Schager Courant SPORT Bij Kiespijn DE LANGEND1JKER GROENTENVEÏLINGEN. „RATIO" Tweede Blad. De aardverschuiv ing in Savoye. Steun aan de suiker bietenteelt. Rationalisatie veevoeding Ongeval op een onbewaakten overweg. Dinsdag 17 Maart 1931. 74ste Jaargang. No. 8833 De aardmassa's nog niet tot staan ge bracht. Naar V.D. Zaterdag uit Parijs vernam, was de aardverschuiving in Savoye dien dag nog niet tot stilstand gekomen en heeft nog niets van haar ge vaar verloren. Nog steeds schuiven langzaam gewel dige aardmassa's in de richting van het dal en be graven alles wat hun in den weg komt. Vrijdag laat in den middag, splitste de aardlawine die een dikte heeft van 15 meter zich in vier deelen, doch deze vier stroomen schuiven met onverminder de kracht verder. Het gevaarlijkst is de zijtak, die zich voortbeweegt in de richting van de gendarmerie van Chatelard, welke waarschijnlijk vernield zal worden. Het gebouw is reeds ontruimd. Tot nog toe is de aardstroom twee kilometer verder van den berg verwijderd. Ondanks alle pogingen en alle inspanning der af- geloopen 48 uur, waarin onafgebroken gewerkt is, is men er op geen enkele wijze in geslaagd het bedreig de gebied te beschermen Ook de hoop, dat men door het doen springen van de brug over de Grange de aardstroom zou kunnen afleiden in de richting van een onbewoond gebied, is ij del gebleken. Ondanks alle pogingen en alle inspanning der af- geloopen 48 uur, waarin onafgebroken gewerkt is, is men er op geen enkele wijze in geslaagd het be dreigde gebied te beschermen. Ook de hoop dat men door het doen springen van de brug over de Grange de aardstroom zou kunnen afleiden in de richting van een onbeowond gebied, is ijdel gebleken. Aandoenlijke tooneelen spelen zich af bij het ont ruimen der bedreigde plaatsen door de bewoners, die meestal aanvankelijk weigerden hun door harden ar beid verkregen eigendom te verlaten. Neg twee dorpen bedreigd. Volgens een bericht uit Chambéry zijn meer dan 800 arbeiders er mee bezig de langzaam voortschui- vende aard- en moddermassa's in een andere rich ting te leiden. In de nabijheid van het dorp Granges is een boerderij door de aardmassa's verwoest. Za terdagavond is een aanvang gemaakt met het ontrui men van het dorp Requins en van eenige huizen van het dorp La Motte. Indrukwekkende natuurkrachten. Al les moet buigen voor den geweldigen vloed. De Parijsche corr. van de „Msb." schrijft over de catastrofe in de Fransche Alpen: Na de catastrofale aardafstortingen, die büna van week tot week gemeld worden en op rekening van de overvloedige vochtigheid worden gesteld, waardoor West-Europa sinds bijkans een jaar is gezegd, komt thans weer een nieuwe catastrofe een ware opschud ding brengen in het Fransche Alpengebied. Men zou zoo zeggen, dat het een interessant jaar is voor de geologen, maar voor de getroffen streken zou men wenschen dat het gelaat onzer oude aarde wat meer in rust bleef. Gelukkig zijn bij de jongste catastrofen geen men- schenlevens te betreuren, doch de materieele schade fs groot genoeg en men kan zich de ontzetting der bergbewoners begrijpen, die de heuvelflanken zien in- eenzijgen en de bergmassa op zich zien aanvloeien, de boomen neerbuigend, de huizen wegdringend; de dorpen in den aardstroom verzwelgend. In de vulkaangebieden verschrikken zulke kata- clysmen, doch verwonderen niet; in deze schilder achtige bergstreken verwacht men zulk een fronsen van het gelaat der schoone natuur niet, hoe over tuigd men ook is van de gestadige veranderingen van de trekken onzer planeet. Er heeft zich dan ook een ware paniek meester ge maakt van de streek van het Alpenmassief van la Vannoise, waar op verschillende plaatsen de bergen aan het wandelen zijn geraakt. Twee centra zijn in het bijzonder geteisterd. Bij Bellecombe tusschen het gehucht van Letraz en de baden van La Léchère zijn dertig duizend kubieke meters zand en steenen naar beneden komen stor ten om langs de bergglooiing af te zakken over den weg van La Léchère en naar Rognac en zelfs het zeer breede bed van de rivier de Isère komen ver sperrend, natuurlijk alles vernielend, wat de massa op haar weg vond. Veel ernstiger en omvangrijker is echter de cata strofe in de vallei van Chatelard, waar zoo ver als het oog réikt de geheele bodem in beweging is over een oppervlakte van 40 hectaren en een bergmassa van zes millioen kubieke meter zich voortbeweegt over de gehuchten en bosschen en wegen heen. Twee gehuchten zijn daar reeds geheel verdwenen, name lijk Berges en Michaud. De pogingen, in het werk gesteld, om de massa van haar weg af te leiden en in de groeven van Cheran gevaarloos af te drijven, zijn om de omvangrijkheid van het verschijnsel mis lukt en het dorp Chatelard is bedreigd en daar 't te gen de helling is gebouwd, wordt het reeds als ze ker beschouwd, dat het geheel zal worden bedolven. Wel zijn ook hier geen menschenlevens te betreuren en kon het vee intijds in veiligheid worden gebracht, Overal in den omtrek worden de vlekken en gehuch ten ontruimd en de dorpen in de as van de waar schijnlijke bedding, die de aardstroom zal volgen, zijn eveneens ontruimd. Alle autoriteiten en technici zijn ter plaatse, evenals uitgebreide werkploegen en zij hebben alle moeite gehad, de bergbewoners, zoo gehecht aan hun stuk grond, tot evacueeren te doen besluiten. Het schouwspel der aardverschuiving moet buiten gewoon indrukwekkend zijn. De boomen, meest zwa re notenboomen, buigen voor den vloed en zijn wel dra verdwenen. Huizen werden eerst meegeschoven en verdwenen instortend in de zware grondmassa. De afschuiving gaat door de vastheid der ver plaatste materie zeer langzaam maar onweerstaan baar voort, vergezeld van doffe dreuningen, onder- aardsch gereutel en zoo nu dan knallen en ontplof fingen. 125 gezinnen zijn al in veiligheid gebracht. Volgens de laatste berichten zijn Les Granges en Verrières niet te redden, doch is er eenige kans, dat een ombuiging van den aardstroom zal plaats heb ben, waardoor Chatelard, een dorp van 700 inwo ners, gespaard zou kunnen worden. De snelheid van den stroom is 120 meter per uur. Intusschen worden ook uit centraal-Frankrijk aardverschuivingen gemeld, waarbij de heuvel, die den grooten weg van Montauban naar Bordeaux be- heerscht, dicht bij het dorp Malause over een lengte van drie kilometer aan het schuiven is. De prefect en verdere autoriteiten zijn naar de plaats des onheils gegaan B O E R D E R IJ. Adres der verbouwers in Noord-Holland. Aan den Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw is door de Vereeniging van Suikerbietenverbouwers in Noordiholland, met klem verzocht de Bietencultuur zoo danig te steunen, dat den verbouwer een prijs wordt ge garandeerd van f 15 per 1000 K.G. bij een suikergehalte van 16 pet., daar de in het aanhangige wetsontwerp genoemde prijs, ad f 9 tot f 11 per 1000 K.G., zoover beneden den koopprijs ligt, dat het telen van granen en zaden voor zeer lagen prijs, zelfs het eventueel braak laten liggen van het land minder verlies oplevert dan het telen van suikerbieten. Voor Noordholland komen bovendien nog de bezwa ren, dat men is aangewezen op één fabriek, n.1. de fa briek „Holland' te Halfweg, die bij niet voldoende uit zaai, dus een halve campagne, de bieten niet zal kun nen accepteeren. Hierdoor zou men gedwongen zijn de bieten te doen verwerken door ver-afgelegen fabrieken, hetgeen te hooge transportkosten met zicth brengt Bo vendien zijn door de nabijheid van de groote steden de loonen in het bedrijf aanmerkelijk hooger dan die io het Zuiden of in het Noorden van ons land. en ziek door gevatte koude, alsmede bij pijnen van velerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen: Mijnhardt's Kiespijnpoeders. Grieppoeders. Hoofdpijnpoeders. Verkoudheidspoeders. Hoestpoeders. Maagpoeders, Rheumatiekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop! Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. De congressen van de tuinders. Alg. Verg. van de LG.C. De eerste helft der week blijft de gunstige stemming voor de verschillende stapelgroenten aanhouden. Do laatste helft der week geeft dalende prijzen. Roode kool heeft het minst, witte kool het meest te lijden van dien achter uitgang. Uien betere prijzen dan gewoon lijk. Groote aanvoeren over de heele linie. Jaarlijks houden de tuinbouwers hun congres. Zij, die aangesloten zijn bij de Langendyker Groentencentrale, hebben verleden Woensdag geoongresseerd, de tuinders, aangesloten bij den Noordermarktbond, zullen ook spoedig hun Algemeene Vergadering houden. Het Is dan de dag om de lijnen uit te stippelen voor de in de toekomst te volgen gedragslijn, geleerd soms door de ervaring van het verleden. De afgevaardigden kunnen dan hun grieven uiten, hulde brengen, vingerwijzingen geven, oriüseeren soms. en vaak ook een heelen boom opzetten over pietluttige dingen, die een groot deel van de vergadering ijskoud laten. We krijgen dan een lange rede van den voorzitter, welker Inhoud al in groote trekken kon voorspeld worden door hen, die de zaken op tuinbouwgebied volgen. Als In zoo'n rede iets oorspronkelijks ligt, kan zij ongetwijfeld haar nut heb ben; zijn het slechts gemeenplaatsen, dan streeft zij haar doel voorbij. De laatste Algemeene Vergadering van de L.GXJ., het spreekt van zelf, stond in het tee- ken van de crisis in den tuinbouw. Werd in vorige ja ren hoogstens 1/10 van den omzet beschik/baar ge steld voor reclame, de laatste Algemeene Verg. bracht dit op het maximum van 1/20 Let men er op, dat reclame altijd Is gehouden voor de alpha en de omega van een loonend tuinbouwbedrijf, dan geeft deze ver laging te denken, vooral ook in verband met den min deren omzet. Het korting, dat den handelaar ge geven wordt voor oontante betaling, wordt terugge bracht tot 1/10 Echter werd aangenomen een voor stel van het Bestuur om gedurende 40 jaar f 600 's jaars te geven voor de kanalisatie van West-Friesland. Ondanks de knappe verdediging tegen dit voorstel door den heer Muller van Zuldscharwoude, die wees op den ongunstigen financieelen toestand, waarin de L.G.C. in het bijzonder en den tuinbouw in het algemeen ver keert, mocht dit niet baten en zullen de tuinders, die zelf om steun bij de Regeering aankloppen, bijdragen aan de totstandkoming eener zaak, die er een van de heele gemeenschap is. Een voorstel, om bij de Regee- ring op uitvoer-premie aan te dringen voor tuinbouw producten werd begrijpelijkerwijze verworpen; daaren tegen is aangenomen een voorstel van „De Toekomst" te Zuldscharwoude, om al het mogelijke te doen om tuinders, die zijn aangeslagen in de R.I.B., naar een zuiver inkomen van minder dan f1200, vrij te stellen van premie-betaling voor Invaliditeit»-, Oudersdoms- en Ziektewet, met dien verstande, dat de premie door den Staat worde gedragen. Hierbij kwam. al werd het dan niet openlijk uitge sproken, de politiek om 't hoekje gluren. De Broekers, auti-rev. en chr. historisch als ze zijn, de L.T.B.-ers te Heerhugowaard. trouwe volgelingen als ze zijn in de R.K. Staatspartij, moesten van dit premie-vrije niets weten, en stemden dus tegen. Al heeft de tuinder, als gevolg van de slechte uitkomsten in zijn bedrijf, geen cent in z'n portemonnaie, hij zal toch betalen voor hen. die in veel beteren doen zijn dan zij zelf. Doar moest nu op de Algemeene Vergadering eens iemand zijn ge weest, die in vurige welsprekendheid de voosheid van een dergelijke politiek had aan de kaak gesteld: iemand, die noch de kool noch de geit moetende sparen, in logischen betoogtrant, zich stellende op het algemeen menschelljke in den mensch, over de politieke hoofden heen het politieke christendom wist te striemen met al het sarcasme, dat maar mogelijk was om aan te too- nen, hoe de massa nog meezeult met de z.g. voorman nen. zonder zelf dieper na te denken over de vraag stukken. die voor hen levensvraagstukken ziin. Die was er blijkbaar niet. Met meer feu sacré wierp men zich op de tegenwoordige regeling der uien-controle, die door velen werd gebrandmerkt als onuitvoerbaar. De tegenstand tegen de overdreven wijze, waarop de uien worden ..gekeurd" wordt begrijpelijk, als men be denkt, hoe weinig dit produot onbrengt en hoeveel ar beid er aan ten koste moet worden gelegd, alvorens ze het U.C.B.-merk krijgen Veel is er door de debatten niet veranderd, alles is zoo wat bij het oude gebleven, alleen is de heerschende crisis oorzaak geweest, dat er wijzigingen zijn aangenomen, van gradueelen, doch niet van prlncipieelen aard. Druk was het in de afgeloopen week weer aan onze vellingen. De weersgesteldheid was. althans in de eerste helft der week, weer van dien aard, dat goede prijzen konden worden verwacht. Als we den Maandag niet mee tellen, omdat op dien dag de markt zoo goed als uitgeschakeld is wegens geringen aanvoer, dan blijkt, dat de gunstige tendens Dinsdag weer tot uiting kwam. Voor roode kool werd aan de veiling van den Noor dermarktbond f8.70f 12.40 voor le soort betaald, aan de Broeker veiling f 8.80f 13.50 voor eerste soort en f8.50f 12.10 voor tweede. Dit beteekent. dat voor kool van 2 a 3 pond van ongeveer f 12.50—f 13.50 werd be steed, dat de grootste kool van f8fll opbracht, dat voor het kleinste goed tot f 9 werd betaald en dat doorschot voor slechts f 1 a f 1.50 minder werd ver kocht dan eerste kwaliteit. Sinds het invallen van den dooi is er echter een ge ringe inzinking gekomen. De prijzen verminderden met meer dan f 1. Zoo werd Zaterdag aan de Broeker veiling voor eerste soort f 8JLO—12.40 betaald en voor tweede soort f 4.2010.70. Aan de veiling van den Noordermarkt bond werd f 9.1013 voor eerste soort betaald en f 6 10.50 voor tweede kwaliteit. De hoofdaanvoer van roode kool was te Noordscharwoude: niet minder dan 87 spoor wagens, terwijl aan de Broeker veiling ongeveer 32 spoorwagens werden verhandeld. De hoogste prijzen voor gele kool werden besteed aan de veiling van den Noordermarktbond. De eerste helft der week, toen het vriezend weer nog een handje mee hielp, konden dezelfde prijzen als de vorige week worden bedongen. Zoo werd voor het meest gewilde goed Dins dag en Woensdag nog f 7.50 betaald, terwijl do laagste noteeringen voor de te kleine en zeer groote tussonen f 4.80 en f 5.10 lagen. Aan de veiling van de L.G.C. werd Dinsdag voor eerste soort f 5.206.90 en voor doorschot f 4.606.40 betaald. Donderdag waren de prijzen aan belde veilingen al iets lager. Vrijdag echter hing er een gedrukte stemming en werd aan de Broeker veiling voor eerste soort f 3.50—6.40 en voor tweede f 2.40—5 30 be taald. Aan de veiling van den Noordermarktbond werd toen voor eerste soort f 3.10—6.30 betaald. Zaterdag was de gedrukte stemming niet geweken en kon bij hooge uitzondering f 6.50 worden bedongen. Doorschot was weer lager in prijs en werd verkocht voor f 2.204.50. Ook van deze koolsoort was de aanvoer beduidend: 70 spoorwagens aan de Broeker velling en 36 aan de Noord- scharwouder veiling. Hetzelfde verloop had de markt voor Deensche witte kool. Dinsdag werd te Broek op Langendijk nog f 4.30 6.80 besteed, te Noordscharwoude f 4.40—6.70: groote Denen brachten toen nog ongeveer f 5 op. het kleinste goed f 3.50 of iets meer. Kool van 2 13 pond werd voor f 6.406.70 verkocht. Donderdag was de noteering aan de veiling van den Noordermarktbond f 4.906.10, aan die te Broek f 3.806.10. Om aan te toonen. hoe sterk de Deensche witte kool daarna achteruit liep, vermelden we, dat Zaterdag aan de Broeker veiling f 2.405, aan die te Noordscharwoude f 3.20—5.10 werd betaald. Aan gevoerd werden ter Broeker veiling ruim 45 spoorwagens en te Noordscharwoude 67 spoorwagens. De vraag naar witte kool is aanmerkelijk minder dan die naar roode, voor welke een grooter afzetgebied bestaat. Vrij plotseling was de stijging der uienprijzen, doch ook de daling trad weer spoedig in. Werd Maandag ge middeld f 3.50 betaald, Woensdag werd te Broek f 4.70 naar de melkgift van iedere koe, door (Wettig gedeponeerd) volledig dagrantsoenkoekje uitgebalan ceerd voor iedere melkgift tot 4o/„ vet in combinatie met een 20-tal voorbeelden gelijkwaardige ruwvoeder-rantsoenen, die de boerderij zeil oplevert, samengesteld door onze landbouwkundige afdeellng. Dsie volUdlge dagrantsoenen voldoan gahaal aan de voedernormen van Prol. Dr. Nlla Hanason. Alle foutlet voederen en voederverspiillng word» hier» door opgeheven. De melk van „RATIO" koa» nog gién 3 cent par liter. De VEEHOUDERSPRIJS la slechts 8.50 par 100 Ko. bruto In dooxen af Amsterdam. Garantie endar A H. V. Baatalt bij Uw leverancier In Uwo plaata. Vraagt broohura Ratio» voedarrantsoenen vaor malk- an mastvee. BERTELS' OLIEF A3RIEKEN N.V. A'DAM. 6, besteed en te Noordscharwoude f 4.606.10, prijzen, Wi-lko dit seizoen nog niet waren gemaakt. Zaterdag echter waren de noteeringen aan de resp. veilingen f 3.20 3.70, en f 2.804. Voor grove uien werd van f 3.204 betaa'.d, drielingen brachten f 1.903 op, en nep f 2.20 —2.60. Voor peen werd f 1.803.10 besteed, bieten werden voor f 2.30 verkocht. 79-jarige man op slag gedood. Zaterdagmiddag is op den onbewaakten overweg nabij de spoorbrug over de haven te Beverwijk de 79-jarige K. G. F. door een uit de richting Uitgeest komenden trein overreden en gedood. Hoewel de machinist, die het ongeval zag aanko men nog remde, kon de trein niet meer tijdig tot stil stand worden gebracht. De trein had zes minuten vertraging. Het lijk is naar het lijkenhuisje op de Algemeen» Begraafplaats te Beverwijk overgebracht. Voetbal. Proefwedstrijden te Schagen. VOOR DE VERKIEZING VAN HET N.H.V.B.-ELFTAL. Behoorlijk voetbal. Tien doelpunten! Op een veld dat ontzettend veel van de vorstperiode te lijden heeft gehad speelden Zondag twee proefe'.ftal- •len tegen elkaar in Sparta's home! Het spel dat ver toond werd kan de heeren van de elftalcommissie on getwijfeld tot tevredenheid stemmen, vooral ala ze reke ning houden met de sloopende werking die de aan on bespeelbaarheid grenzende zwaarheid van het slap ge worden terrein daardoor elke poging tot „beter" spel reeds in den opzet werd bemoeilijkt. Deze fnuikende faotor in het oog gehouden gelooven we dan ook vast en zeker dat de wedstrijd als „spelersshow" is geslaagd. De beide ploegen waren door invallers verzwakt, maar be zaten desondanks een flinke kern. De verdedigingen wa ren ongeveer van gelijke kracht, die van het A-elftal misschien met een iets betere keeper toegerust. De half- linie van het A-elftal was o.i. gedecideerd beter dan die van het B.-elftal. niet alleen doordat alle drie meer tech nische capaciteiten bezaten dan hun roodgele collega's, maar ze toonden bovendien een heel wat grootere strijd lust; in dit licht gezien, blonk vooral de onvermoeibare Verkadespeler Mandjes uit, die de rechtshalfplaats in het witgehemde A-elftal innam. Verder waren ook Schuit en Rens Rus de meerderen van hun collega's aan den overkant. Zoo kon ook R. Ran het peil van zijn tegen standers in den regel niet bereiken, al wendde hij ver scheidene malen lofwaardige pogingen aan om het spel naar de andere helft te verplaatsen. In de voorhoeden school het grootste verschil: in de A-ploeg een doortas tend blnnentrio, bij het B-elftal een midvoor en twee bin- nenspelers, die weliswaar wel vaak tot het vijandelijke doelgebied wisten te naderen, maar dan steeds de noo- dige doortastendheid misten om zich een weg naar het witte doel te banen wat hun zeker wel een goal of vier heeft gekost Niet dat de witte voorhoede nu direct een summum van schotvaardigheid en „dash" was, o, neen, daarvoor hebben alle voorhoedespelers stuk voor stuk te veel kansen naar de andere wereld gebracht: vooral Winter had dit nogal eens met zijn soms onsympathiek zelfzuchtig spel. De linksbuitenplaatsen weren zwak be zet waardoor de traditioneele zwakke p!ek nog niet op bevredigende wijze is bezet al moet ons van 't hart, dat we hier in het Noorden toch reeds, in alle bescheiden heid gezegd, minstens een stuk of vier linksbuitcnspelers hebben die er meer van terecht zouden hebben gebracht dan die welke thans aan beide kanten van de midden lijn de plaats van linksuiterst bezetten! De elftallen stonden als volgt opgesteld: A.-elftaf: C. Jonker (Verkade) E. Bakker D. Min (W.F.C. 3) (Bergen) C. Mandjes J. Schuit R. Rus (Verkade) (Alkmaar) (Sparta) W. Rus A. Watertor S. Wals W. Winter W. J Hoogendijk (Sparta) (Sparta) (I.V.V.) (Texel) (H.R.C. 4) Scheidsrechter J. J. Hartog. J. Singeling F. Zwaan R. Bruin A. Saai H. Tauber (R.C.Z.) (Vitesse) (W.F.C. 3) (W.-Waard) (B.K.C.) N. Boots R Ran Joh. Sanders (Alcmaria 4) (Texel) (H.R.C. 4) H. Middelbeek C Janson (Sparta) (Alkmaar) F. MeUn (R.C.Z.) B-elftal Over het verloop het volgende: Onmiddellijk trekt de roodgele ploeg ten aanval, zonder succes evenwel. Gaan deweg wordt het A-elftal dan sterker en na 20 minu ten scoort Winter van vlakbij na eerst een paar kansen verknoeid te hebben. De stand schijnt zoo een tijd te blijven als we de voorhoede steeds in die minderheid zien. En werkelijk het duurt tot enkele minuten voor halftime, dat Zwaan een voorzet van Tauber die ver warring stichtte, in de witte achterhoede, weet te be nutten (11). De rust gaat dus in met den stand 11. Reeds dadelijk na de rust wordt het aanvalspel pro ductiever. want na 5 minuten schiet Wals in, als Winter mooi heeft opgebracht. Dadelijk weet dan A. Saai het net te vinden, waarmee de stand weer gelijk is (22). Een minuut of tien later scoort Winter op z'n eentje no. 3 (32). Een schitterende kopbal van Wals. die zich met z'n buurman Watertor begint te onderscheiden, brengt no. 4 ter wereld (42). Met een vliegend schot weet Cuup dan bet vijfde goal te maken (82). Dan heb ben we een poosje weer een minder productieve peri ode, totdat de doorgeloopen Wals via keepers handen onder de lat schiet (6-2).Het zevende doelpunt was wera heel fraai. Watertor schoot n.1. keihard in, keeper Meijn stopt den bal met een tijgersprong, doch hfj slaat het leer voor Wals' voeten, die hem er meteen induikt! De laatste goal nam Hoogendijk toen nog voor z'n rekening waarmee hij z'n eenige goede daad deed dezen middag (8-2). 't Is ons onbegrijpelijk, waarom men deze jongeling die een binnenspeler is, en dan nog moeilijk links trapt, op dezen plaats kon worden gezet. Ons oordeel is, dat 't A-elftal behoudens enkele kleine wijzigingen wel de aangewezen combinatie is. ANNA FAULOWNA. Gespeeld is er Zondag op 't BJC.C.-terrein niet. B.K.C. 1 moest niet spelen daar Tauber de eer der club in Schagen moest hooghouden; B.K.C. 3 had ook rust, en B.K.C. 2 en de adsplranten waren beide uit. De jongens van 't tweede, die thans een stevig elftal hebben, waren naar Julianadorp. We hadden, afgaande op de goede resultaten der laatste weken wel een kansje gegeven. Ze verloren echter met 32, maar de kans hebben ze gehad, want... er werden 2 strafschoppen gemist! De adspiranten heben een uitstekende party gespeeld in Den Helder waar ze Helder c klop gaven met 2O. 't Is wel eens noodig voor de Jongens, dat ze eens ver liezen, dan leeren ze aanpakken en dat de nederlaag van vorige week z'n uitwerking niet heeft gemist, bewe zen ze in Den Helder. De ruststand Vas 00. Na rust doelpuntte J. de Schipper om tenslotte uit een straf schop den stand op 2—0 te brengen. Bravo, jongens! Volgende Zondag een thuiswedstrijd van 't onvolpre zen derde! Er zyn weer enkele nieuwe leden bygekomen, dus... de kans om van H.R.C. te t# winnen is er! Laat ze dat dan ook toonen. B.K.C. 2 speelt in Nieuwediep tegen H.R.C. 4 en 't zal wel verliezen worden tegen de jeugdploeg der Raeers. Maar toch? Denkt nog eens aan de laatste plaats! B.K.C. 1 is vry. De adspiranten spelen uit tegen H.R. C. c. Er is nog lang niet gewonnen, Jongens. Zoo is er In 't B.K.C.-kamp dus geen rust en maar gelukig ook, want: rust roest! We hebben eens een standje opgevraagd van onze R.K. voetbalvereeniging ter plaatse, de „Zwaluwen Anna Paulowna", die in den D.H.V.B., den Diocesane Haarlemsche Voetbal-Bond, uitkomt De stand van het le elftal dat in de 3e klasse uitkomt en sterker ls als B.K.C. 3. maar zwakker dan B.K.C. 2 is tot en met 27 Februari: Sparta 1 (Wognum) 11 0 1 1 41—14 19 S.E.W. 1 10 7 2 1 29—12 16 Always Forward 2 7 4 1 2 17—13 9 Z.A.P. 1 8 4 1 3 16—11 9 W.G.W. 1 9 2 3 4 13—27 7 V.V.W. 1 7 2 1 8 20—31 5 S.R.C. (Schagen) 7 1 1 5 11—22 3 Geel Rood ('t Zand) 11 1 2 9 18—33 4 Ziedaar dus de stand van Z.A.P. PROGRAMMA N.H.VJB. 1 C: Wleringerwaard 1—H.R.C. 3; Nieuwe Niedorp 1 Succes 1; Texel 1Sparta 1. 2 C: Vrone 2Andyk 1; A'.omaria 5—M.F.C. 1. 2 D: Succes 2—DOSKO. 1: H.R. C. 4—B.KC. 2; Helder 4-^J.V.C. 1. 3 C: M.F.C. 3— Nieuwe Niedorp 2; Andyk 2M.F.C. 2. 3 D: Succes 3— D E S. 1; Sparta 3—DOSKO. 2. 4 D: B.K.C. 3—H.R.C. 6; Helder 6Wleringerwaard 2. Adspiranten G: D.T.S. a Vrone a: J.: Nieuwe Niedorp aVrone b. K: Succes a —Helder b; H.R.C. b—Sparta a. L: H.R.C. eB.K.C, a; Sparta bHelder c; H.R.C. eHelder e. Loting Gouden Kruis: District Den Helder: Voorronde: a. J.V.C. 1Succes 2; b. Sparta 1Texel 1. le ronde: c. B.KC. 1Sparta 2; d. Succes 1Texel 2; e. Kolhorn 1Winnaar a; f. Win naar bWleringerwaard 1. 2e ronde: g, winnaar d winnaar c; h. winnaar ewinnaar f. 3e ronde: 1. win naar g—winnaar h. Winnaar 1 komt in de 4e ronde by district Zaanstreek. District Alkmaar: le ronde: j M.F.C. 1—Andyk 1; k. D.T.S. 2—M.F.C. 2; 1. Vrone 2—Bergen 1; m. Viteeoe 2—Petten 1; n Vitesse 1—Nieuwe Niedorp 1; o. Bergen 2—Andyk 2; p. Schoorl 1 vrije ronde. (Voor het verloop van district Alkmaar volge men onze Allcmaarscfce rubriek!) De N.H.V.B. legt er den nadruk op, dat elftallen geen uitstel krijgen als hun spelera eventueel naar Holland— België meenen te gaan! „Alg. Sportblad".

Schager Courant | 1931 | | pagina 5