J. Tysma, Floralia-PEanten Café met Vergunning. een Boerenwerkman. Flinke Schildsrsknecht Sportpark Auto over den kop. Het vonnis in de moord zaak-Lans. Nieuwe burgemeester van Enkhuizen. De spoorwegvraebten voor tuinbouw producten. Einde gekomen aan de sneeuwstormen in Duitscidand. Opcenten tabaksaccijns op sigaretten. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Advertentiën. Koolland Suikerbieten Werkpaard. Broedeieren Koolland een Dagmeisje, Dij oenkomst van plaatselijk© sport- en an dere vereenigingen. Een werkcomité ge vormd. om de bestaansmogelijkheid van een sportpark te onderzoeken. Donderdagavond had op initiatief van het bestuur van „Algemeen Belang" een bijeenkomst plaats ten lo kale G. Plevier van afgevaardigden van verschillende hier ter plaatse gevestigde sportvereenigingen, ter be spreking van de wenschelijkheid van een sportpark, al hier. Er waren afgevaardigden van de vereenlglng Alge meen Belang, de Mlddenstandsvereeniging, „De Hanze", voetbalvereeniging Sparta, R.K. voetbalvereen. S.F.C., tennisclub, Schager ijsclub en van do harddraverijvereen. Westfriesland. De heer Mr. J. A. E. Buiskool had de leiding der ver gadering en hield een korte inleiding over het onder werp, daarbij schetsende de mogelijkheden die een sport park biedt en de belangen, die daar in 't algemeen voor Schagen als centrumgemeente aan verbonden zouden zijn. 't Was dan ook in 't algemeen belang van Schagen dat deze aangelegenheid door Algemeen Belang ter spra ke was gebracht. In de eerste plaats werd algemeen In principe de wenschelijkheid van een sportpark te Schagen uitgespro ken. Daarna werd besproken, wat er in de eerste plaata gedaan zou worden. Men kwam overeen, dat een com missie de mogelijkheid zou onderzoeken, in verband met medewerking van corporaties, gemeenten enz., en voorts ook in de eerste plaats de finantieeie zijde. De algemeene gedachte was, dat uitsluitend gemeentelijke exploitatie niet gewenscht was. Besloten werd een commissie van onderzoek te benoe men, bestaande uit één afgevaardigde van elke vereenl glng. Hiervoor werden benoemd de heeren W. F. Gorter, Algemeen Belang; M. Wissekerke, Mlddenstandsvereen.; G. Zomerdijk, De Hanze; W. Watertor, V.V. Sparta; H. König, R.K. V.V. S.F.C.; Mr. Buiskool, Tennisclub; A. C. Roggeveen, Harddraverijvereen.; S. Stam, Schager IJsclub; C. Blaauboer, G.-V. Lycurgus. Voor de Christelijke G.-V. Excelsior, zal nog een af gevaardigde gevraagd worden. Uit deze commissie werd een z.g. werkcomité geko zen, dat zal bestaan uit de heeren: C. Blaauboer, A. C. Roggeveen, W. F. Gorter, M. Wissekerke, Mr. J. A. E. Bulskool. Dc gemeentcopzichter, de heer P. Rezelman zal uitgenoodigd worden zitting te nemen als deskundig adviseur. Allen voor zoover aanwezig, namen de functie aan. Hierna sloot de Voorzitter de bijeenkomst. 'T IS VOOR DE BAKKER. Zoo heet de revue die Louis Davids met zijn ge zelschap opvoert en waarvan Vrijdagavond in het Theater Royal ©en voorstelling werd gegeven. Louis Davids wijst er in de proloog op, dat het niet is ©en revue van dames met lange sleepen in klater goud en zilverflikkering gestoken die met een verve lend gezicht op het tooneel staan, maar dat zijn revue is een revue van den inhoud, de revue van den lach, de echte Fransche, vroolijlce, levendige revue, waarin je kan lachen en waarmee je je kunt amuseeren heel den avond. Welnu, wij hebben een deel van de revue gezien en deze belofte door Louis Davids aan het begin van den avond gegeven, is volkomen ingelost. Het is werkelijk een revue met inhoud, met alleraardigste episodes, leuk bedacht, geestig in elkaar gezet en met entrain en vlot gespeeld. En liedjes van allerlei en over allerlei. Louis Davids, of liever Tinus, zooals hij in de revue heet, heeft er ons een portie van ge geven en steeds vol humor, raak, pittig en met een onweerstaanbare aantrekkelijkheid ons toegediend. De revue geeft verder een aantal aardige dansen van de Big-Ben-Girls. Werkelijk hoor, Tinus en zijn revue zijn niet minus, maar volop plus. Het was echt voor de bakker. POLITIE. Gevonden: een sleutel. Verloren een actetasch. ZONDAG 15 MAART. NED. HERV. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vaandrager. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Schoorl (dorp) Laanweg, hoek Voorweg, nam. 7 uur, Ds. J. J. Ruijs. Nagekomen Berichten. Donderdag hield het Dep. Burgerbrug der Maat schappij tot Nut van het Algemeen zijn laatste bij eenkomst in dit seizoen in lokaal Langedijk. De opkomst was bijzondei goed te noemen. Voorzit ter de heer P. M Vissei, opende met een hartelijk welkom deze vergadering en hoopte dat de aanwezi gen zich best zouden amuseeren. En er is genoten! Tot diep middernacht heeft het met tooneelstukjes, zang en muziek niet stil gestaan. Bij sluiting kon voorzitter dan ook niet nalaten dank uit te brengen aan allen voor hunne welwillen de medewerking. Dat er nog menigen avond op deze gelijke wijze ge zellig mag worden dooigebracht, is voorzitter's eenigste wensch. NOORDS CHARVTOUDE Wij verwijzen belanghebbenden naar de ln dit num mer voorkomende advertentie betreffende toelating leerlingen aan de School voor Uitgebreid Lager Onder wijs alhier. PLOTSELINGE WERKING VAN EEN ONDER- AARDSCHE BRON. Overstrooming bij La Rochelle. In een plaatsje in de onmiddellijke nabijheid van La Rochelle brak gisteren plotseling een onderaard- sche bron uit den grond, en spoot met kracht een zoo groote hoeveelheid water naar boven, dat binnen ecnige uren do geheele omgeving onder water stond; het water steeg, zoodat in den middag verscheidene boerderijen meer dan een meter in het water ston den en de bewoners van verscheidene huizen hun wo ningen moesten verlaten. Ook in het jaar 1884 deed zich tezelfder plaatse een zelfde geval voor, waarbij de overstrooming echter een minder ernstig karakter •**-ocg. En in een sloot recht gekomen. De bel de inzittenden gedood. V.D. verneemt uit Goor: Gisteravond te omstreeks zes uur is op den Rijks weg Goor— Diepenheim een ernstig auto-ongeluk ge- be. I. dat aan twee personen het leven heeft gekost. O streeks dien tijd reed op den Rijksweg nabij de rei.neesterswoning van het landgoed Weldam een vrachtauto van de firma Kreyenveld uit Hengelo, waarin gezeten weren de chauffeur en een werkman di' van hun werk te Nijmegen kwamen. Vermoede lijk door de gladheid van den weg kon de chauffeur de bocht niet goed nemen, waardoor de wagen in een langs den weg lonpende sloot terecht kwam en dair over den kop sloeg. Vrij spoedig was hulp ter plaatse. Men liet den wagen eerst weer kantelen en haalde daarna de beide inzittenden uit de cabine. Inmiddels was dr. ICwitser uit Goor ter plaatse, die kunstmatige ademhaling toepaste, Ten slotte kon men slechts den dood bij beide slachtoffers constatccrcn De lijken werden per auto naar de marechausseeka zerne te Goor overgebracht waar bleek, dat de slacht offers waren de ongeveer 47-jarige werkman H. Ilas- sink en de ongeveer 40-jarige chauffeur G Bongers, beiden woonachtig te Hengelo II. was gehuwd en va der van eenige kinderen De auto was zwaar bescha digd. De marechaussee t.e Goor stelt een onderzoek in. Verdacht© Van O. van doodslag vrijgespro ken. Tor zake verduistering tot twee jaar en zes maanden veroordeeld. Het Gerechtshof .te 's-Hertogenbosch heeft gistermid dag te 4 uur arrest gewezen in zake den gewezen pro curatiehouder van de firma De Haas Jr., Handelmij. aan den Oostzeedijk te Rotterdam, verdacht van het plegen van valschheid in geschrifte en verduistering bij die firma en van doodslag van den directeur, den heer P. C. Lans, welke doodslag gepleegd zou zijn op 29 Novem ber 192S. De gewezen procuratiehouder is vrijgesproken van den hem ten laste gelegden doodslag, en ter zake van verduisterring en valschheid in geschrifte, belde meermalen gepleegd, veroordeeld tot een gevangenis straf van twee jaar en zes maanden met aftrek van de preventieve hechtenis. Het bewijs niet voldoende. In zijn overwegingen wijst het Hof er o.m op, dat het geleverde bewijs niet voldoende kan worden geacht, om de verwering van den verdachte n.1. dat hij tegen half zeven het kantoorgebouw heeft verlaten, terwijl Lans nog levend en gezond was - als absoluut onaan nemelijk te verwerpen. Na voorlezing van het vonnis. Bij de voorlezing van het arrest, waarvoor het hof in buitengewone zitting was bijeengekomen, was do publie ke tribune weer stampvol. De verdediger, mr. Kokosky, leek zenuwachtig, verdachte wachtte bleek het vonnis aff. Na voorlezing van het arrest was mr. Kokosky zijn ontroering nauwelijks meester. Van de publieke tribune klonk gejuich, dat de president onderdrukte, doch nadat de zitting gesloten was verklaard, herhaalde zich het gejuich. Buiten werd den president, jhr .mr. van Sasse van IJsselt, en den verdediger een ovatie gebracht De gevangenisstraf. Daar de procuartlehouder omstreeks 1 December 1928 in hechtenis is gezet, zal zijn gevangenisstraf op grond van bovengemeld arrest eindigen omstreeks 1 Juni a.s. De indruk te Rotterdam. Uit de gesprekken van het publiek te Rotterdam, waar tegen half vijf gisteravond het arrest bekend was, bleek wel, dat nu het vrijsprekend arrest in zake den dood slag eenmaal geveld is, een mildere stemming jegens Van O. zich van de Rotterdammers heeft meester ge maakt Nu een hoog rechtscollege den doodslag niet be wezen acht, is ook bij hen, die meenden in Van O. den dader te zien, twijfel gerezen, die ten slotte zal plaats maken voor waardeering voor de uitspraak en gunstiger beoordeeling van-den persoon van den procuratiehouder ONTEVREDENHEID OVER DEN AMERIKAAN- SCHEN PRESIDENT. Een tweede Roosevelt gevraagd. De te Washington gehouden vergadering van pro gressieve vertegenwoordigers van beide partijen, welke thans geëindigd is, heeft zich, naar Reuter meldt in hoofdzaak bezig gehouden met critiek op Hoover, om dat hij meer belooft dan doet Senator-La Folete stelde' Hoover persoonlijk aansprakelijk voor het echec van hètT laatste congres wat betreft de leninging van d ennoo-d der werkloozen en der slachtoffers van de droogte. Senator Norris verklaarde, dat er een tweede Roosevelt noodig was op het Witte Huis. Een Indische burgemeester benoemd. Bij Kon. Besluit van 13 dezer is benoemd tot bur gemeester der gemeente Enkhuizen, D. baron Mackay, burgemeester der gemeente Medan (N. O.-I.). Vragen van het Kamerlid Van den HeuveL Het Tweede Kamerlid Van en Heuvel heeft den minister van waterstaat gevraagd: 1. Waar uiteraard de minister bekend is met de omstandigheid, dat de export van groenten spoedig een aanvang zal moeten nemen, is de minister met het oog daarop niet van oordeel, dat binnenkort ze kerheid behoort te bestaan omtrent de verlaging van de spoorwegvrachten voor tuinbouwproducten? 2. Kan de minister meedeelen of het rapport van de voor dit vraagstuk benoemde commissie met en kele dagen is te verwachten? 3. Mocht dit niet het geval zijn, is de minister dan bereid als voorloopigen maatregel eenigszins be langrijke tariefreducties voor het vervoer van tuin bouwproducten toe te staan? KE7EL0NTPL0FFING TE WOLTERSUM. Smidsknecht licht gewond. V.D. verneemt, uit Ten Boer (Gr.): In het naburige dorp Woltersum had gistermiddag te vier uur een ketelontploffing plaats, die wonder boven wonder vrij goed is afgeloopen. De grofsmid D. K., was met een knecht bezig een onbruikbaar ge worden ketel te vernietigen. Toen de knecht met een beitel den ketelwand trachtte in te slaan, ^odeer- len eensklaps ce gassen, die zich blijkbaar in den ketel hadden opgehoopt. De ketel vloog uit elkaar en de Lnecht werd licht gewond. DE AARDVERSCHUIVING IN SAVOYE. Nieuw gevaar dreigt. De aardverschuivingsramp in Savoye (zie ook elders in dit nummer), neemt nog steeds in omvang toe. De omgeving van Chamber wordt door de aardmassa eveneens bedreigd cn thans heeft zich bij Bellecompe de aardmassa in beweging gezet. Dertigduizend ku bieke meter aarde cn gesteente zijn in de richting van de Isère geschoven, hebben het rivierbed gevuld en bewegen zich thans aan den anderen kant van de rivier verder. Het weer omgeslagen. Men meldde gisteravond uit Berlijn: Er is thans gelukkig een einde gekomen aan de sneeuwstormen, die dagenlang in heel Duitschlnnd hebben huis gehouden. Ook met de koude is het ge daan. De temperatuur steeg hedenmiddag weder tot ongeveer 4 gr. Het gevolg van deze verandering was, dat de sneeuw overal snel smolt. Berlijn was heden een groote modderpoel. De 3000 man van den reini gingsdienst en voorts meer dan 3000 werkloozen, wa ren den geheelen dag druk in de weer, maar slaagden er alleen in de voornaamste verkeersstraten schoon te houden. Dit heeft 42.000 mark gekost. In het ge heel heeft de stad Berlijn dezen winter reeds 380.000 mark voor dergelijke doeleinden uitgegeven. MIJNWERKERSSTAKING IN FRANKRIJK OP 16 MAART? Besluit der communisten. Uit Parijs, 13 Maart; Nadat de bij de Algemeene Werkliedenverbonden aangesloten Fransche mijnwerkers Donderdag had den besloten per 30 Maart de algemeene staking in alle Fransche kolendistricten uit te roepen, tenzij voor dien tijd overeenstemming wordt bereikt, heeft de communistische mijnwerkersbond besloten de sta king reeds op 16 Maart te proclameeren. Het is echter de vraag of aan dit parool door velen zal worden ge volg gegeven. Wijziging van het wetsontwerp. Prin- cipieele bedenkingen. Verschenen is het verslag der vaste commissie in zake het wetsontwerp tot heffing van 30 opcenten op den tabaksaccijns voorzoover die wordt geheven op sigaretten, waarin tevens het regeeringsantvtfoord is opgenomen. Bij verscheidene leden der commissie bestond ern stige twijfel aan de noodzakelijkheid van de invoe ring eener nieuwe heffing ter gedeeltelijke dekking van de bijzondere uitgaven welke de huidige crisis met zich brengt, In antwoord hierop zegt de minister dat het zijn ernstige overtuiging is dat de nieuwe heffing niet achterwege mag blijven. Toch meent de regeering wel reeds thans te mo gen aannemen, dat de jaarlijksche uitgaven stellig niet beneden de tien k twualf millioen gulden zullen blijven. Dat zij daarboven zullen uitgaan is zeer wel mogelijk. In dit laatste geva1 is het denkbaar, dat de f41.000.000 (het feitelijke saldo van het Leeningsfonds) niet voldoende zullen zijn. Zitting van Vrijdag 18 Maart DAAR STOND DE ELECTRISCHE STOEL NOG NIET VOOR KLAAR. Op den 4den Februari reed de heer H. C. L., groenten- venter te Akersloot met zijn vrachtauto langs het N.H.- Kanaal naar Alkmaar, terwijl In de cabine ook, had plaats genomen, zekere Mej. Agnus Stoelinga, die even eens van de mooie en goedlcoope gelegenheid gebruik maakte de Victoriestad te bezoeken. Weldra kwam ech ter achter opgereden een personenauto, welks bestuur der op hoorn en claxon krachtige signalen gaf als ken- teeken, dat hij voorbij wenschte te rijden. De groenten- handelaar echter, noch zijn medegezellln, gaven eenige blijken deze signalen te hebben waargenomen, zoodat de achterrijdende wagen geruimen tijd moest achterblij ven. Toen dan eindelijk voldoende werd uitgehaald, bleek de luxe auto te zijn bemand met rijkspolitiemannen, on dermeer brigadier Groot, die zich aan den groentenhan- delaar kenbaar maakte als belast met het rijkstoezicht op de naleving van de motor- en rijwielwet en als nu te gen hem proces verbaal opmaakte. De overtreder stond dan heden ook terecht, doch het gelukte hem zóó goed den indruk te vestigen dat hij volkomen ter goeder trouw had gehandeld en van eenig opzet geen sprake was, dat hem slechts f 3 boete of 3 dagen werd opgelegd REMMENGEBREKEN KUNNEN OOK DEN BESTUURDER NOODLOTTIG ZIJN. De 22-jarige chauffeur A. V. te Alkmaar, die op 4 Fe bruari mete en zwaar beladen vrachtauto van de firma Moerbeek den Kogerdijk onder de gemeente Bergen be reed, veroorzaakte alstoen een ontzettend ongeluk, door dat bij het passeeren van een anderen auto een spe lend 7-jarig meisje eensklaps achter dezen wagen te voorschijn kwam en door de vrachtauto op zoodanige wijze werd overreden, dat slechts een verminkt lijkje kon worden opgenomen. Den chauffeur trof niet den minsten schuld, daar het ongeluk niet voorkomen kon worden, doch een door dep rijksveldwachter Vermeulen ingesteld onderzoek naar de deugdelijkheid der remmen had het resultaat, dat heide remmen ondeugdelijk ble ken te zijn. En ter zake deze overtreding stond de chauf feur dan toch nog terecht en werd hij veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen, wel een bewijs, dat het aanbeve ling verdient aan den toestand van de remmen steeds de meeste zorg te besteden. BANG VOOR DE BENDE VAN AL CAPONE? De 38-jarige klinker J. N. v. B. te Alkmaar, die mo menteel is gedetineerd wegens mishandeling en dus def tig onder geuniformd geleide werd gepresenteerd, was op 8 Februari in het bezit gevonden van een wapenstok, werd veroordeeld tot f 35 boete of 35 dagen, ongeacht tueele overvallen. Aangezien echter zulk wapentuig niet geoorloofd is, werd de „angstige" klinker veroordeeld tot f 7 boete of 7 dagen en de wapenstok, verbeurd ver klaard. verkrijgbaar in de Kweekerij van S. van der Stok, Nieuwe Niedorp. Goedkoop loonfreesen. Ondergeteekende beveelt zich be leefd aan voor Loonfreeswerk, f 1 per snees contant. C. TESSELAAR, KALVERDIJK. te Huur, te koop, bij E. KOÓIJ, Wieringerwaard. Uit de hand te koop: wegens ouder dom, een Wed. P. LEIJEN te Winkel. Gevraagd voor direct: Prima melker, en rijder. Persoon lijke aanbieding. L. S. BEEK, Laan 54, Den Helder. DE VOLLE AANDACHT ACHTER HET STUUR MAG NIMMER VERFLAUWEN. De chauffeur van een vrachtauto, de heer Jan M. uit Dirkshorn, reed op 26 Nov. te Noordscharwoude door den dorpsweg en lette vermoedelijk niet voldoende op een aldaar ter zijde staanden aangespannen melkwagen, want hoewel er voldoende ruimte was om te passeeren, reed hij dezen wagen met kracht van achter aan, zoo dat voor f 150 aan materiaal en consumptie werd ver nield, terwijl het paard door de ondervonden emotie werd bedorven en grootendeels ongeschikt om in het verkeer als trekpaard te worden gebezigd. Daar elke schaderegeling achterwege bleef, maakte de benadeelde melkhandel aar, de heer H. G. van Rijn er werk van, met gevolg dat heden de niet versohenen chauffeur werd veroordeeld tot f 35 boete of 35 dagen, ongeacht de civiele acte die den ingebreke gebleven comparant nog dreigt. DRIEMAAL GETOETERD EN NOG OP DEN BON. De chauffeerende groentehandelaar W. J. K. te War- menhuizen is oogenschijnlijk geen door het geluk be gunstigd autobestuurder Reeds eenige malen werd hij te Schoorl door den actieven burgervader in hoogst des- zelfs eigen persoon wegens overtreding der verkeerswet ten en regelen gecorrigeerd door een proces-verbaal en thans moest de arme man weer terecht staan. Op 29 Januari te Alkmaar op den hoek Snaarmanslaan Spoorstraat een door zekeren heer A. Vlcssing be stuurden auto, van rechts komend, geen voorrang had verleend, zoodat een aanrijding het gevolg was. De verdachte verklaarde op deerniswelckenden toon, hij tijdig wel driemaal had getoeterd en geen tegen- signaal had gehoord, terwijl het uitzicht op dat punt onmogelijk is. De insinuatie van den geachten ambte naar, dat hij maar raak rijdt, was hij echter zoo vrij niet te onderschrijven. Aangezien de eenige getuige ziek was en de kantonrechter niet voldaan was, weid besloten de zaak alsnog aan te houden tot 27 Maar a.s. 'N BIJNA BELACHELIJKE SNTJBOONENARBEIDS- WETSOVERTREDINGSGESCHIEDENIS. De heeren N. en C. K., leden van een uit drie gebroe ders bestaande firma te Zuidscharwoude, die aldaar een zuurkoolfabriek en groentenzouterij drijft, moesten heden terecht staan wegens overtreding der Arbeidswet, op grond, dit zij hadden toegelaten het insteken van snijboonen door vrouwen in insteek-gaten, die alleen mochten worden gebezigd door mannelke instekers.De heer Corn. K., die alleen was verschenen, lichtte zulks nader toe. De kleinere, wel toegelaten insteek- appara ten bleken wel ruim genoeg te zijn voor snij- doch niet voor de dikkere pronkboonen en daar het bedrijf op straffe van rotting der producten niet kon worden onder broken, had men van den nood een deugd gemaakt en de vrouwen of liever jonge meisjes doen voortwerken, daar mannen voor dezen arbeid niet zijn te krijgen. De kantonrechter, die de openhartigheid eveneeer beoefent als hij die deugd in de getuigen en verdach ten prijst, kon niet nalaten het wettelijk onderscheid tussohen mannen en vrouwen belachelijk te noemen, welke meening blijkbaar niet werd gedeeld door den ambtenaar, die den fabrikant dreigde indien hij zoo voortging, met inbeslagname der insteelcapparaten. Voorts achtte ZEd. het feit zeer ernstig, daar man nen met hun grovere vingers veel minder gevaar loo- pen, dan vrouwen, die zooveel teerder zijn van li chaamsbouw zijm en werd gevorderd f 30 of 30 dagen. De kantonrechter bleef achter in zijn afwijzende houding volharden, hoewel hij ambtelijk verplicht was de wet te handhaven. Hij veroordeelde dus de heeren K. wel, doch legde hun consequent geen straf op. DE HEEREN ARBEIDSWETGEVERS HEBBEN GOED PRATEN. De heer P. E. te Alkmaar, 'n jonge slager, die niets verzuimt om zijn zaak winstgevend en tot bloei te bren gen, schijnt ook niet veel motieven te hebben de controle op de naleving der arbeidswet hemelhoog te prijzen. Hij was reeds vele malen de pisang én stond nu weer te recht omdat op Donderdag 5 Februari een knecht na 6 uur namiddags in den winkel arbeid had doen verrich ten. Dit feit kon niet ontkend worden, doch werd door den heer E. nader aldus verklaard: De knecht is intern, en bevond zich in de kamér om uit te blazen. De vrouw hield zich onledig met het naar bed brengen van da kinderen, terwijl de baas zelf zich onledig hield met worstmaken. Toevallig kwam er een klant in den winkel en wat was nu de natuurlijker, dan dat de knecht, dia absoluut niets te doen had, even in de bocht sprong om dien klant te bedienen? Echter verscheen op dit critieke moment een controleur en het resultaat daarvan was de hernieuwde verschijning des heeren E. voor den kanton rechter. De ambtenaar merkte op, dat de heer E. voortdurend in conflict komt met de arbeidswet, waarop deze repli ceerde, dat mén hem ook juist altijd scheen te moeten hebben. Een feit is dat door de arbeidswet geen reke ning wordt gehouden, met de omstandigheden in het be drijf. Ten einde de waarheid der bewering van verdachte, dat steeds hij de slager is, die de primeur der arbeidswet controle geniet, nader te onderzoeken, besloot de kanton rechter tot aanhouding en zal de verbalisant worden ge hoord. Gevraagd, voor contractteelt: 1 of 2 H.A. Kool. Br. letter G hij J. KOK, Boekhandel Warmenhuizen. TE KOOP: Een best zwaar Mak voor alles. R. IJPMA, Dirks horn. TE KOOP; van W. L., bij C. BROMMER, Stol- pervlotbrug F 64. Te koop aangeboden: een luidspreker, pendulemodel, bij Wed. J. D. POOL, Kolhorn (Onderhuurt.) te huur, bij P. SCHAAP, Groetpol der, Winkel. Te koop gevraagd: een beste Wentel. Aanbiedingen PEEREBOOM's Adv. Bur., onder letter K, Wieringer waard. Gevraagd: bij K. SMIT, Koord, Schagen. gevraagd, bij D. DIRKMAAT, Noord scharwoude. Deering Oliebad Maaimachine, zwaar model 1931. Automatische smering. Lichte trekkracht. Geruischlooze gang. Stalen disselboom. Nieuw model vingers. Nieuwe verticaalstelling. Koop geen maaimachine alvorens het nieuwe Deering model te heb ben bezichtigd. Aanbevelend. (Ga. Berends en Co.) SCHAGEN.

Schager Courant | 1931 | | pagina 6