SchagerCourant ACCOUNTANTSBUREAU W. en H. J. ENNIK Het Oude Huis. Vierde Blad. Een volle grond-bloembollententoonstelling te Den Helder. Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws. De geweldige sneeuwval. Oneenigheid onder Gandhi's volgelingen. H. ERIKS, oud-Burgemeester van PETTEN. Zaterdag 14 Maart 1931. 74ste Jaargang. No. 8832 In „De Donkere Duinen". Reeds geruimen tijd geleden hebben wij mededeeling gedaan omtrent een bloembollententoonstelling, welke dit voorjaar in de gemeente Den Helder zal worden georganiseerd en wel in het nabij de stad gelegen natuurpark „De Donkere Duinen". Men schrijft ons uit Den Helder daarover thans de volgende bijzonderheden: Het feit, dat de bodemgesteldheid in deze noordpunt van Noord-Holland, naar uit proefnemingen bleek, bij uitstek geschikt was voor de cultuur van bollen, was aanleiding voor een snelle toename dezer cultuur in den ten zuiden van Den Helder gelegen Anna Paulowna- polder, voornamelijk in het gedeelte bekend als „Bree- zand", welke cultuur zich al spoedig uitbreidde tot de noordelijker gronden in de onmiddellijke nabijheid der zee onder de gemeente Den Helder, en zelfs op het eiland Texel. Binnen weinige jaren ontwikkelde zich hier een intensieve cultuur en de hier gekweekte pro ducten bleken geenszins in kwaliteit de mindere te zijn van de sinds jaar en dag gekweekte bollen in de bekende streken rondom Haarlem. Dat de gemeente Den Helder de gelegenheid aan greep de aandacht op dit feit te vestigen, is te begrij pen. Deze gemeente Is in het bezit van een, op wei nige K.M. afstands van de bebouwde kom gelegen na tuurpark, de zoogenaamde „Donkere Duinen". In de jaren van den grooten oorlog als werkverschaffing aan gelegd, heeft zich hier thans de dennenaanplant ont wikkeld; er zijn een aantal wandelwegen aangelegd, er is een speelterrein, een vijver met rotspartijen, kort om, alles is gedaan hiervan een aantrekkelijk terrein te maken, dat met de jaren, naarmate deze dennen aanplant zich ontwikkelt, aantrekkelijker wordt Het is dit terrein, dat de gemeente uitkoos voor deze bloem- bollententoonsteling. Een dergelijke tentoonstelling, in de open lucht dus en waarbij de bloemen in haar na tuurlijken staat zijn, zal wel een unicum zijn in ons land! Vandaar, dat wij ook meenen te mogen wijzen op het zeldzaam aantrekkelijke van deze gelegenheid, die geen belangstellende of belanghebbende zich dan ook mag laten ontgaan. Het betreft hier een oppervlakte van 38 hectaren, waarvan het terrein langs de wegen en paden geheel met bollen is beplant. Met gulle hand hebben de kwee kers hiervoor hun materiaal afgestaan, en men vindt hier dan ook, naast de gewone, de meest kostbare soor ten tulpen, narcissen, enz. Het zal natuurlijk, met het oog op de verschillende bloeitijden, noodig zijn meer dan één bezoek aan de tentoonstelling af te leggen. Zij is ge opend van Paschen tot Pinksteren, n.1. van 31 Maart tot 26 Mei a.s. In de onmiddellijke nabijheid van het ten toonstellingsterrein ligt een restaurant, waar bezoekers een lunch kunnen gebruiken en zich op andere wijze verfrisschenin verband hiermede zijn dan ook op het eigenlijke terrein geen restaurants ingericht. Ook de stad zelf zal in het teeken dezer tentoonstel ling staan; de winkelstand zal zich niet onbetuigd la ten en door étalages en een lichtweek de aandacht op een en ander vestigen. Maar ook in de openbare parken en op de pleinen, voor zoover zij zich daarvoor leenen, zijn op groote schaal bollen aangeplant, zoodat. als nu het weer in dit opzicht wat meewerkt, men van Den Helder als toekomstige bloemenstad ongetwijfeld een frisschen en vriendelijken indruk zal krijgen. Voorts zullen ex cursies worden ondernomen naar de bollenvelden te Breezand (gemeente Anna Paulwona), de nabijgelegen Zuiderzeewerken en het eiland Texel. Als Marinestad biedt Den Helder den bezoeker veel interessants en be zienswaardigs. 9 De aandacht worde hier voorts nog gevestigd op de goede treinverbindingen, welke bestaan met Alkmaar, EnkhuizenHoorn, Amsterdam-Haarlem, enz. terwijl zeer goede autowegen naar Den Relder leiden. Ook voe ren goede wegen naar het tentoonstellingsterrein, dat men overigens ook door de duinen bereiken kan. Een uitstapje naar deze tentoonstelling kan ieder dan ook ten zeerste worden aangeraden! FEUILLETON Naar het Hongaarsch van CECILE TORMAY door J. W. JORISSEN 18. Anna zag hem na. Zij hield toch zooveel van haar broer. En misschien begreep Christoffel nu, wat zij hem niet kon zeggen. Altijd had zij onder mannen ge leefd en de mannen schamen zich voor hartelijkheid. Zij fluiten om hunne gevoelens te verbergen en kijken het venster uit Zij was ook zoo opgevoed. Men had haar geleerd, dat de hartelijkheid slechts in zoover goed en groot is, als zij rustig zwijgt maar dadelijk klein en be lachelijk wordt, als zij begint te spreken, zoo jammer lijk klein, dat men een kleur krijgt en de kamer uit loopt Zij kon haar hartelijkheid niet toonen. De anderen toonden ze ook niet, niemand in huis, alleen lang, lang geleden, oom Sebastiaan. En toch had zij zoo'n behoefte aan hartelijkheid. Haar oog viel op het portret van haar moeder. Als haar moeder eens die geschilderde roos uit haar hand liet vallen en haar streelde! Een keer maar, een enkelen keer slechts, als zij alleen in de kamer was... zoo alleen altijd alleen. Sinds ook Adam Walter was weggegaan, was er memand overgebleven, met wien zij spreken kon. Een nieuw lied, een nieuw boek was van hem gekomen uit het verre Welmar. Daarna was het weder weken lang stil geweest. Besluiteloos ging Anna de trap af, den tuin door tot aan den grooten muur. Sedert den brand was de werf naar het einde van de stad verplaatst Achter de schut ting waar vroeger stevige, groote mannen met leeren voorschotten voor, het hout bewerkten, strekte zich nu Slechts een kaal veid uit Langzaam, vaag, daarna vlugger, levendiger, kwamen de herinneringen uit haar jonge leven. De Zondagmiddagen. De sprookjes en oom Sebastiaan De reuk van versch gezaagd hout en haar grootvader. En de muziek en de droomen en het portret van haar moeder. Het was zooveel. Jaren. Kinderjaren. Mijnheer de Redacteur! Vergun mij een zeer bescheiden ruimte te mogen in nemen naar aanleiding van het ingezonden stukje van P. Hoogland, in uw blad van vorige Zaterdag. Ik denk er niet aan om op dat geklets in te gaan en geef Hoogland in overweging zijn grieven aan de be stuurstafel te uiten, als dan loopt hij kans weer de noo- dige terechtwijziging te moeten hooren, zooals hij op de laatste bestuursvergadering heeft moeten slikken. In elk geval, heeft de buitenwereld niets te maken met zaken die binnenshuis thuis behooren. Dat heeft mij na veel jaren van strijden voor de oude van dagen in het bijzon dei en in vereenigingsleven in het algemeen wel geleerd Denk maar om de f 35 enz., die op jou bevelen onnoodig ten koste der kas zijn uitgegeven.Ik hoop dat Hoogland dit goed moge begrijpen en zal dat moeten inzien, als hij zijn verstand maar gebruikt, en niet achter den rug om van zijn medebestuursleden gaat stoken en eigenmachtig handelen. Hierbij laat ik het, al verschijnen er nog zoo veel ingezonden stukken tegen mij. Dank voor de plaatsing. Winkel. J. ROM AR. Eenige treinen in Duitscbland geblokkeerd. Overal groote vertraging in het verkeer. Tengevolge van de hevige sneeuwjachten zijn in den nacht van Woensdag op Donderdag op de spoorlijn DonauwörthAugsburg twee passagierstreinen in de sneeuw blijven steken en op de lijn AusburgBuckloe een goederentrein. Daar de ploegen, die uitgezonden waren om de sneeuw weg te ruimen, de lijn niet vrij konden krijgen, zijn Donderdagmorgen 130 man van de Schupo en de rijks- weer te hulp geroepen. Na verscheidene uren is men er tenslotte in geslaagd de lijnen vrij te maken. Ook elders heeft de sneeuw verkeersstoring teweeg gebracht. De sneltrein DortmundMunchen kwam met 6 uur vertra ging aan. De reizigers moesten van Augsburg met een specialen trein naar Munchen gebracht worden. Op de lijn MertingenWertingen is een locomotief die een ingesneeuwde trein te hulp kwam, door het wei geren van de rem op dezen trein geloopen. Drie reizi gers hebben daarbij lichte kwetsuren opgeloopen. Uit Stralsund wordt gemeld, dat de sneeuwstorm, welke Woensdagavond begon en den geheelen nacht duurde, ernstige verkeersstoringen in Voor-Pommeren heeft ver oorzaakt. Slechts op de lijn PutbusGoehren (Rüngen) is het verkeer gehandhaafd. Het treinverkeer in den Allgau is ten deele stopgezet. Verscheidene treinen zyn in de sneeuw blijven steken. De van Kempten naar Pfronten vertrokken trein is eerst te Durach en daarna bij Jodbad en Sulbrunn blij ven steken. Niettegenstaande alle pogingen is men er bij Sulbrunn niet meer in geélaagd den trein vooruit te krijgen, zoodat de passagiers vanmorgen een anderen trein naar Kempten teruggegebracht moesten worden. In Oost-Pruisen ligt de sneeuw op sommige plaatsen 5 m. hoog, eenige treinen zijn in de sneeuw blijven steken Te Koningsbergen moest het tramverkeer worden ge staakt, In den Harz zijn de meeste wegen onberijdbaar voor auto's. Zij ging op de ronde bank onder den appelboom rit ten en leunde met haar hoofd tegen den stam. Tusschen het loof door zag zij den blauwen hemel. De appelboom bloeide. Op eens kwam haar de winkel van grootvader Jörg in de gedachte. En een stem en een lied. Hoe onduidelijk was alles. Plotseling dacht zij aan twee koortsige oogen, maar zij zag ze ergens in het gelaat van Adam Walter. Daarna mevrouw Wal ter... de stem van Bertha Bajmoczy en hekken om de menschen. Zelfs op het kerkhof kleine ijzeren hekjes. Op de berghelling hielden zij op. Een open plek tusschen de boomen. Daarheen kon zij haar oogen wenden. En zij keek op het voetpad achterom, zonder eenige reden, want er stond toch niemand meer op de open plek... Zij keek op. Zij voelde dat iemand naar haar keek: tusschen de struiken stond Otto Füger. Sedert haar kin derjaren kende zij die loerende, gluiperige oogen. Over al waren zij, naast de schrijftafel van haar vader, in de poort, meermalen zelfs 's avonds buiten, onder het venster. De uitdrukking van de bijziende oogen werd nu op eens onderdanig .Anna zou hem wel van zich af willen stooten. Zij groette en ging het huis binnen. 's Avonds wachtte zij lang op Christoffel. Hij kwam niet thuis. En de nacht was langer dan anders en fluis terde angstige, bange vermoedens. Den volgenden dag bekende Christoffel zijn zuster, dat hij kaart gespeeld en verloren had. En Anna begreep ook, dat zij de snuifdoos van haar grootvader nooit meer zou zien. xni. Het was nog lente, maar de zomer hing reeds boven den Donau en in het midden van de rivier bloeide het Palatijnsche eiland, als een drijvend bosch. Anna vermoedde niet, dat ze den zomer tegemoet ging. toen zij op een namiddag langs den Donau naar het eiland wandelde. Christoffel vergezelde haar en had zich, als gewoonlijk, ook dien dag verlaat Het gezelschap, waarbij zij zich hadden willen aansluiten, was reeds weg. Zij stonden met z'n belden aan den oever: een oogen blik overlegden zij, wat zij zouden doen en riepen toen den veerman van het eiland. Van onder het loof der aan het water staande boomen kwam een bootje in beweging en begon langzaam over de rivier te glijden. Over den dijk, langs den oever, kwamen menschen uit de stad. Anna hoorde naderende stemmen. Iemand noemde haar naam en herhaalde verwonderd: Anna Ulwing... W in ter handen PUROL Wintervoeten n„„ I Doos 30 cent. W intevteenen Bij Apoth. en Drogist. Ongekende sneeuwval te Berlijn. Duizen den arbeiders bezig om de stad schoon te maken. Donderdagavond werd uit Berlijn gemeld: Ook in den afgeloopen nacht heeft het te Berlijn on afgebroken gesneeuwd. In de straten, die gisteren nog waren schoongeveegd, lag hedenochtend weder een nieu we sneeuwlaag van ongeveer 4 c.M. Het sneeuwde ook heden gedurende het grootste gedeelte van den dag bij een temperatuur van 1 gr. Deze ongekend sterke sneeuw val heeft natuurlijk talrijke ongevallen te Berlijn ver oorzaakt. Eenige personen werden gewond.De dienst van de verschillende verkeersmiddelen liep hedenochtend ge ducht in de war. Talrijke voorsteden konden per tram in het geheel niet worden bereikt De trammaatschappij stuurde dertig wagens erop uit om zout op de rails te strooien. In het geheel werd aldus niet minder dan 5000 centenaar zout verbruikt. Het personeel van den gemeen telijken reinigingsdienst heeft met 3000 man gewerkt en werd nog verstrekt met 2800 werkloozen. die tot taak hebben de voornaamste straten te zuiveren. Alleen gis teren is door de stad Berlijn voor het schoonmaken van de straten een bedrag van 38.000 markt uitgegeven. Dit bedrag zou heden worden verdubbeld, daar de ploegen tot laat in den nacht werkzaam zouden zijn. Vliegtuigen zijn hedenochtend niet uit Berlijn vertrokken. De sneeuwstormen In België. Uit Brussel: Tengevolge van de zware sneeuwstormen der laatste dagen is de in het Oosten van de provincie Luik op 672 meter hoogte gelegen Baraque Michel geheel geiso'.eerd Pogingen om van Jalhay en Surbrodt uit de bewoners- te bereiken, zijn mislukt. Men vermoedt echter, dat zij over genoeg levensmiddelen beschikken om het intreden van den dooi af te wachten. Twee vreemdelingen, die zich onlangs in dit onherbergzame gebied hadden ge waagd, werden door de koude bevangen en zouden ze ker zijn omgekomen, indien zij niet door een bewoner der streek toevallig waren ontdekt. KOUDE GEISER IN ZWITSERLAND AANGEBOORD. Elk kwartier 100 liter mineraalwater. Uit Schuls (Engadin): Bij Schulz-Tarasp voert hten op het oogenblik diepboringen uit naar minerale bron nen. Bij de eerste boring, waarbij men een diepte van 9S M. bereikte, ontdekte men een eigenaardig na tuurverschijnsel, n.1. een koude geiser, die alle 15 minuten ruim 100 liter mineraalwater tien meter hoog de lucht in spuit. Deze nieuwe koude geiser is de eenige in het heele Alpengebied. SOMBERE OORLOGSHERINNERING. Lijken van gesneuvelde soldaten gevonden. Het N. T. A. meldt uit Reims, dat in het dorp Nau- rov, dat tijdens den oorlog dicht achter de Duitsche vuurlinie lag, de overblijfselen zijn gevonden van vijf Duitsche en twee Fransche soldaten, wier indentifi- ceering tot dusver nog niet mogelijk was. In een vroegeren loopgraaf aan den voet van den heuvel van Comillet zijn eveneens resten van ge sneuvelde soldaten gevonden. Onwillekeurig keek Anna om. Christoffel groette. Over den grijzen dijk kwam een slank meisje, met een jongensachtig gezicht, naar hen toe. Ken je mij niet meer? vroeg zij Anna. Het is waar, het is lang geleden, dat wij elkaar ontmoet hebben. Herinner je je niet? Nu pas herkende zij haar: het was Martha Illey. De danslessen. Bij dat woord trok Anna haar wenkbrauwen samen. Martha Illey zag plotseling een anderen kant uit. Thomas! en zij stelde haar broer voor. Anna zag een elegante mannenhand, waaraan een oude zegelring met een groenen steen. Zij keek op, maar het gezicht van den man leek haar geheel vreemd Het werd haar angstig te moede bij hetgeen zij op dat oogenblik dacht en zij voelde, dat zij van verlegenheid een kleur kreeg en dat het was, alsof er een floers over haar oogen kwam. 't Was al over... Met een aardig lachje vertrok zij ondeugend haar lippen. Thomas Illey begon ook te lachen maar zijn blik was niet geheel rustig. Het door het water weerkaatste licht scheen hem in de oogen. Hij wendde zich tot Christoffel. Je zuster en ik zijn geen vreemden voor elkaar. Zij heeft mij eens betrapt toen ik aan den anderen kant van de stad, de zon ging zoeken, de zon. en de boomen en de velden. Toen heeft zij mij ook uitgelachen. Beneden, onder aan den dijk, legde de veerman aan. De boot bracht hen naar het eiland. Anna had een gevoel alsof alles, wat geweest was, op den oever achterbleef en alsof zij geheel vrij was. De kleine, boot dreef in vloeibaar goud en ook de roeier roeide in goud. En het water droeg haar en voerde hare gedachten door de groote schittering heen. Martha Illey begon te spreken: Ik mag graag naar den Donau luisteren. Weet je nog Thomas? Thuis luisterden wij er ook naar. Zij ruischt juist zoo, als de bosschen van Die. Ik houd ook van den Donau, zei Anna op zachten toon. Ergens bij haar oorsprong kwamen mijn voor vaderen vandaan. Uit de groote bosschen... Christoffel dacht aan de onbeschaafde houthakkers en gaf angstig aan zijn zuster een wenk, om niets meer te zeggen. Anna glimlachte. Zij kwamen van daarginds, naar beneden, langs den oever der rivier, alsof de Donau hen geroepen had... Een oogenblik dacht zij na, toen zeide zij heel kalm: Ik heb nog nooit het ruischen van een bosch ge hoord. Ik stel het mij voor als het lied, dat het water zingt Altijd hetzelfde en als het uit is, herinnert nle- „GEEN GEVAL ZOO ERG ALS HET MIJNE" zegt een oude rheumatiek-lijder. Nu 77 en flinker dan 20 jaar geleden! „Zes jaar lang heb ik er over gedacht om dezen brief te schrijven. Het mag vreemd lijken, maar ik heb deze zes jaar steeds in de krant gekeken, of er ook één geval genoemd werd, dat zoo erg was als het mijne, maar ik heb er géén gezien! Ik had altijd last van zware hoofdpijn en leed aan rheumatiek, zoo erg als 't maar kon. Ik kon niet loopen zonder twee stok ken; ik kon niet om de tafel loopen. zonder me daar aan vast te houden. Toen was ik nog geen vijftig. Nu zal ik bij leven en welzijn in Maart 77 worden. Ik heb meer dan 22 jaar lang Kruschen Salts ge bruikt en geniet een uitstekende gezondheid, beter dan toen ik nog vijftig was. Ik heb geen spoor van rheumatiek, heb het al sedert jaren niet meer. Als dus iemand Kruschen Salts kan waardeeren. ben ik het wel. Ik voel me niets ouder dan toen ik 50 was en ik kan zonder eenige moeite 6 K.M. per uur loo pen." F. L. Geen middel kan rheumatiek blijvend genezen, tenzij het drie afzonderlijke functies verricht. Deze zijn; 1. oplossen der naaldscherpe urinezuur-kristal- len. die de pijnen veroorzaken; 2. afscheiden van rleze kristallen uit het lichaam; 3 voorkomen dat het urinezuur zich weer kan ophoopen. Een enkel voudig zout heeft maar een enkelvoudige werking, en dat. is niet. voldoende. Tn Kruschen vindt U een combinatie van zes verschillende zouten. Twee de zer zouten zijn de meest werkzame oplossers van urinezuur, die de medische wetenschap kent Zij ronden spoedig de scherpe kanten af van de pijnlijke kristallen en veranderen deze in een onschadelijke oplossing. Andere zouten in Kruschen sporen de werking der nieren aan, en helpen deze om de opge loste urinezuur-kristallen op natuurlijke wijze te ver wijderen. Verder bevat Kruschen nog andere zouten, welke voorkomen, dat het voedsel in Uw organisme kan gaan gisten en zoodoende een verdere vorming van kwaadaardig urinezuur voorkomt. Hieruit ziet U dus de eenvoudige verklaring, waarom rheumatiek niet kan bestaan in een lichaam, dat regelmatig „de kleine, dagelijksche dosis" krijgt. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f 0.90 en f 1 60 per flacon. (Adv.) Onlusten vóór en in het congresgebouw. Te Bombay is het voor en in het congresgebouw, dat overeenkomstig de overeenkomst tusschen Lord Irwin en Gandhi aan d§ congressisten is teruggege ven, tot een groote herrie gekomen. Toen de congres sisten zich in optocht naar het gebouw begaven om het op plechtige wijze in bezit te nemen, troffen zij daar een tweehonderdtal z.g. vrijwilligers aan, die, ontevreden met het vooruitzicht naar huis gezonden te worden, bezit hadden genomen, van het gebouw, waarop zij de roode vlag geheschen hadden en dat zij weigerden te verlaten. Pas na een drie uren lang on derhandelens en op de belofte, dat hun grieven on middellijk behandeld zouden worden, trokken zij af. Later kwamen zij evenwel terug, gooiden steenen naar het gebouw en vielen trouw gebleven vrijwilli gers met stokken aan. Ten slotte werden zij tot kalm te gebracht. Bij deze relletjes zijn 20 menschen ge wond. Ontzaggelijke belangstelling bij een rede van Gandhi. Eén doode en zeven zwaar gewonden. Voor een massavergadering te Bombay, waar Gandhi een rede zou houden, bestond naar V.D. meldt zoo'n ontzaggelijke belangstelling, dat de menschen- menigte schier niet was te overzien. Het gedrang was zóó hevig, dat een vrouw werd gedood en ze ven personen ernstig werden gewond Ganhi moest na enkele woorden de bijeenkomst ontbinden. Gandhi gaat zont winnen. Reuter seint d.d. 12 Maart uit Borsad (Bombay): Gandhi is voornemens 14 Maart naar Dandi, aan de kust van den Oceaan te gaan voor het winnen van zout. Morgen verjaart de dag dat Gandhi als protest tegen het zoutmonopolie zijn eersten tocht naar de kust begon. INVOER VAN RUSSISCH GRAAN IN BELGIë. Verbod ingetrokken. De minister van buitenlandschc zaken, Hymans, heeft Woensdag in de Kamer meegedeeld, dat, ten gevolge van het veelvuldig protest, het koninklijk be sluit houdende verbod van invoer van Russisch graan opgeheven wordt en dat in de plaats een ander ko ninklijk besluit zal verschijnen, waardoor de invoer van buitenlandsche tarwe uit welk land ook, onder geschikt gemaakt wordt aan het verkrijgen van een vergunning die door het ministerie van landbouw zal worden gegeven. mand zich meer het begin van het lied. Christoffel bestudeerde met aandacht den snit der kleeren van Illey. Waar zou zijn kleermaker toch wo nen? Hij keek ook naar diens smalle schoenen en stak ondertusschen zyn voeten onder de bank. Voorzichtig begon hij de bewegingen van Thomas Illey na te bootsen. Ook zijn accent moest hij nadoen. Dat klonk deftig en voornaam. Illey zag naar het water en vroeg onderwijl: Wie kan zeggen waarom men deze rivier den blauwen Donau noemt? Zooals zij daarheen rolt heeft zij een groen-gele kleur.. Hij boog zich over den rand van het kleine schip; kabbelend slceg van onderen het water tegen den romp van de boot Jelui denkt aan boschgeruisch en aan muziek, zei hij lachende, kijk, voor mij klinkt het hier, alsof een kudde drinkt Een kudde?... Anna moest lachen. Zij kwamen aan het eiland. De veerman pakte een tak van een wilgenboom beet. De bodem van de boot gleed knarsend over den kiezeligen grond. De neerhangende takken streken Anna over het ge laat. Zij hapte er naar en hield een blad tusschen haar witte tanden. Uit de levendige, beweeglijke schittering van het water, kwamen zij in de vochtige, groene stilte. Het gras was hoog en zacht de boomen hingen diep naar beneden en in de dichte schaduw onder hen zweefden zilveren vlokjes. Als een kleine, zoemende, gouden klok vloog een wilde bij omhoog. Wij moeten de anderen opzoeken, zei Anna tot haar broer en zag er op eens erg verdrietig uit Christoffel trok een vreemd gezicht Martha ver zocht hun te blijven. Laten wij bij elkaar blijven, zei Thomas Illey. Hij zeide het heel gewoon en toch had zijn stem op Anna een uitwerking, alsof zij haar vastgreep en tegen hield. Reeds dacht niemand van hen er meer aan om te scheiden. Het mos zakte geruischloos in onder hunna voeten. De takken gingen als de golven uit elkaar en schoven achter hen weer dicht Alsof wij op den bodem van een groen meer gaan... In de schaduw is het zoo frisch, als op het water. De zomer is laat van 't jaar. Wij hebben er lang op moeten wachten. Lang! Maar nu is hij er toch. Hij is er... Anna zweeg en zag eensklaps van ter rijde naar Illey. Onrust greep haar aan. Wederom kwam hij haar geheel vreemd voor. Diegene, dien zij op de open plek, achter het kerkhof, had gezien, was ADMINISTRATIËN BELASTINGZAKEN. Hoofdkantoor: HAARLEM, Wilhelminastraat. TeL 11601. Na 6 uur Tel. 14621 Bijkantoor; 's GRAVENHAGE, Akeleistraat 56. Speciale afdeelingen voor BLOEMBOLLENCULTUUR, LAND- EN TUINBOUW en VEETEELT. INLICHTINGEN bij onzen CORRESPONDENT, den heer

Schager Courant | 1931 | | pagina 13