter zegt, dat de kiesvereenlglng voor samen ging is en reeds een commissie heeft benoemd, waarvan er hier eenlgen tegenwoordig zijn. De heer Ham zegt: laten we zakelijk zijn en goed en degelijk werk maken en noemt in dat verband als can- didaat den heer L. Glas, die vermoedelijk door de kles- vereeniging ook wel gewenscht wordt Ten slotte doet de heer Koeten het voorstel om aan de kiesvereenlglng Hoogwoud voor te stellen, om de twee raadsleden welke zich weer voor een candidatuur dispo nibel stellen, n.L de heeren Vijn en Bossen, de plaatsen 1 en 2 op de lijst té geven en dan eveneens te verzoeken om den gewenschten candidaat van hier no. 3 of 4 te ge ven. Dan zijn we voor het bewaren der eenheid ten minste een heelen stap in de goede richting. Dat dit In. goede aarde valt, bewijst dat het met al- gemeene stemmen wordt aangenomen. Vervolgens r-.c~» cvr- stemmen en worden de volgende candidaten ln volgorde naar voren gebracht, n.1. L. Glas, J. Ham, E. List, Joh. Bakker, L. Korver, W. Hartog en E. Stapel De verdere bespreking en rege ling wordt aan het bestuur overgelaten Mocht er echter strubbeling in de samenwerking ontstaan, dan zullen de leden weder worden opgeroepen. Tot dekking- der kosten wordt van iederen aanwezige 1 kwartje in ont vangst genomen. Verder stelt het bestuur voor, een kiezerslijst aan te schaffen, controle te houden op de kiezers en gebrekkige en oude kiezers op te halen. De heer L. Glas bespreekt het a.s. vertrek van onzen hoofdonderwijzer Van Ree. Voorzitter zegt dat de voroeniging haar medewerking heeft aangeboden aan de Oudercommlsslc. De heer Koeten vraagt naar de autobusregeling op Hoorn. Voorzitter zegt van Ged. Staten bericht te hebben ontvangen, dat er bereids nog geen reden ls. hierin verandering te brengen. Toch ls het noodig, even- tueele klachten over den dienst van Pijper bij het be stuur te brengen, dat dan voor eventueele doorzending zal zorgen. Voorzitter gaat thans tot sluiting over, met dank voor den aangenamen toon en de prettige samenwerking, hopende op een goed succes. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Onder icidinfc van den heer L. Reuvers, vergaderde Donderdag de afdeeling Harenkarspel van Het Witte Kruis, in het lokaal van den heer Bruin. Na opening en lezing uer notulen, doet de voorzitter mededeeling van de door hem gevoerde corresponden tie aangaande den hier te houden Moedercursus, welke bereids is aangevangen. De secretaris-penningmeester, de heer Wartenhorst, leest eenige ingekomen s'ukken betreffende verzeke ring en pensionneering der Wijkverpleegster, waar over een uitvoerige bespreking volgt. Tenslotte wordt aan voorzitter en secretaris opgedragen, deze zaken na ingewonnen adviezen, tot een goed einde te bren gen. Een verzoek om voldoening van enkele sana toria-rekeningen over het vorige jaar is, in verband met do desbetreffende Reglementen, niet voor inwil liging vatbaar. Volgt rekening van den penningmeester. Aangezien deze rekening reeds vooraf door een daartoe be noemde commissie is nagezien en alles in de beste orde is bevonden, wordt ze onder dankzegging voor het accuraat, beheer goedgekeurd. De rekening wijst aan voor Het Witte Kruis een ontvangst van f 1530.59, en een uitgaaf van f988.42; voor de Wijkverpleging een ontvangst van f 24S9.58 en een uitgaaf van 3160.85; voor de Tuberculose-bestrijding een ontvangst van f 3510.19 en oen uitgaaf van f 2S16.23. Naar aanleiding van vragen, gedaan door enkele le den, aangaande de verpleging in sanatoria, is door don secretaris het volgende staatje over 1930 opge maakt: In Berg en Bosch te Apeldoorn zijn verpleegd: A. M. Bruin I)d., Spoketerspolder, gedurende 242 da gen; A. Stoop Johd., Tuitjenhorn, 100 dagen; C. Stoop Johd. to idem, 100 dagen. In het Zechospitum te Katwijk aan Zee: J. Veldboer, Tuitjenhorn, 231 da gen, en in Hoog Laren te Laren: A. Dekker Pd. te Dirkshom, 181 dagen. De totale kosten van deze ver pleging zijn f2119.25, een groot bedrag voor een ge meente als Haronkarspel in dezen tijd. Do voorzitter merkt hierbij op, dat hot Bestuur nog al eens heeft te kampen met de directie van een sanatorium, die de patiënten langer houdt dan de door ons gegarandeerde maanden, waardoor onze fi- nantiën in het ongereede dreigen te komen. Zelfs na waarschuwing onzerzijds werd met de verpleging doorgegaan, zoodat we een paar ons toegezonden re keningen niet hebben kunnen honoreeren. Onze pen ningmeester heeft ct veel en soms onaangenaam werk aan, den wagen in het rechte spoor te houden, wan neer van verschillende zijden wordt geduwd. Ik mag niet nalaten, hem daar oor onzen hartelijken dank te brengen. Uit de jaarverslagen vermelden we, dat in 1930 213 maal een voorwerp uit het Magazijn der Afdeeling begint het. U niest, krijgt rüüngen, U bent verkouden. Neemt direct bij de eerste verschijn selen Aspirin-Tabletten, welke erger voorkomen en de pijnen verdrijven. f|TLe+ op den oranjeband. Prijs 75 ets. in bruikleen is gegeven; dat te Dirkshorn 66 L. Rids tegen halven prijs is verstrekt aan 93 personen en dat in 125 gezinnen in de gemeente van Rids gebruik is gemaakt. Voorts dat de Wijkverpleegster 1906 bezoe ken heeft afgelegd, waarvan 174 speciaal voor T.b.c. Bij de nu volgende rondvraag brengt de heer Dam een circulaire van de pas in het leven geroepen com missie voor „onvolwaardige arbeidskrachten" ter ta fel. De heer Groenhart verklaart zich. bereid, deze circulaire eens in studie te nemen. Hierna sluiting onder de gewone plichtplegingen. W 1 E R I N G E N Voor de Voorloopige Directie van den Wieringer- meerpolder werd Vrijdag 13 Maart door den archi tect den heer Chr. Dekker, te Schagen, ten kantore van de Directie aanbesteed het bouwen van 4 barak- schuren in den Wieringermeerpolder. De inschrij vingen waren als volgt: perc. III perc. IV 2 2 schuren schuren massa W Uiterdijk Akkerwoude f30.194 f29.694 f 59.888 W. Couperus, Birdaard f30.210 f29.920 f60.120 Geuzebrock en Boekei, Medemblfk f30.450 f 30.450 fGO.600 J. v. d. Wal, Twijzel f30.900 f 30.440 f61.300 Bos en Beetstra's Bouwbedrijf, Sneek f62.100 J. J. Baron, Drachten f 64.200 S. S. de Boer, Drachten f 65.660 C. Blaauboer, Schagen f33.698 f 33.898 f67.593 H. J. Offenkamp, Haarlem f34.050 f 33.800 f 07.850 D. Westra, Zwolle f68.100 C. M. Ettema, Franeker f69.112 C. M. v. Latum, Alkmaai f35.500 f 35.000 f 70.000 J. Moeijes, Obdain f35 500 f 34.750 f70.250 J. Apeldoorn Alkmaar f39.944 f3S.694 f78.638 F. Abma, Enkhuizen f33140 S. Scheen, Andijlc f30.800 f30.600 f61.400 Gunning wordt nader bekend gemaakt. DEN OEVER. De aangekondigde vergadering vanwege de Vrijzin nig Democratische Partij op Vrijdag 13 Maart moest wegens ongesteldheid van don daartoe aangezoohten spreker uitgesteld worden en zal nu plaats vinden op 20 dezer. Succes-programma voor a.s. Zondag. Thuis: Succes 1Helder 3; Succes 4Wieringerwaard 2. Uit: Helder 4—Succes 2; Petten 1—Succes 3; H.R.C. adsp.Suoces-adsp. Donderdagavond sprak voor een volle zaal van „Con- cordia" te Hlppolytushoef, voor de „Vrije Groep" de heer A. L. Constandse uit Den Haag over: „Het ont staan van Mensch en Aarde". De vergadering was. zoo reeds gezegd, druk bezocht. De spreker begon er op te wijzen, dat de scheppings verhalen der godsdiensten berusten op de fantasie der primitieve volken, die nog geen wetenschap bezaten. Te genover deze zoogenaamde scheppingen stelt spr. het beginsel, dat de stoffelijke wereld nooit is geschapen, doch er altijd was en zyn zal. De wereld is eeuwig en oneindig, doch is voortdurend in beweging. Haar eigen schap is dus, steeds te veranderen. Kracht is onaf- scheidenlijk aan de stof verbonden, en ze kunnen in velerlei vormen optreden. Deze beweging toont twee kenmerken. Ten eerste verloopt ze oorzakelijk, in een eindelooze keten van oorzaken en gevolgen. Ten twee de leeft in de natuur het eene vaak ten koste van het andere. De strijd om het bestaan tusschen de soorten maakt, dat de eene soort vaak slechts ontstaan kan door een andere te vernietigen. Over het ontstaan der aarde zegt spr., dat het onder de aardkorst thans nog kookt en groeit en vroeger een brandende bol was, een nevelvlek. Ze is afgekoeld en op de dunne korst leven wij. De aarde beweegt zich om haar as en loopt, met een snelheid van 30 K.M. per seconde, rond de zon. Uitvoerig en met voorbeelden behandelt spr. deze „slingerbeweging", waarbij de zon de aarde bij zich houdt (aantrekkingskracht) en de aarde tooh de zon zou willen ontvluchten (middelpunt vliedende kracht). Over den ouderdom der aarde, sinds de nevelvlek periode, geeft spr. interessante berekeningen. Ze moet honderden millioenen jaren oud zijn. Leven bestaat sinds 30 millioen jaar. Men onderscheidt hierbij vier perioden. In het eerste tijdvak ontstonden visschen en tweeslachtige dieren; in het tweede de kruipende die ren; in het derde de zoogdieren en mcnschen. We leven thans in het vierde tijdvak, zegt spr., waarin we eigenlijk nog geen menschen, doch vaak halve beesten zijn, en waarin we menschen moeten worden. Hoe ontstond het leven op aarde? Niet uit het niets. Voor het leven zijn dertig elementen noodig, o.a. zuur stof, waterstof, koolstof, kalk, fosfor, enz. en waar die zijn, kan zich ho leven ontwikkelen. Spr. staat stil bij proeven in laboratoria ln Cleveland en Mexico, waar het gelukt is, langs scheikundigen weg, levende cellen te vormen. Echter is een bepaalde temperatuur en lucht druk noodig. Toen die, na de afkoeling, op aarde In traden, kon zich het leven ontwikkelen. Uit twee cellen is de m'enschheld na millioenen jaren ontstaan, zooals elk menschenkind nog uit twee celletjes groeit. De spreker gaat uitvoerig die wording na. De evolu tie gaat niet in rechte lijn, maar met allerlei zijtakken, en veel wat ontstaat, wordt weer vernietigd. Het sterk ste, wat zich het best ook aan past, blijft over. De mensch, lichamelijk zwak, heeft dóór die zwakte zijn verstand moeten gebruiken in den strijd om hetbe staan, en daardoor kon zioh zijn denken ontwikkelen.Uit zijn lichaam en ontwikkeling van „embrlo" tot kind, blijkt duidelijk zijn verwantschap met alle dieren, maar vooral met de apen. We zijn helaas nog halve wilde beesten, maar hebben door het gemeenschapsleven toch ook de mogelijkheid, om redelijk en sociale persoonlijk heden, om menschen te worden. In die richting, aldus spr., moeten wij zelf de evolutie voortzetten. Na de pauze vertoonde de spr. een vijf en zeventigtal lichtbeelden, die het gesprokene nog illustreerden, en vele beweringen verduidelijkten. Om ongeveer half elf werd de vergadering door den vorzlttér met dank ge sloten. Do werdzaamheden aan Sluis I, ln den Wleringer- meerpolder werden gisteren redes weer voortgezet O.a. werd met betonstorten voor den onderbouw van den brug weer een hegin gemaakt WIERINGEN. Het schilderen van het ontspanningsgebouw is bij aanbesteding gegund aan den laagsten inschrijver, den heer A. Kraak te Den Oever. Terwijl een arbeider bij het Zuiderzeewerk be zig was met het teren van deuren, kreeg hij van deze bijtende vloeistof in de oogen; hij moest dadelijk on der geneeskundige behandeling zich stellen. Zijn toe stand is thans bevredigend te noemen. Met ingang van 16 Maart wordt de opzichter Van den Berge, werkzaam bij het Zuiderzeewerk, alhier, overgeplaatst naar Den Haag. Mode tengevolge van de heerschende griepepide mie, is het personeel van de christelijke school te Den Oever, ziek geworden en hebben de kinderen ge dwongen vacantie gekregen. Door den Directeur-Generaal van de Zuiderzeewer ken zal op Woensdag 15 April a.s. worden aanbesteed in het gebouw der Zuiderzeewerken (Zeestraat 102 to 'a- Gravenhage) des voormiddags 11 uur, het maken van boordvoorziening langs het kanaal van De Haukes naar Sluis I ln de Wieringermeer. Raming f 65.000. Het bestek ligt na 1 April a.s. ter lezing aan hét mi nisterie van Waterstaat en aan het bureel der Zuiderzee werken en is voorts op de bekende voorwaarden te ver krijgen. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Ingenieur bij de Zuiderzeewerken, Ir. W. K. v. Oppen te de Haukes en Ir. J. Postma te 's-Gravenhage. Feostavond V.VJMLP. De op 11 April a.s. aangekondigde feestavond van de vereeniging van M.U.Z. Personeel is naar wij vernemen door onvoorziene omstandigheden uitgesteld moeten wor- dentot 25 April a.s. OUDE NIE DO R P OUDE NIEDORP, VERLAAT De heer J. Buisman heeft met de tijden rekening gehouden en heeft een schitterende collectie rijwie len staan voor adspirant koopers, die zullen water tanden wanneer ze de extra lage prijzen hooren noemen wat die karretjes kosten. In dit seizoen zal het meer dan ooit de eisch zijn te koopen bij een concurreerend en coulant adres. Zijn dertigjarige ondervinding in den rijwielhandel kan U het beste garandeeren wat er te koop is. Ook de Dames hebben hier een schitterende keus. Uit 15 stuks kunnen ze een karretje naar haar idéé uitzoeken. (Adv.) BARSINOERHORN Ernstige verdenking tegen Iemand, die echter blijft ontkennen. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat reeds in den zelfden nacht dus Zondagnacht waarin den hier gestatlonneerden rijksveldwachter M. met een mes een paar sneden over het gelaat werden toegebracht, ernstige verdenking rees tegen den In de nabijheid van den aan slag wonende K, Deze verdachte had zich reeds te voren, aan huisvre debreuk schuldig gemaakt, had uitdrukkingen gebezigd, waaruit zijn haat jegens den rijksveldwachter bleek en werd bovendien nog in het bezit gevonden van een brow ning met scherpe patronen. De verdachte blijft evenwel ontkennen den rijksveldwachter de messteken te hebben toegebracht L A N O E N D IJ K We vernemen, dat nog een nadere nota van het P.E.N. is gevraagd inzake het voorstel tot overname van het G.E.B. door. het P.E.N. ZUIDSCHARWOUDE. Tot president-kerkvoogd der Ned. Her. kerk alhier, is gekozen de heer P. Boon, Het Centraal Bureau uit de Veilingen heeft zich verzekerd van een flinke partij uitgezochte kool van den heer W. Muller alhier, om daarmee te exposee- ren op de tentoonstelling te Praag. De Vrouwenclub houdt de volgende week een driedaagsche tentoonstelling in het lokaal van den heer Schoenmaker, van door de leden vervaardigde handwerken. NOORDSCHARWOUDE. In een dezer dagen te Alkmaar gehouden vergade ring van de Propaganda Commissie van den Neder- landschen Kolfbond werd om. medegedeeld, dat in diverse plaatsen banen bespeeld worden, door niet aangesloten clubs. Getracht zal worden deze clubs tot toetreden te bewegen bij den Nederlandschen Kolfbond OUDKARSPEL. Bij de op Woensdagavond gehouden herstemming voor een Notabel der Ned Herv. Kerk te Oudkarspe'., tusschen de heeren H. Bakker en C. Smit. zijn uit gebracht 99 stemmen, waarvan op den heer C. Smit 68 en op den heer H. Bakker 31 stemmen; alzoo gekozen de heer C. Smit' ANNA PAULOWNA VAN EWIJCKSLUIS. Veertigjarige ambtsvervulling van den heer R. Dekker als Polder- en Gemeente-opzichter Hoewel enkele dagen na dato, willen wij hier toch nog even ln herinnering brengen, dat op 10 Maart j.1. door den beer R. Dekker alhier het feit werd herdacht dat hij voor veertig jaar terug als Opzichter van Polder en Gemente Anna Paulowna, den plaats van zijn vader, die toen juist door een ernstige ongesteldheid was ge troffen, Innam. Deze plotselinge Indiensttreding, die tot een blijvende ambtsvervulling leidde, was echter oor zaak, dat van een vasten datum van Indiensttreding latern ooit meer is gesproken en deze datum dus vrij wel ln het vergeetboek raakte. Behalve natuurlijk bij den heer Dekker zelve en enkele vrienden en naaste verwanten. Waar het nu ln de bedoeling der familie Dekker lag, dezen dag slechts in intiemen kring te herdenken, werd hieraan dan ook geen ruchtbaarheid gegeven. Echtter, de zaken loopen wel eens anders, dan men verwacht en zoo ging het ook hier, want Dijkgraaf en Burgemeester bleken nog juist Intijds op de hoogte ge steld van het feit, dat één hunner Ijverigste ambtenaren zou jublleeren. Want (met het volste recht mag dit gezegd worden) de heer Dekker ls altijd een zéér ijve rig ambtenaar geweest. In zijn op zich zich zelve reeds zéér drukke werkkring, heeft de heer Dekker perloden gekend, dat hij bijna voortdurend dag en nacht in het geweer was. Wij behoeven hier slechts te herinneren aan die momenten, wanneer het water zijn geweldige •kracht toonde en poogde een duiker te ondermijnen (en enkele malen daarin ook wel eens slaagde). Dan was de heer Dekker vrijwel voortdurend op de plaats, waar het meeste gevaar dreigde, aanwezig. Vooral echter in de eerste maanden van het rampjaar 1916, tijdens den watersnood, ls van de kracht en de werklust van den heer Dekker al bijzonder veel gecischt en heeft hij deze steeds ln de meest ruime mate gegeven. Maar ook in minder ernstige tijden was de heer Dek ker, ten opzichte van alles, wat met zijne werkzaamhe den ln verband stond, steeds even bereidwillig en hulp vaardig en mocht hij zioh dan ook ln ieders achting verheugen. Geen wonder dus, dat, toen Dijkgraaf en Burgemeester van het heugelijk feit op de hoogte wa ren gesteld, de herdenkingsdag niet zoo ongemerkt voor bijging als oorspronkelijk was bedoeld. Zoo ontving de heer Dekker van het Polderbestuur een mooie gekleurde ets ln lijst en van het Gemeente bestuur een fraaie bloemenmand. Verder werden nog bloemstukken ontvangen van den heer en mevrouw Lo- vink, van den gemeente-secretaris, den heer Keijzer, van dr. Olree en van verschillende vrienden en beken den. En er kan wel worden aangenomen, dat bij ruimere bekendheid ook het aantal bewijzen van be langstelling nog aanzienlijk grooter zou zijn geweest. En, hoewel de herdenkingsdag zelve nu is gepasseerd, toch zullen zeker zeer velen nog met belangstelling van dit jubileum kennis nemen. Z IJ P E Blijkens de nieuwe kiezerslijst bedraagt het aan tal kiezers in deze gemeente: 2850 voor de Tweede Kamer, 2792 voor de Prov. Staten en 2674 voor den Gemeenteraad. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 6 t.m. 12 Maart 1931. Geboren: Corrie, dochter van Pieter Thomasz en van Aafje Kuiper. Ondertrouwd: Johannes Jacobus Manneveld, 35 jaar, schipper en Saartje Doorn, 35 jaar, zonder beroep, beidein te Zijpe. Getrouwd: Geene. Overleden: Allardus Jacobus Kruijer, 66 jaar, wedn. van Gerarda Bloothoofd. Jan schotvanger, 77 jaar, echtgenoot van Guurtje Rentenaar. WINKEL Donderdagnamiddag had de demonstratie plaats vanweg het P.E.N., in de zaal bij den heer R. Laan. Alle apparaten voor huishoudelijk gebruik zoowel als voor koken en braden waren aanwezig en werden in. gebruik gesteld. Pl.m. 130 belangstellende huisvrou wen waren aanwezig en het was een zeer dankbaar gehoor, dat volle aandacht schonk aan wat gegeven werd. Mevrouw Raersch uit Bloemendaal verzorgde de keuken, thee gezet, cake gebakken en aan de be zoeksters rondgediend, verhoogde het aangename en bracht een sfeer van vertrouwelijke samenwerking. Vooral het koken had groote belangstelling, en al moge het waar zijn dat de aanschaffing nog niet goedkoop kan worden genoemd, het gebruik van stroom voor al deze doeleinden is goedkoop. In de pauze wachtte de aanwezigen nog een ver rassing, door voor een der dames, die een bepaald getal noemde, dat overeenkwam met een lotnummer, een ele-ctrisch keteltje beschikbaar te stellen. Het geluk viel mejuffrouw M. Geel te beurt. Omstreeks 5 uur was deze belangrijke en tevens leerzame demonstratie beëindigd en vertrok men vol daan huiswaarts. Naar men ons mededeelt, is bij onderhandschen verkoop, het perceel van den heer P. Schagen, overge gaan op den heer J. van Dijk en het perceel van den heer J. Hoogland, op den heer W. Keetman, allen te Winkel. WIERINGERWAARD De heer H. v. d. Woude heeft voor de a.s. Paschen onze bekende humorist Kees Pruis geëngageerd, zoodat ons weer een mooie avond te wachten staat Nadere bijzonderheden volgen per advertentie. DE N.H.VA-FLFTALLEN. Voor den wedstrijd op 't Sparta-terreln op Zondagmiddag! De elftallen, waarover we Dinsdag reeds spraken zijn volgens 't O.O. van den N.H.V.B. als volgt samenge steld Elftal A in NH-V.B.-shirt) C. Jonker (Verkade). E. Bakker (W.F.C. 3) D. Min (Bergen). C. A. Mandjes (Verkade) J. Schuit (Alkmaar) R. Rus (Sparta). W Rus (Sparta) A. Watertor (Sparta) S. Wals (LV.V.) Winter (Texel) N.N. Scheidsrechter J. J. Hartog, Alkmaar. H. Slingerling (R.C.Z.), G. Bakker (H.R.C. 3) Jb. Oos- terbaan (K.F.C. 3), R. Bruin (W.F.C. 3), H. Tauber (B.K.C.) N. Boots (Alcmaria 4), R, Ran (Texel), Joh. Sanders (H.R.C. 4) L. Kiel (W.F.C. 3) C. Jansen (Alkmaar) F. Meljn (R.C.Z.) Elftal B (Sparta-shlrt). De linksbuitenplaats ln 't elftal is nog niet definitief bezet Ook ls 't waarschijnlijk dat de llnksbnnen van 't B-team vervangen wordt. Daar hadden we niet op gerekend, Dit hadden we al dóórgedaan, We dachten in een warme stemming De lieve lente ln te gaan. We speurden al naar groene hoornen. Naar d'eerste voorjaarsvogelvlucht, We zochten al naa,r madeliefjes, Er was geen kou meer aan de lucht! We waren dankbaar en verwonderd. Dat alles zoo bizonder was, We grepen reeds naar de spinazie, Als eerste teeltkeus van ons ras. We waren met blzond're plannen Van sla, radijs, en zoo, vervuld, We spitten schuchter in de aarde, De overjas werd slechts geduld! Nu ligt een witbepoeierd kindje In 't wiegje van mama Natuur, En 't schijnt het allerbest te groeien Bij een verlaagde temperatuur! Pa Vorst wrijft zich de koude handev Die voelt zioh puik op z'n gemak, Hij balanceert wat met het vriespunt, En haalt een sneeuwbal uit zijn zak! 't Klimaat staat ook al onder pari, Dat heeft ook al z'n strop gehad In deze tijden van malaise, Zelfs in de lente kwam de klad! En onze moed daalt tot het nul-punt. Gekrenkt en Innerlijk ontsteld, Wanneer een stukgesprongen leiding Ons weenende de lente meldt!! 10 Maart 1931. (Nadruk verboden).

Schager Courant | 1931 | | pagina 10